Об утверждении Инструкции по составлению акта аварийной и технологической брони энергоснабжения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2012 года № 1039. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 475
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2015 № 475 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 17) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об электроэнергетике» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по составлению акта аварийной и технологической брони энергоснабжения.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 августа 2012 года № 1039
Инструкция
по составлению акта аварийной и технологической
брони энергоснабжения
1. Инструкция по составлению акта аварийной и технологической брони энергоснабжения (далее - инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 17) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике".
2. Аварийная бронь - минимально необходимая электрическая мощность, подача которой на объект непрерывного электроснабжения сохраняет функционирование важных для него устройств и предотвращает нарушение работы объектов жизнеобеспечения, а также катастрофические экологические, социальные или экономические последствия или гибель людей.
3. Технологическая бронь - электрическая мощность, необходимая потребителю для завершения технологических процессов.
4. Акт аварийной и технологической брони составляется в трех экземплярах и является обязательным приложением к договору на энергоснабжение и/или договору на передачу электроэнергии.
5. Для составления акта аварийной и технологической брони необходимо иметь сведения об общих показателях энергопотребления, характере производственных процессов и составе технологического и энергетического оборудования в целом по предприятию и каждой питающей линии в отдельности.
6. Изменения в акт аварийной и технологической брони производятся по заявке предприятия в случаях увеличения потребной мощности или изменения технологии.
7. Акт аварийной и технологической брони заполняется по форме согласно приложению к настоящей инструкции:
1) в строке 1 указывается лицевой счет потребителя согласно договору на энергоснабжение с энергоснабжающей и (или) энергопередающей организацией;

Электрмен жабдықтаудың авариялық және технологиялық броны актісін жасау жөніндегі нұсқаулықтарды бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 тамыздағы № 1039 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 475 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2015 № 475 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 4-бабының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған электрмен жабдықтаудың авариялық және технологиялық броны актісін жасау жөніндегі нұсқаулықтар бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 тамыздағы
№ 1039 қаулысымен
бекітілген
Электрмен жабдықтаудың авариялық және технологиялық броны
актісін жасау жөніндегі нұсқаулықтар
1. Энергиямен жабдықтаудың авариялық және технологиялық броны актісін жасау жөніндегі нұсқаулықтар «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы 4-бабының 17) тармақшасына сәйкес әзiрлендi.
2. Авариялық бронь – электрмен үздіксіз жабдықтау объектісіне берілуі ол үшін маңызды құрылғылардың жұмыс істеуін сақтайтын және тыныс-тіршілікті қамтамасыз ету объектілері жұмысының бұзылуын, сондай-ақ апатты экологиялық, әлеуметтік немесе экономикалық зардаптарды немесе адамдардың өлімін болғызбайтын ең төменгі қажетті электр қуаты.
3. Технологиялық бронь – технологиялық процестерді аяқтау үшін тұтынушыға қажетті электр қуаты.
4. Авариялық және технологиялық бронь актісі үш данада жасалады және энергиямен жабдықтау шартына және/немесе электр энергиясын беру  шартына міндетті қосымша болып табылады.
5. Авариялық және технологиялық бронь актісін жасау үшін энергия тұтынудың жалпы көрсеткіштері, өндірістік процестердің сипаты және жалпы кәсіпорын бойынша және жекелей алғанда әрбір қоректендіруші желі бойынша технологиялық және энергетикалық жабдықтың құрамы туралы мәлімет болуы қажет.
6. Авариялық және технологиялық бронь актісіне өзгерістер кәсіпорынның өтінімі бойынша қажетті қуатты ұлғайтқан немесе технологияны өзгерткен жағдайларда жүргізіледі.
7. Авариялық және технологиялық бронь актісі осы нұсқаулыққа қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады:
1) 1-жолда энергиямен жабдықтаушы және (немесе) энергия беруші ұйыммен жасалған энергиямен жабдықтау шартына сәйкес тұтынушының жеке шоты көрсетіледі;

2) в строке 2 указывается наименование энергоснабжающей и (или) энергопередающей организации, с которой заключается договор на пользование электроэнергией;
3) в строке 3 указывается полное наименование предприятия;
4) в строке 4 указываются почтовый индекс, адрес предприятия;
5) в строке 5 указываются телефоны предприятия (руководителя, главного инженера, главного энергетика, дежурного подстанции);
6) в строке 6 указываются сменность и число часов работы потребителя в год;
7) в строке 7 указывается электрическая нагрузка потребителя в часы максимума нагрузок энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации, которая определяется по последнему зимнему (летнему) суточному графику за рабочий день, как средняя из трех часовых наибольших электрических нагрузок предприятия в часы утреннего и вечернего максимума энергоснабжающей организации;
8) в строке 8 указывается среднее годовое значение энергопотребления за последние три года, учитывающее изменения в энергопотреблении вследствие дополнительного увеличения (снижения) мощностей;
9) в строке 9 указывается суточное энергопотребление, которое определяется по последнему зимнему (летнему) суточному графику нагрузки предприятия за рабочий день или по среднему расходу за сутки в декабре (июне);
10) в строке 10 указывается номер трансформаторной подстанции, распределительного пункта или распределительного устройства потребителя;
11) в строке 11 указываются номер или название питающего центра (линии) энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации (трансформаторная подстанция, распределительный пункт, подстанция);
12) в строке 12 указывается количество питающих линий, определенных по акту разграничения балансовой принадлежности и эксплуатационной ответственности сторон по данной энергоустановке;
13) в строке 13 указывается категория надежности энергоснабжения согласно договору на энергоснабжение.
8. В разделе 1 "Аварийная броня" графы заполняются следующим образом:
1) в графе 1 указывается номер по порядку;
2) в графе 2 указывается перечень неотключаемых электроприемников, внезапное отключение которых может вызвать пожар, взрыв или опасность для жизни людей (аварийное и охранное освещение; вентиляция в цехах со взрывоопасной, пожароопасной и вредной для жизнедеятельности человека средой; водоотлив, канализация, отопление, средства пожарной безопасности и др.).
Электроприемники указываются по каждой питающей линии в отдельности.
При заполнении перечня указывается полное наименование электрооборудования;
3) в графах 3 и 4 указывается рабочая нагрузка (кВт) по каждому электроприемнику в отдельности, по сезону - зимняя, летняя;

2) 2-жолда электр энергиясын пайдалану шарты жасалатын энергиямен жабдықтаушы және (немесе) энергия беруші ұйымның атауы көрсетіледі;
3) 3-жолда кәсіпорынның, саланың толық атауы көрсетіледі;
4) 4-жолда кәсіпорынның пошта индексі, мекенжайы көрсетіледі;
5) 5-жолда кәсіпорынның (басшының, бас инженердің, бас энергетиктің, қосалқы станция кезекшісінің) телефондары көрсетіледі;
6) 6-жолда тұтынушы жұмысының бір жыл ішіндегі ауысымдылығы және сағаттарының саны көрсетіледі;
7) 7-жолда энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымға ең көп жүктеме жүсетін сағаттардағы тұтынушының электр жүктемесі көрсетіледі, ол энергиямен жабдықтаушы ұйымға ең көп жүктеме түсетін таңертеңгі және кешкі сағаттардағы кәсіпорынның неғұрлым орташа үш сағаттағы көп электр жүктемелерінің орташа мәні ретінде бір жұмыс күнінің соңғы қысқы (жазғы) тәуліктік кестесі бойынша анықталды;
8) 8-жолда қуаттарды қосымша ұлғайту (төмендету) салдарынан энергия тұтынудағы өзгерістерді ескеретін, соңғы үш жылғы энергия тұтынудың орташа жылдық мәні көрсетіледі;
9) 9-жолда тәуліктік энергия тұтыну көрсетіледі, ол кәсіпорынның жұмыс күнгі жүктемесінің соңғы қысқы (жазғы) тәуліктік кестесі бойынша желтоқсандағы (маусымдағы) тәуліктік орташа шығысы бойынша анықталтын;
10) 10-жолда тұтынушының трансформаторлық қосалқы станциясының, тарату пунктінің немесе тарату құрылғысының нөмірі көрсетіледі;
11) 11-жолда энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның қоректендіру орталығының (желісінің) нөмірі немесе атауы көрсетіледі (трансформаторлық қосалқы станция, тарату пункті, қосалқы станция);
12) 12-жолда – теңгерімдік тиесілілігін шектеу актісі және осы электр қондырғысы бойынша тараптардың пайдалану жауапкершілігі бойынша белгіленген қоректендіруші желілердің саны көрсетіледі;
13) 13-жолда энергиямен жабдықтау шартына сәйкес энергиямен жабдықтау сенімділігінің санаты көрсетіледі.
8. «Авариялық бронь» деген 1-бөлімде бағандар былайша толтырылады:
1) 1-бағанда – реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда – кенеттен ажыратылуы өрт, жарылыс немесе адам өміріне қауіп төндіретін (авариялық және күзеттік жарықтандыру; жарылыс қаупі, өрт қаупі бар цехтардағы және адам өміріне қауіпті ортадағы ауа алмастыру; су төгу, кәріз, жылыту, өрт қауіпсіздік құралдары және басқалар) ажыратылмайтын электр қабылдағыштардың тізбесі көрсетіледі.
Электр қабылдағыштар әрбір қоректендіруші желі бойынша жеке көрсетіледі.
Тізбені толтыру кезінде электр жабдығының толық атауы көрсетіледі;
3) 3 және 4-бағандарда жұмыс жүктемесі (кВт) әрбір электр қабылдағыш бойынша, маусымдық – қысқы, жазғы бойынша жеке көрсетіледі;

4) в графах 5 и 6 указывается суточное энергопотребление (тыс.кВт.час) по каждому электроприемнику с учетом нагрузок по графам 3 и 4.
9. В разделе 2 "Технологическая броня" графы заполняются следующим образом:
1) в графе 7 указывается номер по порядку;
2) в графе 8 указывается перечень технологических процессов.
В перечень электроприемников технологической брони включается электрооборудование, работа которого необходима потребителю для завершения основного технологического процесса;
3) в графе 9 указывается продолжительность технологического процесса (по каждому процессу, указанному в графе 8).
При продолжительности технологического процесса в течение суток и более проставляется - 24 часа;
4) в графах 10 и 11 указывается рабочая нагрузка (кВт) по каждому электроприемнику в отдельности, по сезону - зимняя, летняя;
5) в графах 12 и 13 указывается суточное энергопотребление (тыс.кВт.час) по каждому электроприемнику с учетом нагрузок по графам 10 и 11.
10. В разделе 3 "Источники энергоснабжения и нагрузки на питающих линиях" дается построчная расшифровка по каждой питающей линии потребителя от трансформаторных и распределительных пунктов энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации с указанием электроприемников, внезапное отключение которых может повлечь взрыв, пожар, опасность для жизни людей, повреждение основного оборудования, массовый брак продукции и серьезное расстройство сложных технологических процессов:
1) в графе 14 указывается номер по порядку;
2) в графе 15 указываются номер или наименование питающего центра трансформаторных распределительных пунктов и распределительных устройств энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации, от которого осуществляется энергоснабжение данного предприятия;
3) в графе 16 указываются номер или наименование питающей линии (фидера) потребителя, по которой осуществляется энергоснабжение;
4) в графе 17 указывается общая нагрузка (кВт) питающей линии по зимним замерам (декабрь);
5) в графе 18 указывается перечень основных электроприемников, включенный в технологическую бронь предприятия;
6) в графе 19 указывается рабочая нагрузка (кВт) технологической брони на данной питающей линии (фидере);
7) в графе 20 указывается время, необходимое для завершения технологического процесса, в часах (по каждому процессу, указанному в графе 8 раздела 2);
8) в графе 21 указывается перечень неотключаемых электроприемников (графа 2 раздела 1);

4) 5 және 6-бағандарда тәуліктік энергия тұтыну (мың кВт.сағ.) 3 және 4-бағандар бойынша жүктемелерді есепке алып, тиісінше әрбір электр қабылдағыш бойынша көрсетіледі.
9. «Технологиялық бронь» деген 2-бөлімде бағандар былайша толтырылады:
1) 7-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 8-бағанда технологиялық процестер тізбесі көрсетіледі.
Технологиялық бронь электр қабылдағыштары тізбесіне жұмысы тұтынушыға негізгі технологиялық процесті аяқтау үшін қажетті электр жабдығы енгізіледі;
3) 9-бағанда (8-бағанда көрсетілген әрбір процесс бойынша) технологиялық процестің ұзақтығы көрсетіледі.
Технологиялық процестің ұзақтығы тәулік бойы және одан артық болғанда – 24 сағат деп көрсетіледі;
4) 10 және 11-бағандарда жұмыс жүктемесі (кВт) әрбір электр қабылдағыш бойынша, маусымдық – қысқы, жазғы бойынша жеке көрсетіледі;
5) 12 және 13-бағандарда тәуліктік энергия тұтыну (мың кВт.сағ.) 10 және 11-бағандар бойынша жүктемелерді есепке алып, тиісінше әрбір электр қабылдағыш бойынша көрсетіледі.
10. «Электрмен жабдықтау көздері және қоректендіруші желілердегі жүктемелер» деген 3-бөлімде энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның трансформаторлық және таратушы пункттен кенеттен ажырату жарылысқа, өртке, адамдардың өміріне қауіп төнуіне, негізгі жабдықтың зақымдануына, өнімнің жаппай бұзылуына және күрделі технологиялық процестердің қауіпті бұзылуына әкеп соғуы мүмкін электр қабылдағыштарды көрсете отырып, тұтынушының әрбір қоректендіруші желісі бойынша әр жолдың мағынасы түсіндіріліп беріледі:
1) 14-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 15-бағанда осы кәсіпорынды энергиямен жабдықтау жүзеге асырылатын энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның трансформаторлық, тарату пунктінің және тарату құрылғысының қоректендіруші орталығынаң атауы немесе нөмірі көрсетіледі;
3) 16-бағанда энергиямен жабдықтау жүзеге асырылатын тұтынушының (фидердің) қоректендіруші желісінің нөмірі немесе атауы көрсетіледі;
4) 17-бағанда қысқы өлшемдер (желтоқсан) бойынша қоректендіруші желінің жалпы жүктемесі (кВт) көрсетіледі;
5) 18-бағанда кәсіпорынның технологиялық броны енгізілген негізгі электр қабылдағыштардың тізбесі көрсетіледі;
6) 19-бағанда осы қоректендіруші желідегі (фидердегі) технологиялық бронның жұмыс жүктемесі (кВт) көрсетіледі.
7) 20-бағанда – технологиялық процесті аяқтау үшін қажет етілетін уақыт сағатпен (2-бөлімнің 8-бағанында көрсетілген әрбір процесс бойынша) көрсетіледі;
8) 21-бағанда кенеттен ажыратылатын энергия қабылдағыштардың тізбесі (1-бөлімнің 2-бағаны) көрсетіледі;

9) в графе 22 указывается нагрузка аварийной брони (кВт) по каждой питающей линии в соответствии с зимним графиком нагрузок (декабрь);
10) в графе 23 указывается, на какую линию переключается нагрузка и какими средствами (автоматическое включение резерва или вручную).
Переключение неотключаемых электроприемников предприятия обязательно согласовывается с диспетчерской службой энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации.
11. В разделе 4 "Режимы энергопотребления по нагрузке" строки заполняются следующим образом:
1) в строке 1 указывается полная отключаемая нагрузка по предприятию (кВт), которая отключается от питающих центров при аварийном дефиците мощности в электрических сетях;
2) в строке 2 указываются конкретные номера отключаемых линий (фидеров) и их общая нагрузка (кВт);
3) в строке 3 указываются номера линий (фидеров), которые могут быть отключены по истечении времени завершения технологического процесса, указанного в графе 20 раздела 3, и их общая нагрузка (кВт).
Нагрузки по строкам 1, 2 и 3 указываются в строгом соответствии с зимним графиком нагрузок.
12. Раздел 5 включает в себя сведения о питающих линиях (фидерах) и их нагрузках, которые необходимо отключить по требованию диспетчера энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации.
13. Раздел 6 содержит в себе требование энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации о недопущении переключения отключенной нагрузки на оставленные в работе линии (фидера) без согласия на это диспетчера энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации. В данной строке обязательно указывается номер телефона диспетчера энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации.
14. Раздел 7 отражает возможность использования имеющихся устройств автоматического включения резерва.

9) 22-бағанда жүктемелердің қысқы (желтоқсан) кестесіне сәйкес әрбір қоректендіруші желі бойынша авариялық бронның жүктемесі (кВт) көрсетіледі;
10) 23-бағанда жүктеме қай желіге және қандай құралдармен (резервті автоматтық қосу немесе қолмен) ауыстырылып қосылатыны көрсетіледі.
Кәсіпорынның ажыратылмайтын электр қабылдағыштарды ауыстырып қосуы міндетті түрде энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның диспетчерлік қызметімен келісіледі.
11. «Жүктеме бойынша энергия тұтыну режимдері» деген 4-бөлімде жолдар мынадай түрде толтырылады:
1) 1-жолда электр желілеріндегі қуаттардың авариялық жетіспеушілігі кезінде қоректендіруші орталықтардың ажыратылуы мүмкін кәсіпорын бойынша толық ажыратылуы мүмкін жүктеме (кВт) көрсетіледі;
2) 2-жолда ажыратылатын желілердің (фидерлердің) нақты нөмірі және олардың жалпы жүктемесі (кВт) көрсетіледі;
3) 3-жолда 3-бөлімнің 20-бағанында көрсетілген технологиялық процестің аяқталу уақытының бітуі бойынша ағытылуы мүмкін желілердің (фидерлердің) нөмірлері және олардың жалпы жүктемесі (кВт) көрсетіледі.
1, 2 және 3-жолдар бойынша жүктемелер жүктемелердің қысқы кестесіне қатаң сәйкестікпен көрсетіледі.
12. 5-бөлім энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның диспетчерінің талап етуі бойынша ажыратылуы қажет қоректендіруші желілер (фидерлер) және олардың жүктемесі туралы мәліметтерді қамтиды.
13. 6-бөлім энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның желі жұмысында (фидерде) қалған ажыратылған жүктемелерді энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның диспетчерінің келісімінсіз қайта ауыстыруға жол бермеу туралы талабын қамтиды. Осы жолда міндетті түрде энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйым диспетчерінің телефоны көрсетіледі.
14. 7-бөлім резервті автоматты түрде қосудың қолда бар құрылғыларын пайдалану мүмкіндігін көрсетеді.

15. Раздел 8 отражает особые условия энергоснабжения при вводе режимов энергопотребления и мощности, оговоренные договором на энергоснабжение данного предприятия. К акту прилагается схема электроснабжения предприятия с указанием в ней питающих линий, связей между подстанциями, на которые заведены питающие линии и автоматическое включение резерва.
Приложение
к инструкции по составлению акта
аварийной и технологической брони
энергоснабжения.
Утверждаю ______________________
________________________________
________________________________
Руководитель энергоснабжающей
(энергопередающей) организация
Акт аварийной и технологической брони
1.
Номер лицевого счета потребителя _________________
8.
Среднегодовое энергопотребление потребителя: __________ тыс.кВт.ч.
2.
Наименование энергоснабжающей и (или) энергопередающей организации __________________
9.
Суточное энергопотребление потребителя:

15. 8-бөлімде энергия тұтыну және қуаттар режимдерін енгізу кезінде осы кәсіпорынды энергиямен жабдықтауға арналған шартпен келісілген энергиямен жабдықтаудың ерекше шарттары көрсетіліді. Актіге кәсіпорынның электрмен жабдықтау схемасы қоса беріліп, онда қоректендіруші желілер, қоректендіруші желілер мен резервті автоматтық қосу енгізілген қосалқы станциялар арасындағы байланыстар көрсетіледі.
Электрмен жабдықтаудың авариялық және
технологиялық броны актісін жасау жөніндегі
нұсқаулыққа қосымша
Бекітемін _________________________
_______________________________________
Энергиямен жабдықтаушы (энергия беруші)
ұйымның басшысы
Авариялық және технологиялық бронь актісі
1. Тұтынушының жеке шотының нөмірі ____________
8. Тұтынушының орташа жылдық энергия тұтынуы: __________мың кВт.ч.
2. Энергиямен жабдықтаушы және (немесе) энергия беруші ұйымның атауы_______________
9. Тұтынушының тәуліктік энергия тұтынуы:

1) зимняя ___________________ кВт
3.
Потребитель _______________________
2) летняя ___________________ кВт
4.
Адрес потребителя ____________________________
10.
Номер трансформаторной подстанции, распределительный пункт потребителя __________________________________
5.
Телефоны потребителя:
11.
Номер или название питающего центра (линии)
1) руководителя, главного инженера ________________
энергопередающей и (или) энергоснабжающей
2) главного энергетика ___________________________
организации _______________________ (трансформаторная подстанция, распределительный пункт, подстанция)
3) дежурного подстанции ___________________________
12.
Количество питающих линий _________________
6.
Сменность и число часов работы в год ___________________________
13.
Категория надежности энергоснабжения ______________________
7.
Максимальная фактическая нагрузка потребителя:

1) қысқы ___________________ кВт
2) жазғы ____________________кВт
3. Тұтынушы_____________________
4. Тұтынушының мекенжайы _______
10. Тұтынушының трансформаторлық қосалқы станциясының, тарату пунктінің нөмірі ______________
5. Тұтынушының телефондары:
1) басшының, бас инженердің ____
2) бас энергетиктің ____________
3) шағын станция кезекшісінің ________________________________
11. Энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның қоректендіру орталығының (желісінің) нөмірі немесе атауы _____________(трансформаторлық қосалқы станция; тарату пункті; қосалқы станциялар)
12. Қоректендіру желілерінің саны _______________
6. Ауысымдылық және жыл ішіндегі жұмыс сағаттарының саны ________
13. Энергиямен жабдықтау сенімділігінің санатты _________
7. Тұтынушының нақты ең көп жүктемесі:

1) зимняя __________________ кВт
2) летняя __________________ кВт
Акт аварийной и технологической брони составлен между представителем энергоснабжающей и (или) энергопередающей организацией _________________________________________ совместно с представителем
(должность, Ф.И.О.)
предприятия (потребителя электроэнергии) ____________________________
(должность, Ф.И.О.)
от "__" _________ 20__ г
п/п
РАЗДЕЛ 1. Аварийная броня
РАЗДЕЛ 2. Технологическая броня
Перечень
неотклю-
чаемых
электро-
приемни-
ков
Суточная потребность
№ п/п
Пере-
чень
техно-
логи-
ческих
про-
цессов
и
опера-
ций
Продол-
житель-
ность
техноло-
гического
процесса
(час)
Потребность для полного
технологического
процесса
по
нагрузке,
кВт
по
потреблению,
тыс.кВт.ч.
по
нагрузке,
кВт
по
потреблению,
тыс.кВт.ч.
зимняя
летняя
зимняя
летняя
зимняя
летняя
зимняя
летняя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
РАЗДЕЛ 3. Источники энергоснабжения и нагрузки на питающих линиях
№ п/п
Номер
или
наимено-
вание
питаю-
щего
центра
энерго-
передаю-
щей и
(или)
энерго-
снабжаю-
щей
органи-
зации
Номер
или
наимено-
вание
питающей
линии
потреби-
теля
Нагруз-
ка
линии
потре-
бителя
(кВт)
Технологическая броня
Аварийная броня
Пере-
чень
основных
элект-
роприе-
мников
Наг-
рузка
техно-
логи-
ческой
брони
на
линии
(кВт)
Время
необхо-
димое
для
завер-
шения
техно-
логи-
ческого
процес-
са в
часах
Перечень
электроп-
риемников
Нагрузка
аварийной
брони на
линии
(кВт)
На
какую
линию
перек-
люча-
ется
наг-
рузка
и
какими
сред-
ствами
(авто-
мати-
чес-
кое
вклю-
чение
резерва
или
вручную)
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
РАЗДЕЛ 4. Режимы энергопотребления по нагрузке:
1. При аварийном дефиците мощности в электросетях энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации могут быть отключены с питающих центров ________ кВт
2. Фидер № ___________________ Нагрузка __________________________ кВт
3. По истечении времени, указанного в графе 20. Линия № _________________ Нагрузка: _____________________ кВт
РАЗДЕЛ 5. По требованию диспетчера энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации потребитель обязан немедленно отключить: Линия (фидер) № ______________________ Нагрузка _____________________ кВт
РАЗДЕЛ 6. При отключении линии из-за аварии в электроустановках энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации и потребителя запрещается переключение отключенной нагрузки на оставленные в работе линии без согласия на это диспетчера энергопередающей и (или) энергоснабжающей организации ___________________ (телефон)
РАЗДЕЛ 7. Использование имеющихся устройств автоматического включения резерва: разрешено _____; запрещено _____
РАЗДЕЛ 8. Особые условия:

1) қысқы ___________________ кВт
2) жазғы ___________________ кВт
Авариялық және технологиялық бронь актісін кәсіпорын (электр
энергиясын тұтынушы) ___________________________
(лауазымы, аты-жөні)
өкілдерімен бірлесіп, энергиямен жабдықтаушы және (немесе) энергия
беруші ұйымның өкілдері арасында жасады __________________________
(лауазымы, аты-жөні)
20___ жылғы "___"____________
р/с №
1-БӨЛІМ. Авариялық бронь
2-БӨЛІМ. Технологиялық бронь
Ажыратылмайтын электр қабылдағыштардың тізбесі
Тәуліктік қажеттілік
р/с№
Технологиялық процестер мен операциялардың тізбесі
Технологиялық процестің ұзақтығы (сағат)
Толық технологиялық процестің қажеттілігі
жүктеме бойынша, кВт
тұтыну бойынша, мың кВт.сағ.
жүктеме бойынша, кВт
тұтыну бойынша, мың кВт.сағ.
қысқы
жазғы
қысқы
жазғы
қысқы
жазғы
қысқы
жазғы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
3-БӨЛІМ. Энергиямен жабдықтау көздері және қоректендіру желілеріндегі жүктемелер
р/с№
Энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтайтын ұйымды қоректендіретін орталықтың нөмірі немесе атауы
Тұтынушыны қоректендіретін желінің нөмірі немесе атауы
Тұтынушы желісінің жүктемесі (кВт)
Технологиялық бронь
Авариялық бронь
Негізгі электр қабылдағыштардың тізбесі
Желідегі технологиялық бронның жүктемесі (кВт)
Технологиялық процесті аяқтауға қажетті уақыт сағатпен
Электр қабылдағыштардың тізбесі
Желідегі авариялық бронның жүктемесі (кВт)
Жүктеме қандай желіге және қандай құралдармен (резервті автоматтық қосу немесе қолмен) ауыстырылады
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
4-БӨЛІМ. Жүктеме бойынша энергия тұтыну режимдері:
1. Энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның электр желілеріндегі қуаттың авариялық тапшылығы кезінде қоректендіруші орталықтардан_____ кВт ағытуға болады
2. Фидер № __________________ Жүктеме___________________________ кВт
3. 20-бағанында көрсетілген уақыт біткеннен кейін. № ____________ желі Жүктеме:_____________________ кВт
5-БӨЛІМ. Энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйым диспетчерінің талабы бойынша тұтынушы жедел түрде ағытуға міндетті: Желі (фидер) № _________________________ Жүктеме ________________________ кВт
6-БӨЛІМ. Энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның және тұтынушының электр қондырғыларындағы аварияның салдарынан желіні ағытқан кезде энергия беруші және (немесе) энергиямен жабдықтаушы ұйымның диспетчерінің келісімінсіз ағытылған жүктемені жұмыс күйінде қалдырылған желіге ауыстыруға тыйым салынады ___________________ (телефон)
7-БӨЛІМ. Қолдағы резервті автоматтық қосу құрылғыларын пайдалануға: рұқсат етіледі ______тыйым салынады _______
8-БӨЛІМ. Айрықша шарттар:

Приложение: К акту прилагается схема электроснабжения предприятия размером 203х277 мм с указанием в ней питающих линий, связей между подстанциями, на которые заведены питающие линии и автоматическое включение резерва.
Представитель энергоснабжающей
(энергопередающей) организация ____________________________
(Подпись)
Главный энергетик предприятия  ____________________________
(Подпись)
Главный инженер предприятия    ____________________________
(Подпись)

Қосымша: Актіге кәсіпорынның 203х277 көлеміндегі электрмен жабдықтау сызбасы қоса беріліп, онда қоректендіруші желілер, мен резервті автоматтық қосу енгізілген қосалқы станциялар арасындағы байланыстар көрсетіледі.
Энергиямен жабдықтаушы
(энергия беруші) ұйым өкілі _________________
(қолы)
Кәсіпорынның бас энергетигі _________________
(қолы)
Кәсіпорынның бас инженері   _________________
(қолы)