О нормах потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2011 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2010 года № 952.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить в штаб-квартиру Международного комитета по контролю над наркотиками Организации Объединенных Наций (Вена, Австрийская Республика) для утверждения международных квот прилагаемые нормы потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2011 год.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан после утверждения международных квот в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан для утверждения государственной квоты на наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры на 2011 год расчеты потребности, в пределах которой осуществляется их оборот юридическими лицами, имеющими лицензии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2010 года № 952
Нормы потребности
Республики Казахстан в наркотических средствах,
психотропных веществах и прекурсорах на 2011 год
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах,
объема изготовления синтетических наркотиков, объема
производства опия и культивирования опийного мака для
целей, иных, чем производство опия
Единая конвенция о наркотических средствах 1961 года: статьи 1, 12 и 19.
Протокол от 25 марта 1972 года о поправках к Единой
конвенции о наркотических средствах 1961 года: статьи 5 и 9.
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Сулейменов Жанат Куанышевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: Председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и
контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: _____________
Исчисления относятся к 2011 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre,
P.O.Box 5ОО, A-1400 Vienna, Austria

Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2011 жылға арналған қажеттілік нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 қыркүйектегі № 952 Қаулысы
«Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі халықаралық квоталарды бекіту үшін қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2011 жылға арналған қажеттілік нормаларын Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткіні бақылау жөніндегі халықаралық комитетінің штаб-пәтеріне (Вена, Австрия Республикасы) жіберсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі халықаралық квоталарды бекіткеннен кейін есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2011 жылға арналған мемлекеттік квотаны бекіту үшін соның шегінде лицензиялары бар заңды тұлғалар олардың айналымын жүзеге асыратын қажеттілік есебін белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 952 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2011 жылға арналған қажеттілік нормалары Есірткі құралдарына қажеттіліктердің жылдық есептеулері, синтетикалық есірткілерді дайындау көлемі, апиынды өндіру және апиын өндіруде өзге мақсаттарда апиын көкнәрін өсіру көлемі
1961 жылғы Есірткі құралдары туралы бірыңғай конвенция: 1, 12, 19-баптар.
1961 жылғы Есірткі құралдары туралы бірыңғай конвенцияға түзетулер енгізу туралы 1972 жылғы 25 наурыздағы Хаттама: 5 және 9-баптар.
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы  КҮНІ:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитеті
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Сүлейменов Жанат ҚуанышұлыАТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитетінің төрағасы
ҚОЛЫ:____________
Есептеу 2011 күнтізбелік жылға жатады.
ЕСКЕРТУЛЕР
Осы есептеулер бір данада ЕСІРТКІНІ БАҚЫЛАУ ЖӨНІНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,
Р.O.Вох 5ОО, A-1400 Vienna, Austria

Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno a
E-mail: secretariat@incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Form В
Page 5
Часть I
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Число практикующих врачей в стране или территории:
врачей: 60656; стоматологов: 4492; ветеринаров: 9760
Число аптек: 441
Число больниц: 1020; Общее число больничных коек; 121246
Изложение метода
Метод для установления исчислений - эмпирический
Form В
Page 7
Часть II
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Наркотическое
средство
1
2
3
4
Количество,
предназна-
ченное для
потребления
в медицинских
и научных
целях
Количество, предназначенное
для изготовления:
Количество,
предназначенное
для пополнения
специальных
складских
запасов
Количество,
которое
должно
храниться в
складских
запасах по
состоянию на
31 декабря
того года, к
которому
относятся
исчисления
(а)
других
нарко-
тичес-
ких
средств
(b)
препара-
тов,
включен-
ных в
Список
III
Конвенции
1961 года
(с)
веществ,
на
которые
не
распрос-
траняется
Конвенция
1961 года
Независимо от того,
предназначены ли эти
наркотические средства,
препараты или вещества для
потребления внутри страны
или на экспорт
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Ацетилиро-
ванный опий

Теlероnе: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Теlеgraphic address: UNATIONS VIENNA Теlех: 135612 uno а
Е-mail: secretariat@incd.ord Internet address: http//www.incd.ord/
Form B
Page 5
I бөлім
Есірткі құралдарына қажеттіліктердің жылдық есептеулері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР ҮШІН)
Елдегі немесе аумақтағы практика жүргізуші дәрігерлердің саны:
дәрігерлер: 60656; тіс дәрігерлері: 4492; ветеринарлар: 9760Дәріханалар саны: 441
Ауруханалар саны: 1020; Ауруханалардағы жалпы орын саны: 121246 Әдісті баяндау Есептеулерді белгілеуге арналған әдіс - эмпирикалық
Form B
Page 7
II бөлім
Есірткі құралдарына қажеттіліктердің жылдық есептеулері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР ҮШІН)
Есірткі құралы
1
2
3
4
Елдің ішінде медициналық және ғылыми мақсаттарда тұтынуға арналған мөлшері
Дайындауға арналған саны
Арнайы қойма қорын толықтыруға арналған саны
Есептеуге жататын жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша қоймадағы қорда сақталуға тиіс саны
(а) басқа да есірткі құралдары
(b) 1961 жылғы Конвенцияның III тізіміне енгізілген препараттар
(с) 1961 жылғы Конвенция қолданылмайтын заттар
Осы есірткі құралдары, препараттар немесе заттар елдің ішінде немесе экспортқа тұтыну үшін арналғанына қарамастан
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Ацетилдендірілген апиын

