Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2012 года № 498. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 161
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.03.2015 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 181 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния, составленных на основании актовых записей:
о рождении;
об установлении отцовства;
о заключении брака (супружества);
о расторжении брака (супружества);
об усыновлении;
о перемене имени, отчества, фамилии;
о смерти;
2) формы свидетельств, выдаваемых на основании записей в актовых книгах государственной регистрации актов гражданского состояния:
о рождении;
об установлении отцовства;
о заключении брака (супружества);
о расторжении брака (супружества);
об усыновлении;
о перемене имени, отчества, фамилии;
о смерти.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная на основании
государственной регистрации актовой записи о рождении
№ _________
«___» ___________ ____ года
Индивидуальный идентификационный номер _________
Сведения о ребенке
1. Фамилия ________________             2. Имя _________________
3. Отчество (по желанию) ___________    4. Пол _________________
5. Дата рождения «____» _______________ 20 _____года
6. Место рождения: Республика __________________________________
область _____________________________________
город (селение)______________________________
район _______________________________________
7. Количество родившихся детей: ______________
8. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка
_________________________________________________________
9. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
________________________________________________________________

Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 498 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 161 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.03.2015 № 161 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 181-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) актілік жазбалардың негізінде жасалатын азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарының:
туу туралы;
әке болуды анықтау туралы;
неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы;
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы;
бала асырап алу туралы;
атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы;
қайтыс болу туралы нысандары;
2) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарындағы жазбалардың негізінде берілетін мынадай:
туу туралы;
әке болуды анықтау туралы;
неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы;
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы;
бала асырап алу туралы;
атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы;
қайтыс болу туралы куәліктердің нысандары бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
______ жылғы «___» _________
№ ______
Туу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу негізінде жасалған
акт кітабының нысаны
Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________
Бала туралы мәліметтер
1. Тегі____________________ 2. Аты _________________________________
3. Әкесінің аты (қалауы бойынша) ____ 4. Жынысы ____________________
5. Туған күні «____» ________ 20 ____ жыл
6. Туған жері: _______________________ Республикасы
________________________ облысы
________________________ қаласы (елді мекені)
________________________ ауданы
7. Туылған бала саны: ________
8. Баланың тірі немесе өлі туғандығы туралы белгі __________________
9. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер __________

10. Юридический адрес: Республика ______________________________
область _________________________________
город (селение)__________________________
район ___________________________________
Сведения об отце              Сведения о матери
11. Фамилия _________________              ____________________
12. Имя _____________________              ____________________
13. Отчество (при его наличии)________     ____________________
14. Дата рождения «___»________ ___г.      «____» _________ ___г.
15. Возраст: _______________               ____________________
16. Постоянное место жительства:
Республика _____________________ Республика ______________________
область ________________________ область _________________________
город (селение)_________________ город (селение) _________________
район __________________________ район____________________________
улица __________________________ улица ___________________________
дом ____________________________ дом _____________________________
квартира _______________________ квартира ________________________
17. Юридический адрес:
Республика _________________     Республика ______________________
область ____________________     область _________________________
город (селение)_____________     город (селение)__________________
район ______________________     район ___________________________
улица ______________________     улица ___________________________
дом ________________________     дом _____________________________
квартира ___________________     квартира ________________________
18. Гражданство ____________________       ________________________
19. Источник дохода
или место работы _______________       ________________________
20. Образование __________________         ________________________
21. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
____________________   __________________________
22. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
а) свидетельство о заключении брака (супружества):
где и когда зарегистрирован акт о браке
запись № _______ «____» ___________________ _____г.
б) свидетельство об установлении отцовства:
где и когда зарегистрирован акт об установлении отцовства
запись № _______ «____» ____________________ ____г.
в) свидетельство о расторжении брака (супружества):
где и когда зарегистрирован акт о расторжении брака (супружества)
запись № _______ « ____» __________________ _____г.
г) свидетельство о смерти отца:
где и когда зарегистрирован акт о смерти
запись № _______ «____»___________________ ____г.
д) заявление матери и ее подпись _____________________________________________

10. Заңды мекенжайы: ___________________________ Республикасы
________________________ облысы
________________________ қаласы (елді мекені)
________________________ ауданы
Әкесі туралы мәліметтер               Анасы туралы мәліметтер
11. Тегі ______________________             _________________________
Аты ___________________________             _________________________
12. Аты ______________________              _________________________
13. Әкесінің аты (бар болса) _______        _________________________
14. Туған күні. «___»____________ ж «____» __________ ___ ж.
15. Жасы: ______________________            _________________________
16. Тұрақты тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________  қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
17. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________ облысы              ______________ облысы
____________ қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
18. Азаматтығы ______________                 _______________________
19. Табыс көзі
немесе жұмыс орны ______________          _______________________
20. Білімі __________________                 _______________________
21. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
__________________                      _______________________
22. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
а) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәлік:
неке туралы акт қайда және қашан тіркелген
жазба № _______ ____ ж. «____»___________________
б) әке болуды анықтау туралы куәлік:
әке болуды анықтау туралы акт қайда және қашан тіркелген
жазба № _______ ____ ж. «____» ___________________
в) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік:
неке бұзу туралы акт қайда және қашан тіркелген
жазба № _______ ____ ж. «____»___________________
г) әкесінің қайтыс болуы туралы куәлік:
қайтыс болу туралы акт қайда және қашан тіркелген
жазба № _______ ____ ж. «___» ___________________
д) анасының өтініші және оның қолы
________________________________________

23. Сведения о заявителе: _____________________________________
24. Серия и номер свидетельства о рождении:
_____________________________________________________№ _______
М.П.                              Начальник регистрирующего органа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная
на основании государственной регистрации актовой записи
об установлении отцовства
№_________
«___»_____________ 20 ___г.
Сведения о ребенке
1. Фамилия до установления отцовства________________________________
2. Фамилия после установления отцовства ____________________________
3. Имя                                  ____________________________
4. Отчество (при его наличии) ______________________________________
5. Дата государственной регистрации рождения: «____»______20______г.
6. Номер записи акта о рождении ребенка: № __________________
7. Дата рождения «____» ______________20_______г.
Место рождения: Республика __________________________________________
область ___________________________________________
город (селение)____________________________________
район _____________________________________________
Сведения о матери            Сведения об отце
8.  Фамилия ____________________            ________________________
9.  Имя _________________________           ________________________
10. Отчество (при его наличии) _________    ________________________
11. Дата рождения «___» ________ ___г.      «__» _____________ ___г.
12. Постоянное место жительства:
Республика_____________________     Республика__________________
область________________________     область_____________________
город(селение)_________________     город(селение)______________
район__________________________     район_______________________
улица_____________________          улица_______________________
дом________________________         дом_________________________
квартира____________________        квартира____________________
13. Юридический адрес:
Республика______________________     Республика_________________
область_______________________    область_____________________
город(селение)________________   город(селение)_______________
район_________________________    район_______________________
улица_____________________         улица______________________
дом________________________        дом________________________
квартира____________________       квартира __________________
14. Гражданство ____________________ __________________________
15. Источник дохода или место работы _________________   ___________

23. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ________________________________
24. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
______________________________________________  №  ______________
М.О. Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
____ жылғы «___» ___________
№ ______
Әке болуды анықтау туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу
негізінде жасалған акт кітабының нысаны
Бала туралы мәліметтер
1. Әке болу анықталғанға дейінгі тегі ______________________________
2. Әке болу анықталғаннан кейінгі тегі _____________________________
3. Аты ________________________
4. Әкесінің аты (бар болса) ________________________________________
5. Тууды мемлекеттік тіркеу күні: 20___ж. «____» ___________________
6. Баланың тууы туралы акт жазбасының нөмірі: № ____________________
7. Туған күні «____» __________ 20___ ж.
Туған жері: ___________________________ Республикасы
___________________________ облысы
___________________________ қаласы (елді мекені)
___________________________ ауданы
Анасы туралы мәліметтер              Әкесі туралы мәліметтер
8. Тегі _____________________                 _______________________
9. Аты _______________________                _______________________
10. Әкесінің аты (егер бар болса) ___________   _____________________
11. Туған күні ___ж. «___»________             ___ ж. «____» ________
12. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________  қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
13. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________ облысы              ______________ облысы
____________ қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
14. Азаматтығы ______________                 _______________________
15. Табыс көзі
немесе жұмыс орны ______________          _______________________

16. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
___________________ __________________________
17. Сведения о документе, на основании которого произведена
государственная регистрация установления отцовства:
а) совместное заявление родителей от «____» ______________ 20___г.
________________________ ________________________
(подпись матери)         (подпись отца)
б) заявления отца ребенка в случаях смерти матери, объявления
матери умершей; признания матери недееспособной
вследствие психического заболевания или слабоумия; лишения
либо ограничения матери в родительских правах;
невозможности установления места жительства матери ребенка
__________________________________________________________
в) решения суда об установлении отцовства, а также
установлении факта признания отцовства и факта отцовства
_____________ района (города)____________ области (края)
республики ________________ от «___» __________ 20 ___г.
18. Сведения о заявителе:
________________________________________________________
19. Серия и номер свидетельства об установлении отцовства:
_____________________________________________№ _______
М.П.                           Начальник регистрирующего органа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная
на основании государственной регистрации актовой записи
о заключении брака (супружества)
№ __________
от «__» _______________ г.
Сведения о вступающих в брак
Он         Она
1. Фамилия до заключения брака (супружества) __________ ___________
2. Фамилия после заключения брака (супружества) _________ _________
3. Имя __________________ ____________________________
4. Отчество (при его наличии) ________________ ____________________
5. Дата и место рождения «___»____________г. «____»_______________г.
Республика ________________________ Республика__________________
область ________________________ область ____________________
город (селение) ________________ город (селение)_____________
район __________________________ район ______________________
6. Возраст ______________________ ___________________________
7. Гражданство __________________ _____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
___________________ ____________________________

16. Ұлты (егер жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________                         ______________________
17. Әке болуды анықтауды мемлекеттік тіркеуді жүргізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
а) ата-анасының 20__ ж. «____» ____________ бірлесіп берген өтініші
________________________     ________________________
(анасының қолы)                   (әкесінің қолы)
б) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған;
психикалық аурудың немесе ақыл-есі кемдігінің салдарынан анасы
әрекетке қабілетсіз деп танылған; анасы ата-ана құқықтарынан
айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген; баланың анасының
тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда баланың әкесінің
өтініші
____________________________________________________________________
в) әке болуды анықтау туралы, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _____ республикасы
____________ облысы (өлкесі) ауданы (қаласы) _____________ сотының 20 _______ ж. «___» _________________ шешімі.
18. Өтініш беруші туралы мәліметтер: _______________________________
19. Әке болуды анықтау туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
______________________________________________ № ______________
М.О. Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
____ жылғы «___» ___________
№ ______
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу негізінде жасалған акт кітабының нысаны
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері               Зайыбы
1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі  ______ ______
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі ______ _____
3. Аты __________________ _________ _________________________________
4. Әкесінің аты (бар болса) ____________ ____________________________
5. Туған күні және туған жері «___» _________ ж. «____ »__________ ж.
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________  қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
6. Жасы ___________________________       ___________________________
7. Азаматтығы _____________________       ___________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
______________________________           ____________________________

9. Источник дохода
или место работы ___________________ _________________________
10. Место жительства:
Республика _____________________ Республика___________________
область ________________________ область _____________________
город (селение) ________________ город (селение)______________
район __________________________ район _______________________
улица___________________________ улица _______________________
дом_____________________________ дом__________________________
квартира________________________ квартира ____________________
11. Юридический адрес:
Республика _____________________ Республика___________________
область ________________________ область _____________________
город (селение) ________________ город (селение)______________
район __________________________ район _______________________
улица___________________________ улица _______________________
дом_____________________________ дом__________________________
квартира________________________ квартира ____________________
12. Образование __________________ ____________________________
13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
__________________________        _________________________
14. Сведения об общих детях: _____________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения) «____» ___________ _____г.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак (супружество):
№ __________________________    № ___________________
дата выдачи «____» _______ г.    «___» _________ г.
кем выдан __________________     ________________
16. Дата составления и номер записи акта «___» _______ № _________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_____________________________________________________№ _______
М.П.                               Начальник регистрирующего органа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная
на основании государственной регистрации актовой записи
о расторжении брака (супружества)
№ ___________
от «____»________________ ___г.
Сведения о расторгающих брак
Он                   Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества) ____________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества) _________________
3. Имя _________________________        __________________________
4. Отчество (при его наличии) _____________    ___________________
5. Дата рождения: «___»_______г. «____»_______________г.
Место рождения:
Республика _______________________ Республика_____________________
область __________________________ область _______________________
город (селение) __________________ город (селение)________________
район ____________________________ район _________________________

9. Табыс көзі
немесе жұмыс орны ________________         _______________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________  қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________ қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
12. Білімі ______________________        ___________________________
13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________ _________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы) «____» _______________ ____ ж.
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын
куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№ __________________                   № _____________________
берілген күні _____ ж. «___» _______   _____ ж. «___» ________
берген мекеме _____________________   ________________________
16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі «___» _______ № ________
17. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:  ______________________________________________________ № ___________
М.О.                                      Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
____ жылғы «___» ___________
№ ______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу негізінде жасалған акт кітабының нысаны
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері          Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғанға дейінгі тегі ________ __________
2. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғаннан кейінгі тегі ________ _________
3. Аты ___________________________   ________________________________
4. Әкесінің аты (бар болса) __________________   ____________________
5. Туған күні: «___» _________ ж.                «____»___________ ж.
Туған жері:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________  қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы              ______________ ауданы

6. Возраст _______________________ ___________________________
7. Гражданство ___________________ ___________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
__________________   __________________________
9. Место жительства:
Республика _______________________ Республика_____________________
область __________________________ область _______________________
город (селение) __________________ город (селение)________________
район ____________________________ район _________________________
улица_____________________________ улица _________________________
дом_______________________________ дом____________________________
квартира__________________________ квартира ______________________
10. Юридический адрес:
Республика _______________________ Республика_____________________
область __________________________ область _______________________
город (селение) __________________ город (селение)________________
район ____________________________ район _________________________
улица_____________________________ улица _________________________
дом_______________________________ дом____________________________
квартира__________________________ квартира ______________________
11. Образование ____________________ _____________________________
12. Источник дохода
или место работы ___________________ _____________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств)
каждого из бывших супругов ________________ ______________________
14. Дата составления, номер записи
акта о заключении брака (супружества) «____» ____ ____ г. № ______
15. Наименование регистрирующего органа,
в котором производилась государственная регистрация
заключения брака (супружества) ___________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
а) совместное заявление супругов «____» ________ ____г. №_________
б) заявление одного из супругов в установленном порядке,
имеющего право на расторжение брака (супружества) «____» ________г. №______
в) вступившее в законную силу решение суда о расторжении
брака ________________района (города)______области (края,
республики) «___»   ___________ _______г.
г) вступившее в законную силу решение суда ______________
района (города) _________ области (края, республики) от
«____»__________  ____ г. о признании супруга безвестно отсутствующим;
д) вступившее в законную силу решение суда
_____________________ района (города) _________области
(края, республики) от «____»____________ ____ г.
о признании супруга недееспособным или ограниченно дееспособным;
е) приговор суда________ района (города)_______________области
(края, республики) от «____»______________ ___г. об осуждении супруга за совершение
преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет.

6. Жасы ___________________________       ___________________________
7. Азаматтығы _____________________       ___________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
______________________________           ____________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________  қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
10. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________ қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
11. Білімі ______________________        ____________________________
12. Табыс көзі
немесе жұмыс орны ____________       ____________________________
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны туралы мәліметтер ___________________     ______________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі _____ ж. __________ «____» № ___________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның атауы _____________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
а) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген _____ ж. «___»__________
№______________________ өтініші
б) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің белгіленген тәртіппен берген _____ ж. «____» __________
№______________________ өтініші
в) ____________ облысы (өлкесі, республикасы) _____________ ауданы
(қаласы) _______________ сотының заңды күшіне енген _____ ж. «___»
_______ некені бұзу туралы шешімі
г) ____________ облысы (өлкесі, республикасы) _____________ ауданы
(қаласы) _______________ сотының заңды күшіне енген _____ ж. «___»
_______ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі
д)  ____________ облысы (өлкесі, республикасы) _____________ ауданы
(қаласы) _______________ сотының заңды күшіне енген _____ ж. «___»
_______ жұбайын әрекетке қабiлетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі
е) ______________ облысы (өлкесі, республикасы) _______________ауданы
(қаласы) сотының _____ ж. «____»_________ _________ қылмыс жасағаны
үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға
сотталғандығы туралы сот үкімі

17. Дата прекращения брака (супружества) «___» ______ _______ г.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц,
расторгнувших брак (супружество):
№ __________________                  № _______________
дата выдачи «____» _______ г.         «___» _________ г.
кем выдан _______________              ________________
19. Сведения об оплате государственной пошлины: __________________
20. Сведения о заявителе: _____________________________________
21. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
____ № _______                            ___ № _______
М.П.                                Начальник регистрирующего органа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная
на основании государственной регистрации актовой записи об усыновлении
№ __________
от «____»________________ ___г.
Сведения об усыновляемом
1. Фамилия до государственной регистрации усыновления ______________
Фамилия после государственной регистрации усыновления ___________
2. Имя до государственной регистрации усыновления __________________
Имя после государственной регистрации усыновления _______________
3. Отчество до государственной регистрации усыновления (при его наличии)
___________________________________________________________
Отчество после государственной регистрации усыновления (при его наличии)
___________________________________________________________
4. Дата рождения до государственной регистрации усыновления:
«____» ________ _________ г.
Место рождения до государственной регистрации усыновления:
Республика ____________________________________________________
область _______________________________________________________
город (селение) _______________________________________________
район _________________________________________________________
Дата рождения после государственной регистрации усыновления:
«____» ________ _______ г.
Место рождения после государственной регистрации усыновления:
Республика ____________________________________________________
область _______________________________________________________
город (селение) _______________________________________________
район _________________________________________________________
5. Гражданство ________________________________________________
Сведения об отце      Сведения о матери
6. Фамилия ______________________ __________________________
7. Имя __________________________ __________________________
8. Отчество (при его наличии) _______________ ___________________

17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні ___ ж. «___»_______
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын
куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№ __________________                   № _____________________
берілген күні _____ ж. «___» _______   _____ ж. «___» ________
берген мекеме _____________________   ________________________
19. Мемлекеттік баждың төленгені туралы мәліметтер___________________
20. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ________________________________
21. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
_______ № _______                                  ________ № _______
М.О.                                Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
____ жылғы «___» ___________
№ _________
Бала асырап алу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу
негізінде жасалған акт кітабының нысаны
Асырап алынатын бала туралы мәліметтер
1. Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгенге дейінгі тегі ___________    Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгеннен кейінгі тегі __________
2. Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгенге дейінгі аты ____________
Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгеннен кейінгі аты ___________
3. Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгенге дейінгі әкесінің аты
(егер бар болса) ____________________________________________________
Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгеннен кейінгі әкесінің аты
(егер бар болса)  ___________________________________________________
4. Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгенге дейінгі туған күні:
_______ ж. «__» __________
Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгенге дейінгі туған жері:
____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы
Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгеннен кейінгі туған күні:
_______ ж. «__» __________
Баланы асырап алу мемлекеттік тіркелгеннен кейінгі туған жері:
____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы
5. Азаматтығы ______________________________________________________
Әкесі туралы мәліметтер                 Анасы туралы мәліметтер
6. Тегі ____________________________    _____________________________
7. Аты _____________________________    _____________________________
8. Әкесінің аты (бар болса) ________    _____________________________

