О некоторых вопросах лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 1506. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 990
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.12.2015 № 990 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок.
2. Определить лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок местные исполнительные органы областей.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 1506
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых
расписок
п/п
Квалификационные
требования
Документы,
подтверждающие
соответствие
квалификационным
требованиям
Примечание
1
2
3
4
1
Участие в системе
гарантирования исполнения
обязательств по хлопковым
распискам
Копия договора участия в
системе гарантирования
исполнения обязательств по
хлопковым распискам
(нотариально заверенная в
случае непредставления
оригинала для сверки)
2
Учет выдачи хлопковых
расписок*
Подлежит проверке по
месту осуществления
деятельности
юридического лица
3
Наличие на праве
собственности
хлопкоочистительного завода
Оригинал справки органа
регистрации прав на
недвижимое имущество и
сделок с ним,
подтверждающей право
собственности на
хлопкоочистительный завод и
отсутствие обременения на
него по обязательствам
третьих лиц по
установленной
законодательством форме
4
Наличие на
хлопкоочистительном заводе:
не менее одного
хлопкоприемного пункта;
оборудования,
предназначенного для
осуществления
технологических операций по
первичной переработке
хлопка-сырца в
хлопок-волокно;
весового оборудования;
вентиляционного
оборудования;
погрузочно-разгрузочных
механизмов;
производственно-
технологической лаборатории
для определения качества
хлопка;
специально отведенного
места для хранения хлопка
Подлежит проверке по
месту осуществления
деятельности
юридического лица
5
Наличие на хлопкоприемном
пункте, расположенном вне
местонахождения
хлопкоочистительного
завода:
открытой (крытой) площадки
для складирования и
хранения хлопка-сырца;
весового оборудования;
лабораторного оборудования
для отбора проб и
определения качества
хлопка-сырца;
погрузочно-разгрузочных
механизмов
Подлежит проверке по
месту осуществления
деятельности
юридического лица
6
Наличие пропускного режима
на хлопкоочистительном
заводе, а также
хлопкоприемном пункте,
находящемся вне
месторасположения
хлопкоочистительного завода
Подлежит проверке по
месту осуществления
деятельности
юридического лица
7
Наличие квалифицированного
состава технических
руководителей и
специалистов, имеющих
соответствующее образование
(для руководителей - высшее
техническое или
технологическое
образование, для
специалистов – послесреднее
(техническое или
технологическое)
образование)
Выписка из штатного
расписания и сводная
таблица, включающая
фамилию, имя, отчество,
специальность по
образованию, должность,
стаж работы по
специальности, подписанные
и скрепленные печатью
заявителя с приложением
копий дипломов (нотариально
заверенных в случае
непредставления оригиналов
для сверки)
8
Территория
хлопкоочистительного
завода, а также
хлопкоприемного пункта,
расположенного вне
местонахождения
хлопкоочистительного
завода, должна быть
огорожена
Подлежит проверке по
месту осуществления
деятельности
юридического лица
Примечание: * - проверка соответствия лицензиата данному квалификационному требованию осуществляется в ходе лицензионного контроля.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 1506
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан

Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 1506 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 990 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 990 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Облыстардың жергілікті атқарушы органдары мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөнiндегi қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиар болып белгіленсін.
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жариялағанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 1506 қаулысымен
бекітілген
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с
Бiлiктiлiк талаптары
Бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру жүйесiне қатысу
Мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған)
2
Мақта қолхаттарын беруді есепке алу*
Заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыру орны бойынша тексерілуі тиіс
3
Меншiк құқығында мақта тазалау зауытының болуы
Мақта тазалау зауытының меншік құқығын растайтын жылжымайтын мүлікке және онымен жасалған мәмілелерге және заңнамада белгіленген нысан бойынша үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған ауыртпалықтың жоқтығына құқықты тіркеу органы анықтамасының түпнұсқасы
4
Мақта тазалау зауытында:
кемiнде бiр мақта қабылдау пунктiнiң;
шиттi мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу жөнiндегi технологиялық операцияларды жүзеге асыруға арналған жабдықтың;
таразы жабдығының;
желдету жабдығының;
тиеу-түсiру механизмдерінің;
мақтаның сапасын анықтауға арналған өндiрiстiк-технологиялық зертхананың;
мақтаны сақтауға арналған арнайы бөлiнген орынның болуы
Заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыру орны бойынша тексерілуі тиіс
5
Мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнде:
шиттi мақтаны қоймаға жинауға және сақтауға арналған ашық (жабық) алаңның;
таразы жабдығының;
сынамаларды iрiктеуге және шиттi мақтаның сапасын анықтауға арналған зертханалық жабдықтың;
тиеу-түсiру механизмдерінің болуы
Заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыру орны бойынша тексерілуі тиіс
6
Мақта тазалау зауытында, сондай-ақ мақта тазалау зауыты орналасқан орыннан тыс жердегi мақта қабылдау пунктiнде өткiзу режимiнiң болуы
Заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыру орны бойынша тексерілуі тиіс
7
Тиiстi бiлiмi бар (басшылар үшiн – жоғары техникалық немесе технологиялық бiлiм, мамандар үшiн – ортадан кейінгі (техникалық немесе технологиялық) бiлiм) техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының болуы
Тегін, атын, әкесінің атын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын, мамандығы бойынша жұмыс өтілін қамтитын өтініш берушінің дипломдарының көшірмелерін қоса берумен (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) қол қойылған және мөр қойылған жиынтық кесте мен штат кестесінің үзінді көшірмесі
8
Мақта тазалау зауытының, сондай-ақ мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнiң аумағы қоршалуға тиiс
Заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыру орны бойынша тексерілуі тиіс
Ескертпе: * - осы біліктілік талабына лицензиаттың сәйкестігін тексеру лицензиялық бақылау барысында жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 1506 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 449 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 201).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1252 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 449» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 47, ст. 570).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 867 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 449 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно».

1. «Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 2 маусымдағы № 449 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 18, 201-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 2 маусымдағы № 449 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1252 қаулысы  Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 47, 570-құжат).
3. «Шитті мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 маусымдағы № 449 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 28 маусымдағы № 867 қаулысы.