0,16
Героин
0,02
Кодеин*
799,71
2672
232
Метадон
54
700
Морфин*
24
362,94
Просидол
5
631,9
Тебаин*
27,25
Тримеперидин
77
164,88
Фентанил
182,14
Экгонин
0,19
Этилморфин
181,45
0-6-Моноаце-
тилморфин
0,19
0-3-Моноаце-
тилморфин
0,19
* с учетом изготовления лекарственного препарата Омнопон
Form В
Page 10
Часть III
Годовые исчисления объема изготовления синтетических
наркотических средств
(КАСАЕТСЯ ЛИШЬ ТЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ, В КОТОРЫХ
РАЗРЕШАЕТСЯ ИЗГОТОВЛЕНИЕ СИНТЕТИЧЕСКИХ
НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ)
I. Синтетические наркотические средства, включенные в Список I Конвенции 1961 года
Аллилпродин
Дигидроэторфин
Метазоцин
Рацеметорфан
Альфамепродин
Дименоксадол
Метадон
Рацеморамид
Альфаметадол
Димефепетанол
Метадон,
промежуточный
продукт
Рацеморфан
Альфапрадин
Диметилтиамбутен
Морамид,
промежуточный
продукт
Ремифентанил
Альфацетилметадол
Диоксафетил
бутират
Морферидин
Суфентанил
Альфентанил
Дипипанон
Норациметадол
Тилидин
Анилеридин
Дифеноксилат
Норлеворфанол
Тримеперидин
Ацетилметадол
Дифеноксин
Норметадон
Фенадоксон
Безитрамид
Диэтилтиамбутен
Норпипанон
Фенапромид
Бензетидин
Дротабанол
Петидин
Феназоцин
Бетамепродин
Изометадон
Петидин,
промежуточный
продукт А
Феноморфан
Бетаметадол
Кетобемидон
Петидин,
промежуточный
продукт В
Феноперидин
Бетапродин
Клонитазен
Петидин
Фентанил
Бетацетилметадол
Левометорфан
Пиминодин
Фуретиндин
Гидроксипетидин
Левоморамид
Пиритрамид
Этилметилтиамб
утен
Декстроморамид
Левофенацилморфан
Прогептазин
Этонитазен
Диампромид
Леворфанол
Проперидин
Этоксеридин
II. Синтетические наркотические средства, включенные в Список II Конвенции 1961 года
Промышленные
предприятия,
которые
будут
изготовлять
синтетические
наркотические
средства
Количество синтетических наркотических средств,
которые будут изготовлены на каждом
из промышленных предприятий (в килограммах)
Декстропро-
поксифен
Дифенокси-
лат
Метадон
Петидин
Тилидин
Тримепе-
ридин
Фентанил
АО "Химфарм"
-
-
-
-
-
60,658
0,48125
Форма В/Р
Поправки
Оценка ежегодных медицинских и научных потребностей в
веществах, включенных в Списки II, III и IV Конвенции о
психотропных веществах 1971 года (представляется
Международному комитету по контролю над наркотиками в
соответствии с резолюциями 1981/7 и 1991/44
Экономического и Социального Совета)
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Сулейменов Жанат Куанышевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: Председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и
контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: _____________
Исчисления относятся к 2011 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre,

0,16
Героин
0,02
Кодеин*
799,71
2672
232
Метадон
54
700
Морфин*
24
362,94
Просидол
5
631,9
Тебаин*
27,25
Трамадол
565
289
Тримеперидин
77
164,88
Фентанил
182,14
Экгонин
0,19
Этилморфин
181,45
О-6-Моноацетилморфин
0,19
0-3-Моноацетилморфин
0,19
* Омнопон дәрілік препаратын дайындауды ескере отырып
Form B
Page 10
III бөлім
Синтетикалық есірткі құралдарын дайындау көлемінің жылдық есептеулері
(СИНТЕТИКАЛЫҚ ЕСІРТКІ ҚҰРАЛДАРЫН ДАЙЫНДАУҒА РҰҚСАТ ЕТІЛГЕН ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАРҒА ҒАНА ҚАТЫСТЫ)
1. 1961 жылғы Конвенцияның І тізіміне енгізілген синтетикалық есірткі құралдары
Аллилпродин
Дигидроэторфин
Метазоцин
Рацеметорфан
Альфамепродин
Дименоксадол
Метадон
Рацеморамид
Альфаметадол
Димефепетанол
Метадон, аралық өнім
Рацеморфан
Альфапрадин
Диметилтиамбутен
Морамид, аралық өнім
Ремифентанил
Альфацетилметадол
Диоксафетил бутират
Морферидин
Суфентанил
Альфентанил
Дипипанон
Норациметадол
Тилидин
Анилеридин
Дифеноксилат
Норлеворфанол
Тримеперидин
Ацегилметадол
Дифеноксин
Норметадон
Фенадоксон
Безитрамид
Диэтилтиамбутен
Норпипанон
Фенапромид
Бензетидин
Дротабанол
Петидин
Феназоцин
Бетамепродин
Изометадон
Петидин, аралық өнім А
Феноморфан
Бетаметадол
Кетобемидон
Петидин, аралық өнім В
Феноперидин
Бетанродин
Клонитазен
Петидин
Фентанил
Бетацетилметадол
Левометорфан
Пиминодин
Фуретиндин
Гидроксипетидин
Левоморамид
Пиритрамид
Этилметилтиа мбутен
Декстроморамид
Левофенацилморфан
Прогептазин
Этонитазен
Дивмпромид
Леворфанол
Проперидин
Этоксеридин
II. 1961 жылғы Конвенцияның II тізіміне енгізілген
синтетикалық есірткі құралдары
Синтетикалық есірткі құралдарын дайындайтын өнеркәсіптік кәсіпорындар
Әрбір өнеркәсіптік кәсіпорындарда дайындалатын синтетикалық есірткі құралдарының саны (килограммен)
Декстропропоксифен
Дифеноксилат
Метадон
Петидин
Тилидин
Тримеперидин
Фентанил
«Химфарм» АҚ
-
-
-
-
-
60,658
0,48125
Форма В/Р
түзетулер
1971 жылғы Психотроптық заттар туралы Конвенцияның II, III және IV тізімдеріне енгізілген заттарға медициналық және ғылыми мақсаттар үшін жылдық қажеттіліктерді бағалау (1981/7 және 1991/44 Экономикалық және Әлеуметтік кеңес қарары)
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы  КҮНІ:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитеті
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Сүлейменов Жанат ҚуанышұлыАТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитетінің төрағасы
ҚОЛЫ:____________
Есептеу 2011 күнтізбелік жылға жатады.
Осы есептеулер бір данада ЕСІРТКІНІ БАҚЫЛАУ ЖӨНІНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,

P.O.Box 5ОО, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno a
E-mail: secretariat@incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Годовой спрос на внутренние медицинские и научные цели
Комитет будет руководствоваться представленной оценкой в течении трех лет, если за этот период не поступит каких либо поправок. Количество необходимое для экспорта следует указывать отдельно. Если они включены, просьба указать.
Оценки потребностей в веществах, включенных в Список I
Вещество
кг
г
Тетрагидроканнабинол

Р.O.Вох 5ОО, A-1400 Vienna, Austria
Теlероnе: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Теlеgraphic address: UNATIONS VIENNA Теlех: 135612 uno а
Е-mail: secretariat@incd.ord Internet address: http//www.incd.ord/
Ішкі медициналық және ғылыми мақсаттарға арналған жылдық сұраныс
Комитет ұсынылатын бағалауды үш жылдың ішінде, егер осы кезең ішінде қандай да бір түзетулер енгізілмесе, басшылыққа алатын болады. Экспортқа қажетті санды жеке көрсеткен жөн. Егер олар енгізілген болса, көрсетілуін сұраймыз.
I тізімге енгізілген заттарға қажеттіліктерді бағалау
Заттар
кг
г
Тетрагидроканнабинол

441
Годовые исчисления потребности в прекурсорах
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Сулейменов Жанат Куанышевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: Председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и
контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: _____________
Настоящие оценки вступают в силу в 2011 году
Настоящая оценка в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre
P.O.Box 500, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43 1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNANIONS VIENNA Telex: 135612 uno a
E-mail: secretariat@incb.org Internet address: http://www.incd.org/
Таблица IV
Перечень I
Наименование
Количество
Ед/изм
Лизергиновая кислота

441
Прекурсорларға қажеттіліктің жылдық есептеулері
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы  КҮНІ:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитеті
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Сүлейменов Жанат ҚуанышұлыАТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитетінің төрағасы
ҚОЛЫ:____________
Есептеу 2011 күнтізбелік жылға жатады.
Осы есептеулер бір данада ЕСІРТКІНІ БАҚЫЛАУ ЖӨНІНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,
Р.O.Вох 5OO, A-1400 Vienna, Austria
Теlероnе: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Теlеgraphic address: UNATIONS VIENNA Теlех: 135612 uno а
Е-mail: secretariat@incd.ord Internet address: http//www.incd.ord/
IV кесте
I тізбе
Атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Лизергин қышқылы