О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 748
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. "Стабилизация и улучшение качества окружающей среды":
в цели 1.1 "Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем":
задачу 1.1.2. "Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды" дополнить мероприятием для достижения показателей прямых результатов следующего содержания:
"
Завершение разработки и проведения
вневедомственной экспертизы проектно-сметной
документации по проекту «Очистка подземных
вод загрязнения шестивалентным хромом на
опытно-промышленном участке № 3 в зоне,
примыкающей к реке Илек в Актюбинской
области»
Х
";
в задаче 1.1.3. "Углубление международного экологического сотрудничества, реализация международных конвенций, регулирующих вопросы охраны окружающей среды":
в графе 6 строки "Подписанные двухсторонние и многосторонние соглашения" цифру "0" заменить цифрой "2";
графу 6 строки "Ратифицированные протоколы к международным экологическим конвенциям в области охраны окружающей среды" дополнить цифрой "2";
строку:
"
Подписание Соглашения с
Правительствами Федеративной
Республики Бразилии, Кувейтом о
сотрудничестве в сфере охраны
окружающей среды
X
X
"
изложить в следующей редакции:
"
Подписание Соглашения между
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Китайской Народной Республики о
сотрудничестве в области охраны
окружающей среды и Соглашения
между Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Китайской Народной Республики по
охране качества вод
трансграничных рек
X
";
в цели 1.2 «Совершенствование агрометеорологического, гидрометеорологического и экологического мониторинга»:
в графе 1 после слов «за состоянием атмосферного воздуха» дополнить словами «, работающих в автоматическом режиме»;
в графе 6:

"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 шілдедегі № 748 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлімде:
"Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау" деген 1.1-мақсатта:
"Тарихи" ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру" деген 1.1.2-міндет мынадай мазмұндағы тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне жетуге арналған іс-шарамен толықтырылсын:
"
"Ақтөбе облысының Елек өзеніне жанасатын аймақта алты валентті хроммен ластанған № 3 тәжірибелік-өндірістік учаскенің жерасты суларын тазарту" жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуді және ведомстводан тыс сараптама жүргізуді аяқтау
Х
";
"Халықаралық экологиялық ынтымақтастықты тереңдету, қоршаған ортаны қорғау мәселелерін реттейтін халықаралық конвенцияларды іске асыру" деген 1.1.3-міндетте:
"Қол қойылған екіжақты және көпжақты келісімдер" деген жолдың 6-бағанында "0" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы халықаралық экологиялық конвенцияларға ратификацияланған хаттамалар" деген жолдың 6-бағаны "2" деген санмен толықтырылсын;
"
Бразилия Федеративтік Республикасы, Кувейт Үкіметтерімен қоршаған ортаны қорғау саласындағы ынтымақтастық туралы келісімдерге қол қою
X
X
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы қоршаған ортаны қорғау саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге және Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы трансшекаралық өзендер суының сапасын қорғау жөніндегі келісімге қол қою
X
";
"Агрометеорологиялық, гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті жетілдіру" деген 1.2-мақсатта:
1-бағандағы "атмосфералық ауаның жай-күйіне" деген сөздерден кейін "автоматты режимде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
6-бағанда:

100
Пути, средства и методы достижения целевого индикатора:
Задача 2.1.1. Внедрение рыночного инструмента сокращения выбросов парниковых газов
Показатели прямых
результатов
Источник
информа-
ции
Един-
ница
изме-
рения
Отчет-
ный
год
План
текущего
года
Плановый период
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Увеличение количества
предприятий,
охваченных
паспортизацией по
выбросам парниковых
газов в целях снижения
выбросов парниковых
газов и участия в
торговле квотами
ведомств.
данные
шт.
768
930
980
10
30
10
80
11
30
Создание
государственного
реестра углеродных
единиц
ведомств.
данные
шт.
1
Мероприятия для достижения показателей
прямых результатов
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013
год
2014
год
2015 год
Создание и сопровождение
государственного реестра углеродных
единиц
X
X
X
X
X
Совершенствование методики проведения
инвентаризации выбросов парниковых
газов по источникам выбросов
X
Создание и сопровождение
государственного кадастра источников
выбросов парниковых газов
X
X
X
Осуществление проектов по снижению
выбросов парниковых газов
Х
Х
X
X
X
Национальный доклад о кадастре
антропогенных выбросов из источников и
абсорбции поглотителями парниковых
газов (ПГ), не регулируемых
Монреальским протоколом*
X
X
X
X
X
Подготовка Третьего национального
сообщения по Рамочной Конвенции
Организации объединенных наций об
изменении климата (РКИК ООН)
X
Примечание:
* - В соответствии с решением Конференции Сторон Рамочной Конвенции ООН по изменению климата от 2 июня 1995 года № FCCC/CP/1995/7/Add.1 в национальных кадастрах выбросов с разбивкой по источникам и абсорбции с разбивкой по поглотителям на ежегодной основе с учетом того, что годовые данные по некоторым парниковым газам или секторам деятельности могут быть неполными или не иметь решающего значения, данные (при необходимости обновления) за 1990-1993 годы и при наличии за 1994 год должны быть представлены к 15 апреля 1996 года; данные за последующие годы должны представляться ежегодно с учетом указанных принципов.
Исходя из указанного решения, в текущем году представляются данные за год, со сдвигом на два года назад.";
раздел 7. "Бюджетные программы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2011 года № 748
Раздел 7. Бюджетные программы
Бюджетные программы
Бюджетная
программа
001 «Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества
окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к
устойчивому развитию»
Описание
Содержание аппарата Министерства и его территориальных органов,
проведение комплекса технологических, технических, организационных,
социальных и экономических мер, направленных на охрану окружающей
среды и улучшение ее качества
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проектируе-
мый год
2009 год
2010 год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата
Количество государственных
служащих центрального
аппарата и аппаратов
территориальных органов,
обеспечивающих реализацию
государственной политики в
области охраны окружающей
среды и природопользования
чел.

100
Нысаналы индикаторға жету жолдары, құралдары және әдістері:
2.1.1-міндет. Парниктік газдар шығарындыларын азайтудың нарықтық құралдарын ендіру
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті жыл
Ағымдағы жылдың жоспары
Жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Парниктік газдар шығарындыларын төмендету және квоталар саудасына қатысу мақсатында парниктік газдар шығарындыларын паспорттаумен қамтылған кәсіпорындар санының артуы
ведомстволық деректер
дана
768
930
980
10
30
1080
11
30
Көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін құру
ведомстволық деректер
дана
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне жетуге арналған іс-шаралар
Жоспарлы кезеңдегі іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін құру және сүйемелдеу
X
X
X
X
X
Шығарындылар көздері бойынша парниктік газдар шығарындыларына түгендеу жүргізу әдістемесін жетілдіру
X
Парниктік газдар шығарындылары көздерінің мемлекеттік кадастрын құру және сүйемелдеу
X
X
X
Парниктік газдар шығарындыларын төмендету бойынша жобаларды жүзеге асыру
Х
Х
X
X
X
Монреаль хаттамасымен реттелмейтін Парниктік газдардың (ПГ) көздерінен шығатын антропогендік шығарындыларды және оларды сіңірушілер абсорбциясының кадастры туралы ұлттық баяндама*
X
X
X
X
X
Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясы (БҰҰ КӨНК) бойынша Үшінші ұлттық хабарламаны дайындау
X
Ескертпе:
"* - Климаттың өзгеруі туралы БҰҰ Негіздемелік Конвенциясының Тараптары Конференциясының 1995 жылғы 2 маусымдағы № FCCC/CP/1995/7/Add.1 шешіміне сәйкес кейбір парниктік газдар немесе қызмет секторлары бойынша жылдық деректердің толық болмауы немесе шешуші мағынаға ие болмауын ескере отырып, жыл сайынғы негізде көздер мен абсорбциялар бойынша бөлуді, сіңірушілер бойынша бөлуді қамтитын шығарындылардың ұлттық кадастрларында 1990-1993 жылдардың (қажет кезде жаңартылған) және бар болған жағдайда 1994 жылдың деректері 1996 жылғы 15 сәуірге қарай ұсынылуы тиіс; кейінгі жылдар үшін деректер көрсетілген қағидаларды ескере отырып, жыл сайын ұсынылуы тиіс.
Көрсетілген шешімді негізге ала отырып, ағымдағы жылы екі жылды артқа шегере отырып, жыл бойғы деректер ұсынылады.";
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 1 шілдедегі
№ 748 қаулысына
қосымша
7-бөлім. Бюджеттік бағдарламалар Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарлама
001 "Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер"
Сипаты
Министрліктің және оның аумақтық органдарының аппаратын ұстау;. қоршаған ортаны қорғауға және оның сапасын жақсартуға бағытталған технологиялық, техникалық, ұйымдастырушылық, әлеуметтік және экономикалық шаралар кешенін жүргізу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін орталық аппараттағы және аумақтық орган аппараттарындағы мемлекеттік қызметшілердің саны
адам