Вопросы Комитета международного экономического сотрудничества Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2010 года № 23
В соответствии со статьей 24 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет международного экономического сотрудничества Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 530) следующие дополнения и изменение:
в Положении о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 дополнить словами ", Комитет международного экономического сотрудничества.";
в пункте 6 слово "Тәуелсіздік" заменить словами "Динмухамеда Кунаева";
пункт 12 дополнить подпунктами 5), 6), 7), 8) и 9) следующего содержания:
"5) содействию улучшению инвестиционного климата и формированию положительного имиджа Республики Казахстан на международных рынках;
6) участию в привлечении прямых финансовых ресурсов для реализации программных документов, приоритетных проектов, в том числе за счет займов и грантов, предоставляемых международными экономическими и финансовыми организациями;
7) обеспечению реализации экономической части договоренностей Президента Республики Казахстан с Главами иностранных государств в рамках своей компетенции;
8) содействию уполномоченным по вопросам привлечения иностранных инвестиций и технологий государственным органам и организациям Республики Казахстан в организации соответствующих мероприятий за рубежом;
9) выработке предложений и рекомендаций для заинтересованных государственных органов и организаций Республики Казахстан в области развития страновой и мировой экономики.".
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Халықаралық экономикалық ынтымақтастық комитетінің мәселелері
Қазақстан Ренспубликасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қаңтардағы № 23 Қаулысы
«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Конституциялық заңының 24-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Халықаралық экономикалық ынтымақтастық комитеті құрылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 530-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы «, Халықаралық экономикалық ынтымақтастық комитеті» деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтағы «Тәуелсіздік» деген сөз «Дінмұхамед Қонаев» деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың 4) тармақшасындағы «жүзеге асыру» деген сөздерден кейін «;» белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшалармен толықтырылсын:
«5) инвестициялық ахуалдың жақсаруына жәрдемдесу және халықаралық нарықтарда Қазақстан Республикасының жағымды бейнесін қалыптастыру;
6) бағдарламалық құжаттарды, басым жобаларды іске асыру үшін тікелей қаржы ресурстарын, ішінде халықаралық экономикалық және қаржы ұйымдары ұсынатын қарыздар мен гранттар есебінен тартуға қатысу;
7) Қазақстан Республикасы Президентінің шетел мемлекеттерінің Басшыларымен уағдаластықтарының экономикалық бөлігін өз құзыреті шегінде іске асыруды қамтамасыз ету;
8) Қазақстан Республикасының шет елде тиісті іс-шараларды ұйымдастыруға шетелдік инвестициялар мен технологияларды тарту мәселелері бойынша уәкілетті мемлекеттік органдары мен ұйымдарына жәрдемдесу;
9) Қазақстан Республикасының елдік және әлемдік экономиканың даму саласындағы мүдделі мемлекеттік органдары мен ұйымдары үшін ұсыныстар және ұсынымдар әзірлеу.».
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К. Мәсімов