О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 1643
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 «О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011–2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 252) следующие изменения:
в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011–2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса»:
в цели 1. «Развитие конкурентоспособного агропромышленного комплекса страны, обеспечивающего продовольственную безопасность и увеличение экспорта продукции»:
в задаче 1.2 «Повышение продуктивности и качества продукции животноводства и товарного рыбоводства»
в графе «2012 год» строки 8 «Производство продукции товарного рыбоводства, в том числе субсидируемая продукция» цифры «1000» и «727,4» исключить;
в цели 4.4 «Снижать административные барьеры» раздела 4 «Развитие функциональных возможностей»:
в строке 1 «Снижение количества плановых проверок субъектов государственного контроля (согласно ежегодному плану проведения проверок):»:
в строке «в рыбном хозяйстве» цифры «365», «340», «325», «325» заменить цифрами «1499», «1494», «1489», «1484» соответственно;
раздел 7 «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1643
Раздел 7. Бюджетные программы
Бюджетные программы
Бюджетная
программа
001 «Формирование и реализация политики государства в сфере развития агропромышленного комплекса, водного, лесного, охотничьего, рыбного хозяйства и аграрной науки»
Описание
Содержание центрального аппарата и территориальных органов Министерства сельского хозяйства согласно утвержденной штатной численности
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проектируемый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Количество государственных служащих центрального аппарата и аппаратов территориального органа, обеспечивающих реализацию государственной политики в области агропромышленного комплекса, лесного, водного, охотничьего, рыбного хозяйства и аграрной науки
чел.

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1643 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 252-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелердiң көрсеткiштерi» деген 3-бөлiмде:
«Агроөнеркәсiп кешен салаларын тұрақты дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететін бәсекеге қабілетті елдің агроөнеркәсіп кешенін дамыту және өнiмдер экспортын ұлғайту» деген 1-мақсатта:
«Мал шаруашылығы және тауарлы балық өсіру өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру» деген 1.2-міндетте:
«Тауарлы балық өсiру өнiмдерiнiң өндiрiсi, оның iшiнде, субсидияланатын өнiмдер» деген 8-жолдың «2012 жыл» деген бағанындағы «1000» және «727,4» деген сандар алынып тасталсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімінің «Әкімшілік кедергілерді төмендету» деген 4.4-мақсатында:
«Мемлекеттiк бақылау субъектiлерiн жоспарлы тексерулер санын азайту (тексеру жүргiзудiң жыл сайынғы жоспарына сәйкес):» деген 1-жолда:
«балық шаруашылығында» деген жолдағы «365», «340», «325», «325» деген сандар тиісінше «1499», «1494», «1489», «1484» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1643 қаулысына
қосымша
7-бөлiм. Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарлама
001 «Агроөнеркәсiптiк кешен, су, орман, аңшылық, балық шаруашылығы және аграрлық ғылымды дамыту саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру»
Сипаттау
Бекiтiлген штат санына сәйкес Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдарын ұстау
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтердi көрсету
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бiрлiгi
есептi кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Агроөнеркәсiптiк кешен, су, орман, аңшылық, балық шаруашылығы және аграрлық ғылым саласында мемлекеттiк саясатты iске асыруды қамтамасыз ететiн орталық аппараттың және аумақтық органдар аппараттарының мемлекеттiк қызметшiлер саны
адам

142 856,6
193 383,5
247 247
277 830
277 830
277 830
Бюджетная
программа
016 «Постприватизационная поддержка сельского хозяйства»
Описание
Проект направлен на распространение кредитной линии на все области Казахстана и внедрение механизмов финансирования, таких как:
микрофинансирование в сельской местности, структурное финансирование и программа лизинга сельхозтехники и оборудования. Методическая помощь в управлении сельскохозяйственными рисками, модернизация агрометеостанций, консалтинговые услуги
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текуще-го
года
плановый
период
проектируемый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Проведение однодневных информационных семинаров для фермеров в рамках компонента
«Сельские финансовые консультационные службы»
кол-во
162
Количество модернизированных агрометеостанций
кол-во
24
Услуги по проведению анализа и пересмотра существующей системы страхования в растениеводстве Казахстана, определение альтернативно-возможных продуктов страхования в растениеводстве
услуга
1
1
Обучение за рубежом по обмену опытом внедрения различных продуктов страхования в растениеводстве
услуга
1
Проведение обучения по долгосрочным инвестициям, лизингу и структурному финансированию в сельском хозяйстве:
а) для кредитных специалистов банков второго уровня и лизинговых компаний
б) для руководителей филиалов банков второго уровня и лизинговых компаний
чел.
чел.
139
51
Количество обученных участвующих микрофинансовых учреждений (УМФУ) по теме «Институциональное развитие»
Количество обученных УМФУ по теме «Развитие новых продуктов сельского микрофинансирования» и «Развитие связей с коммерческими банками»
кол-во
кол-во
47
59
Услуги международного консультанта по мониторингу и оценке проекта
чел./
мес.
2
Разработка предложений по усовершенствованию законодательства в области системы страхования в растениеводстве Казахстана по итогам реализации компонента 2 «Управление сельскохозяйственными рисками»
услуга
1
Контроль завершения работ по инсталляции и запуску агрометеооборудования, закупленного в рамках проекта по компоненту 2 «Управление сельскохозяйственными рисками» в 2011 году и передача на баланс РГП «Казгидромет» Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
услуга
1
Мониторинг субзаймов, выданных банками второго уровня в 2011 году, в рамках кредитной линии по компоненту 3 «Расширение охвата сельского населения услугами учреждений финансового сектора»
услуга
1

142 856,6
193 383,5
247 247
277 830
277 830
277 830
Бюджеттiк бағдарлама
016 «Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау»
Сипаттамасы
Жоба Қазақстанның барлық облыстарына кредит желiсiн таратуға және ауылдық жердегi шағын қаржыландыру, құрылымдық қаржыландыру және ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдығының лизингi бағдарламасы сияқты қаржыландыру тетiктерiн енгiзуге бағытталған. Ауыл шаруашылығы тәуекелдерiн басқаруда әдiстемелiк көмек көрсету, агрометеостанцияларды қайта жаңғырту, консалтингтiк қызметтер.
Бюджеттiк бағдарламалардың түрi
мазмұнына байланысты
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
даму/ағымдағы
даму
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бiрлiгi
есептi кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
«Ауылдық қаржылық кеңес қызметтерi» компонентi шеңберiнде фермерлер үшiн бiр күндiк ақпараттық семинарлар өткiзу
саны
162
Қайта жаңғыртылған агрометеостанциялар саны
саны
24
Қазiргi уақытта қолданатын өсiмдiк шаруашылығын сақтандыру жүйесiне талдау жасау және қайта қарау жөнiнде, және ықтимал балама өсiмдiктер сақтандыру өнiмдерiн анықтау жөнiнде қызмет көрсету
қызмет
1
1
Өсiмдiк шаруашылығында әртүрлi сақтандыру өнiмдерiн енгiзу тәжiрибесiмен алмасу бойынша шетелде оқыту
қызмет
1
Ауыл шаруашылығындағы ұзақ мерзiмдi инвестициялар, лизинг және құрылымдық қаржыландыру бойынша оқыту жүргiзу:
а) екiншi деңгейдегi банктердiң және лизингтiк компаниялардың кредиттiк мамандары үшiн
адам
139
б) екiншi деңгейдегi банктердiң және лизингтiк компаниялардың филиал басшылары үшiн
адам
51
«Институционалды даму» тақырыбы бойынша оқытылған қатысушы шағын қаржы ұйымдар (ҚШҚҰ) саны
саны
47
«Ауылдық шағын қаржыландырудың жаңа өнiмдерiн дамыту» және «Коммерциалық банктермен байланысты дамыту» тақырыптары бойынша оқытылған ҚШҚҰ саны
саны
59
Жоба мониторингi және бағалау жөнiндегi халықаралық консультанттың қызметтерi
адам/ай
2
«Ауыл шаруашылығы тәуекелiн басқару» атты 2-компоненттi iске асыруды аяқтау қорытындысы бойынша Қазақстандағы өсiмдiк шаруашылығындағы қолданылатын сақтандыру жүйесiндегi заңнаманы жетiлдiру үшiн ұсыныстар әзiрлеу
қызмет
1
2011 жылы «Ауыл шаруашылығы тәуекелiн басқару» атты 2-компонент бойынша сатып алынған агрометеожабдықтардың инсталляциялауының аяқталуын және iске қосылуын бақылау және оны Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң «Қазгидромет» РМК балансына тапсыру
қызмет
1
«Қаржы секторы мекемелерiнiң қызметтерiмен ауыл халқын қамтуды кеңейту» атты 3-компонент бойынша 2011 жылы екiншi деңгейдегi банктермен берiлген кiшi несиелерге мониторинг жүргiзу
қызмет
1

Составление финального отчета о ходе реализации проекта в 2006-2011 гг.
услуга
1
Показатели конечного результата
Количество фермеров и товаропроизводителей, получивших консультации по вопросам кредитования и развития бизнеса в сельской местности
кол-во
11 800
Анализ и предложения по внесению изменений в нормативно-правовые акты по реализации Закона Республики Казахстан «Об обязательном страховании в растениеводстве»; комплект документов в сфере укрепления страхования в сельском хозяйстве; отчет о роли государственного сектора и ключевых государственных институтов Казахстана
материал
1
1
Увеличение плотности расположения агрометеостанций в пилотных районах
коэффициент
0,9-2,2
Количество быстроразвивающихся микрокредитных организаций, способных привлекать средства из коммерческих источников
ед.
4
Показатели качества
Повышение качества предоставления консалтинговых услуг на селе
кол-во
аттестованных
консультантов

Жобаны 2006-2011 жылдар бойы iске асыру жөнiнде қорытынды есеп жасау
қызмет
1
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Ауылдық жерлерде кредиттеу және бизнестi дамыту мәселелерi бойынша концультациялар алған фермерлер мен тауар өндiрушiлер саны
саны
11 800
«Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы» Заңды iске асыру жөнiндегi нормативтiк-құқықтық актiлерге өзгерiстер енгiзу бойынша талдау және ұсыныстар; Ауыл шаруашылығында сақтандыруды нығайту саласындағы құжаттар жиынтығы; Қазақстанның мемлекеттiк секторы мен шешушi мемлекеттiк институттарының рөлi туралы есеп.
материал
1
1
Пилоттық аудандарда аграрлық метеостанциялардың орналасу тығыздығын арттыру
коэффициент
0,9-2,2
Коммерциялық табыс көздерінен қаражат тарта алатын, тез дамушы микронесиелік ұйымдардың саны
бірлік
4
Сапа көрсеткiштерi
Ауылдағы консультациялық қызметтердiң сапасын арттыру
аттестацияланған консультанттар саны

660
Степень использования «вкладов» в виде человеческих знаний
%
100
Показатели эффективности
Средние затраты на единицу оказываемой услуги:
- международного консультанта по мониторингу и оценке проекта за 1 чел/мес
тыс.
тенге
4 275
- по пересмотру системы страхования в растениеводстве с применением международного опыта и лучших мировых практик
18 725
- по обучению за рубежом для обмена опытом внедрения различных продуктов страхования в растениеводстве
21 000
- по разработке предложения по усовершенствованию законодательства в области системы страхования в растениеводстве Казахстана по итогам реализации Компонента 2 «Управление сельскохозяйственными рисками»
1 007,7

660
Адамдардың білімділігі түріндегі «үлестің» пайдалану дәрежесі
%
100
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсетiлген бiр қызметтiң орташа шығыны:
- жоба мониторингi және бағалау жөнiндегi халықаралық консультант бойынша 1 адам/ай
мың теңге
4 275
- халықаралық тәжiрибе мен жақсы әлемдiк практикаларды қолдана отырып өсiмдiк шаруашылығын сақтандыру жүйесiн қайта қарау бойынша
18 725
- өсiмдiк шаруашылығында әр түрлi сақтандыру өнiмдерiн енгiзу тәжiрибесiмен алмасу үшiн шетелде оқыту
21 000
- «Ауыл шаруашылығы тәуекелiн басқару» атты 2-компоненттi iске асыруды аяқтау қортындысы бойынша Қазақстандағы өсiмдiк шаруашылығындағы қолданылатын сақтандыру жүйесiндегi заңнаманы жетiлдiру үшiн ұсыныстар әзiрлеу бойынша
1007,7

- по контролю завершения работ по инсталляции и запуску агрометеооборудования, закупленного в рамках проекта по компоненту 2 «Управление сельскохозяйственными рисками» в 2011 году и передача на баланс РГП «Казгидромет» Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
1 007,7
- по мониторингу субзаймов, выданных банками второго уровня в 2011 году, в рамках кредитной линии по компоненту 3 «Расширение охвата сельского населения услугами учреждений финансового сектора»

- 2011 жылы «Ауыл шаруашылығы тәуекелiн басқару» атты 2-компонент бойынша сатып алынған агрометеожабдықтардың инсталляциялауының аяқталуын және iске қосылуын бақылау және оны Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң «Қазгидромет» РМК балансына тапсыру бойынша
1007,7
- «Қаржы секторы мекемелерiнiң қызметтерiмен ауыл халқын қамтуды кеңейту» атты 3-компонент бойынша 2011 жылы екiншi деңгейдегi банктермен берiлген кiшi несиелерге мониторинг жүргiзу бойынша

886,4
Средние затраты на 1 учащегося школьного лесничества
тыс.
тенге
39,5
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
3 561 662,1
3 715 558,4
4 493 846
6 152 161
5 481 713
5 464 430
Бюджетная
программа
041 «Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура и Ишим»
Описание
Повышение уровня жизни населения, проживающего на территории бассейна реки Нуры, путем очистки реки и прилегающих к ней районов от серьезного ртутного загрязнения, что приведет к безопасному, эффективному, менее затратному альтернативному источнику водоснабжения для удовлетворения растущих нужд местных водопользователей, а также возобновит контроль над расходом в реке для управления паводками и в экологических целях путем:

886,4
Мектеп орман шаруашылығының 1 оқушысына жұмсалатын орташа шығындар
мың теңге
39,5
Бюджеттiк шығыстар көлемi
мың теңге
3 561 662,1
3 715 558,4
4 493 846
6 152 161
5 481 713
5 464 430
Бюджеттiк бағдарлама
041 «Нұра және Есiл өзендерi бассейнiнiң қоршаған ортасын оңалту және басқару»
Сипаттау
Өзендi және оған iргелес аудандарды сынаппен күрделi ластанудан тазарту жолымен Нұра өзенi бассейнiнiң аумағында тұратын халықтың тұрмыс деңгейiн арттыру, бұл жергiлiктi су пайдаланушылардың өсiп жатқан мұқтаждығын қанағаттандыру үшiн қауiпсiз, тиiмдi, неғұрлым шығынсыз баламалы сумен қамтамасыз ету көзiне әкеледi, сондай-ақ:

2 704 683
2 800 921
3 213 434
3 326 643
3 326 643
3 326 643
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий холдинг КазАгро» для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса»
Описание
Проведение АО «Национальный управляющий холдинг КазАгро» следующих мероприятий:
1. Кредитование сельхозтоваропроизводителей через систему кредитных товариществ, для увеличения производства и переработки сельскохозяйственной продукции.

2 704 683
2 800 921
3 213 434
3 326 643
3 326 643
3 326 643
Бюджеттiк бағдарлама
043 «Агроөнеркәсiптiк кешендi дамытуды ынталандыру жөнiндегi мемлекеттiк саясатты iске асыру үшiн «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингi» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингi» АҚ-тың мынадай iс-шаралар жүргiзуi:
1. Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiру мен қайта өңдеудi арттыру үшiн кредиттiк серiктестер жүйесi арқылы ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне кредит беру;

2. Кредитование объединений сельхозтоваропроизводителей и сельского населения по ведению совместного производства, заготовки, сбыта, переработки, хранения, транспортировки сельхозпродукции и снабжению товарно-материальными ценностями.
3. Кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности в сельской местности.
4. Кредитование предприятий переработки сельскохозяйственного сырья и производства продуктов питания.
5. Кредитование крестьянских фермерских хозяйств на развитие животноводства.
6. Финансирование приобретения сельскохозяйственной техники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние сельскохозяйственной техники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции.
7. Финансирование приобретения племенных сельскохозяйственных животных, а также возмещение понесенных расходов, связанных с закупом и поставкой племенных сельскохозяйственных животных.
8. Финансирование приобретения технологического оборудования и специальной техники, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние технологического оборудования и специальной техники.
9. Финансирование приобретения оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции.
10. Строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника.
11. Финансирование сельхозтоваропроизводителей (в т.ч. посредством кредитования) для проведения весенне-полевых и уборочных работ и мероприятий по повышению урожайности зерновых культур.
12. Мероприятие по закупу зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия.
13. Строительство оптового рынка сельхозпродукции (с региональными терминалами).
14. Развитие производства и переработки плодоовощных культур с применением технологий капельного орошения в южных регионах страны, а также сопутствующего производства.
15. Финансирование мероприятий по повышению качества зерна, в том числе посредством закупа.
16. Развитие производства плодоовощных культур в рамках продовольственного пояса г. Астаны.
17. Организация и проведение закупа, производство импортозамещающей животноводческой продукции, переработки, транспортировки, хранения и реализации животноводческой продукции и продуктов ее переработки на внутреннем и внешнем рынках.

2. Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн бiрлесiп өндiрудi, дайындауды, өткiзудi, қайта өңдеудi, сақтауды, тасымалдауды жүргiзу және тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау бойынша ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерi бiрлестiктерiне және ауыл тұрғындарына кредит беру;
3. Ауылдық жерде ауыл шаруашылығына жатпайтын кәсiпкерлiк қызмет түрлерiне кредит беру;
4. Ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу және тамақ өнiмдерiн өндiру кәсiпорындарына кредит беру;
5. Мал шаруашылығын дамытуға шаруа-фермер қожалықтарына кредит беру;
6. Ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тасымалдауға арналған көлiк құралдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тасымалдауға арналған көлiк құралдарын сатып алумен, жеткiзумен және жұмыс қалпына келтiрумен тiкелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
7. Асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алумен және жеткiзумен тiкелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
8. Технологиялық жабдықты және арнаулы техниканы сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ технологиялық жабдықты және арнаулы техниканы сатып алумен, жеткiзумен және жұмыс қалпына келтiрумен тiкелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
9. Ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн қайта өңдеу жабдығын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн қайта өңдеу жабдығын сатып алумен, жеткiзумен және жұмыс қалпына келтiрумен тiкелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
10. Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндiру зауытын салу;
11. Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын және дәндi дақылдардың шығымдылығын арттыру жөнiндегi iс-шараларды өткiзу бойынша қаржыландыру (оның iшiнде кредит беру арқылы);
12. Нан-тоқаш өнiмдерiне бағаны тұрақтандыру мақсатында елдiң iшкi нарығын қамтамасыз ету үшiн 2010 жылғы өнiм астығын сатып алу жөнiндегi iс-шаралар;
13. Ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң көтерме базарын (өңiрлiк терминалдарымен) салу;
14. Елдiң оңтүстiк өңiрлерiнде тамшылатып суару технологияларын қолдана отырып жемiс-көкөнiс дақылдарын өндiрудi және қайта өңдеудi, сондай-ақ iлеспе өндiрiстi дамыту;
15. Астық сапасын арттыру жөнiндегi iс-шараларды қаржыландыру, оның iшiнде сатып алу арқылы;
16. Астана қаласының азық-түлiк белдеуi шеңберiнде жемiс-көкөнiс дақылдары өндiрiсiн дамыту;
17. Импорт алмастырушы мал шаруашылығы өнiмдерiн сатып алуды, өндiрудi, мал шаруашылығы өнiмдерiн және оларды қайта өңдеу өнiмдерiн iшкi және сыртқы нарықтарда қайта өңдеудi, тасымалдауды, сақтауды және өткiзудi ұйымдастыру және жүргiзу;

3. Кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности в сельской местности (далее – НСХБ)
Показатели прямого результата
Кредитование НСХБ в сельской местности
ед.
8
6
Показатели конечного результата
Кредитование НСХБ в сельской местности
ед.
8
6
Показатели качества
Показатели эффективности
4. Кредитование предприятий переработки сельскохозяйственного сырья и производства продуктов питания
Показатели прямого результата
Среднее количество проектов, финансируемых в целях развития переработки сельхозпродукции и производства продуктов питания
ед.
4
2
Показатели конечного результата
Среднее количество профинансированных предприятий по переработке сельхозсырья и производству продуктов питания
ед.
4
2
Показатели качества
Показатели эффективности
5. Кредитование крестьянских фермерских хозяйств на развитие животноводства
Показатели прямого результата
Обеспечение кредитными ресурсами крестьянских фермерских хозяйств на приобретение КРС
тыс.
тенге

3. Ауылдық жерде ауыл шаруашылығына жатпайтын кәсiпкерлiк қызмет түрлерiне (бұдан әрi – АШЖБ) кредит беру
Тiкелей нәтиже көрсеткiштер
Ауылдық жерде АШЖБ кредит беру
бiрлiк
8
6
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Ауылдық жерде АШЖБ кредит беру
бiрлiк
8
6
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
4. Ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу және тамақ өнiмдерiн өндiруге қаржыландырылған кәсiпорындардың орташа саны
Тiкелей нәтиже көрсеткiштер
Ауыл шаруашылық өнiмiн қайта өңдеудi дамыту және азық-түлiк өнiмдерiн өңдеу мақсатында қаржыландырылатын жобалардың орташа саны
бiрлiк
4
2
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Ауыл шаруашылық шикiзатын қайта өңдеу мен азық-түлiк өнiмдерiн өңдеу бойынша қаржыландырылған кәсiпорындардың орташа саны
бiрлiк
4
2
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
5. Мал шаруашылығын дамытуға шаруа-фермер қожалықтарына кредит беру
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi:
IҚМ сатып алуға шаруа фермерлiк шаруашылықтарды кредиттiк ресурстармен қамтамасыз ету
мың теңге

3 700 000
Среднее количество выданных займов
ед.
200
210
200
230
Показатели конечного результата
Среднее количество поголовья КРС, приобретаемого путем кредитования крестьянских фермерских хозяйств
голов
до 20 000
25 000
23 100
27 500
Показатели эффективности
Средний размер кредита, выделенного заемщику на приобретение одной головы КРС
тыс.
тенге
до 180
180
180
180
6. Финансирование приобретения сельскохозяйственной техники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние сельскохозяйственной техники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции
Показатели прямого результата
Усредненное количество единиц сельхозтехники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции, в том числе для последующей передачи в лизинг, планируемых к приобретению за счет бюджетных инвестиций
ед.
38
688
до 398
356
Показатели конечного результата
Обновление машинно-тракторного парка сельскохозяйственной техники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции (в расчете от общей потребности в обновлении основных видов сельскохозяйственной и специальной техники аграрного сектора в стоимостном выражении по данным Агентства Республики Казахстан по статистике)
%
0,04
0,35
0,27
0,85
Показатели качества
Показатели эффективности
7. Финансирование приобретения племенных сельскохозяйственных животных, а также возмещение понесенных расходов, связанных с закупом и поставкой племенных сельскохозяйственных животных
Показатели прямого результата
Усредненное количество единиц племенных животных для дальнейшей передачи в лизинг, планируемых к приобретению за счет бюджетных инвестиций
ед.
до 10 562
7 036
12 057
10 623
Показатели конечного результата
Удовлетворение потребности в приобретении племенных животных (в расчете от общей потребности в приобретении племенных животных в стоимостном выражении по данным областных управлений сельского хозяйства)
%
17,2
Увеличение племенного поголовья КРС мясного направления за счет бюджетных инвестиций
%
8,67
4,92
8,34
6,78
Показатели качества
Показатели эффективности
8. Финансирование приобретения технологического оборудования и специальной техники, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние технологического оборудования и специальной техники
Показатели прямого результата
Усредненное количество единиц технологического оборудования и
специальной техники, планируемых к приобретению за счет бюджетных инвестиций
ед.
47

3 700 000
Берiлген қарыздардың орташа саны
бiрлiк
200
210
200
230
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Шаруа фермерлiк шаруашылықтарға кредит беру арқылы сатып алынатын IҚМ орташа саны
20 000
25 000
23 100
27 500
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бiр IҚМ басын сатып алуға бiр қарыз алушыға бөлiнген кредиттiң орташа мөлшерi
мың теңге
180 дейiн
180
180
180
6. Ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тасымалдауға арналған көлiк құралдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тасымалдауға арналған көлiк құралдарын сатып алумен, жеткiзумен және жұмыс қалпына келтiрумен тiкелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Бюджеттiк инвестициялар есебiнен, оның iшiнде кейiн лизингке табыстау үшiн сатып алуға жоспарланған ауыл шаруашылығы техникасы, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тасымалдауға арналған көлiк құралдары бiрлiктерiнiң орташаланған саны
бiрлiк
38
688
398 дейiн
356
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Ауыл шаруашылығы техникасының, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тасымалдауға арналған көлiк құралдарының машина-трактор паркiн жаңарту (Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң деректерi бойынша аграрлық секторда ауыл шаруашылығы және арнаулы техниканың негiзгi түрлерiн жаңартуға жалпы мұқтаждыққа есеппен құндық мәнде)
%
0,04
0,35
0,27
0,85
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
7. Асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алумен және жеткiзумен тiкелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын өтеу
Бюджеттiк инвестиция есебiнен кейiн лизингке табыстау үшiн сатып алуға жоспарланған асыл тұқымды мал бiрлiктерiнiң орташа алғандағы саны
бiрлiк
10 562 дейiн
7 036
12 057
10 623
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Асыл тұқымды мал сатып алуға деген қажеттiлiктi қанағаттандыру (Облыстың Ауыл шаруашылығы басқармасының деректерi бойынша құндық тұлғада жалпы асыл тұқымды мал сатып алуды қажетсiну есебiмен)
%
17,12
Бюджеттiк инвестициялар есебiнен еттi бағыттағы асыл тұқымды IҚМ басының артуы
%
8,67
4,92
8,34
6,78
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
8. Технологиялық жабдықтар және арнаулы техникалар сатып алуды қаржыландыру, сонымен қатар технологиялық жабдықтар мен арнаулы техникаларды тiкелей сатып алуға, жеткiзуге және жұмыс қалпына келтiруге байланысты шыққан шығындардың құнын өтеу
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Бюджеттiк инвестиция есебiнен сатып алуға жоспарланған технологиялық жабдықтар мен арнаулы техника бiрлiктерiнiң орташа алғандағы саны
бiрлiк
47

147
до 45
194
Показатели конечного результата
Обновление машинно-тракторного парка специальной техники и технологического оборудования (в расчете от общей потребности в обновлении специальной техники и технологического оборудования в стоимостном выражении по данным Агентства Республики Казахстан по статистике)
%
0,04
0,04
0,14
0,14
Показатели качества
Показатели эффективности
9. Финансирование приобретения оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции
Показатели прямого результата
Усредненное количество единиц оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции, планируемых к приобретению за счет бюджетных инвестиций
ед.
3
16
до 7
Показатели конечного результата
Обновление оборудования предприятий по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции (в расчете от общей потребности в технологическом оборудовании по переработке продукции растениеводства и животноводства в стоимостном выражении по данным маркетинговых исследований)
%

147
45 дейiн
194
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Машина-трактор паркiн, арнаулы техникалар мен технологиялық жабдықтарды жаңарту (Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң мәлiметтерiне сәйкес жалпы аграрлық сектордың ауыл шаруашылығы техникалары мен арнаулы техникаларының негiзгi түрлерiн жаңартуды қажетсiну есебiнде, құндық сипатта)
%
0,04
0,04
0,14
0,14
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
9. Ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн өңдеу жабдықтарын сатып алуды қаржыландыру, сонымен қатар ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн өңдеу жабдықтарын сатып алуға, жеткiзуге және жұмыс қалпына келтiруге байланысты шығындардың құнын өтеу
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Бюджеттiк инвестиция есебiнен сатып алуға жоспарланған ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн өңдеу жабдықтары бiрлiктерiнiң орташа алғандағы саны
бiрлiк
3
16
7 дейiн
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн өңдеу кәсiпорындарының жабдықтарын жаңарту (маркетингiлiк зерттеу деректерi бойынша құндық тұлғада өсiмдiк шаруашылығы және мал шаруашылығы өнiмдерiн өңдеу бойынша технологиялық жабдықтарды жалпы қажетсiну есебiмен)
%

0,91
3,02
1,51
Показатели качества
Показатели эффективности
10. Строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника
Показатели прямого результата
Строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника
СМР %
100
Показатели конечного результата
Производственная мощность завода по производству сортового семенного материала хлопчатника
тыс.
тонн/
в год
0,7
1,6
Показатели качества
Показатели эффективности
11. Финансирование сельхозтоваропроизводителей (в т.ч. посредством кредитования) для проведения весенне-полевых и уборочных работ и мероприятий по повышению урожайности зерновых культур
Показатели прямого результата
Количество прокредитованных субъектов АПК
кол-во
субъектов АПК
2
Показатели конечного результата
Обеспечение кредитными ресурсами субъектов АПК
тыс.
тенге
1 000 000
Показатели качества
Показатели эффективности
12. Мероприятие по закупу зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия
Показатели прямого результата
Объем закупленного зерна для обеспечения внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия
тыс.
тонн
117,4
Показатели конечного результата
Объем финансирования мероприятий по закупу зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия
тыс.
тенге
3 110 000 *
Примечание:
* на закуп зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия предусмотрены средства в сумме 3 110,0 млн. тенге, из них 1 000,0 млн. тенге – средства 2009 года реинвестированы с проекта «Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции (с региональными терминалами)»
Показатели качества
Показатели эффективности
13. Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции
(с региональными терминалами)
Показатели прямого результата
Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции (с региональными терминалами), в том числе:
в Южно-Казахстанской области
разработка
ТЭО
1
в городе Астана
разработка/
корректировка
ТЭО
1
1
в Мангистауской и Восточно-Казахстанской областях
разработка
ТЭО
1
Показатели конечного результата
Показатели качества
Показатели эффективности

0,91
3,02
1,51
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
10. Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндiру зауытының құрылысы
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Сұрыптық тұқымдық мақта материалын өндiру бойынша зауыт салу
ҚЖЖ %
100
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Сұрыптық тұқымдық мақта материалын өндiру бойынша зауытының өндiрiстiк қуаты
жылына/
мың тонна
1,3
1,6
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
11. Көктемгi-егiс және егiн жинау жұмыстарын және дәндi дақылдардың шығымдылығын арттыру бойынша iс-шараларды қаржыландыру (оның iшiнде кредит беру арқылы)
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Кредит берiлген АӨК субъектiлер саны
АӨК субъектiлерiнiң саны
2
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
АӨК субъектiлерiн кредит ресурстарымен қамтамасыз ету
мың теңге
1 000 000
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
12. Нан-тоқаш өнiмдерiнiң бағаларын тұрақтандыру мақсатында елдiң iшкi нарығын қамтамасыз ету үшiн 2010 жылдың астығын сатып алу бойынша iс-шаралар
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Нан-тоқаш өнiмдерiнiң бағасын тұрақтандыру мақсатында елiмiздiң iшкi нарығын қамтамасыз ету үшiн сатып алынған астық мөлшерi
мың тонна
117,4
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Нан-тоқаш өнiмдерiнiң бағасын тұрақтандыру мақсатында елiмiздiң iшкi нарығын қамтамасыз ету үшiн 2010 жылдың астығын сатып алу бойынша iс-шараларды қаржыландыру көлемi
мың теңге
3 110 000,0*
Ескертпе:
* нан-тоқаш өнiмдерiнiң бағаларын тұрақтандыру мақсатында елдiң iшкi нарығын қамтамасыз ету үшiн 2010 жылдың астығын сатып алуға 3 110,0 млн. теңге қаражат қамтылған, оның iшiнде 1 000,0 млн. теңге – «Ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң көтерме базарын салу (өңiрлiк терминалдарымен)» жобасынан қайта инвестицияланған 2009 жылдың қаражаты.
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
13. Ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң көтерме базарын салу (аймақтық терминалдарымен)
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң көтерме базарын салу (аймақтық терминалдарымен), оның iшiнде:
Оңтүстiк Қазақстан облысында
ТЭН әзiрлеу
1
Астана қаласында
ТЭН әзiрлеу/ түзету
1
1
Маңғыстау және Шығыс Қазақстан облыстарында
ТЭН әзiрлеу
1
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi

16. Развитие производства плодоовощных культур в рамках продовольственного пояса г. Астаны
Показатели прямого результата
Строительство магистрального трубопровода
разработка ПСД
1
Строительство овощехранилища
разработка ПСД
1
Показатели конечного результата
Строительство магистрального трубопровода
СМР, %
30
Строительство овощехранилища
СМР, %
15
Показатели качества
Показатели эффективности
17. Организация и проведение закупа, производство импортозамещающей животноводческой продукции, переработки, транспортировки, хранения и реализации животноводческой продукции и продуктов ее переработки на внутреннем и внешнем рынках
Показатели прямого результата
Закуп мяса и мясной продукции
тонн

16. Астана қаласының азық-түлiк белдеуi шеңберiнде жемiс-көкөнiс дақылдары өндiрiсiн дамыту
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Магистральдық су құбыры құрылысы
ЖСҚ әзірлеу
1
Жемiс сақтау қоймасының құрылысы
ЖСҚ әзірлеу
1
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Магистральдық су құбыры құрылысы
ҚЖЖ, %
30
Жемiс сақтау қоймасының құрылысы
ҚЖЖ, %
15
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
17. Сатып алуды ұйымдастыру және жүргiзу, импорт алмастырушы мал өнiмдерiн өндiру мен оны өңдеу, тасымалдау, сақтау және iшкi және сыртқы нарықтарда мал шаруашылығының өнiмдерiн және оның қайта өңделген өнiмдерiн сату
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Ет және ет өнiмдерiн сатып алу
тонна

4 282 425
4 698 725
6 730 226
5 728 921
6 027 373
6 027 373
Бюджетная
программа
053 «Противоэпизоотические мероприятия, ликвидация очагов острых и хронических инфекционных заболеваний животных и птиц»
Описание
Программа направлена на защиту граждан Казахстана и животного мира от болезней общих для человека, животных и птиц, сохранение стабильной эпизоотической ситуации по инфекционным болезням сельскохозяйственных животных и птиц в республике путем своевременного выполнения ветеринарно-профилактических и диагностических мероприятий и включает в себя:
закуп ветеринарных препаратов, в том числе пополнение республиканского запаса ветеринарных препаратов;
хранение ветеринарных препаратов.
Также программа направлена на защиту граждан Казахстана и животного мира от болезней общих для человека, животных и птиц путем проведения локализационных и ликвидационных мероприятий. В рамках данной программы ГУ «Республиканский противоэпизоотический отряд» осуществляются следующие мероприятия:
хранение республиканского запаса ветеринарных препаратов;
доставка ветеринарных препаратов и дезинфицирующих средств;
уничтожение трупов павших животных и птиц путем сжигания;
сдача больных животных на перерабатывающие предприятия;
возмещение стоимости изъятых и уничтоженных животных, кормов, кормовых добавок и ветеринарных препаратов;
вынужденная вакцинация животных и птиц в эпизоотическом очаге и в угрожаемой зоне;
дезинфекция помещений, где содержались больные животные и птицы;
взятие и доставка проб крови или патологического материала для лабораторных исследований;
проведение контрольных исследований на хронические инфекции (исследований животных до получения двукратного отрицательного результата);
установка карантинных постов, дезинфекционных барьеров и организация на них круглосуточного дежурства на время карантина.
При возникновении в сопредельных государствах вспышек особо опасных инфекционных заболеваний животных и птиц осуществляется организация временных приграничных карантинных постов по недопущению заноса инфекции в республику, которая включает:
доставку дезинфицирующих средств до этих постов из республиканского запаса;
сооружение временных дезинфекционных барьеров или ремонт существующих дезинфекционных барьеров и организацию на них круглосуточного дежурства для дезинфекции транспортных средств до стабилизации эпизоотической ситуации в сопредельном государстве
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проектируемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Закуп и хранение ветеринарных препаратов для профилактики особо
опасных болезней животных и птиц и пополнение республиканского запаса ветеринарных препаратов и дезинфицирующего средства
млн.
доз

4 282 425
4 698 725
6 730 226
5 728 921
6 027 373
6 027 373
Бюджеттiк бағдарлама
053 «Эпизоотияға қарсы шаралар, жануарлар мен құстардың қауiптi жұқпалы және созылмалы ауруларының ошақтарын жою»
Сипаттау
Бағдарлама ветеринарнариялық алдын алу және диагностика iс-шараларын орындау жолымен Қазақстан азаматтарын және жануарлар дүниесiн адамдар, жануарлар және құстар үшiн ортақ аурулардан қорғауға және ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарының жұқпалы аурулары бойынша тұрақты эпизоотиялық ахуалды сақтауға бағытталған және өзiне:
ветеринариялық препараттарды сатып алу, оның iшiнде республикалық ветеринариялық препараттар запасын толықтыруды;
ветеринариялық препараттар сақтауды қамтиды.
Сондай-ақ бағдарлама оқшаулау және жою iс-шараларын жүргiзу жолымен Қазақстан азаматтарын және жануарлар дүниесiн адамдар, жануарлар мен құстар үшiн ортақ аурулардан қорғауға бағытталған. Осы бағдарлама шеңберiнде «Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» ММ мынадай iс-шараларды iске асырады:
республикалық ветеринариялық препараттар запасын сақтау;
ветеринариялық препараттар мен дезинфекциялау құралдарын жеткiзу;
өлген малдар мен құстардың өлекселерiн өртеу жолымен жою;
ауру жануарларды қайта өңдеу кәсiпорындарына өткiзу;
алып қойылған және жойылған малдың, азықтың, азық қоспаларының және ветеринариялық препараттардың құнын өтеу;
эпизоотологиялық ошақта және қатерлi аймақта малдар мен құстарды мәжбүрлi егу;
ауру малдар мен құстар күтiп ұсталған үй-жайларды дезинфекциялау;
зертханалық зерттеу үшiн қан сынамаларын және патологиялық материалды алу және жеткiзу;
созылмалы ауруларға бақылаулық зерттеу жүргiзу (жануарларды екi еселi керi нәтиже алғанға дейiн зерттеу);
карантиндiк бекеттер, дезинфекциялық тосқауылдар орнату және карантин уақытында оларда тәулiк бойы кезекшiлiк ұйымдастыру.
Шектес мемлекеттерде жануарлар мен құстардың аса қауiптi жұқпалы аурулары пайда болған кезде республикаға инфекцияның енуiне жол бермеу бойынша шекаралық карантиндiк уақытша бекеттер ұйымдастыру жүзеге асырылады, ол:
дезинфекциялау құралдарын республикалық запастан осы бекеттерге дейiн жеткiзудi;
көлiк құралдарын дезинфекциялау үшiн дезинфекциялық уақытша тосқауылдар орнату немесе қолданыстағы дезинфекциялық тосқауылдарды жөндеу және шектес мемлекетте эпизоотиялық ахуал тұрақтанғанға дейiн оларда тәулiк бойы кезекшiлiк ұйымдастыруды қамтылады.
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтердi көрсету
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бiрлiгi
есептi кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Жануарлар мен құстардың аса қауiптi ауруларының алдын алу үшiн ветеринариялық препараттарды сатып алу және сақтау және республикалық ветеринариялық препараттар және дезинфекциялау құралдарын запасын толықтыру
млн. доза
мың литр

113
96
Показатели конечного результата
Оснащение государственных лабораторий современным оборудованием
лаборатория
21
Количество выданных грантов по системе конкурсных грантов (СКГ)
ед.
211
280
Количество созданных инфраструктурных объектов
9
Количество хозяйств, внедривших новые технологии
116
Количество сельхозпредприятий, улучшивших имидж производимой продукции
10
Количество разработанной и распространенной научно-технической документации
100
Количество модернизированных частных лабораторий
20
Показатели качества
Доля качественно составленных конкурсных
заявок по СКГ по результатам первого тура конкурса
%
57,9
58
Доля молодых ученых, специалистов лабораторий, преподавателей аграрных ВУЗов и колледжей, удовлетворенных полученными знаниями и практическими навыками в результате прохождения обучения за рубежом и внутри страны
%
90
90
Показатели эффективности
Средние затраты на реализацию 1 подпроекта по внедрению инновационных технологий и улучшению маркетинговой инфраструктуры, по модернизации частных лабораторий, для развития прикладных сельскохозяйственных исследований
тыс.
тенге
3 016

113
96
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Мемлекеттiк зертханаларды осы заманғы құрал-жабдықтармен жабдықтау
зертхана
Конкурстық гранттар жүйесi бойынша берiлген гранттар саны
бiрлiк
211
280
Құрылған инфрақұрылымдық обьектiлер саны
9
Жаңа технологиялар енгiзген шаруашылықтар саны
116
Өндiрiлген өнiм имиджiн жақсартқан ауыл шаруашылық кәсiпорындар саны
10
Әзiрленген және таратылған ғылыми-техникалық құжаттамалар саны
100
Жаңғыртылған жеке меншiк зертханалар саны
бiрлiк
20
Сапа көрсеткiштерi
Конкурстың бiрiншi кезеңiнiң нәтижелерi бойынша КГЖ бойынша сапалы жасалған конкурстық өтiнiмдер саны
%
57,9
58
Шетелдерде және ел iшiнде оқытудан өту нәтижесiнде алынған бiлiм мен iс-тәжiрибелiк машықтарға қанағаттанған жас ғалымдардың, аграрлық ЖОО мен колледждерi оқытушыларының, зертхана қызметкерлерiнiң үлесi
%
90
90
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Инновациялық технологияларды енгiзу және маркетингтiк инфрақұрылымды жақсарту бойынша, қолданбалы ғылыми зерттеулердi дамыту үшiн жеке меншiктегi зертханаларды жаңарту бойынша 1 кiшi жобаны жүзеге асыруға жұмсалатын орташа шығын
3 016

66143
- по совершенствованию и гармонизации водного законодательства в области управления водными ресурсами
10 000
- по внедрению экологического компонента ИУВР и управлению качеством вод, предупреждения и ликвидации последствий вредного воздействий вод
17 500
- по повышению эффективности водопользования
26 650
- по развитию международного сотрудничества и совершенствованию управления трансграничными водными объектами
43 662,9
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге

66 143
- су ресурстарын басқару саласындағы су заңнамасын жетiлдiру және сәйкестендiру бойынша
10 000
- СРББ экологиялық құрауышын енгiзу және су сапасын басқару, суға зиянды әсердiң алдын алу және оның салдарларын жою бойынша
17 500
- суды пайдалану тиiмдiлiгiн арттыру бойынша
26 650
- халықаралық ынтымақтастықты дамыту және трансшекаралық су объектiлерiн басқаруды жетiлдiру бойынша
43 662,9
Бюджеттiк шығыстар көлемi
мың теңге

3 560 760
4 372 586
6 780 746
5 650 056
5 800 530
Бюджетная
программа
095 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для реализации мер социальной поддержки специалистов»
Описание
Бюджетной программой предусматриваются:
1) предоставление социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывающим для работы и проживания в сельские населенные пункты;

3 560 760
4 372 586
6 780 746
5 650 056
5 800 530
Бюджеттiк бағдарлама
095 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттер»
Сипаттау
Бюджеттiк бағдарламада:
1) ауылдық елдi мекендерге жұмысқа және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау ұсыну;