О внесении дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2011 года № 370
В соответствии с пунктом 2 Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1498 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы":
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе "1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. "Улучшение качества предоставляемой информации":
в цели 1.3 "Совершенствование распространения статистической информации":
в задаче 1.3.1 "Улучшение обеспечение пользователей статистической информацией":
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
дополнить строкой порядковый номер 10 следующего содержания:
"
10
Формирование статистической
информации о финансово-
хозяйственной деятельности
национальных компаний
X
X
X
X
X
";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011-2015 годы":
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе "3.1 Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. "Стабильность государственных финансов":
в цели 1.1. "Сбалансированность республиканского бюджета, доведение активов Национального фонда к 2020 году до уровня не менее 30 % ВВП и поддержание размера правительственного долга на приемлемом уровне":
в задаче 1.1.1 "Снижение дефицита республиканского бюджета, повышение эффективности структуры государственных расходов и удержание правительственного долга на приемлемом уровне":
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
после строки "Мониторинг правительственного долга х х х х х" дополнить строками следующего содержания:
"
Оценка рисков правительственного
и гарантированного государством
долга
X
X
X
X
X
Поддержание достаточного объема
ГЦБ, эмитируемых Министерством
финансов Республики Казахстан,
необходимого для установления
соответствующего ориентира на
фондовом рынке для построения
кривой доходности при поддержании
безопасного уровня
правительственного долга
X
X
X
X
X
";
дополнить задачей 1.1.1-1 следующего содержания:
"
Пути, средства и методы достижения целевого индикатора:
Задача 1.1.1-1. Мониторинг внешнего долга квазигосударственного сектора.
Показатели
прямых
результатов
Источник
информации
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2009
год
(отчет)
2010
год
(план
теку-
щего)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Доля органи-
заций квази-
государст-
венного
сектора
охваченных
мониторингом
Кол-во орга-
низаций ква-
зигосударст-
венного
сектора
охваченных
мониторин-
гом/общее
кол-во
организаций
квазигосу-
дарственного
сектора* 100
%
-
-
50
100
100
100
100
Мероприятия для достижения
показателей прямых результатов
срок реализации
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Организация учета процесса
формирования, изменения и обслуживания
внешнего долга субъектов
квазигосударственного сектора
X
X
X
X
X
Анализ процесса формирования,
изменения и обслуживания внешнего
долга субъектов квазигосударственного
сектора
X
X
X
X
X
Оценка ключевых показателей состояния
внешнего долга квазигосударственного
сектора и степени рисков, принятию мер
реагирования
X
X
X
X
X
";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 сәуірдегі № 370 Қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1498 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлімде:
"1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген кіші бөлімде:
"Ұсынылатын ақпараттың сапасын арттыру" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Статистикалық ақпаратты таратуды жетілдіру" деген 1.3-мақсатта:
"Пайдаланушылардың статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етілуін жақсарту" деген 1.3.1-міндетте:
тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 10-жолмен толықтырылсын:
"
10
Ұлттық компаниялардың қаржы-шаруашылық қызметі туралы статистикалық ақпаратты қалыптастыру
X
X
X
X
X
";
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар және іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлімде:
"3.1 Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар және іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері" деген кіші бөлімде:
"Мемлекеттік қаражат тұрақтылығы" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Республикалық бюджеттің теңгерімділігі, Ұлттық қор активтерін 2020 жылда ЖІӨ-ге шаққанда кемінде 30 % деңгейге жеткізу және қолайлы деңгейде үкіметтің борыш көлемін қолдау" деген 1.1 -мақсатта:
"Республикалық бюджеттің тапшылығын азайту, мемлекеттік шығыстар құрылымының тиімділігін арттыру және үкіметтік борышты қолайлы деңгейде ұстап тұру" деген 1.1.1-міндетте:
тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
"Үкімет борышы мониторингі х х х х х" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борыштың тәуекелдерін бағалау
X
X
X
X
X
Үкіметтік борыштың қауіпсіз деңгейін қолдау кезінде табыс ауытқымасын құру үшін қор нарығында тиісті бағдар белгілеу үшін қажетті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі шығаратын МБҚ-нің жеткілікті көлемін қолдау
X
X
X
X
X
";
мынадай мазмұндағы 1.1.1-1-міндетпен толықтырылсын:
"
Нысаналы индикаторға қол жеткізу жолдары, құралдары мен әдістері: 1.1.1-1 міндет. Квазимемлекеттік сектордың сыртқы борышының мониторингі
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (ағымдағы жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Мониторингпен қамтылған квазимемлекеттік сектор ұйымдарының үлесі
Мониторингпен қамтылған квазимемлекеттік сектор ұйымдарының саны/квазимемлекеттік сектор ұйымдарының жалпы саны * 100
%
-
-
50
100
100
100
100
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар
іске асыру мерзімі
2011
2012
2013
2014
2015
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы борышының қалыптасу, өзгеру және оған қызмет көрсету үдерісін есепке алуды ұйымдастыру
X
X
X
X
X
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы борышының қалыптасу, өзгеру және оған қызмет көрсету үдерісін талдау
X
X
X
X
X
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы борышы жай-күйінің шешуші көрсеткіштерін және тәуекелдер деңгейін бағалау, ден қою шараларын қолдану
X
X
X
X
X
";

3) утратил силу постановлением Правительства РК от 27.02.2017 № 92.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.02.2017 № 92.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 351 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции по управлению государственным и валовым внешним долгом";
2) подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1482 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 351 и от 7 апреля 2010 года № 286".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов

3) Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.02.2017 № 92 қаулысымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Мемлекеттік және жалпы сыртқы борышты басқару жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 351 қаулысы;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 351 және 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 286 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1482 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов