Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций и Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 451. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.05.2017 № 238 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень универсальных услуг телекоммуникаций;
2) Правила субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1369 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций и Плана ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 50, ст. 630);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 645 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1369" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 31, ст. 329);
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2004 года № 1039 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций для компенсации убытков операторам связи, оказывающим универсальные услуги телекоммуникаций населению" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 37, ст. 492).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 451
Перечень
универсальных услуг телекоммуникаций
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 16.09.2013 № 969 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование универсальных услуг
Уровень доступности
1
2
3
1.
Услуги местной телефонной связи
В населенных пунктах* организацией индивидуального** и/или коллективного*** доступа
2.
Услуги индивидуального** беспроводного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с (с 01.01.2015 года не менее 1536 Кбит/с)
В населенных пунктах*:
в 2013 году, имеющих статус районного центра, и выше;
в 2014 году с числом жителей от 3000 и более;
к 2015 году во всех населенных пунктах*
3.
Услуги коллективного*** доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
В населенных пунктах*:

Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін және Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 451 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.05.2017 № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесі;
2) Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесі бекітілсін.
2.Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін және Телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне арналған тарифтерді қайта баланстау жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1369 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 50, 630-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1369 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы N 645 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 31, 329-құжат);
3) "Халыққа телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсететін байланыс операторларының шығындарын өтеу үшін телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 қазандағы N 1039 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 37, 492-құжат).
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
N 451 қаулысымен
бекітілген
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.09.2013 № 969 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Р/с №
Әмбебап қызметтердің атауы
Қолжетімділік деңгейі
1
2
3
1.
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Елді мекендерде* жеке** және/немесе ұжымдық*** қолжетімділік ұйымы
2.
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен жеке** сымсыз қолжетімділік қызметтері (01.01.2015 жылдан бастап кемінде 1536 Кбит/с)
Елді мекендерде*:
2013 жылы аудан орталығы мәртебесі бар және одан жоғары;
2014 жылы тұрғындар саны 3000 және одан да көп;
2015 жылға қарай барлық елді мекендерде*
3.
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен ұжымдық*** қолжетімділік қызметтері
Елді мекендерде*:

в 2013 году с числом жителей от 3000 и более;
в 2014 году с числом жителей от 1000 и более;
к 2015 году во всех населенных пунктах*
Примечание:
* Населенный пункт определяется в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
** Индивидуальный доступ:
1) для оказания услуг местной телефонной связи реализуется посредством подключения абонентской линии к телефонной сети;
2) для оказания беспроводного доступа к сети Интернет реализуется посредством организации беспроводного канала с предоставлением абонентского устройства.
*** Коллективный доступ:
1) для оказания услуг местной телефонной связи реализуется одним из следующих способов:
установкой таксофонов;
организацией пунктов коллективного доступа к данной услуге (режим, работы пунктов коллективного доступа к услугам телекоммуникаций определяется в соответствии с законодательством о труде);
2) для оказания услуги коллективного доступа к сети Интернет реализуется путем организации пунктов коллективного доступа к данной услуге (режим работы пунктов коллективного доступа к услугам телекоммуникаций определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о труде).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 451
Правила
субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций (далее - Правила) определяют порядок субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций для компенсации убытков, понесенных при оказании универсальных услуг телекоммуникаций (далее - Субсидии) оператором универсального обслуживания (далее - Оператор).
2. Убытки за оказание универсальных услуг телекоммуникаций в сельских населенных пунктах подлежат субсидированию, если это было определено результатами конкурса или условиями возложения обязательств по предоставлению универсальных услуг телекоммуникаций на доминирующего оператора связи сети телекоммуникаций общего пользования (далее - доминирующий оператор) на данной территории на основании договора.
3. Убытки за оказание универсальных услуг телекоммуникаций в городах не субсидируются.
4. При определении размера субсидий Оператор обязан осуществлять раздельный учет доходов и расходов по видам деятельности, оказываемым услугам связи и частям сети связи (далее - раздельный учет), используемым для оказания этих услуг.
5. В случае отсутствия возможности осуществления раздельного учета доходов и расходов по видам деятельности, оказываемым услугам связи и частям сети связи, используемым для оказания этих услуг, размер субсидий определяется по результатам конкурса или условиями возложения обязательств по предоставлению универсальных услуг телекоммуникаций на доминирующего оператора связи.

2013 жылы тұрғындар саны 3000 және одан да көп;
2014 жылы тұрғындар саны 1000 және одан да көп;
2015 жылға қарай барлық елді мекендерде*
Ескертпе:
* Елді мекен "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабына сәйкес айқындалады.
** Жеке қолжетімділік:
1) жергілікті телефон байланысы қызметтерін көрсету үшін абоненттік желіні телефон желісіне қосу арқылы іске асырылады;
2) Интернет желісіне сымсыз қолжетімділік қызметін көрсету үшін абоненттік құрылғыны ұсынумен сымсыз арнайы ұйымдастыру арқылы іске асырылады.
*** Ұжымдық қолжетімділік:
1) жергілікті телефон байланысы қызметтерін көрсету үшін мынадай тәсілдердің бірімен іске асырылады:
таксофондарды орнату;
осы қызметке ұжымдық қолжетімділік пункттерін ұйымдастыру (телекоммуникация қызметтеріне ұжымдық қолжетімділік пункттері жұмысының режимі еңбек туралы заңнамаға сәйкес айқындалады);
2) Интернет желісіне ұжымдық қолжетімділік қызметтерін көрсету үшін осы қызметке ұжымдық қолжетімділік пункттерін ұйымдастыру арқылы (телекоммуникация қызметтеріне ұжымдық қолжетімділік пункттері жұмысының режимі Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңнамасына сәйкес айқындалады) іске асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
N 451 қаулысымен
бекітілген
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесі (бұдан әрі - Ереже) телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсету кезінде әмбебап қызмет көрсету операторы (бұдан әрі - Оператор) шеккен шығындарды өтеу үшін телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау тәртібін (бұдан әрі - Субсидиялар) анықтайды.
2. Селолық елді мекендерде телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдар, егер бұл конкурс нәтижелерімен немесе телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсету жөніндегі міндеттемелерді осы аумақта ортақ пайдаланатын телекоммуникация желілерінің үстем байланыс операторына шарт негізінде жүктеу талаптарымен айқындалған болса, субсидиялануға тиіс.
3. Қалаларда телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдар субсидияланбайды.
4. Субсидиялар мөлшерін айқындау кезінде Оператор қызмет түрлері бойынша, көрсетілетін байланыс қызметтері және осы қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын байланыс желісінің бөліктері бойынша кірістер мен шығыстардың бөлек есебін (бұдан әрі - бөлек есеп) жүзеге асыруға міндетті.
5. Қызмет түрлері бойынша, көрсетілетін байланыс қызметтері және осы қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын байланыс желісінің бөліктері бойынша кірістер мен шығыстардың бөлек есебін жүзеге асыру мүмкіндігі болмаған жағдайда, субсидиялар мөлшері конкурстың нәтижелері бойынша немесе үстем байланыс операторына телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсету жөніндегі міндеттемелерді жүктеу талаптарымен анықталады.

6. Размер субсидий определяется центральным исполнительным органом, определяемым Правительством Республики Казахстан, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, государственный контроль, координацию и регулирование деятельности лиц, предоставляющих услуги в области связи или пользующихся ими (далее - уполномоченный орган) с учетом данных раздельного учета Оператора.
Для уточнения данных раздельного учета, уполномоченный орган запрашивает информацию у Оператора, которая предоставляется им в течение 5 рабочих дней со дня получения соответствующего запроса.
2. Порядок выплаты субсидий
7. Размер субсидий, выплачиваемых Оператору, не может превышать размера субсидий, предусмотренного в республиканском бюджете на соответствующий год, и определяется как разность между расходами и фактическими доходами от оказания убыточных универсальных услуг телекоммуникаций. Не субсидируются доходные виды универсальных услуг телекоммуникаций, т.е. по которым фактические доходы превышают расходы.
8. Субсидии Операторам выплачиваются ежеквартально за фактически оказанный объем универсальных услуг телекоммуникаций на основании заключенного договора на оказание универсальных услуг телекоммуникаций на текущий год между уполномоченным органом и Оператором (далее - Договор).
9. Данные о фактических доходах, объемах и качестве оказанных универсальных услуг телекоммуникаций оформляются в виде приложения 1 к настоящим Правилам и представляются Оператором в уполномоченный орган, ежеквартально до 15 числа первого месяца квартала, следующего за отчетным кварталом. Данные за четвертый квартал представляются до 10 декабря расчетного года.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 25.11.2014 № 1231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Для компенсации убытков Оператору за оказание универсальных услуг телекоммуникаций Уполномоченный орган составляет ведомость о размере субсидий согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Уполномоченный орган в срок до 22 числа первого месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в территориальный орган казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ведомости о размере субсидий для компенсации убытков Оператору за оказание универсальных услуг телекоммуникаций и счет к оплате. Данные за четвертый квартал представляются до 20 декабря расчетного года.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 25.11.2014 № 1231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости универсальных услуг
телекоммуникаций
Данные о фактических доходах и объемах оказанных
универсальных услуг телекоммуникаций посредством
индивидуального доступа за ___________ квартал 20 __ года

6. Субсидиялар мөлшерін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, байланыс саласында қызметтер көрсететін немесе оларды пайдаланатын тұлғалардың қызметін мемлекеттік бақылауды, үйлестіруді және реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) Оператордың бөлек есебінің деректерін ескере отырып айқындайды.
Бөлек есептің деректерін нақтылау үшін уәкілетті орган Оператордан ол тиісті сұрауды алған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынатын ақпаратты сұрайды.
2. Субсидиялар төлеу тәртібі
7. Операторға төленетін субсидиялар мөлшері тиісті жылға арналған республикалық бюджетте көзделген субсидиялар мөлшерінен аспауы қажет және телекоммуникацияның залалды әмбебап қызметтерін көрсетуден болған шығыстар мен нақты кірістер арасындағы айырма ретінде айқындалады. Нақты кірістер шығыстардан асып түсетін телекоммуникацияның әмбебап қызмет түрлерінің кірісі субсидияланбайды.
8. Операторларға субсидиялар уәкілетті орган мен Оператор арасында ағымдағы жылға арналған телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсетуге жасалған шарттың (бұдан әрі - Шарт) негізінде тоқсан сайын нақты көрсетілген телекоммуникацияның әмбебап қызметтері көлеміне төленеді.
9. Телекоммуникацияның көрсетілген әмбебап қызметтерінің нақты кірістері, көлемі және сапасы туралы деректер осы Ережеге 1-қосымша түрінде ресімделеді және оны Оператор уәкілетті органға тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі тоқсанның бірінші айының 15-күніне дейін ұсынады. Төртінші тоқсанның деректері есепті жылдың 10 желтоқсанына дейін беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.11.25 № 1231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін Операторға залалдарды өтеу үшін Уәкілетті орган осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес субсидиялар мөлшері туралы ведомость жасайды.
11. Уәкілетті орган есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың 22-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органына Операторға телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдарды өтеу үшін субсидиялар мөлшері туралы ведомость пен төлем шотын ұсынады. Төртінші тоқсанның деректері есепті жылдың 20 желтоқсанына дейін беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.11.25 № 1231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерінің
құнын субсидиялау ережесіне
1-қосымша
Телекоммуникацияның жеке қолжетімділік арқылы көрсетілген әмбебап қызметтерінің нақты кірістері мен көлемі туралы
20__жылғы____тоқсандағы деректер

