О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2012 года № 573. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1086
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1086 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 600) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
часть третью пункта 7-1 изложить в следующей редакции:
«Не подлежат включению в годовой план государственных закупок сведения о государственных закупках, осуществляемых в соответствии с подпунктами 3)28)32) и 33-1) пункта 1 статьи 4 Закона.»;
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
«8. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня утверждения годового плана государственных закупок размещает его на веб-портале государственных закупок, за исключением сведений, составляющих государственные секреты, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) сведений, содержащих служебную информацию ограниченного распространения, определенную Правительством Республики Казахстан, которые представляются в уполномоченный орган без использования веб-портала государственных закупок.
Годовой план государственных закупок подписывается первым руководителем либо ответственным секретарем или иным осуществляющим полномочия ответственного секретаря должностным лицом, определяемым Президентом Республики Казахстан, заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности.
9. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в годовой план государственных закупок размещает внесенные изменения и (или) дополнения на веб-портале государственных закупок, за исключением сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) сведений, содержащих служебную информацию ограниченного распространения, определенную Правительством Республики Казахстан, которые представляются в уполномоченный орган без использования веб-портала государственных закупок.
Указанные решения подписываются первым руководителем либо ответственным секретарем или иным осуществляющим полномочия ответственного секретаря должностным лицом, определяемым Президентом Республики Казахстан, заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности.»;
пункт 10 исключить;
часть третью пункта 15 изложить в следующей редакции:
«Юридическое лицо, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которого принадлежат государству, вправе выступать организатором государственных закупок для аффилиированных с ним лиц.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 мамырдағы № 573 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1086 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.12.2015 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 600-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесінде:
7-1-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңның 4-бабы 1-тармағының 3), 28), 32) және 33-1) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтер мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына енгізуге жатпайды.»;
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары бекітілген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдаланусыз берілетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, оны мемлекеттік сатып алу веб-порталында орналастырады.
Мемлекеттiк сатып алудың жылдық жоспарына тапсырыс берушінің бiрiншi басшысы не жауапты хатшысы немесе Қазақстан Республикасының Президентi айқындайтын, жауапты хатшының өкiлеттiгiн жүзеге асыратын өзге де лауазымды тұлға не оның мiндетiн атқаратын тұлға қол қояды.
9. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдаланусыз берілетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, оны мемлекеттік сатып алу веб-порталында енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды орналастырады.
Көрсетілген шешімге тапсырыс берушінің бiрiншi басшысы не жауапты хатшысы немесе Қазақстан Республикасының Президентi айқындайтын, жауапты хатшының өкiлеттiгiн жүзеге асыратын өзге де лауазымды тұлға не оның мiндетiн атқаратын тұлға қол қояды.»;
10-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлға өздерімен аффилиирленген тұлғалар үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы болып әрекет етуге құқылы.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«21. Организатор государственных закупок для определения условий и порядка проведения государственных закупок способом конкурса разрабатывает конкурсную документацию на казахском и русском языках, на основании Типовой конкурсной документации согласно приложению 3 к настоящим Правилам с учетом требований законодательства Республики Казахстан о государственных секретах, и согласовывает ее с заказчиком.»;
в пункте 22:
в подпункте 1):
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
«юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на казахский и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
нотариально засвидетельствованные копии лицензий и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«нотариально засвидетельствованную выписку из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо оригинал выписки из реестра держателей акций, подписанный и заверенный печатью в установленном порядке, выданный не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;»;
абзац второй части второй исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия специальным квалификационным требованиям:
сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок согласно приложениям 6, 7, 8 к Типовой конкурсной документации;»;
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
«13) порядок, способ, место и окончательный срок представления конверта с заявкой на участие в конкурсе (но не позднее пятнадцати часов местного времени рабочего дня), и требуемый срок действия заявок на участие в конкурсе (срок действия конкурсной заявки, представляемой потенциальным поставщиком для участия в конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг, составляет не менее 35 дней с даты вскрытия конкурсных заявок. Конкурсная заявка, имеющая более короткий срок действия, чем указанный в конкурсной документации, отклоняется);»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:

«21. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүргізу шарттары мен тәртібін анықтау үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасының талаптарын есепке ала отырып, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес үлгі конкурстық құжаттаманың негізінде қазақ және орыс тілдерінде конкурстық құжаттаманы әзірлейді және оны тапсырыс берушімен келіседі.»;
22-тармақта:
1) тармақшада:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын;
«заңды тұлға қызметті үлгі жарғының негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жарғының нотариалдық куәландырылған көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының резидент еместері қазақ және (немесе) орыс тiлдерiне аудара отырып, нотариалдық куәландырылған сауда тiзiлiмiнен жария етiлген үзiндiні ұсынады;
лицензиялардың және (немесе) патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесін;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәлiметтердi қамтитын құрылтай құжаттарынан нотариалдық куәландырылған үзiндiсін (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәлiметтер қамтылмаған жағдайда) не конверттердi ашатын күннiң алдындағы бiр айдан кешiктiрiлмей берiлген, белгіленген тәртіппен қол қойылған және мөрмен расталған акцияларды ұстаушылардың тiзiлiмiнен үзіндінің тұпнұсқасын;»;
екінші бөліктің екінші абзацы алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) әлеуетті өнім беруші өзінің арнайы біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін беретін құжаттар тізбесі:
Үлгі конкурстық құжаттамаға 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілік туралы мәліметтерді;»;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) конкурсқа қатысуға өтiнiм салынған конверттi ұсыну тәртiбi, тәсiлi, орны және соңғы мерзiмi (бiрақ жұмыс күнiнiң жергiлiктi уақытпен он бес сағатынан кешiктiрмей) және конкурсқа қатысуға өтiнiмдердiң талап етiлетiн қолданылу мерзiмi (тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi конкурсқа қатысу үшiн әлеуеттi өнiм берушi ұсынатын конкурстық өтiнiмнiң қолданылу мерзiмi конкурстық өтiнiмдер ашылатын күннен бастап кемiнде 35 күнді құрайды. Конкурстық құжаттамада көрсетiлгеннен қолданылу мерзiмi неғұрлым қысқа конкурстық өтiнiм кейiнге қалдырылады);»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«23. Для определения участника конкурса, предлагающего наиболее качественный товар, работу, услугу и поддержки отечественных предпринимателей, организатор государственных закупок обязан предусмотреть в конкурсной документации следующие критерии, влияющие на конкурсное ценовое предложение участников конкурса:
1) наличие у потенциального поставщика:
опыта работы на рынке товаров, работ, услуг, являющихся предметом проводимых государственных закупок;
документа, подтверждающего проведение добровольной сертификации предлагаемых товаров для отечественного товаропроизводителя в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании;
сертифицированной системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями государственных стандартов по закупаемым товарам, работам, услугам;
сертифицированной системы (сертифицированных систем) менеджмента управления окружающей средой в соответствии с требованиями государственных стандартов и (или) подтверждения соответствия стандарту экологически чистой продукции в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании;
2) функциональные, технические, качественные характеристики товаров и (или) расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт закупаемых товаров;
3) местное содержание.»;
подпункт 2) пункта 24 изложить в следующей редакции:
«2) выписки из фондовой биржи о включении потенциального поставщика в официальный листинг биржи;»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. В случае, если потенциальный поставщик - нерезидент Республики Казахстан, то для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям, представляются те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального поставщика-нерезидента Республики Казахстан с засвидетельствованной нотариусом переводом на языки конкурсной документации.»;
часть первую пункта 29 изложить в следующей редакции:
«Членами конкурсной комиссии являются председатель, заместитель председателя и другие члены конкурсной комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет лицо, замещающее его. Общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек.»;
пункт 32 изложить в следующей редакции:
«32. Заседания конкурсной комиссии проводятся при условии присутствия простого большинства из общего числа членов конкурсной комиссии и оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами конкурсной комиссии и секретарем конкурсной комиссии. В случае отсутствия какого-либо члена конкурсной комиссии в протоколе заседания конкурсной комиссии указывается причина его отсутствия с приложением документа, подтверждающий данный факт.»;
часть первую пункта 42 изложить в следующей редакции:
«Со дня опубликования объявления об осуществлении государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса уполномоченный представитель организатора государственных закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор государственных закупок выступают в одном лице - секретарь конкурсной комиссии представляет потенциальному поставщику (его уполномоченному представителю) копию конкурсной документации на бумажном носителе либо посредством размещения утвержденной конкурсной документации на интернет-ресурсе заказчика с учетом требований, установленных подпунктом 3) статьи 18 Закона.»;
в пункте 51:
в подпункте 2):
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
«юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на казахский и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
нотариально засвидетельствованные копии лицензий и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«нотариально засвидетельствованную выписку из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо оригинал выписки из реестра держателей акций, подписанный и заверенный печатью в установленном порядке, выданный не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;»;
абзац девятый исключить;
абзацы первый и второй подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«3) документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика специальным квалификационным требованиям:

«23. Неғұрлым сапалы тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметтерді ұсынған конкурсқа қатысушыны айқындау және отандық кәсіпкерлерді қолдау үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарына ықпал ететін мынандай критерийлерді көздеуге міндетті:
1) әлеуетті өнім берушіде:
өткізіліп жатқан мемлекеттік сатып алудың мәні болып табылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесінің;
техникалық реттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес отандық тауар өндіруші үшін ұсынылатын тауарларды ерікті сертификаттау өткізілгендігін растайтын құжаттың;
сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша мемлекеттік стандарттарға сапа менеджментінің сертификатталған жүйесінің (сертификатталған жүйелерінің);
техникалық реттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджментінің және (немесе) экологиялық таза өнім стандартына сәйкестігін растаудың сертификатталған жүйесінің (сертификатталған жүйелерінің);
2) тауарлардың функционалдық, техникалық, сапалық сипаттамаларының және (немесе) сатып алынатын тауарларды пайдалануға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстардың;
3) жергілікті қамтудың болуы.»;
24-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) әлеуеттi өнiм берушiнi ресми биржа листингiне енгiзу туралы қор биржасынан үзiндi көшiрме;»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Егер әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаған жағдайда, онда оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері беретін құжаттар не нотариус куәландырған конкурстық құжаттама тілдеріне аудармасы бар Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттар ұсынылады.»;
29-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«29. Конкурстық комиссияның мүшелері конкурстық комиссияның төрағасы, төрағасының орынбасары және мүшелерi болып табылады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын оны алмастыратын адам орындайды. Конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ санды құрауға және кемiнде үш адам болуға тиiс.»;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«32. Конкурстық комиссияның отырысы конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы санының жай көпшiлiгiнің қатысуы шартымен өткізіледі және конкурстық комиссияның қатысып отырған мүшелерi және конкурстық комиссияның хатшысы қол қоятын хаттамамен ресiмделедi. Конкурстық комиссияның қандай да бiр мүшесi болмаған жағдайда конкурстық комиссия отырысының хаттамасында аталған фактіні растайтын құжатты қоса бере отырып, оның болмау себебi көрсетiледi.»;
42-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«42. Конкурс тәсiлiмен тауарларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру жарияланған күннен бастап мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушының уәкiлеттi өкiлi, ал тапсырыс берушi мен мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушы бiр тараптан әрекет еткен жағдайда – конкурстық комиссияның хатшысы Заңның 18-бабының 3) тармақшасында белгiленген талаптарды ескере отырып, қағаз жеткiзгiшпен не бекiтiлген конкурстық құжаттаманы тапсырыс берушiнiң интернет-ресурсына орналастыру арқылы конкурстық құжаттаманың көшiрмесiн әлеуеттi өнiм берушiге (оның уәкiлеттi өкiлiне) береді.»;
51-тармақта:
2) тармақшада:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«заңды тұлға қызметті үлгі жарғының негізінде жүзеге асыратын жағдайды қоспағанда, заңды тұлға заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынады. Қазақстан Республикасының резидент еместерi қазақ және (немесе) орыс тiлдерiне аудара отырып нотариалды куәландырылған сауда тiзiлiмiнен жария етiлген көшiрменi ұсынады;
лицензиялардың және (немесе) патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу құқығын растайтын, жұмыстарды орындауға, қызмет көрсетуге арналған басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесін;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы қамтылмаған жағдайда) нотариалдық куәландырылған үзіндісін не конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кеш емес берілген акция ұстаушылардың тілімінен белгіленген тәртіппен қол қойылған және куәландырылған үзіндінің түпнұсқасын;»;
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
3) тармақшаның бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«3) әлеуетті өнім берушінің арнайы біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар:

сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок, согласно приложениям 6, 7, 8 к Типовой конкурсной документации.»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) техническую спецификацию с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условий поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;»;
часть вторую подпункта 8) изложить в следующей редакции:
«Заявка потенциального поставщика - физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность, также должна содержать нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для подтверждения наличия гражданской правоспособности для заключения договора о государственных закупках).»;
пункт 63 дополнить частью следующего содержания:
«В случае участия в конкурсе по нескольким лотам, потенциальный поставщик представляет обеспечение конкурсной заявки на каждый лот отдельно.»;
пункт 77 изложить в следующей редакции:
«77. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе подписывается и полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии.»;
часть вторую пункта 80 изложить в следующей редакции:
«Протокол о допуске к участию в конкурсе оформляется согласно приложению 9 к настоящим Правилам, подписывается, полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии не позднее двух рабочих дней со дня принятия решения о допуске потенциальных поставщиков к участию в конкурсе (признания участниками конкурса). К протоколу о допуске к участию в конкурсе могут быть при наличии приложены экспертное заключение либо особое мнение члена конкурсной комиссии, особое мнение эксперта (члена экспертной комиссии).»;
в пункте 87:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии;»;
абзацы третий и четвертый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«название государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии и (или) сумму обеспечения заявки, а также условия его предоставления;»;

Үлгі конкурстық құжаттамаға 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілігі туралы мәліметтер.»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын сипаттай отырып, техникалық ерекшелiгiн, тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтердi көрсету мерзiмдерiн және (немесе) көлемдерiн, тауарларға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға шығыстарға сапа кепiлдiгiн, беруді тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтердi көрсету шарттарын;»;
8) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«әлеуетті өнім берушінің – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаның өтінімінде тиісті мемлекеттік орган берген заңды тұлға құрмастан кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру құқығын беретін құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесін (мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу үшін азаматтық құқық қабілеттігін растау үшін) қамтуы тиіс.»;
63-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Конкурсқа бірнеше лот бойынша қатысқан жағдайда әлеуметтік өнім беруші конкурстық өтінімді қамсыздандыруды әрбір лот бойынша жеке ұсынады.»;
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«77. Конкурсқа қатысуға өтiнiмдер салынған конверттердi ашу хаттамасына отырысқа қатысушы конкурстық комиссияның барлық мүшелерi, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы қол қояды және әр бетiне бұрыштама соғады.»;
80-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттама осы Ережеге 9-қосымшаға сәйкес ресiмделедi, отырысқа қатысқан барлық мүшелер, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы әлеуеттi өнiм берушiлердiң конкурсқа қатысуына рұқсат беру (конкурс қатысушысы деп тану) туралы шешiм қабылданған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей қол қояды, әрбiр бетке бұрыштама қояды. Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға болған кезде сараптамалық қорытынды не конкурстық комиссия мүшесiнiң ерекше пiкiрi, сарапшының (сараптама комиссиясы мүшесiнiң) ерекше пiкiрi қоса тiркелуi мүмкiн.
87-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмi жеткiлiксiз болғанда;»;
2) тармақшаның үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«олардың қатысу үшiн банктік кепілдік түрінде берілген өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн конкурс тәсiлiмен тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi мемлекеттiк сатып алудың атауын;
банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін және (немесе) өтiнiмдi қамтамасыз ету сомасын, сондай-ақ оны беру шарттарын;»;

в пункте 87-1:
в подпункте 1):
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
«непредставление нотариально засвидетельствованной копии устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда потенциальный поставщик осуществляет деятельность на основании Типового устава либо нотариально засвидетельствованной с переводом на казахский и (или) русский язык (и) легализованной выписки из торгового реестра;
непредставление нотариально засвидетельствованной копии лицензии и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«непредставление нотариально засвидетельствованной выписки из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащей сведения об учредителе или составе учредителей, либо оригинала выписки из реестра держателей акций, подписанного и заверенного печатью в установленном порядке, выданного не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;»;
абзац восьмой исключить;
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
«он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;»;
в пункте 87-2:
в подпункте 1):
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«непредставление нотариально засвидетельствованной копии лицензии и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;»;
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
«он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;»;
пункт 95 изложить в следующей редакции:
«95. Конкурсная комиссия при оценке и сопоставлении всех представленных конкурсных заявок учитывает критерии, перечисленные в пункте 4 статьи 17 Закона, оговоренные в конкурсной документации и применяет их в равном размере ко всем конкурсным заявкам, за исключением случаев, когда на участие в конкурсе представлена одна конкурсная заявка.»;
пункт 97 изложить в следующей редакции:
«97. Конкурсная комиссия определяет конкурсную заявку с самой минимальной стоимостью эксплуатационных расходов, технического обслуживания и ремонта закупаемых товаров, и условно уменьшает цену такой конкурсной заявки на два процента. Суммарное процентное влияние на условную цену конкурсной заявки данного критерия не должно превышать два процента.»;
пункт 98 исключить;

87-1-тармақта:
1) тармақшада:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«әлеуетті өнім беруші қызметті Үлгі жарғының негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңнамада белгiленген тәртiппен бекітiлген жарғының нотариалдық куәландырылған көшiрмесiн және сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған көшiрмесiн бермеу, қазақ және (немесе) орыс тiлдерiне аудара отырып нотариалдық куәландырылған (және) сауда тiзiлiмiнен жария етiлген үзiндi көшiрмесiн бермеу;
лицензиялардың және (немесе) патенттердің, сертификаттардың, әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды шығару, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу құқығын растайтын, жұмыстарды атқаруға, қызмет көрсетуге арналған басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесін бермеу;»;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы қамтылмаған жағдайда) нотариалдық куәландырылған үзіндісін не конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан ерте емес берілген акция ұстаушылардың тізілімінен белгіленген тәртіппен қол қойылған және куәландырылған үзіндінің түпнұсқасын ұсынбау;»;
сегізінші абзац алынып тасталсын:
мынандай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
«ол банкроттық рәсіміне не таратуға жатады;»;
87-2-тармақта:
1) тармақшада:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың және (немесе) патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу құқығын растайтын, жұмыстарды орындауға, қызмет көрсетуге арналған басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесін бермеу;»;
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
«ол банкроттық рәсіміне не таратуға жатады;»;
95-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«95. Конкурсқа қатысуға бір конкурстық өтінім берілген жағдайларды қоспағанда, конкурстық комиссия барлық ұсынылған конкурстық өтiнiмдердi бағалау және салыстыру кезiнде Заңның 17-бабының 4-тармағында санамаланған, конкурстық құжаттамада айтылған өлшемдердi ескередi және оларды тең мөлшерде барлық конкурстық өтiнiмдерге қолданады.»;
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«97. Конкурстық комиссия пайдалану шығыстарының, сатып алынатын тауарларға техникалық қызмет көрсету мен жөндеудiң ең аз құны бар конкурстық өтiнiмдi айқындайды және осындай конкурстық өтiнiмнiң бағасын шартты түрде екi пайызға азайтады. Осы өлшемнiң конкурстық өтiнiмнiң бағасына жиынтық пайыздық әсерi екi пайыздан аспауы тиiс.»;
98-тармақ алынып тасталсын;

дополнить пунктом 100-1 следующего содержания:
«100-1. При наличии документа, подтверждающего сертификацию системы менеджмента управления окружающей среды в соответствии с требованиями государственных стандартов и (или) подтверждающего соответствие стандарту экологической чистой продукции в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании по закупаемым товарам, работам, услугам, конкурсная комиссия условно уменьшает цену такой конкурсной заявки на два процента.»;
пункт 101 изложить в следующей редакции:
«101. Конкурсная комиссия при определении конкурсной заявки с наилучшими функциональными характеристиками предоставляемых товаров условно уменьшает цену такой конкурсной заявки на половину процента (0,5 %).»;
дополнить пунктом 101-1 следующего содержания:
«101-1. Конкурсная комиссия при определении конкурсной заявки с наилучшими техническими характеристиками предоставляемых товаров, условно уменьшает цену такой конкурсной заявки на половину процента (0,5%).»;
пункты 102102-1 и 115 изложить в следующей редакции:
«102. Конкурсная комиссия при определении конкурсной заявки с наилучшими качественными характеристиками предоставляемых товаров, условно уменьшает цену такой конкурсной заявки на три процента.
102-1. При рассмотрении наличия местного содержания конкурсная комиссия уменьшает условную цену конкурсной заявки на одну десятую (0,1) процента за каждый процент местного содержания.
Наличие местного содержания в товаре подтверждается сертификатом о происхождении товара формы CT-KZ.
В случае, когда потенциальный поставщик товаров является отечественным товаропроизводителем закупаемого товара, то конкурсная комиссия условно уменьшает цену конкурсной заявки такого потенциального поставщика за наличие местного содержания на десять процентов.
Местное содержание потенциального поставщика работ, услуг определяется как процентное содержание стоимости оплаты труда граждан Республики Казахстан, которые будут задействованы в исполнении договора о государственных закупках, от общего фонда оплаты труда и стоимости доли (долей) казахстанского происхождения, установленной в товаре (товарах) в соответствии с критериями достаточной переработки или полного производства резидентами Республики Казахстан от общей стоимости товара (товаров), приобретаемых потенциальным поставщиком для исполнения договора о государственных закупках работ, услуг как напрямую, так и посредством заключения договоров субподряда, от общей суммы, предусмотренной для закупки работ, услуг по данному конкурсу (лоту).»;

мынадай мазмұндағы 100-1-тармақпен толықтырылсын:
«100-1. Мемлекеттік стандарттардың талаптарына сәйкес қоршаған ортаны басқару менеджменті жүйесін сертификаттауды растайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының техникалық реттеу туралы заңнамасына сәйкес экологиялық таза өнім стандартына сәйкестігін растайтын құжат болған кезде сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша конкурстық комиссия осындай конкурстық баға өтінімін шартты түрде екі пайызға азайтады;»;
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«101. Конкурстық комиссия ұсынылатын тауарлардың ең үздік функционалдық сипаттамалары бар конкурстық өтінімді айқындаған кезде осындай конкурстық өтінімнің бағасын шартты түрде жарты пайызға (0,5%) азайтады.»;
мынадай мазмұндағы 101-1-тармақпен толықтырылсын:
«101-1. Конкурстық комиссия ұсынылатын тауарлардың ең үздік техникалық сипаттамалары бар конкурстық өтінімді айқындаған кезде осындай конкурстық өтінімнің бағасын шартты түрде жарты пайызға (0,5%) азайтады.»;
102, 102-1 және 115-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«102. Конкурстық комиссия ұсынылатын тауарлардың, ең үздік сапалық сипаттамалары бар конкурстық өтінімді анықтаған кезде осындай конкурстық өтінімнің бағасын шартты түрде үш пайызға азайтады.»;
«102-1. Жергілікті қамтудың бар екендігін қарау кезінде конкурстық комиссия конкурстық өтінімнің шартты бағасын жергілікті қамтудың әрбір пайызы үшін оннан бір (0,1) пайызға азайтады.
Тауарда жергілікті қамтудың бар болуы СТ-KZ нысанды тауардың шыққан жері туралы сертификатпен расталады.
Әлеуетті тауар жеткізуші сатып алынатын тауардың отандық өндірушісі болып табылған жағдайда, онда конкурстық комиссия мұндай әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімінің бағасын жергілікті қамту болғаны үшін шартты түрде он пайызға азайтады.
Жұмысты, көрсетілетін қызметтерді әлеуетті жеткізушінің жергілікті қамтудың мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауға тартылған Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбегін төлеу құнының жалпы еңбекті төлеу қорынан және осы конкурс (лот) бойынша жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін көзделген әлеуетті өнім беруші тікелей де, сол сияқты қосалқы мердігерлік шарт жасасу арқылы да жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау үшін сатып алатын Қазақстан Республикасының резиденттері толық өндіруіне немесе жеткілікті қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес тауарда (тауарларда) белгіленген қазақстаннан шыққан үлестің (үлестердің) құнынан шартты пайыздық қамтуы ретінде айқындалады.

«115. Цена конкурсной заявки потенциального поставщика на работы признается демпинговой в случае, если она ниже цены указанной в технико-экономическом обосновании (для изготовления проектно-сметной документации) и проектно-сметной документации, прошедшей государственную экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и утвержденной в установленном порядке или ведомственную экспертизу, проведенную в соответствии с законодательством Республики Казахстан об автомобильных дорогах и утвержденной в установленном порядке, более чем на десять процентов.»;
в пункте 142:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) рассмотрение организатором государственных закупок представленных потенциальным поставщиком документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, за исключением случаев, когда государственные закупки способом из одного источника осуществляются на основании подпункта 4) статьи 32 Закона, обоснования цены, предлагаемой им на участие в государственных закупках способом из одного источника;»;
дополнить частью второй следующего содержания:
«При осуществлении государственных закупок способом из одного источника по основаниям, предусмотренным подпунктами 2) и 5) статьи 32 Закона, разработка организатором государственных закупок и утверждение заказчиком технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг не требуется. В таком случае, применяется техническая спецификация приобретаемых товаров, работ, услуг, а также условия, место и срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг и условия их оплаты, предусмотренные в конкурсной и (или) аукционной документации государственных закупок способом конкурса и (или) аукциона признанного несостоявшимся.»;
пункт 146 исключить;
пункты 147 и 148 изложить в следующей редакции:
«147. В случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 124 настоящих Правил и подпунктами 1) и 2) пункта 73 Правил проведения электронных государственных закупок, определяемых Правительством Республики Казахстан, потенциальный поставщик, которому направляется запрос, определяется организатором государственных закупок.
В случае, предусмотренном подпунктом 3) пункта 124 настоящих Правил и подпунктом 3) пункта 73 Правил проведения электронных государственных закупок, определяемых Правительством Республики Казахстан, организатор государственных закупок направляет запрос потенциальному поставщику, согласно протоколу о допуске, с наибольшей условной скидкой, представившему конкурсную заявку, за исключением лица, нарушившего требования статьи 6 Закона.

«115. Әлеуеттi өнiм берушiнiң жұмыстарға арналған конкурстық өтiнiмiнiң бағасы, егер ол техникалық-экономикалық негіздемеде (жобалау–сметалық құжаттаманы дайындау үшін) және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес жүргiзiлген мемлекеттік сараптамадан өткен және белгiленген тәртiппен бекiтiлген немесе Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары туралы заңнамасына сәйкес жүргізілген және белгіленген тәртіппен бекітілген ведомстволық сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамада көрсетiлген бағадан төмен болған жағдайда, демпингтiк деп танылады.
142-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу Заңның 32-бабы 4) тармақшасының негізінде жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда, мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушының әлеуеттi өнiм берушi ұсынған әлеуеттi өнiм берушiнiң бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн, бiр көзден алу тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алуға қатысуға ол ұсынатын бағаны негiздеудi растайтын құжаттарды қарауы; »;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Заңның 32-бабының 2) және 5) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігін әзірлеуі және тапсырыс берушінің бекітуі талап етілмейді. Мұндай жағдайда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі, сондай-ақ конкурс және (немесе) өтпеді деп танылған аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алудың конкурстық және (немесе) аукциондық құжаттамасында көзделген тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің шарттары, орны мен мерзімі және оларға ақы төлеу шарттары қолданылады.»;
146-тармақ алынып тасталсын;
147-148-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«147. осы Ереженің 124-тармағының 1) және 2) тармақшаларында және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын Электрондық мемлекеттік сатып алу жүргізу қағидаларының 73-бабының 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда сұрау салу жіберілетін әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы айқындайды.
Осы Ереженің 124-тармағының 3) тармақшасында және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын Электрондық мемлекеттік сатып алу жүргізу қағидаларының 73-бабының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы Заңның 6-тармағының талаптарын бұзған адамды қоспағанда, рұқсат беру туралы хаттамаға сәйкес конкурстық өтінім берген әлеуетті өнім берушіге ең жоғары шартты жеңілдікпен сұрау салу жібереді.

148. В случаях, предусмотренных подпунктами 4) и 5) пункта 124 настоящих Правил и подпунктами 4) и 5) пункта 73 Правил проведения электронных государственных закупок, определяемых Правительством Республики Казахстан, организатор государственных закупок направляет запрос потенциальному поставщику, допущенному к участию в конкурсе либо участнику конкурса, конкурсное ценовое предложение которого является единственным неотклоненным.»;
дополнить пунктами 148-1 и 148-2 следующего содержания:
«148-1. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 155 Правил проведения электронных государственных закупок, определяемых  Правительством Республики Казахстан, потенциальный поставщик, которому направляется запрос, определяется организатором государственных закупок.
148-2. Информация, направляемая потенциальному поставщику об условии закупки из одного источника на основании признания государственных закупок способом конкурса или аукциона несостоявшимися должна соответствовать условиям конкурсной или аукционной документации конкурса или аукциона, признанного несостоявшимся.»;
пункт 149 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае осуществления государственных закупок способом из одного источника на основании подпункта 4) статьи 32 Закона, представление потенциальным поставщиком организатору государственных закупок документов, подтверждающих его соответствие общим и специальным квалификационным требованиям не требуется.»;
подпункт 3) пункта 150 изложить в следующей редакции:
«3) о соответствии потенциального поставщика квалификационным требованиям, за исключением случаев, когда государственные закупки способом из одного источника осуществляются на основании подпункта 4) статьи 32 Закона;»;
пункты 154156158183 и 200 изложить в следующей редакции:
«154. Государственные закупки способом из одного источника признаются не состоявшимися в случаях:
1) если цена на товары, работы, услуги, предложенная потенциальным поставщиком, превышает сумму, выделенную для осуществления данной закупки;
2) если потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям, за исключением случаев, когда государственные закупки способом из одного источника осуществляются на основании подпункта 4) статьи 32 Закона;
3) если потенциальный поставщик отказался от участия.»;
«156. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора о государственных закупках вносит обеспечение исполнения договора о государственных закупках.»;
«158. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором государственных закупок в размере трех процентов от общей суммы договора о государственных закупках, за исключением случаев, когда договором о государственных закупках предусмотрена выплата аванса.
В случае, если договором о государственных закупках предусмотрена выплата аванса, обеспечение исполнения договора устанавливается организатором государственных закупок в размере равном авансу, который должен быть не менее трех процентов от общей суммы договора о государственных закупках.»;

148. Осы Ереженің 124-тармағының 4) және 5) тармақшаларында және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын Электрондық мемлекеттік сатып алу жүргізу қағидаларының 73-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларда мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық баға ұсынысы жалғыз қабылданған болып табылатын конкурсқа қатысуға рұқсат етілген әлеуетті өнім берушіге не конкурсқа қатысушыға сұрау салу жібереді.»;
Мынадай мазмұндағы 148-1 және 148-2-тармақтармен толықтырылсын:
«148-1. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын Электрондық мемлекеттік сатып алу жүргізу қағидаларының 155-бабының 1) тармақшасында көзделген жағдайда сұрау салу жіберілетін әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы айқындайды.
148-2. Әлеуетті өнім берушіге жіберілетін конкурс немесе аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізілмеген деп танудың негізінде бір көзден сатып алу шарты туралы ақпарат өткізілмеген деп танылған конкурстың немесе аукционның конкурстық немесе аукциондық құжаттамасына сәйкес болуы тиіс.»;
149-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Заңның 32-бабының 4) тармақшасының негізінде мемлекеттік сатып алу бір көзден сатып алу тәсілімен жүзеге асырылған жағдайда әлеуетті өнім берушіден мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға өзінің жалпы және арнайы біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну талап етілмейді.»;
150-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу Заңның 32-бабының 4) тармақшасының негізінде жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда, әлеуеттi өнiм берушiнiң бiлiктiлiк талаптарға сәйкестiгi туралы;»;
154156158183 және 200-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«154. Бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу:
1) егер әлеуеттi өнiм берушi ұсынған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң бағасы осы сатып алуды жүзеге асыру үшiн бөлiнген сомадан асып түскен;
2) егер әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу Заңның 32-бабы 4) тармақшасының негізінде бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
3) егер әлеуетті өнім беруші қатысудан бас тартқан жағдайларда өтпеді деп танылады.»;
«156. Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасқан күнінен бастап он жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.»;
«158. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін мемлекеттік сатып алу туралы шартта авансты төлеу көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы белгілейді.
Егер мемлекеттік сатып алу туралы шартта аванс төлеу көзделген жағдайда, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы белгілейді, ол мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының үш пайызынан кем болмауы тиіс.»;

«183. Протокол о включении в Перечень подписывается всеми присутствующими на заседании членами комиссии, а также секретарем комиссии не позднее двух рабочих дней со дня принятия решения о включении в Перечень потенциальных поставщиков прошедших отбор.»;
«200. Конкурсная комиссия не позднее двух рабочих дней со дня определения победителя конкурса оформляет протокол об итогах государственных закупок способом конкурса, который подписывается всеми присутствовавшими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии.»;
абзац третий подпункта 2) пункта 317 изложить в следующей редакции:
«юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава, утвержденного в установленном законодательством порядке. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на казахский и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;»;
пункты 324325326327327-1328329330 и 331 исключить;
Раздел «10. Переходные положения» исключить;
в приложении 2 к Правилам:
в подразделе «Общие сведения»:
заголовок графы 5 изложить в следующей редакции:
«Наименование заказчика (на казахском языке)»;
в подразделе «План государственных закупок»:
заголовок графы 9 изложить в следующей редакции:
«Наименование закупаемых товаров, работ, услуг (на казахском языке)»;
заголовок графы 11 изложить в следующей редакции:
«Краткая характеристика (описание) товаров, работ и услуг (на казахском языке)»;
в приложении 3 к Правилам:
в пункте 11:
в подпункте 2):
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
«юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на казахский и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
нотариально засвидетельствованные копии лицензий и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«нотариально засвидетельствованную выписку из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо оригинал выписки из реестра держателей акций, подписанный и заверенный печатью в установленном порядке, выданный не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;»;
абзац девятый исключить;
абзацы первый и второй подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«3) документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика специальным квалификационным требованиям:

«183. Тізбеге енгізу туралы хаттамаға отырысқа қатысқан барлық комиссия мүшелері, сондай-ақ комиссия хатшысы іріктеуден өткен әлеуетті өнім берушілерді Тізбеге енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қол қойды.»;
«200. Конкурстық комиссия конкурс жеңімпазын анықтаған күнінен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттаманы ресімдейді, оған отырысқа қатысқан барлық конкурстық комиссия мүшелері, сондай-ақ конкурстық комиссия хатшысы қол қояды.»;
317-тармақтың 2) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«заңды тұлға заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынады. Қазақстан Республикасының резидентi еместері сауда тiзiлiмiнiң нотариалды куәландырылған заңды үзiндi көшiрмесiн қазақ және (немесе) орыс тiлiне аудармасымен қоса ұсынады;»;
324325326327327-1328329330 және 331-тармақтар алынып тасталсын;
«10. Өтпелі ережелер» деген бөлім алынып тасталсын;
Ережеге 2-қосымшада:
«Жалпы мәліметтер» деген кіші бөлімде:
5-бағанның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Тапсырыс берушінің атауы (қазақ тілінде)»;
«Мемлекеттік сатып алу жоспары» деген кіші бөлімде:
9-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы (қазақ тілінде);
11-бағанның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (қазақ тілінде)»;
Ережеге 3-қосымшада:
11-тармақта:
2) тармақшада:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«заңды тұлға қызметті Үлгі жарғының негізінде жүзеге асыратын жағдайда қоспағанда, заңды тұлға заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынады. Қазақстан Республикасының резидент еместері қазақ және (немесе) орыс тiлдерiне аудармасымен сауда тiзiлiмiнен нотариалды куәландырылған, заңдастырылған үзiндi көшiрмесiн ұсынады;»;
лицензиялардың және (немесе) патенттердің, сертификаттардың, әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды шығару, қайта өңдеу, жеткізу және өткізу құқығын растайтын, жұмыстарды атқаруға, қызмет көрсетуге арналған басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесін;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы қамтылмаған жағдайда) нотариалдық куәландырылған үзіндісін не конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кеш емес берілген акция ұстаушылардың тілімінен белгіленген тәртіппен қол қойылған және куәландырылған үзіндінің түпнұсқасын;»;
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
3) тармақшаның бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«3) әлеуеттi өнім берушiнiң арнайы бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттарды;

сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок согласно приложениям 6, 7, 8 к настоящей Типовой конкурсной документации.»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) техническую спецификацию с описанием технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества, к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;»;
часть третью пункта 24 изложить в следующей редакции:
«В случае, если на конкурс (лот) представлена только одна заявка на участие в конкурсе, то данная заявка на участие в конкурсе также вскрывается и рассматривается.»;
часть вторую пункта 27 изложить в следующей редакции:
«Протокол заседания конкурсной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в конкурсе подписывается и полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии.»;
часть вторую пункта 30 изложить в следующей редакции:
«Признание потенциального поставщика несоответствующим квалификационным требованиям по основаниям, не предусмотренным пунктом 1 статьи 9 Закона и пунктами 87-1 и 87-2 настоящих Правил не допускается.»;
в пункте 31:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии;»;
абзацы третий и четвертый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«название государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки, представленной в виде банковской гарантии и (или) сумму обеспечения заявки, а также условия его предоставления;»;
пункты 42, 46 и 48 изложить в следующей редакции:
«42. По результатам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений участников конкурса и определения победителя конкурса, конкурсная комиссия оформляет протокол об итогах государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса. Протокол об итогах государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса полистно парафируется и подписывается всеми присутствовавшими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии.»;
«46. В течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса заказчик подписывает и направляет поставщику проект договора о государственных закупках товаров, работ, услуг в соответствии с требованиями Закона и на основании Типового договора о государственных закупках работ (товаров/услуг).»;

осы Үлгi конкурстық құжаттамаға 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес мемлекеттiк сатып алу процесiне қатысуға арналған бiлiктiлiгi туралы мәлiметтердi.»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын және (немесе) тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтердi көрсету көлемдерi мен сапасына, тауарға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға арналған шығыстарға, қызмет көрсету шығыстарына кепiлдiк беру суреттелген техникалық ерекшелiктердi;»;
24-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер конкурсқа (лотқа) конкурсқа қатысуға бiр ғана өтiнiм ұсынылса, онда сондай-ақ конкурсқа қатысуға арналған осы өтiнiм ашылады және қаралады.»;
27-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Конкурсқа қатысуға өтiнiмдер салынған конверттердi ашу жөнiндегi конкурстық комиссия отырысының хаттамасына конкурстық комиссияның отырысқа қатысып отырған барлық мүшелерi, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы әр бетiне қол қояды.»;
30-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Әлеуеттi өнiм берушiнi Заңның 9-бабының 1-тармағында және осы Ереженің 87-1 және 87-2-тармақтарында көзделмеген негiздемелер бойынша бiлiктiлiк талаптарына сәйкес емес деп тануға жол берiлмейдi.»;
31-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) банктік кепілдік түрінде ұсынылған конкурсқа қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмi жеткiлiксiз болса;»;
2) тармақшаның үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«қатысу үшiн банктік кепілдік түрінде ұсынылған өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлiп отырған конкурс тәсiлiмен тауарларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алудың атауын;
банктік кепілдік түрінде ұсынылған өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмiн және (немесе) сомасын, сондай-ақ оны ұсыну шарттарын;»;
4246 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«42. Конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыру және конкурс жеңiмпазын анықтау нәтижелерi бойынша конкурстық комиссия конкурс тәсiлiмен тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресiмдейдi. Тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алу нәтижелерi туралы хаттаманың әрбiр бетiне конкурстық комиссияның отырысына қатысқан барлық мүшелерi, сондай-ақ конкурстық комиссяның хатшысы қол қояды.»;
«46. Конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде Заңның талаптарына сәйкес Жұмыстарды (тауарларды/көрсетiлетiн қызметтердi) мемлекеттiк сатып алу туралы үлгi шарт негiзiнде тауарларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа тапсырыс беруші қол қояды және өнім берушіге жібереді.»;

«48. В случаях, предусмотренных пунктами 67 и  8статьи 37 Закона, договор должен содержать положения о его заключении на срок более одного финансового года.»;
подпункт 1) пункта 51 изложить в следующей редакции:
«1) удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в конкурсе и обращается в суд с иском о признании такого потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок;»;
приложение 2 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 4 к Типовой конкурсной документации:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
«Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика на расторжение в порядке, установленном законами Республики Казахстан, договора о государственных закупках (товара(ов), работ, услуг - указать необходимое), предусмотренного пунктом 10 статьи 37 Закона.»;
в приложении 5 к Типовой конкурсной документации:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
«Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика на расторжение в порядке, установленном законами Республики Казахстан, договора о государственных закупках (товара(ов), работ, услуг - указать необходимое), предусмотренного пунктом 10 статьи 37 Закона.»;
приложение 6 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 7 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 8 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 10 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 13 к Типовой конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в приложении 4 к Правилам:
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
«Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора вносит обеспечение исполнения Договора, в случаях и в размере, указанных в пункте 158 настоящих Правил. Поставщик вправе выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения Договора:»;
часть третью пункта 6 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Необходимые документы, предшествующие оплате:
______________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
Договор о государственных закупках должен предусматривать условия внесения изменений в договор о государственных закупках, в случаях, предусмотренных Законом.

