Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами и бюджетом города Астаны на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2010 года № 123.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами и бюджетом города Астаны на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2009 года № 87 "Об утверждении Правил выплаты субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ на 2009 год" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 8, ст. 33).
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2010 года № 123
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2010 года областными бюджетами и бюджетом города Астаны
на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами и бюджетом города Астаны на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов на приобретение сельскохозяйственными товаропроизводителями (далее - товаропроизводители) горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) по программе 084 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ" (далее - программа).

Облыстық бюджеттердің және Астана қаласы бюджетінің көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға 2010 жылдың республикалық бюджетінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 25 ақпандағы № 123 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі және "2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің және Астана қаласы бюджетінің көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға 2010 жылдың республикалық бюджетінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 2009 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 87 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 8, 33-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 25 ақпандағы
№ 123 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің және Астана қаласы бюджетінің көктемгі
егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті
жанар-жағар май материалдары мен басқа да
тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға
2010 жылдың республикалық бюджетінен бөлінетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана қаласы бюджетінің көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға 2010 жылдың республикалық бюджетінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) 2010 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауылшаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) 084 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне-көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасы (бұдан әрі — бағдарлама) бойынша көзделген қаражат шегінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі - тауар өндірушілер) көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін белгілейді.

2. Целевые текущие трансферты (далее - бюджетные субсидии) предназначаются товаропроизводителям для частичного возмещения затрат при возделывании сельскохозяйственных культур, связанных с приобретением горюче-смазочных материалов, гербицидов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ.
3. Для целей настоящих Правил под базовой нормой бюджетных субсидий понимается минимальный размер бюджетных субсидий, выплачиваемый товаропроизводителям независимо от уровня применения агротехнологий.
4. Выплата причитающихся сумм бюджетных субсидий, связанных с приобретением горюче-смазочных материалов, гербицидов и других товарно-материальных ценностей, осуществляется:
1) по сахарной свекле (фабричной):
70 % - по итогам посевной кампании на 1 гектар;
30 % - на 1 тонну сахарной свеклы, реализованной или сданной на переработку на сахарный завод (в соответствии с имеющимися перерабатывающими мощностями);
2) по масличным культурам:
70 % - по итогам посевной кампании на 1 гектар;
30 % - на 1 тонну маслосемян, реализованных или сданных на переработку перерабатывающему предприятию, либо переданных на переработку собственным перерабатывающим структурам (в соответствии с имеющимися перерабатывающими мощностями);
3) по зерновым культурам (кроме риса и кукурузы на зерно) - 100 % по итогам посевной кампании, на 1 гектар по базовой норме бюджетных субсидий. При возделывании данных культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий (севооборот с рекомендованной наукой долей пара в структуре, посев первой культурой после пара, семенами не ниже 4 репродукции сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан или признанных перспективными), бюджетная субсидия выплачивается по повышенной против базовой нормы;
4) по рису, кукурузе на зерно, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, хлопчатнику, овощебахчевым (за исключением овощных культур, возделываемых в условиях защищенного грунта), кормовым, плодово-ягодным культурам, винограду и картофелю - 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар.
При этом товаропроизводителям, занятым выращиванием хлопчатника и риса и имеющим посевные площади хлопчатника менее 50 гектаров, а риса - менее 200 гектаров, в случае, если они не являются участниками сельского потребительского кооператива либо сельского потребительского кооператива водопользователей, бюджетная субсидия выплачивается в размере пятидесяти процентов от базовой нормы бюджетных субсидий;

2. Ағымдағы нысаналы трансферттер (бұдан әрі бюджеттік субсидиялар) тауар өндірушілерге ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдарын, гербицидтерді және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтарды сатып алуға байланысты шығындарды ішінара өтеуге арналады.
3. Осы Ереженің мақсаты үшін бюджеттік субсидиялардың базалық нормасы деп агротехнологияларды қолдану деңгейіне қарамастан, тауар өндірушілерге төленетін бюджеттік субсидиялардың ең төменгі мөлшері түсініледі.
4. Жанар-жағар май материалдарын, гербицидтерді және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтарды сатып алуға байланысты бюджеттік субсидиялар төлеу:
1) қант қызылшасы бойынша (фабрикалық):
70 % - 1 гектарға егіс науқанының қорытындылары бойынша;
30 % - сатылған немесе қант зауытына қайта өңдеуге өткізілген 1 тонна қант қызылшасына (қолда бар қайта өңдеу қуаттылықтарына сәйкес);
2) майлы дақылдар бойынша:
70 % - eгic науқанының қорытындылары бойынша 1 гектарға;
30 % - сатылған немесе қайта өңдеу ұйымдарына қайта өңдеуге өткізілген, не өзінің қайта өңдеу құрылымдарына өткізілген 1 тонна майлы тұқымға (қолда бар қайта өңдеу қуаттылықтарына сәйкес);
3) дәнді дақылдар (күріш пен дәндік жүгеріден басқа) бойынша eгic науқанының қорытындылары бойынша 1 гектарға бюджеттік субсидиялардың базалық норма бойынша — 100 %. Осы дақылдар аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды сақтай отырып өсірілген жағдайда (ғылым ұсынған құрамында сүрі жердің (пар) үлесі бар сорты 4 репродукциядан кем болмаған, Қазақстан Республикасында пайдалануға жіберілген Мемлекеттік селекциялық жетістіктер тізіліміне енгізілген немесе перспективалық деп танылған тұқыммен сүрі жерге (парға) себілген бірінші дақылға) базалыққа қарағанда көбейетілген бюджеттік субсидиялар нормасымен төленеді;
4) күріш, дәндік жүгері, сүрлемдік жүгері, сүрлемдік күнбағыс, мақта, көкөніс-бақша (қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдарын қоспағанда), жемшөптік, жеміс-жидек дақылдары, жүзім және картоп бойынша - 1 гектарға егіс науқанының қорытындылары бойынша 100 %;
Бұл ретте мақта мен күріш өсірумен шұғылданатын және егу алаңы 50 гектардан кем мақта, 200 гектардан кем күріш алаңы бар тауар өндірушілерге, егер олар ауылдық тұтыну кооперативіне не ауылдық су пайдаланушылардың тұтынушылар кооперативіне қатысушы болып табылмаса, бюджеттік субсидиялардың базалық нормасының елу пайызы мөлшерінде бюджеттік субсидия төленеді;

5) по овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта, - по 50 % причитающейся суммы бюджетных субсидий на каждый культурооборот - по итогам полученных всходов (не менее 95 % прижившейся рассады) на 1 квадратный метр.
При этом в целом субсидируется не более двух культурооборотов овощных культур в защищенном грунте: первый - с 1 января по 15 июня и второй - с 1 сентября по 31 декабря текущего года (зимне-весенний и осенне-зимний периоды).
5. В случае возделывания овощебахчевых культур на открытом грунте, сахарной свеклы и хлопчатника с применением систем капельного орошения промышленного образца (с полным набором необходимого оборудования, включающего: насосную станцию, гидроциклон, гидроподкормщик, фильтрующие устройства, регулятор давления, счетчик воды и систему трубопроводов с капельницами) норма бюджетных субсидий увеличивается по сравнению с базовой нормой бюджетных субсидий.
6. Выплата товаропроизводителям бюджетных субсидий, связанных с приобретением гербицидов, осуществляется в соответствии с нормой бюджетных субсидий на 1 килограмм (литр) приобретенных гербицидов при условии, что гербицид разрешен к применению на территории Республики Казахстан, приобретен у отечественных поставщиков, осуществляющих производство (формуляцию) гербицидов и имеющих лицензии на виды деятельности по производству (формуляции) и реализации пестицидов (ядохимикатов) (далее - поставщик).
7. Бюджетные субсидии выплачиваются только на площади субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур, указанных в приложении 1 к настоящим Правилам, посеянных в оптимальные сроки. Оптимальные сроки сева определяются местными исполнительными органами районов (города областного значения и города Астаны) на основе заключений научных организаций с учетом сложившихся погодно-климатических условий года, по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
8. Нормы бюджетных субсидий по приоритетным сельскохозяйственным культурам и нормы бюджетных субсидий на 1 килограмм (литр) приобретенных гербицидов устанавливаются с учетом посевной площади, затрат и норм расхода гербицидов на 1 гектар возделывания приоритетных культур, объема выделенных средств, а также уровня применения технологии и указаны в приложениях 2 и 3 к настоящим Правилам.
9. Министерство на основе представленных местными исполнительными органами областей (города Астаны) прогнозных структур посевных площадей по области (городу Астане), составленных в соответствии с Комплексом мер по устойчивому развитию агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2009-2011 годы, определяет площади возделывания и объемы производства по видам сельскохозяйственных культур, подлежащих субсидированию, а также объемы бюджетных субсидий и доводит их до областей и города Астаны.

5) қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдары бойынша әрбір дақыл айналымға бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасының 50 %-ы бойынша 1 шаршы метрге алынған өскіннің (өнген өскіннің кемінде 95 %-ы) қорытындылары бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте тұтас алғанда қорғалған топырақ жағдайындағы көкөніс дақылдарының кемінде екі дақыл айналымы: біріншісі - ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан 15 маусымына дейін және екіншісі - 1 қыркүйектен 31 желтоқсанға дейін субсидияланады (қысқы-көктемгі және күзгі қысқы кезеңдер).
5. Көкөністік-бақша дақылдары ашық топырақта, қант қызылшасы мен мақта өнеркәсіп үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін қолдана отырып (сорғы станциясын, гидроциклонды, гидроазықтандырғышты, сүзгіш қондырғыларды, қысымды реттегішті, су өлшегішті және тамшылатқышы бар құбыржолдар жүйесін қамтитын қажетті жабдықтардың толық жиынтығымен) өсірілген жағдайда бюджеттік субсидиялар нормасы бюджеттік субсидиялардың базалық нормасымен салыстырғанда көбейеді.
6. Тауар өндірушілерге гербицидтерді сатып алуға байланысты бюджеттік субсидиялар төлеу Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға рұқсат етілген гербицид гербицидтер өндіруді (формуляциялауды) жүзеге асыратын және пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызмет түрлеріне лицензиясы бар отандық жеткізушілерден (бұдан әрі - жеткізуші) сатып алынған жағдайда сатып алынған 1 килограмм (литр) гербицидке берілетін бюджеттік субсидиялар нормасына сәйкес жүзеге асырылады.
7. Бюджеттік субсидиялар оңтайлы мерзімде себілген, осы Ережеге 1-қосымшада көрсетілген субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының алаңында ғана төленеді. Егудің оңтайлы мерзімін ғылыми ұйымдардың қорытындылары негізінде жылдың қалыптасқан ауа райы жағдайын ескере отырып, субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың және Астана қаласының) жергілікті атқарушы органдары айқындайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша бюджеттік субсидиялар нормалары және сатып алынған 1 килограмм (литр) гербицидке берілетін бюджеттік субсидиялар нормалары eгic алаңын, басым дақылдарды өсіретін 1 гектарға кеткен шығындар мен гербицидтердің жұмсалу нормаларын, бөлінген қаражаттың көлемін, сондай-ақ технологияларды қолдану деңгейін ескере отырып белгіленеді және осы Ережеге 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген.
9. Министрлік облыстардың (Астана қаласының) жергілікті атқарушы органдары ұсынған, 2009 - 2011 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамыту жөніндегі шаралар кешеніне сәйкес жасалған облыс (Астана қаласы бойынша) eгic алаңдарының болжамды құрылымы негізінде, субсидиялауға жататын ауылшаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша өсіру алаңын және өндіру көлемін, сондай-ақ бюджеттік субсидиялардың көлемін айқындайды және оларды облыстарға және Астана қаласына жеткізеді.

10. Объемы причитающихся сумм бюджетных субсидий, связанных с приобретением гербицидов, утверждаются по областям и городу Астане местными исполнительными органами областей (города Астаны) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке на основании представленных Министерством сумм. При этом суммы бюджетных субсидий формируются Министерством в соответствии с нормами бюджетных субсидий на 1 килограмм (литр) приобретенных гербицидов, указанных в приложении 3 к настоящим Правилам, и предложениями областей (города Астаны) с учетом посевной площади, подлежащей обработке гербицидами.
11. Управления сельского хозяйства областей (города Астаны) (далее - Управление) распределяют и доводят объемы бюджетных субсидий по районам, городам областного значения (город Астана - по товаропроизводителям) в разрезе культур и по гербицидам.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
12. Министерство, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджету города Астаны в соответствии с утвержденными в установленном законодательством Республики Казахстан порядке объемами субсидирования по областям и городу Астане согласно индивидуальным планам финансирования по платежам на 2010 год и Соглашению о результатах по целевым текущим трансфертам между акимами областей, города Астаны и Министром сельского хозяйства.
2. Порядок рассмотрения заявок товаропроизводителей и
распределения среди них объемов бюджетных субсидий
13. Для определения списка товаропроизводителей на получение бюджетных субсидий в каждом районе (городе областного значения) решением акима района (города областного значения), а по городу Астане - решением акима города создается межведомственная комиссия (далее - МВК), состоящая соответственно из сотрудников акимата района (города областного значения и города Астаны), отделов сельского хозяйства и земельных отношений района (управлений или отделов сельского хозяйства и земельных отношений города областного значения, города Астаны), территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства, научных организаций аграрного профиля, общественных объединений.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
14. Рабочим органом МВК является отдел или управление сельского хозяйства акимата района (города областного значения), а в городе Астане - управление или отдел сельского хозяйства акимата города (далее - Отдел).

10. Гербицидтерді сатып алуға байланысты бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасының көлемін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Министрлік ұсынған сома негізінде облыстар және Астана қаласы бойынша облыстардың (Астана қаласының) жергілікті атқарушы органдары бекітеді. Бұл ретте бюджеттік субсидиялар сомасы осы Ережеге 3-қосымшада көрсетілген сатып алынған 1 килограмм (литр) гербицидке берілетін бюджеттік субсидиялар нормаларына және облыстардың (Астана қаласының) ұсыныстарына сәйкес гербицидпен өңделуге тиіс егіс алаңдарын ескере отырып, Министрлік қалыптастырады.
11. Облыстардың (Астана қаласының) ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі - Басқарма) дақылдар бөлінісінде және гербицидтер бойынша бюджеттік субсидиялар көлемін аудандар, облыстық маңызы бар қалалар бойынша (Астана қаласы - тауар өндірушілер бойынша) бөледі және жеткізеді.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Министрлік бюджеттік бағдарлама әкімшісі ретінде ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстар мен Астана қаласы бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген бюджеттік субсидиялау көлеміне сәйкес 2010 жылға арналған төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына және Облыстардың, Астана қаласының әкімдері мен Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес облыстық бюджеттерге және Астана қаласының бюджетіне аударады.
2. Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау және олардың арасында
бюджеттік субсидиялардың көлемін бөлу тәртібі
13. Тауар өндірушілердің бюджеттік субсидиялар алуға арналған тізімін айқындау үшін әрбір ауданда (облыстық маңызы бар қалада) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен, ал Астана қаласы бойынша қала әкімінің шешімімен тиісінше аудан (облыстық маңызы бар қала және Астана қаласы әкімдігінің), ауданның ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімдерінің (облыстық маңызы бар қала, Астана қаласы ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармаларының), Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық инспекциясының, аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдардың, қоғамдық бірлестіктердің қызметкерлерінен тұратын ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі немесе басқармасы, ал Астана қаласында қала әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы немесе бөлімі (бұдан әрі - Бөлім) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.

Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
15. Отдел обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов от товаропроизводителей и других необходимых сведений.
16. Товаропроизводители в установленные сроки представляют в Отдел заявку на включение в список получателей бюджетных субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением следующих документов:
копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - для физического лица);
копии идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
справки сельского потребительского кооператива или сельского потребительского кооператива водопользователей, в случаях, предусмотренных подпунктом 4) пункта 4 настоящих Правил;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
17. Товаропроизводители, занятые производством зерновых культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий (кроме риса и кукурузы на зерно), для включения в список получателей бюджетных субсидий дополнительно к документам, указанным в пункте 16 настоящих Правил, представляют:
копии аттестата на семена либо свидетельства на семена (в случае приобретения семян), выданных аттестованными производителями семян или копии удостоверений о кондиционности семян, выданных лабораториями по экспертизе качества семян и актов апробации сортовых посевов (в случае использования для посева семян собственного производства). При этом субсидированию подлежат только площади, засеянные семенами не ниже 4 репродукции сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан или признанных перспективными;
карту (схему) размещения полей в севообороте за 2009 год;
карту (схему) размещения полей в севообороте за 2010 год.
18. Товаропроизводители, занятые производством овощей в закрытом грунте для включения в список получателей бюджетных субсидий дополнительно к документам, указанным в пункте 16 настоящих Правил, представляют копию технического паспорта или справку уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (сооружения защищенного грунта).

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Бөлім тауар өндірушілерден құжаттар қабылдау мерзімін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс істеу тәртібін жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етеді.
16. Тауар өндірушілер белгіленген мерзімде Бөлімге осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімді мынадай құжаттарды коса отырып ұсынады:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмелерін (жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелерін);
жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжатының көшірмелерін;
Осы Ереженің 4-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайларда тауар өндіруші ауылдық тұтыну кооперативінің немесе су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативінің анықтамасын;
банктің нөмірі көрсетілген банктік шоттың бар екендігі туралы анықтаманы ұсынады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды сақтай отырып, дәнді дақылдарды (күріш пен дәндік жүгеріден басқа) өндірумен шұғылданатын тауар өндірушілер бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізу үшін осы Ереженің 16-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша:
аттестатталған тұқым өндірушілер берген тұқымға аттестаттың не тұқымға куәліктің көшірмелерін (тұқым сатып алынған жағдайда) немесе тұқымның сапасын сараптау жөніндегі зертханалар берген тұқымның конденциялылығы туралы куәліктің және сұрыптық егістерді байқаудан өткізу актісінің көшірмелерін (егу үшін өзі өндірген тұқымды пайдаланған жағдайда). Бұл ретте, Қазақстан Республикасында пайдалануға жіберілген Мемлекеттік селекциялық жетістіктер тізіліміне енгізілген немесе перспективалық болып танылған сұрыптардың 4-репродукциясынан кем емес тұқымдар себілген алаңдар субсидиялауға жатады;
2009 жылғы егіс айналымына алаңдарды орналыстыру картасын (схемасын);
2010 жылғы егіс айналымына алаңдарды орналыстыру картасын (схемасын) ұсынады.
18. Жабық топырақта өсірілетін көкөніс өсірумен шұғылданатын тауар өндірушілер бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізу үшін осы Ереженің 16-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша жылыжайдың техникалық паспортының көшірмесін немесе уәкілетті органның жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу жөніндегі жылыжайдың бар-жоғы және жұмыс алаңы туралы (қорғалған топырақ ғимараттары) анықтамасын ұсынады.

19. Товаропроизводители, претендующие на удешевление стоимости приобретенных гербицидов для включения в список получателей бюджетных субсидий дополнительно к документам, указанным в пункте 16 настоящих Правил представляют:
1) при условии применения гербицидов без привлечения сторонних организаций:
копии платежных документов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру) о приобретении гербицидов у поставщиков в текущем году и в 4-м квартале прошлого года;
копии лицензий отечественных поставщиков, осуществляющих производство (формуляцию) и реализацию пестицидов (ядохимикатов), у которых приобретен гербицид.
При покупке гербицидов с рассрочкой платежа товаропроизводитель для получения бюджетных субсидий представляет в Отдел вышеуказанные документы после осуществления взаиморасчетов с поставщиком, но не позднее 1 ноября текущего года;
2) при условии, если товаропроизводитель при применении гербицидов (без их приобретения) воспользовался услугами сторонних организаций:
копии договора со сторонней организацией об оказании услуг по применению гербицидов;
копии платежных документов на оплату оказанных услуг по приобретению гербицидов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, счет-фактуру) с отдельным указанием стоимости и объемов гербицидов;
копии лицензий отечественных поставщиков осуществляющих производство (формуляцию) и реализацию пестицидов (ядохимикатов), у которых приобретен гербицид;
3) допускается включение в список получателей бюджетных субсидий товаропроизводителей, оплативших не менее 60 % стоимости гербицидов. При этом товаропроизводители представляют в Отдел:
копию договора купли продажи гербицидов;
копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка), подтверждающих частичную оплату;
копии лицензий отечественных поставщиков, осуществляющих производство (формуляцию) и реализацию пестицидов (ядохимикатов), у которых приобретен гербицид.
При этом копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка) на оставшуюся сумму, оригинал доверенности на получение гербицидов товаропроизводители представляют в Отдел после полной оплаты стоимости, но не позднее 15 дней со дня получения бюджетных субсидий.
В случае невыполнения требований подпункта 3) пункта 19 настоящих Правил, товаропроизводители возвращают полученные бюджетные субсидии.
20. Отдел в течение 3-х дней после получения заявок и документов изучает их соответствие установленным настоящими Правилами требованиям и вносит на рассмотрение МВК.

19. Сатып алынған гербицидтердің құнын арзандатуға үміткер тауар өндірушілер бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізу үшін осы Ереженің 16-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша:
1) гербицидтерді өзге ұйымдардарды тартпай-ақ қолданған жағдайда:
ағымдағы жылы және өткен жылдың 4-тоқсанында жеткізушіден сатып алғандығы туралы төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) көшірмелерін;
гербицид сатып алынған, пестицидтер (улы химикаттар) өндіруді (формуляциялауды) және сатуды жүзеге асыратын отандық жеткізушілер лицензияларының көшірмелерін ұсынады;
Гербицидтер төлемді бөліп-бөліп төлеуге сатып алынған кезде тауар өндіруші бюджеттік субсидиялар алу үшін Бөлімге жоғарыда көрсетілген құжаттарды жеткізушімен өзара есеп айыруды жүзеге асырғаннан кейін ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей ұсынады;
2) егер тауар өндіруші гербицидтерді қолданғанда (оларды сатып алмай) өзге ұйымдардың қызметтерін пайдаланған жағдайда:
өзге ұйыммен гербицидтерді қолдану жөнінде қызметтер көрсету туралы жасалған шарттың көшірмелерін;
гербицидтердің құнын және көлемін жеке көрсетіп, гербицидтерді сатып алу жөнінде көрсетілген қызметтерге ақы төлеуге төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) көшірмелерін;
гербицид сатып алынған, пестицидтер (улы химикаттар) өндіруді (формуляциялауды) және сатуды жүзеге асыратын отандық жеткізушілер лицензияларының көшірмелерін ұсынады;
3) гербицид құнының кемінде 60 %-ын төлеген тауар өндірушілерді бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізуге рұқсат етіледі. Бұл ретте тауар өндіруші Бөлімге:
гербицидтерді сатып алу-сату шартының көшірмесін;
ішінара төленгенін растайтын төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) көшірмелерін;
гербицид сатып алынған, пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруді (формуляциялауды) және сатып алуды жүзеге асыратын отандық жеткізушілер лицензияларының көшірмелерін ұсынады.
Бұл ретте қалған сомаға төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері) гербицидтерді алуға сенімхаттың түпнұсқасын тауар өндірушілер құнын толық төлегеннен кейін, бірақ бюджеттік субсидиялар алған күнінен бастап 15 күннен кешіктірмей Бөлімге ұсынады.
Осы Ереженің 19-тармағы 3) тармақшасының талаптары орындалмаған жағдайда тауар өндірушілер алынған бюджеттік субсидияларды қайтарады.
20. Бөлім өтінімдер мен құжаттарды алғаннан кейін 3 күннің ішінде оларды осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкестігіне зерделейді және ВАК-тың қарауына енгізеді.

21. МВК, рассмотрев представленные Отделом документы, составляет список товаропроизводителей, претендующих на получение бюджетных субсидий по направлениям субсидирования, распределяет доведенные району (городу областного значения и городу Астане) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам, по гербицидам среди товаропроизводителей и вносит на утверждение акиму района (города областного значения, города Астаны).
В случае превышения заявок товаропроизводителей против доведенных району (городу областного значения и городу Астане) объемов субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам и по гербицидам, предпочтение отдается заявкам членов сельских потребительских кооперативов или сельских потребительских кооперативов водопользователей, а оставшийся объем распределяется пропорционально поданным заявкам.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводятся в действие с 01.01.2010).
22. Аким района (города областного значения, города Астаны) утверждает список, объемы субсидирования в разрезе товаропроизводителей и направляет (за исключением акима города Астаны) список в управление сельского хозяйства акимата области (далее - Управление).
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
23. Управление рассматривает представленные материалы на предмет соответствия установленным настоящими Правилами требованиям.
3. Порядок выплаты бюджетных субсидий
24. Для получения бюджетных субсидий на 1 гектар (для теплиц - на 1 квадратный метр) посевов товаропроизводители после завершения посевной кампании, но не позднее сроков сева, установленных местными исполнительными органами согласно пункту 7 настоящих Правил, представляют в Отдел информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур.
25. После получения информации Отдел в двухнедельный срок организует выезд членов МВК в хозяйства с целью проверки наличия всходов и соответствия площадей сева заявленным размерам, а также соблюдения товаропроизводителями севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте.
26. По итогам проверок МВК составляет акт приемки посевов, включая озимые культуры предшествующего года (после перезимовки) и посадки многолетних насаждений (далее - акт приемки) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, за исключением посадок многолетних насаждений, заложенных за счет бюджетных средств, выделенных в 2007 - 2010 годах и на уход за которыми предусмотрены в 2010 году средства в рамках соответствующей бюджетной программы по субсидированию закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда.
Акт приемки составляется в трех экземплярах, один из которых остается у товаропроизводителя.

21. ВАК Бөлім ұсынған құжаттарды қарап, субсидиялардың бағыттары бойынша бюджеттік субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушілердің тізімін жасайды, ауданға (облыстық маңызы бар қалаға және Астана қаласына) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша және гербицидтер бойынша субсидиялау көлемін тауар өндірушілердің арасында бөледі және аудан (облыстық маңызы бар қалаға және Астана қаласының) әкіміне бекітуге енгізеді.
Тауар өндірушілердің өтінімдері ауданға (облыстық маңызы бар қалаға және Астана қаласына) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша және гербицидтер бойынша субсидиялау көлемінен асып түскен жағдайда басымдық ауылдық тұтыну кооперативінің немесе су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативінің мүшелеріне беріледі, ал қалған көлем берілген өтінімдерге барабар бөлінеді.
Ескерту. 21-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
22. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың, Астана қаласының) әкімі тізімді, тауар өндірушілердің бөлінісінде субсидиялау көлемін бекітеді және тізімді (Астана қаласының әкімін қоспағанда) облыс әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі - Басқарма) жолдайды.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
23. Басқарма ұсынылған материалдарды осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкестігі мәніне қарайды.
3. Бюджеттік субсидияларды төлеу тәртібі
24.1 гектар (жылыжай үшін - 1 шаршы метрге) егістерге бюджеттік субсидиялар алу үшін тауар өндірушілер eгic науқаны аяқталғаннан кейін, бірақ осы Ереженің 7-тармағына сәйкес жергілікті атқарушы органдар белгілеген егу мерзімінен кешіктірмей, дақылдардың түрлері бойынша нақты алаңын және егу мерзімін көрсетіп, Бөлімге егіс науқанының аяқталғандығы туралы ақпарат береді.
25. Бөлім ақпаратты алғаннан кейін өскіндердің бар-жоғын және егіс алаңдарының мәлімделген көлемге сәйкестігін, сондай-ақ тауар өндірушілердің егіс айналымына алаңдарды орналыстыру картасында (схемасында) көрсетілген ауыспалы егістің сақталуын тексеру мақсатында екі апта мерзімде ВАК мүшелерінің шаруашылықтарға баруын ұйымдастырады.
26. ВАК тексеру қорытындылары бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсіруді субсидиялау жөніндегі тиісті бюджеттік бағдарлама шеңберінде 2007 - 2010 жылдары бөлінген және оларды күтуге 2010 жылы көзделген бюджет қаражаты есебінен отырғызылған көп жылдық екпелерді егуді қоспағанда, осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдыңғы жылғы күздік дақылдарды (қыстап шыққаннан кейін) қоса алғанда, егістікті қабылдау және көп жылдық екпелер отырғызу актісін (бұдан әрі-— қабылдау актісі) жасайды.
Қабылдау актісі үш данада жасалады, оның біреуі тауар өндірушіде қалады.

27. МВК на основании акта приемки и представленных товаропроизводителями в Отдел документов в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов составляет окончательный список товаропроизводителей на получение бюджетных субсидий по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее - список) и направляет его на утверждение акиму района (города областного значения), а по городу Астане - акиму города Астаны.
Сноска. Пункт 27 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
28. Отдел (а по городу Астане - МВК) в течение трех рабочих дней представляет в Управление утвержденный акимами районов (городов областного значения, города Астаны) список товаропроизводителей, акты приемки, а также документы в соответствии с пунктами 16-19 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 28 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
29. Управление проверяет представленные документы и формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий товаропроизводителям по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и счета к оплате.
При проведении платежа Управление представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате.
30. Для получения бюджетных субсидий на 1 тонну произведенной продукции товаропроизводители представляют в Отдел не позднее 1 декабря текущего года следующие документы:
1) по сахарной свекле (фабричной):
копию договора купли-продажи сахарной свеклы с сахарным заводом (при реализации) с приложением акта приемки сахарной свеклы;
копии платежных документов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру) (при реализации сахарной свеклы сахарному заводу);
копию договора об оказании услуг по переработке давальческой сахарной свеклы с приложением акта приемки (при передаче на переработку);
2) по масличным культурам:
2-1) при реализации маслосемян перерабатывающим предприятиям:
копию договора купли-продажи маслосемян с перерабатывающим предприятием с приложением акта приемки маслосемян;
копии платежных документов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру);
2-2) при реализации маслосемян перерабатывающим предприятиям с рассрочкой платежа - копию договора о передаче на ответственное хранение маслосемян между товаропроизводителем и перерабатывающим предприятием с приложением акта приемки маслосемян. В подтверждение факта сдачи маслосемян перерабатывающему предприятию по договору ответственного хранения товаропроизводитель представляет в отдел копии платежных документов за услуги по хранению (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру);

27. ВАК қабылдау актісінің және тауар өндірушілер Бөлімге ұсынған құжаттардың негізінде егістікті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар өндірушілердің бюджеттік субсидиялар алуға арналған түпкілікті тізімін (бұдан әрі - тізім) жасайды және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкіміне, ал Астана қаласы бойынша - Астана қаласы әкіміне бекітуге жібереді.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
28. Бөлім (ал Астана қаласы бойынша - ВАК) үш жұмыс күні ішінде аудан (облыстық маңызы бар қалалар, Астана қаласы) әкімдері бекіткен тауар өндірушілердің тізімін, қабылдау актілерін, сондай-ақ осы Ереженің 16-19-тармақтарына сәйкес құжаттарды Басқармаға ұсынады.
Ескерту. 28-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
29. Басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді және осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар өндірушілерге бюджеттік субсидиялар төлеуге ведомость және төлем шоттарын қалыптастырады.
Басқарма төлем жүргізген кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын ұсынады.
30. 1 тонна өндірілген өнімге бюджеттік субсидиялар алу үшін тауар өндірушілер ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей Бөлімге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қант қызылшасы (фабрикалық) бойынша:
қант қызылшасын қабылдау актісін қоса бере отырып, қант қызылшасын қант зауытымен сатып алу-сату бойынша шарттың (сатылған кезде) көшірмесін;
төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) (қант зауытына сатылған кезде) көшірмелерін;
қабылдау актісін қоса бере отырып, алыс-беріс қант қызылшасын (қайта өңдеуге өткізген кезде), қайта өңдеу қызметтер көрсету туралы шарттың көшірмесін;
2) майлы дақылдар бойынша:
2-1) майлы тұқымды қайта өңдеу кәсіпорындарына сатқан кезде:
майлы тұқымды қабылдау актісін қоса бере отырып, қайта өңдеу кәсіпорындарымен жасалған майлы тұқымды сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) көшірмелерін;
2-2) майлы тұқымды қайта өңдеу кәсіпорындарына төлемді бөліп-бөліп төлей отырып сатқан кезде майлы тұқымды қабылдау актісін қоса бере отырып, - майлы тұқымды жауапты сақтауға беру туралы қайта өңдеу кәсіпорыны мен тауар өндіруші арасында жасалған шарттың көшірмесін. Майлы тұқымды қайта өңдеу кәсіпорнына жауапты сақтау шарты бойынша тапсыру фактісін растау үшін тауар өндіруші сақтау жөніндегі қызметтер үшін төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) көшірмелерін Бөлімге ұсынады.

2-3) при передаче маслосемян на переработку на давальческой основе:
копию договора об оказании услуг по переработке маслосемян с приложением акта приемки маслосемян;
копии платежных документов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру) за услуги по переработке давальческих маслосемян;
2-4) при переработке маслосемян в собственных мини-цехах - акт приема-передачи маслосемян между структурными подразделениями товаропроизводителя, подписанный их руководителями. При этом объемы субсидируемой продукции не должны превышать показатель среднерайонной урожайности за последние 3 года более чем на 30 %.
Получатели бюджетных субсидий на 1 тонну произведенной продукции должны быть только из числа получателей бюджетных субсидий на 1 гектар посевной компаний.
31. Отдел по мере поступления документов проверяет их полноту и соответствие установленным, настоящими Правилами требованиям, и не позднее 5 декабря текущего года вносит на рассмотрение МВК.
32. МВК в течение 3-х дней рассматривает представленные Отделом материалы и на их основании составляет список товаропроизводителей на получение бюджетных субсидий за произведенную продукцию с указанием объемов производства, а также причитающихся объемов бюджетных субсидий в разрезе каждого товаропроизводителя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и вносит на утверждение акиму района (города областного значения, города Астаны).
Сноска. Пункт 32 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
33. После утверждения акимом района (города областного значения, города Астаны) представленного списка Отдел (за исключением города Астаны) в течение 2-х дней направляет его в Управление с приложением всех документов, указанных в пункте 30 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 33 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
34. Управление проверяет соответствие представленных документов установленным, настоящими Правилами требованиям, и в течение 3-х дней формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий товаропроизводителям по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и счета к оплате.
При проведении платежа Управление представляет в двухдневный срок в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате.
35. Управление ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, представляет в Министерство предварительные сведения об объемах выплаченных товаропроизводителям бюджетных субсидий, с указанием площадей и сумм бюджетных субсидий, а также, в случае неосвоения утвержденного объема субсидирования - причин, повлекших неосвоение. Окончательные сведения об объемах выплаченных товаропроизводителям бюджетных субсидий на 1 гектар посевной компаний представляются в срок до 20 ноября текущего года, а на 1 тонну произведенной продукции - до 1 февраля следующего года.

2-3) алыс-беріс негізінде майлы тұқымды қайта өңдеуге өткізген кезде:
майлы тұқымды қабылдау актісін қоса бере отырып, майлы тұқымды қайта өңдеу жөнінде қызметтер көрсету туралы шарттың көшірмелерін;
майлы тұқымды қайта өңдеу жөніндегі қызметтері үшін төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) көшірмелерін;
2-4) майлы тұқымды өзінің шағын цехтарында қайта өңдеген кезде - тауар өндірушінің құрылымдық бөлімшелері арасында олардың басшылары қол қойған майлы тұқымды қабылдап алу-беру актісін ұсынады. Бұл ретте субсидияланатын өнімнің көлемі соңғы 3 жылда орташа аудандық өнімділік көрсеткішінен 30 %-ға аспауы тиіс.
1 тонна өндірілген өнімге бюджеттік субсидиялар алушылар тек 1 гектар eгic науқанына бюджеттік субсидиялар алушылар қатарынан болуы тиіс.
31. Бөлім құжаттардың келіп түсуіне қарай олардың толықтылығын және осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және ағымдағы жылдың 5 желтоқсанынан кешіктірмей ВАК-тың қарауына енгізеді.
32. ВАК 3 күн ішінде Бөлім ұсынған материалдарды қарайды және олардың негізінде өндіріс көлемін көрсетіп, өндірілген өнім үшін бюджеттік субсидиялар алуға тауар өндірушілер, сондай-ақ әрбір тауар өндіруші бөлінісінде тиесілі бюджеттік субсидиялардың көлемін көрсетіп, осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес бюджеттік субсидиялар алуға тауар өндірушілердің тізімін жасайды және аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана қаласы) әкіміне бекітуге енгізеді.
Ескерту. 32-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
33. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың, Астана қаласының) әкімі ұсынылған тізімді бекіткеннен кейін Бөлім Астана қаласын қоспағанда, 2 күн ішінде осы Ереженің 30-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды қоса бере отырып, оны Басқармаға жібереді.
Ескерту. 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
34. Басқарма ұсынылған құжаттардың осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және 3 күн ішінде осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар өндірушілерге бюджеттік субсидиялар төлеуге ведомосты және төлем шоттарын қалыптастырады.
Басқарма төлем жүргізген кезде екі күн мерзімде аумақтық қазнашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін екі данада және төлем шоттарын ұсынады.
35. Басқарма ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей бюджеттік субсидиялардың көлемі мен сомасын, сондай-ақ бекітілген субсидиялау көлемі игерілмеген жағдайда игермеуге әкеп соққан себептерді көрсете отырып, Министрлікке төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі туралы алдын ала мәліметтер береді. 1 гектар егіс науқанына тауар өндірушілерге төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі туралы түпкілікті мәліметтер ағымдағы жылдың 20 қарашасына дейінгі мерзімде, ал 1 тонна өндірілген өнімге келесі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде беріледі.

36. В случае неполного освоения каким-либо районом (городом областного значения) выделенных средств, акимы областей могут перераспределить их в пределах утвержденного объема субсидирования по области в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 36 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
37. В случае неполного освоения какой-либо областью или городом Астаной выделенных средств, Министерство в установленном законодательством порядке вносит предложения в Правительство Республики Казахстан о перераспределении бюджетных субсидий по областям или городом Астаной в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 год.
38. Министерство несет ответственность за неперечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах.
39. Акимы областей, города Астаны и первые руководители соответствующих администраторов местных бюджетных программ несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Приложение 1
к Правилам
Перечень
субсидируемых из республиканского бюджета приоритетных
сельскохозяйственных культур
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
п/п
Наименование областей
Наименование приоритетных
сельскохозяйственных культур
1
2
3
1.
Акмолинская
яровая пшеница
озимая рожь
овес
гречиха
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
2.
Актюбинская
озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
просо
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
3.
Алматинская
озимая пшеница
ячмень
кукуруза на зерно
рис
масличные
сахарная свекла
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
виноградники
кукуруза на силос, подсолнечник на
силос
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
овощи закрытого грунта
4.
Атырауская
ячмень
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
овощи закрытого грунта
5.
Восточно-Казахстанская
озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос, подсолнечник на
силос
овощи закрытого грунта
6.
Жамбылская
озимая пшеница
ячмень
кукуруза на зерно
масличные
сахарная свекла
картофель
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
виноградники
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
7.
3ападно-Казахстанская
озимая пшеница
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
просо
зернобобовые
масличные
картофель овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
8.
Карагандинская
яровая пшеница
ячмень
овес
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
9.
Кызылординская
кукуруза на зерно
рис
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
10.
Костанайская
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос, подсолнечник на
силос
овощи закрытого грунта
11.
Мангистауская
картофель
овощные и бахчевые
овощи закрытого грунта
12.
Павлодарская
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
просо
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
13.
Северо-Казахстанская
яровая пшеница
озимая рожь
ячмень
овес
гречиха
зернобобовые
масличные
картофель
овощные и бахчевые
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
14.
Южно-Казахстанская
озимая пшеница
кукуруза на зерно
рис
масличные
хлопчатник
картофель
сахарная свекла
овощные и бахчевые
плодовые и ягодные
виноградники
кормовые (за исключением многолетних
трав посева прошлых лет)
кукуруза на силос
овощи закрытого грунта
15.
город Астана
яровая пшеница
картофель
овощные и бахчевые
овощи закрытого грунта
кукуруза на силос
Приложение 2
к Правилам
Нормы бюджетных субсидий по приоритетным
сельскохозяйственным культурам на 2010 год
п/п
Приоритетные
сельскохозяйственные
культуры
Норма
бюджетных
субсидий на
1 гектар,
тенге
Норма
бюджетных
субсидий на
1 тонну,
тенге
1
зерновые, возделываемые с
соблюдением зональных научно
обоснованных агротехнологий

36. Қандай да бір аудан (облыстық маңызы бар қала) бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда облыстардың әкімдері оларды осы Ережеге сәйкес облыс бойынша бекітілген субсидиялау көлемі шегінде қайта бөлуі мүмкін.
Ескерту. 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
37. Қандай да бір облыс немесе Астана қаласы бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Министрлік заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2010 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде бюджеттік субсидияларды облыстар немесе Астана қаласы бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
38. Министрлік төменде тұрған бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттерді төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде аудармағандығы үшін жауапты болады.
39. Облыстардың, Астана қаласының әкімдері және тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бірінші басшылары нысаналы трансферттердің нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес пайдаланылмағаны, тікелей және түпкі нәтижелерге жетпегендігі үшін, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және соңғы нәтижелер туралы есептің берілмегені үшін жауапты болады.
Ережеге
1-қосымша
Республикалық бюджеттен субсидияланатын ауыл шаруашылығы басым
дақылдарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымшада мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с
Облыстардың атауы
Ауыл шаруашылығы басым дақылдарының атауы
1
2
3
1.
Ақмола
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
2.
Ақтөбе
күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
3.
Алматы
күздік бидай
арпа
дәндік жүгері
күріш
майлы дақылдар
қант қызылшасы
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері, сүрлемдік күнбағыс
жабық топырақтағы көкөніс
4.
Атырау
арпа
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
жабық топырақтағы көкөніс
5.
Шығыс Қазақстан
күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері, сүрлемдік күнбағыс
жабық топырақтағы көкөніс
6.
Жамбыл
күздік бидай
арпа
дәндік жүгері
майлы дақылдар
қант қызылшасы
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
7.
Батыс Қазақстан
күздік бидай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
8.
Қарағанды
жаздық бидай
арпа
сұлы
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
9.
Қызылорда
дәндік жүгері
күріш
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
10.
Қостанай
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері, сүрлемдік күнбағыс
жабық топырақтағы көкөніс
11.
Маңғыстау
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жабық топырақтағы көкөніс
12.
Павлодар
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
тары
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
13.
Солтүстік Қазақстан
жаздық бидай
күздік қарабидай
арпа
сұлы
қарақұмық
дәнді бұршақты дақылдар
майлы дақылдар
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
14.
Оңтүстік Қазақстан
күздік бидай
дәндік жүгері
күріш
майлы дақылдар
мақта
картоп
қант қызылшасы
көкөніс және бақша өнімдері
жеміс-жидектер
жүзім
жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда) сүрлемдік жүгері
жабық топырақтағы көкөніс
15.
Астана қаласы
жаздық бидай
картоп
көкөніс және бақша өнімдері
жабық топырақтағы көкөніс
сүрлемдік жүгері
Ережеге
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы басым дақылдары бойынша 2010 жылға арналған
бюджеттік субсидиялар нормалары
Р/с
Ауыл шаруашылығы басым дақылдары
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар нормасы, теңге
1 тоннаға арналған бюджеттік субсидиялар нормасы, теңге
1
аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды сақтай отырып өсірілген дәнді дақылдар

Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
____________________________________________________________________,
(сельхозтоваропроизводитель)
действующий на основании ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя _________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит о выделении бюджетных субсидий на удешевление
стоимости:
1) горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных
работ для выращивания следующих видов сельскохозяйственных культур на
площади:
___________ га _______________ __________ га __________
(площадь) (культура) (площадь) (культура)
___________ га ______________ __________ га ___________
(площадь) (культура) (площадь) (культура)
___________ га ______________ __________ га ___________
(площадь) (культура) (площадь) (культура)
2) приобретенных и использованных гербицидов в следующих объемах:
________________________ ______________ килограмм (литр)
(наименование гербицида) (объем)
Юридический адрес
товаропроизводителя: ______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 5
к Правилам
"Утверждаю"
аким ______________________ района (города
(наименование района)
областного значения, города Астаны)
______________________
(наименование области)
____________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" _______ 2010 года
АКТ
приемки посевов и посадок
товаропроизводителя от "___" ________ 2010 года № ___
Сноска. Приложение 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
Мы, нижеподписавшиеся, Председатель MBК
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены MBК
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
с одной стороны и руководитель ____________________________________
(наименование товаропроизводителя)
с другой стороны, составили настоящий акт о том, что в 200__ году
получено всходов (посажено) следующих приоритетных
сельскохозяйственных культур на следующих площадях: ________________
____________ га ____________ ____________ га ______________
____________ га ____________ ____________ га ______________
____________ га ____________ ____________ га ______________
Председатель MBК
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Товаропроизводитель: __________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 6
к Правилам
"Утверждаю"
аким ______________________ района
(наименование района)
(города областного значения, города Астаны)
______________________
(наименование области)
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" ___________ 2010 года
Список товаропроизводителей ___________ района, города Астаны
на получение бюджетных субсидий на удешевление стоимости
горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных
ценностей

Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
________________________________________________________________
(құрылтай құжаты)
________________________________________________________________
негізінде әрекет ететін_________________________________________
__________________________________________________________атынан
(ауылшартауарын өндіруші) атынан
бірінші басшы___________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен:
1) мынадай алаңдарда ауыл шаруашылығы дақылдарының мынадай түрлерін өсіру үшін көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың:
_______________ га _____________ _____________ га __________
(алаңы) (дақыл) (алаңы) (дақыл)
_______________ га _____________ _____________ га __________
(алаңы) (дақыл) (алаңы) (дақыл)
_______________ га _____________ _____________ га __________
(алаңы) (дақыл) (алаңы) (дақыл)
2) сатып алынып мынадай көлемде қолданылған гербицидтердің:
_________________________ _____________килограмм (литр)
(гербицидтің атауы) (көлемі)
құнын арзандатуға бюджеттік субсидиялар бөлуді сұрайды.
Тауар өндірушінің
заңды мекен-жайы:___________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге
5-қосымша
"Бекітемін"
______________________________
(облыстың атауы)
______________________________
(ауданның атауы)
ауданының (облыстық маңызы
бар қаланың, Астана
қаласының) әкімі
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
2010 жылғы "__" ____________
Тауар өндірушінің
егістіктерін және екпелерін қабылдау
АКТІСІ
200 жылғы "__" ____________ № ____
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Біз, төменде қол қоюшылар,
ВАК төрағасы __________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері __________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә)
_______________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
бір тараптан және______________________________________________
(тауар өндірушінің атауы)
___________ басшысы екінші тараптан 20__ жылы мынадай алаңдарда
мынадай басым ауыл шаруашылығы дақылдарының өскіні (екпесі):
____________ га ____________ га ___________ га _____________ га
____________ га ____________ га ___________ га _____________ га
____________ га ____________ га ___________ га _____________ га
алынғандығы туралы осы актіні жасадық.
ВАК төрағасы __________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері __________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә)
_______________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Тауар өндіруші: __________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге
6-қосымша
"Бекітемін"
______________________________
(облыстың атауы)
______________________________
(ауданның атауы)
ауданының (облыстық маңызы
бар қаланың, Астана
қаласының) әкімі
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
2010 жылғы "__" ____________
Жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға бюджеттік субсидиялар
алуға ________ ауданының, Астана қаласының тауар
өндірушілерінің тізімі

Сноска. Приложение 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2010 № 890 (вводится в действие с 01.01.2010).
п/п
Наименование
товаропроиз-
водителя
Наименование
приоритетных
сельскохозяй-
ственных
культур
Посевная
площадь,
принятая
актом МВК,
га, (объем
произведен-
ной
продукции,
в тоннах)
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га,*
(1 тонну)
тенге
Объем
бюджетных
субсидий,
подлежащий
выплате, тенге
(гр. 4 х гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Список товаропроизводителей ________ района, города Астаны для
получения бюджетных субсидий на удешевление стоимости
приобретенных гербицидов
п/п
Наименование
товаропроиз-
водителя
Наименование
гербицидов
Объем
приобретенных
гербицидов,
л (кг)
Норма
субсидий
на 1 л
(кг),**
тенге
Объем бюджетных
субсидий,
подлежащий
выплате, тенге
(гр. 4 х гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Председатель МВК Отдел сельского хозяйства _______ района
___________________ ___________________________________
(подпись, Ф.И.О.) (подпись, Ф.И.О.)
Члены МВК
____________________
(подпись, Ф.И.О.) МП
______________________
______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Примечание: * нормы бюджетных субсидий на 1 га и на 1 тонну указаны в приложении 2 к настоящим Правилам;
** нормы бюджетных субсидий на 1 л (кг) приобретенных гербицидов указаны в приложении 3 к настоящим Правилам.
Приложение 7
к Правилам
"Утверждаю"
начальник Управления
сельского хозяйства
______________ области (города Астаны)
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" _______ 2010 года
Ведомость на выплату бюджетных субсидий товаропроизводителям
п/п
Наименование
товаропроиз-
водителя
Наименование
приоритетных
сельскохозяй-
ственных
культур
Посевная
площадь,
принятая
актом МВК,
га, (объем
произведен-
ной
продукции,
в тоннах)
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га,*
(1 тонну)
тенге
Объем бюджетных
субсидий,
подлежащий к
выплате, тенге
(гр. 4 х гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Ведомость для выплаты бюджетных субсидий товаропроизводителям
на приобретение гербицидов
п/п
Наименование
товаропроиз-
водителя
Наименование
гербицидов
Объем при-
обретенных
гербицидов,
л (кг)
Норма
бюджетных
субсидий
на 1 л
(кг),**
тенге
Объем бюджетных
субсидий,
подлежащий к
выплате, тенге
(гр. 4 х гр.5)
1
2
3
4
5
6
Начальник отдела финансов управления сельского хозяйства области (города Астаны)
______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Начальник отдела
______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Примечание: * нормы бюджетных субсидий на 1 га и на 1 тонну указаны в приложении 2 к настоящим Правилам;
** нормы бюджетных субсидий на 1 л (кг) приобретенных гербицидов указаны в приложении 3 к настоящим Правилам.

Ескерту. 6-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.03 № 890 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с
Тауар өндірушінің атауы
Ауыл шаруашылығы басым дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаңы, га (шығарылған өнімнің көлемі, тоннамен)
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар мөлшері*, (1 тоннаға) теңге
Төленуге тиісті бюджеттік субсидиялар көлемі, теңге (4-бағ. х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
Басым гербицидтердің құнын арзандатуға бюджеттік субсидиялар
алуға ________ ауданының, Астана қаласының тауар
өндірушілерінің тізімі
Р/с
Тауар өндірушінің атауы
Гербицидтердің атауы
Сатып алынған гербицидтердің көлемі, л (кг)
1 л (кг) субсидиялар нормасы**, теңге
Төлеуге жататын бюджеттік субсидиялар көлемі, теңге (4-бағ х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
ВАК төрағасы_______________________ ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі
(Т.А.Ә, қолы)
ВАК мүшелері ____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
_________________________
Т.А.Ә., қолы)
________________________ МО
(Т.А.Ә., қолы)
Ескертпелер: * 1 гектарға және 1 тоннаға бюджеттік субсидиялар нормалары осы Ереженің 2-қосымшасында көрсетілген; **сатып алынған гербицидтердің 1 л (кг) бюджеттік субсидиялар нормалары осы Ереженің 3-қосымшасында көрсетілген.
Ережеге
7-қосымша
"Бекітемін"
______________________________
(облыстың атауы)
______________________________
(ауданның атауы)
ауданының (Астана қаласының) әкімі
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
2010 жылғы "__" ____________
Тауар өндірушілерге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған
ведомость
Р/с
Тауар өндірушінің атауы
Ауыл шаруашылығы басым дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаңы, га (шығарылған өнімнің көлемі, тоннамен)
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар мөлшері*, (1 тоннаға) теңге
Төленуге тиісті бюджеттік субсидиялар көлемі, теңге (4-бағ. х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
Тауар өндірушілерге гербицидттерді сатып алуға бюджеттік
субсидиялар төлеуге арналған ведомость
Р/с
Тауар өндірушінің атауы
Гербицидтердің атауы
Сатып алынған гербицидтердің көлемі, л (кг)
1 л (кг) субсидиялар нормасы**, теңге
Төлеуге жататын бюджеттік субсидиялар көлемі, теңге (4-бағ х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
Облыс (Астана қаласы) ауыл шаруашылығы басқармасы қаржы бөлімінің бастығы
___________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Бөлім бастығы
___________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Ескертпелер: * 1 гектарға және 1 тоннаға бюджеттік субсидиялар мөлшері осы Ереженің 2-қосымшасында көрсетілген;
** 1 л (кг) бюджеттік субсидиялар нормасы осы Ереженің 3-қосымшасында көрсетілген.