О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 39
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 187
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 39 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2010-2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 7, ст. 95) следующие изменения и дополнения:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 39 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 187 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2010 – 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 39 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 7, 95-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности":
в стратегическом направлении 1. "Обеспечение доступности качественного образования":
в цели 1.1:
в задаче 1.1.1 "Увеличение сети дошкольных организаций":
строку:
"
Доля введенных в
эксплуатацию дошкольных
организаций от их общего
количества
%

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2010 – 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі қызметінің 2010 – 2014 жылдарға арналған стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері мен көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:
1.1-мақсатта:
«Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының желісін көбейту» деген 1.1.1-міндетте:
мына:
«
Жалпы санынан пайдалануға берілген мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі
%

1000
1721
2721
3220
3620
3920
4120
";
задачу 1.2.5 «Улучшение качества учебников и учебно-методических комплексов» и строку «Создание школы авторов и школы экспертов учебников и учебно-методических комплексов к 2011 году Ед. 0 0 0 1» исключить;
в задаче 1.2.6 «Повышение квалификации педагогических работников»:
строку «Доля педагогических кадров, прошедших повышение квалификации по технологии 12-летнего образования и по профильному обучению, от общего количества педагогов % 20 25 30 30 30 30 30» изложить в следующей редакции:
«Доля педагогических кадров, прошедших повышение квалификации, от общего количества педагогов % 20 25 30 30 30 30 30»;

1000
1721
2721
3220
3620
3920
4120
»;
«Оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің сапасын жақсарту» деген 1.2.5-міндет және «2011 жылға оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің авторлар мектебі мен сарапшылар мектебін құру Бірлік  0  0  0  1» деген жол алынып тасталсын;
«Педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру» деген 1.2.6-міндетте:
«Педагогтердің жалпы санынан 12 жылдық білім беру технологиясы және бейіндік оқыту бойынша біліктілікті арттырудан өткен педагог кадрлардың үлесі % 20 25 35 45 55 65 70» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Педагогтердің жалпы санынан біліктілігін арттырудан өткен педагог кадрлардың үлесі % 20 25 35 45 55 65 70»;

в задаче 1.2.10 «Развитие системы внешней оценки»:
в графе «Ед.изм.» строки «Средний балл КАЗТЕСТа» слово «Балл» заменить на знак «%»;
строку «Средний балл КАЗТЕСТа % 76 76,7 77 78 79 79,5 80» изложить в следующей редакции:
«Средний балл КАЗТЕСТа от общего количества тестовых заданий % 76 76,7 77 78 79 79,5 80»;
в цели 1.3:
в «Целевые индикаторы»:
в строке «в колледжах»:
в графе «2010 год» цифры «25» заменить цифрами «21,9»;

«Сырттай бағалау жүйесін дамыту» деген 1.2.10-міндетте:
«ҚАЗТЕСТ-тің орташа балы» деген жолдың «Өлшем бірлігі» деген бағанындағы «Балл» деген сөз «%» деген белгімен ауыстырылсын;
«ҚАЗТЕСТ-тің орташа балы % 76 76,7 77 78 79 79,5 80» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Тест тапсырмаларының жалпы санынан ҚАЗТЕСТ-тің орташа балы % 76 76,7 77 78 79 79,5 80»;
1.3-мақсатта:
«Нысаналы индикаторда»:
«колледждерде» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағандағы «25» деген сандар «21,9» деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 1.3.2 "Повышение качества и эффективности системы технического и профессионального образования":
в строке "Доля учебных заведений, оснащенных современным оборудованием, от общего количества учебных заведений":
в графе "2010 год" цифры "40,7" заменить цифрами "36";
в графе "2011 год" цифры "43,5" заменить цифрами "40,7";
в графе "2012 год" цифры "50,5" заменить цифрами "47,3";
в графе "2013 год" цифры "65" заменить цифрами "57";
в задаче 1.3.3. "Обеспечение организаций технического и профессионального образования квалифицированными инженерно-педагогическими кадрами":
в графе "2010 год" строки "Количество привлеченных зарубежных преподавателей специальных дисциплин на английском языке" цифры "60" заменить цифрами "56";
в цели 1.4:
в "Целевые индикаторы":
строку "Доля трудоустроенных выпускников вузов от общего числа выпускников, окончивших вузы по госзаказу % 50 50 50 50 50 50 50" изложить в следующей редакции:
"Доля трудоустроенных выпускников, обучавшихся по госзаказу от общего числа выпускников, завершивших обучение по госзаказу % 50 50 50 50 50 50 50";

«Техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің сапасы мен тиімділігін арттыру» деген 1.3.2-міндетте:
«Қазіргі жабдықтармен жарақталған оқу орындарының жалпы оқу орындары санынан үлесі» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағандағы «40,7» деген сандар «36» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «43,5» деген сандар «40,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 жыл» деген бағандағы «50,5» деген сандар «47,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «65» деген сандар «57» деген сандармен ауыстырылсын;
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарын білікті инженер-педагог кадрлармен қамтамасыз ету» деген 1.3.3-міндетте:
«Шетелден тартылған ағылшын тілінің арнайы пәндері оқытушыларының үлесі» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «60» деген сандар «56» деген сандармен ауыстырылсын;
1.4-мақсатта:
«Нысаналы индикаторда»:
«Мемлекеттік тапсырыс бойынша жоғары оқу орнын бітірушілердің жалпы санынан жұмысқа орналасқан жоғары оқу орнын бітірушілердің үлесі % 50 50 50 50 50 50 50» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік тапсырыс бойынша оқуын аяқтаған бітірушілердің жалпы санынан жұмысқа орналасқан мемлекеттік тапсырыс бойынша оқыған бітірушілердің үлесі % 50 50 50 50 50 50 50»;

в цели 3.2:
в "Целевые индикаторы":
в строке "Уровень патриотизма молодежи (по данным социологических опросов)":
в графе "2010 год" цифры "80" заменить цифрами "75,3";
в графе "2011 год" цифры "80" заменить цифрами "75,3";
в графе "2012 год" цифры "80" заменить цифрами "75,3";
в графе "2013 год" цифры "82" заменить цифрами "75,3";
в графе "2014 год" цифры "83" заменить цифрами "76";
в стратегическом направлении 4. "Повышение эффективности управления и финансирования системы образования и науки":
в цели 4.1:
в задаче 4.1.4 "Усиление административного ресурса Министерства с учетом его территориальных органов":
в строке "Количество работников Министерства, прошедших повышение квалификации, с учетом его территориальных органов, в том числе по вопросам управления":
в графе "2010 год" цифры "291" заменить цифрами "142";
в графе "2011 год" цифры "244" заменить цифрами "108";
в графе "2012 год" цифры "249" заменить цифрами "108";
в графе "2013 год" цифры "247" заменить цифрами "108";
в графе "2014 год" цифры "282" заменить цифрами "143";
в строке "Количество работников Министерства с учетом его территориальных органов, прошедших курсы обучения государственному языку":
в графе "2010 год" цифры "65" заменить цифрами "95";
в графе "2011 год" цифры "57" заменить цифрами "43";
в графе "2012 год" цифры "60" заменить цифрами "44";
в графе "2013 год" цифры "65" заменить цифрами "43";
в графе "2014 год" цифры "55" заменить цифрами "44";
в строке "Количество работников Министерства с учетом его территориальных органов, прошедших курсы обучения английскому языку":
в графе "2010 год" цифры "58" заменить цифрами "54";
в графе "2011 год" цифры "60" заменить цифрами "36";
в графе "2012 год" цифры "60" заменить цифрами "37";
в графе "2013 год" цифры "65" заменить цифрами "36";
в графе "2014 год" цифры "73" заменить цифрами "34";
в разделе 5. "Возможные риски":
строки:
"
Децентрализация системы
управления образованием
Недостижение индикаторов
целей и показателей задач
Стратегического плана
Совершенствование:
управления системой образования
(попечительские Советы,
территориальные органы
управления и др.)
и
Неготовность и
незаинтересованность
министерств-соисполнителей в
реализации Стратегического
плана Министерства образования
и науки
Недостижение
индикаторов целей и
показателей задач
Стратегического плана
Усиление межотраслевой и
межведомственной координации
"
исключить;
в разделе 8. "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Услуги по формированию и реализации государственной политики в области образования и науки":

3.2-мақсатта:
«Нысаналы индикаторда»:
«Жастардың патриоттық деңгейі (социологиялық сұрау деректері бойынша)» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағандағы «80» деген сандар «75,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «80» деген сандар «75,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 жыл» деген бағандағы «80» деген сандар «75,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «82» деген сандар «75,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «83» деген сандар «76» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім және ғылым жүйесін тиімді басқарудың және қаржыландырудың тиімділігін арттыру» деген 4-стратегиялық бағытта:
4.1-мақсатта:
«Министрліктің, оның аумақтық органдарын ескере отырып, әкімшілік ресурсын күшейту» деген 4.1.4-міндетте:
«Министрліктің, оның аумақтық органдарын ескере отырып, оның ішінде басқару мәселелері бойынша біліктілігін арттырудан өткен қызметкерлерінің саны» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағандағы «291» деген сандар «142» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «244» деген сандар «108» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 жыл» деген бағандағы «249» деген сандар «108» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «247» деген сандар «108» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «282» деген сандар «143» деген сандармен ауыстырылсын;
«Министрліктің, оның аумақтық органдарын ескере отырып мемлекеттік тілді оқыту курсынан өткен қызметкерлерінің саны» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағандағы «65» деген сандар «95» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «57» деген сандар «43» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 жыл» деген бағандағы «60» деген сандар «44» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «65» деген сандар «43» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «55» деген сандар «44» деген сандармен ауыстырылсын;
«Министрліктің, оның аумақтық органдарын ескере отырып ағылшын тілін оқыту курсынан өткен қызметкерлерінің саны» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағандағы «58» деген сандар «54» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «60» деген сандар «36» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 жыл» деген бағандағы «60» деген сандар «37» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «65» деген сандар «36» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «73» деген сандар «34» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ықтимал қатерлер» деген 5-бөлімде:
мына:
«
Білім беруді басқару жүйесін орталықсыздандыру
Стратегиялық жоспардың мақсаттар индикаторлары мен міндеттер көрсеткіштеріне қол жеткізбеу
Білім беру жүйесін басқаруды (қорғаншылық кеңестер, аумақтық басқару органдары және басқаларын) жетілдіру
және
Министрліктердің-бірлесіп атқарушылардың Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Стратегиялық жоспарын іске асыруға дайын еместігі және мүддесіздігі
Стратегиялық жоспардың мақсаттар индикаторлары мен міндеттер көрсеткіштеріне қол жеткізбеу
Салааралық және ведомствоаралық үйлестіруді күшейту
»
деген жолдар алынып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 8-бөлімде:
001 «Білім және ғылым саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 259 394" заменить цифрами "2 224 394";
в бюджетной программе 002 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемый среднегодовой контингент стипендиатов, из числа граждан, получающих техническое и профессиональное, послесреднее образование" цифры "2 512" заменить цифрами "1 884";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "293 137" заменить цифрами "272 512";
в бюджетной программе 004 "Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Ориентировочное количество специалистов, обученных коммерциализации технологий за рубежом (долгосрочные практические курсы)" цифру "6" заменить цифрой "2";
в строке "Ориентировочное количество специалистов, обученных коммерциализации технологий в Казахстане (краткосрочные курсы)" цифру "20" заменить цифрой "5";
в строке "Ориентировочное количество ученых, работающих в Центре передовых технологий и привлеченных из развитых стран" цифру "5" заменить цифрой "3";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 209 728" заменить цифрами "214 499";
в бюджетной программе 005 "Строительство и реконструкция объектов образования и науки":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "11 237 823" заменить цифрами "10 793 636";
в бюджетной программе 008 "Разработка и апробация учебников и учебно-методических комплексов для организаций образования, издание и доставка учебной литературы для республиканских организаций, предоставляющих услуги в области образования, и казахской диаспоры за рубежом":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке: "Планируемое количество наименований разработанных учебников и учебно-методических комплексов для организаций технического и профессионального, послесреднего образования, по предмету "Самопознание" (в том числе электронные), электронных учебников и учебно-методических комплексов, учебно-методического материала для 12-летней школы" цифры "952" заменить цифрами "620";
в строке "Планируемое количество наименований изданных, переизданных и доставленных учебников и учебно-методических комплексов для учащихся республиканских организаций образования и казахской диаспоры за рубежом, организаций технического и профессионального, послесреднего образования, учебно-методического материала для 12-летней школы, в т.ч. планируемое количество наименований изданных для республиканских организаций по предмету "Самопознание" ГОСО, учебных программ, учебников и УМК" цифры "385" заменить цифрами "401";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «2 259 394» деген сандар «2 224 394» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқып жатқандарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі білім алатын азаматтар қатарынан стипендиаттардың орташа жылдық болжамды контингенті» деген жолдағы «2 512» деген сандар «1 884» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «293 137» деген сандар «272 512» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Шетелде технологияларды коммерцияландыру бойынша білім алған мамандардың шамамен алғандағы саны (ұзақ мерзімді практикалық курстар)» деген жолдағы «6» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Қазақстанда технологияларды коммерцияландыру бойынша білім алған мамандардың шамамен алғандағы саны (қысқа мерзімді курстар)» деген жолдағы «20» деген сандар «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Озық технологиялар орталығында жұмыс істейтін және дамыған елдерден тартылған ғалымдардың шамамен алғандағы саны)» деген жолдағы «5» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «1 209 728» деген сандар «214 499» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «11 237 823» деген сандар «10 793 636» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу және байқаудан өткізу, білім беру саласында қызмет көрсететін республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және жеткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«12 жылдық мектептерге, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерге, «Өзін өзі тану» пәні бойынша (соның ішінде электрондық оқулықтар) оқулықтар және оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеген, электрондық оқулықтар және оқу-әдістемелік кешендерді атаудың жоспарлы саны» деген жолдағы «952» деген сандар «620» деген сандармен ауыстырылсын;
«Республикалық ұйымдар және шет елдегі қазақ диаспорасы үшін, 12 жылдық мектептерге, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінге білім беру ұйымдарға басып шығару, қайта басу және тасымалдау оқулықтар және оқу-әдістемелік кешендерді атаудың жоспарлы саны «Өзін-өзі тану» пәні бойынша жоспарланған республикалық ұйымдарға басып шығару мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарының, оқу бағдарламаларының, оқулықтар мен ОӘК атауларының саны» деген жолдағы «385» деген сандар «401» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Планируемое количество наименований разработанных перспективных учебников и учебно-методических комплексов для специальных (коррекционных) организаций образования" цифру "4" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемое количество наименований переведенных перспективных учебников и учебно-методических комплексов для специальных (коррекционных) организаций образования" цифру "8" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемое количество наименований адаптированных российских учебников и учебно-методических комплексов в соответствии со стандартами Республики Казахстан" цифру "4" заменить цифрой "0";
в бюджетной программе 009 "Обучение и воспитание одаренных детей":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемое среднее количество учащихся в Национальном научно-практическом, образовательном и оздоровительном центре "Бобек" цифры "560" заменить цифрами "506";
в строке "Предполагаемое среднее количество учащихся в Назарбаев Интеллектуальных школах" цифры "4 434" заменить цифрами "2 977";
в "Показатели эффективности":
в строке "- государственных учреждениях" цифры "407,7" заменить цифрами "432,7";
в строке "- государственных предприятиях" цифры "129,5" заменить цифрами "135,9";
дополнить строкой следующего содержания:
"
- детский сад/предшкола (3-6 лет)
тыс.
тенге
678
";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "4 846 148" заменить цифрами "4 531 846 ";
в бюджетной программе 010 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "869 337 " заменить цифрами "869 269";
бюджетную программу 012 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "234 000" заменить цифрами "233 220";
в бюджетной программе 017 "Подготовка кадров в области культуры и искусства":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":

«Арнаулы (түзету) білім беру мекемелері үшін әзірленген перспективалық оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер атауларының жоспарлы саны» деген жолда «4» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Арнаулы (түзету) білім беру мекемелері үшін аударылған перспективалық оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер атауларының жоспарлы саны» деген жолда «8» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикалық стандарттарына сәйкес өңделген ресей оқулықтары және оқу-әдістемелік кешендері атауларының жоспарлы саны» деген жолда «4» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
009 «Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Бөбек» ұлттық ғылыми-практикалық білім беру және сауықтыру орталығындағы оқушылардың болжамды орташа саны» деген жолда «560» деген сандар «506» деген сандармен ауыстырылсын;
«Назарбаев Зияткерлік мектептеріндегі оқушылардың болжамды орташа саны» деген жолда «4 434» деген сандар «2 977» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«- мемлекеттік мекемелерде» деген жолдағы «407,7» деген сандар «432,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«- мемлекеттік кәсіпорындарда» деген жолдағы «129,5» деген сандар «135,9» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
- балабақшалар/мектепалды топтар (3-6 жас)
мың теңге
678
»;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «4 846 148» деген сандар «4 531 846» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шаралар өткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «869 337» деген сандар «869 269» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi» деген бюджеттік бағдарлама осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
013 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «234 000» деген сандар «233 220» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:

в строке "Ожидаемый прием по программам магистратуры" цифры "140" заменить цифрами "115";
в строке "Ожидаемый прием в докторантуру PhD по государственному заказу" цифры "20" заменить цифрой "9";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 729 962" заменить цифрами "2 801 284";
в бюджетной программе 020 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Ожидаемый прием по программам магистратуры" цифры "2 599" заменить цифрами "2 624";
в строке "Ожидаемый прием в докторантуру PhD по государственному заказу" цифры "180" заменить цифрами "191";
в бюджетной программе 025 "Методологическое обеспечение системы образования и анализ качества образовательных услуг":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемое количество разработанных и доработанных стандартов для высшего профессионального образования" цифры "169" заменить цифрами "200";
в строке "Проведение рейтинга высших учебных заведений" цифры "140" заменить цифрами "82";
в бюджетной программе 029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "8 956 655" заменить цифрами "10 001 916";
в бюджетной программе 030 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам высшего и послевузовского образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Планируемый среднегодовой контингент стипендиатов всех категорий, из числа граждан, получающих высшее и послевузовское образование" цифры "97 004" заменить цифрами "95 064";
в "Показатели качества":
в строке "Планируемый % обеспеченности стипендией" цифры "85" заменить цифрами "83";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "16 604 638" заменить цифрами "15 604 638";
в бюджетной программе 036 "Материально-техническое оснащение Министерства образования и науки Республики Казахстан":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Ориентировочное количество приобретаемых лицензионных продуктов" цифры "100" заменить цифрами "419";

«Магистратура бағдарламасы бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «140» деген сандар «115» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік тапсырыс бойынша PhD докторантурасына күтілетін қабылдау» деген жолдағы «20» деген сандар «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «2 729 962» деген сандар «2 801 284» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Магистратура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «2 599» деген сандар «2 624» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік тапсырыс бойынша PhD докторантурасына күтілетін қабылдау» деген жолдағы «180» деген сандар «191» деген сандармен ауыстырылсын;
025 «Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету және білім беру қызметтерінің сапасын талдау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жоғары кәсіптік білім беруге арналып әзірленген және пысықталған стандарттардың болжамды саны» деген жолдағы «169» деген сандар «200» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары оқу орындарының рейтингін жүргізу» деген жолдағы «140» деген сандар «82» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «8 956 655» деген сандар «10 001 916» деген сандармен ауыстырылсын;
030 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушы азаматтардың қатарынан барлық санаттағы стипендиаттардың жоспарланып отырған орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «97 004» деген сандар «95 064» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапа көрсеткіштерінде»:
«Стипендиямен қамтамасыз етілудің жоспарлы %-ы» деген жолдағы «85» деген сандар «83» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «16 604 638» деген сандар «15 604 638» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Сатып алынатын лицензиялық өнімнің шамалас саны» деген жолдағы «100» деген сандар «419» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "16 905" заменить цифрами "19 048";
в бюджетной программе 037 "Материально-техническое оснащение организаций образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемое количество государственных предприятий образования, обеспеченных оборудованием и другими основными средствами" цифру "4" заменить цифрой "5";
в строке "Предполагаемое количество приобретенных государственными предприятиями образования основных средств и нематериальных активов" цифры "559" заменить цифрами "667";
в "Показатели результата":
в строке "Ориентировочная оснащенность оборудованием и другими основными средствами от потребности государственных предприятий образования" цифры "22" заменить цифрами "25";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "453 987" заменить цифрами "655 061";
дополнить бюджетной программой 043 "Формирование уставного капитала АО "Тюркская академия"" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 048 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 331 193" заменить цифрами "2 330 625";
в бюджетной программе 055 "Фундаментальные и прикладные научные исследования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "10 081 611" заменить цифрами "10 239 238";
в бюджетной программе 058 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 543 319" заменить цифрами "2 542 045";
в бюджетной программе 066 "Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала АО "Astana Knowledge city"":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "9 700 000" заменить цифрами "16 982 026";
в бюджетной программе 071 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение оборудования для кабинетов "Самопознания"":

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «16 905» деген сандар «19 048» деген сандармен ауыстырылсын;
037 «Білім ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жабдықтармен және басқа да негізгі құралдармен қамтамасыз етілетін мемлекеттік білім беру кәсіпорындарының болжамды саны» деген жолдағы «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік білім беру кәсіпорындары сатып алатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің болжамды саны» деген жолдағы «559» деген сандар «667» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Мемлекеттік білім беру кәсіпорындарының сұраныстарына сай құрал-жабдықтармен және басқа да негізгі құралдармен жабдықталуы» деген жолдағы «22» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «453 987» деген сандар «655 061» деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 043 «Түрік академиясы» АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
048 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «2 331 193» деген сандар «2 330 625» деген сандармен ауыстырылсын;
055 «Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «10 081 611» деген сандар «10 239 238» деген сандармен ауыстырылсын;
058 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «2 543 319» деген сандар «2 542 045» деген сандармен ауыстырылсын;
066 «Астана қаласының бюджетіне «Astana Knowledge city» АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «9 700 000» деген сандар «16 982 026» деген сандармен ауыстырылсын;
071 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» кабинеттері үшін жабдықтарды сатып алуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "14 700" заменить цифрами "14 518";
в бюджетной программе 074 "Модернизация технического и профессионального образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Ориентировочное количество экспертов, участвующих в реализации компонентов проекта" цифры "207" заменить цифрой "0";
в строке "Ориентировочное количество закупаемых зарубежных стандартов" цифры "30" заменить цифрой "0";
в строке "Ориентировочное количество обучающих семинаров по реализации компонентов проекта" цифру "6" заменить цифрой "0";
в "Показатели результата":
в строке "Ориентировочное количество разработанных профессиональных стандартов" цифры "30" заменить цифрой "0";
в строке "Ориентировочное количество экспертов, участвующих в реализации компонентов проекта" цифры "207" заменить цифрой "0";
бюджетную программу 082 "Увеличение уставного капитала АО "Назарбаев Университет" исключить;
бюджетную программу 120 "Прикладные научные исследования" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
таблицы "Свод бюджетных расходов" и "Распределение расходов по стратегическим направлениям и бюджетным программам Министерства образования и науки Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложениям 45 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2011 года № 187
Администратор
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования
и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов образования
Описание
Целевые трансферты на развитие
Стратегическое
направление
1. Обеспечение доступности качественного образования
Цель
1.1. Обеспечение равного доступа к дошкольному образованию
Задачи
1.1.1. Увеличение сети организаций дошкольного образования
Цель
1.2. Обеспечение доступности школьного образования и повышение его
качества
Задачи
1.2.1. Развитие сети школ
Цель
1.3. Удовлетворение потребностей отраслей экономики
квалифицированными и конкурентоспособными специалистами технического
и обслуживающего труда
Задачи
1.3.1. Расширение доступности технического и профессионального
образования
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 г.
2009 г.
2010 г.
2011 г.
2012 г.
Показатели
количества
Ориентировочное
количество вводимых в
эксплуатацию детских
дошкольных организаций
ед.
12
20
30
73
43
Ориентировочное
количество вводимых в
эксплуатацию школ
ед.
60

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «14 700» деген сандар «14 518» деген сандармен ауыстырылсын;
074 «Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жоба компоненттерін іске асыруға қатысатын сарапшылардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «207» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Шетелден сатып алынатын стандарттардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «30» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Жоба компоненттерін іске асыру жөніндегі семинарларға оқытылатындардың шамамамен алғандағы саны» деген жолдағы «6» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Әзірленген кәсіби стандарттардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «30» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Жоба компоненттерін іске асыруға қатысатын сарапшылардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «207» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
082 «Назарбаев Университеті» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
120 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарлама осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Бюджеттік шығыстар жиыны» және «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің стратегиялық бағыттары және бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды бөлу» деген кестелер осы қаулыға 45-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 ақпандағы
№ 187 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
012 бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама)
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
Сипаттамасы
Нысаналы даму трансферттері
Стратегиялық бағыты
1. Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету
Мақсаты
1.1. Мектепке дейінгі білімге тең қол жеткізуді қамтамасыз ету
Міндеттері
1.1.1. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының желісін арттыру
Мақсаты
1.2. Мектептік білімге қол жетімділікті қамтамасыз ету және оның сапасын арттыру
Міндеттері
1.2.1. Мектеп желілерін дамыту
Мақсаты
1.3. Экономика салаларының білікті әрі бәсекеге қабілетті техникалық және қызмет көрсету еңбегі мамандарына қажеттілігін қанағаттандыру
Міндеттері
1.3.1 Техникалық және кәсіптік білім беруге қолжетімділікті ұлғайту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
Сандық көрсеткіштері
Пайдалануға берілетін мектепке дейінгі балалар ұйымдарының болжамды саны
бірлік
12
20
30
73
43
Пайдалануға берілетін мектептердің болжамды саны
бірлік
60

