Статья 5
Решение о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин либо об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки принимается в срок, не превышающий десяти рабочих дней со дня подачи заявления об этом.
Решение о предоставлении отсрочки или рассрочки или об отказе в ее предоставлении доводится в письменной форме до лица, обратившегося с заявлением о ее предоставлении.
В решении о предоставлении отсрочки или рассрочки указываются сведения о плательщике, срок, на который предоставляется отсрочка или рассрочка уплаты таможенных пошлин, сумма таможенных пошлин, в отношении которой предоставляется отсрочка или рассрочка, а также иные сведения, необходимые для применения этого решения при выпуске товаров. В решении таможенного органа о предоставлении рассрочки также указывается график поэтапной уплаты сумм таможенных пошлин.
В решении об отказе в предоставлении отсрочки или рассрочки указываются причины такого отказа.
Решение таможенного органа о предоставлении отсрочки или рассрочки таможенных пошлин является документом, свидетельствующим о фактах, имеющих юридическое значение, если таможенное декларирование товаров, в отношении которых принято такое решение, произведено в течение трех месяцев со дня его принятия.
Статья 6
1. Отсрочка или рассрочка уплаты таможенных пошлин предоставляются плательщику таможенных пошлин при наличии одного из следующих оснований:
1) причинение этому лицу ущерба в результате стихийного бедствия, технологической катастрофы или иных обстоятельств непреодолимой силы;
2) задержка плательщику таможенных пошлин финансирования из федерального (республиканского) бюджета или оплаты за выполненный этим лицом государственный заказ;
3) ввоз товаров, подвергающихся быстрой порче;
4) осуществление поставок в рамках международных договоров, одной из сторон которых является государство-член таможенного союза, если законодательством государства-члена таможенного союза не установлено, что данное обстоятельство не является основанием для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин;
5) ввоз товаров, включенных в утвержденный Комиссией таможенного союза перечень отдельных типов ввозимых иностранных воздушных судов и комплектующих к ним, в отношении которых может быть предоставлена отсрочка или рассрочка уплаты таможенных пошлин;
6) ввоз организациями, осуществляющими сельскохозяйственную деятельность либо поставки для указанных организаций, посадочного или посевного материала, средств защиты растений, сельскохозяйственной техники субпозиций 8424 81, 8433 51, 8433 59 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности таможенного союза, товаров для кормления животных, кроме кошек, собак и декоративных птиц;

5-бап
Кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы не кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беруден бас тарту туралы шешім бұл туралы өтініш берілген күнінен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қабылданады.
Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы немесе оны беруден бас тарту туралы шешім оны беру туралы өтінішпен жүгінген тұлғаға жазбаша нысанда жеткізіледі.
Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы шешімде төлеуші туралы мәліметтер, кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу берілетін мерзім, оған қатысты кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу берілетін кедендік баждардың сомасы, сондай-ақ тауарларды шығару кезінде бұл шешімді қолдану үшін қажетті өзге де мәліметтер көрсетіледі. Кеден органының бөліп төлеуді беру туралы шешімінде кедендік баждардың сомасын кезең-кезеңмен төлеу кестесі де көрсетіледі.
Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беруден бас тарту туралы шешімде мұндай бас тартудың себептері көрсетіледі.
Кеден органының кедендік баждарды кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы шешімі егер, оларға қатысты мұндай шешім қабылданған тауарларды кедендік декларациялау оны қабылдаған күннен бастап үш жылдың ішінде жүргізілсе, заңды мәні бар фактілер туралы куәландыратын құжат болып табылады.
6-бап
1. Төлеушіге кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу мынадай негіздердің бірі болған кезде беріледі:
1) осы тұлғаға дүлей зілзала, технологиялық апат немесе еңсерілмейтін күштің өзге мән-жайлары нәтижесінде залал келтіру;
2) кедендік баждарды төлеушіге федералды (республикалық) бюджеттен қаржыландыруды немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырыс үшін төлемді кешіктіру;
3) тез бүлінуге ұшырайтын тауарларды әкелу;
4) егер, кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасымен аталған мән-жай кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру үшін негіздеме болып табылмайтындығы белгіленбесе, кеден одағына мүше мемлекет тараптарының бірі болып табылатын халықаралық шарттардың шеңберінде жеткізулерді жүзеге асыру;
5) Кеден одағының комиссиясы бекіткен оларға қатысты кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу берілуі мүмкін, әкелінетін шетелдік әуе кемелерінің және оларға жиынтықтардың жекелеген түрлерінің тізбесіне енгізілген тауарларды әкелу;
6) отырғызатын немесе себетін материалдар, өсімдіктерді қорғау заттар, ауыл шаруашылығы техникасы, жануарларды азықтандыруға арналған тауарлар болып табылатын акцизделетіндерді қоспағанда, Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8424 81, 8433 51, 8433 59 қосалқы позициясының ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың тауарларды әкелуі не көрсетілген ұйымдар үшін орталықтандырылған жеткізілім;

7) ввоз товаров, в том числе сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, для их использования в промышленной переработке.
Законодательством государства-члена таможенного союза может быть определен перечень товаров, указанных в подпункте 7) пункта 1 настоящей статьи.
Для целей настоящего Соглашения под промышленной переработкой понимается использование товаров в производстве для получения новых товаров, код которых в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности таможенного союза отличается от кода товаров, ввозимых для их промышленной переработки, на уровне любого из первых четырех знаков.
2. Законодательством государства-члена таможенного союза могут определяться органы государства-члена таможенного союза, уполномоченные на подтверждение оснований, указанных в пункте 1 настоящей статьи.
3. Комиссией таможенного союза могут быть определены иные основания для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин, либо приостановлено действие оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин, указанных в пункте 1 настоящей статьи.
Статья 7
Отсрочка или рассрочка уплаты таможенных пошлин предоставляется в отношении товаров, которые будут помещаться под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления.
Статья 8
Решение о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин не принимается, если в распоряжении таможенного органа имеется информация о том, что лица, претендующие на предоставление отсрочки или рассрочки, имеют задолженность по уплате таможенных пошлин, налогов, либо в отношении указанных лиц возбуждена процедура банкротства или возбуждено уголовное дело по признакам преступления, связанного с нарушением таможенного законодательства, а также если плательщиком таможенному органу не представлены необходимые сведения и документы.
При получении таможенным органом такой информации до предоставления отсрочки или рассрочки уплаты таможенных пошлин, решение о предоставлении отсрочки или рассрочки подлежит аннулированию, о чем лицо, подавшее заявление о получении отсрочки или рассрочки, уведомляется в письменной форме.
Статья 9
Отсрочка или рассрочка уплаты таможенных пошлин предоставляется на срок не более шести месяцев, а в отношении товаров, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 6 настоящего Соглашения, - на срок не более двух месяцев.
Статья 10
За отсрочку или рассрочку уплаты таможенных пошлин взимаются проценты, начисляемые в соответствии с законодательством государств-членов таможенного союза на суммы таможенной пошлины, срок уплаты которой был изменен, за период со дня, следующего за днем выпуска товаров по день прекращения обязанности по уплате таможенных пошлин.
Проценты должны быть уплачены не позднее дня, следующего за днем прекращения обязанности по уплате таможенных пошлин.
Уплата, взыскание и возврат процентов осуществляются в порядке, предусмотренном Таможенным кодексом таможенного союза применительно к уплате, взысканию и возврату таможенных пошлин.

