О реорганизации Государственного учреждения "Казахская республиканская санитарно-эпидемиологическая станция" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2010 года № 462
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Государственное учреждение "Казахская республиканская санитарно-эпидемиологическая станция" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное казенное предприятие "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Определить:
1) органом государственного управления предприятием Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения.
3. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2010 года № 462
Дополнения и изменения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1125 "Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 42, ст. 534):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Государственные учреждения" строку, порядковый номер 1, исключить;
раздел "Государственные предприятия" дополнить строкой, порядковый номер 28, следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы» мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 25 мамырдағы № 462 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы» мемлекеттік мекемесі қайта құру жолымен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып (бұдан әрі - кәсіпорын) қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы болып Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті;
2) кәсіпорын қызметінің негізгі мәні денсаулық сақтау саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне кәсіпорынның жарғысын бекітуге енгізсін;
2) кәсіпорынды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 25 мамырдағы
№ 462 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1125 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 42, 534-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Мемлекеттік мекемелер» деген бөлімдегі реттік нөмірі 1-жол алып тасталсын;
«Мемлекеттік кәсіпорындар» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 28-жолмен толықтырылсын:

"28. Республиканское государственное казенное предприятие "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан.".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 13:
в строке "Министерство здравоохранения Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" в графе 3 цифры "10 393" заменить цифрами "9764";
в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству здравоохранения Республики Казахстан, в том числе:" в графе 3 цифры "3601" заменить цифрами "2972";
строки:
"Казахская республиканская санитарно-эпидемиологическая станция 250",
"Юго-Восточный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте 26",
"Северо-Западный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте 11",
"Юго-Восточный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте 131",
"Северо-Центральный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте 121",
"Западный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте 90" исключить.

«28. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің «Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны».
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
4. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
13-бөлімде:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген жолда 3-бағандағы «10 393» деген сандар «9 764» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:» деген жолда 3-бағандағы «3601» деген сандар «2972» деген сандармен ауыстырылсын;
Мына:
«Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы 250»,
«Әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемиолигиялық сараптаманың Оңтүстік-Шығыс өңірлік орталығы 26»,
«Әуе келігіндегі санитарлық-эпидемиолигиялық сараптаманың Солтүстік-Батыс өңірлік орталығы 11»,
«Темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманың Оңтүстік-Шығыс өңірлік орталығы  131»,
«Темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманың Солтүстік-Орталық өңірлік орталығы 121»,
«Темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманың Батыс өңірлік орталығы                            90» деген жолдар алып тасталсын.