О подготовке и проведении 350-летия со дня рождения Кожабергена жырау Толыбайулы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 1678
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465 «О праздновании юбилеев и памятных дат» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по подготовке и проведению 350-летия со дня рождения Кожабергена жырау Толыбайулы.
2. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 3-р «О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2012-2014 годах» следующие изменения и дополнение:
в перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2012 - 2014 годах, утвержденном указанным распоряжением:
графу 4 строки, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
«МКИ, аким Южно-Казахстанской области»;
графу 4 строки, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
«МКИ, МОН, акимы всех областей, городов Астаны, Алматы»;
графу 4 строки, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
«МКИ, аким Карагандинской области»;
графу 4 строки, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
«МКИ, аким Павлодарской области, Союз писателей Казахстана
(по согласованию)»;
графу 4 строки, порядковый номер 13, изложить в следующей редакции:
«МКИ, акимы Алматинской, Карагандинской областей, городов Астаны, Алматы»;
дополнить строкой, порядковый номер 13-1, следующего содержания:
«
13-1
350-летие
Кожабергена
жырау Толыбайулы
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКИ, МОН, аким Северо-
Казахстанской области
2013 год
»;
графу 4 строки, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
«МКИ, АДСФК, акимы Акмолинской, Жамбылской, Северо-Казахстанской областей»;
графу 4 строки, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
«МКИ, МОН, аким города Алматы»;
графу 4 строки, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
«МКИ, МОН, аким Павлодарской области, Союз писателей Казахстана (по согласованию)»;
графу 4 строки, порядковый номер 17, изложить в следующей редакции:
«МКИ, акимы Карагандинской, Павлодарской областей, городов Астаны, Алматы»;
графу 4 строки, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
«МКИ, аким города Алматы»;
графу 4 строки, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
«МКИ, аким Карагандинской области, Союз писателей Казахстана (по согласованию)»;
примечание: расшифровку аббревиатур: изложить в следующей редакции:
«Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АДСФК - Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры».

Қожаберген жырау Толыбайұлының туғанына 350 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 1678 Қаулысы
«Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі № 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қожаберген жырау Толыбайұлының туғанына 350 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. «2012 – 2014 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесі туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 3-ө өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген 2012 – 2014 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесінде:
реттік нөмірі 9-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі»;
реттік нөмірі 10-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, БҒМ, барлық облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері»;
реттік нөмірі 11-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Қарағанды облысының әкімі»;
реттік нөмірі 12-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Павлодар облысының әкімі, Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)»;
реттік нөмірі 13-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Алматы, Қарағанды облыстарының, Астана, Алматы қалаларының әкімдері»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-1-жолмен толықтырылсын:
«
13-1
Қожаберген жырау Толыбайұлының 350 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, БҒМ, Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жыл
»;
реттік нөмірі 14-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, СДШІА, Ақмола, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері»;
реттік нөмірі 15-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, БҒМ, Алматы қаласының әкімі»;
реттік нөмірі 16-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, БҒМ, Павлодар облысының әкімі, Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)»;
реттік нөмірі 17-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Қарағанды, Павлодар облыстарының, Астана, Алматы қалаларының әкімдері»;
реттік нөмірі 18-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Алматы қаласының әкімі»;
реттік нөмірі 19-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ, Қарағанды облысының әкімі, Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)».
Ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуы: мынадай редакцияда жазылсын:
«Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі»

3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 1678
План мероприятий по подготовке и проведению 350-летия со дня
рождения Кожабергена жырау Толыбайулы
п/п
Наименование
мероприятия
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Источники
финансирования
Предполагаемые
расходы
(тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1
Проведение
республиканской
научно-практической
конференции,
посвященной
350-летию
Кожабергена жырау
Толыбайулы
Министерство
образования и
науки
Республики
Казахстан
I квартал
2013 года
Не требуются
-
2
Проведение вечера
поэзии на тему
«Елім-ай» в
республиканских
организациях
культуры
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
I квартал
2013 года
Не требуются
-
3
Подготовка и
опубликование статьи
о жизни и
деятельности
Кожабергена жырау
Толыбайулы в
информационном и
научно-практическом
журнале «Қазақстан
мұрагаттары»
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
I квартал
2013 года
Не требуются
-
4
Проведение
республиканской
научно-практической
конференции,
посвященной
350-летию
Кожабергена жырау
Толыбайулы
Аким
Северо-
Казахстанской
области
III квартал
2013 года
Местный
бюджет
1000,0
5
Проведение
республиканского
айтыса акынов,
посвященного юбилею
Кожабергена жырау
Толыбайулы
Аким
Северо-
Казахстанской
области
III квартал
2013 года
Местный
бюджет
5000,0
6
Проведение
литературно-
музыкального
вечера, посвященного
350-летию
Кожабергена жырау
Толыбайулы, в
Жамбылском районе
Северо-Казахстанской
области
Аким
Северо-
Казахстанской
области
III квартал
2013 года
Местный
бюджет
3000,0
7
Проведение
национальных
спортивных
игр, посвященных
350-летию
Кожабергена жырау
Толыбайулы
Аким
Северо-
Казахстанской
области
III квартал
2013 года
Местный
бюджет
10 000,0
8
Организация книжной
выставки, круглого
стола, посвященных
юбилею Кожабергена
жырау Толыбайулы в
республиканских
организациях
культуры
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
IV квартал
2013 года
Не требуются
-
9
Освещение юбилейных
мероприятий в
средствах массовой
информации
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В течение
года
Не требуются
-
ИТОГО:
Местный бюджет

3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1678 қаулысымен
бекітілген
Қожаберген жырау Толыбайұлының туғанына 350 жыл толуын дайындау
және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Қожаберген жырау Толыбайұлының 350 жылдығына арналған республикалық ғылыми-практикалық конференция өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2013 жылғы I тоқсан
Талап етілмейді
-
2
Республикалық мәдениет ұйымдарында «Елім-ай» тақырыбындағы поэзия кешін өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы I тоқсан
Талап етілмейді
-
3
Қожаберген жырау Толыбайұлының өмірі мен қызметі туралы «Қазақстан мұрағаттары» ақпараттық және ғылыми-практикалық журналына мақала дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы I тоқсан
Талап етілмейді
-
4
Қожаберген жырау Толыбайұлының 350 жылдығына арналған республикалық ғылыми-практикалық конференция өткізу
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
1000,0
5
Қожаберген жырау Толыбайұлының мерейтойына арналған республикалық ақындар айтысын өткізу
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
5000,0
6
Солтүстік Қазақстан облысының Жамбыл ауданында Қожаберген жырау Толыбайұлының 350 жылдығына арналған әдеби-музыкалық кеш өткізу
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
3000,0
7
Қожаберген жырау Толыбайұлының 350 жылдығына арналған ұлттық спорт ойындарын өткізу
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
10 000,0
8
Республикалық мәдениет ұйымдарында Қожаберген жырау Толыбайұлының мерейтойына арналған кітап көрмесін, дөңгелек үстел өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
-
9
Бұқаралық ақпарат құралдарында мерейтойлық іс-шараларды жария ету
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Жыл бойы
Талап етілмейді
-
ЖИЫНЫ:
Жергілікті бюджет