7) тауарларды, оның ішінде шикізатты, материалдарды, технологиялық жабдықты, оларды өндірістік қайта өңдеуде пайдалану үшін жиынтықтар мен оған арналған қосалқы бөлшектерді әкелу.
Кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасымен осы баптың 1-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген тауарлардың тізбесі айқындалуы мүмкін.
Осы Келісімнің мақсаттары үшін өнеркәсіптік қайта өңдеу деп тауарларды коды Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес оларды өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін әкелінген тауарлардың кодынан бірінші төрт белгінің кез келген деңгейінде ерекшеленетін жаңа тауарларды алу үшін өндірісте пайдалану түсініледі.
2. Кеден одағына мүше мемлекеттің заңнамасымен кеден одағына мүше мемлекеттің осы баптың 1-тармағында көрсетілген негіздемелерді растауға уәкілетті органдары айқындалады.
3. Кеден одағының комиссиясы кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру үшін өзге негіздемелерді айқындауы не осы баптың 1-тармағында көрсетілген кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру үшін негіздемелердің қолданылуын тоқтата тұруы мүмкін.
7-бап
Кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты беріледі.
8-бап
Егер кеден органында кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беруге үміткер тұлғалардың кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша берешегі бар не көрсетілген тұлғаларға қатысты банкроттық рәсімдері қозғалғандығы немесе кеден заңнамасын бұзуға байланысты қылмыстардың белгілері бойынша қылмыстық іс қозғалғандығы туралы ақпарат болса, сондай-ақ төлеуші кеден органына қажетті мәліметтер мен құжаттарды ұсынбаса кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы шешім қабылданбайды.
Кеден органы мұндай ақпаратты кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді бергенге дейін алған кезде кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы шешімнің күші жойылуға жатады, бұл туралы кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді алу туралы өтініш берген тұлға жазбаша нысанда хабардар етіледі.
9-бап
Осы Келісімнің 6-бабының 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген тауарларға қатысты кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу екі айдан аспайтын мерзімге беріледі.
10-бап
Кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу үшін төлеу мерзімі өзгертілген кедендік баждардың сомасына тауарларды шығарған күннен кейінгі күннен бастап кедендік баждарды төлеу бойынша міндеттер тоқтатылатын күнге дейінгі кезең үшін кеден одағына мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес есептелетін пайыздар алынады.
Пайыздар кедендік баждарды төлеу бойынша міндеттер тоқтатылатын күннен кейінгі күннен кешіктірмей төленуге тиіс.
Пайыздарды төлеу, өндіріп алу және қайтару кедендік баждарды төлеуге, өндіріп алуға және қайтаруға байланысты Кеден одағының кеден кодексінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.

Статья 11
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения.
Статья 12
Споры и разногласия между Сторонами, связанные с толкованием и (или) применением настоящего Соглашения, Стороны решают путем консультаций и переговоров, а в случае недостижения согласия спор передается на рассмотрение в Суд Евразийского экономического сообщества.
Статья 13
Порядок вступления настоящего Соглашения в силу, присоединения к нему и выхода из него определяется Протоколом о порядке вступления в силу международных договоров, направленных на формирование нормативно-правовой базы таможенного союза, выхода из них и присоединения к ним от 6 октября 2007 года.
Совершено в городе _________ "__" _________ 2010 года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Комиссии таможенного союза, которая, являясь депозитарием настоящего Соглашения, направит каждой Стороне его заверенную копию.
За
За
За
Правительство
Правительство
Правительство
Республики
Республики
Российской
Беларусь
Казахстан
Федерации

11-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісімі бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
12-бап
Осы Келісімді түсіндіруге және (немесе) қолдануға байланысты Тараптар арасындағы даулар мен келіспеушіліктерді Тараптар консультациялар және келіссөздер жолымен шешеді, ал келісімге қол жеткізілмеген жағдайда дау Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Сотына қарауға беріледі.
13-бап
Осы Келісімнің күшіне ену, оған қосылу және одан шығу тәртібі 2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының шарттық-құқықтық базасын қалыптастыруға бағытталған халықаралық шарттардың күшіне ену, олардан шығу және оларға қосылу тәртібі туралы хаттамамен айқындалады.
2010 жылғы "____" _______ ________ қаласында орыс тіліндегі бір түпнұсқа данада жасалды.
Осы Келісімнің түпнұсқа данасы осы Келісімнің депозитарийі болып табыла отырып, әрбір Тарапқа оның куәландырылған көшірмесін жіберетін Кеден одағының комиссиясында сақталады.
Беларусь
Қазақстан
Ресей
Республикасының
Республикасының
Федерациясының
Үкіметі үшін
Үкіметі үшін
Үкіметі үшін