Об утверждении Правил включения проектов в республиканскую и региональные карты индустриализации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2012 года № 675. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 32
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.01.2016 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 16) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила включения проектов в республиканскую и региональные карты индустриализации.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2012 года № 675
Правила включения проектов
в республиканскую и региональные карты индустриализации
1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения проектов в республиканскую и региональные карты индустриализации (далее - Правила) определяют порядок включения проектов в республиканскую и региональные карты индустриализации.
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) индустриально-инновационный проект – комплекс мероприятий, направленный на трансферт технологий, создание новых или усовершенствованных производств, технологий, товаров, работ и услуг, реализуемых в течение определенного срока времени (далее – проект);
2) карта индустриализации – инструмент мониторинга (реализации) индустриально-инновационной системы, которая представляет собой совокупность индустриально-инновационных проектов, включенных в республиканскую и региональные карты индустриализации с определенными источниками финансирования, графиками и планами мероприятий по их реализации (далее – карта);
3) республиканская карта индустриализации – перечень проектов субъектов индустриально-инновационной деятельности, реализуемых на территории Республики Казахстан, который утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан;
4) региональная карта индустриализации – перечень проектов субъектов индустриально-инновационной деятельности, реализуемых на определенной административно-территориальной единице (области, города республиканского значения, столицы), которые утверждаются постановлениями акиматов областей, города республиканского значения, столицы по согласованию с региональной палатой предпринимателей;

Жобаларды республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарына енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 мамырдағы № 675 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 32 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.01.2016 № 32 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы Заңының 4-бабының 16) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жобаларды республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарына енгізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 25 мамырдағы
№ 675 қаулысымен
бекітілген
Жобаларды республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарына енгізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жобаларды республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарына енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) жобаларды республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарға енгізу тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) индустриялық-инновациялық жоба – технологиялар трансфертіне, жаңа немесе жетілдірілген өндірістер, технологиялар, тауарлар, жұмыстар және қызметтер жасауға бағытталған, белгілі бір уақыт мерзімі ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені (бұдан әрі – жоба);
2) индустрияландыру картасы – белгілі бір қаржыландыру көздері, оларды іске асыру жөніндегі кестелері мен іс-шаралар жоспарлары бар республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарына енгізілген индустриялық-инновациялық жобалардың жиынтығын білдіретін индустриялық -инновациялық жүйе мониторингінің (іске асырылуының) құралы (бұдан әрі – карта);
3) республикалық индустрияландыру картасы – индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын жобаларының тізбесі, ол Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітіледі;
4) өңірлік индустрияландыру картасы – индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің белгілі бір әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) іске асырылатын жобаларының тізбесі, олар өңірлік кәсіпкерлер палатасымен келісім бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің қаулыларымен бекітіледі;

5) заявитель – физическое/юридическое лицо, осуществляющее планирование и реализацию проекта;
6) региональный координационный совет – консультативно-совещательный орган, создаваемый и возглавляемый акимами областей, города республиканского значения, столицы с участием представителей местных исполнительных органов, банков, региональной палаты предпринимателей, объединений предпринимателей, отраслевых ассоциаций и независимых экспертов (далее – совет);
7) отраслевая комиссия по рассмотрению проектов – консультативно-совещательный орган, формируемый приказом руководителя соответствующего отраслевого государственного органа из числа сотрудников государственного органа и членов бизнес ассоциаций по согласованию, представляющих соответствующую отрасль (далее – отраслевая комиссия);
8) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере индустрии и индустриально-инновационного развития, а также осуществляющий в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию и участие в реализации государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
9) штаб по вопросам карты индустриализации – комиссия при уполномоченном органе по вопросу рассмотрения проектов для включения в карту индустриализации с участием руководителей заинтересованных отраслевых комиссий по рассмотрению проектов (далее – штаб);
10) местный уполномоченный орган – рабочий орган местного исполнительного органа (области, города республиканского значения, столицы), осуществляющий функции развития, координации, регулирования и управления в области предпринимательства и промышленности, участвующий в формировании и реализации государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на соответствующей территории;
11) ответственный государственный орган – государственный орган, ответственный за реализацию проекта, а также заключение соглашения с заявителем;
12) соглашение – договор, заключаемый между ответственным государственным органом (ответственными государственными органами) и заявителем, предусматривающий предоставление мер государственной поддержки и ответственность сторон по реализации проекта;
13) региональная палата предпринимателей – палаты предпринимателей областей, города республиканского значения и столицы, входящие в систему Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, на территориальном уровне (далее – региональная палата).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.

5) өтініш беруші – жобаны жоспарлауды және іске асыруды жүзеге асыратын жеке/заңды тұлға;
6) өңірлік үйлестіру кеңесі – жергілікті атқарушы органдардың, банктердің, өңірлік кәсіпкерлер палатасының, кәсіпкерлер бірлестіктерінің, салалық қауымдастықтардың өкілдері мен тәуелсіз сарапшылардың қатысуымен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдері құратын және басқаратын консультативтік-кеңесші орган (бұдан әрі – кеңес);
7) жобаларды қарау жөніндегі салалық комиссия – мемлекеттік органның қызметкерлері мен тиісті саланы білдіретін бизнес қауымдастық мүшелерінің арасынан келісім бойынша тиісті салалық мемлекеттік орган басшысының бұйрығымен құрылатын консультативтік- кеңесші орган (бұдан әрі – салалық комиссия);
8) уәкілетті орган – индустрия және индустриялық-инновациялық даму саласындағы басшылықты жүзеге асыратын, сондай-ақ заңнамада көзделген шектерде салааралық үйлестiрудi және индустриялық-инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдауды iске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
9) индустрияландыру картасының мәселелері жөніндегі штаб – уәкілетті органның жанындағы мүдделі салалық комиссиялар басшыларының қатысуымен индустрияландыру картасына енгізу үшін жобаларды қарау мәселесі жөніндегі комиссия (бұдан әрі – штаб);
10) жергілікті уәкілетті орган – тиісті аумақтағы индустриялық- инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысушы кәсіпкерлік және өнеркәсіп саласындағы даму, үйлестіру, реттеу және басқару функцияларын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның (облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жұмыс органы;
11) жауапты мемлекеттік орган – жобаны іске асыруға, сондай-ақ өтініш берушімен келісім жасасуға жауапты мемлекеттік орган;
12) келісім – жауапты мемлекеттік орган (жауапты мемлекеттік органдар) мен өтініш беруші арасында жасалатын, мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуды және тараптардың жобаны іске асыру бойынша жауапкершілігін көздейтін шарт;
13) өңірлік кәсіпкерлер палатасы – Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының жүйесіне аумақтық деңгейде кіретін облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана кәсіпкерлерінің палаталары (бұдан әрі – өңірлік палата).
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Порядок включения проектов в карту
3. Включение проектов в республиканскую карту индустриализации производится поэтапно:
1) первый этап – рассмотрение проектов на местном уровне;
2) второй этап – рассмотрение проектов на центральном уровне;
3) третий этап – рассмотрение проектов в уполномоченном органе;
4) четвертый этап – рассмотрение проектов на Комиссии по промышленному развитию (далее – Комиссия).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
3-1. Включение проектов в региональную карту индустриализации производится поэтапно:
1) первый этап – рассмотрение проектов на местном уровне;
2) второй этап – рассмотрение проектов на центральном уровне.
Проекты региональной карты индустриализации проходят отбор по второму этапу для проведения отраслевой экспертизы.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
4. Проекты:
1) стоимостью до 4,5 млрд. тенге включаются в региональную карту индустриализации;
2) стоимостью от 4,5 млрд. тенге рекомендуются в республиканскую карту индустриализации;
3) не требующие мер государственной поддержки, не включаются в республиканскую и региональные карты индустриализации.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
4-1. Отбор проектов в Карту индустриализации:
1) в 2014 году осуществляется согласно приоритетам Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010–2014 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958;
2) с 1 января 2015 года осуществляется согласно приоритетам Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015–2019 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 1 августа 2014 года № 874 (далее – Программа).
При этом проекты, реализуемые в отраслях, не соответствующих приоритетам Программы, включаются в республиканскую карту индустриализации в случаях, предусмотренных пунктом 56-1 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
4-2. Проекты карты индустриализации отбираются с учетом Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан.

2. Жобаларды картаға енгізу тәртібі
3. Жобаларды республикалық индустрияландыру картасына енгізу кезең-кезеңмен жүргізіледі:
1) бірінші кезең – жобаларды жергілікті деңгейде қарау;
2) екінші кезең – жобаларды орталық деңгейде қарау;
3) үшінші кезең – жобаларды уәкілетті органда қарау;
4) төртінші кезең – жобаларды Өнеркәсіптік дамыту жөніндегі комиссияда (бұдан әрі – Комиссия) қарау.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. Жобаларды өңірлік индустрияландыру картасына енгізу кезең-кезеңмен жүргізіледі:
1) бірінші кезең – жобаларды жергілікті деңгейде қарау;
2) екінші кезең – жобаларды орталық деңгейде қарау.
Өңірлік индустрияландыру картасының жобалары салалық сараптама жүргізу үшін екінші кезең бойынша іріктеуден өтеді.
Ескерту. Қаулы 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Мынадай:
1) құны 4,5 млрд. теңгеге дейінгі жобалар өңірлік индустрияландыру картасына енгізіледі;
2) құны 4,5 млрд. теңгеден басталатын жобалар республикалық индустрияландыру картасына енгізіледі;
3) мемлекеттік қолдау шараларын талап етпейтін жобалар республикалық және өңірлік индустрияландыру карталарына енгізілмейді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. Индустрияландыру картасына жобаларды іріктеу:
1) 2014 жылы Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның басымдықтарына сәйкес жүзеге асырылады;
2) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 1 тамыздағы № 874 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның (бұдан әрі – Бағдарлама) басымдықтарына сәйкес жүзеге асырылады.
Бұл ретте, Бағдарламаның басымдықтарына сәйкес келмейтін салаларда іске асырылатын жобалар осы Қағидалардың 56-1-тармағында көзделген жағдайларда республикалық индустрияландыру картасына енгізіледі.
Ескерту. Қаулы 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. Индустрияландыру картасының жобалары Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын ескере отырып іріктеледі.

Сноска. Правила дополнены пунктом 4-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
4-3. Проекты, указанные в подпункте 1) пункта 4 настоящих Правил, включаются в республиканскую карту индустриализации в случаях, предусмотренных пунктом 56-1 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
5. Исключен постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
6. Прием заявок осуществляется местным уполномоченным органом на постоянной основе.
7. Заявитель для включения проекта в карту представляет нарочно в местный уполномоченный орган соответствующего региона следующие документы на электронном и бумажном носителях:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) утвержденный заявителем паспорт проекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) утвержденный заявителем план-график реализации проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) копии документов, подтверждающие проработку финансирования проекта (меморандумы и соглашения о намерениях и/или решения о финансировании проекта);
5) информацию по проекту по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, для проектов стоимостью от 900 млн. тенге;
6) слайд-презентацию на 1 странице, который содержит следующие сведения: наименование проекта; цель проекта; заявитель; место реализации; период реализации; общая стоимость проекта; структура финансирования; ожидаемые результаты; создание рабочих мест на период строительства и эксплуатации;
7) в случаях, когда при реализации проекта существует необходимость выделения земельного участка, прилагается документ о разработке землеустроительных проектов.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
8. Местный уполномоченный орган возвращает заявителю документы без рассмотрения в день подачи, в случае несоответствия документов перечню, указанному в пункте 7 настоящих Правил.
9. В случае возврата документов, заявитель обращается повторно после устранения допущенных несоответствий.
10. При отсутствии замечаний заявка принимается, регистрируется в журнале по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, копия заявки с отметкой о приеме документов вручается заявителю.
3. Рассмотрение проектов на местном уровне
11. Местный уполномоченный орган совместно с заинтересованными местными исполнительными органами и организациями приступает к проведению региональной экспертизы и проработке предоставления необходимых мер государственной поддержки с момента принятия заявки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Местный уполномоченный орган в течение 1 (один) рабочего дня со дня регистрации заявок направляет документы в региональную палату для рассмотрения и представления рекомендации по включению проектов в региональную карту индустриализации.
Рекомендация представляется в местный уполномоченный орган в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявки региональной палатой.

