О введении запрета на вывоз отдельных видов товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2010 года № 1024
В соответствии со статьей 9 Соглашения о единых мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран от 25 января 2008 года и статьей 8 Соглашения о порядке введения и применения мер, затрагивающих внешнюю торговлю товарами, на единой таможенной территории в отношении третьих стран от 9 июня 2009 года, в целях недопущения критического недостатка и роста цен на внутреннем рынке продовольственных товаров Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести сроком на шесть месяцев запрет на вывоз отдельных видов товаров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль по исполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан в установленном порядке:
1) проинформировать государства-участники таможенного союза, а также Секретариат Комиссии таможенного союза о введении указанного в пункте 1 настоящего постановления запрета;
2) внести на рассмотрение Комиссии таможенного союза предложения о применении мер, указанных в пункте 1 настоящего постановления, другими государствами-участниками таможенного союза.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в течение четырнадцати календарных дней уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах по регулированию внешнеторговой деятельности.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2010 года № 1024
Товары, в отношении которых вводится запрет на вывоз
Наименование позиции
Код ТН ВЭД
Гречиха

Тауарлардың жекелеген түрлерін шығаруға тыйым салу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 қазандағы № 1024 Қаулысы
2008 жылғы 25 қаңтардағы үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеудің бірыңғай шаралары туралы келісімнің 9-бабына және 2009 жылғы 9 маусымдағы үшінші елдерге қатысты бірыңғай кедендік аумақта тауарлардың сыртқы саудасын қозғайтын шараларды енгізу және қолдану тәртібі туралы келісімнің 8-бабына сәйкес, азық-түлік тауарларының ішкі нарығында күрделі тапшылық пен баға өсуін болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сай тауарлардың жекелеген түрлерін шығаруға алты ай мерзімге тыйым енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағының орындалуы бойынша бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тыйым салуды енгізу туралы кедендік одаққа қатысушы мемлекеттерді, сондай-ақ, Кедендік одақ комиссиясының Хатшылығын хабардар етсін;
2) Кедендік одақ комиссиясының қарауына осы қаулының 1-тармағында көрсетілген шараларды басқа да кедендік одаққа қатысушы мемлекеттердің қолдануы туралы ұсыныс енгізсін.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығын Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу жөніндегі шаралар туралы күнтізбелік он төрт күн ішінде хабардар етсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 5 қазандағы
№ 1024 қаулысына
қосымша
Шығаруға тыйым салынатын тауарлар
Позицияның атауы
СЭҚ ТН коды
Қарақұмық

1008 10 000
Крупа из злаков гречихи
из 1103 19 900 9
Соевые бобы, дробленые или недробленые
1201 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
1206 00
Семена хлопчатника, дробленые или недробленые
1207 20
Прочие семена и плоды прочих масличных культур,
дробленые или недробленые: прочие
1207 99
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или
рафинированные, но без изменения химического
состава
1507
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их
фракции, нерафинированные или рафинированные, но
без изменения химического состава

1008 10 000
Қарақұмық дәндерінен алынған жарма
1103 19 900 9-дан
Ұсатылған немесе ұсатылмаған соя бұршақ қаптары
1201 00
Ұсатылған немесе ұсатылмаған күнбағыстың тұқымдары
1206 00
Ұсатылған немесе ұсатылмаған қоза тұқымдары
1207 20
Ұсатылған немесе ұсатылмаған өзге майлы дақылдардың өзге де тұқымдары мен жемістері: өзгелері
1207 99
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген қытайбұршағының майы және олардың фракциялары
1507
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, сафлор және мақта майлары және олардың фракциялары

1512
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или
горчичное и их фракции, нерафинированные или
рафинированные, но без изменения их химического
состава
1514
Масло льняное и его фракции, нерафинированные или
рафинированные, но без изменения их химического
состава: масло сырое
1515 11 000 0
Масло льняное и его фракции, нерафинированные или
рафинированные, но без изменения их химического
состава: прочие
1515 19
Жиры и масла животные или растительные и их
фракции, полностью или частично
гидрогенизированные, переэтерифицированные,
реэтерифицированные или элаидинизированные,
нерафинированные или рафинированные, но не
подвергнутые дальнейшей обработке

1512
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген рапс (рапстан немесе кользадан жасалған) немесе қыша майлары және олардың фракциялары
1514
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген зығыр майы және оның фракциялары: шикі май
1515 11 000 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген зығыр майы және оның фракциялары: өзгелері
1515 19
Толық немесе жартылай сутектендірілген, қайта этерифицирленген, реэтерифицирленген немесе элаидинизирленген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ кейінгі өңдеуге ұшырамаған тоң майлар және жануарлардан немесе өсімдіктен алынатын тоңмайлар және олардың фракциялары