О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 "Об утверждении Программы "Доступное жилье - 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2012 года № 1189. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.06.2014 № 728 (вводится в действие с 01.01.2015).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан
от 21 июня 2012 года № 821 «Об утверждении Программы «Доступное
жилье – 2020» следующие изменения и дополнения:
в Программе «Доступное жилье – 2020 годы», утвержденной указанным постановлением:
в разделе 4 «Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в таблице «Целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в строке пятой:
в графе первой слова «Жилье фонда АО «КИК» - аренда с выкупом» заменить словами «Жилье АО «ИО «КИК» - аренда с выкупом»;
в графе «Ответственный гос. орган» аббревиатуру «АО «КИК» заменить аббревиатурой «АО «ИО «КИК»;
раздел 5 «Этапы реализации Программы»:
дополнить частями следующего содержания:
«С целью повышения участия населения в Программе местным исполнительным органам необходимо обеспечить широкое освещение основных направлений в средствах массовой информации и интернете, а также проведение разъяснительной работы среди населения.
Также необходимо обеспечить прозрачность процедур распределения жилья в рамках Программы по всем направлениям путем размещения на интернет-ресурсах местных исполнительных органов информации о всех этапах рассмотрения заявлений граждан с момента их подачи до принятия решения о распределении квартир.»;
в подразделе «Жилье для очередников МИО»:
дополнить частью следующего содержания:
«В рамках проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений» будет рассмотрен вопрос о предоставлении жилищ из государственного жилищного фонда гражданам, относящимся к социально уязвимым слоям населения, только на условиях найма (без права приватизации).»;
в подпункте 2) «Жилье для молодых семей» подраздела «Жилье по линии ЖССБК»:
подпункт 2) части пятой изложить в следующей редакции:

"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 1189 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.06.2014 № 728 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасында:
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген кестеде:
бесінші жолда:
бірінші бағандағы «ҚИК» АҚ қорының тұрғын үйі – сатып алу құқығымен жалдау» деген сөздер «ҚИК» ИҰ» АҚ-ның тұрғын үйі – сатып алу құқығымен жалдау» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Жауапты мемлекеттік орган» деген бағандағы «ҚИК» АҚ» деген аббревиатура «ҚИК» ИҰ» АҚ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Халықтың Бағдарламаға қатысуын жоғарылату мақсатында жергілікті атқарушы органдар бұқаралық ақпарат құралдарында және интернетте негізгі бағыттарды кеңінен жариялауды, сондай-ақ халық арасында түсіндіру жұмысын жүргізуді қамтамасыз етуі қажет.
Сонымен қатар, өтініш берген сәттен бастап пәтер беру туралы шешімді қабылдағанға дейін азаматтардың өтініштерін қараудың барлық кезеңдері туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органдардың веб-сайттарында орналастыру арқылы барлық бағыттар бойынша Бағдарламаның шеңберінде тұрғын үй бөлу рәсімдерінің ашықтығын қамтамасыз ету қажет.»;
«ЖАО-да кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері жөнінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы жобасының шеңберінде халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын азаматтарға мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға алу шартымен ғана (жекешелендіру құқығынсыз) тұрғын үй беру туралы мәселе қаралатын болады.»;
«ҚТҚЖБ желісі бойынша тұрғын үй» деген кіші бөлімнің «Жас отбасыларға арналған тұрғын үйлер» деген 2) тармақшасында:
бесінші бөліктің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

«2) 3 класса комфортности в пределах 142,5 тыс. тенге (без стоимости инженерных сетей) в городах Астана и Алматы, 112,5 тыс. тенге (без стоимости инженерных сетей) – в городах Атырау, Усть-Каменогорск и Актау, 90 тыс. тенге (без стоимости инженерных сетей) – в остальных регионах;»;
в подразделе «Жилье АО «ИО «КИК»:
в части второй:
подпункт 3) части пятой пункта 2 изложить в следующей редакции:
«3) справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам, либо справка с места работы, в т.ч. службы государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего, сотрудника правоохранительных органов и др.;»;
в пункте 3:
третье предложение части первой изложить в следующей редакции:
«Данные дочерние/зависимые организации будут созданы в форме акционерных обществ и/или товариществ с ограниченной ответственностью для обеспечения прозрачности их деятельности и с дальнейшим возможным выделением из структуры АО «ИО «КИК», в том числе в рамках государственно-частного партнерства.»;
абзац первый части второй изложить в следующей редакции:
«При строительстве арендного жилья с правом выкупа АО «ИО «КИК» и (или) его дочерние/зависимые организации:»;
дополнить частью следующего содержания:
«С целью реализации задач, поставленных в рамках Программы,
АО «ИО «КИК» и (или) его дочерние/зависимые организации могут приобретать (выкупать) у третьих лиц незавершенные объекты жилищного строительства, построенные и не введенные в эксплуатацию объекты жилищного строительства, построенное и введенное в эксплуатацию (готовое) жилье (далее – приобретаемые объекты), соответствующие требованиям настоящей Программы, для дальнейшей передачи в аренду с выкупом. Приобретаемые объекты должны соответствовать 3 и/или 4 классу комфортности.»;
подпункт 6) части четвертой изложить в следующей редакции:
«6) возможность привлечения соарендаторов при недостаточности доходов.»;
в разделе 6 «Необходимые ресурсы»:
в подразделе «Ожидаемый результат от реализации Программы»:
в подпункте 4) части второй аббревиатуру «АО «КИК» заменить аббревиатурой «АО «ИО «КИК»;
в приложении «План мероприятий по реализации Программы»:
графу 2 строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
«Увеличение уставного капитала АО «ИО «КИК» для обеспечения строительства арендного жилья и приобретения (выкупа) у третьих лиц незавершенных объектов жилищного строительства, построенных и не введенных в эксплуатацию объектов жилищного строительства, построенных и введенных в эксплуатацию (готового) жилья.»;

«2) жайлылығы 3-сыныпты Астана және Алматы қалаларында 142,5 мың теңге (инженерлік желілердің құнын есептемегенде), Атырау, Өскемен және Ақтау қалаларында 112,5 мың теңге (инженерлік желілердің құнын есептемегенде), қалған өңірлерде 90 мың теңге (инженерлік желілердің құнын есептемегенде);»;
«ҚИК» ИҰ» АҚ-тың тұрғын үйі» деген кіші бөлімде:
екінші бөлігінде:
2-тармақтың бесінші бөлігінің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) өтініш берушінің (отбасының) әлеуметтік қорғалатын азаматтарға жататынын растайтын әлеуметтік қорғау органының анықтама не жұмыс орнынан, оның ішінде мемлекеттік қызметшінің, бюджеттік ұйым қызметкерінің, әскери қызметшінің, құқық қорғау органы қызметкерінің және басқаларының жұмыс орнынан анықтама;»;
3-тармақта:
бірінші бөліктің үшінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы еншілес/тәуелді ұйымдар оның қызметінің айқындылығын қамтамасыз ету үшін және кейіннен мемлекеттік-жеке меншік әріптестік аясында «ҚИК» ИҰ» АҚ құрылымынан бөліну мүмкіндігімен акционерлік қоғам және/немесе жауапкершілігі шектеулі серіктес түрінде құрылады.»;
екінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«ҚИК» ИҰ» АҚ» және/немесе оның еншілес/тәуелді ұйымдары сатып алу құқығымен жалға берілетін тұрғын үй салған кезде:»;
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Бағдарламаның шеңберінде қойылған міндеттерді іске асыру мақсатында «ҚИК» ИҰ» АҚ және (немесе) оның еншілес/тәуелді ұйымдары осы Бағдарламаның талаптарына сәйкес келетін құрылысы аяқталмаған тұрғын үй құрылыс объектілері салынған және пайдалануға берілмеген тұрғын үй құрылыс объектілері салынған және пайдалануға берілген дайын тұрғын үйді (бұдан әрі – сатып алынатын объектілер) әрі қарай сатып алу құқығымен жалға беру үшін үшінші тұлғалардан ала алады (сатып ала алады). Сатып алынатын объектілер жайлылығы 3 және 4-сыныпқа сәйкес келуге тиіс.»;
төртінші бөліктің 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) кірісі жеткілікті болмаған жағдайда қосымша жалдаушыларды тарту мүмкіндігі.»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлімде:
«Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже» деген кіші бөлімде:
екінші бөліктің 4) тармақшасындағы «ҚИК» АҚ» деген аббревиатура «ҚИК» ИҰ» АҚ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген қосымшада:
реттік нөмірі 4-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Жалға берілетін тұрғын үйді және құрылысы аяқталмаған тұрғын үй құрылыс объектілерін, салынған және пайдалануға берілген (дайын) тұрғын үйді үшінші тұлғалардан алу (сатып алу) салуды қамтамасыз ету үшін «ҚИК» ИҰ» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту.»;

графу 7 строки, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
«Выпуск государственных гарантий на сумму 56,504 млрд. тенге, в том числе в 2015 г. – 27,563 млрд. тенге, в 2016 г. – 28,941 млрд. тенге».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

реттік нөмірі 8-жолдың 7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«56,504 млрд. теңге, оның ішінде 2015 жылы – 27,563 млрд. теңге, 2016 жылы – 28,941 млрд. теңге сомасына мемлекеттік кепілдіктерді шығару».
2. Осы қаулы қол қойған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов