О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 99 "О создании Национального Координационного совета по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2011 года № 1000. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1085
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1085 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 99 "О создании Национального Координационного совета по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 5, ст. 48) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы" (далее - Госпрограмма), постановления Правительства Республики Казахстан от 29 января 2011 года № 41 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы";
состав Национального Координационного совета по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению;
в Положении о Национальном Координационном совете по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1. "Общие положения":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Национальный Координационный совет по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан (далее - Координационный совет) образован с целью обеспечения взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, международных и других организаций в проведении мероприятий по охране здоровья граждан, предусмотренных Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года (далее - Программа)";
в разделе 2. "Основные задачи и функции Координационного совета":
в пункте 6:
подпункт 2) дополнить абзацами следующего содержания:
"разработка предложений по разграничению ответственности между центральными государственными органами и органами местного государственного управления;";
"разработка механизма взаимодействия на местном уровне, включая развитие социальной ответственности бизнес-структур и привлечение неправительственных общественных организаций;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"рассмотрение промежуточных итогов реализации государственных, отраслевых программ, программ развития территорий в области здравоохранения;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"рассмотрение вопросов выполнения мероприятий центральными и местными исполнительными органами по охране здоровья граждан, в том числе, по профилактике и снижению заболеваемости ВИЧ/СПИДом, туберкулезом, диабетом, сердечно-сосудистыми и другими социально-значимыми и представляющими опасность для окружающих заболеваниями, а также предупреждение и профилактика суицидального поведения среди населения;";
в разделе 4. "Организация деятельности Координационного совета":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"Координационный совет возглавляет Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, который руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией решений Координационного совета и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Координационным советом, а также межотраслевую, межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые Координационным советом. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"Рабочим органом Координационного совета является Министерство здравоохранения Республики Казахстан, которое осуществляет подготовку необходимых материалов для проведения заседания Координационного совета, при этом направляет членам Координационного совета все необходимые материалы не менее, чем за 3 календарных дня до его заседания.".

«Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 99 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 1000 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1085 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1085 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 99 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 5, 48-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығын (бұдан әрі - Мемлекеттік бағдарлама), «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 -2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 41 қаулысын іске асыру мақсатында»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің құрамы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі туралы ережеде:
«Жалпы ережелер» деген 1-бөлімде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - Үйлестіру кеңесі) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы Жарлығымен бекітілген «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасында (бұдан әрі - Бағдарлама) көзделген азаматтардың денсаулығын сақтау жөніндегі іс-шараларды өткізуде орталық және жергілікті атқарушы органдардың, халықаралық және басқа да ұйымдардың өзара іс-қимылдарын қамтамасыз ету мақсатында құрылған.»;
«Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеттері мен функциялары» деген 2-бөлімде:
6-тармақта:
2) тармақша мынандай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын: «орталық мемлекеттік органдар және жергілікті мемлекеттік басқару органдары арасында жауапкершілікті шектеу жөнінде ұсыныстарды әзірлеу;»;
«бизнес-құрылымдардың әлеуметтік жауапкершілігін дамытуды және үкіметтік емес қоғамдық ұйымдарды тартуды қоса алғанда, жергілікті деңгейде өзара іс-қимыл тетігін әзірлеу;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік, салалық бағдарламалардың аумақтарды дамыту бағдарламаларының іске асырылуының аралық қорытындыларын қарау;»;
5) тармақша мынадай реакцияда жазылсын:
«орталық және жергілікті атқарушы органдардың азаматтардың денсаулығын сақтау жөніндегі, оның ішінде АИТВ/ЖИТС-пен, туберкулезбен, диабетпен, жүрек-қан тамыры ауруларымен сырқаттанушылықты төмендету және басқа да әлеуметтік мәні бар және айналадағылар үшін қауіп төндіретін ауруларды, сондай-ақ халық арасындағы суицидті мінез-құлықтың алдын алу мен профилактикасы жөніндегі іс-шараларды орындау мәселелерін қарау;»;
«Үйлестіру кеңесінің қызметін ұйымдастыру» деген 4-бөлімде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Үйлестіру кеңесін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары басқарады, ол оның қызметіне басшылық жасайды, отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды және Үйлестіру кеңесінің шешімдерін іске асыруға жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Үйлестіру кеңесі жүзеге асыратын қызметке, сондай-ақ салааралық, ведомоствоаралық үйлестіруге және Үйлестіру кеңесі әзірлейтін шешімдерге дербес жауапты болады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары орындайды.»;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы болып табылады, ол Үйлестіру кеңесінің отырысын өткізуге қажетті материалдар дайындауды жүзеге асырады, бұл ретте барлық қажетті материалдарды оның отырысына дейін кемінде күнтізбелік 3 күн бұрын Үйлестіру кеңесінің мүшелеріне жібереді.».