«48. Заңның 37-бабының 6, 7 және 8-тармақтарында көзделген жағдайларда шарт бiр қаржы жылынан артық мерзiмге оны жасасу туралы ережелердi қамтуы тиiс.»;
51-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ол конкурсқа қатысуға енгiзген өтiнiмдi қамтамасыз етудi ұстап қалады және мұндай әлеуеттi өнiм берушiнi мемлекеттiк сатып алудың теріс пиғылды қатысушысы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгiнедi;»;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 2-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 4-қосымшада:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осымен әлеуетті өнім берушінің Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен Заңның 37-бабының 10-тармағында көзделген мемлекеттік сатып алу (тауарды (ларды), жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді – қажеттісі көрсетілсін) туралы шартты бұзуға келісімі де білдіріледі.»;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 5-қосымшада:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осымен әлеуетті өнім берушінің Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен Заңның 37-бабының 10-тармағында көзделген мемлекеттік сатып алу (тауарды (ларды), жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді – қажеттісі көрсетілсін) туралы шартты бұзуға келісімін де білдіріледі.»;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 6-қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 7-қосымша осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 8-қосымша осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 10-қосымша осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Үлгi конкурстық құжаттамаға 13-қосымша осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ережеге 4-қосымшада:
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Ереженiң 158-тармағында көрсетiлген жағдайларда және мөлшерде Өнiм берушi Шарт жасасқан күнінен бастап он жұмыс күнi iшiнде Шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзеді. Өнiм берушi Шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң мынадай түрлерiнiң бiрiн:»;
6-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Ақы төлеу алдындағы қажеттi құжаттар:
______________________________________________________________
(шот-фактура немесе қабылдау-беру актiсi немесе т.б.)
Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Заңда көзделген жағдайларда мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа өзгерiстер енгiзу талаптарын көздеуі тиiс.

Не допускается вносить в проект либо заключенный договор о государственных закупках изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных государственных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным пунктами 1 и 2 статьи 39 Закона.»;
пункт 40 изложить в следующей редакции:
«40. Поставка Товаров и предоставление Услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком.»;
пункт 42 исключить;
пункт 55 изложить в следующей редакции:
«55. Договор составляется на казахском и/или русском языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в арбитраже, рассматривается экземпляр Договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.»;
пункт 60-1 изложить в следующей редакции:
«60-1. Поставщик обязуется обеспечить местное содержание согласно конкурсной заявке (при его наличии).»;
в приложении 5 к Правилам:
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
«5. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора вносит обеспечение исполнения Договора, в случаях и в размере, указанных в пункте 158 настоящих Правил. Поставщик вправе выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения Договора:»;
часть третью пункта 7 исключить;
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
«10. Договор составляется на казахском и/или русском языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в арбитраже, рассматривается экземпляр Договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
11. Договор о государственных закупках должен предусматривать условия внесения изменений в договор о государственных закупках, в случаях, предусмотренных Законом.
Не допускается вносить в проект либо заключенный договор о государственных закупках изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных государственных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным пунктами 1 и 2 статьи 39 Закона.»;
пункт 73-1 изложить в следующей редакции:
«73-1. Поставщик (подрядчик) обязуется обеспечить местное содержание согласно конкурсной заявке (при его наличии).»;
в приложении 9 к Правилам подраздел «Расчет процентных влияний на условную цену конкурсной заявки потенциального поставщика» изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению.

Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына не жасалған шартқа мемлекеттiк сатып алу шарттарының және (немесе) өнiм берушi таңдау үшiн негiз болған ұсыныстың мазмұнын өзгертетiн өзгерiстердi Заңның 39-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген негiздемелер бойынша енгiзуге жол берiлмейдi.
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«40. Тауарларды берудi және Қызметтердi көрсетудi Өнiм берушi кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиiс.»;
42-тармақ алынып тасталсын;
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«55. Шарт қазақ және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады. Шартты төрелiкте қарау қажет болған жағдайда Шарттың қазақ және/немесе орыс тiлдерiндегi данасы қаралады. Шартқа қатысты барлық хат алмасу немесе тараптар алмасатын басқа құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиiс.»;
60-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«60-1. Өнім беруші жергілікті қамтуды конкурстық өтінімге (болған кезде) сәйкес қамтамасыз етуге міндеттенеді.»;
Ережеге 5-қосымшада:
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Ереженiң 158-тармағында көрсетiлген жағдайларда және мөлшерде Өнiм берушi Шарт жасасқан күнінен бастап он жұмыс күнi iшiнде Шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзеді. Өнiм берушi Шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң мынадай түрлерiнiң бiрiн:»;
7-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Шарт қазақ және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады.
Шартты төрелiк сотта қарау қажет болған жағдайда Шарттың қазақ және/немесе орыс тiлдерiндегi данасы қаралады. Шартқа қатысты тараптар алмасатын барлық хат алмасу мен басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес болуы тиiс.
11. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Заңмен көзделген жағдайда мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа өзгерiстер енгiзу шартын көздеуi тиiс.
Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына не жасалған шартқа мемлекеттiк сатып алу шарттарының және (немесе) өнiм берушi таңдау үшiн негiз болған ұсыныстың мазмұнын өзгертетiн өзгерiстердi Заңның 39-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген негiздер бойынша енгiзуге жол берiлмейдi.»;
73-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«73-1. Өнім беруші (мердігер) жергілікті қамтуды конкурстық өтінімге (болған кезде) сәйкес қамтамасыз етуге міндеттенеді.»;
Ережеге 9-қосымшада «Әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнiң шартты бағасына пайыздық әсердi есептеу» деген кіші бөлім осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Приложение 2
к Типовой конкурсной
документации
Техническая спецификация закупаемых товаров/услуг Конкурс по государственным закупкам __________________________
(указать полное наименование)
В данной технической спецификации организатор государственных закупок должен дать полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров/услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы, и указать международные или внутренние стандарты, которым должны соответствовать поставляемые товары, оказываемые услуги. При необходимости должна быть сделана ссылка на соответствующую нормативно-техническую документацию.
При необходимости, организатор государственных закупок в данной технической спецификации указывает сопутствующие услуги, необходимые при поставке товаров/услуг (монтаж, наладка, обучение, проверки и испытания товаров и т.д.) заказчику и где они должны проводиться, год выпуска товара, срок гарантии.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Приложение 6
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при закупках работ)
1. Наименование потенциального поставщика _____________
_______________________________________________________________
2. Объем работ, выполненных потенциальным поставщиком в течение
последних десяти лет (при его наличии), в тенге ____________________
Наименование и
местонахождение
объекта
Наименование
заказчиков и
номера их
телефонов
Тип работ и год
завершения объекта
Стоимость
договора, тенге
(может не
указываться)
3. Для выполнения работ имеет существенное значение наличие у потенциального
поставщика следующих единиц оборудования (строительных механизмов, машин),
с приложением копий подтверждающих документов. Потенциальный поставщик
должен ответить на все вопросы, перечисленные в таблице ниже:
Вид
оборудования
(строительных
механизмов,
машин)
Количество
имеющихся
единиц
Состояние
(новое,
хорошее,
плохое)
Собственное,
арендованное
(у кого), будет
приобретено
(у кого)
4. Фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан*
п/п
Ф.И.О.
работников
(указать № и
дату выдачи
удостоверения
личности)
Должность
Гражданство
Заработная плата
за время
исполнения
договора о
государственных
закупках
1
2
3
Общий фонд
оплаты
труда
Всего
оплата
труда
граждан
РК

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
1-қосымша
Үлгі конкурстық
құжаттамаға
2-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың/қызмет көрсетулердiң
техникалық ерекшелiгі
______________________ мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi конкурс
(толық атауын көрсету қажет)
Осы техникалық ерекшелiкте мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушы қажеттi ерекшелiктердi, жоспарларды, сызбаларды, эскиздердi қоса алғанда, сатып алынатын тауарлардың/қызметтердiң толық сипатын және талап етiлетiн техникалық және сапалық сипаттамасын беруi тиiс және берiлетiн тауарлар, көрсетiлетiн қызметтер сәйкес болуы тиiс халықаралық немесе iшкi стандарттарды көрсетуi тиiс. Қажет болған кезде тиiстi нормативтiк-техникалық құжаттамаға сiлтеме жасалуы тиiс.
Қажет болған кезде мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушы осы техникалық ерекшелiкте тауарларды/қызметтердi беру кезiнде тапсырыс берушiге қажет iлеспе қызметтердi (монтаждау, баптау, оқыту, тауарларды тексерулер мен сынаулар және т.б.) және олар қай жерде жүргiзiлуi тиiс, тауардың шыққан жылын, кепiлдiк мерзiмiн көрсетедi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
2-қосымша
Үлгi конкурстық
құжаттамаға
6-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер
(әлеуетті өнім беруші жұмыстарды сатып алу кезінде толтырады)
1. Әлеуетті өнім берушінің атауы _____________________________
__________________________________________________________
2. Әлеуетті өнім берушінің соңғы он жылдың ішінде орындаған жұмыс көлемі (болған кезде) __________________________ теңге.
Объектінің атауы және тұрған жері
Тапсырыс берушілердің атауы және олардың телефондарының нөмірлері
Жұмыстардың тұрпаты және объектінің аяқталу жылы
Шарттың құны, теңге (көрсетпеуге болады)
3. Жұмыстарды орындау үшін әлеуетті өнім берушіде растайтын құжаттар қоса берілген мынандай жабдықтардың (құрылыс механиздері, машиналар) болуының елеулі маңызы бар. Әлеуетті өнім беруші төмендегі кестеде берілген барлық сұрақтарға жауап беруі тиіс:
Жабдықтың (құрылыс механиздерінің, машиналардың) түрі
Қолда бар бірліктердің саны
Жағдайы (жаңа, жақсы, жаман)
Меншікті, жалға алынған (кімнен), сатып алынады (кімнен)
4. Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу қоры*
р/с №
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке басы куәлігінің № мен берілген күні)
Лауазымы
Азаматтығы
Мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау кезіндегі жалақысы
1
2
3
Жалпы еңбек ақы төлеу қоры
Барлығы ҚР азаматтарының еңбеқақысын төлеу

5. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства:
собственные, кредитные и т.д.). Перечислить ниже
_______________________________________________________________
6. Сведения о рекомендациях, при их наличии. Перечислить и приложить
рекомендательные письма, отзывы других юридических и (или) физических лиц
________________________________________________________________.
Примечание: * может не заполняться.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись____________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Приложение 7
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг)
1. Наименование потенциального поставщика ___________________
_______________________________________________________________
2. Объем аналогичных закупаемым на конкурсе услуг, оказанных потенциальным
поставщиком в течение последних десяти лет (при его наличии),
в тенге __________________________.
Наименование
оказанных услуг
Наименование
заказчиков и
номера их
телефонов
Место и год
оказания услуг
Стоимость
договора, тенге
(может не
указываться)
3. Для оказания услуг имеет существенное значение наличие у потенциального
поставщика следующих единиц оборудования (механизмов, машин), с приложением копий
подтверждающих документов. Потенциальный поставщик должен ответить
на все вопросы, перечисленные в таблице ниже:
Вид
оборудования
(механизмов,
машин)
Количество
имеющихся
единиц
Состояние
(новое,
хорошее,
плохое)
Собственное,
арендованное
(у кого), будет
приобретено
(у кого)
4. Фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан*
п/п
Ф.И.О.
работников
(указать № и
дату выдачи
удостоверения
личности)
Должность
Гражданство
Заработная плата
за время
исполнения
договора о
государственных
закупках
1
2
3
Общий
фонд
оплаты
труда
Всего
оплата
труда
граждан
РК
5. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства:
собственные, кредитные и т.д.). Перечислить ниже
_______________________________________________________________
6. Сведения о рекомендациях, при их наличии. Перечислить и приложить
рекомендательные письма, отзывы других юридических и (или) физических лиц
____________________________________________________.
Примечание: * может не заполняться.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись___________________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Приложение 8
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при закупках товаров)
1. Наименование потенциального поставщика ________________
_______________________________________________________________

5. Қаржы ресурстарына қол жетімділігі туралы мәліметтер (ақша қаражаты: меншікті, кредиттік және т.б.). Төменде санамалансын
____________________________________________________________________
6. Ұсынымдар туралы мәліметтер, олар болған кезде. Басқа заңды және (немесе) жеке тұлғалардың ұсыным хаттары, пікірлері санамалансын және қоса берілсін
________________________________________________________________.
Ескертпе: * толтырмауға болады.
Біліктілік туралы бүкіл мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Қолы____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
3-қосымша
Үлгi конкурстық
құжаттамаға
7-қосымша
Бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер
(әлеуеттi өнiм берушi көрсетiлетiн қызметтердi сатып алу кезiнде толтырады)
1. Әлеуетті өнiм берушiнiң атауы _________________________________
2. Соңғы он жыл ішінде әлеуеттi өнiм берушiнің көрсеткен қызметтері конкурсында дәл осындай сатып алынатын қызметтердің (олар болған кезде) көлемі, теңгемен______________
Көрсетiлген қызметтердiң атауы
Тапсырыс берушiлердiң атауы мен олардың телефондарының нөмiрлерi
Қызметтер көрсетiлген орны және жылы
Шарттың құны, теңге (көрсетiлмесе де болады)
3. Расталатын құжаттардың көшірмесін тіркеп, қызметтер көрсету үшiн әлеуеттi өнiм берушiде мынадай жабдықтар (тетiктер, машиналар) бiрлiгiнiң болуының елеулi мәнi бар. Әлеуеттi өнiм берушi төмендегi кестеде санамаланған барлық сұрақтарға жауап беруі тиiс:
Жабдықтардың (тетiктердiң, машиналардың) түрi
Қолда бар бiрлiктердiң саны
Жай-күйi (жаңа, жақсы, нашар)
Жекеменшiк, жалға алынған (кiмнен), сатып алынады (кiмнен)
4. Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу қоры*
Р/с
Қызметкерлердiң Т.А.Ә. (жеке куәлiк № және берiлген күнi көрсетiлсiн)
Лауазымы
Азаматтығы
Жалақысы
1
2
3
Жалпы еңбекақы төлеу қоры
Барлығы ҚР азаматтарының еңбекақысын төлеу
5. Қаржы ресурстарына (ақша қаражаты: өзiндiк, кредиттiк және т.б.) қол жеткізу туралы. Төменде санамалау.
_______________________________________________________________
6. Ұсынымдар туралы мәлімет, олар болған кезде Ұсыным хаттарды, заңды және/немесе жеке тұлғалардың басқа да пікірлері санамаланған және қоса берілген_______________________________________________________.
Ескертпе* толтырмауға болады.
Бiлiктiлiгi туралы барлық мәлiметтердiң дұрыстығын растаймын.
Қолы____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
4-қосымша
Үлгi конкурстық
құжаттамаға
8-қосымша
Бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер
(әлеуеттi өнiм берушi тауарларды сатып алу кезiнде толтырады)
1. Әлеуеттi өнiм берушiнiң атауы _____________________________
__________________________________________________________________

2. Объем, аналогичных закупаемым на конкурсе товаров, поставленных
(произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет
(при его наличии), в тенге __________________________.
Наименование
товара
Наименование
заказчиков и
номера их
телефонов
Место и дата
поставки товара
Стоимость
договора, тенге
(может не
указываться)
3. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства:
собственные, кредитные и т.д.). Перечислить ниже
_______________________________________________________________
4. Сведения о рекомендациях, при их наличии. Перечислить и приложить
рекомендательные письма, отзывы других юридических и (или) физических лиц
________________________________________________________________.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись____________________
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Приложение 10
к Типовой конкурсной
документации
Справка об отсутствии задолженности
Банк (наименование) по состоянию на ______________ подтверждает отсутствие просроченной задолженности перед банком, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, согласно типового плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан, (указать полное наименование юридического лица, тел., адрес), обслуживающимся в данном Банке.
Дата
Подпись
М.П.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Приложение 13
к Типовой конкурсной
документации
Таблица цен
потенциального поставщика
____________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
(заполняется отдельно на каждый лот, с указанием номера лота)
п/п
Содержание
Наименование товара,
работы, услуги
1
Краткое описание
2
Страна происхождения (при закупках работ и
услуг исключить)
3
Завод-изготовитель (при закупках работ и
услуг исключить)
4
Единица измерения
5
Цена _________за единицу в ______ на
условиях _______________ ИНКОТЕРМС 2000
(пункт назначения)
6
Количество (объем)
7
Всего цена = стр.5 х стр.6,
в _______
8
Общая цена (с учетом скидки, при ее
наличии), в ______ на условиях
_________________ ИНКОТЕРМС 2000, пункт
назначения, включая все расходы
потенциального поставщика на транспор-
тировку, страхование, уплату таможенных
пошлин, НДС и других налогов, платежей
и сборов, стоимость комплектующих дета-
лей и обязательных запасных частей,
обслуживания в течение начального срока
эксплуатации на единицу измерения,
другие расходы
Мы согласны с вашими условиями платежа, оговоренными в конкурсной документации.
_____________ ___________________________
(Подпись)       (Должность, Ф.И.О.)
М.П.
Примечание: потенциальный поставщик может не указывать составляющие общей цены, при этом указанная в данной строке цена рассматривается конкурсной комиссией как определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика, скидки при ее наличии, и не подлежит пересмотру.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 573
Расчет процентных влияний на условную цену
конкурсной заявки потенциального поставщика
п/п
Наимено-
вание
потенци-
ального
поставщика
Номер
лота
Процентное влияние на условную цену потенциального поставщика
с учетом следующих критерий оценки, в процентах
Опыт работы
на рынке
товаров,
работ,
услуг,
являющихся
предметом
проводимых
государст-
венных
закупок
Наличие
документа о
добровольной
сертификации
товаров для
отечествен-
ного
товаропро-
изводителя в
соответствии
с законода-
тельством
Республики
Казахстан о
техническом
регули-
ровании
Наличие
сертифици-
рованной системы
(сертифици-
рованных систем)
менеджмента
качества в
соответствии с
требованиями
государственных
стандартов по
закупаемым
товарам,
работам, услугам
Наличие
сертифицированной
системы
(сертифицированных
систем)
менеджмента
управления
окружающей средой
в соответствии с
требованиями
государственных
стандартов и (или)
подтверждения
соответствия
стандарту
экологически
чистой продукции в
соответствии с
законодательством
Республики
Казахстан о
техническом
регулировании
продолжение таблицы
Процентное влияние на условную цену
потенциального поставщика с учетом
следующих критерий оценки,
в процентах
Итого
суммарное
процентное
влияние на
условную
цену
конкурсной
заявки
Процентное влияние
на условную цену с
учетом, в процентах
Всего
Функцио-
нальные
характе-
ристики
товаров
Техни-
ческие
характе-
ристики
товаров
Качест-
венные
харак-
терис-
тики
товаров
Расходы на
эксплуа-
тацию, техни-
ческое
обслужи-
вание и
ремонт
Статуса
отечест-
венного
товаро-
произво-
дителя,
отечествен-
ного
поставщика
работ, услуг
Местное
содер-
жание
Подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря конкурсной комиссии.

2. Әлеуеттi өнiм берушi соңғы он жыл iшiнде (болған кезде) жеткізілген (өндiрілген), конкурста сатып алынатындарға ұқсас тауарлардың көлемi, теңгемен _____________________________
Тауардың
атауы
Тапсырыс берушiлердiң атауы мен олардың телефондарының нөмiрлерi
Тауарды беру орны мен күнi
Шарттың құны, теңге (көрсетiлмесе де болады)
3. Қаржы ресурстарына қол жеткiзу туралы мәлiметтер (ақша қаражаты: өзiндiк, кредиттiк және т.б.). Төменде санамалансын
___________________________________________________________.
4. Ұсынымдар туралы мәліметтер, олар болған кезде. Басқа заңды және (немесе) жеке тұлғалардың ұсыным хаттары, пікірлері санамалансын және қоса берілсін
___________________________________________________________.
Біліктілік туралы бүкіл мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Қолы____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
5-қосымша
Үлгi конкурстық
құжаттамаға
10-қосымша
Берешектiң жоқ екендігі туралы анықтама
Банк (атауы)_______ жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктердегi, кредиттiк серiктестiктердегi және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлiк есептiң үлгi шот жоспарына сәйкес осы Банкте қызмет көрсетiлетiн банк алдында анықтама берiлген айдың алдындағы үш айдан артық созылған мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығын растайды (заңды тұлғаның толық атауы, тел., мекен-жайы, СТН, БСК және т.б. көрсету қажет).
Күнi
Қолы
M.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
6-қосымша
Үлгi конкурстық
құжаттамаға
13-қосымша
______________________әлеуеттi өнiм берушi бағаларының кестесi
(әлеуеттi өнiм берушiнiң атауы)
(лоттың нөмірі көрсете отырып, әрбір лотқа жеке толтырылады)
Р/с№
Мазмұны
Тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің атауы
1
Қысқаша сипаты
2
Шығарылған елi (жұмыстарды сатып алу кезiнде алынып тасталады)
3
Дайындаушы зауыт (жұмыстар мен қызметтердi сатып алу кезiнде алынып тасталады)
4
Өлшем бiрлiгi
5
_______бiрлiктің бағасы ___________
ИНКОТЕРМС 2000 шарттары
бойынша _________
(межелі орны)
6
Саны (көлемi)
7
Барлық бағасы =__________
5-бет х 6-бет,
8
Жалпы бағасы,_________ИНКОТЕРМС
2000 шарттары бойынша __________
межелі орны, әлеуеттi
өнiм берушiнiң тасымалдауға
арналған, кеден бажын, ҚҚС және
басқа төлемдер мен алымдарды,
жинақтаушы бөлшектер мен
мiндеттi қосалқы бөлшектер
бағасын, бiр өлшем бiрлiгiне
пайдаланудың бастапқы мерзiмi
iшiнде қызмет көрсетуге арналған
барлық шығыстарды қоса алғанда,
басқа да шығыстар
Бiз Сiздердiң конкурстық құжаттамада айтылған төлем шарттарыңызға келiсемiз
________________ _______________________
(Қолы)        (лауазымы, Т.А.Ә.
М.О.
Ескертпе: әлеуеттi өнiм берушi жалпы бағаның құрауыш бөлiктерiн көрсетпеуi де мүмкiн, бұл ретте осы жолда көрсетiлген бағаны әлеуеттi өнiм берушiнiң барлық шығындарын, болған кезде жеңілдіктерді ескере отырып конкурстық комиссия қарайды және қайта қарауға жатпайды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 573 қаулысына
7-қосымша
Әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнiң шартты бағасына пайыздық әсердi есептеу
Р/с
Әлеуеттi өнiм берушiнiң атауы
Лот
нөмiрi
Мынадай бағалау өлшемдерiн ескере отырып, әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнiң шартты бағасына пайыздық әсерi, пайызбен
Өткiзiлетiн мемлекеттiк сатып алудың мәнi болып табылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер нарығындағы жұмыс тәжiрибесi
кестенің жалғасы
Техникалық реттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес отандық тауар өндіруші үшін тауарларды ерiктi сертификаттау туралы құжаттың болуы
Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер бойынша мемлекеттiк стандарттардың талаптарына сәйкес сапа менеджментiнiң сертификатталған жүйесiнiң (сертификатталған жүйелерiнiң) болуы
Мемлекеттiк стандарттардың талаптарына сәйкес қоршаған ортаны басқару менеджментiнiң сертификатталған жүйесiнiң (сертификат талған жүйелерiнiң болуы) және (немесе) техникалық реттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына экологиялық таза өнім стандарттарына сәйкес келуін растаулардың болуы
кестенiң жалғасы
Мынадай бағалау өлшемдерiн ескере отырып, әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнiң шартты бағасына пайыздық әсерi, пайызбен
Конкурстық өтiнiмiнiң шартты бағасына сомалық пайыздық әсерiнiң жиыны
Мыналарды ескере отырып, шартты бағаға пайыздық әсер, пайызбен
Барлығы
Тауарлард ың функциона лдық сипаттама лары
Тауарл ардың техникалық сипатт амалар ы
Тауарлар дың сапалық сипаттам алары
Пайдалану ға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстар
Отандық тауар өндiрушiнiң, отандық жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер берушiнiң мәртебесi
Жергілікті мазмұн
Конкурстық комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерiнiң және хатшысының қолдары.