Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 252
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы", в целях повышения продуктивности и качества продукции животноводства у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2011 года № 252
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества продукции животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов (далее - бюджетные субсидии) с целью поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее - товаропроизводители) для увеличения производства животноводческой продукции, повышения качества и конкурентоспособности за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год по бюджетной программе 088 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства".
2. Бюджетные субсидии предназначаются товаропроизводителям на:
1) частичное удешевление (до 45 %) стоимости комбикормов и (или) концентрированных кормов (далее - концкормов), используемых для производства говядины, свинины, мяса бройлерной птицы и индейки (далее - мясо птицы), куриного яйца яичных кроссов (далее - пищевое яйцо), а также на частичное возмещение затрат на производство молока, шерсти тонкорунных овец (далее - тонкой шерсти), баранины, конины, кумыса и шубата. При этом субсидии выплачиваются товаропроизводителям за фактические объемы реализованных говядины, свинины, молока, баранины, конины и тонкой шерсти на предприятия переработки, убойные площадки (пункты), имеющие учетные номера (далее - предприятия переработки) или на свободном рынке, при условии использования услуг предприятий переработки, а мясо птицы, пищевое яйцо, кумыс и шубат - на свободном рынке, в пределах утвержденных местными исполнительными органами областей квот;

Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 252 Қаулысы
Қазақстан Республикасының «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі және «2011 – 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2010 жылғы 29 қарашадағы заңдарына сәйкес, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерде мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) 088 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2011 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде мал шаруашылығы өнімін өндіруді ұлғайту, сапасын және бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді (бұдан әрі – тауар өндірушілер) қолдау мақсатында ағымдағы нысаналы трансферттерді (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттік субсидиялар тауар өндірушілерге:
1) сиыр етін, шошқа етін, бройлерлік құс еті мен күрке тауық етін (бұдан әрі - құс еті), жұмыртқалағыш кроссты тауық жұмыртқасын (бұдан әрі - тағамдық жұмыртқа) өндіру үшін пайдаланылатын құрама жемнің және (немесе) маңыздандырылған азықтың (бұдан әрі - маңыздандырылған азық) құнын ішінара (45%-ға дейін) арзандатуға, сондай-ақ сүт, биязы қой жүнін (бұдан әрі - биязы жүн), қой етін, жылқы етін, қымыз және шұбат өндірісіне жұмсалатын шығындарды ішінара өтеуге арналады. Бұл ретте субсидиялар тауар өндірушілерге сиыр еті, шошқа еті, сүт, қой еті, жылқы еті және биязы жүннің есептік нөмірлері бар қайта өңдеу кәсіпорындарына (бұдан әрі - қайта өңдеу кәсіпорындары), сою алаңдарына (пункттеріне) немесе қайта өңдеу кәсіпорындарының қызметін пайдалану шартымен еркін нарықта, ал құс еті, тағамдық жұмыртқа, қымыз және шұбаттың облыстардың жергілікті атқарушы органдары бекіткен квоталар шегінде еркін нарықта сатылған іс жүзіндегі көлеміне төленеді;

2) частичное удешевление (до 50 %) стоимости сочных и грубых кормов (далее - кормов) используемых для кормления маточного поголовья крупного рогатого скота (далее - коров).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Критерии к товаропроизводителям устанавливаются согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Определение квот среди участников программы субсидирования осуществляется в рамках средств, доведенных области на реализацию бюджетной программы с учетом зоотехнических норм выхода продукции в зависимости от породы и направления продуктивности. Для беспородного скота за основу берется среднерайонный статистический показатель продуктивности.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
4. Субсидированию не подлежат:
1) говядина, свинина, тонкая шерсть, баранина, конина, кумыс, шубат, мясо птицы, пищевое яйцо и молоко (далее - продукция), произведенные товаропроизводителями, не соответствующим критериям, установленным приложением 1 к настоящим Правилам;
2) продукция, приобретенная товаропроизводителями у других физических и (или) юридических лиц для дальнейшей их перепродажи и (или) переработки;
3) продукция, реализованная товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов, а также аффилированным структурам, за исключением передачи или продажи на переработку аффилированным перерабатывающим структурам;
4) говядина, свинина, баранина, конина подворного забоя, а также молоко, не прошедшее первичную переработку на предприятиях переработки;
5) продукция, полученная товаропроизводителями в результате вынужденного санитарного забоя животных, а также в период действия карантинных и ограничительных мероприятий по острым инфекционным заболеваниям;
6) корма, используемые товаропроизводителями для кормления коров находящихся на откорме.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Норматив бюджетных субсидий на 1 (один) килограмм, 1 (одну) штуку субсидируемой животноводческой продукции, а также на 1 (одну) голову коровы, устанавливается согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
6. Решением акима области по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), утверждаются следующие документы:

2) ірі қара малдың аналық басын (бұдан әрі - сиырларды) азықтандыру үшін пайдаланылатын шырынды және кесек азықтың (бұдан әрі - азықтың) құнын ішінара (50%-ға дейін) арзандатуға арналады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Тауар өндірушілерге қойылатын өлшемдер осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес белгіленеді. Субсидиялау бағдарламасына қатысушылар арасында квоталарды айқындау тұқым мен өнімділік бағытына байланысты өнім шығуының зоотехникалық нормаларын есепке ала отырып, бюджеттік бағдарламаны іске асыруға облысқа жеткізілген қаражат шеңберінде жүзеге асырылады. Асыл тұқымды емес мал үшін негіз ретінде өнімділіктің орташа аудандық статистикалық көрсеткіші алынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Субсидиялауға мыналар жатпайды:
1) осы Қағидаға 1-қосымшамен белгіленген өлшемдерге сәйкес келмейтін тауар өндірушілер өндірген сиыр еті, шошқа еті, биязы жүн, қой еті, жылқы еті, қымыз, шұбат, құс еті, тағамдық жұмыртқа және сүт (бұдан әрі – өнім);
2) тауар өндірушілер одан әрі қайта сату және (немесе) қайта өңдеу үшін басқа да жеке және (немесе) заңды тұлғалардан сатып алған өнім;
3) өзара есеп айырысу есебіне, сондай-ақ аффилирленген қайта өңдеу құрылымдарына қайта өңдеуге беруді немесе сатуды қоспағанда, аффилирленген құрылымдарға тауар өндірушілер айырбас бойынша сатқан өнім;
4) жеке аулада сойылған сиыр еті, шошқа еті, қой еті, жылқы еті, сондай-ақ қайта өңдеу кәсіпорындарында бастапқы қайта өңдеуден өтпеген сүт;
5) жануарларды мәжбүрлі санитариялық сою нәтижесінде, сондай-ақ аса жұқпалы аурулар бойынша карантиндік және шектеу іс-шараларының әрекет ету кезеңінде тауар өндірушілер алған өнім;
6) тауар өндірушілер бордақылауда тұрған сиырларды азықтандыру үшін пайдаланатын азық.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Субсидияланатын мал шаруашылығы өнімінің 1 (бір) килограмына, 1 (бір) данасына, сондай-ақ 1 (бір) бас сиырға арналған бюджеттік субсидиялардың нормативі осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) келісімі бойынша облыс әкімінің шешімімен мынадай құжаттар бекітіледі:

1) формы заявок на получение субсидий;
2) форма сводного акта о реализации животноводческой продукции, а также количестве коров по району;
3) форма сводного списка распределения квот среди участников программы субсидирования и размеров бюджетных субсидий;
4) форма сводной ведомости по области об объемах реализованной животноводческой продукции, а также количестве коров и выплате субсидий;
5) форма отчета (информации) по освоению средств по области;
6) форма отчета (информации) по объемам реализации животноводческой продукции.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
7. Распределение предусмотренных в республиканском бюджете средств на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства по областям и направлениям субсидирования определяется приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
8. Министерство, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, а также в рамках подписанного Соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на
субсидирование повышения продуктивности и качества продукции
животноводства
9. Товаропроизводители не позднее 15 декабря 2011 года представляют в отдел сельского хозяйства соответствующего района (далее – Отдел) заявки на получение бюджетных субсидий по установленной форме. При этом птицефабрики свои заявки на получение бюджетных субсидий согласовывают с Объединением юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана» и затем представляют в Отдел.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
10. Отдел в течение семи рабочих дней с момента получения заявок проверяет соответствие товаропроизводителей и птицефабрик установленным критериям, и в случае их соответствия установленным требованиям, составляет сводный список получателей бюджетных субсидий по направлениям субсидирования по району и направляет его акиму района на утверждение, а в случае несоответствия заявок установленным требованиям, возвращает их товаропроизводителям с указанием обоснованных причин отклонения представленных заявок.
После утверждения сводного списка Отдел направляет его с заявками товаропроизводителей на рассмотрение областной комиссии, созданной решением акима области под председательством заместителя акима области по вопросам сельского хозяйства (далее - Комиссия). Рабочим органом Комиссии является Управление сельского хозяйства области (далее - Управление).
В состав Комиссии входят специалисты Управления, территориальной инспекции комитета государственной инспекции в АПК Министерства, а также представители отраслевых и иных общественных организаций.

