Об утверждении Правил разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 604. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 727
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 727 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 139.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
2) Правила разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство.
2. Государственным органам, осуществляющим права владения и пользования государственными пакетами акций национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство, акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" обеспечить представление отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития, разработанных в порядке, установленном Правилами разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство, и Правилами разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство, для включения в Peeстр государственного имущества.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2011 года № 604
Правила
разработки и представления отчетов по исполнению
стратегий развития национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных компаний, акционером
которых является государство

Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 604 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 727 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 727 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 11-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегияларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы;
2) Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы бекітілсін.
2. Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер және ұлттық компаниялар акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегияларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасында және Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасында белгіленген тәртіппен әзірленген даму стратегиялары мен даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді Мемлекеттік мүлік тізіліміне қосу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 мамырдағы
№ 504 қаулысымен
бекітілген
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық
басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық
компаниялардың даму стратегияларының орындалуы
бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и определяют порядок разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство (далее - Отчет по исполнению стратегии развития).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) компания - национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, акционером которых является государство;
2) исполнительный орган - коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа, название которого определяется уставом компании;
3) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее - Единый оператор) - юридическое лицо, определенное по решению Правительства Республики Казахстан, на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества;
4) электронный отчет - отчет по исполнению стратегии развития, подготовленный с использованием программного обеспечения "Единая система сдачи отчетности" (далее - программное обеспечение) и подписываемый электронной цифровой подписью компании, выданной национальным удостоверяющим центром;
5) ключевой показатель деятельности - количественно измеримый показатель, позволяющий определить уровень достижения цели стратегии развития.
2. Порядок разработки и представления
Отчета по исполнению стратегии развития
3. Отчет по исполнению стратегии развития разрабатывается и представляется два раза по истечении пяти лет в следующем порядке:
1) первый раз - за пять лет с разбивкой по годам;
2) второй раз - за десять лет с разбивкой за последние пять лет и по итогам реализации стратегии развития за десять лет.
4. Отчет по исполнению стратегии развития должен содержать следующие разделы:
1) достижение стратегических направлений деятельности, целей, задач и ключевых показателей деятельности. Данный раздел содержит информацию о запланированных и фактически достигнутых ключевых показателях деятельности по стратегическим направлениям деятельности, целям, задачам, о причинах их недостижения, с предоставлением таблицы согласно приложению к настоящим Правилам;

1. Жалпы ережелер
1. Осы Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегияларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 11-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегияларының орындалуы бойынша есептерді (бұдан әрі - Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп) әзірлеу және ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) компания - акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар;
2) атқарушы орган - алқалы орган немесе атауы компанияның жарғысында белгіленетін атқарушы орган қызметін жеке-дара жүзеге асыратын тұлға;
3) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі - Бірыңғай оператор) - Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалған, өзіне мемлекеттік мүлікті ұйымдастыру мен есепке алу саласында бірыңғай техникалық саясатты іске асыру бойынша міндеттер жүктелген заңды тұлға;
4) электрондық есеп - «Есептілік берудің бірыңғай жүйесі» деген бағдарламалық қамтамасыз етуді (бұдан әрі - бағдарламалық қамтамасыз ету) пайдаланып дайындалған және ұлттық куәландырушы орталық берген компанияның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған есеп;
5) қызметтің түйінді көрсеткіші - даму стратегиясы мақсатына қол жеткізу деңгейін айқындауға мүмкіндік беретін сандық өлшенетін көрсеткіш.
2. Даму стратегиясының орындалуы бойынша есепті
әзірлеу және ұсыну тәртібі
3. Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп бес жыл өткеннен кейін екі рет мынадай тәртіппен:
1) бірінші рет - жылдар бойынша бөле отырып бес жылға;
2) екінші рет - соңғы бес жылды бөле отырып он жылға және даму стратегиясын іске асыру қорытындысы бойынша он жылға әзірленеді және ұсынылады.
4. Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп мынадай бөлімдерді қамтуы тиіс:
1) қызметтің стратегиялық бағыттарына, мақсаттарына, міндеттеріне және қызметтің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу. Осы бөлім осы Қағидаға қосымшаға сәйкес кестені ұсынумен жоспарланған және іс жүзінде қол жеткізілген қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері бойынша жоспарланған және іс жүзінде қол жеткізілген қызметтің түйінді көрсеткіштері туралы, оларға қол жеткізбеу себептері туралы ақпаратты қамтиды;

2) аналитическая записка, которая составляется в произвольной форме и должна содержать следующие сведения:
выводы об итогах реализации стратегии развития за отчетный период в разрезе стратегических направлений деятельности, целей и задач;
о степени достижения запланированных ключевых показателей деятельности по стратегическим направлениям деятельности, целям и задачам (при наличии отклонений фактических результатов от запланированных следует раскрыть причины и факторы, которые оказали влияние на конечные результаты), оценка влияния факторов на реализацию стратегии развития, а также оценка влияния реализации стратегии развития на социально-экономическое развитие отрасли, региона;
проблемы, которые возникли в процессе реализации стратегии развития, их воздействие на цели и ключевые показатели деятельности, а также принятые меры по обеспечению своевременной реализации стратегии развития;
предложения по дальнейшей реализации стратегии развития, ее корректировке, повышению эффективности процесса реализации стратегии развития, решению выявленных проблем по реализации стратегии развития.
5. Разработка и утверждение Отчета по исполнению стратегии развития осуществляется после утверждения годовой аудированной финансовой отчетности в следующем порядке:
1) в течение пятнадцати рабочих дней с момента утверждения годовой аудированной финансовой отчетности исполнительный орган осуществляет разработку проекта Отчета по исполнению стратегии развития с использованием программного обеспечения, разработанного Единым оператором, и вносит его на рассмотрение совета директоров компании.
Совет директоров компании в течение пятнадцати рабочих дней рассматривает и принимает решение об утверждении проекта Отчета по исполнению стратегии развития либо о возврате исполнительному органу для доработки.
При наличии замечаний исполнительный орган дорабатывает проект Отчета по исполнению стратегии развития в сроки, определенные советом директоров компании, но не более пятнадцати рабочих дней с момента получения замечаний, и повторно представляет его на рассмотрение совета директоров компании;
2) проект Отчета по исполнению стратегии развития утверждается на заседании совета директоров компании.
Срок утверждения проекта Отчета по исполнению стратегии развития может продлеваться на основании решения совета директоров компании на период не более десяти рабочих дней от срока, установленного настоящим пунктом.
6. Исполнительный орган в течение пяти рабочих дней с даты получения выписки из протокола заседания совета директоров компании по вопросу утверждения Отчета по исполнению стратегии развития направляет электронный отчет Единому оператору для включения в Реестр государственного имущества (далее - Реестр), прикрепив к электронному отчету сканированную копию решения совета директоров компании об его утверждении.

2) еркін нысанда жасалатын талдамалық жазба мынадай мәліметтерді:
қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары және міндеттері бөлінісінде есепті кезеңге даму стратегиясын іске асыру нәтижесі туралы қорытындыларды;
қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары және міндеттері бойынша жоспарланған қызметтің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу дәрежесі (жоспарланғаннан іс жүзіндегі нәтижелердің ауытқуы болған жағдайда, соңғы нәтижелерге ықпал еткен себептер мен факторларды ашып көрсету қажет), факторлардың даму стратегиясын іске асыруға әсерін бағалауды, сондай-ақ даму стратегиясын іске асырудың саланың, өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсерін бағалауды;
даму стратегиясын іске асыру процесінде орын алған проблемалар және олардың мақсаттар мен қызметтің түйінді көрсеткіштеріне ықпалы, сондай-ақ даму стратегиясын уақтылы іске асыруды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шараларды;
даму стратегиясын одан әрі іске асыру, оны түзету, даму стратегиясын іске асыру процесі тиімділігін арттыру, даму стратегиясын іске асыру бойынша анықталған проблемаларды шешу бойынша ұсыныстарды қамтуы тиіс.
5. Даму стратегиясының орындалуы бойынша есепті әзірлеу және бекіту жылдық аудиттелген қаржылық есептілік бекітілгеннен кейін мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) жылдық аудиттелген қаржылық есептілік бекітілген сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде атқарушы орган Бірыңғай оператор әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланып тиісті есепті кезеңге Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп жобасын әзірлеуді жүзеге асырады және оны компанияның директорлар кеңесінің қарауына енгізеді.
Компанияның директорлар кеңесі он бес жұмыс күні ішінде Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп жобасын қарайды және оны бекіту немесе пысықтау үшін атқарушы органға қайтару туралы шешім қабылдайды.
Ескертулер болған жағдайда, атқарушы орган компанияның директорлар кеңесі айқындаған, бірақ ескертулер алған сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп жобасын пысықтайды және оны компанияның директорлар кеңесінің қарауына қайтадан ұсынады;
2) Даму стратегиясының орындалуы бойынша есептің жобасы компанияның директорлар кеңесінің отырысында бекітіледі.
Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп жобасын бекіту мерзімі осы тармақта белгіленген мерзімнен он жұмыс күнінен аспайтын кезеңге компанияның директорлар кеңесі шешімінің негізінде ұзартылуы мүмкін.
6. Атқарушы орган Даму стратегиясының орындалуы бойынша есепті бекіту мәселесі жөнінде компанияның директорлар кеңесі отырысының хаттамасынан үзінді көшірмені алған мерзімнен бастап бес жұмыс күні ішінде оны бекіту туралы директорлар кеңесінің сканерден өткізілген шешімін электрондық есепке тіркеп, Мемлекеттік мүлік тізіліміне (бұдан әрі - Тізілім) енгізу үшін Бірыңғай операторға электрондық есепті жібереді.

7. Включение электронного отчета в Реестр Единым оператором осуществляется в течение пяти рабочих дней с даты его поступления с направлением на электронный адрес компании уведомления о включении электронного отчета в Реестр.
При наличии замечаний Единого оператора к электронному отчету компания устраняет замечания и вносит его повторно Единому оператору в течение пяти рабочих дней с момента получения замечаний без повторного вынесения на рассмотрение совета директоров компании.
8. В случае отсутствия утвержденной годовой аудированной финансовой отчетности до тридцатого числа четвертого месяца, следующего за отчетным периодом, исполнительный орган осуществляет разработку проекта Отчета по исполнению стратегии развития (по оперативным данным) с использованием программного обеспечения, разработанного Единым оператором, и направляет электронный отчет (по оперативным данным) Единому оператору не позднее первого числа шестого месяца, следующего за отчетным периодом, для включения в Реестр.
9. Исполнительный орган несет ответственность за достоверность оперативных данных, представленных в Отчете по исполнению стратегии развития.
Электронный отчет (по оперативным данным) представляется для включения в Реестр согласно пункту 8 настоящих Правил.
Приложение
к Правилам разработки и представления
отчетов по исполнению стратегий развития
национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных компаний,
акционером которых является государство
Достижение стратегических направлений деятельности, целей,
задач и ключевых показателей деятельности
Наименование
целевого
индикатора
(показателя)
Стратегичес-
кого плана
развития
Республики
Казахстан до
2020 года
Наименование
целевого
индикатора
(показателя)
Государст-
венной
программы
по форсиро-
ванному
иидустриаль-
но-иннова-
ционному
развитию
Республики
Казахстан на
2010-2014
годы
Наименование
целевого
индикатора
(показателя)
стратеги-
ческого
(программного)
документа
Республики
Казахстан
Наименование
Стратегического
направления
деятельности
компании
Ц
е
л
ь
З
а
д
а
ч
и
Наименование
ключевого
показателя
деятельности*
(далее - КПД)
Еди-
ница
изме-
рения
Мето-
дика
рас-
чета
Ц
е
л
ь
1
З
а
д
а
ч
а 1
КПД 1
З
а
д
а
ч
а
n
КПД n
Ц
е
л
ь
n
З
а
д
а
ч
а
1
КПД 1
З
а
д
а
ч
а
n
КПД n
продолжение таблицы
За предыдущий год
к первому году
отчетного периода
Отчетный период
20_ г.
20_ г.
20_ n.
п
л
а
н
ф
а
к
т
факт
предыдущего __
г. в % к
плану преды-
дущего __ г.
п
л
а
н
ф
а
к
т
факт отчетного __ г.
в % к плану
отчетного __ г.
п
л
а
н
Ф
а
к
т
факт отчет-
ного __ г.
в % к плану
отчетного  __ г.
п
л
а
н
ф
а
к
т
факт отчетного __ г.
в % к плану
отчетного __ г.
*ключевой показатель деятельности привязывается к цели компании
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2011 года № 604
Правила
разработки и представления отчетов по исполнению
планов развития национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов, национальных компаний, акционером
которых является государство

7. Бірыңғай оператор электрондық есепті Тізілімге енгізуді ол түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде компанияның электрондық мекенжайына электрондық есеп Тізілімге енгізілгені туралы хабарлама жіберіп жүзеге асырады.
Бірыңғай оператордың электрондық есепке ескертулері болған жағдайда, компания ескертулерді жояды және ескертулерді алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде компанияның директорлар кеңесінің қарауына қайта шығармай Бірыңғай операторға оны қайта енгізеді.
8. Бекітілген жылдық аудиттелген қаржылық есептілік есепті кезеңнен кейінгі төртінші айдың отызыншы күніне дейін болмаған жағдайда, атқарушы орган Бірыңғай оператор әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланып, Даму стратегиясының орындалуы бойынша есеп жобасын (жедел деректер бойынша) әзірлеуді жүзеге асырады және Тізілімге енгізу үшін есепті кезеңнен кейінгі алтыншы айдың бірінші күнінен кешіктірмей Бірыңғай операторға электрондық есепті (жедел деректер бойынша) жібереді.
9. Атқарушы орган Даму стратегиясының орындалуы бойынша есепте көрсетілген жедел деректердің шынайлығы үшін жауапты болады.
Электрондық есеп (жедел деректер бойынша) Тізілімге енгізу үшін осы Қағиданың 8-тармағына сәйкес ұсынылады.
Акционері мемлекет болып табылатын
ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық
холдингтердің, ұлттық компаниялардың
даму стратегияларының орындалуы бойынша
есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасына
қосымша
Қызметтің стратегиялық бағыттарына, мақсаттарына,
міндеттеріне және қызметтің түйінді көрсеткіштеріне
қол жеткізу
Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарының нысаналы индикаторының (көрсеткішінің) атауы
Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық- инновациялық дамыту жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының нысаналы индикаторының (көрсеткішінің) атауы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық (бағдарламалық) құжатының нысаналы индикаторының (көрсеткішінің) атауы
Компания қызметінің стратегиялық бағытының атауы
Мақсаты
Міндеттер
Қызметтің түйінді көрсеткішінің * (бұдан әрі - ҚТК) атауы
1-мақсат
1-міндет
1-ҚТК
n-мақсаты
n-міндет
n-ҚТК
1-міндет
1-ҚТК
n-міндет
n-ҚТК
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Есептеу әдістемесі
Есепті кезеңнің бірінші жылына өткен жыл үшін
Есепті кезең
жоспар
Факт
өткен жылғы факт өткен жылдың жоспарына %
20___ж.
жоспар
Факт
есепті____ жылғы факт есепті___ жылдың жоспарына %
кестенің жалғасы
Есепті кезең
20___ж.
20___n
жоспар
Факт
есепті____ жылғы факт есепті___ жылдың жоспарына %
жоспар
Факт
есепті____ жылғы факт есепті___ жылдың жоспарына %
* қызметтің түйінді көрсеткіші компанияның мақсатына байланыстырылады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 мамырдағы
№ 604 қаулысымен
бекітілген
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы
холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың
даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу
және ұсыну қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и определяют порядок разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство (далее - Отчет по исполнению плана развития).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) компания - национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, акционером которых является государство;
2) исполнительный орган - коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа, название которого определяется уставом компании;
3) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее - Единый оператор) - юридическое лицо, определенное по решению Правительства Республики Казахстан, на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества;
4) электронный отчет - отчет по исполнению плана развития, подготовленный с использованием программного обеспечения "Единая система сдачи отчетности" (далее - программное обеспечение) и подписываемый электронной цифровой подписью компании, выданной национальным удостоверяющим центром.
2. Порядок разработки и представления
Отчета по исполнению плана развития
3. Отчет по исполнению плана развития разрабатывается и представляется по итогам каждого года.
4. Разработка проекта Отчета по исполнению плана развития осуществляется в соответствии со структурой разделов, формами, перечнем показателей и методическими рекомендациями по заполнению форм, включая их состав, определенными уполномоченным органом по государственному планированию совместно с уполномоченным органом по государственному имуществу.
Методологическое обеспечение по разработке Отчета по исполнению плана развития осуществляется уполномоченным органом по государственному планированию.
Проект Отчета по исполнению плана развития (по оперативным данным) содержит следующие показатели: инвестиции, доходы, расходы, займы, дивиденды, финансовый результат, показатели финансовой устойчивости и численность работников.
5. Разработка и утверждение Отчета по исполнению плана развития осуществляется после утверждения годовой аудированной финансовой отчетности в следующем порядке:

1. Жалпы ережелер
1. Осы Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 11-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді (бұдан әрі - Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп) әзірлеу және ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) компания - акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар;
2) атқарушы орган - алқалы орган немесе атауы компанияның жарғысында белгіленетін атқарушы орган қызметін жеке-дара жүзеге асыратын тұлға;
3) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі - Бірыңғай оператор) - Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалған, өзіне мемлекеттік мүлікті ұйымдастыру мен есепке алу саласында бірыңғай техникалық саясатты іске асыру бойынша міндеттер жүктелген заңды тұлға;
4) электрондық есеп - «Есептілік берудің бірыңғай жүйесі» деген бағдарламалық қамтамасыз етуді (бұдан әрі - бағдарламалық қамтамасыз ету) пайдаланып дайындалған және ұлттық куәландырушы орталық берген компанияның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған есеп.
2. Даму жоспарының орындалуы бойынша есепті әзірлеу
және ұсыну тәртібі
3. Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп әрбір жыл қорытындысы бойынша әзірленеді және ұсынылады.
4. Даму жоспарының орындалуы бойынша есепті әзірлеу мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесе отырып, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган айқындаған бөлімдердің құрылымына, нысандарға, олардың құрамын қоса алғанда, көрсеткіштердің тізбесіне және нысандарды толтыру жөніндегі әдістемелік ұсынымдарға сәйкес жүзеге асырылады.
Даму жоспарының орындалуы бойынша есепті әзірлеу жөніндегі әдіснамалық қамтамасыз етуді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады.
Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп жобасы (жедел деректер бойынша) мынадай көрсеткіштерді қамтиды: инвестициялар, кірістер, шығыстар, қарыздар, дивидендтер, қаржылық нәтиже, қаржылық тұрақтылық көрсеткіштері және қызметкерлер саны.
5. Даму жоспарының орындалуы бойынша есепті әзірлеу және бекіту жылдық аудиттелген қаржылық есептілік бекітілгеннен кейін мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:

1) в течение пятнадцати рабочих дней с момента утверждения годовой аудированной финансовой отчетности исполнительный орган осуществляет разработку проекта Отчета по исполнению плана развития с использованием программного обеспечения, разработанного Единым оператором, и вносит его на рассмотрение совета директоров компании.
Совет директоров компании в течение пятнадцати рабочих дней рассматривает и принимает решение об утверждении проекта Отчета по исполнению плана развития либо о возврате исполнительному органу для доработки.
При наличии замечаний исполнительный орган дорабатывает проект Отчета по исполнению плана развития в сроки, определенные советом директоров компании, но не более пятнадцати рабочих дней с момента получения замечаний, и повторно представляет его на рассмотрение совета директоров компании;
2) проект Отчета по исполнению плана развития утверждается на заседании совета директоров компании.
Срок утверждения проекта Отчета по исполнению плана развития может продлеваться на основании решения совета директоров компании на период не более десяти рабочих дней от срока, установленного настоящим пунктом.
6. Исполнительный орган в течение пяти рабочих дней с даты получения выписки из протокола заседания совета директоров компании по вопросу утверждения Отчета по исполнению плана развития направляет электронный отчет Единому оператору для включения в Реестр государственного имущества (далее - Реестр), прикрепив к электронному отчету сканированную копию решения совета директоров компании об его утверждении.
7. Включение электронного отчета в Реестр Единым оператором осуществляется в течение пяти рабочих дней с даты его поступления с направлением на электронный адрес компании уведомления о включении электронного отчета в Реестр.
При наличии замечаний Единого оператора к электронному отчету компания устраняет замечания и вносит его повторно Единому оператору в течение пяти рабочих дней с момента получения замечаний без повторного вынесения на рассмотрение совета директоров компании.
8. В случае отсутствия утвержденной годовой аудированной финансовой отчетности до тридцатого числа четвертого месяца, следующего за отчетным периодом, исполнительный орган осуществляет разработку проекта Отчета по исполнению плана развития (по оперативным данным) с использованием программного обеспечения, разработанного Единым оператором, и направляет электронный отчет (по оперативным данным) Единому оператору не позднее первого числа шестого месяца, следующего за отчетным периодом, для включения в Реестр.
9. Исполнительный орган несет ответственность за достоверность оперативных данных, представленных в Отчете по исполнению плана развития.
Электронный отчет (по оперативным данным) представляется для включения в Реестр согласно пункту 8 настоящих Правил.

1) жылдық аудиттелген қаржылық есептілік бекітілген сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде атқарушы орган Бірыңғай оператор әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланып тиісті есепті жылға Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп жобасын әзірлеуді жүзеге асырады және оны компанияның директорлар кеңесінің қарауына енгізеді.
Компанияның директорлар кеңесі он бес жұмыс күні ішінде Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп жобасын қарайды және оны бекіту немесе пысықтау үшін атқарушы органға қайтару туралы шешім қабылдайды.
Ескертулер болған жағдайда, атқарушы орган компанияның директорлар кеңесі айқындаған, бірақ ескертулер алған сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп жобасын пысықтайды және оны компанияның директорлар кеңесінің қарауына қайтадан ұсынады;
2) Даму жоспарының орындалуы бойынша есептің жобасы компанияның директорлар кеңесінің отырысында бекітіледі.
Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп жобасын бекіту мерзімі осы тармақта белгіленген мерзімнен он жұмыс күнінен аспайтын кезеңге компанияның директорлар кеңесі шешімінің негізінде ұзартылуы мүмкін.
6. Атқарушы орган Даму жоспарының орындалуы бойынша есепті бекіту мәселесі жөнінде компанияның директорлар кеңесі отырысының хаттамасынан үзінді көшірмені алған мерзімнен бастап бес жұмыс күні ішінде оны бекіту туралы директорлар кеңесінің сканерден өткізілген шешімін электрондық есепке тіркеп, Мемлекеттік мүлік тізіліміне (бұдан әрі - Тізілім) енгізу үшін Бірыңғай операторға электрондық есепті жібереді.
7. Бірыңғай оператор электрондық есепті Тізілімге енгізуді ол түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде компанияның электрондық мекенжайына электрондық есеп Тізілімге енгізілгені туралы хабарлама жіберіп жүзеге асырады.
Бірыңғай оператордың электрондық есепке ескертулері болған жағдайда, компания ескертулерді жояды және ескертулерді алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде компанияның директорлар кеңесінің қарауына қайта шығармай Бірыңғай операторға оны қайта енгізеді.
8. Бекітілген жылдық аудиттелген қаржылық есептілік есепті кезеңнен кейінгі төртінші айдың отызыншы күніне дейін болмаған жағдайда, атқарушы орган Бірыңғай оператор әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланып, Даму жоспарының орындалуы бойынша есеп жобасын (жедел деректер бойынша) әзірлеуді жүзеге асырады және Тізілімге енгізу үшін есепті кезеңнен кейінгі алтыншы айдың бірінші күнінен кешіктірмей Бірыңғай операторға электрондық есепті (жедел деректер бойынша) жібереді. Атқарушы орган Даму жоспарының орындалуы бойынша есепте көрсетілген жедел деректердің шынайлығы үшін жауапты болады. Электрондық есеп (жедел деректер бойынша) Тізілімге енгізу үшін осы Қағиданың 8-тармағына сәйкес ұсынылады.