О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2340
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2010 года № 1227
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2340 "О Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы" следующие изменения и дополнение:
в Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе III. "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности":
целевые индикаторы Цель 1 "Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской индустрии" изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы
Увеличение совокупного дохода организаций, предоставляющих услуги в сфере туристской деятельности к 2015 году не менее, чем на 12 % от уровня 2008 года:
в 2009 году не менее, чем на 2,5 %, в 2010 году не менее, чем на 3,3 %, в 2011 году не менее, чем на 4,7 %, в 2012 году не менее, чем на 7,5 %, в 2013 году не менее, чем на 9,5 %.";
в задаче 2.2.1 "Обеспечение условий для населения, занимающихся физической культурой и спортом":
в строке 1. "Охват населения всех возрастов, систематически занимающихся физической культурой и спортом" цифры "20,0", "21,5", "22,0", "22,5", "23,0" заменить соответственно цифрами "17,4", "18,8", "20,4", "22,0", "23,6";
в разделе VIII. "Бюджетные программы":
в приложении 3:
в таблицах 3-53-15:
в показателях количества:
в строках "Охват населения всех возрастов, систематически занимающихся физической культурой и спортом" цифры "20", "21,5", "22" заменить соответственно цифрами "17,4", "18,8", "20,4";
в таблице 3-10:
в показателях количества:
в строке "Среднегодовое количество туристов по въездному туризму" цифры "4,8", "4,85" заменить соответственно цифрами "4,5", "4,7";
таблицы 3-83-163-17 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению;
дополнить таблицей 3-18 согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложения 5 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2010 года № 1227
Таблица 3-8
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта
Описание
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы для реализации местных инвестиционных проектов в
рамках Государственных и отраслевых программ
Стратегическое
направление

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2340 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 қарашадағы № 1227 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2340 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
III. «Қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері және көрсеткіштері» деген бөлімде:
«Аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру» деген 1-мақсаттың нысаналы индикаторлары мынадай редакцияда жазылсын:
«Нысаналы индикаторлар
Туристік қызмет саласындағы қызметтерді ұсынатын ұйымдардың жиынтық кірісін 2015 жылға 2008 жылдың деңгейінен кемінде 12 %-ға ұлғайту:
2009 жылы кемінде 2,5 %-ға, 2010 жылы кемінде 3,3 %-ға, 2011 жылы кемінде 4,7 %-ға, 2012 жылы кемінде 7,5%, 2013 жылы кемінде 9,5 %-ға.»;
«Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын халық үшін жағдайларды қамтамасыз ету» деген 2.2.1-міндетте:
«Дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылданатын барлық жастағы халықтың үлесі» деген 1-жолдағы «20,0», «21,5», «22,0», «22,5», «23,0» деген сандар тиісінше «17,4», «18,8», «20,4», «22,0», «23,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген VIII бөлімде:
3-қосымшада:
3-5, 3-15-кестелерде:
сан көрсеткіштерінде:
«Дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылданатын барлық жастағы халықтың қамтылуы» деген жолдардағы «20», «21,5», «22» деген сандар тиісінше «17,4», «18,8», «20,4» деген сандармен ауыстырылсын;
3-10-кестеде:
сан көрсеткіштерінде:
«Сырттан келушілер туризмі бойынша жылына орташа есептен санағандағы туристердің саны» деген жолдағы «4,8», «4,85» деген сандар тиісінше «4,5», «4,7» деген сандармен ауыстырылсын;
3-8, 3-16, 3-17-кестелер осы қаулыға 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес 3-18-кестемен толықтырылсын;
5 және 6-қосымшалар осы қаулыға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қарашадағы
№ 1227 қаулысына
1-қосымша
3-8-кесте. Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 - Облыстық бюжеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Сипаттама
Мемлекеттік және салалық бағдарламалар шеңберінде жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыру үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
Стратегиялық бағыт

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых и
вновь создаваемых
спортивных объектов
4
5
5
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
4
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в число
тридцати ведущих
спортивных держав
мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
5 033 487
14 602 183
30 640 578
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2010 года № 1227
Таблица 3-16
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 - Увеличение уставного капитала АО "Исполнительная дирекция
Организационного комитета 7-х Азиатских игр 2011 года"
Описание
Подготовка и проведение зимних Азиатских Игр в 2011 году
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры
спорта, отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Выкуп и реконструкция
дворца спорта имени
Балуана Шолака
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение Казахстана
в число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
16 500 000
13 204 800
4 883 446
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2010 года № 1227
Таблица 3-17
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 Организация и проведение 7-х Зимних Азиатских игр 2011 года
Описание
Подготовка и проведение зимних Азиатских Игр в 2011 году
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.4. Подготовка Олимпийским и Азиатским играм в 2011-2012 годы
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Проведение 7-х
зимних Азиатских
игр 2011 года
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в
число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Қайта жаңартылатын және жаңадан салынатын спорт объектілерінің саны
4
5
5
Қайта жаңартылған және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
4
4
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
5 033 487
14 602 183
30 640 578
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қарашадағы
№ 227 қаулысына
2-қосымша
3-16-кесте Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 - «2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
2011 жылғы қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Балуан Шолақ атындағы спорт сарайын сатып алу және қайта жаңарту
1
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемдегі отыз жетекші спорттық державаның қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
16 500 000
13 204 800
4 883 446
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қарашадағы
№ 1227 қаулысына
3-қосымша
3-17-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 - 2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру және өткізу
Сипаттама
2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.4. 2011 - 2012 жылдардағы Олимпиада және Азия ойындарына дайындалу
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын өткізу
1
Сапа көрсеткіші
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемдегі отыз жетекші спорттық державаның қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге

33 108 669
3 101 359
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2010 года № 1227
Таблица 3-18
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
025 - Развитие и создание инфраструктуры туризма
Описание
Создание эффективного механизма государственно-частного партнерства в
развитие инфраструктуры туризма
Стратегическое
направление
1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона
Цель
1.1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии
Задача
1.1.1. Обеспечение развития инфраструктуры туризма
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
количество
проектируемых
объектов
инфраструктуры
туристских центров
(ПСД)
ед.
1
Показатели
результата
количество
разработанных
проектов
инфраструктуры
туристских центров
(ПСД)
ед.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
100 000
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2010 года № 1227
Приложение 5
Свод бюджетных расходов
Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
тыс. тенге
пп
АБП
ПР
ППР
Наименование
Отчетный период
Всего
2010 -
2012 гг.
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(уточ-
ненный
план)
2010
год
2011
год
2012
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
205 - Всего по министерству
туризма и спорта Республики
Казахстан

33 108 669
3 101 359
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қарашадағы
№ 1227 қаулысына
4-қосымша
3-18-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 - Туризм инфрақұрылымын дамыту және құру
Сипаттама
Туризм инфрақұрылымын дамыту үшін мемлекеттік-жекеменшік серіктестіктің тиімді тетігін жасау
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру
Мақсат
1.1. Аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру
Міндет
1.1.1. Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
туристік орталықтар инфрақұрылымының жобаланатын объектілерінің саны (ЖСҚ)
бірлік
1
Нәтиже көрсеткіштері
туристік орталықтар инфрақұрылымының әзірленген жобаларының саны (ЖСҚ)
бірлік
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
100 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 қарашадағы
№ 1227 қаулысына
5-қосымша
5-қосымша
Бюджеттік шығыстардың жиынтығы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
мың теңге
р/
с
ББӘ
БД
КБД
Атауы
Есепті кезең
2010 - 2012 жж.
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (нақтыланған жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі бойынша барлығы