О вопросах субсидирования государственных театров, музеев, концертных и культурно-досуговых организаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 1211. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 322
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.05.2016 № 322.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, культурно-досуговых и концертных мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства;
2) Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2008 года № 27 «Об утверждении Правил выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства»;
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2008 года № 31 «Об утверждении Правил выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей».
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 октября 2011 года № 1211
Правила
выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных,
культурно-досуговых и концертных мероприятий для населения,
пропагандой классического, народного, музыкального и
хореографического искусства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, культурно-досуговых и концертных мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства (далее - Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания», и определяют порядок субсидирования убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, культурно-досуговых и концертных мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства.

Мемлекеттік театрларды, мұражайларды, концерт және мәдени-демалыс ұйымдарын субсидиялау мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 қазандағы № 1211 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 322 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.05.2016 № 322 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Тұрғындар үшін театр, мәдени-демалыс және концерт іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты залалды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу қағидалары;
2) Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты залалды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу қағидалары бекітілсін.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қаңтардағы № 27 қаулысы;
2) «Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 қаңтардағы № 31 қаулысы.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2011 жылғы 27 қазандағы
№ 1211 қаулысымен
бекітілген
Тұрғындар үшін театр, мәдени-демалыс және концерт іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты залалды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тұрғындар үшiн театр, мәдени-демалыс және концерт iс-шараларына қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтердi көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнердi насихаттауға байланысты залалды жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне және «Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына сәйкес әзiрлендi және тұрғындар үшiн театр, мәдени-демалыс және концерт iс-шараларына қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтердi көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнердi насихаттауға байланысты залалды жабуға субсидиялар бөлу тәртiбiн айқындайды.

2. Бюджетные субсидии предназначаются для процентного покрытия убытков (удешевления стоимости услуг) государственных театров, культурно-досуговых и концертных организаций, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, культурно-досуговых и концертных мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства.
2. Порядок выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков,
связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности
театральных, культурно-досуговых и концертных мероприятий для
населения, пропагандой классического, народного, музыкального и
хореографического искусства
3. Распределение бюджетных субсидий из республиканского и местного бюджета администратором бюджетной программы осуществляется путем направления суммы на покрытие убытков государственных театров, культурно-досуговых и концертных организаций, за минусом размера убытка покрываемого за счет собственных средств.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
4. Выделение бюджетных субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми центральным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. При этом размер субсидий на покрытие убытков республиканских театров и концертных организаций не должен превышать размер, указанный в приложении 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
4-1. Выделение бюджетных субсидий из областного (города республиканского значения, столицы), районного (города областного значения) бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми областным, местным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. Субсидии выделяются на покрытие убытков организаций за исключением размера убытка, покрываемых за счет собственных средств.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
5. Администратор бюджетной программы в течение пятнадцати рабочих дней после утверждения центральным и местным уполномоченным органом по исполнению бюджетов сводного плана финансирования доводит до государственных театров, культурно-досуговых и концертных организаций помесячное распределение выделяемых бюджетных субсидий.
6. Бюджетные субсидии, получаемые государственными театрами, культурно-досуговыми и концертными организациями зачисляются на текущий счет, открываемый ими в банках второго уровня и расходуются строго по целевому назначению.

2. Бюджеттiк субсидиялар тұрғындар үшiн театр, мәдени-демалыс және концерт iс-шараларына қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтердi көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнердi насихаттауға байланысты мемлекеттiк театр, мәдени-демалыс және концерт ұйымдарының залалын пайыздық өтеуге (қызметтердiң құнын арзандатуға) арналады.
2. Тұрғындар үшiн театр, мәдени-демалыс және концерт iс-шараларына қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтердi көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнердi насихаттауға байланысты залалды жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу тәртiбi
3. Республикалық және жергiлiктi бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлуді бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал көлемін шегере отырып, мемлекеттiк театрлардың, мәдени-демалыс және концерт ұйымдарының залалын өтеуге бағыттау арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
4. Республикалық бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлу бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Бұл ретте республикалық театрлар мен концерттік ұйымдардың залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген мөлшерден аспауға тиіс.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
4-1. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бюджеттік субсидиялар бөлу бюджеттердi атқару жөнiндегi облыстық, жергілікті уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Субсидиялар меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал мөлшерін қоспағанда, ұйымдардың шығындарын өтеуге бөлінеді.
Ескерту. Қағида 4-1-тармақпен толықтырылды  - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
5. Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық және жергілікті уәкiлеттi орган қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекiткеннен кейiн он бес жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк театрлар, мәдени-демалыс және концерт ұйымдарына бөлiнетiн бюджеттiк субсидиялар көлемi туралы мәлiметтердi жеткiзедi.
6. Мемлекеттiк театрлар, мәдени-демалыс және концерт ұйымдары алатын бюджеттiк субсидиялар екiншi деңгейдегі банктерде өздерi ашатын ағымдағы шотқа есепке алынады және қатаң түрде мақсатқа сай жұмсалады.

7. Государственные театры, культурно-досуговые и концертные организации для получения бюджетных субсидий представляют администратору бюджетной программы:
1) ежегодно, не позднее 30 декабря текущего года, на основании полученных объемов бюджетных субсидий представляют утвержденные расчеты доходов и расходов по оказываемым услугам на предстоящий год, по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, представляют расчеты покрытия убытков на предстоящий месяц по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Государственные театры, культурно-досуговые и концертные организации ежегодно, не позднее 15 числа третьего месяца, следующего за отчетным периодом, обеспечивают предоставление администратору бюджетных программ утвержденных отчетов по исполнению планов развития.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
9. Государственные театры, культурно-досуговые и концертные организации несут ответственность за достоверность и правильное составление расчетов, обеспечивают их своевременное представление администратору бюджетных программ.
10. Ответственность за эффективное, результативное и целевое использование бюджетных средств, выделенных на бюджетные субсидии государственным театрам, культурно-досуговым и концертным организациям несет администратор бюджетной программы.
Приложение 1
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению
доступности театральных,
культурно-досуговых и концертных
мероприятий для населения,
пропагандой классического, народного,
музыкального и хореографического искусства
План доходов
_______________________________
(наименование юридического лица)
за 20 ______ год
п/п
Количество
спектаклей,
концертов (шт.)
Количество
зрителей
(тыс.чел)
Доходы (тыс. тенге)
Примечание
От
реализации
билетов
Аренда
Прочие
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению
доступности театральных,
культурно-досуговых и концертных
мероприятий для населения,
пропагандой классического, народного,
музыкального и хореографического искусства
План расходов
________________________________
(наименование юридического лица)
за 20__год
тыс. тенге
№ п/п
Наименование показателей
Сумма
Примечание
1
2
3
4
Приложение 3
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению
доступности театральных,
культурно-досуговых и концертных
мероприятий для населения,
пропагандой классического, народного,
музыкального и хореографического искусства
Расчет покрытия убытков государственных театров, концертных и
культурно-досуговых организаций
________________________________
(наименование юридического лица)
на ________ месяц 20_года
тыс. тенге
Стоимость реализуемых услуг
Сумма собственных доходов
Сумма субсидий
1
2
3
Приложение 4
к Правилам выделения бюджетных субсидий
на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению доступности
театральных, культурно-досуговых и концертных
мероприятий для населения, пропагандой
классического, народного,
музыкального и хореографического искусства
Перечень
республиканских театров и концертных организаций

7. Мемлекеттiк театрлар, мәдени-демалыс және концерт ұйымдары бюджеттiк субсидиялар алу үшiн бюджет бағдарлама әкiмшiсiне:
1) жыл сайын, ағымдағы жылдың 30 желтоқсанынан кешiктiрмей осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша алынған бюджеттiк субсидиялар көлемiнiң негiзiнде алдағы жылға арналған көрсетiлетiн қызметтер бойынша кiрiстер мен шығыстардың бекiтiлген есебiн;
2) ай сайын, айдың 25-күнiнен кешiктiрмей осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алдағы айдың шығындарын жабу есептерiн бередi.
8. Мемлекеттiк театрлар, мәдени-демалыс және концерт ұйымдары жыл сайын, есептi кезеңнен кейiнгi үшiншi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне даму жоспарларының орындалуы бойынша бекітілген есептерді беруді қамтамасыз етедi.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
9. Мемлекеттiк театрлар, мәдени-демалыс және концерт ұйымдары есептердiң дұрыстығына және дұрыс жасалуына жауапты болады, олардың бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етедi.
10. Мемлекеттiк театрларға, мәдени-демалыс және концерт ұйымдарына бюджеттiк субсидияларға бөлiнген бюджет қаражатының тиiмдi, нәтижелi және мақсатты пайдаланылуына бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi жауапты болады.
Тұрғындар үшін театр,
мәдени-демалыс және концерт
іс-шараларына қол жетімділікті
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетуге, классикалық,
халықтық, музыкалық және
хореографиялық өнерді насихаттауға
байланысты залалды жабуға бюджеттік
субсидиялар бөлу қағидаларына
1-қосымша
_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы
кiрiс жоспары
Р/с
Спектакльдердiң, концерттердiң саны (дана)
Көрермендердiң саны
(мың адам)
Кiрiстер
(мың теңге)
Ескертпе
Билет сатудан
Жалға беруден
Өзге де
1
2
3
4
5
6
7
Тұрғындар үшін театр,
мәдени-демалыс және концерт
іс-шараларына қол жетімділікті
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетуге, классикалық,
халықтық, музыкалық және
хореографиялық өнерді насихаттауға
байланысты залалды жабуға бюджеттік
субсидиялар бөлу қағидаларына
2-қосымша
_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы
шығыс жоспары
мың теңге
Р/с
Көрсеткiштердiң атауы
Сомасы
Ескертпе
1
2
3
4
Тұрғындар үшін театр,
мәдени-демалыс және концерт
іс-шараларына қол жетімділікті
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетуге, классикалық,
халықтық, музыкалық және
хореографиялық өнерді насихаттауға
байланысты залалды жабуға бюджеттік
субсидиялар бөлу қағидаларына
3-қосымша
____________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20___жылғы ____ айындағы
мемлекеттiк театрлардың, концерт және
мәдени-демалыс ұйымдарының шығындарын жабу есебi
мың теңге
Өткізілетін қызметтердiң құны
Меншiктi кiрiстердiң
сомасы
Субсидиялардың сомасы
1
2
3
Тұрғындар үшiн театр, мәдени-
демалыс және концерт iс-шараларына
қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету
жөнiндегi қызметтердi көрсетуге,
классикалық, халықтық, музыкалық
және хореографиялық өнердi
насихаттауға байланысты залалды
жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу
қағидаларына
4-қосымша
Республикалық театрлар мен концерттік ұйымдардың
тізбесі

1. Настоящие Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей (далее - Правила) разработаны в с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» и определяют порядок выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков государственных музеев по обеспечению сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей.
2. Субсидии предназначаются для процентного покрытия убытков (удешевление стоимости услуг) государственных музеев, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей.
2. Порядок выделения бюджетных субсидий на покрытие
убытков государственных музеев, связанных с обеспечением
сохранности, учета, комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
3. Распределение бюджетных субсидий из республиканского и местного бюджета администратором бюджетной программы осуществляется путем направления суммы на покрытие убытков государственных музеев и историко-культурных заповедников, за минусом размера убытка покрываемого за счет собственных средств.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
4. Выделение бюджетных субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми центральным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. При этом размер субсидий на покрытие убытков республиканских музеев и историко-культурных заповедников не должен превышать размер, указанный в приложении 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
4-1. Выделение бюджетных субсидий из областного (города республиканского значения, столицы), районного (города областного значения) бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, утверждаемыми областным, местным уполномоченным органом по исполнению бюджетов. Субсидии выделяются на покрытие убытков организаций за исключением размера убытка, покрываемых за счет собственных средств.
Сноска. Правила дополнены приложением 4.1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
5. Администратор бюджетной программы в течение пятнадцати рабочих дней после утверждения центральным и местным уполномоченным органом по исполнению бюджетов сводного плана финансирования доводит до государственных музеев помесячное распределение выделяемых бюджетных субсидий.

1. Осы Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты залалды жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу қағидалары (бұдан әрi –  Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне және «Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 26 ақпандағы  № 220 қаулысына сәйкес әзiрленді және тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты залалды жабуға субсидиялар бөлу тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты мемлекеттiк мұражайлардың залалын пайыздық өтеуге (қызметтердiң құнын арзандатуға) арналады.
2. Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты мемлекеттiк мұражайлардың залалын жабуға бюджеттiк субсидиялар бөлу тәртiбi
3. Республикалық және жергiлiктi бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлуді бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал көлемін шегере отырып, мемлекеттiк мұражайлар мен тарихи-мәдени қорықтардың залалын өтеуге бағыттау арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
4. Республикалық бюджеттен бюджеттiк субсидиялар бөлу бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Бұл ретте республикалық мұражайлар мен тарихи-мәдени қорықтардың залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген мөлшерден аспауға тиіс.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
4-1. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бюджеттік субсидиялар бөлу бюджеттердi атқару жөнiндегi облыстық уәкiлеттi орган бекiтетiн мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Субсидиялар меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал мөлшерін қоспағанда, ұйымдардың залалын өтеуге бөлінеді.
Ескерту. Қағида 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
5. Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық және жергілікті уәкiлеттi орган қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекiткеннен кейiн он бес жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк мұражайларға бөлiнетiн бюджеттiк субсидиялар көлемi туралы мәлiметтердi жеткiзедi.

6. Бюджетные субсидии, получаемые государственными музеями, зачисляются на текущий счет, открываемый в банках второго уровня и расходуются строго по целевому назначению.
7. Государственные музеи для получения субсидий представляют администратору бюджетной программы:
1) ежегодно, не позднее 30 декабря текущего года, на основании полученных объемов субсидий, утвержденные расчеты доходов и расходов по оказываемым услугам на предстоящий год, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, расчеты покрытия убытков на предстоящий месяц согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Республиканские музеи и историко-культурные заповедники ежегодно, не позднее 15 числа третьего месяца, следующего за отчетным периодом, обеспечивают предоставление администратору бюджетных программ утвержденных отчетов по исполнению планов развития.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1467.
9. Государственные музеи несут ответственность за достоверность и правильное составление расчетов, обеспечивают их своевременное представление администратору бюджетных программ.
10.  Ответственность за эффективное, результативное и целевое использование бюджетных средств, выделенных на бюджетные субсидии государственным музеям несет администратор бюджетной программы.
Приложение 1
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением
сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
План доходов
_______________________________
(наименование юридического лица)
за 20__год
№ п/п
Количество
выставок
Количество
экскурсий
Количество
посещений
(тыс.чел)
Доходы (тыс. тенге)
Примечание
От реализации
билетов
Аренда
Прочие
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением
сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
План расходов
________________________________
(наименование юридического лица)
за 20__год
тыс. тенге
N п/п
Наименование показателей
Сумма
Примечание
1
2
3
4
Приложение 3
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением
сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
Расчет покрытия убытков государственных музеев
_________________________________
(наименование юридического лица)
на ________ месяц 20__года
тыс. тенге
Себестоимость реализуемых услуг
Сумма собственных доходов
Сумма субсидий
1
2
3
Приложение 4
к Правилам выделения бюджетных субсидий
на покрытие убытков, связанных с
обеспечением сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
Перечень
республиканских музеев и историко-культурных
музеев-заповедников

6. Мемлекеттiк мұражайлар алатын бюджеттiк субсидиялар екiншi деңгейдегі банктерде өздерi ашатын ағымдағы шотқа есепке алынады және қатаң түрде мақсатқа сай жұмсалады.
7. Мемлекеттiк мұражайлар бюджеттiк субсидиялар алу үшiн бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiне:
1) жыл сайын, ағымдағы жылдың 30 желтоқсанынан кешiктiрмей осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша алынған бюджеттiк субсидиялар көлемiнiң негiзiнде алдағы жылға арналған көрсетiлетiн қызметтер бойынша кiрiстер мен шығыстардың бекiтiлген есебiн;
2) ай сайын, айдың 25-күнiнен кешiктiрмей осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алдағы айдың шығындарын жабу есептерiн бередi.
8. Республикалық мұражайлар мен тарихи-мәдени қорықтардың жыл сайын, есептi кезеңнен кейiнгi үшiншi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне даму жоспарларының орындалуы бойынша бекітілген есептерді беруді қамтамасыз етедi.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1467 қаулысымен.
9. Мемлекеттiк мұражайлар есептердің дұрыстығына және дұрыс жасалуына жауапты болады, олардың бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етедi.
10. Мемлекеттiк мұражайларға бюджеттік субсидияларға бөлiнген бюджет қаражатының тиiмдi, нәтижелi және мақсатты пайдаланылуына бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi жауапты болады.
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және
реставрациялануын қамтамасыз
етуге байланысты залалды
жабуға бюджеттік субсидиялар
бөлу қағидаларына
1-қосымша
_________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20__ жылғы_________
кiрiс жоспары
Р/с
Көрмелер
саны
Экскурсиялар
саны
Келушiлер
саны
(мың адам)
Кiрiстер (мың теңге)
Ескертпе
Билет
сатудан
Жалға
беруден
Өзгелер
1
2
3
4
5
6
7
8
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және
реставрациялануын қамтамасыз
етуге байланысты залалды
жабуға бюджеттік субсидиялар
бөлу қағидаларына
2-қосымша
___________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20__ жылғы_________
шығыс жоспары
мың теңге
Р/с
Көрсеткiштердiң атауы
Сомасы
Ескертпе
1
2
3
4
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және
реставрациялануын қамтамасыз
етуге байланысты залалды
жабуға бюджеттік субсидиялар
бөлу қағидаларына
3-қосымша
(заңды тұлғаның атауы)
20__ жылғы_____ айына
мемлекеттiк мұражайлардың залалдарын жабу есептемесi
мың теңге
Сатылатын
қызметтердiң өзiндiк құны
Меншiктi кiрiстер сомасы
Субсидиялар сомасы
1
2
3
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және
реставрациялануын қамтамасыз етуге
байланысты залалды жабуға
бюджеттiк субсидиялар
бөлу қағидаларына
4-қосымша
Республикалық мұражайлар мен тарихи-мәдени қорық-мұражайлардың
тізбесі