О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1215
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2009 года № 688
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1215 «О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе Стратегические направления деятельности, цели, задачи и целевые индикаторы:
в Стратегическом направлении 1. «Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО»:
в цели 1.1. «Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе стабильного роста производства продукции АПК»:
в задаче 1.1.2. «Повышение продуктивности и качества продукции животноводства»:
в графе 5 строки «Развитие племенного животноводства и увеличение удельного веса племенного поголовья в общей численности сельскохозяйственных животных (посредством субсидирования)» цифры «6,0» заменить цифрами «5,5»;
в строке «Увеличение удельного веса животноводческой продукции, производимой сельхозформированиями от общего объема производства:»:
в графе 5:
в строке «мясо» цифры «21» заменить цифрами «20»;
в строке «яйцо» цифры «55» заменить цифрами «54»;
в строке «шерсти (посредством субсидирования)» цифры «31» заменить цифрами «30»;
в строке «Строительство модульных ветеринарных лабораторий:»:
в строке «районных» цифру «2» исключить;
в строке «биохранилища для хранения микроорганизмов» цифру «1» исключить;
в строке «Реконструкция и модернизация фабрик по первичной обработке шерсти в Жамбылской, Актюбинской и Восточно-Казахстанской областях»:
в графе 1 слово «, Актюбинской» исключить;
в графе 5 цифру «1» исключить;
в задаче 1.1.3. «Устойчивое развитие и поддержка перерабатывающих производств»:
в графе 5 строки «Обеспечение роста производства продукции переработки сельскохозяйственного сырья» цифры «102,8» заменить цифрами «100,7»;
в строке «Доля импорта по отдельным пищевым продуктам к общему объему потребления:»:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1215 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 мамырдағы N 688 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1215 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттер мен нысаналы индикаторлары" деген бөлімде:
"Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу" деген 1-Стратегиялық бағытта:
"АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету" деген 1.1-мақсатта:
"Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру" деген 1.1.2-міндетте:
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы дамыту және ауыл шаруашылығы жануарларының жалпы санында асыл тұқымды мал басының үлес салмағын арттыру (субсидиялау арқылы)" деген жолдың 5-бағанында "6,0" деген сандар "5,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ауыл шаруашылығы құрылымдары өндіретін өндірістің жалпы көлемінен мал шаруашылығы өнімдерінің:" деген жолда:
5-бағанда:
"еттің" деген жолда "21" деген сандар "20" деген сандармен ауыстырылсын;
"жұмыртқаның" деген жолда "55" деген сандар "54" деген сандармен ауыстырылсын;
"жүннің (субсидиялау арқылы) үлес салмағын арттыру" деген жолда "31" деген сандар "30" деген сандармен ауыстырылсын;
"Модульді ветеринарлық зертханалар:" деген жолда:
"аудандарда" деген жолда "2" деген сан алынып тасталсын;
"микроорганизмдер сақтауға арналған биоқоймалар" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Жамбыл, Ақтөбе және Шығыс Қазақстан облыстарында жүнді бастапқы өңдеу фабрикаларын қайта құру және жаңарту" деген жолда:
1-бағанда ", Ақтөбе" деген сөз алынып тасталсын;
5-бағанда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Қайта өңдеу өндірісін тұрақты дамыту және қолдау" деген 1.1.3-міндетте:
"Ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу өнімдері өндірісінің артуын қамтамасыз ету" деген жолдың 5-бағанында "102,8" деген сандар "100,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"Тұтынудың жалпы көлеміне тамақ өнімдерінің жекелеген түрлері бойынша импорттың үлесін төмендетуді қамтамасыз ету:" деген жолда:

в графе 5 строки «сыры» цифры «56,0» заменить цифрами «59,0»;
в цели 1.2. «Развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной продукции»:
в графе 5 задачи 1.2.1. «Производство качественной конкурентоспособной продукции АПК для занятия экспортных ниш»:
в строке «Обеспечение реализации на экспорт рыбной продукции включая продукцию глубокой переработки и мороженную рыбу» цифры «34» заменить цифрами «33»;
в строке «Увеличение объемов экспорта шерсти (в ассортименте), в том числе через АО «Мал өнімдері корпорациясы» цифры «11,4» и «0,5» заменить соответственно цифрами «11,2» и «0,3»;

"ірімшік" деген жолдың 5-бағанында "56,0" деген сандар "59,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдылығын дамыту" деген 1.2-мақсатта:
"экспорттық текшелерді алу үшін АӨК-нің сапалы бәсекеге қабілетті өнімдерін өндіру" деген 1.2.1-міндеттің 5-бағанында:
"Тереңірек қайта өңдеу өнімі мен мұздатылған балықты қоса алғанда, балық өнімін экспортқа сатуды қамтамасыз ету" деген жолда "34" деген сандар "33" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жүн экспортының көлемін арттыру (түрлері бойынша), оның ішінде "Мал өнімдері корпорациясы" АҚ арқылы" деген жолда "20,9" және "0,5" деген сандар тиісінше "11,2" және "0,3" деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 1.2.2. «Обеспечение ускоренного научного и технологического развития АПК за счет построения эффективной системы создания, внедрения и распространения конкурентоспособных научных разработок и развития человеческого капитала»:
в строке «Поступление абитуриентов в высшие учебные заведения по специальностям для нужд АПК, отраслей водного, рыбного, лесного и охотничьего хозяйства в рамках ежегодного государственного заказа (расходы) на магистратуру:»:
в графе 5 цифры «3350» заменить цифрами «2320»;
строку «технические науки и технологии» «90», «90», «110» исключить;
в графе 5:
в строках «сельскохозяйственные науки» цифры «230», «2410» заменить соответственно цифрами «105», «1630»;
в строках «ветеринария» цифры «30», «590» заменить соответственно цифрами «35», «550»;
в цели 1.3. «Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение технической оснащенности»:
в графе 5 строки «Доля обновленной сельскохозяйственной техники» цифры «17,5» заменить цифрами «11,2»;
в задаче 1.3.1. «Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК»:
в графе 5 строки «Развитие и обеспечение устойчивости системы гарантирования расписок: в строке по хлопку-волокну (инвестиции)» цифры «93,7» заменить цифрами «94,5»;
в задаче 1.3.2. «Техническое и технологическое перевооружение»:
в графе 5 строки «Увеличение темпов обновления машинно-тракторного парка республики, в т.ч. с участием АО «КазАгроФинанс» (за счет бюджетных инвестиций) (посредством лизинга) цифры «0,6» и «0,04» заменить соответственно цифрами «0,2» и «0,02»;
в стратегическом направлении 2. «Сохранение, рациональное использование и воспроизводство лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого водообеспечения и эффективного уровня водопользования»:
в цели 2.2. «Регулирование использования и охраны водных ресурсов»:
в графе 5 строки «Обеспечение увеличения доступа населения Республики Казахстан к качественной питьевой воде» цифры «72,0» заменить цифрами «70,0»;
в задаче 2.2.4. «Устойчивое развитие системы водоснабжения и водохозяйственных сооружений»:
в графе 5 строки «Охват качественной питьевой водой сельских населенных пунктов и малых городов (бюджетные инвестиции)» цифры «950» заменить цифрами «645»;
в стратегическом направлении 3. «Устойчивое развитие сельских территорий республики на основе использования региональных конкурентных преимуществ, предоставления для сельского населения качественных услуг социальной сферы»:

"Бәсекеге қабілетті ғылыми әзірлемелерді құру, енгізу мен таратудың тиімді жүйесін құру және адам капиталын дамыту арқылы АӨК-нің жедел ғылыми және технологиялық дамуын қамтамасыз ету" деген 1.2.2-міндетте:
"Жыл сайынғы мемлекеттік тапсырыс шеңберінде АӨК, су, балық, орман және аң шаруашылығы салаларының қажеттілігі үшін мамандықтар бойынша жоғарғы оқу орындарына абитуриенттердің түсуі (шығындар)" деген жолда:
5-бағанда "3350" деген сандар "2320" деген сандармен ауыстырылсын;
"техникалық ғылымдар мен технологиялар" "90", "90", "110" деген жол алынып тасталсын;
5-бағанда:
"ауыл шаруашылығы ғылымдары" деген жолда "230", "2410" деген сандар тиісінше "105", "1630" деген сандармен ауыстырылсын;
"ветеринария" деген жолда "30", "590" деген сандар тиісінше "35", "550" деген сандармен ауыстырылсын;
"АӨК салаларының қазіргі инфрақұрылымын дамыту және техникалық жабдықталуын арттыру" деген 1.3-мақсатта:
"Жаңартылған ауыл шаруашылығы техникасын үлесі" деген жолдың 5-бағанында "17,5" деген сандар "11,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту" деген 1.3.1-міндетте:
"Қолхаттарға кепілдеме беру жүйесін дамыту және тұрақтылығын қамтамасыз ету:" деген жолдың 5-бағанында "мақта бойынша (инвестициялар)" деген жолда "93,7" деген сандар "94,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Техникалық және технологиялық қайта жабдықтау" деген 1.3.2-міндетте:
"Республиканың машина-тракторлық паркін жаңарту қарқынын, соның ішінде "ҚазАгроФинанс" АҚ қатысуы арқылы ұлғайту, (бюджеттік инвестициялар есебінен) (лизинг арқылы)" деген жолдың 5-бағанында "0,6" және "0,04" деген сандар тиісінше "0,2" және "0,02" деген сандармен ауыстырылсын;
"Орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау" деген 2-Стратегиялық бағытта:
"Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу" деген 2.2-мақсатта:
"Қазақстан Республикасы халқының сапалы ауыз суға қол жеткізуін арттыруды қамтамасыз ету" деген жолдың 5-бағанында "72,0" деген сандар "70,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Сумен жабдықтау және су шаруашылығы имараттары жүйесінің тұрақты дамуы" деген 2.2.4-міндетте:
"Ауылдық елді мекендерді және шағын қалаларды сапалы ауыз сумен қамту (бюджеттік инвестициялар)" деген жолдың 5-бағанында "950" деген сандар "645" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ауыл халқын қоныстандыруды оңтайландыру негізінде селоның (ауылдың) тіршілігін қамтамасыз ықпалдастыру арқылы ауылдық аумақтардың әлеуетін өсіру қалыпты жағдай жасау, ауылды дамыту бағдарламаларының қамтамасыз ету" деген 3-Стратегиялық бағытта:

в задаче 3.1.2. «Обеспечение доступа сельского населения к микрокредитным ресурсам»:
в графе 5 строки «Охват микрокредитованием целевых групп сельского населения» цифры «3,6» заменить цифрами «2,2»;
в приложении 3 к Стратегическому плану:
в таблице бюджетной программы 001 «Формирование и реализация политики государства в сфере развития агропромышленного комплекса, водного, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства, сельских территорий и аграрной науки»:
в пункте 2. «Обеспечение деятельности аппаратов территориального органа»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию услуги» цифры «7 548 765,0» заменить цифрами «7 433 057»;
в пункте 4. «Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «8 484 203,0» заменить цифрами «8 368 495,0»;
в таблице бюджетной программы 002 «Сохранение мелиоративного состояния земель»:
в графе 6:
в строке «Показатели эффективности»:
в строке «ГУ Жетысуская гидрогеологомелиоративная экспедиция Средневзвешенная стоимость затрат по обоснованию критериев и оценке мелиоративного состояния на 1 гектар инженерно-подготовительных земель» цифры «105,8» заменить цифрами «91,86»;
в строке «ГУ Кызылординская гидрогеологомелиоративная экспедиция Средневзвешенная стоимость затрат по обоснованию критериев и оценке мелиоративного состояния на 1 гектар инженерно-подготовительных земель» цифры «131,3» заменить цифрами «122,9»;
в строке «ГУ Южно-Казахстанская гидрогеологомелиоративная экспедиция Средневзвешенная стоимость затрат по обоснованию критериев и оценке мелиоративного состояния на 1 гектар инженерно-подготовительных земель» цифры «107,9» заменить цифрами «101,9»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «170 237,0» заменить цифрами «164 840,0»;
в таблице бюджетной программы 004 «Проведение лабораторного анализа и выявление на скрытую зараженность карантинными объектами»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «52 481,0» заменить цифрами «51 295,0»;
в таблице бюджетной программы 008 «Строительство объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий»:
в графе 6:
строки «Расходы на реализацию программы» цифры «283 000,0» заменить цифрами «175 066,0»;
в таблице бюджетной программы 011 «Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лабораторий, биохранилища и здания подведомственного учреждения»:
в графе 6:
в строке «Показатели количества»:
в строке «Строительство биохранилища и реконструкции зданий и вспомогательных помещений» цифру «1» исключить;

"Ауыл халқының шағын несие ресурстарына қол жетімділігін қамтамасыз ету" деген 3.1.2-міндетте:
"Ауыл тұрғындарының нысаналы топтарын шағын несиемен қамту" деген жолдың 5-бағанында "3,6" деген сандар "2,2" деген сандармен ауыстырылсын;
Стратегиялық жоспарға 3-қосымшада:
001 "Агроөнеркәсіптік кешенді, су, орман, аңшылық және балық шаруашылығын, ауыл аумақтары мен аграрлық ғылымды дамыту саласындағы мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыру және іске асыру" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Аумақтық орган аппаратының қызметін қамтамасыз ету" деген 2-тармақта:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар" деген жолдың 6-бағанында "7 548 765,0" деген сандар "7 433 057" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету" деген 4-тармақта:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар" деген жолдың 6-бағанында "8 484 203,0" деген сандар "8 368 495,0" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау" деген бюджеттік
бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Тиімділік көрсеткіштері" деген жолда:
"Жетісу гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы Инженерлік дайын суармалы 1 гектар жерлерге мелиоративтік жағдайы бойынша бақылау және критерийлер негізінде шығындардың орташа өлшемді құны" деген жолда "105,8" деген сандар "91,86" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы Инженерлік дайын суармалы 1 гектар жерлерге мелиоративтік жағдайы бойынша бақылау және критерийлер негізінде шығындардың орташа өлшемді құны" деген жолда "131,3" деген сандар "122,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы Инженерлік дайын суармалы 1 гектар жерлерге мелиоративтік жағдайы бойынша бақылау және критерийлер негізінде шығындардың орташа өлшемді құны" деген жолда "107,9" деген сандар "101,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар" деген жолда "170 237,0" деген сандар "164 840,0" деген сандармен ауыстырылсын;
004 "Карантиндік объектілерге зертханалық талдау жасау және жасырын дерттенуін табу" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар" деген жолдың 6-бағанындағы "52 481,0" деген сандар "51 295,0" деген сандармен ауыстырылсын;
008 "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда иифрақұрылымдық объектілердің құрылысы" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "283 000,0" деген сандар "175 066,0" деген сандармен ауыстырылсын;
011 "Ведомствалық мекемелердің биоқоймасы мен ғимараттарын, ветеринариялық зертханаларын салу, қайта жөндеу жабдықтау" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда:
"Биоқойма салу, ғимаратын және қосалқы ғимаратын қайта жөндеу" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;

в строке «Приобретение лабораторных оборудований» цифры «21» заменить цифрами «20»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «2 300 000,0» заменить цифрами «1 805 888,0»;
в таблице бюджетной программы 013 «Услуги по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур»:
в графе 6:
в строке «Показатели эффективности» цифры «21 017» заменить цифрами «20 840»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «142 142,0» заменить цифрами «140 147,0»;
в таблице бюджетной программы 016 «Постприватизационная поддержка сельского хозяйства» 086 «Кредитование проекта по постприватизационной поддержке сельского хозяйства»:
в графе 6:
в строке «Показатели количества»:
в строке «Аудит лизинговых компаний и УМФУ» цифру «1» исключить;
в строке «Услуги международного консультанта по мониторингу и оценке проекта» цифру «2» исключить;
в строке «Сумма выделенных средств кредитной линии через банки второго уровня и лизинговые компании» цифры «150 000,0» заменить цифрами «182 186,0»;
в строке «Сумма выделенных средств микрокредитной линии» цифры «50 000» заменить цифрами «60 729»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «495 995,0», заменить цифрами «422 669,0».
в таблице бюджетной программы 017 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения»:
в графе 6:
в строке «Показатели результата» цифры «150-372» заменить цифрами «150-250»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «26 346 806,0» заменить цифрами «22 882 178,0»;
в таблице бюджетной программы 019 «Методологические услуги в области охраны водных объектов»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «17 279,0» заменить цифрами «17 052,0»;
в таблице бюджетной программы 022 «Методологические услуги по осуществлению фитосанитарного мониторинга, диагностики и прогноза»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «907 371,0» заменить цифрами «867 064,0»;
в таблице бюджетной программы 029 «Строительство и реконструкция системы водоснабжения» 004 «За счет внешних займов» 005 «За счет внутренних источников» 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:

"Зертханалық жабдықтарды сатып алу" деген жолдағы "21" деген сандар "20" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "2 300 000,0" деген сандар "1 805 888,0" деген сандармен ауыстырылсын;
013 "Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткізу жөнінде қызмет көрсету" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Тиімділік көрсеткіштері" деген жолда "21 017" деген сандар "20 840" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "142 142,0" деген сандар "140 147,0" деген сандармен ауыстырылсын;
016 "Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау" 086 "Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау бойынша жобаны несиелеу" деген бюджеттік бағдарламалардың кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда:
"Лизинг компанияларының аудиті" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Жоба мониторингі және бағалау жөніндегі халықаралық консультант қызметтерін сатып алуға" деген жолда "2" деген сан алынып тасталсын;
"Екінші деңгейдегі банктер және лизингтік компаниялардың несие желісі бойынша берілген қаражаттың сомасы" деген жолда "150 000,0" деген сандар "182 186,0" деген сандармен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтіні мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Микрокредит желісінің бөлінген қаражатының сомасы
мың теңге
60 729,0
50 000,0
100 000,0
";
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "495 995,0" деген сандар "422 669,0" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "150 - 372" деген сандар "150 - 250" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "26 346 806,0" деген сандар "22 882 178,0" деген сандармен ауыстырылсын;
019 "Су объектілерін қорғау аясындағы әдіснамалық қызметтер" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "17 279,0" деген сандар "17 052,0" деген сандармен ауыстырылсын;
022 "Фитосанитарлық мониторингті, диагностиканы және болжамдарды жүзеге асыру бойынша әдістемелік қызметтер" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "907 371,0" деген сандар "867 064,0" деген сандармен ауыстырылсын;
029 "Ауыз сумен жабдықтау жүйелерін салу және қайта жаңарту" 004 "Сыртқы қарыздар есебінен" 005 "Ішкі көздер есебінен" 016 "Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:

в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «13 352 052,0» заменить цифрами «11 499 022,0»;
в таблице бюджетной программы 031 «Реконструкция гидротехнических сооружений»:
в графе 6:
в строке «Показатели результата» цифры «12» заменить цифрами «11»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «7 043 327,0»  заменить цифрами «6 043 327,0»;
в таблице бюджетной программы 038 «Воспроизводство рыбных ресурсов»:
в графе 2 строки «Описание» слова «Капитальный ремонт подведомственных предприятий» исключить;
строку «Количество предприятий, по которым проводятся строительно-монтажные работы шт. 1» исключить;
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «779 502,0» заменить цифрами «734 502,0»;
в таблице бюджетной программы 040 «Обеспечение сохранения и развития особо охраняемых природных территорий»;
в графе 6:
в строке «Показатели количества»:
в строке «Содержание государственных инспекторов природоохранных учреждений» цифры «3268» заменить цифрами «3174»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «3 657 801» заменить цифрами «3 562 618,0»;
в таблице бюджетной программы 041 «Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура - Ишим» 004 «За счет внешних займов» 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «3 744 220,0» заменить цифрами «4 144 220,0»;
в таблице бюджетной программы 044 «Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «824 842,0» заменить цифрами «826 916,0»;
в таблице бюджетной программы 046 «Нормативно-методическое обеспечение развития отраслей агропромышленного комплекса, водного и лесного хозяйства»:
в графе 6 строки «Показатели количества» цифры «3 032» заменить цифрами «3 866,0»;
в строке «Показатели результата»:
в графе 5 цифры «48» заменить цифрами «45»;
в графе 6 цифры «45-50» заменить цифрами «26»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «142 527,0» заменить цифрами «100 527,0»;
в таблице бюджетной программы 063 «Научно-методические услуги по определению агрохимического состава почв»:

"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "13 352 052,0" деген сандар "11 499 022,0" деген сандармен ауыстырылсын;
031 "Гидротехникалық құрылыстарды қайта жаңарту" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "12" деген сандар "11" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "7 043 327,0" деген сандар "6 043 327,0" деген сандармен ауыстырылсын;
038 "Балық ресурстарын молайту" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Сипаттау" деген жолдың 2-бағанында "Ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындарды күрделі жөндеу" деген сөздер алынып тасталсын;
"құрлыстық-монтаждық жұмыстар жүргізетін кәсіпорындар саны дана 1" деген жол алынып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанындағы "779 502,0" деген сандар "734 502,0" деген сандармен ауыстырылсын;
040 "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды сақтау мен дамытуды қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда:
"Табиғат қорғау мекемелерінің мемлекеттік инспекторларын ұстау" деген жолда "3268" деген сандар "3174" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "3 657 801" деген сандар "3 562 618,0" деген сандармен ауыстырылсын;
041 "Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған ортасын оңалту және басқару 004 "Жобаны сыртқы қарыздар есебінен" 016 "Сыртқы қарыздарды республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру есебінен" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "3 744 220,0" деген сандар "4 144 220,0" деген сандармен ауыстырылсын;
044 "Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "824 842,0" деген сандар "826 916,0" деген сандармен ауыстырылсын;
046 "Агроөнеркәсіптік кешен, су және орман шаруашылығы салаларының дамуын нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолдың 6-бағанында "3 032" деген сандар "3 866,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда:
5-бағанда "48" деген сандар "45" деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағанда "45-50" деген сандар "26" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "142 527,0" деген сандар "100 527,0" деген сандармен ауыстырылсын;
063 "Топырақтың агрохимиялық құрамын анықтау жөніндегі ғылыми-әдістемелік қызметтер" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:

в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «128 381,0» заменить цифрами «123 360,0»;
в таблице бюджетной программы 067 «Экспертиза качества лесных семян, учет и аттестация объектов лесосеменной базы, оценка санитарного состояния лесов»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «26 042,0» заменить цифрами «25 630,0»;
в таблице бюджетной программы 068 «Обеспечение охраны, защиты и воспроизводства лесов, лесопользования и учебно-производственной деятельности в области лесного хозяйства»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «32 887,0» заменить цифрами «31 893,0»;
в таблице бюджетной программы 075 «Материально-техническое оснащение государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в графе 6:
в строке «Показатели количества»:
в строке «Приобретение зданий и сооружений» цифру «1» исключить;
в строке «Количество оснащенных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства» цифру «6» заменить цифрой «1»;
в строке «Расходы на реализацию услуг» цифры «310 931,0» заменить цифрами «2 400,0»;
в таблице бюджетной программы 076 «Материально-техническое оснащение Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в графе 6:
в строке «Показатели количества» цифру «245» исключить;
в строке «Показатели результата» цифру «100» исключить;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифру «254 089,0» исключить;
в таблице бюджетной программы 080 «Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в графе 6:
в строке «Показатели количества»:
в строке «Капитальный ремонт здания музея» цифры «2» исключить;
в строке «Капитальный ремонт лабораторного корпуса» цифры «1» исключить;
в строке «Капитальный ремонт здания» цифры «1» исключить;
в строке «Показатели результата» цифру «4» исключить;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифру «102 000,0» исключить;
в таблице бюджетной программы 081 «Мониторинг, референция, лабораторная диагностика и методология в ветеринарии»:
в графе 6 строки «Расходы на реализацию программы» цифры «99 814,0» заменить цифрами «97 455,0»;
в таблице бюджетной программы 089 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна»:
в графе 6:

"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "128 381,0" деген сандар "123 360,0" деген сандармен ауыстырылсын;
067 "Орман тұқымының сапасына сараптама, орман тұқымы базасының объектілерін есепке алу және аттестациялау, орманның санитарлық жағдайына баға беру" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "26 042,0" деген сандар "25 630,0" деген сандармен ауыстырылсын;
068 "Ормандарды күзету, қорғау және молықтыру, орман пайдалану орман шаруашылығы саласындағы оқу-өндірістік қызметті қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "32 887,0" деген сандар "31 893,0" деген сандармен ауыстырылсын;
075 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігін мемлекеттік мекемелерін материалды-техникалық жарақтандыру" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда:
"Ғимараттар мен құрылыстар сатып алу" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Ауыл шаруашылығы министрлігінің жарақтанған мемлекеттік мекемелерінің саны" деген жолда "6" деген сан "1" деген санмен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "310 931,0" деген сандар "2 400,0" деген сандармен ауыстырылсын;
076 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігін материалды-техникалық жарақтандыру" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда "245" деген сандар алынып тасталсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "100" деген сандар алынып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "254 089,0" деген сандар алынып тасталсын;
080 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мемлекеттік мекемелерінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда:
"Мұражай ғимаратын күрделі жөндеу" деген жолда "2" деген сан алынып тасталсын;
"Лабораториялық корпусты күрделі жөндеу" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Ғимаратты күрделі жөндеу" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "4" деген сан алынып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "102 000,0" деген сандар алынып тасталсын;
081 "Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолдың 6-бағанында "99 814,0" деген сандар "97 455,0" деген сандармен ауыстырылсын;
089 "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің мақта талшығының сапасын тексеруге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:

в строке «Показатели количества» цифры «564 000*» заменить цифрами «341 564*»;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «253 704,0» заменить цифрами «153 704,0»;
в таблице бюджетной программы 092 «Строительство ветеринарной лаборатории по исследованию генетически модифицированных организмов»:
в графе 6:
в строке «Показатели количества» цифру «1» исключить;
в строке «Показатели результата» цифры «100» исключить;
в строке «Расходы на реализацию программы» цифры «47 850,0» исключить;
в приложении 4 к Стратегическому плану:
в графе 4:
в строке «1. Действующие программы, из них:» цифры «159 851 915,0» заменить цифрами «152 140 550,0»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «92 628 558,0» заменить цифрами «91 508 149,0»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «67 223 357,0» заменить цифрами «60 632 401,0»;
в строке «2. Программы, предлагаемые к разработке, из них:» цифры «5 669 047,0» заменить цифрами «5 621 197,0»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «1 027 450,0» заменить цифрами «979 600,0»;
в строке «ВСЕГО расходов, из них:» цифры «165 520 962,0» заменить цифрами «157 761 747,0»;
в строке «Текущие бюджетные программы» «97 270 155,0» заменить цифрами «96 149 746,0»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «68 250 807,0» заменить цифрами «61 612 001,0»;
в приложении 5 к Стратегическому плану:
в графе 4:
в строке «Стратегическое направление 1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО» цифры «96 927 655,0» заменить цифрами «95 333 547,0»;
в строке «Цель 1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе стабильного роста производства продукции АПК» цифры «82 313 125,0» заменить цифрами «80 939 364,0»;
в строке «Задача 1.1.1 Повышение урожайности и качества продукции растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности, посредством применения мер государственной поддержки» цифры «51 824 748,0» заменить цифрами «50 995 308,0»;
в строке «022 - Методологические услуги по осуществлению фитосанитарного мониторинга, диагностики и прогноза» цифры «907 371,0» заменить цифрами «867 064,0»;

"Сандық көрсеткіштері" деген жолда "564 000*" деген сандар "341 564*" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "253 704" деген сандар "153 704,0" деген сандармен ауыстырылсын;
092 "Генетикалық түрлендірілген организмдерді зерттейтін ветеринариялық зертхана салу" деген бюджеттік бағдарламаның кестесінде:
6-бағанда:
"Сандық көрсеткіштері" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "100" деген сандар алынып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар" деген жолда "47 850" деген сандар алынып тасталсын;
Стратегиялық жоспарға 4-қосымшада:
4-бағанда:
"1. Қолданыстағы бағдарламалар, оның ішінде:" деген жолда "159 851 915,0" деген сандар "152 140 550,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолда "92 628 558,0" деген сандар "91 508 149,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Дамыту бюджеттік бағдарламалары" деген жолда "67 223 357,0" деген сандар "60 632 401,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"2. Әзірленуге ұсынылған бағдарламалар, оның ішінде:" деген жолда "5 669 047,0" деген сандар "5 621 197,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Дамыту бюджеттік бағдарламалары" деген жолда "1027 450,0" деген сандар "979 600,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жалпы шығындар, оның ішінде:" деген жолда "165 520 962,0" деген сандар "157 761 747,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолда "97 270 155,0" деген сандар "96 149 746,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Дамыту бюджеттік бағдарламалары" деген жолда "68 250 807,0" деген сандар "61 612 001,0" деген сандармен ауыстырылсын;
Стратегиялық жоспарға 5-қосымшада:
4-бағанда:
"Стратегиялық бағыт 1. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу" деген жолда "96 927 655,0" деген сандар "95 333 547,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мақсат 1. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету" деген жолда "82 313 125,0" деген сандар "80 939 364,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 1.1.1 Мемлекеттік қолдау шараларын қолдану арқылы өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түсімділігі мен сапасын арттыру және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету" деген жолда "51 824 748,0" деген сандар "50 995 308,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"022 - Фитосанитариялық мониторинг, диагностика және болжамдарды іске асыру бойынша әдіснамалық қызметтер" деген жолда "907 371,0" деген сандар "867 064,0" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «004 - Проведение лабораторного анализа и выявление на скрытую зараженность карантинными объектами» цифры «52 481,0» заменить цифрами «51 295,0»;
в строке «013 - Услуги по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур» цифры «142 142,0» заменить цифрами «140 147,0»;
в строке «001 - Формирование и реализация политики государства в сфере развития агропромышленного комплекса, водного, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства, сельских территорий и аграрной науки» цифры «8 484 203,0» заменить цифрами «8 368 495,0»;
в строке «075 - Материально-техническое оснащение государственных учреждений Министерства сельского хозяйства РК» цифры  «310 931,0» заменить цифрами «2 400,0»;
в строке «076 - Материально-техническое оснащение Министерства сельского хозяйства РК» цифры «254 089,0» исключить;
в строке «080 - Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных учреждений МСХ РК» цифры «102 000,0» исключить;
в строке «002 - Сохранение мелиоративного состояния земель» цифры «170 237,0» заменить цифрами «164 840,0»;
в строке «019 - Методологические услуги в области охраны водных объектов» цифры «17 279,0» заменить цифрами «17 052,0»;
в строке «Задача 1.1.2 Повышение продуктивности и качества продукции животноводства» цифры «28 126 007,0» заменить цифрами «27 581 686,0»;
в строке «011 - Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лаборатории, биохранилища и здания подведомственного учреждения» цифры «2 300 000,0» заменить цифрами «1 805 888,0»;
в строке «081 - Мониторинг, референция, лабораторная диагностика и методология в ветеринарии» цифры «99 814,0» заменить цифрами «97 455,0»;
в строке «092 - Строительство ветеринарной лаборатории по исследованию генетически модифицированных организмов» цифры «47 850,0» исключить;
в строке «Цель 2. Развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной продукции» цифры «6 497 664,0» заменить цифрами «6 397 664,0»;
в строке «Задача 1.2.1 Производство качественной конкурентоспособной продукции АПК для занятия экспортных ниш» цифры «730 504,0» заменить цифрами «630 504,0»;
в строке «089 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна» цифры «253 704,0» заменить цифрами «153 704,0»;

"004 - Карантиндік обектілерге лабораториялық талдау жасау және жасырын дерттенуін табу" деген жолда "52 481,0" деген сандар "51 295,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"013 - Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткізу бойынша қызметтер" деген жолда "142 142,0" деген сандар "140 147,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"001 - Агроөнеркәсіптік кешен, су, орман, аңшылық және балық шаруашылығы, ауылдық аумақтар және аграрлық ғылымды дамыту шеңберінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" деген жолда "8 484 203,0" деген сандар "8 368 495,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"075 - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігінің мемлекеттік мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыру" деген жолда "310 931,0" деген сандар "2 400,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"076 - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру" деген жолда "254 089,0" деген сандар алынып тасталсын;
"080 - ҚР АШМ мемлекеттік мекемелерінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу" деген жолда "102 000,0" деген сандар алынып тасталсын;
"002 - Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау" деген жолда "170 237,0" деген сандар "164 840,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"019 - Су объектілерін қорғау аясындағы әдіснамалық қызметтер" деген жолда "17 279,0" деген сандар "17 052,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 1.1.2 Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру" деген жолда "28 126 007,0" деген сандар "27 581 686,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"011 Ветеринариялық лабораторияларды, биоқойманы және ведомстваға бағынысты мекемелердің ғимараттарын салу, қайта жаңғырту және жарақтандыру" деген жолда "2 300 000,0" деген сандар "1 805 888,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"081 Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама" деген жолда "99 814,0" деген сандар "97 455,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"092 Генетикалық түрленген организмдерді зерттеу бойынша ветеринариялық лаборатория құрылысы" деген жолда "47 850,0" деген сандар алынып тасталсын;
"Мақсат 2. Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдылығын дамыту" деген жолда "6 497 664,0" деген сандар "6 397 664,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 1.2.1 экспорттық текшелерді алу үшін АӨК-нің сапалы бәсекеге қабілетті өнімдерін өндіру" деген жолда "730 504,0" деген сандар "630 504,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"089 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасын сараптауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген жолда "253 704,0" деген сандар "153 704,0" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Цель 3. Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение технической оснащенности» цифры «8 116 866,0» заменить цифрами «7 996 519,0»;
в строке «Задача 1.3.1 Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК» цифры «6 593 720,0» заменить цифрами «6 473 373,0»;
в строке «063 - Научно-методические услуги по определению агрохимического состава почв» цифры «128 381,0» заменить цифрами «123 360,0»;
в строке «046 - Нормативно-методическое обеспечение развития отраслей агропромышленного комплекса, водного и лесного хозяйства» цифры «142 527,0» заменить цифрами «100 527,0»;
в строке «016 - Постприватизационная поддержка сельского хозяйства» цифры «295 995,0» заменить цифрами «179 754,0»;
в строке «086 - Кредитование проекта по постприватизационной поддержке сельского хозяйства» цифры «200 000,0» заменить цифрами «242 915,0»;
в строке «Стратегическое направление 2. Сохранение, рациональное использование и воспроизводство лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого водообеспечения и эффективного уровня водопользования» цифры «66 606 948,0» заменить цифрами «60 441 841,0»;
в строке «Цель 1. Обеспечение сохранения, воспроизводства и рационального использования лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда» цифры «9 293 143,0» заменить цифрами «9 045 694,0»;
в строке «Задача 2.1.1 Увеличение лесистости территории республики, озеленение населенных пунктов, создание и расширение зеленых зон вокруг них, развитие плантационного выращивания древесных пород и частного лесного фонда, рациональное использование лесных ресурсов» цифры «4 219 078,0» заменить цифрами «4 219 746,0»;
в строке «067 - Экспертиза качества лесных семян, учет и аттестация объектов лесосеменной базы, оценка санитарного состояния лесов» цифры «26 042,0» заменить цифрами «25 630,0»;
в строке «068 - Обеспечение охраны, защиты и воспроизвдства лесов, лесопользования и учебно-производственной деятельности в области лесного хозяйства» цифры «32 887,0» заменить цифрами «31 893,0»;
в строке «044 - Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики» цифры «824 842,0» заменить цифрами «826 916,0»;
в строке «Задача 2.1.2 Сохранение, воспроизводство и рациональное использование ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда» цифры «4 161 960,0» заменить цифрами «3 958 843,0»;

"Мақсат 3. АӨК салаларының қазіргі инфрақұрылымын дамыту және теххникалық жабдықталуын арттыру" деген жолда "8 116 866,0" деген сандар "7 996 519,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 1.3.1 АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту" деген жолда "6 593 720,0" деген сандар "6 473 373,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"063 - Топырақтың агрохимиялық құрамын анықтау жөніндегі ғылыми-әдістемелік қызметтер" деген жолда "128 381,0" деген сандар "123 360,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"046 - Агроөнеркәсіптік кешен, су және орман шаруашылығы салаларының дамуын нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету" деген жолда "142 527,0" деген сандар "100 527,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"016 - Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау" деген жолда "295 995,0" деген сандар "179 754,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"086 - Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау жөніндегі жобаға кредит беру" деген жолда "200 000,0" деген сандар "242 915,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Стратегиялық бағыт 2. Орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау" деген жолда "66 606 948,0" деген сандар "60 441 841,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мақсат 1. Орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету" деген жолда "9 293 143,0" деген сандар "9 045 694,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 2.1.1 Республика аумағында орманды жерлерді көбейту, елді мекендерді көгалдандыру, олардың айналасына жасыл аймақ жасау және кеңейту, ағаш түрлерін және жеке меншік орман қорларын плантациялық өсіруді дамыту, орман ресурстарын тиімді пайдалану" деген жолда "4 219 078,0" деген сандар "4 219 746,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"067 - Орман тұқымының сапасына сараптама, орман тұқымы базасының объектілерін есепке алу және аттестациялау, орманның санитарлық жағдайына баға беру" деген жолда "26 042,0" деген сандар "25 630,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"068 - Ормандарды күзету, қорғау және молықтыру, орман пайдалану орман шаруашылығы саласындағы оқу-өндірістік қызметті қамтамасыз ету" деген жолда "32 887,0" деген сандар "31 893,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"044 - Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту" деген жолда "824 842,0" деген сандар "826 916,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 2.1.2 Жануарлар әлемі ресурстарын және табиғи-қорық қорлары объектілерін сақтау, ұдайы өндіру және тиімді пайдалану" деген жолда "4 161 960,0" деген сандар "3 958 843,0" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «040 - Обеспечение сохранения и развития особо охраняемых природных территорий» цифры «3 657 801,0» заменить цифрами «3 562 618,0»;
в строке «008 - Строительство объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий» цифры «283 000,0» заменить цифрами «175 066,0»;
в строке «Задача 2.1.3 Обеспечение охраны, воспроизводства рыбных ресурсов, государственного контроля и регулирования рыболовства» цифры «912 105,0» заменить цифрами «867 105,0»;
в строке «038 - Воспроизводство рыбных ресурсов» цифры «779 502,0» заменить цифрами «734 502,0»;
в строке «Цель 2. Регулирование использования и охраны водных ресурсов» цифры «57 313 805,0» заменить цифрами «51 396 147,0»;
в строке «Задача 2.2.3 Обеспечение безопасной и надежной эксплуатации систем водоснабжения, гидротехнических сооружений» цифры «14 806 620,0» заменить цифрами «14 206 620,0»;
в строке «031 - Реконструкция гидротехнических сооружений» цифры «7 043 327,0» заменить цифрами «6 043 327,0»;
в строке «041 - Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура-Ишим» цифры «3 744 220,0» заменить цифрами «4 144 220,0»;
в строке «Задача 2.2.4 Устойчивое развитие системы водоснабжения и водохозяйственных сооружений» цифры «41 732 892,0» заменить цифрами «36 415 234,0»;
в строке «017 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения» цифры «26 346 806,0» заменить цифрами «22 882 178,0»;
в строке «029 - Строительство и реконструкция системы водоснабжения» цифры «13 352 052,0» заменить цифрами «11 499 022,0»;
в строке «Итого бюджет Министерства сельского хозяйства» цифры «165 520 962,0» заменить цифрами «157 761 747,0».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"040 - Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды сақтау мен дамытуды қамтамасыз ету" деген жолда "3 657 801,0" деген сандар "3 562 618,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"008 Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда инфрақұрылымдық объектілердің құрылысы" деген жолда "283 000,0" деген  сандар "175 066,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 2.1.3 Балық қорларын қорғауды, ұдайы өндіруді, балық аулау кәсібін мемлекеттік бақылауды және реттеуді қамтамасыз ету" деген жолда "912 105,0" деген сандар "867 105,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"038 - Балық ресурстарын молайту" деген жолда "779 502,0" деген сандар "734 502,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мақсат 2. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу" деген жолда "57 313 805,0" деген сандар "51 396 147,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 2.2.3 Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды қауіпсіз және сенімді пайдалануды қамтамасыз ету" деген жолда "14 806 620,0" деген сандар "14 206 620,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"031 - Гидротехникалық құрылыстарды қайта жаңарту" деген жолда "7 043 327,0" деген сандар "6 043 327,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"041 - Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған ортасын оңалту және басқару" деген жолда "3 744 220,0" деген сандар "4 144 220,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Міндет 2.2.4 Сумен жабдықтау және су шаруашылығы имараттары жүйесінің тұрақты дамуы" деген жолда "41 732 892,0" деген сандар "36 415 234,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"017 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген жолда "26 346 806,0" деген сандар "22 882 178,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"029 - Сумен жабдықтау жүйесін салу және қайта жаңарту" деген жолда "13 352 052,0" деген сандар "11 499 022,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ауыл шаруашылығы министрлігінің жалпы бюджеті" деген жолда "165 520 962,0" деген сандар "157 761 747,0" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов