Об утверждении формы налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2011 года № 1174. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 56 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую форму налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2011 года № 1174
Форма
Налоговая учетная политика для налогоплательщиков,
применяющих специальный налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный налоговый режим
для крестьянских или фермерских хозяйств
Сноска. Форма налоговой учетной политики с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.03.2013 № 278 (вводится в действие с 01.01.2013).
______________________________________________________
(Ф.И.О. /наименование налогоплательщика)
1. Исключен постановлением Правительства РК от 27.03.2013 № 278 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Индивидуальный или бизнес идентификационный номер (ИИН/БИН)
__________________________________________
3. Виды осуществляемой деятельности
____________________________________________________________________
__________________________________________
4. Метод отнесения зачета по налогу на добавленную стоимость (НДС)*
____________________________________________________________________
(раздельный, пропорциональный)
4-1. Метод определения себестоимости запасов в соответствии с
пунктом 2 статьи 60-3 Налогового кодекса**: ________________________
5. Перечень налоговых регистров, формы которых разработаны
самостоятельно ***
1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________

Шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 1174 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы  Кодексінің (Салық кодексі) 56-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекітілсін.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 14 қазандағы
№ 1174 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданылатын салық төлеушілер үшін салықтық есепке алу саясаты
Ескерту. Нысанға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.03.2013 № 278 қаулысымен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
____________________________________________________________________
(Салық төлеушінің Т.А.Ә.)
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.03.2013 № 278 қаулысымен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жеке немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)_________________
3. Жүзеге асыратын қызметтің түрі____________________________________
_____________________________________________________________________
4. Қосылған құн салығын (ҚҚС) есепке жатқызу әдісі*
_____________________________________________________________________
(бөлек, барабар)
4-1. Салық кодексiнің 60-3-бабының 2-тармағына сәйкес қорлардың
өзіндік құнын айқындау әдісі**: _____________________________________
5. Нысандары дербес әзірленген салық тіркелімдерінің тізбесі***:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________

3) _________________________________________________________________
6. Ведение налогового учета индивидуальными предпринимателями,
применяющими специальный налоговый режим на основе патента (отметьте
X в соответствующей ячейке):
1) по Книге налогового учета для индивидуальных
предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на основе
патента и не являющихся плательщиками налога на добавленную
стоимость, согласно приложению 1 к настоящей форме
2) по Книге налогового учета для индивидуальных
предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на основе
патента и являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость,
согласно приложению 2 к настоящей форме
3) ведение ведомости учета обязательств по плате за эмиссии в
окружающую среду согласно приложению 3 к настоящей форме
7. Лицо, ответственное за соблюдение налоговой учетной политики:
фамилия, имя, отчество _____________________________________
наименование должности _____________________________________
8. Дата принятия налоговой учетной политики "__" _________ 20__ года
Примечание:
* не заполняется индивидуальными предпринимателями, которые в
соответствии с законодательным актом Республики Казахстан о
бухгалтерском учете и финансовой отчетности вправе не осуществлять
ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности;
** заполняется только индивидуальными предпринимателями, которые в
соответствии с законодательным актом Республики Казахстан о
бухгалтерском учете и финансовой отчетности вправе не осуществлять
ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности;
*** заполняется при наличии налоговых регистров, разработанных
налогоплательщиком самостоятельно в дополнение к налоговым регистрам,
формы которых установлены Правительством Республики Казахстан, в
соответствии с пунктом 1 статьи 77 Налогового кодекса, а также
индивидуальными предпринимателями, которые в соответствии с
законодательным актом Республики Казахстан о бухгалтерском учете и
финансовой отчетности вправе не осуществлять ведение бухгалтерского
учета и составление финансовой отчетности, в соответствии с пунктом 2
статьи 60-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", осуществляющими
производство товаров, а также выбравшими метод средневзвешенной
стоимости.
Приложение 1
к форме налоговой учетной политики
для налогоплательщиков,
применяющих специальный
налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских
или фермерских хозяйств
Книга налогового учета
для индивидуальных предпринимателей, применяющих
специальный налоговый режим на основе патента и
не являющихся плательщиками налога на
добавленную стоимость
(титульный лист)
Фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя
_________________________________________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) при его наличии
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Вид осуществляемой предпринимательской деятельности
___________________________________________________
Дата начала и окончания деятельности
___________________________________________________
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Наименование операций
Сумма
1
2
3
Итого за день
X
Итого за месяц
X
Итого за квартал
X
Итого за год
X
Примечание: Книга заполняется по мере поступления дохода, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 2
к форме налоговой учетной политики
для налогоплательщиков,
применяющих специальный
налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских
или фермерских хозяйств
Книга налогового учета
для индивидуальных предпринимателей, применяющих
специальный налоговый режим на основе патента и
не являющихся плательщиками налога на
добавленную стоимость
(титульный лист книги)
Фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя
_________________________________________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) при его наличии
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Вид осуществляемой предпринимательской деятельности
___________________________________________________
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную
стоимость:
серия ________ номер _______ дата выдачи __________________
дата постановки на учет _________________
Дата начала и окончания деятельности ______________________
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Д
а
т
а
Обороты по реализации
Обороты по счетам-фактурам, выставленные поставщиками
Наимено-
вание
операций
Общая
сумма
В том числе
Наимено-
вание
операций
Стоимость
без
налога на
добавлен-
ную
стоимость
Сумма
налога
на добав-
ленную
стои-
мость
Оборот,
облагаемый
налогом на
добавленную
стоимость
Сумма налога
на добавленную
стоимость
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого за
день
Итого за
месяц
Итого за
квартал
Итого за
год
Примечание: Книга заполняется ежедневно, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 3
к форме налоговой учетной политики
для налогоплательщиков,
применяющих специальный
налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских
или фермерских хозяйств
Ведомость учета обязательств по плате за эмиссии
в окружающую среду
д
а
т
а
Наименование
операций
(выбросы,
сбросы,
размещение
отходов)
Вид
загрязняющего
вещества,
топлива,
отходов
Единица
измерения
Количество
Ставка
платы
Сумма
платы
1
2
3
4
5
6
7
ххх
ххх
Итого за
день
ххх
ххх
Итого за
месяц
Итого за
квартал
Итого за
год
ххх
ххх
Примечание: Ведомость заполняется по мере проведения операций (выброса, сброса, размещения отходов), в хронологическом порядке с подведением итогов на конец квартала. В конце года подводятся итоговые данные за год.

3) ____________________________________________________________
6. Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкердің салық есепке алуды жүргізуі (тиісті төркөзде X көрсетіңіз):
1) осы нысанға 1-қосымшаға сәйкес патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын дара кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
бойынша                                           _
|_|
2) осы нысанға 2-қосымшаға сәйкес Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған күн салығын төлеушілер болып табылатын дара кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
бойынша                                           _
|_|
3) осы нысанға 3-қосымшаға сәйкес қоршаған opтаға эмиссия үшін төлемақы жөніндегі міндеттемені есепке алу ведомосін жүргізу
_
|_|
7. Салықтық есепке алу саясатын сақтауға жауапты адам:
тегі, аты, әкесінің аты _______________________________________
лауазымының атауы _____________________________________________
8. Салықтық есепке алу саясатын қабылдау күні 20__ жылғы «___»
________
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамалық актісіне сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмауға құқығы бар дара кәсіпкерлер толтырмайды;
** Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамалық актісіне сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмауға құқығы бар дара кәсіпкерлер ғана толтырады;
*** Салық кодексiнің 77-бабының 1-тармағына сәйкес нысандарын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген салық тіркелімдеріне салық төлеушілер дербес әзірлеген қосымша салық тіркелімдері болған кезде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамалық актісіне сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмауға құқығы бар, «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексiнің (Салық кодексі) 60-3-бабы 2-тармағына сәйкес тауарлар өндіруді жүзеге асыратын, сондай-ақ орташа өлшемді құн әдісін таңдаған дара кәсіпкерлер толтырады.
Шағын бизнес субъектілеріне арналған
арнаулы салық режимін, шаруа немесе
фермер қожалықтарына арналған
арнаулы салық режимін қолданатын
салық төлеушілер үшін салықтық
есепке aлу саясатының нысанына
1-қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын дара кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
(басқы беті)
Дара кәсіпкерлердің аты жөні _________________________________________
Бар болса ,салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Жеке сәйкестендіру нөмірі(ЖСН)|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жүзеге асырылатын кәсіпкерлік қызметтің түрі _________________________
Қызметтің басталу және аяқталу күні ___________________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операциялардың атауы
Сомасы
1
2
3
Бір күнде жиыны
X
Бір айда жиыны
X
Бір тоқсанда жиыны
X
Бір жылда жиыны
X
Ескертпе: Кітап табыстың түсу ретіне қарай, жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып хронологиялық тәртіппен толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Шағын бизнес субъектілеріне
арналған арнаулы салық
режимін, шаруа немесе фермер
қожалықтарына арналған
арнаулы салық режимін
қолданатын салық төлеушілер
үшін салықтық есепке алу
саясатының нысанына
2-қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылатын дара кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
(басқы беті)
Дара кәсіпкерлердің аты жөні _________________________________________
Бар болса, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Жеке сәйкестендіру нөмірі(ЖСН)               |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жүзеге асырылатын кәсіпкерлік қызметтің түрі _________________________
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік:
сериясы_______ нөмірі _______ берілген күні _________есепке қойылған
күні ___________
Қызметтің басталу және аяқталу күні __________________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Сату жөніндегі айналымдар
Өнім берушілер берген шот-фактуралар бойынша айналым
Операциялардың атауы
Жалпы сомасы
Оның ішінде
Операциялар дың атауы
Қосылған құн салығынсыз құны
Қосылған құн салығының сомасы
Қосылған құн салығы салынатын айналым
Қосылған құн салығының сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Бір күнде жиыны
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
Ескертпе: Кітап күн сайын, жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып хронологиялық тәртіппен толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Шағын бизнес субъектілеріне
арналған арнаулы салық режимін,
шаруа немесе фермер
қожалықтарына арналған арнаулы
салық режимін қолданатын салық
төлеушілер үшін салықтық есепке
алу саясатының нысанына
3-қосымша
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы жөніндегі міндеттемені есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операциялардың атауы (шығарындылар, төгінділер, қалдықтарды орналастыру)
Ластағыш заттың, отынның, қалдықтардың түрі
Өлшем бірлігі
Саны
Төлемақы ставкасы
Төлемақы сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
XXX
XXX
Бір күнде жиыны
XXX
XXX
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
XXX
XXX
Ескертпе: Ведомость операциялардың (шығарындылардың, төгінділердің, қалдықтар орналастыруына) жүргізілуіне қарай, тоқсанның соңында қорытындыны шығара отырып хронологиялық тәртіппен толтырылады. Жылдың соңында бір жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.