Об утверждении Правил по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 1198. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 621
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 621 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 489.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года № 1198
Правила
по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных
каналов) для целей телерадиовещания
1. Общие положения
1. Правила по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания (далее – Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 8) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании», определяют порядок распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания.
2. Распределение полос, частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания осуществляется среди физических и юридических лиц (далее – претенденты).
2. Порядок распределения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
3. Распределение полос, частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания осуществляется посредством проведения конкурса по распределению полос, частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания (далее – конкурс).
4. Рассмотрение заявок претендентов на участие в конкурсе и разработка рекомендаций по определению победителей осуществляются Комиссией по вопросам развития телерадиовещания в Республике Казахстан (далее – Комиссия), созданной Правительством Республики Казахстан.

Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1198 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 621 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 621 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 489 бұйрығын қараңыз.
«Телерадио хабарларын тарату туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы Заңының 6-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1198 қаулысымен
бекiтiлген
Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң
белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. «Телерадио хабарларын тарату туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы Заңының 6-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленген Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу тәртібін айқындайды.
2. Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктер белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – үміткер) арасында жүзеге асырылады.
2. Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу тәртібі
3. Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу жөніндегі конкурс (бұдан әрі – конкурс) өткізу арқылы жүзеге асырылады.
4. Конкурсқа қатысуға үміткерлердің өтінімдерін қарауды және жеңімпаздарды айқындау жөнінде ұсынымдар әзірлеуді Қазақстан Республикасының Үкіметі құрған Қазақстан Республикасында Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) жүзеге асырады.

5. Организатором проведения конкурса выступает Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – организатор), являющийся рабочим органом Комиссии.
6. Решение о проведении конкурса принимает организатор.
7. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется в средствах массовой информации и на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан www.mki.gov.kz не менее чем за тридцать рабочих дней до дня его проведения.
Информационное сообщение включает в себя следующие сведения:
1) время, дату и место проведения конкурса;
2) данные о полосах частот, радиочастот (радиочастотных каналов), выделяемых для целей телерадиовещания, и условиях их  использования с указанием наименования населенных пунктов (территории);
3) место приема заявок и получения документов, технических, финансовых и иных требований по использованию конкретного номинала частоты и другой дополнительной информации о конкурсе, сроки начала и окончания приема заявок и перечень документов, необходимых для участия в Конкурсе.
8. К участию в конкурсе допускаются претенденты, своевременно подавшие заявку и представившие надлежащим образом оформленные документы в соответствии с настоящими Правилами.
9. Заявка на участие в конкурсе, подаваемая претендентом, выражает его намерение принять участие в конкурсе на условиях, установленных настоящими Правилами и опубликованных в информационном сообщении о проведении конкурса.
10. Претенденты на участие в конкурсе обращаются за необходимыми разъяснениями по любому из пунктов настоящих Правил к организатору.
11. В случае отзыва зарегистрированной заявки претендент направляет письменное уведомление организатору.
12. Подача заявки на участие в конкурсе представителем претендента осуществляется при предъявлении надлежащим образом оформленной доверенности, удостоверяющей его право действовать от имени претендента.
13. Заявки на участие в конкурсе и прилагаемые к ним документы, поступившие после истечения срока приема заявок, указанного в информационном сообщении о проведении конкурса, не принимаются.
Отметка об отказе в принятии заявки с указанием его причины делается лицом, осуществляющим прием документов, на представленных документах.
14. Организатор принимает меры по обеспечению сохранности представленных претендентами заявок на участие в конкурсе и прилагаемых к ним документов, а также конфиденциальности сведений о лицах, подавших заявки, и содержания представленных ими документов.
15. Для участия в конкурсе претендент представляет заявку согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5. Комиссияның жұмыс органы болып табылатын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті конкурсты өткізуді ұйымдастырушы (бұдан әрі – ұйымдастырушы) ретінде әрекет етеді.
6. Конкурсты өткізу туралы шешімді ұйымдастырушы қабылдайды.
7. Конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарлама оның өткізілуіне кемінде отыз жұмыс күні қалғанда бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің www.mki.gov.kz интернет-ресурсына жарияланады.
Ақпараттық хабарлама мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) конкурсты өткізу уақыты, күні мен орны;
2) елді мекеннің (аумақтың) атауын көрсете отырып, телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиіліктердің белдеулері, радиожиіліктер (радиожиілік арналары) және оларды пайдалану шарттары туралы мәліметтер;
3) өтінімдерді қабылдау және құжаттарды алу орны, жиіліктің нақты номиналын пайдалану бойынша техникалық, қаржылық және өзге де талаптар және конкурс туралы басқа да қосымша ақпарат, өтінімдерді қабылдауды бастау мен аяқтау мерзімдерін және конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесі.
8. Конкурсқа қатысуға уақытында өтінім берген және осы Қағидаларға сәйкес ресімделген құжаттарды тиісінше түрде ұсынған үміткерлер жіберіледі.
9. Үміткердің конкурсқа қатысуға берген өтінімі оның осы Қағидаларда белгіленген және конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарламада жарияланған шарттарда конкурсқа қатысуға ниетін білдіреді.
10. Конкурсқа қатысуға үміткерлер осы Қағидалардың кез келген тармағы бойынша ұйымдастырушыға қажетті түсініктеме үшін жүгіне алады.
11. Тіркелген өтінім кері қайтарылып алынған жағдайда, үміткер ұйымдастырушыға жазбаша түрде хабарлама жолдайды.
12. Конкурсқа қатысуға тапсырыс беруді үміткердің атынан қатысуға құқық беруді растайтын тиісті тұрғыда ресімделген сенімхатты көрсету арқылы үміткердің өкілі жүзеге асырады.
13. Конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген өтінім қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін қосымша құжаттарымен бірге келіп түскен өтінімдер қабылданбайды.
Себептерін көрсете отырып, өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы белгіні құжат қабылдауды жүзеге асырған тұлға ұсынылған құжаттарға қояды.
14. Ұйымдастырушы үміткерлердің конкурсқа қатысуға ұсынған өтінімдері мен оларға қоса тіркелген құжаттардың, сондай-ақ өтінім берген тұлғалар мен олар ұсынған құжаттардың мазмұны туралы құпиялылықтың сақталуын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдайды.
15. Үміткер конкурсқа қатысу үшін осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес өтінім береді.

16. К заявке прилагаются документы согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
17. Документы, указанные в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам, представляются в адрес организатора в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (для физического лица, если таковая имеется) в запечатанном конверте.
18. Комиссия вскрывает конверты с заявками и другими документами в сроки и месте, указанные в информационном сообщении о проведении конкурса, в присутствии претендентов или их представителей.
19. Претендент не допускается к участию в конкурсе в случае, если представленные документы не отвечают требованиям, предусмотренным настоящими Правилами.
20. Организатором составляется протокол вскрытия конвертов в течение двух рабочих дней.
Протокол вскрытия конвертов подписывается председателем, присутствующими членами Комиссии и секретарем Комиссии.
21. Комиссия рассматривает представленные заявки и другие документы и подводит итоги конкурса в срок не более десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов.
22. Рассмотрение заявок претендентов, а также разработка рекомендаций по определению победителя конкурса осуществляются по каждой полосе частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания, указанных в информационном сообщении о проведении конкурса.
23. Конкурс признается несостоявшимся, если к участию допущен только один претендент на каждую отдельную полосу частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания.
Не допускается отклонение конкурсной заявки по причине отсутствия претендента и/или его уполномоченного представителя на заседаниях Комиссии.
24. Решения по конкурсу принимаются открытым голосованием и считаются принятыми большинством голосов от общего количества присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов, голос председательствующего считается решающим.
При принятии решения по конкурсу Комиссия руководствуется следующими критериями:
финансовые предложения (наличие предполагаемых источников финансирования, положительный баланс планируемых затрат и доходов);
технические предложения (наличие оборудования, соответствующего техническим требованиям по использованию конкретного номинала частоты, указанным в информационном сообщении, позволяющего охватить наибольшее количество населения);
творческие предложения (количество ретранслируемых теле-, радиоканалов, разнообразие их тематической направленности).
25. Итоги конкурса объявляются на заседании Комиссии в день принятия решения по конкурсу, оформляются протоколом, подписываемым председателем и членами Комиссии, и в течение двух рабочих дней размещаются на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан www.mki.gov.kz.
Приложение 1
к Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов) для
целей телерадиовещания
Председателю Комиссии по вопросам
развития телерадиовещания
в Республике Казахстан
Заявка
на участие в конкурсе по распределению полос частот,
радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
Общие сведения:

16. Өтінімге осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес құжаттар қоса беріледі.
17. Осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген құжаттар тігілген, беттері нөмірленген және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (жеке тұлға үшін, егер болса) куәландырылған күйінде жапсырылған конвертте ұйымдастырушының мекенжайына жібереді.
18. Комиссия Конкурсты өткізу туралы ақпараттық бағдарламада көрсетілген мерзімде және орында, үміткерлер мен олардың өкілдерінің қатысуымен өтінімдер мен басқа құжаттар салынған конверттерді ашады.
19. Егер ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда көзделген талаптарға сай келмеген жағдайда үміткер конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
20. Ұйымдастырушы конверттерді ашу хаттамасын екі жұмыс күні ішінде жасайды.
Конверттерді ашу хаттамасына Комиссия төрағасы, комиссияның қатысып отырған мүшелері және Комиссия хатшысы қол қояды.
21. Комиссия ұсынылған өтінімдер мен басқа да құжаттарды қарап, конверт ашылған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде конкурс қорытындысын шығарады.
22. Үміткерлердің өтінімдерін қарау, сондай-ақ конкурс жеңімпазын айқындау жөнінде ұсынымдар әзірлеу, конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген телерадио хабарларын тарату мақсатына арналған жиіліктің, радиожиіліктің, (радиожиіліктегі арналардың) әрбір жолағы бойынша жүзеге асырылады.
23. Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиіліктің, радиожиіліктің (радиожиілік арналарының) әрбір жеке жолағына қатысты конкурсқа қатысуға тек бір үміткер жіберілетін болса, ол өткізілмеді деп саналады.
Үміткердің және (немесе) оның уәкілетті өкілінің Комиссия отырыстарына қатыспауы себебінен конкурстық өтініштен бас тартуға жол берілмейді.
24. Конкурс бойынша шешiмдер ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға қатысып отырған Комиссия мүшелерiнің жалпы санының көпшiлiгi дауыс берген болса, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, төрағалық етушiнiң дауысы шешушi болып саналады.
Конкурс бойынша шешім қабылдау кезінде Комиссия мынадай өлшемдерді басшылыққа алады:
қаржылық ұсыныстар (болжамды қаржыландыру көздерінің болуы, жоспарланған шығындар мен кірістердің оң теңгерімі);
техникалық ұсыныстар (халықтың басым бөлігін қамтуға мүмкіндік беретін ақпараттық хабарламада көрсетілген нақты жиілік номиналын қолдану жөніндегі техникалық талаптарға сәйкес келетін жабдықтың болуы);
шығармашылық ұсыныстар (ретрансляцияланатын теле-, радиоарналардың саны, олардың тақырыптық бағытының әр алуандығы).
25. Конкурс қорытындылары Комиссия конкурс бойынша шешім қабылдағанкүні отырыста жарияланады, Комиссия төрағасы мен мүшелері қол қоятын хаттамамен ресімделеді және екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің www.mki.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылады.
Телерадио хабарларын тарату
мақсаты үшiн жиiлiктердiң
белдеулерiн, радиожиiлiктердi
(радиожиiлiк арналарын) бөлу
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Телерадио хабарларын таратуды
дамыту мәселелері
жөніндегі комиссия төрағасына
Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшiн жиiлiктердiң белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) бөлу бойынша конкурсқа қатысуға өтінім
Жалпы мәліметтер:

1. Полное наименование
юридического лица/Ф.И.О. физического лица
________________________________________________________________
2. Юридический адрес:
________________________________________________________________
3. Номера телефонов, факсов:
________________________________________________________________
4. Планируемый к использованию номинал частоты в соответствии
с конкурсным объявлением:
________________________________________________________________
5. Мощность передающей станции в соответствии с конкурсным
объявлением, Вт:
________________________________________________________________
6. Пункт установки передающей станции:
________________________________________________________________
7. Наименование планируемого перечня ретранслируемых телеканалов
_________________________________________________________________
8. Гарантированный срок оказания услуг с момента получения права на вещание:
_________________________________________________________________
9. Планируемый охват населения теле-, радиоканалами:
__________________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1. _______________________
2. _______________________
3. _______________________
Подпись первого руководителя/индивидуального предпринимателя
М.П. «___» ___________ г.
Приложение 2
к Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов) для
целей телерадиовещания
Конкурсные предложения претендентов
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 23.04.2013 № 387 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
К заявке прилагаются:
1) нотариально засвидетельствованные копии следующих документов:
для юридического лица – свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации);
для физического лица – документы, удостоверяющие личность и подтверждающие право на занятие предпринимательской деятельностью;
2) карта местности предполагаемой территории обслуживания с нанесенными границами зон покрытия теле-, радиоканалов и указанием места установки радиопередающего оборудования;
3) пояснительная записка, в которой отражаются следующие сведения:
тип звукового сопровождения телевизионного сигнала (одноречевое, многоречевое);
информация о наличии, характеристиках, состоянии и типе оборудования, планируемого для распространения теле-, радиоканалов;
наличие квалифицированного технического персонала (с приложением копий дипломов и трудовых книжек);
предполагаемые источники финансирования, планируемые затраты и доходы, срок окупаемости проекта;

1. Заңды тұлғаның толық атауы/жеке тұлғаның Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
2. Заңды мекенжайы:__________________________________________________
3. Телефондардың, факстердің нөмірлері:
_____________________________________________________________________4. Конкурстық хабарландыруға сәйкес пайдалану жоспарланған жиілік номиналы:
_____________________________________________________________________
5. Конкурстық хабарландыруға сәйкес таратушы станцияның қуаты, Вт:
_____________________________________________________________________
6. Таратушы станцияның орнатылу пункті _____________________________________________________________________
7. Жоспарланған ретрансляцияланатын телеарналар тізбесінің атауы
_____________________________________________________________________
8. Хабар таратуға құқық алуынан бастап, қызмет көрсетудің кепілдік мерзімі:
_____________________________________________________________________
9. Теле-,радиоарналармен халықты қамтудың жоспарланған көлемі:
_____________________________________________________________________
Қоса берілген құжаттар
1.______________________________________
2.______________________________________
3.______________________________________
Бірінші басшының/дара кәсіпкердің қолы
М.О. 201 ___ ж. «___» _________
Телерадио хабарларын тарату
мақсаты үшiн жиiлiктердiң
белдеулерiн, радиожиiлiктердi
(радиожиiлiк арналарын) бөлу
қағидаларына
2-қосымша
Үміткерлердің конкурстық ұсыныстары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.04.2013 № 387 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) мынадай құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері:
заңды тұлға үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын және кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты растайтын құжаттар;
2) теле-, радиоарналардың қамту аймағының шекаралары түсірілген және радиотарату жабдығының орнатылған орны көрсетілген болжамды қызмет көрсету аумағының жергілікті жерінің картасы;
3) мынадай мәліметтер көрсетілетін түсіндірме жазба:
телевизиялық сигналдың (бір сөйлеу, көп сөйлеу) дыбыстық сүйемелдеу түрі;
теле-, радиоарналарды тарату үшін жоспарланатын жабдықтардың болуы, оның сипаттамалары, жай-күйі және түрі туралы ақпарат;
білікті техникалық персоналдың болуы (дипломдар мен еңбек кітапшаларының көшірмелерін қоса беріп);
болжамды қаржыландыру көздері, жоспарланатын шығындар мен кірістер, жобаның өтелу мерзімі;

4) обязательства о выполнении стандарта распространения теле-, радиоканалов;
5) обязательства о поддержании средней информационной скорости на канал и планируемых стандартах качества вещания;
6) схема организации сети телерадиовещания или однопрограммного вещания;
7) в случае использования каналов спутниковой связи дополнительно:
наименование, расположение и принадлежность (спутниковый оператор) используемых искусственных спутников земли, их точка стояния, зона обслуживания;
копия трансмиссионных планов, используемых в сети приемо-передающих спутниковых станций, предоставленной спутниковым оператором;
занимаемая полоса частот (размер используемого спутникового ресурса);
8) творческие предложения для радиостанций дополнительно:
сетка вещания радиоканала (на последующий месяц);
информация, содержащая следующие сведения:
тематическая направленность радиоканала;
языковое соотношение вещания, время трансляции радиопрограмм на государственном языке;
соотношение собственных радиопрограмм, покупных радиопрограмм и ретрансляции.
Примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.

4) теле-, радиоарналарды тарату стандартының орындалуы туралы міндеттемелер;
5) арнаның орташа ақпараттық жылдамдығын және жоспарланатын хабар тарату сапасының стандарттарын ұстап тұру туралы міндеттемелер;
6) телерадио хабарларын тарату желісін ұйымдастыру немесе бір бағдарламалық хабар тарату схемасы;
7) спутниктік байланыс арналары пайдаланылған жағдайда қосымша:
пайдаланылатын жердің жасанды спутниктерінің атауы, орналасқан жері және тиесілігі (спутниктік оператор), олардың орналасу нүктесі, қызмет көрсету аймағы;
спутниктік операторға берілген желіде пайдаланылатын қабылдағыш-таратқыш спутниктік станцияларының трансмиссиялық жоспарларының көшірмесі;
жиіліктердің алатын белдеулері (пайдаланылатын спутниктік ресурс мөлшері);
8) радиостанциялар үшін қосымша шығармашылық ұсыныстар:
радиоарнаның хабар тарату кестесі (кейінгі айға);
мынадай мәліметтерді қамтитын ақпарат:
радиоарнаның тақырыптық бағытталуы;
хабар таратудың тілдік арақатынасы, мемлекеттік тілдегі радиобағдармаларды тарату уақыты;
меншіктік радиобағдарламалардың, сатып алынатын радиобағдарламалар мен ретрансляциялардың арақатынасы.
Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.