Об утверждении стандарта государственной услуги "Оформление документов для выезда на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 199. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 54
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.02.2014 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Оформление документов для выезда на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2011 года № 199
СТАНДАРТ
государственной услуги
"Оформление документов для выезда на постоянное
жительство за пределы Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП МВД) и Управлениями миграционной полиции Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - УМП ДВД), указанными в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статей 54-56 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения";
2) пунктов 5-10 Правил оформления документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 361.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 21.01.2013 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (www.mvd.kz, в разделах "О деятельности органов внутренних дел") и Департаментов внутренних дел областей и городов Астаны, Алматы согласно приложению 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 199 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 54 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.02.2014 № 54 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 23 ақпандағы
N 199 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (бұдан әрі - ІІМ-нің КҚПК) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Астана, Алматы қалаларының және облыстардың Ішкі істер департаменттерінің Көші-қон полициясы басқармалары (бұдан әрі - ІІД-нің КҚПБ) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 54 – 56-баптары;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 361 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге  тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу қағидаларының 5 –  10-тармақтары негізінде көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.01.2013 № 21 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет және мемлекеттік қызмет стандарты туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (www.mvd.kz, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімдерінде) тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген облыстардың және Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелерінде орналасқан ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является разрешение в виде штампа установленного образца с указанием даты, до которой может совершаться выезд из страны выезда, который проставляется на страницах паспорта, предусмотренных для виз и скрепляется визовой печатью и подписью начальника Управления миграционной полиции либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, старше 18 лет, а состоящим в браке - с 16 лет.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте и настоящего стандарта, 30 календарных дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации и выдачи талона) - 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга является платной. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 538 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), составляет 100 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
9. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю (понедельник - пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, в субботу с 9-00 до 13-00 часов). Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения подразделений миграционной полиции в которых оказывается данная государственная услуга, располагаются на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги граждане Республики Казахстан лично или их законные представители представляют следующие документы:
1) заявление-анкета;

5. Шығатын елден шығу жүргізілуі мүмкін күнге дейінгі күнді көрсете отырып, белгіленген үлгідегі паспорттың визалар үшін көзделген беттерінде қойылатын визалық мөртанбанмен және Көші-қон полициясы басқармасы бастығының қолымен бекітілетін және мөртаңба түрінде рұқсат беру немесе қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 18 жастан асқан азаматтарына, ал некеде тұрғандар үшін 16 жастан бастап көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап күнтізбелік 30 күн;
б) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгінген сәттен бастап (тіркеу  және талон беру сәтінен бастап) - күнтізбелік 30 күн;
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 538-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерінен басқа, аптасына алты күн (дүйсенбі - жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліс, сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары болады, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының азаматтары жеке өздері немесе олардың заңды өкілдері мынадай құжаттарды:
1) өтініш-сауалнама;

2) удостоверение личности и паспорт гражданина Республики Казахстан;
3) нотариально удостоверенное заявление от проживающих в Республике Казахстан лиц, имеющих по закону право на получение от выезжающих алиментов (родители и бывшие супруги, если имеются несовершеннолетние дети от совместного брака), об отсутствии у них возражений на выезд. В тех случаях, когда потребитель по каким-либо причинам не может получить таких заявлений, вопрос решается в судебном порядке;
4) справка о снятии с воинского учета и сдаче военного билета;
5) заключение органов опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего 10-летнего возраста, родителями либо иными законными представителями при принятии решения о выезде;
6) при выезде на постоянное жительство граждан Республики Казахстан, не достигших 18 лет, совместно с одним из родителей (опекуном, попечителем) - нотариально удостоверенное согласие другого родителя, проживающего на территории Республики Казахстан. При отсутствии согласия одного из родителей выезд несовершеннолетнего может быть разрешен в судебном порядке;
7) копия документа, подтверждающего уплату государственной пошлины в бюджет.
По заявлению потребителя информация об отсутствии у лиц, указанных в подпунктах 3) и 6) настоящего пункта, регистрации на территории Республики Казахстан представляется на основании сведений Государственной базы данных "Физические лица".
Документы о выезде на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан за детей и граждан, признанных судом недееспособными, подаются их законными представителями (родителями, опекунами, попечителями).
Истребование от граждан других документов не допускается.
Органам внутренних дел запрещается прием документов от посреднических юридических и физических лиц.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21.01.2013 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Бланки, которые выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на интернет-ресурсах МВД и ДВД согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в подразделения миграционной полиции по месту постоянного жительства потребителя согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 21.01.2013 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
14. После принятия всех документов сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту с указанием даты выдачи.

2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін және паспортын;
3) шығатындардан заң бойынша алименттер алуға құқылы Қазақстан Республикасында тұратын адамдардан (ата-анасы және егер бірлескен некеден кәмелетке толмаған балалары болса, бұрынғы жұбайлары) олардың шығуына қарсылығы жоқ екені туралы нотариалдық куәландырылған өтініш ұсынады. Тұтынушы қандай да бір себеппен мұндай өтініштерді ала алмаған жағдайларда мәселе сот тәртібімен шешіледі;
4) әскери есептен шығарылғаны және әскери билетін тапсырғаны туралы анықтама;
5) қорғаншылық және қамқоршылық органдарының шығу туралы шешім қабылдау кезінде 10 жасқа толған баланың пікірін ата-анасының не өзге де заңды өкілдердің есепке алуы туралы қорытындысы;
6) 18 жасқа толмаған Қазақстан Республикасы азаматтарының ата-анасының (қамқоршысының, қорғаншысының) бірімен бірге тұрғылықты
тұруға шығуы кезінде - Қазақстан Республикасының аумағында тұратын ата-анасының екіншісінің нотариалдық куәландырылған келісімін ұсынады. Ата-анасының бірінің келісімі болмаған кезде кәмелетке толмаған баланың шығуы сот тәртібімен шешілуі мүмкін;
7) бюджетке мемлекеттік баж салығын төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Тұтынушының өтініші бойынша осы тармақтың 3) және 6)
тармақшаларында көрсетілген адамдардың Қазақстан Республикасының аумағында тіркеуі жоқ екені туралы ақпарат «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасының мәліметтері негізінде ұсынылады.
Балалар және сот әрекетке қабілетсіз деп таныған азаматтар үшін Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрғылықты тұруға шығу туралы құжаттарды олардың заңды өкілдері (ата-аналары, қамқоршылары, қорғаншылары) береді.
Азаматтардан басқа құжаттарды сұратуға жол берілмейді.
Ішкі істер органдарына құжаттарды делдал заңды және жеке тұлғалардан қабылдауға тыйым салынады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.01.2013 № 21 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері беретін бланкілер ІІМ-нің және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ІІД-нің интернет-ресурстарында орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар  тұтынушының тұрақты тұратын жері бойынша осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес көші-қон полициясы бөліністеріне ұсынылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.01.2013 № 21 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Барлық құжаттарды қабылдағаннан кейін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін күнін көрсете отырып, құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.

15. О принятом решении по вопросу выезда на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан потребитель уведомляется сотрудниками подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме.
16. Гражданину Республики Казахстан отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях, если он:
1) обладает сведениями, составляющими государственную и иную охраняемую законом тайну, и не уведомил о факте своего выезда за пределы Республики Казахстан соответствующие уполномоченные органы - до прекращения действия данных обстоятельств;
2) задержан по подозрению в совершении преступления либо привлечен в качестве обвиняемого - до вынесения решения по делу или вступления в законную силу приговора суда;
3) осужден за совершение преступления - до отбытия наказания или освобождения от наказания;
4) уклоняется от исполнения обязательств, возложенных на него судом, - до прекращения этих обязательств;
5) проходит срочную воинскую службу - до завершения прохождения этой службы или до освобождения от нее в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих";
6) сообщил о себе заведомо ложные сведения при оформлении документов для выезда из Республики Казахстан - до устранения причин, послуживших основанием для отказа, и представления достоверных сведений;
7) является ответчиком в гражданском судопроизводстве - до вступления в законную силу решения суда.
Гражданину Республики Казахстан отказывается в выезде на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан в случае наличия у него налоговой задолженности.
Во всех случаях ограничения права на выезд из Республики Казахстан на постоянное место жительства уполномоченный орган по вопросам миграции населения выдает гражданину Республики Казахстан уведомление, в котором указываются основание, срок ограничения и порядок обжалования данного решения.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 21.01.2013 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, утверждается приказом МВД Республики Казахстан.

15. Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрғылықты тұруға шығу мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы тұтынушыға көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабарлайды.
16. Егер Қазақстан Республикасының азаматы:
1) мемлекеттік немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді білсе және өзінің Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу фактісі туралы тиісті уәкілетті органдарға хабарламаса – осы мән-жайлардың қолданылуы тоқтатылғанға дейін;
2) қылмыс жасаған деген күдікпен ұсталса немесе айыпталушы ретінде жауапқа тартылса – іс бойынша шешім шығарылғанға немесе сот үкімі заңды күшіне енгенге дейін;
3) қылмыс жасағаны үшін сотталса – жазасын өтегенге немесе жазадан босатылғанға дейін;
4) өзіне сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтарса – осы міндеттемелер тоқтатылғанға дейін;
5) мерзімді әскери қызметін өткеріп жатса – осы қызметті өткеру  аяқталғанға дейін немесе «Әскери қызмет және әскери қызметшінің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес одан босатылғанға дейін;
6) Қазақстан Республикасынан шығу үшін құжаттар ресімдеу кезінде өзі туралы көрінеу жалған мәліметтер хабарласа – бас тарту үшін негіз болған себептерді жойғанға және шынайы мәліметтер ұсынғанға дейін;
7) азаматтық сот ісін жүргізуде жауапкер болып табылса – сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін оған мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
Қазақстан Республикасының азаматында салықтық берешегі болған кезде оны Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығарудан бас тартылады.
Қазақстан Республикасынан тұрақты тұруға шығу құқығын шектеудің  барлық жағдайларында халықтың көші-қоны жөніндегі уәкілетті орган  Қазақстан Республикасының азаматына хабарлама береді, онда негіздеме және шектеу мерзімі мен осы шешімге шағымдану тәртібі көрсетіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.01.2013 № 21 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі сыпайылық, толық
ақпарат ұсыну, құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны
туралы ақпаратты қорғауды және құпиялылығын қамтамасыз ету
қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.

5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования результатов оказания государственной услуги можно получить в секретариате ДВД, КМП МВД, МВД.
21. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте, либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел (далее - ОВД), ДВД, МВД в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов.
22. Жалоба о некорректном обслуживании подается в установленном законодательством порядке вышестоящему руководству ОВД, ДВД, КМП МВД, МВД, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярию ОВД, ДВД, КМП МВД, МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана потребителем.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятия жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, проспект Тәуелсіздік 1/1, Комитет миграционной полиции, на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", телефон приемной 8(7172) 71-51-31, ДВД согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 21.01.2013 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов для выезда
на постоянное жительство
за пределы Республики Казахстан"
№ п/п
Департаменты
внутренних дел
Юридический
адрес
Интернет-
ресурс
Телефоны
секретариата
Департаментов
внутренних
дел
Телефоны
подразделений
миграционной
полиции
1
2
3
4
5
6
1.
Департамент
внутренних дел
г. Астаны
г.Астана,
ул. Сейфуллина, 29
www.ast.dvd.
mvd.kz
71-61-98,
71-61-99
71-60-81,
71-60-82

5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты ІІД-нің, ІІМ КҚПК-нің, ІІМ-нің хатшылығынан алуға болады.
21. Шағымдар пошта, электрондық пошта не ішкі істер органдарының (бұдан әрі - ІІО) ІІД-нің, ІІМ-нің кеңсесі арқылы қолма қол жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден бастап 13-00-ге дейін алынады.
22. Дөрекі қызмет көрсетілгені туралы шағымдар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІО, ІІД, ІІМ КҚПК, ІІМ жоғары тұрған басшылығына заңнамада белгіленген тәртіппен беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда жазбаша түрде пошта, электрондық пошта арқылы не ІІО-ның, ІІД-нің, ІІМ КҚПК-нің, ІІМ-нің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке адамның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
25. Қабылданған шағым ішкі істер органдарының ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі. Шағымның өтініштің қабылданған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген, осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 1/1, Көші-қон полициясы комитеті, ІІМ-нің www.mvd.kz интернет-ресурсында «Ішкі
істер органдарының қызметі туралы» бөлімнен, қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-51-31, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ІІД-де алуға болады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.01.2013 № 21 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасынан
тыс жерлерге тұрақты тұруға
шығу үшін құжаттар рәсімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Ішкі істер  департаменттері
Заңды мекенжайы
Интернет-ресурс
Ішкі істер департаметтері хатшылығының телефондары
Көші-қон полициясы бөлімшелеріндің телефондары
1
2
3
4
5
6
1.
Астана қаласының Ішкі істер департаменті
Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 29
www.ast.dvd.mvd.kz
71-61-98, 71-61-99
71-61-70, 71-60-18, 71-63-66

7)
Отдел внутренних
дел Буландынского
района
г.Макинск,
ул. Сейфуллина, 135
2-10-02
2-10-02
8)
Отдел внутренних
дел Егинды-
кольского района
с. Егиндыколь,
ул. Мира, 8
2-14-85
2-14-85
9)
Отдел внутренних
дел Енбекшиль-
дерского района
г. Степняк,
ул. Ленина, 79
2-30-40
2-30-40
10)
Отдел внутренних
дел Ереймен-
тауского района
г.Ерментау,
ул. Богенбая, 79
3-32-68
3-32-68
11)
Отдел внутренних
дел Есильского
района
г. Есиль,
ул. Ауэзова, 63
2-12-02
2-12-02
12)
Отдел внутренних
дел Жаксынского
района
с. Жаксы,
ул. Турлыбаева, 34
2-12-89
2-12-89
13)
Отдел внутренних
дел Жаркаинского
района
г. Державинск,
ул. Захарова, 33
9-63-33
9-63-33
14)
Отдел внутренних
дел Зерендинского
района
с. Зеренда,
ул. Ильясова, 42
3-44-02
3-44-02
15)
Отдел внутренних
дел Коргалжынского
района
с. Коргалжын,
ул. Болганбаева, 8
2-14-35
2-14-35
16)
Отдел внутренних
дел Сандыктауского
района
с. Балкашино,
ул. Абая, 101
5-00-02
5-00-02
17)
Отдел внутренних
дел Целино-
градского района
с. Акмол
92-4-18
92-4-18
18)
Отдел внутренних
дел Шортандинского
района
с. Шортанды,
ул. Советская, 21
2-75-02
2-75-02
19)
Отдел внутренних
дел Бурабайского
района
г. Щучинск,
ул.
Коммунистическая 33
4-27-27, 4-43-65
4-43-65
3.
Департамент
внутренних дел
г. Алматы
г. Алматы,
ул. Карасай
батыра, 109а
www.almaty.
police.kz
254-41-55, 254-42-24
254-40-14, 254-40-34, 254-40-33
1)
Управление
внутренних дел
Алатауского района
г. Алматы,
ул. Утеген
батыра, 78
298-54-85
298-54-88
2)
Управление
внутренних дел
Алмалинского района
г. Алматы,
ул. Карасай
батыра, 109
254-46-29
254-46-22
3)
Управление
внутренних дел
Ауэзовского района
г. Алматы,
ул. Утеген
батыра, 76
298-53-53
221-09-86
4)
Управление
внутренних дел
Бостандыкского
района
г. Алматы,
ул. Радостовца, 205

7)
Бұланды ауданының iшкi iстер бөлiмi
Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 135
2-10-02
2-10-02
8)
Егiндiкөл ауданының ішкi iстер бөлiмi
Егіндікөл ауылы, Бейбітшілік көшесі, 8
2-14-85
2-14-85
9)
Еңбекшiлдер ауданының iшкi iстер бөлiмi
Степняк қаласы, Ленин көшесі, 79
2-30-40
2-30-40
10)
Ерейментау ауданының iшкi iстер бөлiмi
Ерейментау қаласы, Бөгенбай көшесі, 79
3-32-68
3-32-68
11)
Есiл ауданының iшкi iстер бөлiмi
Есіл қаласы, Әуезов көшесі, 63
2-12-02
2-12-02
12)
Жақсы ауданының iшкi iстер бөлiмi
Жақсы ауылы,  Тұрлыбаев көшесі, 34
2-12-89
2-12-89
13)
Жарқайың ауданының iшкi iстер бөлiмi
Державинск қаласы, Захаров көшесі, 33
9-63-33
9-63-33
14)
Зерендi ауданының iшкi iстер бөлiмi
Зеренді ауылы,  Ілиясов көшесі, 42
3-44-02
3-44-02
15)
Қорғалжын ауданының iшкi iстер бөлiмi
Қорғалжын ауылы, Болғанбаев көшесі, 8
2-14-35
2-14-35
16)
Сандықтау ауданының iшкi iстер бөлiмi
Балкашино ауылы, Абай көшесі, 101
5-00-02
5-00-02
17)
Целиноград ауданының iшкi iстер бөлiмi
Ақмол ауылы
92-4-18
92-4-18
18)
Шортанды ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шортанды ауылы, Советская көшесі, 21
2-75-02
2-75-02
3.
Алматы қаласының Ішкі істер департаменті
Алматы қаласы, Қарасай батыр көшесі, 109а
www.almaty.police.kz
254-41-55, 254-42-24
254-40-14, 254-40-34, 254-40-33
1)
Алатау ауданының Ішкі істер басқармасы
Алматы қаласы, Өтеген батыр көшесі, 78
298-54-85
298-54-88
2)
Алмалы ауданының Ішкі істер басқармасы
Алматы қаласы, Қарасай батыр көшесі, 109
254-46-29
254-46-22
3)
Әуезов ауданының Ішкі істер басқармасы
Алматы қаласы, Өтеген батыр көшесі, 76
298-53-53
221-09-86
4)
Бостандық ауданының Ішкі істер басқармасы
Алматы қаласы, Радостовец көшесі, 205

1)
Управление
внутренних дел
г. Аркалыка
г. Аркалык,
ул. Байтурсынова, 16
7-10-17
7-27-45
2)
Отдел внутренних
дел города Житикара
и Житикаринского
района
г. Житикара,
мк-н 5в, 18
2-09-09
2-09-22
3)
Управление
внутренних дел
г. Костаная
г. Костанай,
ул. Тарана, 36
52-68-00
52-68-37
4)
Отдел внутренних
дел г. Лисаковска
г. Лисаковск,
мк-н 1а
3-38-51
3-48-07
5)
Отдел внутренних
дел г. Рудного
г. Рудный,
ул. Горняков, 7
4-55-10
2-84-39
6)
Отдел внутренних
дел Алтынсаринского
района
п. Силантьевка,
ул. Ленина, 51
2-12-55
2-15-13
7)
Отдел внутренних
дел Амангель-
динского района
п. Амангельды,
ул. Дюсенбина, 16
2-11-33
2-11-33
8)
Отдел внутренних
дел Аулиекольского
района
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 34
2-10-35
2-10-38
9)
Отдел внутренних
дел Денисовского
района
п. Денисовка,
ул. Ленина, 16
9-11-72
9-17-51
10)
Отдел внутренних
дел Жангильдинского
района
п. Торгай,
ул. Алтынсарина, 7
2-14-00
2-14-00
11)
Отдел внутренних
дел Камыстинского
района
п. Камысты,
ул. Ержанова, 87
2-14-01
2-20-55
12)
Отдел внутренних
дел Карабалыкского
района
п. Карабалык,
ул. Нечепуренко, 3
3-30-33
3-38-53
13)
Отдел внутренних
дел Карасуского
района
с. Карасу,
ул. Исакова, 80
2-12-68
2-18-42
14)
Отдел внутренних
дел Костанайского
района
п. Затобольск,
ул. Калинина, 78
2-31-61
2-31-62
15)
Отдел внутренних
дел Мендыкаринского
района
п. Боровской,
ул. Ленина, 7
2-13-97
2-15-39
16)
Отдел внутренних
дел Наурзумского
района
п. Караменды,
ул. Аблайхана, 24
2-14-45
2-14-45
17)
Отдел внутренних
дел Сарыкольского
района
п. Сарыколь,
ул. Пушкина, 102

1)
Арқалық қаласының Iшкi iстер басқармасы
Арқалық қаласы, Байтұрсынов көшесі, 16
7-10-17
7-27-45
2)
Жiтіқара қаласының және Жітiқара ауданының iшкi iстер бөлiмi
Жітіқара қаласы, 5 в-шағын ауданы, 18
2-09-09
2-09-22
3)
Қостанай қаласының ішкі істер басқармасы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 36
52-68-00
52-68-37
4)
Лисаковск қаласының iшкi iстер бөлiмi
Лисаковск қаласы, 1 а-шағын ауданы
3-38-51
3-48-07
5)
Рудный қаласының ішкі істер бөлімі
Рудный қаласы, Горняк көшесі, 7
4-55-10
2-84-39
6)
Алтынсарин ауданының iшкi iстер бөлiмi
Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51
2-12-55
2-15-13
7)
Амангелдi ауданының iшкi iстер бөлiмi
Амангелді кенті, Дүйсенбин көшесі, 16
2-11-33
2-11-33
8)
Әулиекөл ауданының iшкi iстер бөлiмi
Әуликөл ауылы,  Ленин көшесі, 34
2-10-35
2-10-38
9)
Денисов ауданының iшкi iстер бөлiмi
Денисовка кенті, Ленин көшесі, 16
9-11-72
9-17-51
10)
Жангелдин ауданының iшкi iстер бөлiмi
Торғай кенті, Алтынсарин көшесі, 7
2-14-00
2-14-00
11)
Қамысты ауданының iшкi iстер бөлiмi
Қамысты кенті, Ержанов көшесі, 87
2-14-01
2-20-55
12)
Қарабалық ауданының iшкi iстер бөлiмi
Қарабалық кенті, Нечепуренко көшесі, 2
3-30-33
3-38-53
13)
Қарасу ауданының iшкi iстер бөлiмi
Қарасу ауылы, Исаков көшесі, 80
2-12-68
2-18-42
14)
Қостанай ауданының iшкi iстер бөлiмi
Затабол кенті, Калинин көшесі, 78
2-31-61
2-31-62
15)
Меңдiқара ауданының iшкi iстер бөлiмi
Боровское кенті, Ленин көшесі, 7
2-13-97
2-15-39
16)
Haуpызым ауданының iшкi iстер бөлiмi
Қарамеңді кенті, Абылай хан көшесі, 24
2-14-45
2-14-45
17)
Сарыкөл ауданының iшкi iстер бөлiмi
Сарыкөл кенті , Пушкин көшесі, 102

5)
Управление
внутренних дел
Сарыагашского
района
г. Сарыагаш,
ул. Тасбалтаева,  39
2-15-73
2-15-73
6)
Отдел внутренних
дел г. Кентау
г. Кентау,
ул. Жамбула, 29
3-34-61
3-34-61
7)
Отдел внутренних
дел Арысского
района
г. Арысь,
ул. Аймаутова, 35
2-14-02
2-14-02
8)
Отдел внутренних
дел Байдибекского
района
с. Шаян,
ул. Байдибек, б/н
2-10-76
2-10-76
9)
Отдел внутренних
дел Казыгуртского
района
с. Казыгурт,
ул. Кунаева, б/н
2-12-46
2-12-46
10)
Отдел внутренних
дел Ордабасынского
района
с. Темирлан,
ул. Рыскулова, 3
2-14-13
2-14-13
11)
Отдел внутренних
дел Отрарского
района
с. Шаульдеру,
ул. Сарсенбаева, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Отдел внутренних
дел Сузакского
района
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Отдел внутренних
дел Толебийского
района
г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
6-16-02
6-16-02
14)
Отдел внутренних
дел Тюлькубасского
района
с. Т. Рыскулова,
ул. Рыскулова, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Отдел внутренних
дел Шардаринского
района
г. Шардара,
ул. Б. Момышулы,16
2-23-82
2-23-82
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов для выезда
на постоянное жительство за пределы
Республики Казахстан"
ТАЛОН № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
___________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
6. _________________________________________________________________
7. _________________________________________________________________
8. _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Принял:
_______________________________/ ______________/ ___________________
(Должность сотрудника УМП ДВД)     (подпись)           (Ф.И.О.)
"__" __________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час __ мин "__" ___________ ____ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов для выезда
на постоянное жительство за пределы
Республики Казахстан"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4

5)
Сарыағаш ауданының Iшкi iстер басқармасы
Сарыағаш қаласы, Тасбалтаев көшесі, 39
2-15-73
2-15-73
6)
Кентау қаласының iшкi iстер бөлiмi
Кентау қаласы, Жамбыл көшесі, 29
3-34-61
3-34-61
7)
Арыс ауданының iшкi iстер бөлiмi
Арыс қаласы, Аймауытов көшесі, 35
2-14-02
2-14-02
8)
Бәйдiбек ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шаян ауылы, Бәйдібек көшесі, н/ж
2-10-76
2-10-76
9)
Қазығұрт ауданының iшкi iстер бөлiмi
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
2-12-46
2-12-46
10)
Ордабасы ауданының iшкi iстер бөлiмi
Темірлан ауылы, Т.Рысқұлов көшесі , 3
2-14-13
2-14-13
11)
Отырар ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шәуілдір ауылы, Сәрсенбаев көшесі, 5
2-12-59
2-12-59
12)
Созақ ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шолақ Қорған ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Төле би ауданының iшкi iстер бөлiмi
Леңгір қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
6-16-02
6-16-02
14)
Түлкiбас ауданының iшкi iстер бөлiмi
Т. Рысқұлов ауылы, Рысқұлов көшесі, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Шардара ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шардара қаласы, Б. Момышұлы көшесі,16
2-23-82
2-23-82
«Қазақстан Республикасынан
тыс жерлерге тұрақты тұруға
шығу үшін құжаттар рәсімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
__________________________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
құжаттар қабылдау туралы
№ __ТАЛОН
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________
7. __________________________________________________________________
8. __________________________________________________________________
9. __________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Қабылдаған:
_______________________________________ /_______ /________________
(ІІД КҚПБ қызметкерінің лауазымы)      (қолы)      (Т.А.Ә.)
_______ ж. «_____» _____________
Берілген күні және уақыты: ___ ж. «__»__________ ____ сағат __ минут
«Қазақстан Республикасынан
тыс жерлерге тұрақты тұруға
шығу үшін құжаттар рәсімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің нысаналы келесі жылдағы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в
электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб общему количеству
обслуженных потребителей по
данному виду услуг
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов для
выезда на постоянное жительство за
пределы Республики Казахстан"
Талон
__________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял(а) ____________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
"__" _________ 20__ г. час. __ мин. __
(размер 75 мм х 55 мм)

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электрондық форматы қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Қазақстан Республикасына
жеке және қызметтік істер бойынша
шақыруларды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Талон _____________________________________________________
(субъектінің атауы)
Өтініш қабылдаған___________________________
(маманның Т.А.Ә.)
20___жылғы «____»__________________ сағ.___мин.____
(өлшемі 75мм х 55мм)