О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 384
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О внесении дополнений и изменений в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
В целях дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) в трехмесячный срок со дня принятия настоящего Указа утвердить порядок осуществления оценки и контроля реализации отраслевых программ;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
Астана. Акорда, 2011 года
№ __
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" _________ 2011 года №__
Дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2008 года № 653 "О Государственной программе "Путь в Европу" на 2009 - 2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 37, ст. 398): дополнить пунктом 2-1. следующего содержания:
"2-1. Правительству Республики Казахстан представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Программы в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан.".";
пункт 4 исключить.
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 30, ст. 259, 2010 г., № 20-21, ст. 150):
в Системе государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной вышеназванным Указом:
пункт 4 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания: "2-1) Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан;"; пункт 5 дополнить частями четвертым и пятым следующего содержания: "Мониторинг общенационального плана мероприятий осуществляется уполномоченным органом по государственному планированию ежемесячно и информация о ходе реализации представляется в Правительство Республики Казахстан не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным.
Информация о ходе реализации общенационального плана мероприятий представляется уполномоченным органом по государственному планированию в Правительство Республики Казахстан по итогам полугодия - до 15 июля отчетного года, по итогам года - до 15 января года, следующего за отчетным, Правительством Республики Казахстан в Администрацию Президента Республики Казахстан по итогам полугодия - до 25 июля отчетного года, по итогам года - до 25 января года, следующего за отчетным."; в пункте 6:
часть шестую дополнить словами ", а также через Планы мероприятий по их реализации";
в части седьмой после слова "Порядок разработки" дополнить словами проведения мониторинга, оценки и контроля";
дополнить частью восьмой следующего содержания: "Мониторинг, оценка и контроль концепций и доктрин осуществляются уполномоченным органом определяемым Президентом Республики Казахстан.";
дополнить разделом 3.2.-1. следующего содержания: "3.2.-1. Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан 15-1. Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан разрабатывается в целях обеспечения национальной безопасности.

"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 384 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуі мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) осы Жарлық қабылданған күннен бастап үш ай мерзімде салалық бағдарламалардың іске асырылуын бағалауды және бақылауды жүзеге асыру тәртібін бекітсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                         Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» _______
№ ___ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер
1. «2009 - 2011 жылдарға арналған «Еуропаға жол» мемлекеттік бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 29 тамыздағы № 653 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 37, 398-құжат):
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Қазақстан Республикасының Үкіметі «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Бағдарламаның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.»;
4-тармақ алып тасталсын.
2. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 30, 259-құжат, 2010 ж., № 20-21, 150-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінде:
4-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы;»;
5-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші бөліктермен толықтырылсын:
«Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының мониторингін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган ай сайын жүзеге асырады және оның іске асырылу барысы туралы ақпарат Қазақстан Республикасының Үкіметіне есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей беріледі.
Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметіне жартыжылдық қорытындылары бойынша - есепті жылдың 15 шілдесіне дейін, жылдың қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін, Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жартыжылдық қорытындылары бойынша - есепті жылдың 25 шілдесіне дейін, жылдың қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін береді.»;
6-тармақта:
алтыншы бөлік «арқылы» деген сөзден кейін «, сондай-ақ оны іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары арқылы» деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші бөліктегі «доктриналарды әзірлеу» деген сөздерден кейін «, оларға мониторинг, бағалау және бақылау жүргізу» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші бөлікпен толықтырылсын:
«Тұжырымдамалар мен доктриналардың мониторингін, оларды бағалау мен бақылауды Қазақстан Республикасының Президенті айқындайтын уәкілетті орган жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 3.2-1-бөліммен толықтырылсын:
«3.2.-1. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы
15-1. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында әзірленеді.

15-2. Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан разрабатывается на среднесрочный (на 5 лет) или долгосрочный (свыше 5 лет) периоды уполномоченным органом по государственному планированию.
15-3. Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан утверждается Президентом Республики Казахстан.
15-4. Мониторинг и оценка реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан проводится уполномоченным органом по государственному планированию, на основе которых может осуществляться его корректировка.
15-5. Контроль за реализацией Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
15-6. Порядок разработки, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан определяется Президентом Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 33-1. следующего содержания:
"33-1. Стратегические планы не разрабатываются государственными органами, определенными Бюджетным кодексом Республики Казахстан.";
в пункте 34 слова "уполномоченным органом по государственному планированию" заменить словами "уполномоченными органами по государственному планированию, бюджетному планированию и органом ответственным за проведение юридической экспертизы";
в пункте 35 в части третьей слово "и Правительством" исключить; дополнить пунктом 37-1. следующего содержания:
"37-1. Мониторинг реализации стратегических планов Верховного Суда Республики Казахстан, Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан, Национального центра по правам человека Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан осуществляется государственным органом - разработчиком.";
дополнить пунктом 38-1. следующего содержания:
"38-1. Оценка реализации стратегических планов Верховного Суда Республики Казахстан, Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан, Национального центра по правам человека Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан осуществляется государственным органом - разработчиком.";
в части первой пункта 40 слово "Правительством" заменить словом "уполномоченным органом по государственному планированию";
дополнить пунктом 40-1. следующего содержания:
"40-1. Контроль за реализацией стратегических планов Верховного Суда Республики Казахстан, Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан, Национального центра по правам человека Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан осуществляется государственным органом - разработчиком.";

15-2. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган орта мерзімді (5 жылға) немесе ұзақ мерзімді (5 жылдан астам) кезеңдерге әзірлейді.
15-3. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
15-4. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуының мониторингі мен оны бағалауды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді, бұлар оны түзетуді жүзеге асыруға негіз болуы мүмкін.
15-5. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуын бақылауды Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі жүзеге асырады.
15-6. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын әзірлеу, оған мониторинг, бағалау және бақылау жүргізу тәртібін Қазақстан Республикасының Президенті айқындайды.»;
мынадай мазмұндағы 33-1-тармақпен толықтырылсын:
«33-1. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде айқындалған мемлекеттік органдар стратегиялық жоспарларды әзірлемейді.»;
34-тармақта:
«мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның» деген сөздер «мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдардың және заңдық сараптама жүргізуге жауапты органның» деген сөздермен ауыстырылсын;
«орган» деген сөз «органдар» деген сөзбен ауыстырылсын;
35-тармақтың үшінші бөлігіндегі «Президентінің Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің» деген сөздер «Президенті Әкімшілігінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
«37-1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасының Парламенті Шаруашылық басқармасының, Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының стратегиялық жоспарларын іске асыру мониторингін әзірлеуші мемлекеттік орган жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 38-1-тармақпен толықтырылсын:
«38-1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасының Парламенті Шаруашылық басқармасының, Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының стратегиялық жоспарларының іске асырылуын бағалауды әзірлеуші мемлекеттік орган жүзеге асырады.»;
40-тармақтың бірінші бөлігіндегі «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздер «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органы» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
«40-1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасының Парламенті Шаруашылық басқармасының, Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының стратегиялық жоспарларының іске асырылуын бақылауды әзірлеуші мемлекеттік орган жүзеге асырады.»;

дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. Оценка и контроль реализации отраслевых программ проводится уполномоченным органом по государственному планированию.";
в пункте 46 слова "и мониторинга" заменить словами ", мониторинга, оценки и контроля";
в части первой пункта 47 слово "государственному" заменить словом "бюджетному".
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922 "О Стратегическом плане развития Республики Казахстан до 2020 года" САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 10, ст. 115):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Правительству Республики Казахстан начиная с 2012 года представлять результаты мониторинга реализации Стратегического плана в Администрацию Президента Республики Казахстан в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан.".
4. в Указ Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 20-21, ст. 150):
в пункте 1 после слова "страны," дополнить словами "Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан,";
в Правилах разработки, реализации, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан, Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, государственных программ, программ развития территорий, стратегических планов государственных органов, утвержденных вышеназванным Указом:
в заголовке и в пунктах 1 и 2 после слова "страны," дополнить словами "Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан,";
в пункте 3 дополнить подпунктами 4-1) и 4-2) следующего содержания:
4-1) стратегические документы - Стратегия развития Казахстана до 2030 года, Стратегический план развития Республики Казахстан на соответствующий десятилетний период и Прогнозная схема территориально-пространственного развития страны и Стратегии национальной безопасности формирующие глобальное видение, генеральное направление государственной политики экономического, социального, общественно-политического развития страны на долгосрочный период;

мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:
«45-1. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын бағалауды және бақылауды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.»;
46-тармақтағы «мен мониторинг» деген сөздер «, мониторинг, бағалау мен бақылау» деген сөздермен ауыстырылсын;
47-тармақтағы «мемлекеттік жоспарлау» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау» деген сөздермен ауыстырылсын.
3. «Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 10, 115-құжат):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2012 жылдан бастап «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған мерзімде Стратегиялық жоспарды іске асыру мониторингінің нәтижелерін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсынып отырсын.».
4. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 20-21, 150-құжат):
1-тармақтағы «схемасын,» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын,» деген сөздермен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарын, Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасын, мемлекеттік бағдарламаларды, аумақтарды дамыту бағдарламаларын, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын әзірлеу, іске асыру, мониторинг, бағалау және бақылау жүргізу ережелерінде:
тақырыбы мен 1-тармақтағы «схемасын,» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтағы «схемасы,» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы,» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
«кезең.» деген сөз «кезең;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1) және 4-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«4-1) стратегиялық құжаттар - жаһандық пайымдауды, елдің ұзақ мерзімді кезеңге арналған экономикалық, әлеуметтік, қоғамдық-саяси дамуының мемлекеттік саясатының басты бағытын қалыптастыратын Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясы, Қазақстан Республикасының тиісті онжылдық кезеңге арналған стратегиялық даму жоспары мен Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасы және Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы;

4-2) программные документы - государственные программы и программы развития территорий.";
в пункте 11 слова "и Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны" заменить словами ", Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны и Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан";
дополнить пунктом 16-1. следующего содержания:
"16-1. Для проведения мониторинга программных документов уполномоченный орган по бюджетному планированию представляет в уполномоченный орган по государственному планированию информацию о реатазации бюджетных программ с указанием плановых и фактических сумм исполнения по данным бюджетным программам исходя из достижения их показателей, утвержденных в составе Стратегического плана государственного органа, по итогам полугодия не позднее 1 августа текущего года и по итогам года - не позднее 30 января года, следующего за отчетным, по форме установленной центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Заключение должно содержать:
1) реквизиты документа (наименование, номер, дата нормативного правового акта, которым утверждался документ, государственный орган, ответственный за разработку, и государственные органы - соисполнители, сроки реализации, в том числе по этапам);
2) целевые индикаторы с промежуточными значениями на отчетный период. В случае недостижения промежуточных значений указать причины недостижения;
3) количество запланированных на отчетный период и недостигнутых показателей результатов, мероприятий;
4) информацию о выделенных и неосвоенных на отчетный период финансовых средств, в разбивке по источникам финансирования;
5) сведения о проведенных контрольных мероприятиях;
6) выводы и предложения.";
в пункте 35 после слова "документов" дополнить словами ". стратегических планов государственных органов";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Контроль за реализацией стратегических документов, государственных программ и стратегических планов, утверждаемых Президентом Республики Казахстан или должностным лицом, им уполномоченным, осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
Контроль за реализацией стратегических планов, утверждаемых Правительством Республики Казахстан, осуществляется уполномоченным органом по государственному планированию.
Контроль за реализацией стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, осуществляется соответствующим местным исполнительным органом.";
в пункте 65 слова "оперативной отчетности на основе информации" заменить словами "общего отчета по мониторингу на основе оперативной отчетности о ходе реализации Стратегического плана развития Республики Казахстан,";