9. Национальность родителей (при наличии в записи акта или свидетельстве
о рождении ребенка) ______________ ________________
10. Дата составления и
номер записи акта о рождении «______» _______ _______ г. № _________
11. Наименование регистрирующего органа,
произведшего государственную регистрацию
рождения ребенка ____________________________________
12. Дата составления акта об усыновлении «___» _____________ _____г.
Сведения об усыновителях
13. Фамилия _____________________    ___________________________
14. Имя _________________________    ___________________________
15. Отчество (при их наличии) ___________  _____________________
16. Гражданство _______________            _____________________
17. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
_______________________      ___________________
18. Источник дохода
или место работы ___________________ ___________________________
19. Место постоянного жительства усыновителей:
Республика ___________________ Республика___________________
область ______________________ область _____________________
город (селение) ______________ город (селение)______________
район ________________________ район _______________________
улица_________________________ улица _______________________
дом___________________________ дом__________________________
квартира____________________ квартира ______________________
20. Записываются ли усыновители родителями ребенка _____________
21. Сведения о документе, являющемся основанием для государственной регистрации усыновления:
вступившее в законную силу решение _____________________________
районного (городского) суда и заявления законных представителей ребенка
«_______»__________________ 20 ___г.
22. Серия и номер свидетельства об усыновлении:
_____________________________________________________№ _______
М.П.                               Начальник регистрирующего органа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная
на основании государственной регистрации актовой записи о перемене
имени, отчества, фамилии
№ __________
«____»_______________ _____г.
1. Фамилия до государственной регистрации _________________________
Фамилия после государственной регистрации ______________________
2. Имя до государственной регистрации _____________________________
Имя после государственной регистрации___________________________
Отчество до государственной регистрации (при его наличии)
___________________________________________________________________
Отчество после государственной регистрации (при его наличии)
___________________________________________________________________
Дата рождения: «____» _____________ ____г.
Место рождения:
Республика ________________________________________________________
область ___________________________________________________________
город (селение) ___________________________________________________
район _____________________________________________________________

9. Ата-анасының ұлты (акт жазбасында немесе баланың туу туралы куәлігінде бар болса) ____________________  _________________________
10. Туу туралы акт жазбасының жасалған күні және нөмірі ____ ж. «___»
___________ № __________
11. Баланың тууын мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның атауы
_________________________________   _________________________________
12. Бала асырап алу туралы актінің жасалған күні ____ ж. «___»_______
Бала асырап алушылар туралы мәліметтер
13. Тегі ____________________________   _____________________________
14. Аты _____________________________   _____________________________
15. Әкесінің аты (бар болса) ________   _____________________________
16. Азаматтығы ______________________   _____________________________
17. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_________________________________       _____________________________
18. Табыс көзі
немесе жұмыс орны ___________________   _____________________________
19. Бала асырап алушылардың тұрақты тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы       ______________ Республикасы
____________  облысы              ______________ облысы
____________ қаласы (елді мекені)______________ қаласы (елді мекені)
_____________ ауданы             ______________ ауданы
_____________ көшесі             ______________ көшесі
_____________ үй                 ______________ үй
_____________ пәтер              ______________ пәтер
20. Бала асырап алушылар баланың ата-анасы болып жазыла ма __________
21. Бала асырап алуды мемлекеттік тіркеу үшін негіз болып табылатын құжат туралы мәліметтер:
заңды күшіне енген 20 ___ ж. «__»_______ __________ аудандық
(қалалық) сот шешімі және баланың заңды өкілдерінің өтініштері
22. Бала асырап алу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
________________________________________________ № __________________
М.О.                                   Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
____ жылғы «___»___________
№ ______
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы акт жазбасын
мемлекеттік тіркеу негізінде жасалған акт кітабының нысаны
1. Мемлекеттік тіркеуге дейінгі тегі _______________________________
Мемлекеттік тіркеуден  кейінгі тегі _____________________________
2. Мемлекеттік тіркеуге дейінгі аты ________________________________
Мемлекеттік тіркеуден  кейінгі аты ______________________________
3. Мемлекеттік тіркеуге дейінгі әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеуден кейінгі әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________
4. Туған күні: ____ ж. «____» _____________
Туған жері:
____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы

5. Гражданство ____________________________________________________
6. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
___________________________________________________________________
7. Место регистрации записи акта о рождении _______________________
8. Дата составления и номер записи акта о рождении: «___» ___ г. № __
9. Основание записи о перемене фамилии, имени, отчества: ____________
10. Реквизиты документов, удостоверяющих личность:
№ _______________ дата выдачи «____» _______ г. «___» _______ г.
кем выдан ________________________________________________________
11.Сведения об оплате государственной пошлины:
__________________________________________________________________
12. Дата выдачи и наименование регистрирующего органа,
выдавшего документ: «_____» __________ ____________ г.
__________________________________________________________
13. Серия и номер свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества:
_____________________________________________________№ ___________
М.П.                         Начальник регистрирующего органа
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 498
Форма актовой книги, составленная
на основании государственной регистрации актовой записи о смерти
№__________
«_____»______________ ___г.
1. Фамилия ______________________________________________________
2. Имя __________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) ___________________________________
4. Дата рождения: «____» _____________ ____г.
Место рождения:
Республика ___________________________________________________
область ______________________________________________________
город (селение) ______________________________________________
район ________________________________________________________
Последнее место жительства:
Республика ______________________________________________________
область _________________________________________________________
город (селение) _________________________________________________
район ___________________________________________________________
Пол _____________________ 7. Гражданство ______________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего «___» ____________________ 20 ____ г.
Место смерти умершего:
Республика ___________________________________________________
область ______________________________________________________
город (селение) ______________________________________________
район ________________________________________________________

5. Азаматтығы ______________________________________________________
6. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_________________________________________________________________
7. Туу туралы акт жазбасының тіркелген жері ________________________
8. Туу туралы акт жазбасының жасалған күні және нөмірі: ___ ж. «___»
______ № __________
9. Тегін, атын, әкесінің атын ауыстыру туралы жазбаның негіздемесі:
_________________________________________________________________
10. Жеке басты куәландыратын құжаттардың деректемелері:
№ ________________________ берілген күні _____ ж. «____» ________
берген мекеме ______________________________________________________
11. Мемлекеттік баждың төленгені туралы мәліметтер: ________________
12. Құжаттың берілген күні және оны берген тіркеуші органның атауы:
______________ ж. «___» ________
_________________________________________________________________
13. Тегін, атын, әкесінің атын ауыстыру туралы куәліктің сериясы мен нөмірі _______________________________________________ № ___________
М.О.                                        Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 498 қаулысымен
бекітілген
____ жылғы «___»___________
№ ______
Қайтыс болуы туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу негізінде
жасалған акт кітабының нысаны
1. Тегі _____________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (бар болса) _________________________________________
4. Туған күні: «___» _____________ ____ ж
Туған жері:
____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:
____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы
6. Жынысы ____________________  7. Азаматтығы _______________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
__________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні «___» ____________________ 20 ____ ж.
Қайтыс болған жері:
____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года № 620 «Об утверждении Положения о порядке изменения, восстановления и аннулирования записей актов гражданского состояния, формы книг регистрации актов гражданского состояния и формы свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах, и Правил о порядке регистрации актов гражданского состояния в Республике Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 20-21, ст. 214).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года № 857 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года № 620» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 24-25, ст. 294).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2003 года № 520 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года № 620» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 25, ст. 228).
4. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года № 140 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1993 года № 31» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 7, ст. 73).
5. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 352 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 13, ст. 157).
6. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2011 года № 736 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года № 1317 «Некоторые вопросы Республиканского государственного предприятия «Информационно-производственный центр» Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 44, ст. 586).

1. «Қазақстан Республикасында азаматтық хал актілері жазбаларын өзгерту, қалпына келтіру және жою туралы ережені, азаматтық хал актілерін тіркеу кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын және Қазақстан Республикасында азаматтық хал актілерін тіркеу тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 мамырдағы № 620 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 20-21, 214-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 мамырдағы № 620 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 маусымдағы № 857 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 24-25, 294-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 22 мамырдағы № 620 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 маусымдағы № 520 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 25, 228-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қаңтардағы № 31 қаулысының күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 7, 73-құжат).
5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 352 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 13, 157-құжат).
6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің «Ақпараттық-өндірістік орталық» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 14 желтоқсандағы № 1317 қаулысының күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 маусымдағы № 736 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 44, 586-құжат).