1) субсидиялар алуға өтінімдер нысаны;
2) аудан бойынша мал шаруашылығы өнімін сату туралы жиынтық актінің нысаны, сондай-ақ сиыр саны;
3) субсидиялау бағдарламасына қатысушылар арасында квоталар мен бюджеттік субсидиялар мөлшерін бөлудің жиынтық тізімінің нысаны;
4) мал шаруашылығы өнімінің сатылған көлемі, сондай-ақ сиыр саны мен субсидиялар төлеу туралы облыс бойынша жиынтық ведомость нысаны;
5) облыс бойынша қаражатты игеру жөнінде есеп (ақпарат) нысаны;
6) мал шаруашылығы өнімін сату көлемі жөнінде есеп (ақпарат) нысаны.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7. Облыстар және субсидиялау бағыттары бойынша мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға республикалық бюджетте көзделген қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен анықталады.
8. Министрлік бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес, сондай-ақ облыс әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасында қол қойылған Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім шеңберінде облыстық бюджеттерге аударады.
2. Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
9. Тауар өндiрушiлер 2011 жылғы 15 желтоқсаннан кешiктiрмей тиiстi ауданның ауыл шаруашылығы бөлiмiне (бұдан әрi – Бөлiм) белгiленген нысан бойынша бюджеттiк субсидиялар алуға өтiнiмдер ұсынады. Бұл ретте құс фабрикалары өздерiнiң бюджеттiк субсидияларды алуға арналған өтiнiмдерiн «Қазақстан құс өсiрушiлер одағы» заңды тұлғалар бiрлестiгiмен келiсiп, содан соң Бөлiмге тапсырады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Бөлім өтінімдерді алған сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде тауар өндірушілердің және құс фабрикаларының белгіленген өлшемдерге сәйкестігін тексереді және олар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, аудан бойынша субсидиялау бағыттары бойынша бюджеттік субсидиялар алушылардың жиынтық тізімін жасайды және оны аудан әкіміне бекітуге жібереді, ал өтінімдер белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, ұсынылған өтінімдерді қабылдамаудың себептерін көрсете отырып, оларды тауар өндірушілерге кері қайтарады.
Бөлім жиынтық тізімді бекіткеннен кейін, оны тауар өндірушілердің өтінімдерімен бірге облыс әкімінің ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша орынбасары төрағалық ететін облыс әкімінің шешімімен құрылған облыстық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына жібереді. Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Комиссияның құрамына Басқарманың, Министрліктің АӨК-дегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық инспекциясының мамандары, сондай-ақ салалық және өзге де қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді.

11. Комиссия:
1) рассматривает в течение семи рабочих дней представленные Отделами заявок на предмет их соответствия установленным требованиям;
2) по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей составляет и представляет на утверждение акиму области:
сводный список товаропроизводителей, распределение квот на планируемые объемы реализации субсидируемой животноводческой продукции и размеров субсидий среди участников программы субсидирования;
сводный список товаропроизводителей, распределение квот на получение бюджетных субсидий на удешевление кормов среди участников программы субсидирования.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
12. В случае превышения заявленных объемов бюджетных субсидий товаропроизводителями над объемами бюджетных субсидий, доведенных до области, Комиссия в приоритетном порядке удовлетворяет заявки товаропроизводителей отнесенных к более высокому уровню критерий.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
13. Аким области по представлению Комиссии своим решением утверждает сводный список распределения квот на производство субсидируемого объема животноводческой продукции и размеров субсидий среди товаропроизводителей. После утверждения Управление направляет его по одному экземпляру в Министерство, соответствующим Отделам, а по птицеводческой продукции - объединению юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана" для сведения.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
14. Товаропроизводители, включенные в список для получения бюджетных субсидий по говядине, свинине, баранине, конине, молоку, тонкой шерсти, по мере реализации продукции ежемесячно, но не позднее 20 декабря 2011 года, представляют в Отдел, следующие документы:
1) в случае реализации продукции предприятиям переработки:
выписку из единой идентификационной базы данных Республики Казахстан о выбытии реализованных (забитых) животных, при реализации говядины;
копию платежного документа (с указанием учетного номера перерабатывающего предприятия) на реализованную продукцию - платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру (далее - платежные документы);
2) в случае самостоятельной реализации продукции:
копию платежного документа на реализованную продукцию;
копию платежного документа (с указанием учетного номера перерабатывающего предприятия) за оказанные услуги по первичной переработке продукции (за исключением случаев передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха);
выписку из единой идентификационной базы данных Республики Казахстан о выбытии реализованных (забитых) животных, при реализации говядины;

11. Комиссия:
1) жеті жұмыс күні ішінде Бөлімдер ұсынған өтінімдердің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды;
2) тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындысы бойынша облыс әкіміне:
тауар өндірушілердің жиынтық тізімін, субсидияланатын мал шаруашылығы өнімдерін сатудың жоспарланған көлеміне квоталар бөлуді және субсидиялау бағдарламасына қатысушылардың арасындағы бюджеттік субсидиялар мөлшерін;
тауар өндірушілердің жиынтық тізімін, субсидиялау бағдарламасына қатысушылар арасында азық бағасын арзандатуға бюджеттік субсидия алуға арналған квоталарды бөлуді бекітуге ұсынады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Тауар өндірушілер өтінім білдірген бюджеттік субсидиялар көлемі облысқа жеткізілген бюджеттік субсидиялар көлемінен асып түскен жағдайда, Комиссия өлшемдердің неғұрлым жоғары деңгейіне жатқызылған тауар өндірушілердің өтінімдерін басымдық ретімен қанағаттандырады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
13. Облыс әкімі өз шешімімен Комиссияның ұсынуы бойынша мал шаруашылығы өнімінің субсидияланатын көлемін өндіруге квоталар мен тауар өндірушілер арасында субсидиялар мөлшерін бөлудің жиынтық тізімін бекітеді. Бекітілгеннен кейін Басқарма Министрлікке, тиісті Бөлімдерге, ал құс өнімдері бойынша «Қазақстан құс өсірушілер одағы» заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін бір-бір данадан жібереді.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Сиыр еті, шошқа еті, қой еті, жылқы еті, сүт, биязы жүн бойынша бюджеттік субсидиялар алу үшін тізімге енгізілген тауар өндірушілер өнімнің сатылуына қарай ай сайын, бірақ 2011 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Бөлімге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өнімді қайта өңдеу кәсіпорындарына сатқан жағдайда:
сиыр етін сатқан кезде Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру дерекқорынан сатылған (сойылған) малдардың тіркеуден шығарылғаны туралы үзінді көшірме;
сатылған өнімге төлем құжатының (қайта өңдеу кәсіпорнының есептік нөмірі көрсетілген) көшірмесін – банктің төлем тапсырмасы немесе кіріс-кассалық ордер, сондай-ақ шот-фактура (бұдан әрі – төлем құжаттары);
2) өнімді дербес сатқан жағдайда:
сатылған өнімге төлем құжатының көшірмесі;
өнімді бастапқы қайта өңдеу бойынша көрсетілген қызметтер үшін (өнімді өзінің қайта өңдеу кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсыру жағдайларын қоспағанда) төлем құжатының (қайта өңдеу кәсіпорнының есептік нөмірі көрсетілген) көшірмесі;
сиыр етін сатқан кезде, Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру дерекқорынан сатылған (сойылған) малдардың тіркеуден шығарылғаны туралы үзінді көшірме.

3) в случае передачи продукции собственные перерабатывающие предприятия или цеха:
накладную установленного образца;
реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции;
выписку из единой идентификационной базы данных Республики Казахстан о выбытии реализованных (забитых) животных, при реализации говядины.
Товаропроизводители и птицефабрики, включенные в список для получения бюджетных субсидий по кумысу и шубату представляют в Отдел - копию платежного документа на реализованную продукцию, а по мясу птицы и пищевому яйцу реестр платежных документов.
Товаропроизводители, включенные в список для получения бюджетных субсидий на удешевление стоимости кормов, представляют в Отдел следующие документы:
выписку данных из единой информационной базы селекционной и племенной работы подтверждающих участия в селекционной и племенной работе хозяйствующего субъекта занятым скотоводством;
копию отчета или выписку из формы 24-сх статистической отчетности для сельхозтоваропроизводителей в форме юридических лиц, а для сельхозтоваропроизводителей в форме физических лиц – выписку из похозяйственной книги для подтверждения наличия численности поголовья коров.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
15. Отдел ежемесячно, по мере поступления документов в течение пяти рабочих дней, не позднее 25 декабря 2011 года, проверяет представленные документы, указанные в пункте 14 настоящих Правил. В случае их соответствия установленным настоящими Правилами требованиям составляет сводный акт получателей бюджетных субсидий по району и после утверждения акимом района представляет собранные документы на рассмотрение и оплату в Управление, которое формирует объединенную сводную ведомость по области по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и счета к оплате.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
16. В случае несоответствия представленных документов установленным настоящими Правилами требованиям Отдел в течение трех рабочих дней возвращает их заявителям с указанием причин возврата.
17. Перечисление причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета соответствующих товаропроизводителей и птицефабрик осуществляется Управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, путем представления в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах.

3) өнімді өзінің қайта өңдеу кәсіпордарына немесе цехына берген жағдайда:
белгіленген үлгідегі жүкқұжат;
сатылған өнімге тауарлы-көліктік жүкқұжаттардың тізімі;
сиыр етін сатқан кезде, Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру дерекқорынан сатылған (сойылған) малдардың тіркеуден шығарылғаны туралы үзінді көшірме.
Қымыз және шұбат бойынша бюджеттік субсидиялар алу үшін тізімге енгізілген тауар өндірушілер мен құс фабрикалары Бөлімге сатылған өнімге төлем құжатының көшірмесін, ал құс еті және тағамдық жұмыртқа бойынша төлем құжаттарының тізілімін ұсынады.
Азық құнын арзандатуға бюджеттік субсидия алу үшін тізімге енгізілген тауар өндірушілер Бөлімге мынадай құжаттарды ұсынады:
ірі қара мал өсірумен айналысатын шаруашылық жүргізуші субъектінің селекциялық және асылдандыру жұмысына қатысқанын растайтын селекциялық және асылдандыру жұмысының бірыңғай ақпараттық базасынан деректердің үзінді көшірмесі;
заңды тұлғалар нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін 24-аш статистикалық есептілік нысанынан есептің көшірмесі немесе үзінді көшірме, ал жеке тұлғалар нысанындағы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін – сиыр басы санының болуын растауға арналған шаруашылық кітабынан үзінді көшірме.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
15. Бөлім ай сайын, құжаттардың түсуіне қарай бес жұмыс күні ішінде, бірақ 2011 жылғы 25 желтоқсаннан кешіктірмей, осы Қағиданың 16-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарды тексереді. Олар осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, аудан бойынша бюджеттік субсидияларды алушылардың жиынтық актісін жасайды және аудан әкімі бекіткеннен кейін жиналған құжаттарды осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысанда облыс бойынша біріктірілген жиынтық ведомость пен төлеуге берілетін шоттар қалыптастыратын Басқармаға қарауға және төлеуге ұсынады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
16. Ұсынылған құжаттар осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда Бөлім үш жұмыс күні ішінде оларды кері қайтару себептерін көрсете отырып, өтініш берушілерге қайтарады.
17. Тиісті тауар өндірушілердің және құс фабрикаларының банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды аударуды Басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге берілетін шоттардың 2 данасымен қоса төлеуге берілетін шоттардың тізілімін ұсыну жолымен жүзеге асырады.

18. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств Министерство в установленном законодательством Республики Казахстан порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении средств на выплату бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на реализацию бюджетной программы на 2011 год.
19. Управление представляет в Министерство ежемесячно в срок до 5 числа, следующего за отчетным, но не позднее 30 декабря 2011 года отчет о ходе реализации бюджетной программы по утвержденным формам.
Приложение 1
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2011 года областными
бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии
к товаропроизводителям, занятым производством
животноводческой продукции
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
п/п
Показатели
Единица измерения
Наличие
1. К товаропроизводителям, занимающимся откормом крупного рогатого скота (1 уровень)
1.
Наличие специализированной площадки для откорма крупного рогатого скота с
мощностью не менее 3 000 голов единовременного откорма и развитой
инфраструктурой:
- открытые загоны для содержания животных площадью не менее 15 кв.м. на 1 голову;
- желоба для подачи кормов с бетонным фартуком шириной не менее 3 метров;
- обеспеченность автоматическим источником водопоя с подогревом из расчета не менее 50 л. на 1 голову;
- дренажная система с лагуной с углом наклона для удаления фекальных и талых
вод;
- необходимое количество кормоприготовительной и кормораздаточной
техники/оборудования с мощностью из расчета не менее 8 кг приготовления либо
раздачи комбикормов в сутки на 1 голову;
- наличие раскола с фиксатором, весовое устройство;
- наличие ветпункта, хранилища для кормов.
2.
Откорм крупного рогатого скота должен быть постоянным
3.
Живая масса крупного рогатого скота
(реализуемого на убой)
кг
не ниже 450
4.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
5.
Наличие идентификационного номера животного и регистрации в единой
идентификационной базе данных Республики Казахстан
2. К товаропроизводителям, занимающимся откормом крупного рогатого скота (2 уровень)
1.
Наличие специализированной площадки для откорма крупного рогатого скота с
мощностью не менее 1 500 голов единовременного откорма и развитой
инфраструктурой:

18. Қандай да бір облыс бөлінген қаражатты толығымен игермеген жағдайда Министрлік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламаны іске асыруға республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде облыстар бойынша бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған қаражатты қайта бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізеді.
19. Басқарма Министрлікке ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде, бірақ 2011 жылғы 30 желтоқсаннан кешіктірмей бекітілген нысандар бойынша бюджеттік бағдарламаның іске асырылу барысы туралы есепті ұсынады.
Облыстық бюджеттердің мал
шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін
және сапасын арттыруды субсидиялауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидасына
1-қосымша
Мал шаруашылығы өнімін өндірумен айналысатын тауар өндірушілерге қойылатын өлшемдер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.06.21 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Р/с
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Қолда бары
1. Ірі қара малды бордақылаумен айналысатын тауар өндірушілерге (1 -деңгей)
1.
Бір мезгілде кемінде 3 000 бас ірі қара малды бордақылайтын қуаты және дамыған инфрақұрылымы бар мамандандырылған алаңның болуы:
- алаңы 1 басқа кемінде 15 ш.м. болатын малды күтіп-бағуға арналған ашық қоралар;
- ені 3 метрден кем емес бетон жиекті азық беруге арналған науа;
- 1 басқа кемінде 50 л. есебінен жылытылатын автоматтандырылған суару көзімен қамтамасыз етілуі;
- қалдық су мен қар суын шығарып тастауға арналған бұрышы еңіс мүйізі бар дренаждық жүйе;
- қуаты тәулігіне 1 басқа кемінде 8 кг құрама жем дайындау не тарату есебінен азық дайындау және азық тарату техникасының/жабдығының қажетті саны;
- бекіткіші бар жіктегіштің болуы, таразы құрылғысы;
- ветеринариялық пункттің, азық сақтау қоймасының болуы.
2.
Ірі қара малды бордақылау тұрақты болуы тиіс
3.
Ірі қара (союға өткізілетін) малдың тірілей салмағы
кг
450-ден кем емес
4.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
5.
Малдың сәйкестендіру нөмірінің және Қазақстан Республикасының бірыңғай сәйкестендіру дерекқорында тіркеуінің болуы
2. Ipi қара малды бордақылаумен айналысатын тауар өндірушілерге (2-деңгей)
1.
Бір мезгілде кемінде 1 500 бас ipi қара малды бордақылайтын қуаты және дамыған инфрақұрылымы бар мамандандырылған алаңның болуы:

- загоны для содержания животных площадью не менее 15 кв.м. на 1 голову;
- желоба для подачи кормов с бетонным фартуком шириной не менее 3 метров;
- обеспеченность автоматическим источником водопоя с подогревом из расчета не
менее 50 л. на 1 голову;
- необходимое количество кормоприготовительной и кормораздаточной
техники/оборудования с мощностью из расчета не менее 8 кг приготовления либо
раздачи комбикормов в сутки на 1 голову;
- наличие раскола и весового устройства;
- наличие ветпункта, хранилища для кормов.
2.
Откорм крупного рогатого скота должен быть постоянным
3.
Живая масса крупного рогатого скота
(реализуемого на убой)
кг
не ниже 400
4.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
5.
Наличие идентификационного номера животного и регистрации в единой
идентификационной базе данных Республики Казахстан
3. К товаропроизводителям, занимающимся откормом крупного рогатого скота (3 уровень)
1.
Наличие поголовья по состоянию на 1 марта 2011 года
голов
не менее 300
2.
Наличие специализированного помещения или площадок для откорма крупного рогатого
скота:
- загонов для содержания животных площадью не менее 10 кв.м. на 1 голову;
- обеспеченность источником водопоя из расчета не менее 50 л. на 1 голову;
- наличие кормоприготовительной техники;
- наличие раскола и весового устройства.
3.
Откорм крупного рогатого скота должен быть постоянным
4.
Живая масса крупного рогатого скота (реализуемого на убой)*
кг
не ниже 370
5.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
6.
Наличие земель сельскохозяйственного назначения
7.
Наличие идентификационного номера животного и регистрации в единой идентификационной базе данных Республики Казахстан
4. К товаропроизводителям, занимающимся производством молока (1 уровень)
1.
Наличие собственного маточного поголовья
коров и телок (старше 2-х лет) на 01.01.11 г.
голов
не менее 600
в том числе породного скота
%
не менее 100
среднегодовое поголовье дойных коров
(итоги 2010 года)
голов
не менее 400
средний удой по стаду (итоги 2010 года)
кг
не менее 4500
наличие современного молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой
(механизированные доение, новозоудаление и кормораздача, автопоение и кормоцех);
Или новое производство (новый молочный комплекс) укомплектованное породным
скотом и введенное в эксплуатацию не раньше 2007 года
2.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
3.
100 % искусственное осеменение случного контингента семенем быков-производителей
оцененных по качеству потомства
4.
Наличие кормовой базы
5.
Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и племенной работы **

- алаңы 1 басқа кемінде 15 ш.м. болатын малды күтіп-бағуға арналған ашық қоралар;
- ені 3 метрден кем емес бетон жиекті азық беруге арналған науа;
- 1 басқа кемінде 50 л. есебінен жылытылатын автоматтандырылған суару көзімен қамтамасыз етілуі;
- қалдық су мен қар суын шығарып тастауға арналған бұрышы еңіс мүйізі бар дренаждық жүйе;
- қуаты тәулігіне 1 басқа кемінде 8 кг құрама жем дайындау не тарату есебінен азық дайындау және азық тарату техникасының/жабдығының қажетті саны;
- бекіткіші бар жіктегіштің болуы, таразы құрылғысы;
- ветеринариялық пункттің, азық сақтау қоймасының болуы.
2.
Ірі қара малды бордақылау тұрақты болуы тиіс
3.
Ірі қара (союға өткізілетін) малдың тірілей салмағы
кг
400-ден кем емес
4.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
5.
Малдың сәйкестендіру нөмірінің және Қазақстан Республикасының бірыңғай сәйкестендіру дерекқорында тіркеуінің болуы
3. Ipi қара малды бордақылаумен айналысатын тауар өндірушілерге (3-деңгей)
1.
2011 жылғы 1 наурыздағы жағдай бойынша мал басының болуы
бас
300-ден кем емес
2.
Ірі қара малды бордақылауға арналған мамандандырылған үй-жайдың немесе алаңдардың болуы:
- алаңы 1 басқа кемінде 10 ш.м. болатын малды күтіп-бағуға арналған ашық қоралар;
- 1 басқа кемінде 50 л. есебінен жылытылатын автоматтандырылған суару көзімен қамтамасыз етілуі;
- азық дайындау техникасының болуы;
- жіктегіштің және таразы құрылғысының болуы;
3.
Ірі қара малды бордақылау тұрақты болуы тиіс
4.
Ірі қара (союға өткізілетін) малдың тірілей салмағы*
кг
370-тен кем емес
5.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
6.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жердің болуы
7.
Малдың сәйкестендіру нөмірінің және Қазақстан Республикасының бірыңғай сәйкестендіру дерекқорында тіркеуінің болуы
4. Сүт өндірісімен айналысатын тауар өндірушілерге (1-деңгей)
1.
2011 жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың меншікті аналық басының (2 жастан ересек) болуы
бас
600-ден кем емес
оның ішінде асыл тұқымды мал
%
100-ден кем емес
сауын сиырлардың орташа жылдық саны (2010 жылдың қорытындысы)
бас
400-ден кем емес
табын бойынша орташа сауым 2010 жылдың қорытындысы)
кг
4500-ден кем емес
тиісті инфрақұрылымы бар қазіргі заманғы сүт кешенінің (механикаландырылған сауу, көң шығару және азық тарату, автосуару және азық цехі) болуы
Немесе асыл тұқымды мал жиналған және 2007 жылдан бастап пайдалануға енгізілген жаңа өндіріс (жаңа сүт кешені)
2.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
3.
Шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100% қолдан ұрықтандыру
4.
Азық базасының болуы
5.
Селекциялық және асылдандыру жұмыстарының бірыңғай ақпараттық базасында тіркеуде болуы**

14. К товаропроизводителям по производству мяса птицы (1 уровень)
1.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие
технологического оборудования для клеточного или напольного содержания не старше
8 лет, наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая
продукция", система пищевой безопасности ХАССП) или новый объект (новая
птицефабрика) введенный в эксплуатацию не раньше 2007 года.
2.
Годовой объем производства (план 2011 года)
тонн
не менее 300
3.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
(2 уровень)
1.
Годовой объем производства (план 2011 года)
тонн
не менее 300
2.
Ветеринарное благополучие
15. К товаропроизводителям по производству товарного яйца (1 - уровень)
1.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие
технологического оборудования для клеточного или напольного содержания не старше
8 лет, наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая
продукция", система пищевой безопасности ХАССП) или новый объект (новая
птицефабрика) введенный в эксплуатацию не раньше 2007 года
2.
Среднегодовое поголовье кур несушек****
голов
не ниже 100 000
3.
Организация и осуществление ветеринарных
мероприятий
(2 уровень)
1.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
2.
Среднегодовое поголовье кур несушек****
голов
не ниже 100 000
Примечание:
* Живая масса животных (реализуемых на убой) должна быть подтверждена справкой, выданной перерабатывающим предприятием имеющим учетный номер (код), куда была реализована животноводческая продукция или убойным пунктом имеющим учетный номер (код), услугами которого (по забою животных) воспользовался товаропроизводитель.
** Товаропроизводители, занятые производством молока, должны быть зарегистрированы в единой информационной базе селекционной и племенной работы.
*** Качество шерсти подтверждается справкой, выданной лабораторией по оценке качества шерсти.
**** При проведении квот на планируемые объемы реализации товарного яйца для птицефабрик следует брать за основу среднегодовую яйценоскость по республике (не более - 280 штук на 1 курицу-несушку).
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011
года областными бюджетами на
субсидирование повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 21.06.2011 № 681 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

14. Құс етін өндіретін тауар өндірушілерге (1-деңгей)
1.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда ұстау, торда немесе еденде ұстау үшін 8 жылдан аспаған технологиялық жабдықтың болуы, аталған сертификаттардың (ИСО, «Экологиялық өнім» белгісі, ХАССП азық-түлік қауіпсіздік жүйесі) бірінің немесе 2007 жылдан бастап қолданысқа енгізілген жаңа объектінің (жаңа құс фабрикасы) болуы.
2.
Өндірістің жылдық көлемі (2011 жылдың жоспары)
тонна
300-ден кем емес
3.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
(2-деңгей)
1.
Өндірістің жылдық көлемі (2011 жылдың жоспары)
тонна
300-ден кем емес
2.
Ветеринариялық қолайлылық
15. Тауарлық жұмыртқа өндіретін тауар өндірушілерге (1-деңгей)
1.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда ұстау, торда немесе еденде ұстау үшін 8 жылдан аспаған технологиялық жабдықтың болуы, аталған сертификаттардың (ИСО, «Экологиялық өнім» белгісі, ХАССП азық-түлік қауіпсіздік жүйесі) бірінің немесе 2007 жылдан бастап қолданысқа енгізілген жаңа объектінің (жаңа құс фабрикасы) болуы.
2.
Жұмыртқалайтын тауықтардың орташа жылдық саны ****
бас
100 000-нан  кем емес
3.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
(2-деңгей)
1.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
2.
Жұмыртқалайтын тауықтардың орташа жылдық саны ****
бас
100 000-нан кем емес
Ескертпе:
* Малдың (союға өткізілетін) тірілей салмағы тауар өндіруші қызметтерін пайдаланған (малды сою жөніндегі), есепке алу нөмірі (коды) бар мал шаруашылығы өнімдері сатылған, тіркеу нөмірі (коды) бар өңдеуші кәсіпорын берген анықтамамен расталуға тиіс.
** Сүт өндірісімен айналысатын тауар өндірушілер селекциялық және асылдандыру жұмыстарының бірыңғай ақпараттық базасына тіркелуге тиіс.
*** Жүннің сапасы жүн сапасын бағалау жөніндегі зертхана берген анықтамамен расталады.
***** Құс фабрикалары үшін тауарлық жұмыртқа сатудың жоспарланған көлеміне квотаны жеткізген кезде республика бойынша орташа жылдық жұмыртқалауды негіз ретінде алу керек (1 жұмыртқалағыш тауыққа 280 данадан көп емес).
Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы
өнімдерінің өнімділігін және сапасын
арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы
республикалық бюджеттен берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидасына
2-қосымша

36,7
25
2.
Молоко - II уровень
47
32
15
3.
Молоко -III уровень
47
21,3
10
4.
Шерсть (тонкая)
360
29,2
105
5.
Баранина
420
11,9
50
6.
Конина
460
20
92
7.
Кумыс
345
17,4
60
8.
Шубат
341
16,1
55
3. Норматив бюджетных субсидий на удешевление стоимости
сочных и грубых кормов
№ п/п
Вид продукции
Норматив бюджетных субсидий на 1 голову
коровы, тенге
1.
Крупный рогатый скот
4500
"Утверждаю"                                     Приложение 3
начальник Управления сельского            к Правилам использования  хозяйства __________области              целевых текущих трансфертов
____________________________             из республиканского бюджета
(Ф.И.О. подпись, печать)                  2011 года областными
"___" ___________ 2011 год               бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и
качества продукции
животноводства
Объединенная сводная ведомость
на выплату бюджетных субсидий на производство и реализацию
________________________________________________________________
субсидируемой животноводческой продукции - (нужное оставить)
за _________ 2011 года по ______________________________ области
Наименова-
ние
Годо-
вая
квота
реа-
лиза-
ции
про-
дук-
ции,
тонн,
тыс.
шт.
Норма-
тив
уде-
шевле-
ния
1 кг,
шт.
про-
дук-
ции,
тенге
Общая
пот-
реб-
ность
бюд-
жет-
ных
суб-
сидий,
тенге
Фактически
реализова-
но
продукции,
тонн, тыс.
шт.
Фактически
использова-
но
комбикормов
(концкор-
мов) для
производст-
ва и
реализации
продукции,
тонн
Причи-
таю-
щаяся
сумма
бюд-
жетных
субси-
дий с
начала
года,
тенге
Опла-
чено
с
нача-
ла
года,
тенге
Остаток
причи-
тающей-
ся
суммы
бюджет-
ных
субси-
дий,
тенге
Подле-
жит к
оплате,
тенге
то-
ва-
ро-
про-
из-
во-
ди-
теля
про-
дук-
ции
с
на-
ча-
ла
го-
да
за
от-
чет-
ный
месяц
с
на-
чала
года
за
от-
чет-
ный
месяц
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо)
_______________ (Ф.И.О., подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо)  _______________ (Ф.И.О., подпись)

36,7
25
2.
Сүт - II деңгей
47
32
15
3.
Сүт - III деңгей
47
21,3
10
4.
Жүн (биязы)
360
29,2
105
5.
Қой еті
420
11,9
50
6.
Жылқы еті
460
20
92
7.
Қымыз
345
17,4
60
8.
Шұбат
341
16,1
55
3. Шырынды және кесек азықтың құнын арзандатуға бюджеттік субсидиялар нормативі
Р/с №
Өнімнің түрі
Сиырдың 1 басына бюджеттік субсидия нормативі, теңге
1.
Ірі қара мал
4500
«Бекітемін»
______________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы _______ (аты-жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «__» ___________
Облыстық бюджеттердің мал шаруашылығы
өнімдерінің өнімділігін және сапасын
арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы
республикалық бюджеттен берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидасына
3-қосымша
___________ облысы бойынша 2011 жылғы ___________
___________________________________өндіруге және сатуға субсидиялар төлеуге арналған субсидияланатын мал шаруашылығы өнімі
біріктірілген жиынтық ведомосі
Атауы
Өнім өткізудің жылдық квотасы, тонна, мың дана
1 кг, дана өнімді арзандату нормативі, теңге
Субсидиялардың жалпы қажеттілігі, теңге
Іс жүзінде сатылған өнім, тонна, мың дана
Өнім өндірісі және оны өткізу үшін іс жүзінде пайдаланылған құрама азықтар (құнарлы азықтар), тонна
Жыл басынан бастап субсидиялардың тиесілі сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгені, теңге
Бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасының қалдығы, теңге
Төленуге жатады, теңге
тауар өндірушілер
өнімдер
жыл басынан бастап
есепті айда
жыл басынан бастап
есепті айда
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы (жауапты тұлға)
________________ (аты-жөні, қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) ________________ (аты-жөні, қолы)