0,02
0
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
72 655 791,3
60 099 985
42 998 216
38 227 069
38 227 069
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2011 года № 187
Администратор
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
043
«Формирование уставного капитала АО «Тюркская академия»
Описание
Пополнение уставного капитала АО «Тюркская академия» на организацию
научно-образовательной деятельности Тюркского мира
Стратегическое
направление
2. Научное и научно-техническое обеспечение базовых отраслей
экономики и социальной сферы
Цель
2.1. Достижение конкурентоспособности и сбалансированности системы
науки, обеспечивающей получение, генерирование и передачу знаний,
востребованных для устойчивого инновационного развития страны
Задачи
2.1.1. Создание современной научной инфраструктуры
2.1.3. Проведение совместных научных исследований с ведущими
научными центрами мира
2.1.4. Привлечение зарубежных ученых
2.1.5. Повышение качества научных исследований
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Развитие новой престижной Тюркской академии международного уровня
ед.
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Своевременное и полное
перечисление средств для
пополнения уставного
капитала на развитие
культуры тюркского мира
%
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
70 650,0
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2011 года № 187
Администратор
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
120
Прикладные научные исследования
Описание
Администрирование научных исследований о новых знаниях, о природных
и социальных системах, разработка научных основ системных
преобразований экономики, устойчивого развития общества, науки;
укрепление позиции казахстанской науки в рамках общего
научно-технологического пространства государств, участников СНГ и в
мировом разделении научного труда. Предусмотрена реализация
программы "Системное обобщение и внедрение в общественную практику
современной социально-политической истории Казахстана".
Стратегическое
направление
2. Научное и научно-техническое обеспечение базовых отраслей
экономики и социальной сферы
Цель
2.1. Достижение конкурентоспособности и сбалансированности системы
науки, обеспечивающей получение, генерирование и передачу знаний,
востребованных для устойчивого инновационного развития страны
Задачи
2.1.3. Проведение совместных научных исследований с ведущими
научными центрами мира

0,02
0
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
72 655 791,3
60 099 985
42 998 216
38 227 069
38 227 069
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 ақпандағы
№ 187 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
043 бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама)
«Түрік академиясы» АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру»
Сипаттамасы
Түркі әлемінің ғылыми-білім беру қызметін ұйымдастыру үшін «Түрік академиясы» АҚ-ның жарғылық капиталын толықтыру
Стратегиялық бағыты
2. Экономика мен әлеуметтік саланың базалық салаларын ғылыми және ғылыми-техникалық қамтамасыз ету
Мақсаты
2.1. Елдің орнықты инновациялық дамуы үшін қажетті білім алуды, жинақтауды және білім беруді қамтамасыз ететін бәсекеге қабілеттілікке және ғылым жүйесін теңгеруге қол жеткізу
Міндеттері
2.1.1. Қазіргі заманғы ғылыми инфрақұрылымды құру
2.1.3. Әлемнің жетекші ғылыми орталықтарымен бірлесіп ғылыми зерттеулер жүргізу
2.1.4. Шетелдік ғалымдарды тарту
2.1.5. Ғылыми зерттеулер сапасын арттыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
Сандық көрсеткіштері
Халықаралық деңгейдегі жаңа, беделді Түркі академиясын дамыту
бірлік
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Түркі әлемінің мәдениетін дамытуға жарғылық капиталды толықтыру үшін қаражатты уақтылы және толық аудару
%
100
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
70 650,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 ақпандағы
№ 187 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама) 120
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
Сипаттамасы
Жаңа білімдер туралы, табиғи және әлеуметтік жүйелер туралы ғылыми зерттеулерді әкімшілендіру, экономиканың, қоғамның орнықты дамуының, ғылымның жүйелі қайта өзгерулерінің ғылыми негіздерін әзірлеу; ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің және әлемдік ғылыми еңбек бөлінісіндегі жалпы ғылыми-технологиялық кеңістік аясында қазақстандық ғылымның позициясын нығайту. «Қазақстанның қазіргі заманғы әлеуметтік-саяси тарихын жүйелі жинақтау және қоғамдық практикаға енгізу» бағдарламасын іске асыру көзделуде
Стратегиялық бағыты
2. Экономика мен әлеуметтік саланың базалық салаларын ғылыми және ғылыми-техникалық қамтамасыз ету
Мақсаты
2.1. Елдің орнықты инновациялық дамуы үшін қажетті білім алуды, жинақтауды және білім беруді қамтамасыз ететін бәсекеге қабілеттілікке және ғылым жүйесінің теңгерімділігіне қол жеткізу
Міндеттері
2.1.3. Әлемнің жетекші ғылыми орталықтарымен бірлесіп ғылыми зерттеулер жүргізу