О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года № 130
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2010 года № 1045. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2017 года № 179
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 179.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года № 130 "Об утверждении Правил согласования, размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах", (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 73) следующие изменения и дополнения:
в Правилах согласования, размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3 слова "центральным исполнительным" заменить словом "уполномоченным";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1, Физические и юридические лица предоставляют документы в уполномоченный орган в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения для согласования:
1) предложений по определению мест строительства предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) предпроектной документации, проектов строительства и реконструкции предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) документов о проведении строительных, дноуглубительных, взрывных работ по добыче полезных ископаемых, водных растений, прокладке кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, рубке леса, а также буровых, сельскохозяйственных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах согласно приложениям 3, 4 к настоящим Правилам";
в пункте 18 слова "пятнадцатидневный срок" заменить словами "течение пятнадцати календарных дней";
дополнить приложениями 1, 2, 3, 4, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2010 года № 1045
Приложение 1
к Правилам согласования,
размещения и ввода в эксплуатацию
предприятий и других сооружений,
влияющих на состояние вод,
а также условий производства
строительных и других работ на
водных объектах, водоохранных
зонах и полосах
Перечень
документов для согласования предложений по определению мест
строительства предприятий и других сооружений, влияющих на
состояние вод (для физических и юридических лиц)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы № 130 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 қазандағы № 1045 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 сәуірдегі № 179 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 179 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды келісу, оларды орналастыру және пайдалануға беру ережесін, сондай-ақ су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргізу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы № 130 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 5, 73-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды келісу, оларды орналастыру және пайдалануға беру ережесінде, сондай-ақ су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргізу шарттарында:
3-тармақтағы "атқарушы органдармен" деген сөздер "уәкілетті органдармен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Жеке және заңды тұлғалар су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органға:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстар салынатын орындарды айқындау жөніндегі ұсыныстарды;
2) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындарды және басқа да құрылыстарды салу мен реконструкциялаудың жобалау алдындағы құжаттамасын, жобаларын;
3) осы Ережеге 3, 4-қосымшаларға сәйкес су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс, түбін тереңдету, пайдалы қазбаларды, су өсімдіктерін өндіру жөніндегі жарылыс жұмыстарын, кәбілдер, құбыржолдар және басқа да коммуникацияларды төсеу, ағаш кесу, сондай-ақ бұрғылау, ауыл шаруашылығы және басқа да жұмыстарды жүргізу туралы құжаттарды келісу үшін құжаттарды ұсынады.";
18-тармақтағы "он бес күн мерзімде" деген сөздер "күнтізбелік он бес күн ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қазандағы
№ 1045 қаулысына
1-қосымша
Судың жай-күйіне әсер ететін
кәсіпорындар мен басқа да
құрылыстарды келісу, оларды орналастыру
және пайдалануға беру ережесіне, сондай-ақ
су объектілерінде, су қорғау аймақтары
мен белдеулерінде құрылыс және басқа
да жұмыстар жүргізу шарттарына
1-қосымша
Судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындар және
басқа да құрылыстар салынатын орындарды айқындау
жөніндегі ұсыныстарды келісуге арналған құжаттардың
тізбесі
(жеке және заңды тұлғалар үшін)

1. Заявление на имя бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов.
2. Копия удостоверения личности (для физических лиц).
3. Копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН).
4. Копию свидетельства государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц).
5. Копия акта выбора и обследования (или решения местного исполнительного органа) земельного участка.
6. Копия Устава (Положение) организации.
7. Копия топографической съемки земельного участка, или ситуационная схема с привязкой к местности и нанесением водного объекта (при наличии), в масштабе.
8. Проект границ земельного участка.
9. В случае, если земельный участок расположен возле водохозяйственных сооружений (каналы, поливные арыки) необходимо представить от организации эксплуатирующих этих сооружений согласование.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2010 года № 1045
Приложение 2
к Правилам согласования,
размещения и ввода в эксплуатацию
предприятий и других сооружений,
влияющих на состояние вод,
а также условий производства
строительных и других работ на
водных объектах, водоохранных
зонах и полосах
Перечень
документов для согласования предпроектной документации,
проектов строительства и реконструкции предприятий и других
сооружений, влияющих на состояние вод
1. Заявление на имя бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов.
2. Проект с пояснительной запиской (технико-экономическое обоснование, раздел предварительная оценка воздействия на окружающую среду).
3. Государственная лицензия проектной организации с перечнем лицензируемых видов.
4. Задание на проектирование и договор между заказчиком и проектировщиком.
5. Копия правоустанавливающих документов на земельный участок (договора купли-продажи, свидетельства на право наследства, Акта на право собственности на земельный участок, решения, постановления местного исполнительного органа).
6. Копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН).
7. Копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица.
8. Копия Устава (Положение) организации.
9. Копия топографической съемки земельного участка, или ситуационная схема с привязкой к местности и нанесением водного объекта (при наличии), в масштабе.
10. Проект границ земельного участка.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2010 года № 1045
Приложение 3
к Правилам согласования,
размещения и ввода в эксплуатацию
предприятий и других сооружений,
влияющих на состояние вод,
а также условий производства
строительных и других работ на
водных объектах, водоохранных
зонах и полосах
Перечень
документов для согласования документов о проведении
строительных, дноуглубительных, взрывных работ по добыче
полезных ископаемых, водных растений, прокладке кабелей,
трубопроводов и других коммуникаций, рубке леса, а также
буровых, сельскохозяйственных и других работ на водных
объектах, водоохранных полосах и зонах (для физических лиц)

1. Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекцияның атына өтініш.
2. Жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлғалар үшін).
3. Салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН).
4. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (заңды тұлғалар үшін).
5. Жер учаскесін таңдау және зерттеу актісінің (немесе жергілікті атқарушы орган шешімінің) көшірмесі.
6. Ұйым жарғысының (ережесінің) көшірмесі.
7. Жер учаскесінің топографиялық түсірілімінің көшірмесі немесе жерге байланыстырылған және су объектісі (бар болған жағдайда) белгіленген ахуалдық масштабтағы схема.
8. Жер учаскесі шекараларының жобасы.
9. Егер жер учаскесі су шаруашылығы құрылыстарының (каналдар, суармалы арықтар) жанында орналасқан жағдайда, осы құрылыстарды пайдаланушы ұйымның келісімін ұсыну қажет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қазандағы
№ 1045 қаулысына
2-қосымша
Судың жай-күйіне әсер ететін
кәсіпорындар мен басқа да
құрылыстарды келісу, оларды орналастыру
және пайдалануға беру ережесіне, сондай-ақ
су объектілерінде, су қорғау аймақтары
мен белдеулерінде құрылыс және басқа
да жұмыстар жүргізу шарттарына
2-қосымша
Судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындарды және басқа да
құрылыстарды салу мен реконструкциялаудың жобалау алдындағы
құжаттамасын, жобаларын келісуге арналған құжаттардың
тізбесі
1. Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекцияның атына өтініш.
2. Түсіндірме жазбасы бар жоба (техника-экономикалық негіздеме, қоршаған ортаға әсерді алдын ала бағалау бөлімі).
3. Лицензияланатын түрлер тізбесімен бірге жобалау ұйымының мемлекеттік лицензиясы.
4. Жоба жасауға тапсырма және тапсырыс беруші мен жобалаушы арасындағы шарт.
5. Жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттардың (сатып алу-сату шартының, мұрагерлікке құқығы туралы куәлігінің, Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің, жергілікті атқарушы орган шешімінің, қаулысының) көшірмесі.
6. Салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН).
7. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.
8. Ұйым жарғысының (ережесінің) көшірмесі.
9. Жер учаскесінің топографиялық түсірілімінің көшірмесі немесе жерге байланыстырылған және су объектісі (бар болған жағдайда) белгіленген ахуалдық масштабтағы схема.
10. Жер учаскесі шекараларының жобасы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қазандағы
№ 1045 қаулысына
3-қосымша
Судың жай-күйіне әсер ететін
кәсіпорындар мен басқа да
құрылыстарды келісу, оларды орналастыру
және пайдалануға беру ережесіне, сондай-ақ
су объектілерінде, су қорғау аймақтары
мен белдеулерінде құрылыс және басқа
да жұмыстар жүргізу шарттарына
3-қосымша
Су объектілерінде, су қорғау белдеулері мен аймақтарында құрылыс, түбін тереңдету, пайдалы қазбалар, су өсімдіктерін өндіру жөніндегі жарылыс жұмыстарын, кәбілдер, құбыржолдар және басқа да коммуникацияларды төсеу, ағаш кесу, сондай-ақ бұрғылау, ауыл шаруашылығы және басқа да жұмыстарды жүргізуді келісуге арналған құжаттардың тізбесі
(жеке тұлғалар үшін)

1. Заявление на имя бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов.
2. Копия удостоверения личности.
3. Копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН).
4. Копия правоустанавливающих документов на земельный участок (договора купли-продажи, свидетельства на право наследства, Акта на право собственности на земельный участок, решения, постановления местного исполнительного органа).
5. Копии технических паспортов сооружений, машин и механизмов, при помощи которых осуществляется работы представленные на согласование.
6. Копия технических условий, либо договор на водоснабжение и водоотведение; если на балансе имеется собственный водозабор, то - материалы, разрешительная документация на них.
7. При отсутствии городской канализации - копию заключения Управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора данного района на септик, с обязательным указанием место вывоза стоков, также договор на вывоз стока.
8. Копия топографической съемки земельного участка, или ситуационная схема с привязкой к местности и нанесением водного объекта (при наличии), в масштабе.
9. Проект границ земельного участка.
10. В случае если земельный участок расположен возле водохозяйственных сооружений (каналы, поливные арыки) необходимо представить от организации эксплуатирующих этих сооружений согласование.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2010 года № 1045
Приложение 4
к Правилам согласования,
размещения и ввода в эксплуатацию
предприятий и других сооружений,
влияющих на состояние вод,
а также условий производства
строительных и других работ на
водных объектах, водоохранных
зонах и полосах
Перечень
документов для согласования документов о проведении
строительных, дноуглубительных, взрывных работ по добыче
полезных ископаемых, водных растений, прокладке кабелей,
трубопроводов и других коммуникаций, рубке леса, а также
буровых, сельскохозяйственных и других работ на водных
объектах, водоохранных зонах и полосах (для юридических лиц)
1. Заявление на имя бассейновой инспекции по регулированию использования и охране водных ресурсов.
2. Копия удостоверения личности.
3. Копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН).
4. Копия правоустанавливающих документов на земельный участок (договора купли-продажи, свидетельства на право наследства, Акта на право собственности на земельный участок, решения, постановления местного исполнительного органа).
5. Копии технических паспортов сооружений, машин и механизмов, при помощи которых осуществляется работы представленные на согласование.

1. Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекцияның атына өтініш.
2. Жеке куәліктің көшірмесі.
3. Салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН).
4. Жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттардың (сатып алу-сату шартының, мұрагерлікке құқығы туралы куәлігінің, Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің, жергілікті атқарушы орган шешімінің, қаулысының) көшірмесі.
5. Келісуге ұсынылып отырған құрылыстардың, сондай-ақ жұмыстарды жүзеге асыруға пайдаланылатын машиналар мен механизмдердің техникалық паспорттарының көшірмелері.
6. Техникалық шарттардың не сумен жабдықтау және су бұру шартының көшірмесі; егер теңгерімінде меншікті су тарту құрылғысы бар болса, онда оларға материалдар, рұқсат беретін құжаттар.
7. Қалалық кәріз болмаған жағдайда - сарқынды суларды алып кету орны міндетті түрде көрсетілген осы ауданның мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасының септикке қорытындысы, сондай-ақ сарқынды суды шығаруға шарттың көшірмесі.
8. Жер учаскесінің топографиялық түсірілімінің көшірмесі немесе жерге байланыстырылған және су объектісі (бар болған жағдайда) белгіленген ахуалдық масштабтағы схема.
9. Жер учаскесі шекараларының жобасы.
10. Егер жер учаскесі су шаруашылығы құрылыстарының (каналдар, суармалы арықтар) жанында орналасқан жағдайда, осы құрылыстарды пайдаланушы ұйымның келісімін ұсыну қажет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қазандағы
№ 1045 қаулысына
4-қосымша
Судың жай-күйіне әсер ететін
кәсіпорындар мен басқа да
құрылыстарды келісу, оларды орналастыру
және пайдалануға беру ережесіне, сондай-ақ
су объектілерінде, су қорғау аймақтары
мен белдеулерінде құрылыс және басқа
да жұмыстар жүргізу шарттарына
4-қосымша
Су объектілерінде, су қорғау белдеулері мен аймақтарында құрылыс, түбін тереңдету, пайдалы қазбалар, су өсімдіктерін өндіру жөніндегі жарылыс жұмыстарын, кәбілдер, құбыржолдар және басқа да коммуникацияларды төсеу, ағаш кесу, сондай-ақ бұрғылау, ауыл шаруашылығы және басқа да жұмыстарды жүргізуді келісуге арналған құжаттардың тізбесі
(заңды тұлғалар үшін)
1. Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекцияның атына өтініш.
2. Жеке куәліктің көшірмесі.
3. Салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН).
4. Жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттардың (сатып алу-сату шартының, мұрагерлікке құқығы туралы куәлігінің, Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің, жергілікті атқарушы орган шешімінің, қаулысының) көшірмесі.
5. Келісуге ұсынылып отырған құрылыстардың, сондай-ақ жұмыстарды жүзеге асыруға пайдаланылатын машиналар мен механизмдердің техникалық паспорттарының көшірмелері.