Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 647.
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в товарищество с ограниченной ответственностью "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция" (далее – товарищество) со стопроцентной долей участия государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава товарищества;
2) государственную регистрацию товарищества в органах юстиции Республики Казахстан;
3) передачу прав владения и пользования государственной долей участия товарищества Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Исключен постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
4. Исключен постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
5. Исключен постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
6. Исключен постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
7. Заинтересованным государственным органам принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 мая 2012 года № 647
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-150, следующего содержания:
"21-150. Акционерное общество "Национальный центр сейсмологических наблюдений и исследований"".

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 647 Қаулысы.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы" мемлекеттік мекемесі жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз үлеспен қатысатын "Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі – серіктестік) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестік жарғысының бекітілуін;
2) серіктестіктің Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитетіне беруді қамтамасыз етсін.
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
5. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
6. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
7. Мүдделі мемлекеттік органдар осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
8. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 мамырдағы
№ 647 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-150-жолмен толықтырылсын:
"21-150. "Сейсмологиялық бақылау және зерттеу ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы".

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-39-4, следующего содержания:
"222-39-4 АО "Национальный центр сейсмологических наблюдений и исследований"".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года № 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 27, ст. 290):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "2. Государственные учреждения":
строку, порядковый номер 18, исключить;
раздел "3. Акционерные общества" дополнить строкой, порядковый номер 25, следующего содержания:
"25. Национальный центр сейсмологических наблюдений и исследований".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3 раздела 3:
в строке "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "22629" заменить цифрами "22590";
в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, в том числе:" цифры "19276" заменить цифрами "19237";
в строке "Казселезащита" цифры "459" заменить цифрами "420";
в графе 3 раздела 12:
в строке "Министерство образования и науки Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "2916,5" заменить цифрами "2620,5";

2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-39-4-жолмен толықтырылсын:
"222-39-4. "Сейсмологиялық бақылау және зерттеу ұлттық орталығы" АҚ".
3. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі № 700 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 27, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"2. Мемлекеттік мекемелер" деген бөлімде:
реттік нөмірі 18-жол алынып тасталсын;
"3. Акционерлік қоғамдар" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 25-жолмен толықтырылсын:
"25. Сейсмологиялық бақылау және зерттеу ұлттық орталығы".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
5. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімнің 3-бағанында:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде" деген жолдағы "22629" деген сандар "22590" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде" деген жолдағы "19276" деген сандар "19237" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазселденқорғау" деген жолдағы "459" деген сандар "420" деген сандармен ауыстырылсын;
12-бөлімнің 3-бағанында:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде" деген жолдағы "2916,5" деген сандар "2620,5" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству образования и науки Республики Казахстан, в том числе:" цифры "2144,5" заменить цифрами "1848,5";
строку "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция 296" исключить.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде" деген жолдағы "2144,5" деген сандар "1848,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция 296" деген жол алынып тасталсын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.