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2011 года № 1000
Состав
Национального Координационного совета по охране здоровья
при Правительстве Республики Казахстан
Орынбаев                    - Заместитель Премьер-Министра Республики
Ербол Турмаханович            Казахстан, председатель
Каирбекова                  - Министр здравоохранения Республики
Салидат Зикеновна             Казахстан, заместитель председателя
Токежанов                   - директор Департамента стратегического
Болат Турганович              развития Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, секретарь
Аяганов                     - депутат Сената Парламента Республики
Серик Акпенович               Казахстан (по согласованию)
Джалмагамбетова             - депутат Сената Парламента Республики
Светлана Жакияновна           Казахстан (по согласованию)
Сейтмаганбетова             - депутат Мажилиса Парламента Республики
Гульнар Сулейменовна          Казахстан (по согласованию)
Мынбай                      - заведующий Отделом внутренней политики
Дархан Камзабекулы            Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Аманбаев                    - заместитель Министра юстиции Республики
Амирхан Тапашевич             Казахстан
Ахметов                     - вице-министр труда и социальной защиты
Серик Абжалиевич              населения Республики Казахстан
Абдибеков                   - вице-министр индустрии и новых
Нурмухамбет Канапиевич        технологий Республики Казахстан
Байжунусов                  - вице-министр здравоохранения
Эрик Абенович -               Республики Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович               Республики Казахстан
Искандиров                  - вице-министр экономического развития
Абай Мукашевич                и торговли Республики Казахстан
Курмангалиев                - заместитель Министра обороны Республики
Асет Кабиевич                 Казахстан
Курмангалиева               - вице-министр здравоохранения Республики
Аида Даденовна                Казахстан
Куренбеков                  - заместитель Министра внутренних дел
Амантай Жанкеевич             Республики Казахстан
Умаров                      - заместитель Министра иностранных дел
Кайрат Ермекович              Республики Казахстан
Омаров                      - вице-министр туризма и спорта
Мурат Ескельдинович           Республики Казахстан
Уразов                      - вице-министр связи и информации
Нурай Нургожаевич             Республики Казахстан
Сарыбеков                   - вице-министр образования и науки
Махметгали Нургалиевич        Республики Казахстан
Телебаев                    - вице-министр культуры Республики
Газиз Турысбекович            Казахстан
Толумбаев                   - вице-министр нефти и газа Республики
Берик Зиябекович              Казахстан
Турмагамбетов               - вице-министр охраны окружающей среды
Мажит Абдыкаликович           Республики Казахстан
Хасенов                     - вице-министр сельского хозяйства
Сакташ Сатыбалдович           Республики Казахстан
Шолпанкулов                 - вице-министр финансов Республики
Берик Шолпанкулович           Казахстан
Окасов                      - руководитель аппарата Министерства по
Сейткаже Кажикенович          чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Бутина                      - председатель профсоюза работников
Мереке Сагимбаевна            здравоохранения Республики Казахстан
(по согласованию)
Гайлевич                    - координатор ЮНЭЙДС по Казахстану
Роман Евгеньевич              (по согласованию)
Глинская                    - главный координатор сектора
Елена Евгеньевна              человеческого развития в странах
Центральной Азии Представительства
Всемирного Банка в Казахстане
(по согласованию)
Кадирова                    - координатор программ по
Айгуль Шариповна              здравоохранению, ВИЧ и молодежи
Представительства Детского Фонда ООН
(ЮНИСЭФ) в Республике Казахстан
(по согласованию)
Мелита                      - глава Странового офиса ВОЗ в Казахстане
Вуйнович                      (по согласованию)
Раганин                     - член правления объединения юридических
Мейрам Уахитович              лиц «Национальная экономическая палата
Казахстана «Атамекен»
(по согласованию)
Садыкова                    - президент Республиканского
Айжан Бегайдаровна            общественного объединения «Национальная
медицинская ассоциация»
(по согласованию)

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 1000 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы
Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық
үйлестіру кеңесінің құрамы
Орынбаев                 - Қазақстан Республикасы Премьер-
Ербол Тұрмаханұлы          Министрінің орынбасары, төрағасы
Қайырбекова              - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Салидат Зекенқызы          министрі, төрағаның орынбасары
Төкежанов                - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Болат Тұрғанұлы            министрлігінің Стратегиялық даму
департаментінің директоры, хатшы
Аяғанов                  - Қазақстан Республикасының Парламенті
Серік Әкпенұлы             Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Жалмағамбетова           - Қазақстан Республикасының Парламенті
Светлана Жақияқызы         Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Сейітмағанбетова         - Қазақстан Республикасының Парламенті
Гүлнар Сүлейменқызы        Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Мыңбай                   - Қазақстан Республикасы Президенті
Дархан Қамзабекұлы         Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің
меңгерушісі (келісім бойынша)
Аманбаев                 - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің
Әмірхан Тапашұлы           орынбасары
Ахметов                  - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Серік Әбжалиұлы            халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Әбдібеков                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Нұрмұхамбет Қанапияұлы     және жаңа технологиялар вице-министрі
Байжүнісов               - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Ерік Әбенұлы               вице-министрі
Бектұров                 - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы             коммуникация вице-министрі
Ескендіров               - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Абай Мұқашұлы              даму және сауда вице-министрі
Құрманғалиев             - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Әсет Қабиұлы               министрінің орынбасары
Құрманғалиева            - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Аида Дәденқызы             вице-министрі
Күреңбеков               - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Амантай Жанкеұлы           министрінің орынбасары
Омаров                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Қайрат Ермекұлы            министрінің орынбасары
Омаров                   - Қазақстан Республикасының Туризм және
Мұрат Ескелдіұлы           спорт вице-министрі
Оразов                   - Қазақстан Республикасының Байланыс және
Нұрай Нұрғожаұлы           ақпарат вице-министрі
Сарыбеков                - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Махметқали Нұрғалиұлы      вице-министрі
Телебаев                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ғазиз Тұрысбекұлы          вице-министрі
Толымбаев                - Қазақстан Республикасының Мұнай және газ
Берік Зиябекұлы            вице-министрі
Тұрмағамбетов            - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Мәжит Әбдіқалықұлы         қорғау вице-министрі
Хасенов                  - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Сақташ Сатыбалдыұлы        вице-министрі
Шолпанқұлов              - Қазақстан Республикасының Қаржы
Берік Шолпанқұлұлы         вице-министрі
Оқасов                   - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Сейітқажы Қажыкенұлы       министрлігінің аппарат басшысы
Бутина                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Мереке Сағымбайқызы        қызметкерлері кәсіподағының төрайымы
(келісім бойынша)
Гайлевич                 - ЮНЭЙДС-тің Қазақстандағы үйлестірушісі
Роман Евгеньевич           (келісім бойынша)
Глинская                 - Дүниежүзілік банктің Қазақстандағы
Елена Евгеньевна           өкілдігінің Орталық Азия елдеріндегі адами
даму секторының бас үйлестірушісі (келісім
бойынша)
Қадырова                 - БҰҰ-ның (ЮНИСЭФ) Қазақстан
Айгүл Шәріпқызы            Республикасындағы Балалар Қоры Өкілдігінің
денсаулық сақтау, АИТВ және жастар
жөніндегі бағдарламаларының үйлестірушісі
(келісім бойынша)
Мелита                   - ДДҰ-ның Қазақстандағы Елдік офисінің
Вуйнович                   басшысы (келісім бойынша)
Раганин                  - «Атамекен» Қазақстан ұлттық экономикалық
Мейрам Уахитұлы            палатасы» заңды тұлғалар бірлестігінің
басқарма мүшесі (келісім бойынша)
Садықова                 - «Ұлттық медицина қауымдастығы»
Айжан Бегайдарқызы         республикалық қоғамдық бірлестігінің
президенті (келісім бойынша)