Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в Евразийском экономическом союзе и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 и от 26 января 2009 года № 56
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2010 года № 824. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 922.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 922 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 204.
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 276-15 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в Евразийском экономическом союзе.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 "Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров":
в Правилах освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров, утвержденных указанным постановлением:
в части второй пункта 1 слова "Республики Казахстан" заменить словами "таможенного союза";
в пункте 3:
подпункты 1), 2) изложить в следующей редакции:
"1) товаросопроводительные документы и подтверждение дипломатических и приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимых товаров в качестве гуманитарной помощи;
2) подтверждение отправителя товаров, в том числе составленное на иностранном языке, подтверждающее факт безвозмездной передачи товаров;";
в пункте 4:
абзац второй подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"товаросопроводительные документы и подтверждение дипломатических и приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимого товара в благотворительных целях";
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"товаросопроводительные документы и подтверждение дипломатических и приравненных к ним представительств, в которых должны быть указаны наименование программы и реквизиты проекта (контракта) по техническое содействию, для выполнения которых осуществляется ввоз товаров;";

Еуразиялық экономикалық одақта тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 және 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 тамыздағы № 824 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 922 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 922 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 204 бұйрығын қараңыз
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақта тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесінде:
1-тармақтың екінші бөлігіндегі "Қазақстан Республикасының" деген сөздер "Кеден одағының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1), 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тауарға ілеспе құжаттар және ізгілік көмек ретінде әкелінетін тауарлардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
2) тауарларды жөнелтушінің, оның ішінде тауарларды өтеусіз беру фактісін растайтын шет тілінде жасалған растамасы;";
4-тармақта:
1) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тауарға ілеспе құжаттар және қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;";
2) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"орындалуы үшін тауарларды әкелу жүзеге асырылатын бағдарламаның атауы мен техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) деректемелері көрсетілуі тиіс тауарға ілеспе құжаттар және дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;";

в подпункте 3) пункта 7 слова "товаротранспортные или" исключить;
в пункте 8:
слова "Республики Казахстан" заменить словами "таможенного союза";
слова "таможенном оформлении" заменить словами "таможенной очистке";
в пункте 9 слова "режимов" заменить словами "процедур";
в приложении 1 к Правилам освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров:
в заголовке слова "на таможенную территорию Республики Казахстан" заменить словами "на таможенную территорию таможенного союза";
в тексте:
после слова "РНН" дополнить словами "(ИИН/БИН при его наличии)";
слова "таможенной (-ым) декларации (-ям)" заменить словами "декларации (ям) на товары";
слова "таможенном оформлении" заменить словами "таможенной очистке";
слова "в соответствии с таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан" заменить словами "в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и таможенным законодательством Республики Казахстан и таможенного союза";
примечание исключить;
в приложении 2 к Правилам освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров:
в тексте:
после слова "РНН" дополнить словами "(ИИН/БИН при его наличии)";
слова "таможенной (-ым) декларации (-ям)" заменить словами "декларации (ям) на товары";
слова "таможенном оформлении" заменить словами "таможенной очистке";
слова "в соответствии с таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан" заменить словами "в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и таможенным законодательством Республики Казахстан и таможенного союза";
примечание исключить;
в приложении 3 к Правилам освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров:
в тексте:
после слова "РНН" дополнить словами "(ИИН/БИН при его наличии)";
слова "таможенной (-ым) декларации (-ям)" заменить словами "декларации (ям) на товары";
слова "таможенном оформлении" заменить словами "таможенной очистке";
слова "в соответствии с таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан" заменить словами "в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и таможенным законодательством Республики Казахстан и таможенного союза";
примечание исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 56 "Об утверждении перечня лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость" (САПП Республики Казахстан 2009 г., № 8, ст. 24):
в перечне лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, утвержденном указанным постановлением:
в графе "Код ТН ВЭД РК":
слова "Код ТН ВЭД РК" заменить словами "Код ТН ВЭД ТС";

7-тармақтың 3) тармақшасындағы "тауар-көліктік немесе" деген сөздер алып тасталсын;
8-тармақта:
"Қазақстан Республикасының" деген сөздер "Кеден одағының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кедендік ресімдеу" деген сөздер "кедендік тазарту" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта "режимдері" деген сөз "рәсімдері" деген сөзбен ауыстырылсын;
Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесіне 1-қосымшада:
тақырыбындағы "Қазақстан Республикасының кеден аумағына" деген сөздер "Кеден одағының кеден аумағына" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтінде:
"СТН-і" деген сөзден кейін "(ЖСН/БСН олар бар болған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
"кеден декларациясына (декларацияларына)" деген сөздер "тауарлар декларациясына (декларацияларына)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамасына сәйкес" деген сөздер "Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының және Кеден одағының кеден заңнамасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кедендік ресімдеу" деген сөздер "кедендік тазарту" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертпе алып тасталсын;
Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесіне 2-қосымшада:
мәтінде:
"СТН-і" деген сөзден кейін "(ЖСН/БСН олар бар болған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
"кеден декларациясына (декларацияларына)" деген сөздер "тауарлар декларациясына (декларацияларына)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамасына сәйкес" деген сөздер "Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының және Кеден одағының кеден заңнамасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кедендік ресімдеу" деген сөздер "кедендік тазарту" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертпе алып тасталсын;
Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесіне 3-қосымшада:
мәтінде:
"СТН-і" деген сөзден кейін "(ЖСН/БСН олар бар болған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
"кеден декларациясына (декларацияларына)" деген сөздер "тауарлар декларациясына (декларацияларына)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамасына сәйкес" деген сөздер "Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының және Кеден одағының кеден заңнамасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кедендік ресімдеу" деген сөздер "кедендік тазарту" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертпе алып тасталсын;
2) "Импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы коса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдардық, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 8, 24-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесінде:
"ҚР СЭҚ ТН коды" деген бағанда:
"ҚР СЭҚ ТН коды" деген сөздер "КО СЭҚ ТН коды" деген сөздермен ауыстырылсын;

цифры "3307 90 000 0" заменить цифрами "3307 90 000 1";
цифры "3707 90 110 0" заменить цифрами "3707 90 300 0";
цифры "3926 90 980 9" заменить цифрами "3926 90 980 8";
цифры "4014 90 90" заменить цифрами "4014 90 900 0";
цифры "4016 93 000 9" заменить цифрами "4016 93 000 8";
цифры "7326 90 980 0" заменить цифрами "7326 909 80 9";
цифры "9030 10 900 0" заменить цифрами "9030 10 000 0";
слова "Ссылка на "*", "**", "***" определяется Правилами освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229" заменить словами "Ссылка на "*", "**", "***" определяется Правительством Республики Казахстан".
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2010 года № 824
Правила
освобождения от налога на добавленную стоимость
импорта товаров в Евразийском экономическом союзе
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Настоящие Правила освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в Евразийском экономическом союзе (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 276-15 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс) и определяют порядок освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в Евразийском экономическом союзе.
Действие настоящих Правил распространяется на лица, осуществляющие импорт товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза (далее – лица).
2. Импорт товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза освобождается от налога на добавленную стоимость при представлении соответствующих документов, предусмотренных настоящими Правилами, в орган государственных доходов Республики Казахстан.
Документы, предусмотренные настоящими Правилами, представляются в срок, установленный статьей 276-20 Кодекса.
3. При импорте банкнот и монет национальной и иностранной валюты (кроме банкнот и монет, представляющих собой культурно-историческую ценность), а также ценных бумаг на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза представляются товаросопроводительные документы.
4. При импорте товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, за исключением подакцизных, ввозимых в качестве гуманитарной помощи, представляются следующие документы:

"3307 90 000 0" деген сандар "3307 90 000 1" деген сандармен ауыстырылсын;
"3707 90 110 0" деген сандар "3707 90 300 0" деген сандармен ауыстырылсын;
"3926 90 980 9" деген сандар "3926 90 980 8" деген сандармен ауыстырылсын;
"4014 90 90" деген сандар "4014 90 900 0" деген сандармен ауыстырылсын;
"4016 93 000 9" деген сандар "4016 93 000 8" деген сандармен ауыстырылсын;
"7326 90 980 0" деген сандар "7326 909 80 9" деген сандармен ауыстырылсын;
"9030 10 900 0" деген сандар "9030 10 000 0" деген сандармен ауыстырылсын;
""*", "**", "***" сілтемелері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 қаулысымен бекітілген Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесінде айқындалады" деген сөздер ""*", "**", "***" сілтемелерін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Осы қаулы 2010 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 19 тамыздағы
№ 824 қаулысымен
бекітілген
Еуразиялық экономикалық одақта тауарлар импортын
қосылған құн салығынан босату қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыcымен.
1. Осы Еуразиялық экономикалық одақта тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Кодекс) 276-15-бабына сәйкес әзірленді және Еуразиялық экономикалық одақта тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалардың қолданысы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импортын жүзеге асыратын тұлғаларға (бұдан әрі – тұлға) қолданылады.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импорты Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына осы Қағидаларда көзделген тиісті құжаттарды ұсынылған кезде қосылған құн салығынан босатылады.
Осы Қағидаларда көзделген құжаттар Кодекстің 276-20-бабында белгіленген мерзімде ұсынылады.
3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына ұлттық және шетелдік валюта банкноттары мен монеталарының (мәдени-тарихи құндылығы бар банкноттар мен монеталардан басқа), сондай-ақ бағалы қағаздардың импорты кезінде тауарға ілеспе құжаттар ұсынылады.
4. Акцизделетін тауарларды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына ізгілік көмек ретінде әкелінетін тауарлар импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:

1) товаросопроводительные документы и/или подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимых товаров в качестве гуманитарной помощи;
2) подтверждение отправителя товаров, в том числе составленное на иностранном языке, подтверждающее факт безвозмездной передачи товаров;
3) обязательство получателя о целевом использовании товаров исключительно для улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического, природного и техногенного характера, заполняемое по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам.
5. При импорте товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, за исключением подакцизных, ввозимых в благотворительных целях по линии государств, правительств государств, международных организаций, включая оказание технического содействия, представляются следующие документы:
1) для товаров, ввозимых в благотворительных целях по линии государств, правительств государств и международных организаций:
товаросопроводительные документы и/или подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимого товара в благотворительных целях;
соответствующие соглашения, договоры, устанавливающие ввоз товаров в благотворительных целях;
для юридических лиц – копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, подтверждающего регистрацию юридического лица как некоммерческой организации, а также копия устава;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
2) для товаров, ввозимых в качестве технического содействия:
товаросопроводительные документы и/или подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств, в которых должны быть указаны наименование программы и реквизиты проекта (контракта) по техническому содействию, для выполнения которых осуществляется ввоз товаров;
копия проекта (контракта) по техническому содействию, для выполнения которого поставляются товары.
При этом компетентный орган с казахстанской стороны, контролирующий выполнение программы технического содействия, представляет информацию об исполнении проекта в орган государственных доходов Республики Казахстан. В целях обеспечения идентификации ввозимых товаров товарам, предусмотренным к ввозу в представленных проектах, перечень товаров в данных проектах должен быть указан отдельно.

1) тауарға ілеспе құжаттар және/немесе ізгілік көмек ретінде әкелінетін тауарлардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
2) тауарларды жөнелтушінің, оның ішінде тауарларды өтеусіз беру фактісін растайтын шет тілінде жасалған растамасы;
3) осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген нысан бойынша толтырылатын тауарларды халықтың өмірі мен тұрмыс жағдайларын жақсартуға, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алуға және жоюға ғана мақсатты пайдалану туралы алушының міндеттемесі.
5. Акцизделетін тауарларды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына техникалық жәрдем көрсетуді қоса алғанда, мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтерінің, халықаралық ұйымдардың желілері бойынша қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауарлар импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтерімен халықаралық ұйымдардың желілері бойынша қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауарлар үшін:
тауарға ілеспе құжаттар және/немесе қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
қайырымдылық мақсатында тауарлар әкелуді белгілейтін тиісті келісімдер, шарттар;
заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаның коммерциялық емес ұйым ретінде тіркелгенін растайтын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесі, сондай-ақ жарғының көшірмесі;
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
2) техникалық жәрдем ретінде әкелінетін тауарлар үшін:
тауарларды әкелу оларды орындау үшін жүзеге асырылатын бағдарламаның атауы мен техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның
(келісімшарттың) деректемелері көрсетілуі тиіс тауарға ілеспе құжаттар және/немесе дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
тауарлар оларды орындау үшін жеткізілетін техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) көшірмесі.
Бұл ретте Қазақстан тарапының техникалық жәрдемдесу бағдарламасының орындалуын бақылайтын құзыретті органы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына жобаның орындалуы туралы ақпарат береді. Әкелінетін тауарлардың ұсынылған жобаларда әкелінуі көзделген тауарларға сәйкестігін қамтамасыз ету мақсатында осы жобаларда тауарлар тізбесі бөлек көрсетілуі тиіс.

6. При импорте товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, ввезенных для официального пользования дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранного государства, аккредитованными в Республике Казахстан, лицами, относящимися к дипломатическому, административно-техническому персоналу этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними; консульскими учреждениями иностранного государства, аккредитованными в Республике Казахстан, консульскими должностными лицами, консульскими служащими, включая членов их семей, проживающих вместе с ними и освобождаемых в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, представляются следующие документы:
1) товаросопроводительные документы;
2) обязательство получателя о целевом использовании ввозимых товаров исключительно для личного пользования по форме, установленной согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Импорт лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения и медицинской техники освобождается от налога на добавленную стоимость:
зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники Республики Казахстан (далее – Государственный реестр);
не зарегистрированных в Государственном реестре на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения.
Импорт товаров, указанных в настоящем пункте, освобождается от налога на добавленную стоимость в соответствии с перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
8. Импорт лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники, сурдотифлотехники, включая протезно-ортопедические изделия, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники освобождается от налога на добавленную стоимость в соответствии с перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
9. Для целей освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза необходимо представление в орган государственных доходов Республики Казахстан следующих документов:

6. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына шет мемлекеттің Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, осы өкілдіктердің дипломатиялық, әкімшілік-техникалық персоналына жататын адамдардың, сондай-ақ олардың өздерімен бірге тұратын отбасы мүшелерінің; Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің, консулдық лауазымды адамдардың, консулдық қызметшілердің сондай-ақ олардың өздерімен бірге тұратын отбасы мүшелерінің ресми пайдалануы үшін әкелінетін және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес салықтан босатылатын тауарлардың импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) тауарға ілеспе құжаттар;
2) әкелінетін тауарларды тек жеке қолдану үшін нысаналы пайдалану туралы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша алушының міндеттемесі.
7. Мынадай:
Қазақстан Республикасының дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) тіркелген;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат құжаты) негізінде Мемлекеттік тізілімде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың импорты қосылған құн салығынан босатылады.
Осы тармақта көрсетілген тауарлардың импорты Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес қосылған құн салығынан босатылады.
8. Ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттардың, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, мүгедектерге арнаулы жүріп-тұру құралдарын қоса алғанда, сурдотифлотехниканың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың импорты Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес қосылған құн салығынан босатылады.
9. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына мынадай құжаттарды ұсыну қажет:

1) для деятельности в области здравоохранения – копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность и (или) талона о приеме уведомления о начале или прекращении осуществления деятельности или определенных действий (далее – талон о приеме уведомления), выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
для деятельности в области ветеринарии – копии лицензии на лицензируемый вид деятельности в области ветеринарии или документа, подтверждающего деятельность в области ветеринарии** (далее – документ**);
примечание**: для видов деятельности в области ветеринарии, не подлежащих лицензированию, – устав юридического лица или подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, осуществляющему выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, или уведомления о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии;
2) полного фирменного наименования, основных технических, коммерческих характеристик товаров, позволяющих однозначно отнести товар к конкретной товарной подсубпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. При необходимости представляются фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы;
кроме вышеперечисленных документов необходимо соблюдение следующих условий:
в области здравоохранения (за исключением ввоза протезно-ортопедических изделий, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской техники): наличие сведений в электронной базе данных "Государственный реестр лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники Республики Казахстан" о зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средствах, изделиях медицинского назначения, медицинской техники или представление копий регистрационного удостоверения на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, медицинскую технику, или выписки из Государственного реестра, выдаваемой государственным органом в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники, – для зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники, или заключения (разрешительного документа) государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники о ввозе не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, и в случаях, установленных пунктами 3 и 4 статьи 80 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения";
в области ветеринарии:
в случае импорта лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии, – представление копии документа, подтверждающего государственную регистрацию ветеринарного препарата в Республике Казахстан или государствах-членах Евразийского экономического союза (за исключением случаев, когда ввозятся образцы ветеринарного препарата для проведения регистрационных испытаний).
В случае импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза в рамках договоров о государственных закупках, вместо указанных выше документов в орган государственных доходов Республики Казахстан представляются:

1) денсаулық сақтау саласындағы қызмет үшін – фармацевтикалық қызметке немесе медициналық қызметке лицензияның және (немесе) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдардың көтерме саудада өткізуге берілген қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның қабылданғаны туралы талонның (бұдан әрі – хабарламаның қабылданғаны туралы талон) көшірмелері;
ветеринария саласындағы қызмет үшін – ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түріне арналған лицензияның немесе ветеринария саласындағы қызметті растайтын құжаттың** (бұдан әрі – құжат**) көшірмесі;
ескертпе**: лицензиялауға жатпайтын ветеринария саласындағы қызметтің түрлері үшін – заңды тұлғаның жарғысы немесе жануарлар өсіруді, жануарларды союды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісіне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру туралы растама немесе ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама;
2) толық фирмалық атауы, тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты кіші тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары. Қажет болған жағдайда фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар ұсынылады;
жоғарыда санамаланған құжаттардан басқа мынадай шарттарды сақтау қажет:
денсаулық сақтау саласында (мүгедектерге берілетін протездік-ортопедиялық бұйымдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын; протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық техниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдарды, жабдықтар мен жинақтаушыларды әкелуді қоспағанда): "Қазақстан Республикасының дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімі" электрондық дерекқорында Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника туралы мәліметтердің болуы немесе дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға, медициналық техникаға тіркеу куәлігінің көшірмесін немесе Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника үшін – дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың айналымы саласындағы мемлекеттік орган беретін Мемлекеттік тізілімнен үзіндіні немесе "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы
18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 80-бабының 3 және
4-тармақтарында белгіленген жағдайларда дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың айналымы саласындағы мемлекеттік органның Мемлекеттік тізілімде тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелу туралы қорытындысын (рұқсат құжатын) ұсыну;
ветеринария саласында:
ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттар импортталған жағдайда – ветеринариялық препараттың Қазақстан Республикасында немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесін ұсыну (ветеринариялық препараттардың үлгілері тіркеу сынағын жүргізу үшін әкелінетін жағдайларды қоспағанда).
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың орнына Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына мыналар ұсынылады:

1) в области здравоохранения – копии лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) талона о приеме уведомления, копия уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талона в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, выданных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", или медицинскую деятельность в Республике Казахстан;
для деятельности в области ветеринарии – копия лицензии на лицензируемый вид деятельности в области ветеринарии или документа**;
2) полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров, позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. При необходимости представляются фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы;
3) договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт.
В случае импорта материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской техники на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, необходимо представление в орган государственных доходов Республики Казахстан следующих документов:
1) копии лицензии на фармацевтическую деятельность;
2) полного фирменного наименования, основных технических, коммерческих характеристик товаров, позволяющих однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (при необходимости представляются фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы).
В случае импорта протезно-ортопедических изделий, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза необходимо представление в орган государственных доходов Республики Казахстан:
1) копии лицензии на фармацевтическую деятельность или талона о приеме уведомления, выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, или копии справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц;

1) денсаулық сақтау саласында – "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес берілген фармацевтикалық қызметке лицензияның және (немесе) хабарламаның қабылданғаны туралы талонның көшірмесі, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдағаны туралы белгісі бар хабарламаның және медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат түріндегі талон көшірмесі;
ветеринария саласындағы қызмет үшін – ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түріне лицензияның немесе құжаттың**көшірмесі;
2) толық фирмалық атауы, тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының нақты тауар кіші субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары. Қажет болған жағдайда қорытынды қабылдау үшін фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары мен үлгілері және басқа құжаттар ұсынылады;
3) тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын жеткізуші арасында жасалған шарт.
Кез келген нысандағы дәрілік заттарды шығаруға арналған тауарларды материалдарды, жабдықтар мен жинақтаушыларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импорттаған жағдайда, Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына мыналарды ұсыну қажет:
1) фармацевтикалық қызметке лицензияның көшірмесі;
2) толық фирмалық атауы, тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар кіші субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (қажет болған жағдайда фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар ұсынылады).
Мүгедектерге берілетін протездік-ортопедиялық бұйымдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасы аумағына импорттаған жағдайда Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына мыналарды ұсыну қажет:
1) фармацевтикалық қызметке лицензияның көшірмесі, медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған хабарламаның қабылданғаны туралы талон немесе заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмесі;

2) полного фирменного наименования, основных технических, коммерческих характеристик товаров, позволяющих однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (при необходимости представляются фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы).
10. При импорте почтовых марок (кроме коллекционных) на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза представляются товаросопроводительные документы.
11. При импорте на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза сырья для производства денежных знаков, осуществляемом Национальным Банком Республики Казахстан и его организациями, представляются следующие документы:
1) подтверждение Национального Банка Республики Казахстан о предназначении ввозимого сырья для производства денежных знаков;
2) обязательство грузополучателя о целевом использовании ввозимого сырья, составленное по форме, установленной согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. При импорте товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, осуществляемом за счет средств грантов, предоставленных по линии государств, правительств государств и международных организаций, представляются следующие документы:
1) копия международного договора Республики Казахстан (в случае его наличия), заключенного с государством-членом Евразийского экономического союза (или государствами-членами Евразийского экономического союза) либо международной организацией, включенной в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан, о предоставлении Республике Казахстан гранта;
2) в случае предоставления гранта международной организацией без заключения международного договора – подтверждение международной организации об импорте товаров за счет средств предоставленного ею гранта;
3) товаросопроводительные документы с наличием ссылки на международный договор (в случае его заключения);
4) подтверждение бенефициара (грантополучателя) о ввозимых товарах.
13. Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, указанные в пунктах 3, 4, 5, 6, 10, 11 и 12 настоящих Правил, должны использоваться только в тех целях, в связи с которыми предоставлено освобождение. В случае использования импортерами указанных товаров в иных целях, налог на добавленную стоимость, не уплаченный по импорту таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством.

2) толық фирмалық атауы, тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының нақты тауар кіші субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (қажет болған жағдайда фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар ұсынылады).
10. Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына пошта маркаларының (коллекциялық маркалардан басқа) импорты кезінде тауарға ілеспе құжаттар ұсынылады.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі және оның ұйымдары жүзеге асыратын ақша белгілерін шығару үшін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына шикізат импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) ақша белгілерін шығару үшін әкелінетін шикізаттың мақсаты туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің растамасы;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған әкелінетін шикізатты нысаналы пайдалану туралы жүк алушының міндеттемесі.
12. Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдардың желілері бойынша берілген гранттар қаражаты есебінен жүзеге асырылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетпен (немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен) не Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге енгізілген халықаралық ұйыммен жасалған Қазақстан Республикасына грант беру туралы Қазақстан Республикасының халықаралық шартының көшірмесі (ол болған жағдайда);
2) халықаралық ұйым грантты халықаралық шарт жасалмай берген жағдайда – өзі берген грант қаражаты есебінен тауарлар импорты туралы халықаралық ұйымның растамасы;
3) халықаралық шартқа (оны жасасқан жағдайда) сілтемесі бар тауарға ілеспе құжаттар;
4) бенефициардың (грант алушының) әкелінетін тауарлар туралы растамасы.
13. Осы Қағидалардың 3, 4, 5, 6, 10, 11 және 12-тармақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінетін тауарлар босатуды беруге байланысты мақсаттарға ғана пайдаланылуы тиіс. Импорттаушы көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдаланған жағдайда мұндай тауарлардың импорты бойынша төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленуге тиіс.

Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, указанные в пунктах 7, 8 и 9 настоящих Правил, должны использоваться:
в области здравоохранения:
субъектами здравоохранения для осуществления фармацевтической или медицинской деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности и (или) талоном о приеме уведомления, копией уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талоном в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, выданных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
в сфере ветеринарии:
физическими и юридическими лицами для осуществления ветеринарной деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности (только для лицензируемых видов деятельности в сфере ветеринарии) или документа**.
В случае использования импортером указанных товаров в целях, не соответствующих фармацевтической, медицинской или ветеринарной деятельности в Республике Казахстан, налог на добавленную стоимость, не уплаченный по импорту таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством.
Приложение 1
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
в Евразийском экономическом союзе
Руководителю органа государственных доходов
__________________________________________
Обязательство
о целевом использовании гуманитарной помощи,
ввозимой на территорию Республики Казахстан
с территории государств-членов Евразийского
экономического союза
Мною, ________________________________________________________,
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты
либо Ф.И.О. и паспортные данные грузополучателя)
в качестве гуманитарной помощи завезены _____________________________
(наименование товаров)
_____________________________________________________________________
согласно заявлению (ям) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
№ (№) _____________.
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары только для улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического, природного и техногенного характера и не использовать для извлечения коммерческой выгоды.
Для использования указанных товаров в иных целях обязуюсь уплатить налог на добавленную стоимость, не уплаченный при ввозе таких товаров, в размере _____ тенге и пени с них в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Подпись ________/__________/ Дата "___" _______ 20__ года
Ф.И.О.
Приложение 2
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
в Евразийском экономическом союзе
Руководителю органа государственных доходов
____________________________________________
Обязательство
получателя о целевом использовании ввозимых товаров
исключительно для официального, личного пользования
Мною, ________________________________________________________,
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты либо Ф.И.О.
и паспортные данные грузополучателя)
в качестве товаров для официального, личного пользования завезены:
_____________________________________________________________________
(наименование товаров)
_____________________________________________________________________
согласно заявлению (ям) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
№ (№) ___________.
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары строго в соответствии с их целевым назначением.
При использовании указанных товаров в иных целях обязуюсь уплатить налог на добавленную стоимость, не уплаченный при ввозе таких товаров, в размере ____ тенге и пени с них в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
______________/____________/ Дата "___" __________ 20___ года.
Ф.И.О. (подпись)
Приложение 3
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
в Евразийском экономическом союзе
Руководителю органа государственных доходов
___________________________________________
Обязательство
о целевом использовании сырья для
производства денежных знаков
Мною, _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты
либо Ф.И.О. и паспортные данные грузополучателя)
в качестве сырья для производства денежных знаков завезены
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование товара)
согласно заявлению (ям) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
№ (№) ___________.
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары строго в соответствии с их целевым назначением. Для использования указанных товаров в иных целях обязуюсь уплатить налог на добавленную стоимость, не уплаченный при ввозе таких товаров, в размере _____ тенге и пени с них в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Подпись ________/__________/ Дата "___" _______ 20__ года
Ф.И.О.