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.09.2013 № 969 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.11.2014 № 1231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регион работы оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Фактические доходы, тыс. тенге
1
2
3
4
Услуги местной телефонной связи
Услуги индивидуального беспроводного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Всего:
Оператор ___________
Ф.И.О. уполномоченного лица ___________
Данные о фактических доходах и объемах оказанных
универсальных услуг телекоммуникаций посредством
коллективного доступа за _________ квартал 20 __ года
Регион
работы
оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Фактические доходы, тыс. тенге
1
2
3
4
Услуги местной телефонной связи
Услуги коллективного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Всего:
Оператор ____________
Ф.И.О. уполномоченного лица _____________
Данные о качестве оказанных универсальных услуг
телекоммуникаций за ____ квартал 20 __ года
п/п
Наименование показателя / норматив
Единица измерения
Фактическое значение
1
2
3
4
1
Количество обращений, рассмотренных с нарушением нормативных сроков - 15 дней
единиц
2
Количество подключений, произведенных в сроки, превышающие нормативные (голосовая телефония) - не более 30 дней
единиц
3
Количество повреждений, устраненных в отчетном периоде (голосовая телефония), в том числе:
единиц
1)
кабельных - 120 часов
единиц
2)
линейно-абонентских - 24 часа
единиц
3)
станционных - 60 минут
единиц
4
Количество повреждений, устраненных в сроки, превышающие нормативные (голосовая телефония), в том числе:
единиц
1)
кабельных - 120 часов
единиц
2)
линейно-абонентских - 24 часа
единиц
3)
станционных - 60 минут
единиц
5
Процент повреждений, устраненных в сроки, превышающие нормативные (голосовая телефония) - не более 2 % от всех повреждений за отчетный период
%
6
Количество подключений, произведенных в сроки, превышающие нормативные (Интернет) - не более 30 дней
единиц
7
Количество повреждений, устраненных в отчетном периоде (Интернет), в том числе:
единиц
1)
станционных - 24 часа
единиц
2)
терминальных - 24 часа
единиц
8
Количество повреждений, устраненных в сроки, превышающие нормативные (Интернет), в том числе:
единиц
1)
станционных - 24 часа
единиц

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.09.2013 № 969 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - 2014.11.25 № 1231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Нақты кірістер, мың теңге
1
2
3
4
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен жеке сымсыз қолжетімділік қызметтері
Барлығы:
Оператор _____________
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. ___________________
Телекоммуникацияның ұжымдық қолжетімділік арқылы көрсетілген әмбебап қызметтерінің нақты кірістері мен көлемі туралы
20___жылғы_______тоқсандағы деректер
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Нақты кірістер, мың теңге
1
2
3
4
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығымен ұжымдық қолжетімділік қызметтері
Барлығы:
Оператор _____________
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. ______________________
20__ жылғы ____ тоқсандағы телекоммуникацияның көрсетілген
әмбебап қызметтерінің сапасы туралы деректер
Р/с
Көрсеткіштің атауы / норматив
Өлшем бірлігі
Нақты мәні
1
2
3
4
1
Нормативтік мерзімдері бұзылып қаралған өтініштер саны – 15 күн
бірлік
2
Нормативті асатын мерзімдере жүргізілген қосылыстардың саны (дауысты телефония) – 30 күннен асырмай
бірлік
3
Есепті кезеңде жойылған зақымданулардың саны (дауысты телефония), оның ішінде:
бірлік
1
кәбілдік – 120 сағат
бірлік
2)
желілік-абоненттік – 24 сағат
бірлік
3)
станциялық – 60 минут
бірлік
4
Нормативтік мерзімнен асатын мерзімдерде жойылған зақымданулардың саны (дауысты телефония), оның ішінде:
бірлік
1)
кәбілдік – 120 сағат
бірлік
2)
желілік-абоненттік – 24 сағат
бірлік
3)
станциялық – 60 минут
бірлік
5
Нормативтік мерзімнен асатын мерзімдерде жойылған зақымданулардың пайызы (дауысты телефония) – есепті кезеңдегі барлық зақымданулардың 2 %-ынан көп емес
%
6
Нормативтік мерзімнен асатын мерзімдерде жүргізілген қосылыстардың саны (Интернет) – 30 күннен көп емес
бірлік
7
Есепті кезеңде жойылған зақымданулардың саны (Интернет), оның ішінде:
бірлік
1)
станциялық – 24 сағат
бірлік
2)
терминалдық – 24 сағат
бірлік
8
Нормативтік мерзімнен асатын мерзімдерде жойылған зақымданулардың саны (Интернет), оның ішінде:
бірлік
1)
станциялық – 24 сағат
бірлік

2)
терминальных - 24 часа
единиц
9
Процент повреждений, устраненных в сроки, превышающие нормативные (Интернет) - не более 2 % от всех повреждений за отчетный период
%
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости универсальных услуг
телекоммуникаций
Ведомость о размере субсидий для компенсации убытков
оператору за оказание универсальных услуг телекоммуникаций
посредством индивидуального доступа
на _____ квартал 20 __ года
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 16.09.2013 № 969 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Регион работы оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Себестоимость услуг, тенге
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Расходы, тыс. тенге (3*4)
Фактические доходы, тыс. тенге
Размер субсидий, тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
Услуги местной телефонной связи
Услуги индивидуального беспроводного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Итого размер субсидий, тыс. тенге
Уполномоченный орган ___________
Ф.И.О. уполномоченного лица _____________
Ведомость о размере субсидий для компенсации убытков
оператору за оказание универсальных услуг телекоммуникаций
посредством коллективного доступа на ____ квартал 20 __ года
Регион работы оператора
Наименование универсальной услуги телекоммуникаций
Себестоимость услуг, тенге
Объемы оказанных услуг, в единицах тарификации
Расходы, тыс. тенге (3*4)
Фактические доходы, тыс. тенге
Размер субсидий, тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
Услуги местной телефонной связи
Услуги коллективного доступа к сети Интернет со скоростью соединения не менее 1024 Кбит/с
Итого размер субсидий, тыс. тенге
Уполномоченный орган _____________
Ф.И.О. уполномоченного лица ______________

2)
терминалдық – 24 сағат
бірлік
9
Нормативтік мерзімнен асатын мерзімде жойылған зақымданулардың пайызы (Интернет) – есепті кезеңдегі барлық зақымданулардың 2 %-ынан көп емес
%
Телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерінің
құнын субсидиялау ережесіне
2-қосымша
Операторға жеке қолжетімділік арқылы телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдарды өтеуге арналған субсидиялар мөлшері туралы
20__жылғы_____тоқсанға арналған ведомость
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.09.2013 № 969 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілетін қызметтердің өзіндік құны, теңге
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Шығыстар, мың теңге (3*4)
Нақты кірістер, мың теңге
Субсидиялар мөлшері, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығы мен жеке сымсыз қолжетімділік қызметтері
Субсидиялар мөлшерінің жиыны, мың теңге
Уәкілетті орган _____________
Уәкілетті адамның Т.А.Ә.______________
Операторға ұжымдық қолжетімділік арқылы телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсеткені үшін залалдарды өтеуге арналған субсидиялар мөлшері туралы
20__жылғы____тоқсанға арналған ведомость
Оператор жұмысының өңірі
Телекоммуникацияның әмбебап қызметінің атауы
Көрсетілетін қызметтердің өзіндік құны, теңге
Көрсетілген қызметтер көлемі, тарифтеу бірліктерінде
Шығыстар, мың теңге (3*4)
Нақты кірістер, мың теңге
Субсидиялар мөлшері, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Интернет желісіне кемінде 1024 Кбит/с қосылу жылдамдығы мен жеке сымсыз қолжетімділік қызметтері
Субсидиялар мөлшерінің жиыны, мың теңге
Уәкілетті орган _______
Уәкілетті адамның Т.А.Ә.__________