О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о гарантиях пенсионных прав жителей города Байконыр Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 820. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 1266
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.11.2013 № 1266.
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о гарантиях пенсионных прав жителей города Байконыр Республики Казахстан.
2. Уполномочить вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Ахметова Серика Абжалиевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о гарантиях пенсионных прав жителей города Байконыр Республики Казахстан с правом внесения в него изменений и дополнений, не имеющих принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2012 года № 820
Проект
Протокол
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской
Федерации о гарантиях пенсионных прав жителей города Байконыр
Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации (далее именуемые Сторонами) в соответствии со статьей 8 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о гарантиях пенсионных прав жителей города Байконыр Республики Казахстан (далее – Соглашение) согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения:
1) в пункте 1:
подпункт «а)» изложить в следующей редакции:
«а) термин «полномочный орган» означает:
для Казахстанской стороны – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
для Российской стороны – Министерство труда и социальной защиты Российской Федерации и Пенсионный фонд Российской Федерации,»;

Қазақстан Республикасының Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы алу құқығының кепілдіктері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 820 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2013 жылғы 29 қарашадағы № 1266 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 29.11.2013 № 1266 қаулысымен.
БАСПАСӨЗ БАЯНЫ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы алу құқығының кепілдіктері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Серік Әбжәлиұлы Ахметовке қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізу құқығын бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы алу құқығының кепілдіктері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою өкілеттігі берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 820 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы алу құқығының кепілдіктері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі (бұдан әрі - Тараптар деп аталатын) Қазақстан Республикасының Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы алу құқығының кепілдіктері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 8-бабына сәйкес төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
«а)» тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«а) «өкілетті орган» термині:
Қазақстан тарапынан - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
Ресей тарапынан - Ресей Федерациясы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігі мен Ресей Федерациясының Зейнетақы қоры, дегенді білдіреді;»;

2) дополнить подпунктом «в)» следующего содержания:
«в) термин «трудовой (страховой) стаж» - период трудовой деятельности, учитываемый согласно законодательству каждой из Договаривающихся сторон при определении права на пенсию»;
3) в части второй статьи 3 после слов «учитывается трудовой» дополнить словом «(страховой)»;
4) дополнить статьей 3-1 следующего содержания:
«Статья 3-1
Пенсионное обеспечение жителей города Байконыр, выехавших на постоянное местожительство в другие регионы Республики Казахстан, осуществляется согласно законодательству Республики Казахстан.
Для назначения пенсии учитывается заработок (доход) указанных лиц за период работы на территории комплекса «Байконур».
Заработок (доход) за период работы на территории комплекса «Байконур» подтверждается документами, выдаваемыми в установленном порядке работодателями или соответствующими государственными (муниципальными) органами.
Для назначения пенсии размер заработка (дохода), выплаченного в национальной валюте Российской Федерации, исчисляется исходя из официально установленного Национальным Банком Республики Казахстан курса валют к моменту назначения (перерасчета) пенсии.»;
5) статью 5 дополнить частью второй следующего содержания:
«Финансирование выплаты пенсий жителей города Байконыр, выехавших на постоянное местожительство в другие регионы Республики Казахстан, осуществляется за счет бюджетных средств Республики Казахстан в соответствии с национальным законодательством Республики Казахстан.»;
6) в статье 6 после слов «пенсионного обеспечения» дополнить словами «жителей города Байконыр».
Статья 2
Действие настоящего Протокола распространяется на отношения, возникшие с момента вступления в силу Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о гарантиях пенсионных прав жителей города Байконыр Республики Казахстан.
Статья 3
Настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления его в силу.
Действие настоящего Протокола прекращается одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе ____________________ в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Правительство               За Правительство
Республики Казахстан           Российской Федерации

2) мынадай мазмұндағы «в)» тармақшасымен толықтырылсын:
«в) «еңбек (сақтандыру) стажы» термині – зейнетақы алу құқығын айқындау кезінде Уағдаласушы тараптардың әрқайсысының заңнамасына сәйкес ескерілетін еңбек қызметі кезеңі.»;
3) 3-баптың екінші бөлігіндегі «стажы» деген сөз «(сақтандыру) стажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
4) мынадай мазмұндағы 3-1-баппен толықтырылсын:
«3-1-бап
Қазақстан Республикасының басқа өңірлеріне тұрақты тұруға кеткен Байқоңыр қаласының тұрғындарын зейнетақымен қамсыздандыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Зейнетақы тағайындау үшін көрсетілген адамдардың «Байқоңыр» кешенінің аумағында жұмыс істеу кезеңіндегі жалақысы (табысы) ескеріледі.
«Байқоңыр» кешенінің аумағында жұмыс істеу кезеңіндегі жалақы (табыс) белгіленген тәртіпте жұмыс берушілер немесе тиісті мемлекеттік (муниципалдық) органдар беретін құжаттармен расталады.
Зейнетақы тағайындау үшін Ресей Федерациясының ұлттық валютасымен төленген жалақының (табыстың) мөлшері зейнетақы тағайындау (қайта есептеу) сәтінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ресми белгілеген валюта бағамының негізінде есептеледі.»;
5) 5-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының басқа өңірлеріне тұрақты тұруға кеткен Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы төлемін қаржыландыру Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.»;
6) 6-баптағы «Зейнетақымен» деген сөз «Байқоңыр қаласының тұрғындарын зейнетақымен» деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап
Осы Хаттаманың қолданысы Қазақстан Республикасының Байқоңыр қаласы тұрғындарының зейнетақы алу құқығының кепілдіктері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы келісім күшіне енген сәтінен бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
3-бап
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Хаттаманың қолданысы Келісім қолданысының тоқтатылуымен бір мезгілде тоқтатылады.
_______________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі дана жасалды әрі екі мәтіннің де күші бірдей.
Қазақстан Республикасының                  Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін                               Үкіметі үшін