Осы Қағидалардың 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінетін тауарларды:
денсаулық сақтау саласында:
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес берілген фармацевтикалық немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияларға және (немесе) хабарламаның қабылданғаны туралы талонға, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдағаны туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесіне немесе медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талонға сәйкес көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін денсаулық сақтау субьектілері;
ветеринария саласында:
ветеринариялық қызметті жүзеге асыруға (тек ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түрлері үшін) арналған лицензияларға немесе құжатқа** сәйкес Қазақстан Республикасында көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін жеке және заңды тұлғалар пайдалануы тиіс.
Импорттаушы көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасындағы тиісті фармацевтикалық, медициналық немесе ветеринариялық қызметке сәйкес келмейтін мақсатта пайдаланған жағдайда, мұндай тауарлардың импорты бойынша төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленуге тиіс.
Еуразиялық экономикалық
одақта тауарлар
импортын қосылған құн
салығынан
босату қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органының басшысына
______________________
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін ізгілік көмекті нысаналы пайдалану туралы міндеттеме
Мен,___________________________________________________________
(жүк алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы, банк деректемелері не
болмаса Т.А.Ә. және паспорттық деректері)
тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № (№) __________
өтінішке сәйкес _____________________________________________________
(тауар атауы)
_________________________________________________________________________________________________________ ізгілік көмек ретінде әкелдім.
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды халықтың өмірі мен тұрмыс жағдайларын жақсарту, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою үшін ғана пайдалануға және коммерциялық пайда алу үшін пайдаланбауға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ____________ теңге мөлшерінде осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___" ___________
Т.А.Ә.
Еуразиялық экономикалық
одақта тауарлар
импортын қосылған құн
салығынан
босату қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органының басшысына
______________________
Әкелінетін тауарларды ресми, жеке қолдану үшін ғана нысаналы пайдалану туралы алушының міндеттемесі
Мен,___________________________________________________________
(жүк алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы, банк деректемелері не
болмаса
Т.А.Ә. және паспорттық деректері)
тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № (№) _____ өтінішке сәйкес _____________________________________________________
(тауар атауы)
_____________________________________________________________________
___________________________________ ресми, жеке қолдану үшін әкелдім. Осыған байланысты көрсетілген тауарларды қатаң түрде олардың нысаналы мақсатында сәйкес пайдалануға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ____________ теңге
мөлшерінде осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн
салығын және олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
_____________/____________/ Күні 20__ жылғы "___" _____________
Т.А.Ә. (қолы)
Еуразиялық экономикалық
одақта тауарлар
импортын қосылған құн
салығынан
босату қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік кірістер органының басшысына
______________________
Ақша белгілерін шығаруға арналған шикізатты нысаналы пайдалану
туралы міндеттеме
Мен,________________________________________________________________
(жүк алушының атауы, СТН-і (ЖСН/БСН), мекенжайы, банк деректемелері не болмаса Т.А.Ә. және паспорттық деректері)
тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № (№) ______ өтінішке сәйкес ________________________________________________
(тауар атауы)
____________________________________________________________________
________________ ақша белгілерін шығару үшін шикізат ретінде әкелдім.
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды қатаң түрде олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдалануға міндеттенемін. Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ________ теңге мөлшерінде осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___" ___________
Т.А.Ә.