Ескерту. Қаулы 4-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4-3. Осы Қағидалардың 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жобалар республикалық индустрияландыру картасына осы Қағидалардың 56-1-тармағында көзделген жағдайларда енгізіледі.
Ескерту. Қаулы 4-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Өтінімдерді қабылдауды жергілікті уәкілетті орган тұрақты негізде жүзеге асырады.
7. Өтініш беруші жобаны картаға енгізу үшін тиісті өңірдің жергілікті уәкілетті органына мынадай құжаттарды электронды және қағаз тасығыштарда қолма-қол ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаныңөтініш беруші бекіткен паспорты;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны іске асырудың өтініш беруші бекіткен жоспар-кестесі;
4) жобаны қаржыландырудың пысықталғанын растайтын құжаттардың көшірмелері (жобаны қаржыландыру туралы ниеттері және/немесе шешім туралы меморандумдар мен келісімдер);
5) құны 900 млн. теңгеден басталатын жобалар үшін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоба туралы ақпарат;
6) 1 бетте мынадай мәліметтерді: жобаның атауын, жобаның мақсатын; өтініш берушіні; іске асыру орнын; іске асыру кезеңін; жобаның жалпы құнын; қаржыландыру құрылымын; күтілетін нәтижелерді; салу және пайдалану кезеңінде жұмыс орындарын құруды қамтитын слайд- тұсаукесер;
7) жобаны іске асыру кезінде жер учаскесін бөлу қажет болған жағдайда жерге орналастыру жобаларын әзірлеу туралы құжат қоса беріледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Құжаттар осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келмеген жағдайда жергілікті уәкілетті орган құжаттар тапрсырылған күні оларды қарамастан өтініш берушіге қайтарады.
9. Құжаттар қайтарылған жағдайда өтініш беруші жіберілген сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін қайтадан жүгінеді.
10. Ескертулер болмаған жағдайда өтінім қабылданады, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналға тіркеледі, құжаттарды қабылдау туралы белгісі бар өтінімнің көшірмесі өтініш берушіге тапсырылады.
3. Жобаларды жергілікті деңгейде қарау
11. Жергілікті уәкілетті орган мүдделі жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен бірлесіп, өтінім қабылданған сәттен бастап Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өңірлік сараптама жүргізуге және қажетті мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуды пысықтауға кіріседі.
Жергілікті уәкілетті орган өтінімдер тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жобаларды қарау және өңірлік индустрияландыру картасына енгізу бойынша ұсыным беру үшін құжаттарды өңірлік палатаға жібереді.
Өтінімді өңірлік палата тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде ұсыным жергілікті уәкілетті органға ұсынылады.

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
12. Заключение региональной экспертизы осуществляется по следующей структуре:
1) степень проработки коммерческой части информации по проекту;
2) наличие основных стартовых условий реализации проекта;
3) проработанность инфраструктуры;
4) экологическая безопасность и рациональное использование природных ресурсов;
5) рентабельность;
6) соответствие программным документам региона;
7) общие выводы и рекомендации по проекту.
13. В разделе «Степень проработки коммерческой части информации по проекту» указывается следующая информация по проекту:
1) анализ сбыта продукции/услуг, наличие платежеспособного спроса, степень конкуренции на рынке;
2) анализ актуальности и обоснованности выбранной ценовой политики;
3) оценка степени проработки маркетингового плана, каналов реализации будущей продукции/услуг.
14. В разделе «Наличие основных стартовых условий реализации проекта» указывается следующая информация по проекту:
1) оценка наличия заявленных активов, необходимых для реализации проекта (земельный участок, производственная база, наличие основных и денежных средств, отсутствие обременения/ареста активов);
2) анализ проработанности структуры финансирования, наличие меморандумов/соглашений с финансовыми организациями о финансировании проекта;
3) анализ источников, схем и средств транспортировки сырья, наличие соглашений с поставщиками сырья, обустроенность складов для хранения оптимальных/максимальных запасов сырья/готовой продукции;
4) оценка наличия компетентных менеджеров и специалистов на периоды строительства и запуска объекта в эксплуатацию, деловая репутация заявителей проекта и руководителей;
5) анализ имеющейся/планируемой программы обучения персонала по эксплуатации технического оборудования;
6) анализ альтернативных вариантов технологий производства и поставщиков оборудования; график поставки и монтажа оборудования, наличие инновационной составляющей; наличие соответствующих лицензий и сертификатов, или плана мероприятий по их получению.
15. В разделе «Проработанность инфраструктуры» описываются степень готовности внешних и внутренних коммуникаций, а также план мероприятий по развитию инфраструктуры с указанием необходимых мер государственной поддержки.
16. В разделе «Экологическая безопасность» описываются экологические аспекты проекта, их влияние на окружающую среду, наличие природоохранных мероприятий, внедрение современных ресурсосберегающих и энергосберегающих технологий, применение альтернативных источников энергии, меры по сокращению негативного влияния производств на окружающую среду.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Өңірлік сараптаманың қорытындысы мынадай құрылым бойынша жүзеге асырылады:
1) жоба бойынша ақпараттың коммерциялық бөлігінің пысықталу дәрежесі;
2) жобаны іске асырудың негізгі бастапқы шарттарының болуы;
3) инфрақұрылымның пысықталуы;
4) экологиялық қауіпсіздік және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану;
5) рентабельділік;
6) өңірдің бағдарламалық құжаттарына сәйкестігі;
7) жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар.
13. «Жоба бойынша ақпараттың коммерциялық бөлігінің пысықталу дәрежесі» деген бөлімде жоба бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) өнімдерді/қызметтерді өткізуді талдау, төлемге қабілетті сұраныстың болуы, нарықтағы бәсекелестік дәрежесі;
2) таңдалған баға саясатының өзектілігі мен негізділігін талдау;
3) маркетингтік жоспарды пысықтау дәрежесін, болашақ өнімдерді/қызметтерді өткізу арналарын бағалау.
14. «Жобаны іске асырудың негізгі бастапқы шарттарының болуы» деген бөлімде жоба бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) жобаны іске асыру үшін қажетті мәлімделген активтердің болуын бағалау (жер учаскесі, өндірістік база, негізгі және ақшалай қаражаттың болуы, ауыртпалықтың/активтерге тыйым салудың болмауы);
2) қаржыландыру құрылымының пысықталғандығын талдау, қаржы ұйымдарымен жобаны қаржыландыру туралы меморандумдардың/келісімдердің болуы;
3) шикізат көздерін, оны тасымалдау схемалары мен құралдарын талдау, шикізаттың/дайын өнімнің оңтайлы/барынша көп қорларын сақтау үшін қоймалардың абаттандырылуы, шикізатты жеткізушілермен келісімдердің болуы;
4) құрылыс кезеңінде және объектіні пайдалануға қосу кезеңінде құзыретті менеджерлердің және мамандардың болуын бағалау, жобаның өтініш берушілерінің және басшылардың іскерлік беделі;
5) техникалық жабдықты пайдалану бойынша персоналды қолда бар/жоспарлы оқыту бағдарламасын талдау;
6) өндіріс технологиясының баламалы нұсқаларын және жабдықты жеткізушілерді талдау; жабдықты жеткізу және монтаждау кестесі, инновациялық құрамдастардың болуы; тиісті лицензиялар мен сертификаттардың немесе оларды алу бойынша іс-шаралар жоспарының болуы.
15. «Инфрақұрылымның пысықталуы» деген бөлімде сыртқы және ішкі коммуникациялардың әзірлік дәрежесі, сондай-ақ мемлекеттік қолдаудың қажетті шараларын көрсете отырып, инфрақұрылымды дамыту бойынша іс-шаралар жоспары сипатталады.
16. «Экологиялық қауіпсіздік» деген бөлімде жобаның экологиялық аспектілері, олардың қоршаған ортаға әсері, табиғатты қорғау іс-шараларының болуы, қазіргі заманғы ресурс үнемдеуші және энергия үнемдеуші технологияларды енгізу, энергияның баламалы көздерін қолдану, өндірістің қоршаған ортаға жағымсыз әсерін қысқарту бойынша шаралар көрсетіледі.

17. В разделе «Рентабельность» даются анализ финансовых показателей эффективности проекта, срок окупаемости, внутренняя норма доходности IRR, чистый дисконтированный доход NPV.
18. В разделе «Соответствие программным документам региона» проводится анализ заявленного проекта на соответствие основным стратегическим и плановым документам развития региона.
19. В разделе «Общие выводы и рекомендации по проекту» отражаются перечень необходимых мер государственной поддержки для успешной реализации проекта и механизм их получения, а также даются мотивированное положительное или отрицательное заключение либо рекомендация доработать проект с обоснованием причин.
20. Срок осуществления региональной экспертизы на каждый проект составляет не более 15 рабочих дней с момента регистрации заявки.
21. Заключение региональной экспертизы оформляется в трех экземплярах и направляется адресатам в течение 2 рабочих дней с момента ее проведения. Один экземпляр заявителю, один в уполномоченный орган, один экземпляр остается у местного уполномоченного органа.
21-1. Местный уполномоченный орган в течение 2 (два) рабочих дней со дня регистрации заявок направляет документы в уполномоченный орган по государственному планированию для рассмотрения и представления рекомендации на соответствие проектов Генеральной схеме организации территории Республики Казахстан.
Рекомендация представляется в местный уполномоченный орган в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации документов уполномоченным органом по государственному планированию.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
21-2. По проектам стоимостью от 0,9 до 4,5 млрд. тенге местный уполномоченный орган направляет документы в отраслевые государственные органы для проведения отраслевой экспертизы.
Заключение отраслевой экспертизы представляется в местный уполномоченный орган в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации документов в отраслевом государственном органе.
Решение отраслевой экспертизы по проектам стоимостью от 0,9 до 4,5 млрд. тенге имеет рекомендательный характер.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
22. Местный уполномоченный орган в течение 3 (три) рабочих дней с момента оформления заключения региональной экспертизы, рекомендации от уполномоченного органа по государственному планированию и заключения от отраслевого государственного органа выносит материалы на заседание совета с учетом рекомендации региональной палаты.

17. «Рентабельділік» деген бөлімде жобаның тиімділігінің қаржылық көрсеткіштерін талдау, өтелу мерзімі, IRR табыстылықтың ішкі нормасы, NPV таза дисконтталған табыс көрсетіледі.
18. «Өңірдің бағдарламалық құжаттамаларына сәйкестігі» деген бөлімде мәлімделген жобаның өңірді дамытудың негізгі стратегиялық және жоспарлы құжаттамаларына сәйкестігін талдау жүргізіледі.
19. «Жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар» деген бөлімде жобаны сәтті іске асыру үшін мемлекеттік қолдаудың қажетті шараларының тізбесі және оларды алу тетіктері көрсетіледі, сондай-ақ дәлелденген оң немесе теріс қорытынды не себептің негіздемесі бар жобаны пысықтауға ұсынымдар беріледі.
20. Әрбір жобаға өңірлік сараптаманы жүзеге асыру мерзімі өтінім тіркелген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды.
21. Өңірлік сараптаманың қорытындысы үш данада ресімделеді және ол өткізілген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде адресаттарға жіберіледі. Бір данасы өтініш берушіге, біреуі уәкілетті органға жіберіледі, бір данасы жергілікті уәкілетті органда қалады.
21-1. Жергілікті уәкілетті орган өтінімдер тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде жобалардың Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасына сәйкестігін қарау және ұсыным беру үшін құжаттарды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді.
Ұсыным мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган құжаттарды тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жергілікті уәкілетті органға ұсынылады.
Ескерту. Қаулы 21-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
21-2. Құны 0,9-дан 4,5 млрд. теңгеге дейінгі жобалар бойынша құжаттарды жергілікті уәкілетті орган салалық мемлекеттік органдарға салалық сараптама жүргізу үшін жібереді.
Салалық сараптаманың қорытындысы құжаттарды салалық мемлекеттік органда тіркелген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күн ішінде жергілікті уәкілетті органға ұсынылады.
Құны 0,9-дан 4,5 млрд. теңгеге дейінгі жобалар бойынша салалық сараптама шешімі ұсынымдық сипатта болады.
Ескерту. Қаулы 21-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
22. Жергілікті уәкілетті орган өңірлік сараптаманың қорытындысы, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның ұсынымы және салалық мемлекеттік органның қорытындысы ресімделген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде кеңес отырысына материалдарды өңірлік палатаның ұсынымын ескере отырып шығарады.

Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
23. Совет рассматривает проекты по мере их поступления, но не реже одного раза в месяц при наличии заявок.
24. Секретарь совета уведомляет заявителей проекта о дате заседания совета, в повестку которого внесен вопрос о рассмотрении проекта, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания.
25. Заявитель имеет право представить на рассмотрение совета дополнительные материалы.
26. Заявитель проекта вправе пригласить экспертов для выступления в ходе заседания совета.
27. На заседании совета принимается коллегиальное решение количеством голосов простого большинства по вопросу рекомендации проектов в республиканскую и/или региональные карты индустриализации, и утверждается перечень мер государственной поддержки, операторами которых являются местные исполнительные органы. Решение совета оформляется протоколом в двух экземплярах по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в течение 2-х рабочих дней с момента проведения заседания совета.
28. В течение 3 (три) рабочих дней с момента проведения заседания совета материалы по проектам, рекомендованным в республиканскую карту индустриализации, в том числе вторые экземпляры региональных экспертиз, рекомендации уполномоченного органа по государственному планированию, протокола совета, местным уполномоченным органом направляются для дальнейшего рассмотрения в уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 28 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
28-1. Решение по включению проектов в региональную карту индустриализации, а также исключению, предоставлению мер государственной поддержки, изменению основных параметров принимается на заседании совета.
Сноска. Правила дополнены пунктом 28-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
4. Рассмотрение проектов на центральном уровне
29. Уполномоченный орган в течение 5 (пять) рабочих дней с момента получения материалов по рекомендованным советом проектам распределяет по отраслевой принадлежности и направляет для рассмотрения на заседании отраслевой комиссии в соответствующие отраслевые центральные государственные органы, а также направляет для проведения экспертизы по местному содержанию в национальный институт развития в области развития местного содержания.
Сноска. Пункт 29 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
30. Соответствующий отраслевой центральный государственный орган с момента получения материалов осуществляет отраслевую экспертизу по каждому проекту и прорабатывает вопрос предоставления необходимых мер государственной поддержки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Кеңес жобаларды олардың түсуіне қарай, бірақ өтінімдер болған кезде айына кемінде бір рет қарайды.
24. Кеңес хатшысы жобаны қарау туралы мәселе күн тәртібіне енгізілген кеңес отырысы өткізілетін күнге дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын отырыс күні туралы өтініш берушілерге хабарлайды.
25. Өтініш беруші кеңес отырысының қарауына қосымша материалдарды ұсынуға құқылы.
26. Жобаға өтініш беруші кеңес отырысының барысында сөз сөйлеу үшін сарапшыларды шақыруға құқылы.
27. Кеңес отырысында жобаларды республикалық және/немесе өңірлік индустрияландыру карталарына ұсыну мәселесі бойынша қарапайым көпшілік дауыс санымен алқалы шешім қабылданады және операторлары жергілікті атқарушы органдар болып табылатын мемлекеттік қолдау шараларының тізбесі бекітіледі. Кеңес шешімі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада кеңес отырысы өткізілген сәттен бастап 2 жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді.
28. Кеңес отырысы өткізілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде республикалық индустрияландыру картасына ұсынылған жобалар бойынша материалдарды, оның ішінде өңірлік сараптамалардың, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның ұсынымын, кеңес хаттамасының екінші даналарын жергілікті уәкілетті орган одан әрі қарау үшін уәкілетті органға жібереді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
28-1. Жобаларды өңірлік индустрияландыру картасына енгізу, сондай-ақ алып тастау, мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну, негізгі параметрлерді өзгерту бойынша шешім кеңес отырысында қабылданады.
Ескерту. Қаулы 28-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жобаларды орталық деңгейде қарау
29. Уәкілетті орган кеңес ұсыным берген жобалар бойынша материалдарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде салалық тиесілілігі бойынша бөліп таратады және салалық комиссияның отырысында қарау үшін тиісті салалық орталық мемлекеттік органдарға жібереді, сондай-ақ жергілікті қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институтына жергілікті қамту бойынша сараптама жүргізу үшін жібереді.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
30. Тиісті салалық орталық мемлекеттік орган материалдарды алған сәттен бастап әрбір жоба бойынша салалық сараптаманы жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қолдаудың қажетті шараларын көрсету мәселесін пысықтайды.

31. Отраслевыми государственными органами проекты в зависимости от степени сложности могут направляться в специализированные подведомственные организации для проведения отраслевой экспертизы.
32. Заключение отраслевой экспертизы осуществляется по следующей структуре:
1) стратегическое значение в масштабе страны;
2) сбалансированность с другими проектами и производствами;
3) инновационная составляющая в технологии производства;
4) экспортоориентированность или импортозамещаемость;
5) отраслевые разрешительные документы;
6) производительность труда;
7) общие выводы и рекомендации по проекту.
33. В разделе «Стратегическое значение в масштабе страны» раскрывается значимость проекта в масштабе страны.
34. В разделе «Сбалансированность с другими проектами и производствами» проводится анализ по региону и соседними регионами на предмет существования идентичных проектов и производств.
35. В разделе «Инновационная составляющая в технологии производства» раскрывается наличие в проекте создание высокотехнологических производств.
36. В разделе «Экспортоориентированность или импортозамещаемость» проводится анализ развития традиционных экспортных/импортных секторов экономики и влияние проекта на диверсификацию продуктов с созданием производств с высокой добавленной стоимостью.
37. В разделе «Отраслевые разрешительные документы» проводится анализ необходимых отраслевых документов для реализации проекта. В случае отсутствия каких-либо документов, разъясняется порядок их получения.
38. В разделе «Производительность труда» раскрывается показатель, который измеряется объемом производимых товаров (работ и услуг) в единицу времени в стоимостном выражении на одного работника в год.
39. В разделе «Общие выводы и рекомендации по проекту» отражаются анализ необходимых мер государственной поддержки для успешной реализации проекта и механизм их предоставления, а также указываются положительное или отрицательное заключение, которое должно быть мотивированным, либо рекомендация доработать проект с обоснованием причин.
40. Срок осуществления отраслевой экспертизы на каждый проект составляет не более 15 рабочих дней с момента поступления материалов в соответствующий отраслевой государственный орган.
41. Результат отраслевой экспертизы в течение 2 рабочих дней с момента ее осуществления подписывается руководителем отраслевого государственного органа, осуществившего экспертизу, либо руководителем подведомственной организации, если отраслевую экспертизу осуществила подведомственная организация, и прикладывается к материалам по поступившим проектам.

31. Салалық мемлекеттік органдар жобаларды күрделілік дәрежесіне қарай салалық сараптама жүргізу үшін мамандандырылған ведомстволық бағынысты ұйымдарға жібере алады.
32. Салалық сараптаманың қорытындысы мынадай құрылым бойынша жүзеге асырылады:
1) ел ауқымындағы стратегиялық маңызы;
2) басқа жобалармен және өндірістермен теңгерімділігі;
3) өндіріс технологиясындағы инновациялық құрамдас бөлік;
4) экспортқа бағдарлану немесе импортты алмастыру;
5) салалық рұқсат беру құжаттары;
6) еңбек өнімділігі;
7) жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар.
33. «Ел ауқымындағы стратегиялық маңызы» деген бөлімде ел ауқымындағы жобаның маңызы ашылады.
34. «Басқа жобалармен және өндірістермен теңгерімділігі» бөлімінде бірдей жобалар мен өндірістердің болуы тұрғысынан өңір мен көршілес өңірлер бойынша талдау жүргізіледі.
35. «Өндіріс технологиясындағы инновациялық құрамдас бөлік» деген бөлімде жобада жоғары технологиялық өндірістерді құрудың болуы ашылады.
36. «Экспортқа бағдарлану немесе импортты алмастыру» деген бөлімде экономиканың дәстүрлі экспорттық/импорттық секторларын дамытуға және қосылған құны жоғары өндірістер құра отырып, жобаның өнімдерді әртараптандыруға әсерін талдау жүргізіледі.
37. «Салалық рұқсат беру құжаттары» деген бөлімде жобаны іске асыру үшін қажетті салалық құжаттарға талдау жүргізіледі. Қандай да бір құжаттар түгел болмаса оларды алу тәртібі түсіндіріледі.
38. «Еңбек өнімділігі» деген бөлімде жылына бір қызметкерге құндық мәндегі уақыт бірлігіне өндірілетін тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердің) көлемімен өлшенетін көрсеткіш ашылады.
39. «Жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар» деген бөлімде жобаны табысты іске асыру үшін мемлекеттік қолдаудың қажетті шараларын талдау және оларды көрсету тетіктері көрсетіледі, сондай-ақ дәлелді болуы тиіс оң немесе теріс қорытынды не себептің негіздемесі бар жобаны пысықтау ұсынымдары көрсетіледі.
40. Әрбір жобаға салалық сараптаманы жүзеге асыру мерзімі тиісті салалық мемлекеттік органға материалдар келіп түскен сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды.
41. Салалық сараптама жүзеге асырылған сәттен бастап 2 жұмыс күні ішінде оның нәтижесіне сараптаманы жүзеге асырған салалық мемлекеттік органның басшысы немесе егер, салалық сараптаманы ведомстволық бағынысты ұйым жүзеге асырса, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысы қол қояды және келіп түскен жобалар бойынша материалдарға қоса тіркеледі.

42. После подготовки всех отраслевых экспертиз проекты в течение 3 рабочих дней с момента их подписания выносятся на рассмотрение отраслевой комиссии.
43. Отраслевая комиссия рассматривает проекты не реже одного раза в месяц при наличии проектов для рассмотрения.
44. Секретарь отраслевой комиссии уведомляет заявителей проекта о дате заседания отраслевой комиссии, в повестку которого внесен вопрос о рассмотрении проекта, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания.
45. На рассмотрение отраслевой комиссии представляются материалы по проектам, в том числе копия протокола совета, результаты региональных и отраслевых экспертиз по каждому проекту.
46. Исключен постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
47. На заседание отраслевой комиссии приглашаются уполномоченные представители потенциальных операторов, оказывающих меры государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, в частности заявителям, проекты которых претендуют для включения в карту индустриализации.
48. На заседании отраслевой комиссии обсуждаются проекты и возможность предоставления мер государственной поддержки, включая вопросы обеспечения гарантированным заказом национальных компаний, после чего принимается коллегиальное решение по вопросу рекомендации проектов в республиканскую и/или региональные карты индустриализации либо отклонения включения проекта в республиканскую карту индустриализации или возврата проекта на доработку в местный уполномоченный орган, и утверждаются меры государственной поддержки. Решение отраслевой комиссии оформляется протоколом в двух экземплярах по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, в течение 3 (три) рабочих дней.
Сноска. Пункт 48 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
48-1. Проекты, отклоненные для включения в республиканскую карту индустриализации на заседании отраслевой комиссии, включаются в региональные карты индустриализации по решению совета.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
49. Один экземпляр направляется в уполномоченный орган с приложением материалов по одобренным проектам, второй остается в отраслевом государственном органе, копии которых также направляются в тот же день в уполномоченный орган по государственному планированию.
5. Рассмотрение проектов в уполномоченном органе
50. В течение 5 (пять) рабочих дней с момента получения отраслевых экспертиз и экспертизы по местному содержанию по проектам, рекомендуемым для включения в республиканскую карту индустриализации, уполномоченным органом систематизируются все материалы, осуществляется общий свод проектов с предложениями о включении в республиканскую карту индустриализации, которые рассматриваются на заседании штаба.

42. Барлық салалық сараптамалар дайындалғаннан кейін оларға қол қойылған сәттен бастап 3 жұмыс күні ішінде жобалар салалық комиссияның қарауына шығарылады.
43. Салалық комиссия қарауға арналған жобалар бар болған кезде жобаны айына кемінде бір рет қарайды.
44. Салалық комиссия хатшысы жобаны қарау туралы мәселе күн тәртібіне енгізілген кеңес отырысы өткізілетін күнге дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын отырыс күні туралы өтініш берушілерге хабарлайды.
45. Салалық комиссияның қарауына жобалар бойынша материалдар, оның ішінде Кеңес хаттамасының көшірмесі, әрбір жоба бойынша өңірлік және салалық сараптамалардың нәтижелері ұсынылады.
46. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
47. Салалық комиссияның отырысына индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне, атап айтқанда, жобалары Индустрияландыру картасына енгізуге жататын өтініш берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсететін әлеуетті операторлардың уәкілетті өкілдері шақырылады.
48. Салалық комиссия отырысында жобалар және ұлттық компанияларды кепілдендірілген тапсырыстармен қамтамасыз етуді қоса алғанда, мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну мүмкіндігі талқыланады, одан кейін жобаларды республикалық және/немесе өңірлік индустрияландыру карталарына ұсыну не жобаны республикалық индустрияландыру картасына енгізуден бас тарту немесе жобаны пысықтау үшін жергілікті уәкілетті органға қайтару мәселесі бойынша алқалық шешім қабылданады және мемлекеттік қолдау шаралары бекітіледі. Салалық комиссияның шешімі 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада хаттамамен ресімделеді.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
48-1. Салалық комиссияның отырысында республикалық индустрияландыру картасына енгізуден бас тартылған жобалар Кеңес шешімі бойынша өңірлік индустрияландыру картасына енгізіледі.
Ескерту. Қаулы 48-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
49. Бір данасы мақұлданған жобалар бойынша материалдарды қоса бере отырып, уәкілетті органға жіберіледі, екінші данасы салалық мемлекеттік органда қалады, олардың көшірмелері, сол күні мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жіберіледі.
5. Жобаларды уәкілетті органда қарау
50. Республикалық индустрияландыру картасына енгізу үшін ұсыным берілетін жобалар бойынша салалық сараптамалар және жергілікті қамту бойынша сараптама алынған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган барлық материалдарды жүйелендіреді, штаб отырысында қаралатын республикалық индустрияландыру картасына енгізу туралы ұсыныстары бар жобаларды жалпы жинақтауды жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 50 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
51. Штаб формируется из числа сотрудников уполномоченного органа, отраслевых министерств и ведомств, национальных холдингом и институтов развития, а также других заинтересованных организаций.
52. На заседании штаба проводится итоговая оценка всех проектов, на котором рекомендуется включение проекта в республиканскую карту индустриализации в зависимости от необходимого уровня принятия соответствующих решений для успешной реализации того или иного проекта.
Сноска. Пункт 52 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
53. В течение 5 (пять) рабочих дней с момента проведения оценки штаб принимает протокольное решение о рекомендации по включению проектов в республиканскую карту индустриализации, возвращении проекта местному уполномоченному органу на доработку или отклонении при несоответствии критериям Карты индустриализации, обозначенным в Программе.
Сноска. Пункт 53 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
53-1. Проекты, отклоненные для включения в республиканскую карту индустриализации на заседании штаба, включаются в региональные карты индустриализации по решению совета.
Сноска. Правила дополнены пунктом 53-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
54. Исключен постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
55. На основании протокольного решения штаба перечень проектов, рекомендованных для включения в республиканскую карту индустриализации, уполномоченным органом выносится для рассмотрения на ближайшее заседание Комиссии.
Сноска. Пункт 55 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
6. Рассмотрение проектов на комиссии по промышленному развитию
Сноска. Заголовок раздела 6 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
56. По рекомендации уполномоченного органа на Комиссии принимается решение по включению, исключению, предоставлению мер государственной поддержки, а также изменению основных параметров по проектам республиканской карты индустриализации.
Сноска. Пункт 56 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.

Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
51. Штаб уәкілетті органның, салалық министрліктер мен ведомстволардың, ұлттық холдингтер мен даму институттарының, сондай-ақ басқа да мүдделі ұйымдардың қызметкерлерінен қалыптастырылады.
52. Штаб отырысында барлық жобаларға қорытынды бағалау жүргізіледі, онда қандай да бір жобаның сәтті іске асырылуы үшін тиісті шешімдерді қабылдаудың қажетті деңгейіне байланысты жобаны республикалық индустрияландыру картасына енгізуге ұсыным беріледі.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
53. Бағалау жүргізілген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде штаб жобаларды республикалық индустрияландыру картасына енгізу бойынша ұсыным беру, Бағдарламада белгіленген Индустрияландыру картасының өлшемдеріне сәйкес келмеген кезде жобаны жергілікті уәкілетті органға пысықтауға қайтару немесе одан бас тарту туралы хаттамалық шешім қабылдайды.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
53-1. Штаб отырысында республикалық индустрияландыру картасына енгізуден бас тартылған жобалар кеңес шешімі бойынша өңірлік индустрияландыру карталарына енгізіледі.
Ескерту. Қаулы 53-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
54. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
55. Штабтың хаттамалық шешімінің негізінде республикалық индустрияландыру картасына енгізу үшін ұсыным берілген жобалардың тізбесін уәкілетті орган Комиссияның таяудағы отырысына қарау үшін енгізеді.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жобаларды өнеркәсіптік дамыту жөніндегі комиссияда қарау
Ескерту. 6-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
56. Уәкілетті органның ұсынымы бойынша Комиссияда республикалық индустрияландыру картасының жобаларын енгізу, алып тастау, мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну, сондай-ақ олар бойынша негізгі параметрлерді өзгерту жөнінде шешім қабылданады.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

56-1. По решению Комиссии в республиканскую карту индустриализации включаются проекты стоимостью до 4,5 млрд. тенге и/или реализуемые в отраслях, не являющихся приоритетными по Программе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 56-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
57. Решение Комиссии оформляется протоколом, который служит основанием для осуществления актуализации республиканской карты индустриализации и предоставления мер государственной поддержки.
Сноска. Пункт 57 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
57-1. Комиссия определяет ответственный государственный орган за реализацию проекта для разработки проекта соглашения совместно с заявителем с учетом принимаемых обязательств и требуемых мер государственной поддержки.
Сноска. Правила дополнены пунктом 57-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
7. Заключительное положение
58. Проекты включаются в республиканскую карту индустриализации по итогам актуализации, проводимой не реже одного раза в год по мере поступления заявок и их соответствующего рассмотрения, постановлением Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 58 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
58-1. Проекты включаются в региональную карту индустриализации по итогам актуализации, не реже двух раз в год по мере поступления заявок и их соответствующего рассмотрения, постановлением акиматов областей, города республиканского значения, столицы.
Сноска. Правила дополнены пунктом 58-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
59. Исключен постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
60. Исключен постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
Приложение 1
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
Начальнику управления
предпринимательства и промышленности
____________________________________
(области, города)
____________________________________
(Ф.И.О.)
Заявка на включение проекта в карту индустриализации
Прошу зарегистрировать заявку по проекту: _____________________
_____________________________________________________________________
(наименование проекта)
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
для включения в карту индустриализации Казахстана.
К заявке прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Первый руководитель: ________________________________________________
Подпись: ____________ М.П., дата заполнения «___»__________ 20__ года
Ответственный работник акимата: _____________________________________
Подпись: _______________, № ______, дата приема «___»_______20__ года
копия настоящей заявки выдается заявителю
Приложение 2
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
«Утверждаю»
________________________
Ф.И.О., должность заявителя
«___» __________ 20__ года
Паспорт проекта
п/п
Наименование показателя единица
измерения
Значение
1 2 3 4
1
Наименование проекта
2
Вид проекта
1)
Новый проект
2)
Модернизация имеющегося производства
Вид мощности имеющегося производства
Проектная мощность имеющегося
производства
3
Цель проекта
4
Стадия проекта: (выбор один из
нижеперечисленных)
1)
Реализуемая
2)
Планируемая
3)
Перспективная
5
Место реализации проекта:
1)
Область (справочник)
2)
Город (справочник)
3)
Район (справочник)
6
Код КАТО (справочник)
7
Отрасль экономики (справочник)
Код ОКЭД (справочник)
8
Ответственный гос. орган, холдинг
9
Наличие (отвод) земельного участка
(да, нет)
1)
Требуется отвод земельного участка
(да, нет)
2)
Необходимая площадь участка
10
Срок реализации (количество месяцев,
лет)
Месяц, год – месяц, год
1)
Планирование (срок реализации
начинается с пред инвестиционного
этапа – подписание договора на
разработку ТЭО или бизнес-плана)
Месяц, год
– месяц,
год
2)
Этапы реализации
Месяц, год
– месяц,
год
11
Начало строительства (получение
разрешения на строительство)
Месяц, год
12
Окончание строительства (гос. акт о
вводе в эксплуатацию)
Месяц, год
Наименование, номер и дата документа,
подтверждающего ввод в эксплуатацию
13
Общая стоимость проекта без НДС
Млн. тенге
14
Основные производимые товары и услуги
(наименование)
1)
Вид продукции этап 1
2)
Вид продукции этап 2
….
Вид продукции этап …
15
Проектная мощность в год:
1)
В натуральном выражении
Единица
измерения
2)
В стоимостном выражении
Млн. тенге
16
Численность рабочих мест во время
строительства
Чел.
17
Численность рабочих мест во время
эксплуатации
Чел.
18
Структура финансирования
1)
Собственные средства, в том числе:
Млн. тенге
Средства отечественных частных
инвесторов
Млн. тенге
Прямые иностранные инвестиции
(участие в уставном капитале)
Млн. тенге
Средства организаций подконтрольных
государству (участие в уставном
капитале)
Млн. тенге
2)
Заемные средства (включая лизинг), в
том числе
Млн. тенге
Кредиты материнских компаний
Млн. тенге
Кредиты отечественных институтов
развития
Млн. тенге
Кредиты банков второго уровня
(резидентов)
Млн. тенге
Внутренние облигационные займы
Млн. тенге
Бюджетные кредиты
Млн. тенге
Внешние займы, в том числе:
Млн. тенге
Кредиты финансовых организаций
(нерезидентов)
млн. тенге
Кредиты международных институтов
развития
млн. тенге
Внешние облигационные займы
млн. тенге
Прочие источники
3)
Бюджетные средства, в том числе:
млн. тенге
Республиканский бюджет (код и
наименование бюджетной программы)
млн. тенге
Местный бюджет (код и наименование
бюджетной программы)
млн. тенге
19
Рынок сбыта:
1)
Внутренний рынок
%
2)
На экспорт
%
20
Показатели эффективности проекта:
1)
NPV
тыс. тенге
2)
Дисконтируемая ставка
%
3)
IRR
%
4)
Простой срок окупаемости
лет
5)
Дисконтируемый срок окупаемости
лет
21
Текущее состояние подготовки и
реализации проекта
22
Инновационность проекта: (выбор один
из нижеперечисленных)
да/нет
1)
Инновация, разработанная в Республике
Казахстан
2)
Инновация, разработанная за пределами
Республики Казахстан
3)
Инновация лицензированная, но в
первые используемая в Республике
Казахстан
4)
Инновация апробированная в Республике
Казахстан
23
Обрабатывающая промышленность
да/нет
24
Казахстанское содержание товаров,
работ и услуг в проекте
%
25
Мультипликативный эффект на экономику
страны от реализации проекта
Сведения по заявителю проекта
Сноска. Таблица в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
Полное наименование юридического лица
Юридический адрес
Фактический адрес
Телефон/факс/e-mail
ИИН/БИН
Номер и дата свидетельства о регистрации (перерегистрации) или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
План освоения инвестиций (капитальных вложений)
п/п
Наименование 20___
год
20___
год
20___
год
20___
год
20___
год
Этап 1
1.1
Строительно-монтажные
работы
1.2
Оборудование
1.3
Прочие
Этап 2
2.1
Строительно-монтажные
работы
2.2
Оборудование
2.3
Прочие
План финансирования
п/п
Наименование
Всего
20_
год
20_
год
20_
год
20_
год
20_
год
Всего, в том числе
1
Собственные средства
1.1
средства отечественных частных
инвесторов
1.2
прямые иностранные инвестиции (участие
в уставном капитале)
1.3
средства организаций подконтрольных
государству (участие в уставном
капитале)
2
Заемные средства
2.1
кредиты материнских компаний
2.2
кредиты отечественных институтов
развития
2.3
кредиты банков второго уровня
(резидентов)
2.4
внутренние облигационные займы
2.5
бюджетные кредиты
2.6
кредиты финансовых организаций
(нерезидентов)
2.7
кредиты международных институтов
развития
2.8
внешние облигационные займы
3
Прочие источники
4
Бюджетные средства, в том числе:
4.1
республиканский бюджет (код и
наименование бюджетной программы)
4.2
местный бюджет (код и наименование
бюджетной программы)
План выхода на проектную мощность в натуральном выражении
п/п
Наименование Ед.
изм.
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
20_
год
1
Этап 1
1.1
Вид мощности
1.2
Вид мощности
2
Этап 2
2.1
Вид мощности
2.2
Вид мощности
План выхода на проектную мощность в денежном выражении
п/п
Наименование Ед.
изм.
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
1
Этап 1
1.1
Вид мощности
1.2
Вид мощности
2
Этап 2
2.1
Вид мощности
2.2
Вид мощности
Плановый объем экспорта в натуральном выражении
п/п
Наименование Ед.
изм.
20__
год
20___
год
20___
год
20__
год
20__
год
1
Этап 1
1.1
Вид
экспортируемого
товара
(справочник)
1.2
Вид
экспортируемого
товара
2
Этап 2
2.1
Вид
экспортируемого
товара
(справочник)
2.2
Вид
экспортируемого
товара
О прогнозной потребности в работниках и специалистах
п/п
Наименование
профессии
(должности)
Код
базовой
группы
ГКЗ
(спра-
вочник)
Потребность в
работниках
(человек)
Требуемый
уровень
образо-
вания
(список)
Требуемый
уровень
квалификации
(тарифный
разряд,
категория)
(список)
20_
20_
20_
20_
1
2
3
Плановые целевые показатели проекта (для реализуемых проектов)
п/п
Наименование Ед.
изм.
год
20…
20…
20…
20…
20…
1
Потребность в
топливно-
энергетических
ресурсах в т.ч.
1.1
Электроэнергия
Квт/час
1.2
Тепловая энергия
Гкал
1.3
Газ
Тыс.
м3/в год
1.4
Уголь
Тонна/в
год
1.5
Нефтепродукты (мазут,
дизтопливо)
Тонна
1.6
Вода
М3/в год
2
Потребность в
инфраструктуре в
т.ч.
2.1
Электрические сети км
ПС мВт
2.2
Тепловые сети
Км
2.3
Водопроводные сети
Км
2.4
Канализационные сети
Км
2.5
Ж/д инфраструктура
(МЖС,подъездные пути)
Км
2.6
Автомобильные дороги
Км
3
Транспорт
(потребность в
дополнительных
услугах)
3.1
Объемы перевозок
грузов:
Тыс.
тонн
3.1.1
Железнодорожным
транспортом
Тыс.
тонн
3.1.2
Водным, морским
транспортом
Тыс.
тонн
Приложение 3
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
«Утверждаю»
________________________
Ф.И.О., должность заявителя
«___» _________ 20__ года
План-график реализации проекта
п/п
Наименование мероприятия Срок исполнения
1.
*
2.
3.
*Например:
- разработка ПСД;
- строительно-монтажные работы, в том числе по пусковым комплексам;
- ввод в эксплуатацию, в том числе по пусковым комплексам;
- выход на проектную мощность.
Приложение 4
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
Информация по проекту для инвестиционных проектов
1. Резюме проекта
2. Описание отрасли

56-1. Комиссия шешімі бойынша республикалық индустрияландыру картасына құны 4,5 млрд. теңгеге дейін және/немесе Бағдарлама бойынша басым болып табылмайтын салаларда іске асырылатын жобалар енгізіледі.
Ескерту. Қаулы 56-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
57. Комиссия шешімі республикалық индустрияландыру картасын өзектілендіруді жүзеге асыру және мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну үшін негіз болатын хаттамамен ресімделеді.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
57-1. Комиссия қабылданатын міндеттемелер мен талап етілетін мемлекеттік қолдау шараларын ескере отырып, өтініш берушімен бірлесіп келісім жобасын әзірлеу үшін жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органды айқындайды.
Ескерту. Қаулы 57-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Қорытынды ережелер
58. Жобалар республикалық индустрияландыру картасына өтінімдердің түсуіне және олардың тиісті қаралуына қарай жылына кемінде бір рет өткізілетін өзектілендіру қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен енгізіледі.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
58-1. Жобалар өңірлік индустрияландыру картасына өтінімдердің түсуіне және олардың тиісті қаралуына қарай жылына кемінде екі рет өткізілетін өзектілендіру қорытындылары бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің қаулысымен енгізіледі.
Ескерту. Қаулы 58-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
59. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
60. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
1-қосымша
_____________________
(облыс, қала)
кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасының бастығы
_________________
(Т.А.Ә.)
Жобаны индустрияландыру картасына енгізуге арналған өтінім
Қазақстанды индустрияландыру картасына енгізу үшін ____________
_____________________________________________________________________
(ұйым атауы)_____________________________________________________________________
(жоба атауы)
жобасы бойынша өтінімді тіркеуді сұраймын.
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Бірінші басшы: ______________________________________________________
Қолы: ___________ М.О., толтырылған күні 20__жылғы «___»_____________
Әкімдіктің жауапты қызметкері: ______________
Қолы: ___________ М.О., толтырылған күні 20__жылғы «___»_____________
осы өтінім көшірмесі өтінім берушіге беріледі
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
2-қосымша
«Бекітемін»
__________________
өтініш берушінің лауазымы, Т.А.Ә.
20__ жылғы «___»__________
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жобаның паспорты
Р/с
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
1
2
3
4
1
Жобаның атауы
2
Жобаның түрі
1)
Жаңа жоба
2)
Қолда бар өндірісті жаңғырту
Қолда бар өндіріс қуатының түрі
Қолда бар өндірістің жобалық қуаты
3
Жобаның мақсаты
4
Жоба кезеңі: (төменде аталғандардың бірін таңдау)
1)
Іске асырылатын
2)
Жоспарланған
3)
Перспективалық
5
Жобаны іске асыру орны:
1)
Облыс (анықтамалық)
2)
Қала (анықтамалық)
3)
Аудан (анықтамалық)
6
КАТО коды (анықтамалық)
7
Экономика саласы (анықтамалық)
ЭҚЖЖ коды (анықтамалық)
8
Жауапты мемлекеттік орган, холдинг
9
Жер учаскесінің болуы (бөлінуі) (иә, жоқ)
1)
Жер учаскесің беру талап етіледі (иә, жоқ)
2)
Учаскенің қажетті аумағы
10
Іске асыру мерзімі (ай, жыл саны)
ай, жыл – ай, жыл
1)
Жоспарлау (іске асыру мерзімі инвестиция алдындағы кезеңнен басталады – ТЭН немесе бизнес-жоспарды әзірлеуге арналған шартқа қол қою)
2)
Іске асыру кезеңдері
11
Құрылыстың басталуы (құрылысқа рұқсат алу)
жылы, айы
12
Құрылыстың аяқталуы (Пайдалануға енгізу туралы мемлекеттік акті)
жылы, айы
Пайдалануға енгізуді растайтын құжат атауы, нөмірі және күні
13
Жобаның ҚҚС-сыз жалпы құны
млн. теңге
14
Негізгі өндірілетін тауарлар мен қызметтер (атауы)
1)
Өнім түрі 1-кезең
2)
Өнім түрі 2-кезең
Өнім түрі …кезең
15
Жылына жобалық қуаты:
1)
Заттай мәнде
өлшем бірлігі
2)
Құндық мәнде
млн. теңге
16
Құрылыс уақытындағы жұмысшылар саны
адам
17
Пайдалануға беру уақытындағы жұмысшылар саны
адам
18
Қаржыландыру құрылымы
1)
Меншікті қаражат, оның ішінде:
млн. теңге
Отандық жеке инвесторлар қаражаты
млн. теңге
Тікелей шетелдік инвестициялар (жарғылық капиталға қатысу)
млн. теңге
Мемлекет бақылауындағы ұйымдар қаражаты (жарғылық капиталға қатысу)
млн. теңге
2)
Қарыз қаражаты (лизингті қоса алғанда), оның ішінде:
млн. теңге
Негізгі компаниялар кредиттері
млн. теңге
Отандық даму институттарының кредиттері
млн. теңге
Екінші деңгейдегі банк кредиттері (резиденттер)
млн. теңге
Ішкі облигациялық кредиттер
млн. теңге
Бюджеттік кредиттер
млн. теңге
Сыртқы қарыздар, оның ішінде:
млн. теңге
Қаржы ұйымдарының кредиттері (резиденттер емес)
млн. теңге
Халықаралық даму институттарының кредиттері
млн. теңге
Сыртқы облигациялық қарыздар
млн. теңге
Өзге көздер
3)
Бюджет қаражаты, оның ішінде:
млн. теңге
Республикалық бюджет (бюджеттік бағдарлама коды және атауы)
млн. теңге
Жергілікті бюджет (бюджеттік бағдарлама коды және атауы)
млн. теңге
19
Тұтыну нарығы:
1)
Ішкі нарық
%
2)
Экспортқа
%
20
Жоба тиімділігінің көрсеткіштері:
1)
NPV
мың теңге
2)
Дисконттық ставка
%
3)
IRR
%
4)
Өтелудің қарапайым мерзімі
жыл
5)
Өтелудің дисконтталатын мерзімі
жыл
21
Жобаның ағымдағы жағдайы мен іске асырылуы
22
Жобаның инновациялылығы: (төменде аталғандардың бірін таңдау)
иә/жоқ
1)
Инновация ҚР-да әзірленген
2)
Инновация ҚР-дан тыс әзірленген
3)
Инновация лицензияланған, бірақ ҚР-да бірінші рет пайдаланылады
4)
Инновация ҚР-да сыналған
23
Өңдеуші өнеркәсіп
иә/жоқ
24
Жобадағы тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің қазақстандық қамтуы
%
25
Жобаны іске асырудың ел экономикасына мультипликативтік әсері
Жобаның өтінім берушісі жөніндегі мәліметтер
1
Заңды тұлғаның толық атауы
2
Заңды мекенжайы
3
Нақты мекенжай
4
Телефон/факс/e-mail
5
ЖСН/БСН
6
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нөмірі мен күні немесе мемлекеттік тіркеу туралы анықтама
Инвестицияларды (күрделі салымдарды) игеру жоспары
Р/с №
Атауы
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1-кезең
1.1
Құрылыс-монтаж жұмыстары
1.2
Жабдық
1.3
Өзгелері
2-кезең
2.1
Құрылыс-монтаж жұмыстары
2.2
Жабдық
2.3
Өзгелері
Қаржыландыру жоспары
Р/с №
Атауы
Барлығы
20_ жыл
20_ жыл
20_ жыл
20_ жыл
20_ жыл
Барлығы, оның ішінде
1
Меншікті қаражат
1.1
отандық жеке инвесторлардың қаражаты
1.2
тікелей шетелдік инвестициялар (жарғылық капиталға қатысу)
1.3
мемлекеттің бақылауындағы ұйымдардың қаражаты (жарғылық капиталға қатысу)
2
Қарыз қаражаты
2.1
негізгі компаниялардың кредиттері
2.2
отандық даму институттарының кредиттері
2.3
екінші деңгейдегі банктердің (резиденттердің) кредиттері
2.4
ішкі облигациялық қарыздар
2.5
бюджет кредиттері
2.6
қаржы ұйымдарының (резидент еместердің) кредиттері
2.7
халықаралық даму институттарының кредиттері
2.8
сыртқы облигациялық қарыздар
3
Өзге де көздер
4
Бюджет қаражаты, оның ішінде:
4.1
республикалық бюджет (бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы)
4.2
жергілікті бюджет (бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы)
Заттай мәндегі жобалық қуатқа шығу жоспары
Р/с №
Атауы
Өлш. бірл.
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1-кезең
1.1
Қуат түрі
1.2
Қуат түрі
2-кезең
2.1
Қуат түрі
2.2
Қуат түрі
Ақшалай мәндегі жобалық қуатқа шығу жоспары
Р/с №
Атауы
Өлш. бірл.
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1-кезең
1.1
Қуат түрі
1.2
Қуат түрі
2-кезең
2.1
Қуат түрі
2.2
Қуат түрі
Экспорттың заттай мәндегі жоспарлы көлемі
Р/с №
Атауы
Өлш. бірл.
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1-кезең
1.1
Экспортталатын тауар түрі (анықтамалық)
1.2
Экспортталатын тауар түрі
2-кезең
2.1
Экспортталатын тауар түрі (анықтамалық)
2.2
Экспортталатын тауар түрі
Қызметкерлер мен мамандарға болжамды қажеттіліктер туралы
р/с №
Кәсіптің (лауазымның) атауы
ҚМК базалық тобының коды (анықтамалық)
Қызметкерлерге (адамға) қажеттілік
Талап етілетін білім беру деңгейі (тізім)
Талап етілетін біліктілік деңгейі (тарифтік разряд, санат) (тізім)
20__
20__
20__
20__
1
2
3
Жобаның жоспарлы нысаналы көрсеткіштері (іске асырылатын жобалар үшін)
Р/с №
Атауы
Өлшем бірл.
жыл
20…
20…
20…
20…
20…
1
Отын-энергетикалық ресурстарға қажеттілік, оның ішінде:
1)
электр энергиясы
кВТ.сағ
2)
жылу энергиясы
Гкал
3)
газ
жыл. мың. м3/
4)
көмір
жылына/тонна
5)
мұнай өнімдері (мазут, дизотын)
тонна
6)
су
жылына/м3/
2
Инфрақұрылымға қажеттілік, оның ішінде:
1)
электр желілері км
ҚС мВт
2)
жылу желілері
км
3)
су құбыры желілері
км
4)
кәріз желілері
км
5)
теміржол инфрақұрылымы (МЖС, кірме жолдар)
км
6)
автомобиль жолдары
км
3
Көлік (қосымша қызметтерге қажеттілік)
1)
теміржол көлігімен
мың тонна
2)
су, теңіз көлігімен
мың тонна
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
3-қосымша
«Бекітемін»
__________________
өтініш берушінің лауазымы, Т.А.Ә.
20__ жылғы «___»__________
Жобаны іске асырудың жоспар-кестесі
Р/с №
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
1.
*
2.
3.
*мысалы:
- ЖСҚ әзірлеу;
- құрылыс-монтаждау жұмыстары, оның ішінде іске қосу кешендері бойынша;
- пайдалануға енгізу, оның ішінде іске қосу кешендері бойынша;
- жобалық қуатқа шығу;
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
4-қосымша
Инвестициялық жобалар үшін жоба бойынша ақпарат
1. Жобаның түйіндемесі
2. Саланың сипаттамасы

3. Проект и планы по реализации продукции
4. План реализации проекта
5. Финансовый план и прогнозы
6. Риски и факторы, снижающие риск
7. Социальный аспект
8. Воздействие на окружающую среду
9. Приложения
1. Резюме проекта
Резюме представляет собой краткий обзор проекта и является наиболее важным из разделов, представленным на не более чем трех страницах.
1. Резюме должно содержать следующую информацию:
1) долгосрочные и краткосрочные цели проекта, мультипликативный эффект как на отдельно регион так и на экономику страны в целом, прогноз денежного потока до периода окупаемости проекта;
2) потребность в инвестициях, структура и источники финансирования, расчет возврата капитальных вложений, перечень предполагаемого залогового обеспечения и их рыночная стоимость (при необходимости указать дату оценки);
3) место реализации проекта;
4) ключевые экономические показатели эффективности проекта;
5) план-график реализации проекта (в первый год реализации – по месяцам);
6) какие риски и какие вознаграждения могут возникнуть во время реализации проекта;
7) краткое описание компании;
8) наличие активов для реализации проекта (земельные участки, производственные базы и т.д.).
2. Описание отрасли
2. Характеристика отрасли:
1) определение экономического сектора отрасли (производство, распределение, услуги и т.п.);
2) перечень основной продукции и услуг, предлагаемых данной отраслью промышленности;
3) сезонность;
4) географическое положение отраслевого рынка (локальный, региональный, национальный, международный);
5) описание сегмента рынка, на котором работает или предполагает работать предприятие;
6) характеристика имеющихся основных клиентов;
7) характеристика потенциальных клиентов;
8) наиболее перспективные клиенты (указать в порядке убывания);
9) общий объем продаж по отрасли и тенденции изменения рынка.
3. Проект и планы по реализации продукции
3. Описание продукции:
1) обоснование выбора данного вида продукции;
2) номенклатура, предполагаемый объем выпуска;
3) характерные свойства продукции;
4) стадия развития продукта (идея, эскизный проект, рабочий проект, опытная партия, действующее серийное производство).
4. Характеристика рынка продукции:
1) определение спроса и возможностей рынка;
2) текущая доля рынка, предполагаемые изменения, связанные прямо или косвенно с реализацией проекта;
3) основные тенденции и направления развития рынка (экспортный потенциал).
5. Исследование и анализ рынка сырья, материалов и иных факторов производства:
1) характеристика сырьевых и иных факторов производства;
2) доступность сырья, материалов и иных факторов производства (порядок расчетов за сырье, материалы и иные факторы производства);
3) программа снабжения (на каждый год существования проекта, мероприятия по доставке сырья с целью гарантии бесперебойного снабжения);
4) программа поставок (на каждый год);
5) производительность труда (в случае модернизации производства).

3. Өнімді сату жөніндегі жобалар мен жоспарлар
4. Жобаны іске асыру жоспары
5. Қаржы жоспары және болжамдар
6. Тәуекелдер мен тәуекелді төмендететін факторлар
7. Әлеуметтік аспект
8. Қоршаған ортаға әсері
9. Қосымшалар
1. Жобаның түйіндемесі
Түйіндеме жобаны қысқаша шолу болып табылады және үш парақтан аспайтын көлемде берілетін бөлімдердің ішінде ең маңыздысы болып табылады.
1. Түйіндеме мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) жобаның ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді мақсаттары, жеке өңірге және жалпы елдің экономикасына мультипликативтік әсері, жобаның өтілімдік кезеңіне дейінгі ақша ағымын болжау;
2) инвестицияны қажетсіну, қаржыландыру құрылымы және көздері, күрделі салымдарды қайтару, болжамды кепілдікті қамтамасыз ету тізбесі және олардың нарықтық құны (қажеттілігіне қарай бағалау күнін көрсету);
3) жобаны іске асыру орны;
4) жоба тиімділігінің түйінді экономикалық көрсеткіштері;
5) жобаны іске асырудың жоспар кестесі (іске асырудың бірінші жылы – айлар бойынша);
6) жобаны іске асыру кезінде қандай қатерлер және қандай сыйақылар пайда болуы мүмкін;
7) компанияның қысқаша сипаттамасы;
8) жобаны іске асыру үшін активтердің болуы (жер учаскелері, өндірістік база т.б.)
2. Саланың сипаттамасы
1. Саланың сипаттамасы
1) саланың экономикалық секторын айқындау (өндіріс, бөлу, қызметтер және т.б.);
2) өнеркәсіптің осы саласы ұсынатын негізгі өнімдер мен қызметтердің тізбесі;
3) маусымдылығы;
4) салалық нарықтың географиялық жағдайы (жергілікті, өңірлік, ұлттық, халықаралық);
5) кәсіпорын жұмыс істейтін немесе жұмыс істеуі болжанатын нарық сегментінің сипаттамасы;
6) қазіргі негізгі клиенттердің сипаттамасы;
7) әлеуетті клиенттердің сипаттамасы;
8) барынша перспективалы клиенттер (азаю тәртібімен көрсету);
9) сала бойынша жалпы сату көлемі мен нарықтың өзгеру үрдісі.
3. Өнімді өткізу жөніндегі жоба мен жоспарлар
3. Өнімнің сипаттамасы
1) өнімнің осы түрін таңдау негіздемесі;
2) номенклатура, болжанатын шығару көлемі;
3) өнімнің өзіне тән қасиеттері;
4) өнімді дамыту кезеңдері (идея, эскиздік жоба, жұмыс жобасы, тәжірибелік партия, қолданыстағы сериялық өндіріс).
4. Өнім нарығының сипаттамасы
1) Сұраныс пен нарық мүмкіндіктерін айқындау;
2) Нарықтың ағымдағы үлесі, жобаны іске асырумен тікелей немесе жанама байланысты болжамды өзгерістер;
3) Негізгі үрдістер мен нарықтың даму бағыттары (экспорттық әлеует).
5. Шикізат, материалдар нарығын және өндірістің өзге де факторларын зерттеу мен талдау
1) өндірістің шикізаттық және өзге де факторларының сипаттамасы;
2) шикізаттың, материалдардың және өндірістің өзге де факторларына қол жетімділік (шикізат, материалдар және өндірістің өзге де факторлары үшін есептер тәртібі);
3) жабдықтау бағдарламасы (жобаның жұмыс істеуінің әрбір жылына, үздіксіз жабдықтау кепілдігі мақсатында шикізатты жеткізу жөніндегі іс-шаралар);
4) жеткізу бағдарламасы (әрбір жылға);
5) еңбек өнімділігі (өндірісті жаңғыртқан жағдайда).

6. Программа сбыта продукции:
1) расчет и обоснование цены, ценообразование;
2) расчет себестоимости продукции;
3) программа продаж (на каждый год реализации проекта);
4) ожидаемый доход от продаж (по каждому году);
5) издержки при продаже и распределении;
6) целевая группа потребителей (обосновать);
7) описание торговой сети;
8) методы и каналы распределения, реклама;
9) стимулирование сбыта.
7. Конкурентоспособность предприятия:
1) основные конкуренты (наименование и краткое описание), их основные достоинства и недостатки, занимаемая доля рынка;
2) сравнительный анализ применяемых технологий;
3) сравнительный анализ цен основных конкурентов;
4) сравнительный анализ стратегии маркетинга и распределения товаров (услуг).
8. Законодательная и нормативная база выполнения проекта:
1) необходимость получения лицензии либо разрешения;
2) ограничения/поддержка реализации проекта международными организациями, республиканскими и местными органами управления;
3) наличие необходимых разрешительных документов.
4. План реализации проекта
9. Местонахождение (указать основные факторы, повлиявшие на выбор места размещения проекта)
1) расположение относительно источников и поставщиков сырья;
2) расположение относительно потребителей продукции (услуг);
3) описание площадки (геодезические условия, ситуационный план с экспликацией территории площадки (где планируется реализовать проект) с указанием размещения блоков/моделей производственных и вспомогательных зданий, сооружений и помещений, хранилищ и складов (с уточнением использования), существующих и предполагаемых к строительству, с обозначением мест существующих и планируемых внутриплощадочных участков и участков внеплощадочных сетей и проездов, их характеристики и другие условия);
4) соответствие выбранной площадки производственной мощности предприятия (кратко описать объекты на площадке реализации проекта, в т.ч.: здания, строения (паспортные данные, состояние); сооружения (эстакады, подземные хранилища, скважины и т.п.).
10. Инфраструктура
1) электроснабжение – электрическая нагрузка (мвт), электропотребление (тыс. квтч), наличие технических условий на присоединение к электрической сети, электрические сети (кв/км), подстанции (шт./мва), источник финансирования строительства инфраструктуры;
2) теплоснабжение – наличие, состояние и располагаемая мощность автономных источников и внутриплощадочных сетей;
3) водоснабжение - наличие, состояние и располагаемая мощность автономных источников и внутриплощадочных сетей;
4) канализация - наличие, состояние и располагаемая мощность автономных накопителей и внутриплощадочных сетей;

6. Өнімді өткізу бағдарламасы
1) бағаны есептеу және негіздеу, баға белгілеу;
2) өнімнің өзіндік құнын есептеу;
3) сату бағдарламасы (жобаны іске асырудың әр жылына);
4) сатудан күтілетін кіріс (әр жыл бойынша);
5) сату және бөлу кезіндегі шығындар;
6) тұтынушылардың мақсатты тобы (негіздеу);
7) сауда желісінің сипаттамасы;
8) бөлу әдістері мен арналары, жарнама;
9) өткізуді ынталандыру.
7. Кәсіпорынның бәсекеге қабілеттілігі
1) негізгі бәсекелестер (атауы және қысқаша сипаттама), олардың басты атрықшылықтары мен кемшіліктері, нарықтың иеленген үлесі;
2) қолданылатын технологияларды салыстырмалы талдау;
3) негізгі бәсекелестердің бағаларын салыстырмалы талдау;
4) маркетинг және тауарларды (қызметтерді) бөлу стратегиясын салыстырмалы талдау.
8. Жобаны орындаудың заңнамалық және нормативтік базасы
1) лицензия немесе рұқсат алудың қажеттілігі;
2) халықаралық ұйымдардың, республикалық және жергілікті басқару органдарының жобаның іске асырылуын шектеуі/қолдауы;
3) қажетті рұқсат құжаттарының болуы.
4. Жобаны іске асыру жоспары
1. Орналасқан жері (жобаны орналастыру орнын таңдауға ықпал еткен негізгі факторларды көрсету)
1) шикізат көздері мен жеткізушілеріне қатысты орналасуы;
2) өнімдерді (қызметтерді) тұтынушыларға қатысты орналасуы;
3) алаң ішінде бар және жоспарланған алаңның учаскелерінің және алаңның сыртындағы желілер учаскелерінің жерлерін және жүретін жерлерді белгілеп (геодезиялық жағдайлар, алаң аумағының экспликациясы бар ахуалдық жоспары (мұнда жобаны іске асыру жоспарланады) жұмыс істеп тұрған және салуға жоспарланып отырған өндірістік және қосалқы ғимараттардың, құрылыстар мен үй-жайлардың, сақтау орындары мен қоймалардың (пайдаланылуын нақтылап) блоктарының/модельдерінің орналасуы көрсетілген сипаттамасы, және басқа жағдайлар);
4) Таңдап алынған алаңның кәсіпорынның өндірістік қуатына сәйкестігі (жобаны іске асыру алаңындағы объектілерді, оның ішінде: ғимараттарды, құрылыстарды (паспорттық деректері, жай-күйі); имараттарды (эстакадаларды, жерасты қоймаларын, ұңғымаларды және т.б.) қысқаша сипаттау.
10. Инфрақұрылым
1) электрмен жабдықтау – электр жүктемесі (Мвт), электр тұтыну (мың кВтсағ), электр желісіне жалғауға арналған техникалық шарттардың болуы, электр желілері (кВ/км), қосалқы станциялар (дана./МВА), инфрақұрылым құрылысын қаржыландыру көзі;
2) жылумен жабдықтау – автономды көздер мен алаң ішіндегі желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
3) сумен жабдықтау - автономды көздер мен алаң ішіндегі желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
4) кәріз – автономды жинақтаушылардың және алаң ішіндегі желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;

5) водоотведение стоков, методы очистки, качество сточных вод, условия сброса, использование существующих или строительство современных очистных сооружений;
6) газоснабжение - наличие, состояние и располагаемая мощность распределительных устройств и внутриплощадочных сетей;
7) автодороги - наличие, состояние и протяженность внутриплощадочных проездов;
8) железные дороги - наличие, состояние и протяженность тупика;
9) грузовые и пассажирские терминалы;
10) объекты благоустройства;
11) другие коммуникации;
12) способ доставки (получения) сырья на производственную площадку и его хранения.
11. Описание технологического процесса
1) обоснование выбора технологии (соответствие мировым стандартам, сравнение с существующими аналогами, новизна и/или апробация в других проектах в Казахстане или за рубежом);
2) описание выбранной технологии (описать применяемые на практике варианты технологий производства продукции, привести сравнительный анализ основных достоинств и недостатков существующих вариантов производства продукции, с указанием технических критериев, послуживших основанием выбора именно этой технологии для реализуемого проекта и отклонения альтернативных вариантов);
3) затраты на приобретение технологии (лицензии, патенты, права, постоянные платежи и др.);
4) обоснование производственной мощности;
5) динамика освоения мощностей предприятия;
6) наличие и потребность технологического и прочего оборудования и техники и условия их приобретения (перечень имеющейся техники и оборудования, их текущее состояние, перечень необходимой техники и оборудования, конкурентоспособная цена, технологическая совместимость с уже используемым оборудованием, сравнительный анализ различных вариантов поставки оборудования);
7) потребность в участках земли, зданиях и сооружениях, коммуникациях.
12. Управление проектом и расстановка кадров
1) структура управления проектом;
2) краткие резюме руководителей и основных менеджеров проекта;
3) Ф.И.О., возраст, образование, институт, специальность, когда закончил, опыт, занимаемые должности, сколько лет работает на занимаемой должности;
4) число работников и расстановка кадров;
5) потребность в трудовых ресурсах и обучении.
13. График работ по осуществлению проекта
1) этапы строительства (Например: предпроектные исследования, разработка ТЭО, заключения от районной архитектуры, заключения райгосэкспертизы, передача ТЭО в Госархстройнадзор, получение разрешения на строительство, заключение генерального договора с подрядчиком);
2) сроки строительства;
3) сроки поставки оборудования;

5) су ағынын бұру, тазарту әдістері, ағынды судың сапасы, жіберу шарттары, жұмыс істеп тұрғандарын пайдалану немесе осы заманғы тазарту құрылғыларын салу;
6) газбен жабдықтау – тарату құрылғылары мен алаң ішіндегі желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
7) автожолдар – ішкі алаңдық өтпелердің болуы, жай-күйі және ұзындығы;
8) теміржолдар – тұйықтың болуы, жай-күйі және ұзындығы;
9) жүк және жолаушылар терминалдары;
10) абаттандыру объектілері;
11) басқа коммуникациялар);
12) өндірістік алаңға шикізатты жеткізу (алу) тәсілі және оны сақтау.
11. Технологиялық процестің сипаттамасы
1) технологияларды таңдау негіздемесі (әлемдік стандарттарға сәйкестігі, қолданыстағы аналогтарымен салыстыру, жаңалық және/немесе Қазақстанда немесе шетелде басқа жобаларды байқаудан өткізу);
2) таңдалған технологиялардың сипаттамасы тәжірибеде қолданылатын өнімдерді өндіру технологияларының нұсқаларын сипаттау, өнімдер өндірісінің қолданыстағы нұсқаларының негізгі жетістіктері мен кемшіліктерін іске асырылатын жоба үшін нақ осы технологияны таңдауға негіз болған техникалық өлшемдерін және балама нұсқалардың ауытқуын көрсете отырып салыстырмалы талдау жүргізу);
3) технологиялар сатып алуға жұмсалған шығындар (лицензиялар, патенттер, құқықтар, тұрақты төлемдер және басқалары);
4) өндірістік қуаттың негіздемесі.
5) кәсіпорынның қуатты игеру серпіні.
6) технологиялық және өзге жабдықтың, техниканың болуы және қажеттілігі, оларды сатып алу шарттары (қолда бар техника мен жабдықтың тізбесі, олардың ағымдағы жай-күйі, қажетті жабдық пен техниканың тізбесі, бәсекеге қабілетті бағасы, пайдаланылып жүрген жабдықпен технологиялық үйлесімдігі, жабдықты жеткізудің әртүрлі нұсқаларын салыстырмалы талдау)
7) жер учаскелеріне, ғимараттарға және құрылыстарға, коммуникацияларға қажеттілік.
12. Жобаны басқару және кадрларды орналастыру
1) жобаны басқару құрылымы;
2) басшылардың және жобаның негізгі менеджерлерінің қысқаша түйіндемелері;
3) Т.А.Ә., жасы, білімі, институт, мамандығы, қашан бітірді, тәжірибесі, атқаратын лауазымы, атқаратын лауазымында қанша жыл жұмыс істейді;
4) қызметкерлер саны және кадрларды орналастыру;
5) еңбек ресурстарына қажеттілік және оқыту.
13. Жобаны жүзеге асыру жөніндегі жұмыстардың кестесі
1) құрылыс кезеңдері (Мысалы: жобалау алдындағы зерттеу, ТЭН әзірлеу, ТЭН, аудандық сәулеттен қорытынды, аудандық мемлекеттік сараптаманың қорытындысы, ТЭН Мемлекеттік сәулет құрылыс қадағалауға беру, құрылысқа рұқсат алу, мердігермен бас шартты жасасу)
2) құрылыс мерзімдері;
3) жабдықты жеткізу мерзімдері;

4) сроки монтажа, пусконаладки и ввода в эксплуатацию;
5) динамика выхода на проектную мощность и дальнейшего производства;
6) при необходимости приводится технологическая карта.
14. Структура затрат по проекту
1) земельный участок;
2) строительно-монтажные работы;
3) производственные помещения;
4) оборудование;
5) транспортировка;
6) страховка;
7) монтажные и пусконаладочные работы;
8) затраты на производство (проведение анализа рынков сырья, основные поставщики и программы поставки сырья, электроэнергия, вода и другие компоненты (рекламная кампания, построение дистрибьютивной сети и т.д.).
5. Финансовый план и прогнозы
15. График финансирования и платежей
1) срок внесения авансового платежа;
2) сроки страховых и комиссионных выплат;
3) график возврата основного долга и выплаты процентов по нему.
16. Расчет себестоимости единицы продукции и смета затрат.
17. Расшифровка статей доходов от продаж (с указанием объема реализации по каждому виду выпускаемой продукции помесячно); учесть сезонные колебания, при их наличии.
18. Прогноз отчета о прибылях и убытках
1) дается комментарий по крупным статьям затрат;
2) учитываются сезонные колебания на цену и на объемы реализации готовой продукции и закупки сырья.
19. Анализ проекта с помощью простых методов финансовой оценки
1) простой срок окупаемости проекта;
2) простая норма прибыли (по каждому году реализации проекта и за весь проект в целом);
3) анализ показателей рентабельности, ликвидности и оборачиваемости.
20. Анализ с помощью методов дисконтирования
1) чистая текущая стоимость проекта (NPV);
2) внутренняя норма рентабельности (IRR);
3) дисконтированный срок окупаемости проекта.
21. Анализ в условиях неопределенности
1) анализ чувствительности (анализ устойчивости проекта при снижении объемов производства, цены реализации, увеличения суммы затрат);
2) анализ безубыточности (определение точки безубыточности в натуральном и денежном выражении в расчете за год).
6. Риски и факторы, снижающие риск
Риск ресурсов, маркетинговый риск, управленческий риск, операционно-производственный риск, отраслевой риск, правовой риск, страновой и региональный риски, риск завершения проекта и др.
1) основные факторы риска;
2) предположительный характер и диапазон изменений;
3) предполагаемые мероприятия по снижению и управлению рисков, в том числе необходимые меры государственной поддержки.
7. Социальный аспект
1) характеристика социально-культурного и демографического положения в регионе;
2) влияние проекта на занятость населения, повышение квалификации, образование и т.п.

4) монтаждау, іске қосу-реттеу және пайдалануға беру мерзімдері;
5) жобалық қуатқа шығу серпіні және одан әрі өндіру;
6) қажет боласа, технологиялық карта келтіріледі.
14. Жоба бойынша шығындар құрылымы
1) жер учаскесі;
2) құрылыс-монтаж жұмыстары;
3) өндірістік үй-жайлар;
4) жабдық;
5) тасымалдау;
6) сақтандыру;
7) монтаждау және іске қосу-реттеу жұмыстары;
8) өндіріске жұмсалған шығындар, оның ішінде;
9) шикізат нарықтарына талдау жүргізу, негізгі жеткізушілер және шикізатты жеткізу бағдарламалары, электр энергиясы, су және басқа да құрауыштар (жарнама науқаны, дистрибьютивтік желіні салу және т.б.).
5. Қаржы жоспары және болжамдар
1) Қаржыландыру және төлемдер кестесі
2) аванстық төлем енгізу мерзімі
3) сақтандыру және комиссиялық төлемдер мерзімі
4) негізгі қарызды қайтару және олар бойынша пайыздарды төлеу кестесі
16. Өнім бірлігінің өзіндік құнын есептеу және шығындар сметасы.
17. Сатудан түскен пайданың баптарын толық ашып жазу (ай сайын шығарылатын өнімнің әрбір түрі бойынша сату көлемін көрсете отырып); маусымдық ауытқу болған жағдайда оларды ескеру.
18. Пайда мен шығындар туралы есепті болжау.
1) Шығындардың ірі баптары бойынша түсіндірме беріледі;
2) дайын өнімді сату және шикізатты сатып алу бағасы мен көлемінің маусымдық ауытқуы ескеріледі.
19. Қаржылық бағалаудың қарапайым тәсілінің көмегімен жобаны талдау
1) жобаның өтелуінің қарапайым мерзімі;
2) пайданың қарапайым нормасы (жобаны іске асырудың әрбір жылы бойынша және жалпы жобада);
3) рентабельділік, өтімділік және айналымдық көрсеткіштерін талдау.
20. Дисконттау әдістерінің көмегімен талдау
1) жобаның таза ағымдағы құны (NPV);
2) рентабельділіктің ішкі нормасы (IRR);
3) жоба өтімділігінің дисконтталған мерзімі.
20. Белгісіздік жағдайларындағы талдау
1) сезімталдықты талдау (өндіріс көлемі төмендеген кездегі жобаның тұрақтылығын, сату бағасын, шығын сомасын ұлғайтуды талдау);
2) шығынсыздықты талдау (жылына есептегенде заттай және ақшалай мәндегі шығынсыздық нүктесін айқындау).
6. Тәуекелдер мен тәуекелді төмендететін факторлар
22. Ресурстар тәуекелі, маркетингтік тәуекел, басқару тәуекелі, операциялық-өндірістік тәуекел, салалық тәуекел, құқықтық тәуекел, елдік және өңірлік тәуекелдер, жобаны аяқтау тәуекелі және т.б.
1) Тәуекелдің негізгі факторлары;
2) Болжам сипаттамасы және өзгерістер диапазоны;
3) Тәуекелдерді төмендету және басқарудың болжанатын іс-шаралары, оның ішінде мемлекеттік қолдаудың қажетті шаралары.
7. Әлеуметтік аспект
1) Өңірдегі әлеуметтік-мәдени және демографиялық жағдайдың сипаттамасы
2) Жобаның халықты жұмыспен қамтуға, біліктілікті арттыруға, білім беруге ықпалы және т.б.

8. Воздействие на окружающую среду
1) определение и краткое изложение всех предполагаемых эффектов неблагоприятного воздействия на окружающую среду;
2) описание технических аспектов каждого мероприятия, включая негативный эффект, против которого оно направлено;
3) график реализации природоохранных мероприятий в рамках проекта;
4) включение в общую стоимость проекта примерных смет и перечня источников финансирования, как первичных вложений, так и текущих расходов, связанных с реализацией мероприятий по ограничению отрицательного воздействия;
5) соответствие технологии проекта международным стандартам и нормативам по воздействию на окружающую среду.
Приложения
В приложения включаются документы, которые могут служить подтверждением или более подробным объяснением сведений, представленных по проекту. К таковым могут относиться следующие:
1) биографии руководителей предприятия или проекта, подтверждающие их компетенцию и опыт работы;
2) результаты маркетинговых исследований;
3) заключения аудиторов;
4) фотографии или видео ролик образцов продукции;
5) подробные технические характеристики продукции;
6) план предприятия;
7) гарантийные письма или контракты с поставщиками и потребителями продукции;
8) договоры аренды, найма, лицензионные соглашения;
9) заключения служб государственного надзора по вопросам экологии и безопасности;
10) статьи из журналов и газет о деятельности предприятия.
Приложение 5
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
Журнал регистрации заявок
для включения проектов в карту индустриализации Казахстана
Дата
подачи
Заявитель Наименование
проекта
Ф.И.О. представителя от
заявителя, роспись
1
2
3
4
Приложение 6
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
Протокол регионального координационного совета (области, города
Алматы или Астаны) об итогах рассмотрения проектов для
включения в карту индустриализации

8. Қоршаған ортаға әсері
1) қоршаған ортаға жағымсыз әсер етудің барлық болжанатын ықпалын айқындау және қысқаша мазмұндау;
2) оған қарсы бағытталған жағымсыз әсерді қоса алғанда, әрбір іс-шараның техникалық аспектісін сипаттау;
3) жоба шеңберінде табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыру кестесі;
4) жобаның жалпы құнына жағымсыз әсерді шектеу бойынша іс-шараларды іске асырумен байланысты бастапқы салымдар мен ағымдағы шығындар ретінде үлгілік сметалар мен қаржыландыру көздерінің тізбесін енгізу;
5) жоба технологиясының қоршаған ортаға әсер етуі бойынша халықаралық стандарттар мен нормативтерге сәйкестігі.
Қосымшалар
Қосымшада жоба бойынша ұсынылған мәліметтерді растайтын немесе анағұрлым толық түсіндіретін құжаттар қамтылады. Оларға мыналар жатады:
1) кәсіпорын немесе жоба басшыларының, олардың құзыреті мен жұмыс тәжірибесін растайтын өмірбаяндар;
2) маркетингтік зерттеу нәтижелері;
3) аудиторлар қорытындылары;
4) өнім үлгілерінің суреттері немесе бейнероликтері;
5) өнімнің толық техникалық сипаттамасы;
6) кәсіпорын жоспары;
7) өнім жеткізушілермен және тұтынушылармен кепілдік хаттар немесе келісімшарттар;
8) жалға беру, жалдау шарттары, лицензиялық келісімдер;
9) экология және қауіпсіздік мәселелері жөніндегі мемлекеттік қадағалау қызметінің қорытындысы;
10) кәсіпорын қызметі туралы журналдар мен газеттерден мақалалар.
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
5-қосымша
Жобаларды Қазақстанның индустрияландыру картасына енгізу үшін өтінімдерді тіркеу журналы
Берілген күні
Өтініш беруші
Жобаның атауы
Өтініш беруші өкілінің Т.А.Ә., қолы
1
2
3
4
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
6-қосымша

Сноска. Приложение 6 в редакции постановления Правительства РК от 09.10.2014 № 1073.
г. _________            № _____               «__» ________ 20__ года
Председательствовал:
Должность полностью, Ф. И. О.
Присутствовали:
Члены Совета (по списку)
Секретарь:
Должность полностью, Ф. И. О.
На заседании Совета рассмотрено ____ проектов и принято следующее решение:
1. По проектам стоимостью до 4,5 млрд. тенге:
рекомендовать в региональную карту индустриализации _____ проектов:
Наименование проекта
Инициатор проекта
1.
2.
3.
4.
2. По проектам стоимостью от 4,5 млрд. тенге:
рекомендовать в республиканскую карту индустриализации ____ проектов:
Наименование проекта
Инициатор проекта
1.
2.
3.
4.
отклонить/вернуть на доработку __ проектов:
Наименование проекта (отклонить/вернуть на доработку*)
Инициатор проекта (причина)
1.
2.
3.
4.
* Примечание: отказ или возврат проекта на доработку отражаются под наименованием каждого проекта, причина указывается под инициатором проекта.

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1073 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Индустрияландыру картасына енгізу үшін жобаларды қарау қорытындылары туралы (облыстың, Алматы немесе Астана қаласының) өңірлік үйлестіру кеңесінің хаттамасы
_____ қ.            № ____       20__жылғы «___» ______
Төрағалық етті:       Лауазымы толық, Т.А.Ә.
Қатысқандар:      Кеңес мүшелері
(тізім бойынша)
Хатшы:             Лауазымы толық, Т.А.Ә.
Кеңес отырысында _____ жоба қаралды және мынадай шешім қабылданды:
1. Құны 4,5 млрд. теңгеге дейінгі жобалар бойынша:
өңірлік индустрияландыру картасына _____ жоба ұсынылсын:
Жобаның атауы
Жобаның бастамашысы
1
2
3
4
...
2. Құны 4,5 млрд. теңгеден басталатын жобалар бойынша:
республикалық индустрияландыру картасына ____ жоба ұсынылсын:
Жобаның атауы
Жобаның бастамашысы
1
2
3
4
...
___ жобадан бас тартылсын/пысықтауға қайтарылсын:
Жобаның атауы (бас тарту/пысықтауға қайтару*)
Жобаның бастамашысы (себебі)
1
2
3
4
...
*Ескертпе: жобадан бас тарту немесе пысықтауға қайтару әрбір жобаның атауында көрсетіліп, себебі жоба бастамашының тұсында көрсетіледі.

3. Обеспечить предоставление мер государственной поддержки согласно приложению к настоящему протоколу.
Председатель регионального
координационного совета
(области, города Алматы или Астана)                    Ф. И. О.
Члены Совета                                           Ф. И. О.
………………………………                                           ……………………
Секретарь                                              Ф. И. О.
Приложение
к протоколу регионального
координационного совета № ___
от «___» _______ 20___ года
Меры государственной поддержки
Наименование проекта,
заявитель проекта
Мера
государственной
поддержки
Ответственный
Сроки
Форма
завершения
1.
2.
3.
4.
...
Председатель регионального
координационного совета
(области, города Алматы или Астаны)              Ф.И.О.
Приложение 7
к Правилам включения проектов
в республиканскую и региональные
карты индустриализации
Протокол отраслевой комиссии
(министерства или ведомства) об итогах рассмотрения
проектов для включения в карту индустриализации
г. ______                           № _____ «___» _________ 20__ года
Председательствовал:
Должность полностью, Ф.И.О.
Присутствовали:
Члены Совета
(по списку)
Секретарь:
Должность полностью, Ф.И.О.
На заседании Комиссии рассмотрено _____ проектов, и принято следующее
решение:
1) рекомендовать включение в карту индустриализации ____ проектов:
Наименование проекта Инициатор
проекта
Предварительный
статус проекта
1.
региональный
2.
республиканский
3.
...
2) отклонить/вернуть на доработку ____ проектов:
Наименование проекта
(отклонить/вернуть на
доработку*)
Инициатор проекта
(причина*)
1.
2.
3.
...
*Примечание: отказ или возврат проекта на доработку отражаются под наименованием каждого проекта, причина указывается под каждым инициатором проекта.
3) рекомендовать предоставление мер государственной поддержки согласно приложению к настоящему протоколу.
Руководитель отраслевой комиссии
(министерства или ведомства)                      Ф.И.О.
Члены Комиссии                               Ф.И.О.
…………………………..                                ……………..
Секретарь                                    Ф.И.О.
Приложение
к протоколу отраслевой комиссии № ____
от «___» ______ 20__ года
Меры государственной поддержки
Наименование проекта,
заявитель проекта
Мера
государственной
поддержки
Ответственный
Сроки
Форма
завершения
1.
2.
3.
4.
...
Руководитель отраслевой комиссии
(министерства или ведомства)                     Ф.И.О.

3. Осы хаттамаға қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қамтамасыз етілсін.
(облыстың, Алматы
немесе Астана қаласының)
өңірлік үйлестіру кеңесінің төрағасы      Т.А.Ә.
Кеңес мүшелері                         Т.А.Ә.
_________________________      _________________________
Хатшы                               Т.А.Ә.
Жобаларды республикалық және
өңірлік индустрияландыру карталарына
енгізу қағидаларына
7-қосымша
Индустрияландыру картасына енгізу үшін жобаларды қарау қорытындылары туралы салалық комиссияның (министрліктің немесе ведомствоның) хаттамасы
_________ қ. № ______ 20__ жылғы «__» _________
Төрағалық етті:                  Лауазымы толық, Т.А.Ә.
Қатысқандар:                     Кеңес мүшелері
(тізім бойынша)
Хатшы:                           Лауазымы толық, Т.А.Ә.
Кеңес отырысында _____ жоба қаралды және мынадай шешімдер қабылданды:
1) индустрияландыру картасына _____ жобаны енгізу ұсынылсын:
Жобаның атауы
Жобаның бастамашысы
Жобаның алдын ала мәртебесі
1.
өңірлік
2.
республикалық
3.
4.
...
2) ____ жобадан бас тартылсын/пысықтауға қайтарылсын:
Жобаның атауы
(бас тарту/пысықтауға қайтару*)
Жобаның бастамашысы
(себебі*)
1.
2.
3.
4.
...
*Ескертпе: жобадан бас тарту немесе пысықтауға қайтару әрбір жобаның атауында көрсетіліп, себебі жобаның әрбір бастамашының тұсында көрсетіледі.
3) Осы хаттамаға қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын беруді ұсыну.
Салалық жұмыс тобының
(министрліктің немесе ведомствоның) басшысы        Т.А.Ә.
Топ мүшелері Т.А.Ә.
………………………………………
Хатшы     Т.А.Ә.
Салалық комиссияның
20 жылғы « »
№ хаттамасына
қосымша
Мемлекеттік қолдау шаралары
Жобаның атауы, жобаның өтініш берушісі
Мемлекеттік қолдау шаралары
Жауапты
Мерзімдер
Аяқтау нысаны
1.
2.
3.
4.
...
Салалық комиссияның
(министрліктің немесе ведомствоның) басшысы Т.А.Ә.