Об утверждении Комплекса мер по развитию дачных, садоводческих и личных подсобных хозяйств в Республике Казахстан на 2012 - 2014 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 1482
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплекс мер по развитию дачных, садоводческих и личных подсобных хозяйств в Республике Казахстан на 2012 - 2014 годы (далее - Комплекс мер).
2. Заинтересованным центральным государственным органам, акимам областей, городов Астана и Алматы:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Комплекса мер;
2) ежегодно, по итогам полугодия и года, к 15 июля и 15 января, представлять информацию о ходе реализации Комплекса мер в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить представление сводной информации о ходе выполнения Комплекса мер в Правительство Республики Казахстан ежегодно к 1 августа и 1 февраля.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                             К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 декабря 2011 года № 1482
Комплекс мер по развитию дачных, садоводческих и личных
подсобных хозяйств в Республике Казахстан на 2012 - 2014 годы
№ п/п
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Форма
завершения
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Провести инвентаризации имеющихся
дачных и садоводческих участков
вокруг городов и имеющихся
свободных земельных участков,
которые могут быть предоставлены
для ведения дачного хозяйства
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Информация в
МСХ
5 января 2012
года
2.
Результаты инвентаризации
сопоставить с данными по количеству
заявлений на выделение земельных
участков для ведения  дачного
хозяйства
Акиматы
областей,
городов Астаны и
Алматы
Информация в
МСХ
25 января 2012
года
3.
По результатам  инвентаризации
определить потребность дачных
участков в объектах инфраструктуры,
подлежащих реконструкции или новому
строительству с учетом перспектив
развития региона и проинформировать
МСХ
Акиматы
областей,
городов Астаны и
Алматы
Информация в
МСХ
15 февраля
2012 года
4.
Рассмотреть возможность снижения
для субъектов дачных, садоводческих
и личных подсобных хозяйств
нормативов оплаты за поливную воду
Акиматы
областей,
городов Астаны и Алматы, МСХ
Информация в
МСХ

Қазақстан Республикасында саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылықтарды дамыту жөніндегі 2012 - 2014 жылдарға арналған шаралар кешенін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 1482 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылықтарды дамыту жөніндегі 2012 – 2014 жылдарға арналған шаралар кешені (бұдан әрі – Шаралар кешені) бекітілсін.
2. Мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Шаралар кешенінің тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын, жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 15 шілдеге және 15 қаңтарға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне Шаралар кешенінің іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жыл сайын 1 тамызға және 1 ақпанға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Шаралар кешенінің орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 1482 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылықтарды дамыту жөніндегі 2012 – 2014 жылдарға арналған шаралар кешені
Р/с №
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қалалардың айналасында орналасқан саяжайлық және бау-бақшалық учаскелер мен саяжайлық шаруашылық жүргізуге беруге болатын бос жер учаскелерін түгендеуді жүргізу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
АШМ-ге ақпарат
2012 жылғы 5 қаңтар
2.
Түгендеу нәтижелерін саяжайлық шаруашылық жүргізу үшін жер учаскелерін беруге түскен өтініштер саны жөніндегі деректермен салыстыру
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
АШМ-ге ақпарат
2012 жылғы 25 қаңтар
3.
Түгендеу нәтижелерінен кейін сол өңірдің даму әлеуетін ескере отырып, саяжай учаскелеріндегі жаңадан салынуға немесе қайта жаңартылуға тиіс инфрақұрылым объектілеріне қажеттілікті айқындау және АШМ-ге ақпарат беру
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
АШМ-ге ақпарат
2012 жылғы 15 ақпан
4.
Саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылық субъектілері үшін суаратын суға төлемақы нормативтерін төмендету мүмкіндігін қарау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АШМ
АШМ-ге ақпарат

5 марта 2012
года
5.
Проработать вопрос по организации
централизованной поставки семян,
саженцев, удобрений, средств защиты
растений и плодово-ягодных
насаждений субъектам дачных,
садоводческих и личных подсобных
хозяйств используя возможности СПК
регионов, а также бизнес-структур
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, МСХ
Информация в
МСХ
15 июня
2012-2014 гг.
6.
Проработать вопрос по организации
работы по созданию и развитию
дачных кооперативов, которые будут
ориентированы на оказание
сервисных, потребительских услуг
(вспашка земли, транспортировка,
заготовка, хранение и реализация)
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Информация в
МСХ
15 января,
15 июля
2012-2014 гг.
7.
Провести работу по организации СПК
микрокредитования физических лиц на
поддержку  дачных, садоводческих и
личных подсобных хозяйств на
развитие растениеводства и
животноводства путем привлечения
СПК заемных средств
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Информация в
МСХ
15 января,
15 июля
2012-2014 гг.
8.
На основе анализа количества
обращений по фактам совершения краж
и хищения дачного имущества
определить наиболее криминогенные
участки с последующим  принятием
соответствующих мер охраны
общественного порядка
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, МВД
Информация в
МСХ
15 января,
15 июля
2012-2014 гг.
9.
Выделить отдельные торговые ряды
(место) в коммунальных рынках для
реализации субъектами дачных,
садоводческих и личных подсобных
хозяйств произведенной продукции, в
том числе используя возможности СПК
региона
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, МЭРТ
Информация в
МСХ
15 января,
15 июля
2012-2014 гг.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
СПК - социально-предпринимательские корпорации

2012 жылғы 5 наурыз
5.
Өңірлердегі ӘКК, сондай-ақ бизнес-құрылымдардың мүмкіндіктерін пайдалана отырып, саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылық субъектілеріне тұқымдарды, көшеттерді, тыңайтқыштарды, өсімдіктер мен жеміс-жидек екпелерін қорғау құралдарын орталықтандырылған түрде жеткізу мәселесін пысықтау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АШМ
АШМ-ге ақпарат
2012-2014 жылдар
15 маусым
6.
Сервистік, тұтыну қызметтерін (жер жырту, тасымалдау, дайындау, сақтау және өткізу) көрсетуге бағытталған саяжай кооперативтерін құру және дамыту жұмыстарын ұйымдастыру мәселесін пысықтау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
АШМ-ге ақпарат
2012-2014 жылдар
15 қаңтар, 15 шілде
7.
ӘКК арқылы өсімдік және мал шаруашылықтарын дамытуға саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылықтарға жеке тұлғаларға шағын кредиттер беруді ұйымдастыру жұмыстарын жүргізу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
АШМ-ге ақпарат
2012-2014 жылдар
15 қаңтар,
15 шілде
8
Саяжай мүлкін ұрлау және тонау фактілері бойынша түскен арыздар негізінде неғұрлым криминогенді учаскелерді анықтап, ол жерлерде тиісті қоғамдық тәртіпті қорғау шараларын қабылдау
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ІІМ
АШМ-ге ақпарат
2012-2014 жылдар
15 қаңтар,
15 шілде
9
Саяжайлық, бау-бақшалық және жеке қосалқы шаруашылықтар субъектілерінің өндірістік өнімдерді сатуы үшін, сондай-ақ өңірдегі ӘКК мүмкіндіктерін пайдалана отырып, коммуналдық базарлардан арнайы сауда қатарларын (орнын) бөлу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ЭДСМ
АШМ-ге ақпарат
2012-2014 жылдар
15 қаңтар,
15 шілде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭДСМ
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ӘКК
әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар