О ставках таможенных пошлин Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 520. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2015 года № 829
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2015 № 829 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые ставки вывозных таможенных пошлин на отдельные виды товаров Республики Казахстан.
2. Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2-1. Министерству энергетики Республики Казахстан ежемесячно к 20 числу месяца информировать Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан об участниках внешнеэкономической деятельности, планирующих осуществлять вывоз сырой нефти, добытой по контрактам на недропользование, с указанием реквизитов контрактов и объемов вывозимого сырья (в разрезе по контрактам).
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 30.09.2014 № 1046.
2-2. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять мониторинг цен на мировых рынках нефтяного сырья (далее - мониторинг цен) и к 10 числу месяца, следующего за отчетным месяцем, представлять в Министерство национальной экономики Республики Казахстан данные о средней рыночной цене на сырую нефть по результатам мониторинга цен, согласно приложению 2-1 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 30.09.2014 № 1046.
2-3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально, в течение месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) осуществлять расчет ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, на основании данных о средней рыночной цене на сырую нефть, представляемых Министерством финансов Республики Казахстан;
2) разрабатывать в случае необходимости проект решения Правительства Республики Казахстан об изменении размера ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти.

Қазақстан Республикасының кедендік баж ставкалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 520 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 қазандағы № 829 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.10.2015 № 829 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының тауарлардың жекелеген түрлеріне кедендік әкету баждарының ставкалары бекітілсін.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2-1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі ай сайын, айдың 20-күніне Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кіріс комитетін келісімшарттардың деректемелерін және әкетілетін шикізаттың көлемін көрсете отырып (келісімшарттар бойынша бөліністе), жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша өндірілген шикі мұнайды әкетуді жүзеге асыруды жоспарлап отырған сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар туралы хабардар етсін.
Ескерту. Қаулы 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.09.2014 № 1046 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2-2. Осы қаулыға 2-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мұнай шикізатының әлемдік нарығындағы бағалар мониторингін (бұдан әрі – бағалар мониторингі) жүзеге асырсын және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне мұнай шикізатының орташа нарықтық бағасы туралы деректер берсін.
Ескерту. Қаулы 2-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.09.2014 № 1046 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2-3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі ай ішінде:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi беретін шикi мұнайға орташа нарықтық баға туралы деректер негiзiнде мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баж ставкалары есебін жүзеге асырсын;
2) қажет болған жағдайда, мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баж ставкаларының мөлшерін өзгерту туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасын әзірлесін.

Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.09.2014 № 1046.
3. Установить, что изменение и утверждение таможенных пошлин производятся в зависимости от показателей эффективности внешней торговли, конъюнктуры мирового рынка и в соответствии с международными соглашениями, ратифицированными Республикой Казахстан.
Заявки на пересмотр ставок таможенных пошлин направляются в Министерство национальной экономики Республики Казахстан по установленным формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.09.2014 № 1046.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

Ескерту. Қаулы 2-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.09.2014 № 1046 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Кедендік баждарды өзгерту және бекіту сыртқы сауда тиімділігінің көрсеткіштеріне, әлемдік нарықтың конъюнктурасына байланысты және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық келісімдерге сәйкес жүргізіледі деп белгіленсін.
Кедендік баждардың ставкаларын қайта қарауға арналған өтінімдер осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне жіберіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.09.2014 № 1046 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабарласын.
5. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 520
Ставки вывозных таможенных пошлин на отдельные виды товаров
Республики Казахстан
Сноска. Ставки в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.03.2014 № 211 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 28.07.2014 № 833; от 30.09.2014 № 1046; от 17.03.2015 № 145 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование товара1
Ед. изм.
Ставка таможенной
пошлины в отношении товаров
Сезонная ставка таможенной пошлины
вывозимых за пределы Республики Казахстан2
вывозимых в страны – участницы ДЗСТ3
1
2
3
4
5
6

6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 520 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының тауарлардың жекелеген түрлеріне
кедендік әкету баждарының ставкалары
Ескерту. Баж ставкалары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.03.2014 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.07.2014 № 833 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.09.2014 № 1046 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 17.03.2015 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы1
өлш. бір.
Тауарларға қатысты кедендік баж ставкасы
Маусымдық кедендік баж ставкасы
Қазақстан Республикасының шегінен тыс әкету2
ЕСАШ-ға қатысушы елдерге әкету3
1
2
3
4
5
6

4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1в к данной группе
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну

4101
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың түгі бар немесе түксіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
дана
1 тонна үшін 500 евро
20, бірақ 1 тонна үшін 200 евродан кем емес
4102
Қойлардың немесе қозылардың (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың жүні бар немесе жүнсіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері, осы топтағы 1в түсіндірмеде алынып тасталғаннан басқа
дана
1 тонна үшін 500 евро
20, бірақ 1 тонна үшін 200 евродан кем емес
4103
Түкті немесе түксіз (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген), бөлінген немесе бөлінбеген өңделмеген өзге де терілер, осы топтағы 1б немесе 1в түсіндірмелерде алынып тасталғандардан басқа
дана
1 тонна үшін 500 евро
20, бірақ 1 тонна үшін 200 евродан кем емес
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн:
-
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес

5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну

5102
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған, биязы немесе қылшықты, жануарлардың қылы:
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
5103
Иіру қалдықтарын қосқанда, бірақ ыдыратылған шикізатты қоспағанда, жануарлардың жүнінің немесе биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары:
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
5104 00 000 0
Жүннен немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылынан ыдыратылған шикізат
-
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес

7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
15 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
20 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 20 евро за 1 тонну

7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикі құрамды құйма металдар):
-
15, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
15, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
7302
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар: рельстерді біріктіру немесе бекіту үшін арналған рельстер, жанама рельстер және тісті рельстер, ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалар, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар, шпалдар, түйіспе жапсырмалар және төсемдер, сыналар, тірек тақталар, ілмекті рельс бұрандамалары, төсемдер мен кергіштер, тұғырлар, жақтаулар және өзге де бөлшектер:
-
20, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
20, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес

7601 20 910 0
- - - в слитках или в жидком состоянии
-
3%, но не менее 22 евро за 1 тонну
3%, но не менее 22 евро за 1 тонну
7602 00
Отходы и лом алюминиевые
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
86078
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
-
20 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
Примечание:
1 Для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования. Исключением являются случаи, предусмотренные в сноске <5>.
2 За исключением стран, входящих в Таможенный союз и стран, с которыми у Республики Казахстан заключены двухсторонние и многосторонние соглашения о зоне свободной торговли, предусматривающие освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин.
3 Страны, для которых вступили в силу Договор о зоне свободной торговли, совершенный в городе Санкт-Петербурге 18 октября 2011 года, и Протокол о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан.
Данные ставки вывозных таможенных пошлин установлены до завершения переговоров со странами – участницами Договора о зоне свободной торговле от 18 октября 2011 года и Протокола о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан по пересмотру формулы расчета ставок вывозных таможенных пошлин на нефтепродукты.
4 При вывозе указанных товаров за пределы Республики Казахстан до 31 декабря 2014 года применяется ставка вывозной таможенной пошлины в размере 400 долларов за тонну.
5 За исключением тяжелого дистиллятного жидкого топлива, которое освобождается от уплаты вывозных таможенных пошлин.
6 Ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, установленные настоящим постановлением, не применяются в отношении:

7601 20 910 0
- - - құйма немесе сұйық түрдегі
-
3 %, бірақ 1 тоннасы үшін 22 евродан кем емес
3 %, бірақ 1 тоннасы үшін 22 евродан кем емес
7602 00
Алюминий қалдықтары мен сынықтары
-
15, бірақ 1 тонна үшін 100 евродан кем емес
15, бірақ 1 тонна үшін 100 евродан кем емес
86078
Теміржол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөліктері
-
20 %, бірақ 1 тоннасы үшін 15 евродан кем емес
20 %, бірақ 1 тоннасы үшін 15 евродан кем емес
Ескертпе:
1. Кедендiк әкету бажы ставкаларын қолдану мақсаты үшiн тауарлар тек қана СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалану қолайлылығы үшiн келтiрiлген. <5> сілтеме қарастырылған жағдайда ғана негіз болады.
2. Кеден одағына кіретін елдерді қоспағанда және кедендік әкету бажын төлеуден босатылу көзделген Қазақстан Республикасымен еркін сауда аймағы туралы Келісімге екіжақты және көпжақты келісілген елдер.
3. Тараптармен 2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында жасалған Еркін сауда аймағы туралы шарт және 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында қолдану туралы Хаттама күшіне енген.
Осы кедендік әкету баж ставкалары 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартқа қатысушы елдермен келіссөздер аяқталуына дейін және мұнай өнімдері бойынша кедендік әкету баж ставкасын есептеу формуласын қарастыру бойынша 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында қолдану туралы Хаттамада белгіленген.
4. Қазақстан Республикасы шегінен тысқары көрсетілген тауарларды әкету кезінде 2014 жылғы 31 желтоқсанға дейін 1 тонна үшін 400 доллар көлемінде кедендік әкету баж ставкасы қолданылады.
5. Кедендік әкету бажды төлеуден босатылатын ауыр дистиллятталған сұйық отынын қоспағанда.
6. Осы қаулымен белгіленген шикі мұнайға кедендік әкету баждарының ставкалары:

1) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по соглашениям (контрактам) о разделе продукции, заключенным с Правительством Республики Казахстан или компетентным органом до 1 января 2009 года и прошедшим обязательную налоговую экспертизу, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть;
2) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по контрактам на недропользование, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, не являющимся соглашениями (контрактами) о разделе продукции, за исключением сырой нефти, вывозимой недропользователями, осуществляющими уплату роялти.
7 При сложившейся за период мониторинга цен средней рыночной цене сырой нефти в 540 долларов за 1 тонну и выше ставки вывозных таможенных пошлин в отношении товаров, выработанных из нефти, исчислены по следующей формуле:

1) 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе құзыретті органмен жасалған және міндетті салықтық сараптамадан өткен, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделеген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне;
2) роялти төлеуді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар әкететін шикі мұнайды қоспағанда, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) болып табылмайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне қатысты қолданылмайтыны белгіленсін.
7. Бағалар мониторингі кезеңі ішінде шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасы 1 тонна үшін 540 доллар және одан астам болып қалыптасқан кезде, мұнайдан жасалған тауарларға қатысты кедендік әкету бажы ставкалары мынадай формула бойынша есептелді:

СВТП = К х (Ц – 138,6), где СВТП – размер ставки вывозной таможенной пошлины;
К – 50 % от среднеарифметического значения коэффициентов 0,35 и 0,4, используемых в формуле расчета условной ставки и умноженных на поправочный коэффициент.
Ц – средняя рыночная цена сырой нефти, сложившаяся за период мониторинга.
138,6 – цена сырой нефти, при достижении которой экспорт сырой нефти является нерентабельным.
Поправочный коэффициент – коэффициент, используемый для расчета размера ставки вывозной таможенной пошлины, в зависимости от вида и характеристик нефтепродукта.
Результат расчета размера ставки вывозной таможенной пошлины математически округляется до второго знака после запятой.
В случае изменения средней рыночной цены на сырую нефть по результатам ежемесячного мониторинга цен в сравнении с предыдущим месяцем более чем на 15 долларов США за баррель размер ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, корректируется.
В случае снижения средней рыночной цены на сырую нефть по результатам ежемесячного мониторинга цен ниже 540 долларов США за тонну, размер ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, устанавливается без применения формулы.
В случае если полученная по результатам расчетов ставка вывозной таможенной пошлины ниже действующей, а также при наличии отрицательного заключения Республиканской бюджетной комиссии, ставки вывозных таможенных пошлин сохраняются на действующем уровне.
Таблица поправочных коэффициентов:
Классификация товара по ТН ВЭД
Поправочный коэффициент
К

КӘБС = Кх(Б-138,6), мұнда КӘБС - кедендiк әкету бажы ставкаларының мөлшерi;
К - шартты ставканың есеп айырысу формуласында қолданылатын және түзету коэффициентіне көбейтілген 0,35 және 0,4 коэффициенттерiнiң орта арифметикалық мәнiнiң 50 %-ы;
Б - мониторинг кезеңiнде қалыптасқан шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы.
138,6 - шикі мұнай экспорты рентабельді болып табылмайтын жағдайға жеткендегі шикі мұнайдың бағасы.
Түзету коэффициентi - мұнай өнiмiнiң түрi мен сипаттамаларына қарай кедендiк баж ставкаларының мөлшерiн есептеу үшiн қолданатын коэффициент.
Жүргізілген кедендік әкету бажы ставкасының көлемін есептеу нәтижесі үтірден кейін екінші таңбаға дейін математикалық түрде дөңгелектенеді.
Есепті тоқсанның қорытындылары ай сайын баға мониторингі бойынша шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасы бір баррель үшін өткен аймен салыстырғанда 15 АҚШ долларынан астамға өзгерген жағдайда, мұнайдан жасалған тауарға кедендік әкету баждары ставкаларының мөлшері түзетіледі.
Егер алынған кедендік баж ставкасын есептеу нәтижесі бойынша қолданыстағыдан төмен болған жағдайда, сондай-ақ Республикалық бюджет комиссиясының теріс қорытындысы болған кезде мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету бажының колданыстағы деңгейі сақталады.
Ай сайынғы бағалар мониторингінің нәтижелері бойынша шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасы бір тонна үшін 540 АҚШ долларынан аз болып төмендеген жағдайда мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету бажы ставкаларының мөлшері формуланы қолданбай белгіленеді.
Түзету коэффициентінің кестесі:
СЭҚ ТН бойынша тауардың жiктеуiшi
Түзету коэффициентi
К

2712 90 990 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
2713 20 000 0,
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
2713 90 100 0,
2713 90 900 0
2715 00 000 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
8За исключением кода ТН ВЭД 8607 19 100 9, в отношении которого применяется ставка вывозной таможенной пошлины в размере 10 % от таможенной стоимости, но не менее 7,5 евро за 1 тонну.
Приложение
к ставкам вывозных таможенных
пошлин на отдельные виды товаров
Республики Казахстан
Ставки
вывозных таможенных пошлин, применяемые на временной основе в
соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан

2712 90 990 0
0,8
0,5х(0,35+0,4)/2х0,8 = 0,15
2713 20 000 0,
2713 90 100 0,
2713 90 900 0
0,8
0,5х(0,35+0,4)/2х0,8 = 0,15
2715 00 000 0
0,8
0,5х(0,35+0,4)/2х0,8 = 0,15
8 Өзіне қатысты кедендік құнының 10 %-ы мөлшерінде, бірақ 1 тоннасы үшін кемінде 7,5 евро кедендік әкету бажының ставкасы қолданылатын СЭҚ ТН 8607 19 100 9 кодын қоспағанда.
Қазақстан Республикасының
жекелеген тауарлар түрлеріне
кедендік әкету баждарының
ставкаларына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес уақытша негізде қолданылатын кедендік әкету баждарының ставкалары

Сноска. Ставки исключены постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 520
Заявка
на пересмотр ставок ввозных таможенных пошлин
Заявитель _____________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _________________________________________
Директор (руководитель) _______________________________________
Место регистрации _____________________________________________
Настоящая информация является наиболее полной и подготовлена с
использованием всех доступных в настоящее время данных. Она может
быть проверена любыми доступными способами.
Я заверяю правильность представления данных.
Руководитель предприятия ______________  ___________
(ведомства)            подпись        дата
Печать
Главный бухгалтер        ______________  ___________
подпись        дата
К заявке приложить следующую информацию:
Наименование товара: __________________________________________
Код по ТН ВЭД: ________________________________________________
Действующая ставка таможенной пошлины: ________________________
Предлагаемая ставка таможенной пошлины: _______________________
Укажите следующие данные общего характера за предшествующие три
года:
1. В случае повышения ставки ввозной таможенной пошлины:
1) объем производства товара (с указанием единицы измерения) в
натуральном и стоимостном выражениях;
2) объем реализации товара (с указанием единицы измерения) в
натуральном и стоимостном выражениях, в том числе на экспорт (с
указанием страны);
3) загрузка мощностей предприятия-заявителя, %;
4) рентабельность производства предприятия-заявителя, %;
5) прибыль/убытки предприятия-заявителя, тыс. тенге;
6) число занятых (трудящихся) на предприятии-заявителе
(отрасли);
7) сумма налогов, перечисленных в государственный бюджет
предприятием-заявителем, в том числе НДС, корпоративный подоходный
налог;
8) цена на аналогичные товары, импортируемые из других стран и
цена данного товара на внутреннем рынке;
9) дополнительные сведения, имеющие отношение к рассматриваемой
проблеме, обосновывающие целесообразность пересмотра.
2. В случае снижения ставки ввозной таможенной пошлины:
1) объем производства товара (с указанием единицы измерения) в
натуральном и стоимостном выражениях;
2) объем реализации товара (с указанием единицы измерения) в
натуральном и стоимостном выражениях, в том числе на экспорт (с
указанием страны);

Ескерту. Қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 520 қаулысына
1-қосымша
Кедендік әкелу баждарының ставкаларын қайта қарауға
өтінім
Өтінім беруші _______________________________________________________
Мекен-жайы __________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _______________________________________________
Директор (басшы) ____________________________________________________
Тіркеу күні _________________________________________________________
Тіркеу орны _________________________________________________________
Осы ақпарат мейлінше толық болып табылады және барлық қазіргі уақытта қол жетімді деректерден әзірленді. Ол кез келген қол жетімді тәсілмен тексерілуі мүмкін.
Мен берілген деректердің дұрыстығын куәландырамын.
Кәсіпорынның басшысы _________ ___________
(ведомствоның)          қолы      күні           Мөрі
Бас бухгалтер __________ __________
қолы       күні
Өтінімге мынадай ақпараттарды қоса беру қажет:
Тауардың атауы: _____________________________________________________
СЭҚ ТН бойынша коды: ________________________________________________
Кедендік баждың қолданыстағы ставкалары: ____________________________
Кедендік баждың ұсынылған ставкалары: _______________________________
1. Алдағы үш жылға жалпы сипаттағы мынадай деректерді көрсетіңіз:
1) табиғи және құндық мәнде (өлшем бірлігін көрсете отырып) тауар өндірісінің көлемі;
2) табиғи және құндық мәндегі (өлшем бірлігін көрсете отырып), оның ішінде экспортқа (елді көрсете отырып) тауарды өткізу көлемі;
3) өтініш беруші кәсіпорынның қуаттылықты іске қосу, %;
4) өтініш беруші кәсіпорынның рентабельділігі, %;
5) өтініш беруші кәсіпорынның пайдасы/залалы, мың теңге;
6) өтініш беруші кәсіпорынның (саладағы) жұмыспен қамтылғандар (еңбек етушілер) саны;
7) мемлекеттік бюджетке аударылған салықтар сомасы, оның ішінде ҚҚС, корпоративтік табыс салығы;
8) импорт пунктінен тұтынушыға дейінгі, ел ішіндегі өндіріс пунктінен тұтынушыға дейінгі орташаландырылған көлік шығыстары;
9) қайта қараудың мақсаттылығына негізделген қаралатын проблемаға қатысы бар қосымша мәлімет.
2. Әкелінетін кедендік бажының ставкасын төмендеткен жағдайда:
1) табиғи және құндық мәнде (өлшем бірлігін көрсете отырып) тауар өндірісінің көлемі;
2) табиғи және құндық мәндегі (өлшем бірлігін көрсете отырып), оның ішінде экспортқа (елді көрсете отырып) тауарды өткізу көлемі;

3) усредненная структура себестоимости готового продукта
(готового изделия) с указанием доли стоимости импортируемого сырья;
4) загрузка мощностей предприятия-заявителя, %;
5) рентабельность производства предприятия-заявителя, %;
6) прибыль/убытки предприятия-заявителя, тыс. тенге;
7) число занятых (трудящихся) на предприятии-заявителе (в
отрасли);
8) сумма налогов, перечисленных в государственный бюджет
предприятием-заявителем, в том числе НДС, корпоративный подоходный
налог;
9) затраты при импорте: таможенная стоимость, таможенная
пошлина, таможенный сбор, акцизы, НДС на готовый продукт и на
импортированное сырье;
10) усредненные транспортные расходы (от пункта импорта до
потребителя, от пункта производства внутри страны до потребителя);
11) цена на аналогичные товары (сырье), импортируемые из других
стран и цена данного товара на внутреннем рынке, а также объемы
импорта и наименование страны-импортера;
12) дополнительные сведения, имеющие отношение к
рассматриваемой проблеме, обосновывающие целесообразность пересмотра.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 520
Заявка
на пересмотр ставок вывозных таможенных пошлин
Заявитель _____________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _________________________________________
Директор (руководитель) _______________________________________
Место регистрации _____________________________________________
Настоящая информация является наиболее полной и подготовлена с
использованием всех доступных в настоящее время данных. Она может
быть проверена любыми доступными способами.
Я заверяю правильность представления данных.
Руководитель предприятия ___________________   _____________
(ведомства)              подпись             дата
Печать
Главный бухгалтер        ___________________   _____________
подпись             дата
К заявке приложить следующую информацию:
Наименование товара: __________________________________________
Код по ТН ВЭД: ________________________________________________
Действующая ставка таможенной пошлины: ________________________
Предлагаемая ставка таможенной пошлины: _______________________
Укажите следующие данные общего характера за предшествующие три
года:
1) объем производства товара (с указанием единицы измерения) в
натуральном и стоимостном выражениях;
2) объем реализации товара (с указанием единицы измерения) в
натуральном и стоимостном выражениях, в том числе на экспорт (с
указанием страны);
3) загрузка мощностей предприятия-заявителя, %;

3) импортталған шикізат құнының үлесін көрсете отырып дайын өнімнің (дайын бұйымның) өзіндік құнының орташаландырылған құрылымы;
4) өтініш беруші кәсіпорынның қуаттылықты іске қосу, %;
5) өтініш беруші кәсіпорынның рентабельділігі, %;
6) өтініш беруші кәсіпорынның пайдасы/залалы, мың теңге;
7) өтініш беруші кәсіпорынның (саладағы) жұмыспен қамтылғандар (еңбек етушілер) саны;
8) мемлекеттік бюджетке аударылған салықтар сомасы, оның ішінде ҚҚС, корпоративтік табыс салығы;
9) импорт кезіндегі шығындар: кеден құны, кеден бажы, кеден алымы, акциздер, дайын өнімге және импортталатын шикізатқа ҚҚС;
10) орташаландырылған көлік шығыстары (импорт пунктінен
тұтынушыға дейін, ел ішіндегі өндіріс пунктінен тұтынушыға дейін);
11) өзге елдерден импортталатын соған ұқсас тауар (шикізат) бағасы және ішкі рыноктағы осы тауар бағасы сондай-ақ импорт көлемі мен импорттаушы елдер атауы;
12) қайта қараудың мақсаттылығына негізделген қаралатын проблемаға қатысы бар қосымша мәлімет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 520 қаулысына
2-қосымша
Кедендік әкету баждарының ставкаларын қайта қарауға
өтінім
Өтінім беруші _______________________________________________________
Мекен-жайы __________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _______________________________________________
Директор (басшы) ____________________________________________________
Тіркеу күні _________________________________________________________
Тіркеу орны _________________________________________________________
Осы ақпарат мейлінше толық болып табылады және барлық қазіргі уақытта қол жетімді деректерден әзірленді. Ол кез келген қол жетімді тәсілмен тексерілуі мүмкін.
Мен берілген деректердің дұрыстығын куәландырамын.
Кәсіпорынның басшысы _________ ___________
(ведомствоның)          қолы      күні           Мөрі
Бас бухгалтер __________ __________
қолы       күні
Өтінімге мынадай ақпараттарды қоса беру қажет:
Тауардың атауы: _____________________________________________________
СЭҚ ТН бойынша коды: ________________________________________________
Кедендік баждың қолданыстағы ставкалары: ____________________________
Кедендік баждың ұсынылған ставкалары: _______________________________
Алдағы үш жылға жалпы сипаттағы мынадай деректерді көрсетіңіз:
1) табиғи және құндық мәнде (өлшем бірлігін көрсете отырып) тауар өндірісінің көлемі;
2) табиғи және құндық мәндегі (өлшем бірлігін көрсете отырып), оның ішінде экспортқа (елді көрсете отырып) тауарды өткізу көлемі;
3) қуаттылықты іске қосу, %;

4) рентабельность производства предприятия-заявителя, %;
5) прибыль/убытки предприятия-заявителя, тыс. тенге;
6) число занятых (трудящихся) на предприятии-заявителе (в
отрасли);
7) сумма налогов, перечисленных в государственный бюджет
предприятием-заявителем, в том числе НДС, корпоративный подоходный
налог;
8) дополнительные сведения, имеющие отношение к рассматриваемой
проблеме, обосновывающие целесообразность пересмотра.
Приложение 2-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 520
Результаты мониторинга цен на нефть за ___ месяц 201 __ года
Сноска. Постановление дополнено приложением 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
ДАТА
URALS (MED) ($/баррель)
Сю (среднее значение URALS (MED)
BRENT (DTD) ($/баррель)
Сб (среднее значение BRENT (DTD)
С (среднее значение BRENT (DTD) URALS (MED)
min
max
min
max
Рыночная цена реализуемой сырой нефти определяется как среднеарифметическое значение ежедневных котировок «URALS (MED)», BRENT (DTD);
URALS (MED) «min» минимальная рыночная цена «URALS (MED)» за день на бирже;
URALS (MED) «max» максимальная рыночная цена «URALS (MED)» за день на бирже;
BRENT (DTD) «min» минимальная рыночная цена «BRENT (DTD)» за день на бирже;
BRENT (DTD) «max» максимальная рыночная цена «BRENT (DTD)» за день на бирже;
С = (Сю + Сб)/2 = долларов США,
где,
С – ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти;
Сю– ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений URALS (MED) за день;
Сб– ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений BRENT (DTD) за день;
Ц= (С + С1 +...+ Сn)/n х 7,5 = ______ долларов США,
где,
Ц – средняя рыночная цена сырой нефти за период мониторинга (за тонну);
Сn – ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти в дни публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
n – количество дней публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
7,5 – коэффициент перевода из баррелей в тонну.
За период мониторинга средняя рыночная цена на нефть за 1 (один) баррель составила ________ долларов США, за одну метрическую тонну ________ долларов США.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 520
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317 "О Таможенном тарифе и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 50, ст. 611).

4) өндірістің рентабельділігі, %;
5) пайда/залал, мың теңге;
6) саладағы жұмыспен қамтылғандар саны;
7) мемлекеттік бюджетке аударылған салықтар сомасы, оның ішінде ҚҚС, корпоративтік табыс салығы;
8) қайта қараудың мақсаттылығына негізделген қаралатын проблемаға қатысы бар қосымша мәлімет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 520 қаулысына
2-1-қосымша
201_ жылғы _____ айындағы мұнайға арналған бағалар
мониторингiнiң нәтижелерi
Ескерту. Қаулы 2-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
КҮНІ
URALS (MED)
($/баррель)
Сю (орташа мәні URALS
(MED)
BRENT DTD)
($/баррель)
Cб (орташа мәні BRENT
(DTD)
С (орташа мәні BRENT (DTD)
URALS (MED)
min
max
min
max
Сатылатын шикi мұнайдың нарықтық бағасы «URALS (MED)», BRENT (DTD) күнделiктi түзетулерiнiң орташа арифметикалық мәнi ретiнде айқындалады.
URALS (MED) «min» - биржадағы бiр күн бұрынғы «URALS (MED)» ең төменгi нарықтық бағасы;
URALS (MED) «mах» - биржадағы бiр күн бұрынғы «URALS (MED)» ең жоғары нарықтық бағасы;
BRENT(DTD) «min» - биржадағы бiр күн бұрынғы «BRENT (DTD)» ең төменгi нарықтық бағасы;
BRENT (DTD) «mах» - биржадағы бiр күн бұрынғы «BRENT (DTD)» ең жоғары нарықтық бағасы;
С = (Сю + Сб)/2 = ___ АҚШ доллары,
мұнда,
С - шикi мұнайдың күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
Сю - биржадағы бiр күн бұрынғы (URALS (MED) ең төменгi және ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
Сб - биржадағы бiр күн бұрынғы «BRENT (DTD)» ең төменгi және ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы.
Б = (С + C1 +...+ Cn) / n х 7,5 = _______ АҚШ доллары,
мұнда,
Б - мониторинг кезеңiндегi шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы (бiр тонна үшiн);
Сn - мониторинг кезеңi iшiндегi мұндай түзетулер жарияланған күндердегi шикi мұнайдың орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
n - мониторинг кезеңi iшiндегi түзетулер жарияланған күндердiң саны;
7,5 - баррельден тоннаға ауыстыру коэффициентi.
Мониторинг кезеңiнде мұнайға орташа нарықтық баға 1 (бiр) баррель үшiн ____ АҚШ долларын, бiр метрикалық тонна үшiн ____ АҚШ долларын құрады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 520 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдер тізбесі
1. «Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 50, 611-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года № 112 "О внесении дополнений и изменения в постановления Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2006 года № 765 и 28 декабря 2007 года № 1317" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 6, ст. 65).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2008 года № 338 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 20, ст. 184).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2008 года № 531 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 28, ст. 276).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 654 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 31, ст. 331).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2008 года № 1128 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 45, ст. 516).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2009 года № 732 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 26, ст. 231).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2009 года № 987 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1317 и от 15 мая 2009 года № 732" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 31, ст. 291).

2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 тамыздағы № 765 және 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулыларына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 ақпандағы № 112 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 6, 65-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 14 сәуірдегі № 338 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 20, 184-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 мамырдағы № 531 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 28, 276-құжат).
5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 654 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 31, 331-құжат).
6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 2 желтоқсандағы № 1128 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 45, 516-құжат).
7. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 мамырдағы № 732 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 26, 231-құжат).
8. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1317 және 2009 жылғы 15 мамырдағы № 732 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 маусымдағы N 987 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 31, 291-құжат).