4-2) бағдарламалық құжаттар - мемлекеттік бағдарламалар мен аумақтарды дамыту бағдарламалары.»;
11-тармақтағы «және Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасын» деген сөздер «, Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасын және Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
«16-1. Бағдарламалық құжаттардың мониторингін жүргізу үшін бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жарты жылдың қорытындылары бойынша ағымды жылдың 1 тамызынан кешіктермей және жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша мемлекеттік органның Стратегиялық жоспарының құрамында бекітілген олардың көрсеткіштеріне қол жеткізуді негізге ала отырып, осы бюджеттік бағдарламалар бойынша жоспарлы және нақты атқарылу сомасы көрсетілген бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы ақпарат береді.»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Қорытынды мыналарды:
1) құжаттың деректемелерін (құжат бекітілген нормативтік құқықтық актінің атауы, нөмірі, күні, әзірлеуге жауапты мемлекеттік орган және бірлесіп орындаушы мемлекеттік органдар, іске асыру мерзімдері, оның ішінде кезеңдер бойынша);
2) есепті кезеңге арналған аралық мәндерімен нысаналы индикаторларды. Аралық мәндерге қол жеткізілмеген жағдайда себептері көрсетілсін;
3) есепті кезеңге жоспарланған және қол жеткізілмеген нәтижелер көрсеткіштерінің, іс-шаралардың санын;
4) қаржыландыру көздері бойынша бөле отырып, есепті кезеңге бөлінген және игерілмеген қаржы қаражаты туралы ақпаратты;
5) жүргізілген бақылау іс-шаралары туралы мәліметтерді;
6) қорытындылар мен ұсыныстарды қамтуға тиіс»;
35-тармақтағы «құжаттарды» деген сөзден кейін «, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын» деген сөздермен толықтырылсын;
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«44. Қазақстан Республикасының Президенті немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адам бекітетін стратегиялық құжаттардың, мемлекеттік бағдарламалардың және стратегиялық жоспарлардың іске асырылуын бақылауды Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін стратегиялық жоспарлардың іске асырылуын бақылауды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады.
Облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарының іске асырылуын бақылауды тиісті жергілікті атқарушы орган жүзеге асырады.»;
65-тармақтағы «ақпараттар негізінде жедел есептілікті» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын іске асыру барысы туралы жедел есептілік негізінде мониторинг жөніндегі жалпы есепті» деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить пунктом 66-1. следующего содержания:
"66-1. Для проведения мониторинга Стратегического плана развития Республики Казахстан государственные органы, ответственные за достижение целевых индикаторов, в пределах своей компетенции представляют оперативную отчетность о ходе реализации Стратегического плана развития Республики Казахстан в уполномоченный орган по государственном) планированию до 1 июня года, следующего за отчетным периодом;";
пункт 73 исключить;
пункты 75, 77, 78 и 79 изложить в следующей редакции:
"75. Администрация Президента Республики Казахстан в месячный срок после представления заключений об итогах мониторинга и оценки Стратегического плана развития Республики Казахстан представляет Президенту Республики Казахстан ежегодную информацию по результатам контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан.
Порядок осуществления контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан определяется Президентом Республики Казахстан.
77. Разработанный проект Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны должен соответствовать следующим требованиям:
1) разрабатываться в целях реализации Стратегического плана развития Республики Казахстан на предстоящий десятилетний период;
2) раскрывать вопросы перспективной территориальной организации страны;
3) раскрывать вопросы оптимального использования экономических ресурсов, использования новых систем организации производительных сил;
4) содержать вопросы инфраструктурного обеспечения территорий.";
78. Структура Прогнозной схемы территориально-пространственного развития содержит следующие разделы:
1) анализ сложившейся экономической организации территорий;
2) основные направления территориально-пространственного развития;
3) прогнозные схемы развития секторов экономики Республики Казахстан;
4) индикаторы для мониторинга реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны на предстоящий десятилетний период.
79. Раздел "Анализ сложившейся экономической организации территорий" должен содержать оценку экономического потенциала регионов исходя из приоритетов развития страны, оценку трудового и демографического потенциала, вопросы обеспеченности социальной инфраструктуры в целом по стране и в каждом из ее регионов.";
пункты 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 и 90 исключить; пункты 91 и 92 изложить в следующей редакции:
"91. Раздел "Основные направления территориально-пространственного развития" состоит из целей, задач и основных подходов территориально-пространственного развития страны, сценариев регионального развития, стратегических направлении развития регионов, вопросов эффективного развития крупных агломераций и других систем расселения, совершенствования межбюджетных отношений и внедрения единых стандартов обеспеченности базовыми социальными услугами.

мынадай мазмұндағы 66-1-тармақпен толықтырылсын:
«66-1. Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарларының мониторингін жүргізу үшін нысаналы индикаторларға қол жеткізуге жауапты мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 маусымына дейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарының іске асырылу барысы туралы жедел есептілікті ұсынады.»;
73-тармақ алып тасталсын;
75, 77, 78 және 79-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«75. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарының мониторингі мен бағалау нәтижелері туралы қортындылар берілгеннен кейін бір ай мерзімде Қазақстан Республикасының Президентіне Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын бақылау нәтижелері жөніндегі жыл сайынғы ақпаратты береді.
Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын бақылауды жүзеге асыру тәртібін Қазақстан Республикасының Президенті айқындайды.
77. Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасының әзірленген жобасы мынадай талаптарға сәйкес болуға:
1) алдағы онжылдық кезеңге арналған Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын іске асыру мақсатында әзірленуге;
2) елді перспективалы аумақтық ұйымдастыру мәселелерін ашып  көрсетуге;
3) экономикалық ресурстарды оңтайлы пайдалану, өндіруші күштерді ұйымдастырудың жаңа жүйелерін пайдалану мәселелерін ашып көрсетуге;
4) аумақтарды инфрақұрылымдық қамтамасыз ету мәселелерін қамтуға тиіс.
78. Аумақтық-кеңістіктік дамудың болжамды схемасының құрылымы мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) аумақтардың қалыптасқан экономикалық ұйымдастырылуын талдау;
2) аумақтық-кеңістіктік дамудың негізгі бағыттары;
3) Қазақстан Республикасының экономика секторларын дамытудың болжамды схемалары;
4) Елді аумақтық-кеңістіктік дамытудың алдағы онжылдық кезеңге арналған болжамды схемасын іске асырудың мониторингіне арналған индикаторлар.
79. «Аумақтардың қалыптасқан экономикалық ұйымдастырылуын талдау» бөлімі тұтастай елдегі және оның әрбір өңіріндегі елдің даму басымдықтарын негізге ала отырып, өңірлердің экономикалық әлеуетін бағалауды, еңбек және демографиялық әлеуетті бағалауды, әлеуметтік инфрақұрылымның қамтамасыз етілу мәселелерін қамтуға тиіс»;
80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 және 90-тармақтар алып тасталсын;
91 және 92-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«91. «Аумақтық-кеңістіктік дамудың негізгі бағыттары» бөлімі елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының мақсаттарынан, міндеттері мен басты тәсілдерінен, өңірлердің даму сценарийлерінен, өңірлердің стратегиялық даму бағыттарынан, ірі агломерациялардың тиімді даму мәселелерінен және басқа да таратып орналастыру жүйелерінен, бюджетаралық қатынастарды жетілдіру мен базалық әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз етілудің бірыңғай стандарттарын енгізуден тұрады.

92. Раздел "Прогнозные схемы развития секторов экономики Республики Казахстан" содержит схемы перспективного развития индустриального сектора, развития агропромышленного комплекса, развития инженерно-транспортной инфраструктуры.";
дополнить пунктом 92-1. следующего содержания:
"92-1. Раздел "Индикаторы для мониторинга реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны на предстоящий десятилетний период" включает в себя основные показатели развития регионов на предстоящий десятилетний период, прогнозные параметры развития отраслей.";
пункты 93 исключить; в пункте 95:
слова "оперативной отчетности" заменить словами "общего отчета по мониторингу";
слово ", информации" заменить словами "оперативной отчетности о ходе реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны.";
дополнить пунктом 96-1. следующего содержания:
"96-1. Для проведения мониторинга Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны государственные органы и местные исполнительные органы, ответственные за достижение целей и задач, в пределах своей компетенции представляют оперативную отчетность о ходе реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны в уполномоченный орган по государственному планированию до 1 мая года, следующего за отчетным периодом;"; 10? исключить;
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. Администрация Президента Республики Казахстан в месячный срок после представления заключений об итогах мониторинга и оценки Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны представляет Президенту Республики Казахстан ежегодную информацию по результатам контроля Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны.
Порядок осуществления контроля Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны определяется Президентом Республики Казахстан.";
дополнить разделом 3-1. следующего содержания:
"3-1. Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан
3-1-1. Разработка Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан
105-1. Проект Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан должен соответствовать следующим требованиям:
1) разрабатываться в целях реализации Стратегического плана развития Республики Казахстан;
2) охватывать приоритетные направления национальной безопасности, определенные Законом Республики Казахстан "О национальной безопасности Республики Казахстан";
3) излагаться кратко и четко.
105-2. Структура Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан состоит из следующих разделов:

92. «Қазақстан Республикасының экономика секторларын дамытудың болжамды схемалары» бөлімі индустриялық сектордың перспективалық даму, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту, инженерлік-көлік инфрақұрылымын дамыту схемаларын қамтиды.»;
мынадай мазмұндағы 92-1-тармақпен толықтырылсын:
«92-1. «Елдің алдағы онжылдық кезеңге арналған аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасын іске асырудың мониторингіне арналған индикаторлар» бөлімі өңірлерді дамытудың алдағы онжылдық кезеңге арналған негізгі көрсеткіштерін, салаларды дамытудың болжамды параметрлерін қамтиды.»;
93-тармақ алып тасталсын;
95-тармақтағы «ақпарат негізінде жедел есептілікті» деген сөздер «Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасының іске асырылу барысы туралы жедел есептілік негізінде мониторинг жөніндегі жалпы есепті» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 96-1-тармақпен толықтырылсын:
«96-1. Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасының мониторингін жүргізу үшін мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу үшін жауапты мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар өз құзыреті шегінде есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырына дейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасының іске асырылу барысы туралы жедел есептілікті тапсырады.»;
103-тармақ алып тасталсын;
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«105. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасының мониторингі мен бағалау нәтижелері туралы қорытындылар берілгеннен кейін бір ай мерзімде Қазақстан Республикасының Президентіне жыл сайын Елдің аумақтық-кеністіктік дамуының болжамды схемасын бақылау нәтижелері туралы жыл сайынғы ақпаратты береді.
Елдің аумақтық-кеңістіктік дамуының болжамды схемасын бақылауды жүзеге асыру тәртібін Қазақстан Республикасының Президенті айқындайды.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-бөліммен толықтырылсын:
«3-1. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы
3-1.1. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын әзірлеу
105-1. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының жобасы мынадай талаптарға сәйкес болуға:
1) Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарын іске асыру мақсатында әзірленуге;
2) «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған ұлттық қауіпсіздіктің басым бағыттарын қамтуға;
3) қысқа әрі нақты жазылуға тиіс.
105-2. Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік стратегиясының құрылымы мынадай бөлімдерден тұрады:

1) введение;
2) приоритетные направления национальной безопасности;
3) заключение.
105-3. В разделе "Введение" указываются обоснование и необходимость разработки Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан на предстоящий плановый период.
105-4. В разделе "Приоритетные направления национальной безопасности" в разрезе основных приоритетных направлений национальной безопасности указываются:
основные проблемы в сфере обеспечения безопасности;
потенциальные угрозы безопасности, вытекающие из возможных сценариев развития страны;
стратегические цели в сфере обеспечения безопасности.
Для каждой стратегической цели должен соответствовать целевой индикатор (промежуточный и конечный) для определения степени ее достижения.
В разрезе каждой стратегической цели должны быть определены соответствующие задачи, формируемые на основе анализа ситуации и позволяющие увидеть ключевые изменения в определенной сфере к концу планового периода.
Каждая задача должна содержать показатели результатов как количественно измеримые значения, характеризующие степень решения задач программы с указанием конкретного периода, в котором предполагается достигнуть планируемого значения.
105-5. В разделе "Заключение" приводятся основные выводы и результаты реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан на предстоящий плановый период.
3-1-2. Реализация Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан
105-6. Реализация Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан осуществляется посредством реализации Плана мероприятий по ее реализации.
105-7. План мероприятий по реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан - совокупность конкретных действий государственных органов, направленных на достижение стратегических целей и задач с определением сроков, ответственных за исполнение и форм завершения.
105-8. План мероприятий по реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан разрабатывается поэтапно уполномоченным органом по государственному планированию и утверждается Правительством Республики Казахстан по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан в месячный срок со дня утверждения Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан.
3-1-3. Мониторинг Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан
105-9. Мониторинг Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан осуществляется уполномоченным органом по государственному планированию на основе оперативной отчетности, представляемой государственными органами.

1) кіріспе;
2) ұлттық қауіпсіздіктің басым бағыттары;
3) қорытынды.
105-3. «Кіріспе» бөлімінде алдағы жоспарлы кезеңге арналған Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын әзірлеудің негіздемесі мен қажеттілігі көрсетіледі.
105-4. «Ұлттық қауіпсіздіктің басым бағыттары» бөлімінде ұлттық қауіпсіздіктің негізгі басым бағыттары бөлінісінде:
қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы негізгі проблемалар;
елдің дамуының ықтимал сценарийлерінен туындайтын қауіпсіздікке әлеуетті қатерлер;
қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы стратегиялық мақсаттар көрсетіледі.
Стратегиялық мақсатқа қол жеткізу дәрежесін айқындау үшін әрбір мақсатқа нысаналы индикатор (аралық және түпкілікті) сәйкес келуге тиіс.
Әрбір стратегиялық мақсат бөлінісінде жағдайды талдау негізінде қалыптастырылатын және жоспарлы кезеңнің соңында белгілі бір саладағы түйінді өзгерістерді көруге мүмкіндік беретін тиісті міндеттер айқындалуға тиіс.
Әрбір міндет жоспарлы мәнге қол жеткізу көзделетін нақты кезең көрсетіле отырып, бағдарламаның міндеттерін шешу дәрежесін сипаттайтын, сандық жағынан өлшенетін мән ретіндегі нәтижелер көрсеткіштерін қамтуға тиіс.
105-5. «Қорытынды» бөлімінде алдағы жоспарлы кезеңге арналған Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асырудың негізгі тұжырымдары мен нәтижелері келтіріледі.
3-1.2. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру
105-6. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру оның Іс-шаралар жоспарын орындау арқылы жүзеге асырылады.
105-7. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары - мемлекеттік органдардың стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге бағытталған, мерзімі, жауапты орындаушылары мен аяқтау нысандары айқындалған нақты іс-қимылының жиынтығы.
105-8. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган кезең-кезеңімен әзірлейді және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы бекітілген күнінен бастап бір ай мерзімде бекітеді.
3-1.3. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының мониторингі
105-9. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының мониторингін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік органдар ұсынатын жедел есептілік негізінде жүзеге асырады.

105-10. Мониторинг Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан осуществляется один раз в год.
105-11. Государственные органы, участвующие в реатизации, в пределах своей компетенции в срок до 15 января года, следующего за отчетным годом, представляют в уполномоченный орган по государственному планированию оперативную отчетность о ходе реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан по итогам года;
105-12. Уполномоченный орган по государственному планированию по итогам проведенного мониторинга Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан подготавливает общий отчет по мониторингу и представляет его в Правительство Республики Казахстан до 1 февраля года, следующего за отчетным годом;
105-13. После рассмотрения общего отчета по мониторингу уполномоченного органа по государственному планированию Правительство Республики Казахстан подготавливает заключение по итогам проведенного мониторинга Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан и представляет его в Администрацию Президента Республики Казахстан до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
3-1-4. Оценка Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан
105-14. Оценка Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан проводится уполномоченным органом по государственному планированию по истечении трех лет реатизации (промежуточная) и по итогам планового периода (окончательная).
105-15. Уполномоченный орган по государственному планированию по итогам проведенной оценки Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан подготавливает общий отчет по оценке и представляет его в Правительство Республики Казахстан не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным периодом.
105-16. После рассмотрения общего отчета по оценке уполномоченного органа по государственному планированию Правительство Республики Казахстан подготавливает заключение по оценке Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан и представляет его в Администрацию Президента Республики Казахстан не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным периодом.
3-1-5. Контроль Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан
105-17. Контроль Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан осуществляется на основе результатов мониторинга, оценки и проведенных контрольных мероприятий по реализации Плана мероприятий.
105-18. Порядок осуществления контроля Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан определяется Президентом Республики Казахстан.";
в пункте 136 после слов "на весь период реализации" слова "государственной программы" заменить словами "или поэтапно";

105-10. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының мониторингі жылына бір рет жүзеге асырылады.
105-11. Іске асыруға қатысатын мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жыл қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру барысы туралы жедел есептілікті ұсынады;
105-12. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының жүргізілген мониторингінің қорытындылары бойынша мониторинг жөніндегі жалпы есепті дайындайды және оны есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады;
105-13. Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның мониторинг жөніндегі жалпы есебін қарағаннан кейін Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясының жүргізілген мониторингінің нәтижесі бойынша қорытынды дайындайды және оны есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсынады.
3-1.4. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын бағалау
105-14. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын бағалауды оларды іске асырудың үш жылы өткеннен кейін (аралық) және жоспарлы кезеңнің қорытындылары (түпкілікті) бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
105-15. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын жүргізілген бағалау қорытындылары бойынша бағалау жөніндегі жалпы есепті дайындайды және оны есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне тапсырады.
105-16. Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бағалау жөніндегі жалпы есебін қарағаннан кейін Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын бағалау бойынша қорытынды дайындайды және оны есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсынады.
3-1.5. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын бақылау
105-17. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясын бақылау Іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша мониторинг, бағалау және жүргізілген бақылау іс-шараларының нәтижелері негізінде жүзеге асырылады.
105-18. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясына бақылауды жүзеге асыру тәртібін Қазақстан Республикасының Президенті айқындайды.»;
136-тармақтағы «мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың барлық кезеңіне» деген сөздер «іске асырудың барлық кезеңіне немесе кезең-кезеңімен» деген сөздермен ауыстырылсын;

в пункте 140 слова "1 сентября" заменить словами "15 августа";
пункт 141:
слово "заключение" заменить словом "заключения";
слово "его" заменить словом "их";
цифры "15" заменить цифрой "1";
пункт 142:
в подпункте 1) цифры "10" заменить цифрой "15";
в подпункте 2) слова "1 февраля" заменить словами "25 января";
в пункте 143 слова "1 марта" заменить словами "13 февраля";
в пункте 144 цифры "15" заменить цифрой "1";
пункт 150 исключить;
пункт 152 изложить в следующей редакции:
"152. Администрация Президента Республики Казахстан в месячный срок после представления заключений об итогах мониторинга по итогам года и оценки государственных программ представляет Президенту Республики Казахстан ежегодную информацию по результатам контроля государственных программ.
Порядок проведения контроля государственных программ определяется Президентом Республики Казахстан.";
в пункте 159:
в подпункте 4) слова "и показатели результатов" заменить словами ", показатели результатов и пути их достижения";
подпункты 5) и 6) исключить;
в пункте 169 слова "В разделе "Пути достижения поставленных целей программы и соответствующие меры" заменить словами "В разрезе каждой задачи";
дополнить пунктом 169-1. следующего содержания:
"169-1. В путях достижений поставленных целей программы развития территории необходимо указать насколько реализация данных мер (мероприятий) позволит достичь поставленных целей.";
пункт 170 изложить в следующей редакции:
"170. Информацию о путях достижения поставленных целей и решения стоящих задач необходимо показать в разбивке по этапам реализации программы развития территории.";
пункт 175 изложить в следующей редакции:
"175. Реализация программы развития области, города республиканского значения, столицы осуществляется посредством реализации Плана мероприятий по реализации соответствующей программы развития области, города республиканского значения, столицы и соответствующих стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы.
Реализация программы развития района (города областного значения), осуществляется посредством реализации Плана мероприятий по реализации соответствующей программы развития района (города областного значения).";
в пункте 179 после слов "оперативной отчетности" дополнить словами ". представляемый государственными органами"; пункт 181 изложить в следующей редакции:

140-тармақтағы «1 қыркүйегіне» деген сөздер «15 тамызына» деген сөздермен ауыстырылсын;
141-тармақта:
«қорытынды» деген сөз «қорытындылар» деген сөзбен ауыстырылсын;
«оны» деген сөз «оларды» деген сөзбен ауыстырылсын;
«15» деген цифрлар «1» деген цифрмен ауыстырылсын;
142-тармақта:
1) тармақшадағы «10» деген цифрлар «15» деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы «1 ақпанына» сөздер «25 қаңтарына» деген сөздермен ауыстырылсын;
143-тармақтағы «1 наурызына» деген сөздер «13 ақпанына» деген сөздермен ауыстырылсын;
144-тармақтағы «15» деген цифрлар «1» деген цифрмен ауыстырылсын;
150-тармақ алып тасталсын;
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«152. Жылдың және мемлекеттік бағдарламаны бағалау қорытындылары бойынша мониторингтің нәтижелері туралы қорытынды ұсынылғаннан кейін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі бір ай мерзімде Қазақстан Республикасының Президентіне мемлекеттік бағдарламаларды бақылау нәтижелері бойынша жыл сайынғы ақпаратты береді.
Мемлекеттік бағдарламаларға бақылау жүргізу тәртібін Қазақстан Республикасының Президенті айқындайды.»;
159-тармақта:
4) тармақшадағы «мен нәтижелер көрсеткіштері» деген сөздер «, нәтижелер көрсеткіштері және оларға қол жеткізу жолдары» деген сөздермен ауыстырылсын;
5)  және 6) тармақшалар алып тасталсын;
169-тармақтағы «Бағдарламаның қойылған мақсаттарына қол жеткізу жолдары және тиісті шаралар» бөлімінде» деген сөздер «Әрбір міндет бөлінісінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 169-1-тармақпен толықтырылсын:
«169-1. Аумақтарды дамыту бағдарламасының қойылған мақсаттарына қол жеткізу жолдарында осы шараларды (іс-шараларды) іске асыру қойылған мақсаттарға қол жеткізуге қаншалықты мүмкіндік беретінін көрсету қажет.»;
170-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«170. Қойылған мақсаттарға қол жеткізу және алда тұрған міндеттерді шешудің жолдары туралы ақпаратты аумақтарды дамыту бағдарламасын іске асыру кезеңдері бөлінісінде көрсету қажет.»;
175-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«175. Облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамыту бағдарламасын іске асыру облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамытудың тиісті бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын және облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың тиісті стратегиялық жоспарларын іске асыру арқылы жүзеге асырылады.
Ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) дамыту бағдарламасын іске асыру ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) дамытудың тиісті бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын іске асыру арқылы жүзеге асырылады.»;
179-тармақ «уәкілетті органдары» деген сөздерден кейін «мемлекеттік органдар» деген сөздермен толықтырылсын;
181-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"181. Для проведения мониторинга программ развития территорий государственные органы, ответственные за их реализацию, в пределах своей компетенции представляют в уполномоченные органы по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы оперативную отчетность по итогам полугодия - до 15 июля отчетного года, по итогам года - до 15 января года, следующего за отчетным.";
дополнить пунктом 181-1. следующего содержания:
"181-1. Уполномоченный орган по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы на основании оперативной отчетности, представленной государственными органами, подготавливает оперативную отчетность по мониторингу и представляет его в уполномоченный орган по государственному планированию по итогам полугодия - до 1 августа отчетного года, по итогам года - до 30 января года, следующего за отчетным.";
в пункте 182 слова "15 февраля" заменить словами "13 февраля";
в пункте 183 цифры "10" заменить цифрой "1";
пункт 194 изложить в следующей редакции:
"194. Администрация Президента Республики Казахстан в месячный срок после представления заключений об итогах мониторинга по итогам года и оценки программ развития области, города республиканского значения, столицы представляет Президенту Республики Казахстан ежегодную информацию по результатам контроля программ развития области, города республиканского значения, столицы.
Порядок осуществления контроля программ развития области, города республиканского значения, столицы определяется Администрацией Президента Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 194-1. следующего содержания:
"194-1. Порядок осуществления контроля программ развития района (города областного значения) определяется соответствующим маслихатом района (города областного значения).";
в пункте 195 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) содержать ключевые направления деятельности государственного органа, исходя из функций и задач, возложенных на данный государственный орган;";
подпункт 2) исключить;
в подпункте 3) пункта 196 слово ", мероприятия" исключить;
в пункте 200:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) анализ основных проблем, стоящих перед экономикой и обществом, на решение которых направлен стратегический план (при этом необходимо выделить основные проблемы, тенденции и предпосылки на основе предварительного анализа сильных и слабых сторон, возможностей и угроз).";
подпункт 3) исключить;
в части первой пункта 204:
слово ", мероприятия" исключить;
слова ", а также приводится описание соответствия стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства" исключить;
в пункте 206 слова "и описываются пути, средства и методы достижения цели" заменить словами ", описываются пути и методы достижения цели с указанием кодов бюджетных программ";
пункт 210 изложить в следующей редакции:

«181. Аумақтарды дамыту бағдарламаларының мониторингін жүргізу үшін оларды іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде жарты жылдың қорытындылары бойынша - есепті жылдың 15 шілдесіне дейін, жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдарына жедел есептілікті ұсынады.»;
мынадай мазмұндағы 181-1-тармақпен толықтырылсын:
«181-1. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органы мемлекеттік органдар ұсынған жедел есептіліктің негізінде мониторинг бойынша жедел есептілікті дайындайды және оны мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жарты жылдың қортындылары бойынша - есепті жылдың 1 тамызына дейін, жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарына дейін ұсынады.»;
182-тармақтағы «15 ақпанынан» деген сөздер «13 ақпанынан» деген сөздермен ауыстырылсын;
183-тармақтағы «10» деген цифрлар «1» деген цифрмен ауыстырылсын;
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«194. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму бағдарламаларын жыл қорытындылары бойынша мониторингілеу мен бағалау нәтижелері туралы қорытынды ұсынылғаннан кейін бір ай мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Қазақстан Республикасының Президентіне облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамыту бағдарламаларын бақылау нәтижелері жөніндегі жыл сайынғы ақпаратты береді.
Облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамыту бағдарламаларын бақылауды жүзеге асыру тәртібін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі айқындайды.»;
мынадай мазмұндағы 194-1-тармақпен толықтырылсын:
«194-1. Ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) дамыту бағдарламаларын бақылауды жүзеге асыру тәртібін тиісті аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихаты айқындайды.»;
195-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) осы мемлекеттік органға жүктелген функциялар мен міндеттерді негізге ала отырып, мемлекеттік орган қызметінің түйінді бағыттарын қамтуы;»;
2) тармақша алып тасталсын;
196-тармақтың 3) тармақшасында «, іс-шаралар» деген сөздер алып тасталсын;
200-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) экономика мен қоғамның алдында тұрған, шешілуіне стратегиялық жоспар бағытталған негізгі проблемаларды талдау (бұл ретте күшті және әлсіз тұстарын, мүмкіндіктер мен қауіптерді алдын ала талдау негізінде негізгі проблемаларды, үрдістер мен алғышарттарды бөліп көрсету қажет) баяндалады;»;
3) тармақша алып тасталсын;
204-тармақтың бірінші бөлігінде:
«, іс-шаралар» және «, іс-шаралары» деген сөздер алып тасталсын;
«, сондай-ақ мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігінің сипаттамасы келтіріледі» деген сөздер алып тасталсын;
206-тармақтағы «және мақсатқа қол жеткізу жолдары, құралдары мен әдістері» деген сөздер «, бюджеттік бағдарламалардың кодтарын көрсете отырып, мақсатқа қол жеткізу жолдары мен әдістері» деген сөздермен ауыстырылсын;
210-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"210. Для каждой задачи приводятся количественно измеримые показатели результатов, максимально отражающие уровень решения задачи в отчетном и плановом периодах.";
пункт 212 исключить;
пункт 214 изложить в следующей редакции:
"214. Планируемые мероприятия, направленные на развитие функциональных возможностей,. излагаются в разрезе стратегических направлений, целей и задач стратегического плана.";
в пункте 220:
подпункт 3) исключить;
в подпункте 4) слова "(количество, качество, эффективность, результат)" заменить словами "(прямой результат, конечный результат, качество, эффективность)";
дополнить пунктом 229-1. следующего содержания:
"229-1. Верховный Суд Республики Казахстан, Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан, Национальный центр по правам человека Республики Казахстан, Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан формируют информацию о ходе реализации стратегических планов и опубликовывают в интернет ресурсах: по итогам первого полугодия отчетного года - не позднее 1 августа отчетного года, а по итогам года - не позднее 1 февраля, следующего за отчетным годом.";
в пункте 230:
слова "по итогам первого полугодия отчетного года и отчетного года" исключить;
слова "Правительство Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченный орган по государственному планированию"; слова "1 февраля" заменить словами "30 января"; дополнить пунктом 230-1. следующего содержания: "230-1. Уполномоченный орган по государственному планированию по итогам проведенного мониторинга стратегических планов государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан подготавливает общий отчет по мониторингу и представляет его в Правительство Республики Казахстан по итогам первого полугодия отчетного года - до 15 августа отчетного года, а по итогам года - не позднее 13 февраля, следующего за отчетным годом.";
пункт 231 изложить в следующей редакции:
"231. Исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, подготавливают оперативную отчетность по реализации стратегических планов и представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию: по итогам первого полугодия отчетного года - до 1 августа отчетного года, а по итогам года - не позднее 30 января, следующего за отчетным годом.";
дополнить пунктами 231-1., 231-2. и 231-3. следующего содержания:
"231-1. Местный уполномоченный орган по государственному планированию по итогам проведенного мониторинга стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета подготавливает общий отчет по мониторингу и представляет его в местный исполнительный орган: по итогам первого полугодия отчетного года - до 15 августа отчетного года, а по итогам года - не позднее 13 февраля, следующего за отчетным годом.

«210. Әрбір міндет үшін есепті және жоспарлы кезеңдерде шешілу деңгейін барынша көрсететін нәтижелердің санмен өлшенетін көрсеткіштері келтіріледі.»;
212-тармақ алып тасталсын;
214-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«214. Функционалдық мүмкіндіктерді дамытуға бағытталған жоспарланатын іс-шаралар стратегиялық жоспардың стратегиялық бағыттары, мақсаттары және міндеттері бөлінісінде жазылады.»;
220-тармақта:
3) тармақша алып тасталсын;
4) тармақшадағы «(сандық, сапалық, тиімділік, нәтижелілік)» деген сөздер «(тікелей нәтижесі, түпкілікті нәтижесі, сапасы, тиімділігі)» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 229-1-тармақпен толықтырылсын:
«229-1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы, Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы стратегиялық жоспарлардың іске асырылу барысы туралы ақпарат қалыптастырады және интернет ресурстарда: есепті жылдың бірінші жартыжылдығының қорытындылары бойынша есепті жылдың 1 тамызынан кешіктірмей, жыл қортындылары бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей жариялайды.»;
230-тармақта:
«Қазақстан Республикасының Үкіметіне» деген сөздер «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға» деген сөздермен ауыстырылсын;
«1 ақпанынан» деген сөздер «30 қаңтарынан» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 230-1-тармақпен толықтырылсын:
«230-1. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша мониторинг жөніндегі жалпы есепті дайындайды және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне есепті жылдың бірінші жартыжылдығының қорытындылары бойынша - есепті жылдың 15 тамызына дейін, жыл қортындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 13 ақпаннан кешіктірмей береді.»;
231-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«231. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар стратегиялық жоспарлардың іске асырылуы жөніндегі жедел есептілікті дайындайды және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға: есепті жылдың бірінші жартыжылдығының қорытындылары бойынша - есепті жылдың 1 тамызына, ал жыл қортындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.»;
мынадай мазмұндағы 231-1, 231-2 және 231-3-тармақтармен толықтырылсын:
«231-1. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына жүргізілген мониторингтің қорытындылары бойынша мониторинг жөніндегі жалпы есепті дайындайды және оны жергілікті атқарушы органға: есепті жылдың бірінші жартыжылдығының қорытындылары бойынша - есепті жылдың 15 тамызына дейін, жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 13 ақпанынан кешіктірмей береді.

231-2. После рассмотрения общего отчета по мониторингу стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, местный исполнительный орган подготавливает заключение и направляет его государственному органу - разработчик}", отчетного года - не позднее 1 сентября отчетного года, а по итогам года - не позднее 1 марта, следующего за отчетным годом.
231-3. Исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета в недельный срок со дня получения заключений местного исполнительного органа о ходе реализации стратегических планов, опубликовывают оперативные отчеты в интернет ресурсах.";
в пункте 232:
слова "заключение и представляет его" заменить словами "заключения и представляет их";
слова "не позднее 15 августа" заменить словами "1 сентября";
слова "не позднее 15 февраля" заменить словами "не позднее 1 марта";
дополнить пунктом 232-1. следующего содержания:
"232-1. Государственные органы в недельный срок со дня получения заключений Правительства Республики Казахстан о ходе реализации стратегических планов, опубликовывают оперативные отчеты в интернет ресурсах.";
в пункте 233 после слов "стратегических планов центральных" дополнить словами "и местных";
пункт 236 исключить;
пункт 240 изложить в следующей редакции:
"240. Порядок осуществления контроля стратегических планов государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, а также Верховный Суд Республики Казахстан, Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан, Национальный центр по правам человека Республики Казахстан, Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан, определяется Администрацией Президента Республики Казахстан, стратегических планов государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан Правительством Республики Казахстан, стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета - соответствующим местным исполнительным органом.".
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958 "О Государственной программе по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан":
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Программы в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан.".

231-2. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларының мониторингі бойынша жалпы есепті қарағаннан кейін жергілікті атқарушы орган қорытынды дайындайды және оны әзірлеуші мемлекеттік органға: есепті жылдың бірінші жарты жылдығының қорытындылары бойынша - есепті жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірмей, ал жыл қорытындылары бойынша - есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей жолдайды.
231-3. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар жергілікті атқарушы органның стратегиялық жоспарлардың іске асырылу барысы туралы қорытындыларын алған күннен бастап бір апта мерзімде жедел есептерді интернет ресурстарда жариялайды.»;
232-тармақта:
«қорытынды дайындайды және оны» деген сөздер «қорытындылар дайындайды және оларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
«15 тамызынан» деген сөздер «1 қыркүйегінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
«15 ақпанынан» деген сөздер «1 наурызынан» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 232-1-тармақпен толықтырылсын:
«232-1. Мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық жоспарлардың іске асырылу барысы туралы қорытындыларын алған күннен бастап бір апта мерзімде жедел есептерді интернет ресурстарда жариялайды.»;
233-тармақтағы «Орталық» деген сөзден кейін «және жергілікті» деген сөздермен толықтырылсын;
236-тармақ алып тасталсын;
240-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«240. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін орталық мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының, Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының стратегиялық жоспарларының іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібін - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының - Қазақстан Республикасының Үкіметі, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларының - тиісті жергілікті атқарушы орган жүзеге асырады.».
5. «Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығына:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған мерзімде Бағдарламаның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.».

6. В Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 28, ст. 215):
в Правилах подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 51 исключить;
дополнить разделом 4-1. следующего содержания:
"4-1. Порядок осуществления контроля за реализацией стратегических и программных документов, утверждаемых Президентом Республики Казахстан
62-1. Контроль за реализацией стратегических и программных документов, утверждаемых Администрацией Президента Республики Казахстан, осуществляется Президентом Республики Казахстан на основе:
1) отчетной информации о ходе реализации государственных программ, представляемой Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета;
2) заключений по итогам проведенного мониторинга стратегических и программных документов, представляемых Правительством Республики Казахстан;
3) результатов оценки стратегических и программных документов;
4) результатов контрольных мероприятий (плановых и внеплановых проверок), проводимых структурными подразделениями Администрации Президента Республики Казахстан.
62-2. Отчетная информация о ходе реализации государственных программ, представляемая Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета в Администрацию Президента Республики Казахстан, включает сведения по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
62-3. Заключения по итогам проведенного мониторинга стратегических и программных документов, представляемые Правительством Республики Казахстан, представляются в Администрацию Президента Республики Казахстан по форме и в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
62-4. Администрация Президента Республики Казахстан по итогам контроля за реализацией стратегических и программных документов, утверждаемых Президентом Республики Казахстан, представляет Президенту Республики Казахстан ежегодную информацию о состоянии и результатах контроля стратегических и программных документов, утверждаемых Президентом Республики Казахстан, в порядке и сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".";

6. «Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 28, 215-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесінде:
51-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4-1-бөліммен толықтырылсын:
«4-1. Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі
62-1. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі бекітетін стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылуын бақылауды Қазақстан Республикасының Президенті:
1) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті беретін мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылу барысы туралы есепті ақпарат;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі беретін стратегиялық және  бағдарламалық құжаттарға жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша қорытынды;
3) стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды бағалау нәтижелері;
4) Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелері өткізетін бақылау іс-шараларының (жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерінің) нәтижелері негізінде жүзеге асырады.
62-2. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті беретін мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылу барысы туралы есепті ақпарат осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді қамтиды.
62-3. Қазақстан Республикасының Үкіметі беретін стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға жүргізілген мониторинг нәтижелері бойынша қорытындылар «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған нысан бойынша және мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне беріледі.
62-4. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған нысан бойынша және мерзімде Қазақстан Республикасының Президентіне Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылуын бақылау қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың жай-күйі мен оларды бақылау нәтижелері туралы жыл сайынғы ақпаратты береді.»;

приложения 3 и 4 к вышеназванным Правилам исключить.
7. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 58, ст. 557):
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Программы в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 " О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан.".".
8. В Указ Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 "Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011 - 2020 годы":
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции: "2) представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Программы в сроки, определенные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственною планирования в Республике Казахстан.".

жоғарыда аталған Ережеге 3 және 4-қосымшалар алып тасталсын.
7. «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 58, 557-құжат):
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жартыжылдықтың қорытындылары бойынша «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Бағдарламаның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.».
8. «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығына:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында айқындалған мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Бағдарламаның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.».