Об утверждении стандарта государственной услуги по регистрации и выдаче разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2102. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.03.2011 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 09.03.2011 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.03.2011 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2102
Стандарт государственной услуги
"Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без
гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 09.03.2011 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте стандарта слово "оказания" исключено постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан, по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту (далее - подразделения миграционной полиции).

Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2102 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.09  № 238 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1, 15-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдарды Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.09  № 238 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2102 қаулысымен
бекітілген
«Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 238 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және мәтінінде «көрсету» деген сөз алып тасталды - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті осы стандартқа 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары көші-кон полициясының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көші-қон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 2 и 4 Закона от 19 июня 1995 года "О правовом положении иностранцев", статьями 9 и 49 Закона от 22 июля 2011 года "О миграции населения", Правилами документирования населения, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 28.03.2012 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Полная информация о порядке государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", департаментов внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы, (далее - ДВД), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
5. Результатом завершения государственной услуги является проставление штампа о регистрации в книге регистрации граждан, а также в удостоверениях лиц без гражданства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства (далее - потребитель):
1) имеющим визу категории "на постоянное жительство";
2) временно пребывающим в Республике Казахстан на ином законном основании (на основании виз, либо на основании соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания).
7. Сроки государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, и получения талона о приеме заявления - 60 календарных дней;
2) иностранцам, прибывшим в Республику Казахстан в соответствии с квотой иммиграции с момента сдачи необходимых документов и получения талона о приеме заявления - 10 календарных дней;
3) максимально допустимое время ожидания потребителем в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя при осуществлении регистрации - 30 минут.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 28.03.2012 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Государственная услуга является платной. За государственную услугу взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), которая составляет 10 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата суммы государственной пошлины производится путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается документ, подтверждающий его размер и дату оплаты.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы» 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңның 2 және 4-баптарына, «Халықтың көшi-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Заңның 9 және 49-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063қаулысымен бекітілген Халықты құжаттандыру қағидаларына сәйкес көрсетiледi.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.28 № 362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) www.mvd.kz және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясының бөлімшелерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Азаматтарды тіркеу кітабында, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдардың куәліктерінде тіркеу туралы мөртаңба қою немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) «тұрақты тұру үшін» санатындағы визасы бар;
2) Қазақстан Республикасында өзге де заңды негізде уақытша болатын (визалар негізінде не кірудің және болудың визасыз тәртібі туралы келісімнің негізінде) шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет мерзiмдерi:
1) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажеттi құжаттарды тапсырған және өтiнiштiң қабылданғаны туралы талонды алған сәтiнен бастап – күнтiзбелiк 60 күн;
2) Қазақстан Республикасына көшіп-қону квотасына сәйкес келген шетелдіктер қажеттi құжаттарды тапсырған және өтініштің қабылданғаны туралы талонды алған сәтінен бастап – күнтізбелік 10 күн;
3) мемлекеттiк қызметтi ұсыну үшiн қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде тұтынушының кезек күтуiнiң рұқсат етiлген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
4) тiркеудi жүзеге асыру кезiнде алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат етiлген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.28 № 362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады. Мемлекеттік қызмет  үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті телемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 10 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баждың сомасын төлеу банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжат береді.

Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Государственная услуга предоставляется пять рабочих дней в неделю, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с приспособлениями для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) лица, имеющие визу категории "на постоянное жительство":
действительный паспорт или документ лица без гражданства с визой категории "на постоянное жительство", которая выдается загранучреждениями Республики Казахстан и подразделениями миграционной полиции;
две фотографии размера 35x45 мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии);
2) лица, временно пребывающие в Республике Казахстан на ином законном основании:
заявление-анкету, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
документ, подтверждающий наличие либо отсутствие судимости из страны прибытия;
письменное согласие государства гражданства иностранца, в качестве которого может служить листок убытия, либо другой документ, подтверждающий разрешение на выезд на постоянное жительство за рубеж;
действительный паспорт или документ лица без гражданства;
официальную справку о медицинском освидетельствовании, которая выдается органами здравоохранения Республики Казахстан;
документ о подтверждении платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан установленного образца;
две фотографии размера 35x45мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии).
Иностранцы, прибывшие в Республику Казахстан в соответствии с квотой иммиграции, предоставляют следующие документы:
документ, подтверждающий включение в квоту имиграции;
заявление-анкету, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
письменное согласие государства гражданства иностранца, в качестве которого может служить листок убытия, либо другой документ, подтверждающий разрешение на выезд на постоянное жительство за рубеж;
действительный паспорт или документ лица без гражданства;
две фотографии размера 35x45 мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии).
Граждане Республики Казахстан, вышедшие из гражданства Республики Казахстан и получившие статус лица без гражданства или гражданство иностранного государства, не выезжая за пределы страны, предоставляют следующие документы:
заявление-анкету, бланк которой выдается сотрудниками подразделений миграционной полиции;
действительный паспорт или документ лица без гражданства;
адресную справку;
документ об уплате государственной пошлины;
две фотографии размера 35x45 мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии).
Примечание:
Оралманам, бывшим соотечественникам, родившимся или ранее состоявшим в гражданстве Казахской Советской Социалистической Республики или Республики Казахстан, а также лицам, имеющим право на приобретение гражданства Республики Казахстан в упрощенном порядке на основании международных договоров Республики Казахстан, и членам их семей представление документа, указанного в абзаце седьмом подпункта 2), не требуется.
Прием документов органами внутренних дел от посреднических юридических и физических лиц не допускается.
При вынесении положительного решения о регистрации и выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан потребитель предъявляет в подразделение миграционной полиции:
книгу регистрации граждан лица, дающего согласие на регистрацию иностранца либо лица без гражданства;
документ об уплате государственной пошлины;
заполненный адресный листок прибытия, бланк которого выдается в подразделениях миграционной полиции;
заполненный талон статистического учета к листку прибытия, бланк которого выдается в подразделениях миграционной полиции.

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет аптасына бес жұмыс күнінде ұсынылады, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау нақты кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары әдетте, ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған құрылғылары бар кіретін есігі болады. Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділерімен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы:
1) «тұрақты тұру үшiн» санатындағы визасы бар адамдар:
Қазақстан Республикасының шетелдердегi мекемелерi мен көшi-қон полициясы бөлiмшелерi беретiн «тұрақты тұру үшiн» санатындағы визасы бар жарамды паспортын немесе азаматтығы жоқ адамның құжатын;
өлшемi 35x45 мм екi фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсiрiлген болуы тиiс әрi адамның бетi фотосуреттiң жалпы алаңының 75%-ға жуығын алуы тиiс);
2) Қазақстан Республикасында өзге де заңды негiзде уақытша болатын адамдар:
бланкiсiн көшi-қон полициясы бөлiмшелерiнiң қызметкерлерi беретiн өтiнiш-сауалнаманы;
келген елінде соттылығының бар болуын не жоқтығын растайтын құжатты;
кету парағы не шетелге тұрақты тұру үшiн шығуға рұқсатты растайтын басқа құжат ретiнде болуы мүмкiн шетелдiктiң азаматтығы мемлекетiнiң жазбаша келiсiмiн;
жарамды паспортты немесе азаматтығы жоқ адамның құжатын;
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау органдары беретiн медициналық куәландыру туралы ресми анықтаманы;
Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде төлем қабiлеттiгiн растау туралы белгiленген үлгiдегi құжатты;
өлшемi 35x45 мм екi фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсiрiлген болуы тиiс әрi адамның бетi фотосуреттiң жалпы алаңының 75%-ға жуығын алуы тиiс) ұсынады.
Көшіп-қону квотасына сәйкес Қазақстан Республикасына келген шетелдіктер мынадай құжаттарды:
көшіп-қону квотасына қосылғанын растайтын құжатты;
бланкiсiн көшi-кон полициясы бөлiмшелерiнiң қызметкерлерi беретiн өтiнiш-сауалнаманы;
кету парағы не шетелге тұрақты тұру үшiн шығуға рұқсатты растайтын басқа құжат ретiнде болуы мүмкiн шетелдiктiң азаматтығы мемлекетiнiң жазбаша келiсiмiн;
жарамды паспортты немесе азаматтығы жоқ адамның құжатын;
өлшемi 35x45 мм екi фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсiрiлген болуы тиiс әрi адамның бетi фотосуреттiң жалпы ауданының 75%-ға жуығын алуы тиiс) ұсынады.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққан және азаматтығы жоқ адамның мәртебесін немесе шет мемлекеттің азаматтығын алған азаматтар елден тыс жерге шықпай мынадай құжаттарды:
бланкiсiн көшi-қон полициясы бөлiмшелерiнiң қызметкерлерi беретiн өтiнiш-сауалнаманы;
жарамды паспортты немесе азаматтығы жоқ адамның құжатын;
мекенжай анықтамасын;
мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек;
өлшемi 35x45 мм екi фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсiрiлген болуы тиiс әрi адамның бетi фотосуреттiң жалпы ауданының 75 %-ға жуығын алуы тиiс) ұсынады.
Ескертпе:
Оралмандардан, Қазақ Кеңестiк Социалистiк Республикасында немесе Қазақстан Республикасында туған немесе бұрын азаматтығында болған отандастардан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының негізінде Қазақстан Республикасының азаматтығын оңайлатып алу құқығы бар адамдар мен олардың отбасы мүшелерiнен 2) тармақшаның жетiншi абзацында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi.
Iшкi iстер органдары құжаттарды заңды және жеке делдал тұлғалардан қабылдауды жүзеге асырмайды.
Тiркеу және Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы оң шешiм шығарылған жағдайда тұтынушы көшi-қон полициясы бөлiмшесiне:
шетелдiктi не азаматтығы жоқ адамды тiркеуге келiсiм беретiн адамның азаматтарды тiркеу кiтабын;
мемлекеттiк бажды төлегенi туралы құжатты;
бланкiсi көшi-қон полициясының бөлiмшелерiнде берiлетiн толтырылған мекенжай келу парағын;
бланкiсi көшi-қон полициясының белiмшелерiнде берiлетiн келу парағына толтырылған статистикалық есепке алу талонын көрсетедi.

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 28.03.2012 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Бланки выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", ДВД, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Заполненные заявления и бланки, указанные в пункте 12 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту пребывания потребителя согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. Сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу регистрации и оставления на постоянное жительство в Республике Казахстан потребитель уведомляется сотрудниками подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме, в срок - 7 рабочих дней с момента подписания заключения руководителями органов внутренних дел.
16. В соответствии со статьей 49 Закона «О миграции населения» в выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан отказывается иммигрантам, либо выданное ранее разрешение аннулируется:
1) незаконно прибывшим, а также преследуемым за совершение преступлений по законодательству стран, выходцами из которых они являются;
2) освободившимся из мест лишения свободы, постоянное место жительства которых до осуждения было за пределами Республики Казахстан;
3) совершившим преступления против человечества;
4) не представившим подтверждения своей платежеспособности в порядке и размерах, определяемых Правительством Республики Казахстан, за исключением оралманов, бывших соотечественников, родившихся или ранее состоявших в гражданстве Казахской Советской Социалистической Республики или Республики Казахстан, а также лиц, имеющих право на приобретение гражданства Республики Казахстан в упрощенном порядке на основании международных договоров Республики Казахстан, и членов их семей;
5) нарушившим законодательство о правовом положении иностранцев в Республике Казахстан;
6) разжигающим межнациональную и религиозную вражду;
7) действия которых направлены на насильственное изменение конституционного строя;
8) выступающим против суверенитета и независимости Республики Казахстан, призывающим к нарушению единства и целостности ее территории;
9) имеющим судимость за террористическую деятельность, тяжкое или особо тяжкое преступление;

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.28 № 362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Бланкілерді көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ ІІМ-нің www.mvd.kz, ІІД-нің интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде орналастырылады, олардың тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
13. Толтырылған өтініштер мен осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген бланкілер тұтынушының болатын жері бойынша көші-қон полициясы бөлімшелеріне тапсырылады.
14. Көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.
15. Тіркеу және Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы тұтынушыға көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкерлері ішкі істер органдарының басшылары қорытындыға қол қойған сәттен бастап 7 жұмыс күні мерзімінде телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етеді.
16. Көшіп-қонушыларға:
1) заңсыз келгендерге, сондай-ақ қылмыс жасағаны үшiн өздерi шыққан елдердiң заңнамасы бойынша қудалауға ұшыраған адамдарға;
2) сотталғанға дейiн тұрақты тұратын жерi Қазақстан Республикасының шегiнен тыс болған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға;
3) адамзатқа қарсы қылмыс жасаған адамдарға;
4) оралмандарды, Қазақ Кеңестiк Социалистiк Республикасында немесе Қазақстан Республикасында туған немесе бұрын оның азаматтығында тұрған отандастарымызды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының негізінде Қазақстан Республикасының азаматтығын оңайлатып алу құқығы бар адамдар мен олардың отбасы мүшелерiн қоспағанда, өзiнiң төлем қабiлеттiлiгiн растауды Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен және мөлшерде табыс етпеген адамдарға;
5) шетелдіктердің Қазақстан Республикасындағы құқықтық жағдайы туралы заңнаманы бұзғандарға;
6) ұлтаралық және дiни араздықты тұтандыратын адамдарға;
7) әрекетi конституциялық құрылысты күштеп өзгертуге бағытталған адамдарға;
8) Қазақстан Республикасының егемендiгi мен тәуелсiздiгiне қарсы шыққан, оның бiрлiгi мен аумағының тұтастығын бұзуға шақырған адамдарға;
9) террористiк әрекетi, ауыр немесе аса ауыр қылмыс жасағаны үшiн соттылығы бар адамдарға;

10) представившим подложные документы либо сообщившим о себе заведомо ложные сведения при обращении с ходатайством о разрешении на постоянное проживание в Республике Казахстан, или без уважительной причины не представившим необходимые документы в сроки, установленные  законодательством  Республики Казахстан;
11) выдворенным в течение пяти лет из Республики Казахстан к моменту выдачи разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан;
12) если это необходимо для защиты прав и законных интересов граждан Республики Казахстан и других лиц;
13) выехавшим из Республики Казахстан временно и не вернувшимся по истечении шести месяцев после заявленного им срока возвращения в Республику Казахстан;
14) заключившим брак с гражданами Республики Казахстан, послуживший основанием для получения вида на жительство, в том случае, если этот брак признан недействительным вступившим в законную силу решением суда;
15) имеющим заболевания, являющиеся противопоказанием для въезда в Республику Казахстан.
Отказ в выдаче вида на жительство или удостоверения лица без гражданства может быть обжалован в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 28.03.2012 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, ежегодно утверждается приказом МВД.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования результатов государственной услуги можно получить в секретариате ДВД по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, Комитета миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП), МВД.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель подает жалобу в КМП по адресу: город Астана, улица Тәуелсіздік, 1/1, телефон 71-42-62.

10) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу туралы қолдау хатпен жүгінген кезде жалған құжаттар ұсынған не өзi туралы жалған мәлiметтер хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмдерде қажеттi құжаттарды дәлелсiз себептермен тапсырмаған адамдарға;
11) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу сәтінде Қазақстан Республикасынан бес жылдың ішінде шығарып жiберiлген адамдарға;
12) егер бұл Қазақстан Республикасы азаматтарының және басқа да адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғау үшiн қажет болса;
13) Қазақстан Республикасынан уақытша шыққан және Қазақстан Республикасына қайып оралуға өтініш берілген мерзімнен алты ай өтіп кеткен соң оралмаған адамдарға;
14) егер неке соттың заңды күшіне енген шешімімен заңсыз болып танылса, тұруға ыхтиярхатты алуға негіз болған Қазақстан Республикасының азаматтарымен некеге отырған адамдарға;
15) Қазақстан Республикасына кіру үшін қарсы көрсетілімі бар сырқаты бар адамдарға «Халықтың көші-қоны туралы» Заңның 49-бабына сәйкес Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тартылады не бұрын берілген рұқсаттың күші жойылады.
Тұруға ыхтиярхат немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігін беруден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға болады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.28 № 362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты, Ішкі істер органдары қызметкерінің ар-намыс кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ІІД-нің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көші-қон полициясы комитетінің, (бұдан әрі - КҚПК) ІІМ хатшылығынан алуға болады.
21. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда тұтынушы шағымды ҚКПК-ге мына мекенжай бойынша бередi:
Астана қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 1/1, телефон 71-42-62.

График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 28.03.2012 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя Министра внутренних дел Республики Казахстан по адресу: г. Астана, ул. Тәуелсіздік, 1, телефон 8(7172)71-40-10, факс 8(7172)37-06-01, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, а также на интернет-ресурсе: www.mvd.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте, либо нарочно через канцелярию органов внутренних дел (далее - ОВД), ДВД, КМП, МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана потребителем.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятия жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Тәуелсіздк, 1/1, КМП, на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", телефон приемной: 8(7172) 71-42-62, ДВД, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 26 редакции постановления Правительства РК от 28.03.2012 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2102
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
N
п/п
Департаменты
внутренних дел
Юридический
адрес
Интернет-
ресурс
Телефоны
секретариата
Департаментов
внутренних дел
Телефоны
подразделений
миграционной
полиции
1
2
3
4
5
6
1.
Департамент
внутренних дел
г. Астаны
г. Астана,
ул. Сейфуллина, 29
www.ast.
dvd.mvd.kz

Жұмыс кестесi: жұмыс күндерi сағат 9-00-ден бастап 18-30-ға дейiн, түскi үзiлiс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейiн.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.28 № 362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің атына мынадай мекенжай бойынша: Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 1; телефон: 8 7172) 71-40-10, факс 8 (7172) 37-06-01, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, сондай-ақ www.mvd.kz интернет-ресурсында беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым ерікті нысанды жазбаша түрде пошта, электрондық пошта не ІІО-ның, ІІД-нің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көші-қон полициясы комитетінің, ІІМ-нің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қоюы тиіс.
25. Қабылданған шағым ішкі істер органының ақпаратты есепке алу журналына тіркеледі. Өтінішті/арызды күні мен уақыты, қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға алынатын жауаптың мерзімі мен орны және осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
26. Мемлекеттiк қызмет туралы қосымша ақпаратты мынадай мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 1/1, КҚПК; IIМ-нiң интернет-ресурсы: www.mvd.kz, «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмде, қабылдау бөлмесiнiң телефоны 8 (7172) 71-42-62, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес IIД-ден алуға болады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.28 № 362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2102 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с
Ішкі істер департаменттері
Заңды мекен-жайы
Интернет-ресурс
Ішкі істер департаметтері хатшылығының телефондары
Көші-қон полициясы бөлімшелерінің телефондары
1
2
3
4
5
6
1.
Астана қаласының Ішкі істер департаменті
Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 29
www.ast.dvd.mvd.kz

2)
Управление
внутренних дел
Енбекшиказахского
района
г. Есик,
ул. Токатаева, 105
4-48-89
4-48-89
3)
Управление
внутренних дел
Илийского района
п. Отеген батыра,
ул. Батталханова
51-72-14
51-72-14
4)
Управление
внутренних дел
Карасайского района
г. Каскелен,
ул. Абылайхана, 90
98-34-22
2-28-06
5)
Управление
внутренних дел
Талгарского района
г. Талгар,
ул. Абылайхана, 120
295-61-05
295-61-05
6)
Отдел внутренних
дел г. Капшагая
г. Капшагай,
ул. Конаева, 4
4-17-98
4-10-98
7)
Отдел внутренних
дел г. Текели
г. Текели,
ул. Конаева, 104
4-51-18
4-51-18
8)
Отдел внутренних
дел Аксуского
района
п. Жансугурова,
ул. Жекебаева, 104
2-15-95
2-15-95
9)
Отдел внутренних
дел Алакольского
района
г. Ушарал,
ул. Конаева, 9
2-12-84
2-22-14
10)
Отдел внутренних
дел Балхашского
района
с. Баканас,
ул. Сейфуллина, 1
91-4-01
91-4-01
11)
Отдел внутренних
дел Ескельдинского
района
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 10
3-01-02
3-01-02
12)
Отдел внутренних
дел Жамбылского
района
с. Узынагаш,
ул. Рыскулова, 78
2-12-45
2-15-45
13)
Отдел внутренних
дел Каратальского
района
г. Уштобе,
ул. Толеби, 63
2-10-02
2-11-57
14)
Отдел внутренних
дел Кербулакского
района
п. Сарыозек,
ул. Момышулы, 32
31-8-55
31-8-55
15)
Отдел внутренних
дел Коксуского
района
п. Балпык би,
ул. Исабаева, 122
2-02-18
2-06-46
16)
Отдел внутренних
дел Панфиловского
района
г. Жаркент,
ул. Жансугурова, 102
5-12-02
5-12-02
17)
Отдел внутренних
дел Райымбекского
района
с. Беген,
ул. Жамбула, 9

2)
Еңбекшіқазақ ауданының Ішкі істер басқармасы
Есік қаласы, Тоқатаев көшесі, 105
4-48-89
4-48-89
3)
Іле ауданының Ішкі істер басқармасы
Өтеген батыр ауылы, Батталханов көшесі
51-72-14
51-72-14
4)
Қарасай ауданының Ішкі істер басқармасы
Қаскелең қаласы, Абылайхан көшесі, 90
98-34-22
2-28-06
5)
Талғар ауданының ішкі істер басқармасы
Талғар қаласы, Абылай хан көшесі, 120
295-61-05
295-61-05
6)
Қапшағай қаласының ішкі істер бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 4
4-17-98
4-10-98
7)
Текелі қаласының ішкі істер бөлімі
Текелі қаласы, Қонаев көшесі, 104
4-51-18
4-51-18
8)
Ақсу ауданының ішкі істер бөлімі
Жансүгіров кенті, Жекебаев көшесі, 104
2-15-95
2-15-95
9)
Алакөл ауданының ішкі істер бөлімі
Үшарал қаласы, Қонаев көшесі, 9
2-12-84
2-22-14
10)
Балқаш ауданының ішкі істер бөлімі
Бақанас ауылы, Сейфуллин көшесі, 1
91-4-01
91-4-01
11)
Ескелді ауданының ішкі істер бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 10
3-01-02
3-01-02
12)
Жамбыл ауданының ішкі істер бөлімі
Ұзынағаш ауылы, Рысқұлов көшесі, 78
2-12-45
2-15-45
13)
Қаратал ауданының ішкі істер бөлімі
Үштөбе қаласы, Төле би көшесі, 63
2-10-02
2-11-57
14)
Кербұлақ ауданының ішкі істер бөлімі
Сарыөзек ауылы, Момышұлы көшесі, 32
31-8-55
31-8-55
15)
Көксу ауданының ішкі істер бөлімі
Балпық би ауылы, Исабаев көшесі, 122
2-02-18
2-06-46
16)
Панфилов ауданының ішкі істер бөлімі
Жаркент қаласы, Жансүгіров көшесі, 102
5-12-02
5-12-02
17)
Райымбек ауданының ішкі істер бөлімі
Бөген ауылы, Жамбыл көшесі, 9

1)
Управление
внутренних дел
г. Аркалыка
г. Аркалык, ул.
Байтурсынова, 16
7-10-17
7-27-45
2)
Отдел внутренних
дел города Житикара
и Житикаринского
района
г. Житикара,
мк-н 5в, 18
2-09-09
2-09-22
3)
Управление
внутренних дел
г. Костаная
г. Костанай,
ул. Тарана, 36
52-68-00
52-68-37
4)
Отдел внутренних
дел г. Лисаковска
г. Лисаковск,
мк-н 1а
3-38-51
3-48-07
5)
Отдел внутренних
дел г. Рудного
г. Рудный,
ул. Горняков, 7
4-55-10
2-84-39
6)
Отдел внутренних
дел Алтынсаринского
района
п. Силантьевка,
ул. Ленина, 51
2-12-55
2-15-13
7)
Отдел внутренних
дел
Амангельдинского
района
п. Амангельды,
ул. Дюсенбина, 16
2-11-33
2-11-33
8)
Отдел внутренних
дел Аулиекольского
района
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 34
2-10-35
2-10-38
9)
Отдел внутренних
дел Денисовского
района
п. Денисовка,
ул. Ленина, 16
9-11-72
9-17-51
10)
Отдел внутренних
дел Жангильдинского
района
п. Торгай,
ул. Алтынсарина, 7
2-14-00
2-14-00
11)
Отдел внутренних
дел Камыстинского
района
п. Камысты,
ул. Ержанова, 87
2-14-01
2-20-55
12)
Отдел внутренних
дел Карабалыкского
района
п. Карабалык,
ул. Нечепуренко, 3
3-30-33
3-38-53
13)
Отдел внутренних
дел Карасуского
района
с. Карасу,
ул. Исакова, 80
2-12-68
2-18-42
14)
Отдел внутренних
дел Костанайского
района
п. Затобольск,
ул. Калинина, 78
2-31-61
2-31-62
15)
Отдел внутренних
дел Мендыкаринского
района
п. Боровской,
ул. Ленина, 7
2-13-97
2-15-39
16)
Отдел внутренних
дел Наурзумского
района
п. Караменды,
ул. Аблайхана, 24
2-14-45
2-14-45
17)
Отдел внутренних
дел Сарыкольского
района
п. Сарыколь,
ул. Пушкина, 102

1)
Арқалық қаласының Ішкі істер басқармасы
Арқалық қаласы, Байтұрсынов көшесі, 16
7-10-17
7-27-45
2)
Жітіқара қаласының және Жітіқара ауданының ішкі істер бөлімі
Жітіқара қаласы, 5 в-шағын ауданы, 18
2-09-09
2-09-22
3)
Қостанай қаласының ішкі істер басқармасы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 36
52-68-00
52-68-37
4)
Лисаковск қаласының ішкі істер бөлімі
Лисаковск қаласы, 1 а-шағын ауданы
3-38-51
3-48-07
5)
Рудный қаласының ішкі істер бөлімі
Рудный қаласы, Горняк көшесі, 7
4-55-10
2-84-39
6)
Алтынсарин ауданының ішкі істер бөлімі
Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51
2-12-55
2-15-13
7)
Амангелді ауданының ішкі істер бөлімі
Амангелді кенті, Дүйсенбин көшесі, 16
2-11-33
2-11-33
8)
Әулиекөл ауданының ішкі істер бөлімі
Әуликөл ауылы, Ленин көшесі, 34
2-10-35
2-10-38
9)
Денисов ауданының ішкі істер бөлімі
Денисовка кенті, Ленин көшесі, 16
9-11-72
9-17-51
10)
Жангелдин ауданының ішкі істер бөлімі
Торғай кенті, Алтынсарин көшесі, 7
2-14-00
2-14-00
11)
Қамысты ауданының ішкі істер бөлімі
Қамысты кенті, Ержанов көшесі, 87
2-14-01
2-20-55
12)
Қарабалық ауданының ішкі істер бөлімі
Қарабалық кенті, Нечепуренко көшесі, 2
3-30-33
3-38-53
13)
Қарасу ауданының ішкі істер бөлімі
Қарасу ауылы, Исаков көшесі, 80
2-12-68
2-18-42
14)
Қостанай ауданының ішкі істер бөлімі
Затабол кенті, Калинин көшесі, 78
2-31-61
2-31-62
15)
Меңдіқара ауданының ішкі істер бөлімі
Боровское кенті, Ленин көшесі, 7
2-13-97
2-15-39
16)
Наурызым ауданының ішкі істер бөлімі
Қарамеңді кенті, Абылай хан көшесі, 24
2-14-45
2-14-45
17)
Сарыкөл ауданының ішкі істер бөлімі
Сарыкөл кенті, Пушкин көшесі, 102

5)
Управление
внутренних дел
Сарыагашского
района
г. Сарыагаш,
ул. Тасбалтаева, 39
2-15-73
2-15-73
6)
Отдел внутренних
дел г. Кентау
г. Кентау,
ул. Жамбула, 29
3-34-61
3-34-61
7)
Отдел внутренних
дел Арысского
района
г. Арысь,
ул. Аймаутова, 35
2-14-02
2-14-02
8)
Отдел внутренних
дел Байдибекского
района
с. Шаян,
ул. Байдибек, б/н
2-10-76
2-10-76
9)
Отдел внутренних
дел Казыгуртского
района
с. Казыгурт,
ул. Кунаева, б/н
2-12-46
2-12-46
10)
Отдел внутренних
дел Ордабасынского
района
с. Темирлан,
ул. Рыскулова, 3
2-14-13
2-14-13
11)
Отдел внутренних
дел Отрарского
района
с. Шаульдеру,
ул. Сарсенбаева, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Отдел внутренних
дел Сузакского
района
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Отдел внутренних
дел Толебийского
района
г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
6-16-02
6-16-02
14)
Отдел внутренних
дел Тюлькубасского
района
с. Т. Рыскулова
ул. Рыскулова, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Отдел внутренних
дел Шардаринского
района
г. Шардара,
ул. Б. Момышулы, 16
2-23-82
2-23-82
Приложение 2
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2102
ТАЛОН № __
о принятии документов на оказание государственной услуги
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
6. _________________________________________________________________
7. _________________________________________________________________
8. _________________________________________________________________
9  _________________________________________________________________.
Принял:
___________________________ /______________/ _______________________
(Должность сотрудника УМП ДВД) (подпись)               (Ф.И.О.)
"__" _________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час ____ мин "__" ___________ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2102
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4

5)
Сарыағаш ауданының Ішкі істер басқармасы
Сарыағаш қаласы, Тасбалтаев көшесі, 39
2-15-73
2-15-73
6)
Кентау қаласының ішкі істер бөлімі
Кентау қаласы, Жамбыл көшесі, 29
3-34-61
3-34-61
7)
Арыс ауданының ішкі істер бөлімі
Арыс қаласы, Аймауытов көшесі, 35
2-14-02
2-14-02
8)
Бәйдібек ауданының ішкі істер бөлімі
Шаян ауылы, Бәйдібек көшесі, н/ж
2-10-76
2-10-76
9)
Қазығұрт ауданының ішкі істер бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
2-12-46
2-12-46
10)
Ордабасы ауданының ішкі істер бөлімі
Темірлан ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 3
2-14-13
2-14-13
11)
Отырар ауданының ішкі істер бөлімі
Шәуілдір ауылы, Сәрсенбаев көшесі, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Созақ ауданының ішкі істер бөлімі
Шолақ Қорған ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Төле би ауданының ішкі істер бөлімі
Леңгір қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
6-16-02
6-16-02
14)
Түлкібас ауданының ішкі істер бөлімі
Т. Рысқұлов ауылы, Рысқұлов көшесі, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Шардара ауданының ішкі істер бөлімі
Шардара қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 16
2-23-82
2-23-82
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2102 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
_________________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
құжаттар қабылдау туралы
№___ ТАЛОН
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3 .____________________________________________________________
4 .____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
6 .____________________________________________________________
7 .____________________________________________________________
8. ____________________________________________________________
9. ____________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қабылдаған:
__________________________________ /________ / _______________
(ІІД ККПБ қызметкерінің лауазымы)    (қолы)        (Т.А.Ә.)
_______ ж. «___» _____________
Берілген күні және уақыты: _____ ж. «___» ___ сағат ___ минут
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2102 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің нысаналы келесі жылдағы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и информацией
о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к
общему количеству обслуженных
потребителей по данному виду услуг
5. Вежливость
5.1.% (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 4
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2102
Талон _______________________________________________________
(наименование субъекта) Обращение принял(а) _______________________________________
(Ф.И.О. специалиста) "__" _________ 20__ г. час. __ мин. __
(размер 75 мм х 55 мм)

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электрондық форматы кол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2102 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Талон
________________________________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдаған ________________________________________
(маманның Т.А.Ә.)
20__ жылғы «____» ______ сағ. _______ мин.
(өлшемі 75мм х 55мм)