О некоторых вопросах лицензирования деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 1684. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2016 года № 221
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.04.2016 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 6.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды.
2. Исключен постановлением Правительства РК от 29.06.2015 № 489 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2012 года № 1684
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны
окружающей среды
п/ н
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических лиц включают наличие:
1.
высшего образования
Форма сведений, содержащих информацию с указанием специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи диплома, наименования учебного заведения (согласно приложению)
2.
практического опыта работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет
Форма сведений, содержащих информацию о наличии стажа работы в области охраны окружающей среды (место работы, период, занимаемые должности, номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата индивидуального трудового договора) (согласно приложению)
3
аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории
Форма сведений с указанием наличия собственной лаборатории, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации.
В случае отсутствия собственной лаборатории – номера и даты, места заключения договора, наименования организации, имеющей лабораторию, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата (согласно приложению)
4
программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду
Форма сведений с указанием:

Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 1684 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 221 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.04.2016 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 6 бұйрығы.
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті жүзеге
асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.06.2015 № 489 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік
жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1684 қаулысымен
бекітілген
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызметке жеке тұлғалар үшін мыналардың болуын қамтиды:
1.
жоғары білім
Мамандығы және біліктілігі көрсетілген, дипломның нөмірі мен күні, берілген орны, оқу орнының атауы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
2.
қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі
Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілінің болуы (жұмыс орны, кезеңі, атқарған лауазымдары, жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні) туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
3.
аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт
Өз зертханасының болуы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні, орны, берген орган, берілген аккредиттеу саласы, аккредиттеу жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны. Өз зертханасы болмаған жағдайда – шарттың нөмірі және күні, жасалған орны, зертханасы бар ұйымның атауы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні, берілген орны, берген орган, аккредиттеу саласы, аттестаттың жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
4.
қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені
Мыналар:

1) наименования программного комплекса;
2) производителя программного комплекса (согласно приложению)
2. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию для I категории хозяйственной и иной деятельности для юридических лиц включают наличие:
1.
у руководителя заявителя высшего образования
Форма сведений, содержащих информацию с указанием:
1) специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи диплома, наименования учебного заведения;
2) номера и даты приказа о принятии на работу в качестве руководителя и/или номера и даты индивидуального трудового договора (согласно приложению)
2.
не менее двух специалистов, работающих в штате данного юридического лица, имеющих высшее образование с практическим опытом работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет
Форма сведений с указанием:
1) Ф.И.О. специалистов-экологов;
2) занимаемых ими должностей;
3) стажа работы в области охраны окружающей среды (прежнее место работы, период, занимаемые должности, номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с места работы и/или номер и дата индивидуального трудового договора);
4) специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи дипломов, наименования учебных заведений (согласно приложению)
3
аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории
Форма сведений с указанием наличия собственной лаборатории, номера и даты, места выдачи, органа выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации.
В случае отсутствия собственной лаборатории – номера и даты, места заключения договора, наименования организации, имеющей лабораторию, номера и даты, места выдачи, органа выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата (согласно приложению)
4
программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду
Форма сведений с указанием:
1) наименования программного комплекса;
2) производителя программного комплекса (согласно приложению)
3. К деятельности по экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических лиц включают наличие:
1.
высшего образования
Форма сведений, содержащих информацию с указанием специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи диплома, наименования учебного заведения (согласно приложению)
2.
практического опыта работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования не менее одного года
Форма сведений, содержащих информацию о наличии стажа работы в области охраны окружающей среды
(места работы, период, занимаемые должности, номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата индивидуального трудового договора) (согласно приложению)
3
аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории
Форма сведений с указанием наличия собственной лаборатории, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации.
В случае отсутствия собственной лаборатории – номера и даты, места заключения договора, наименования организации, имеющей лабораторию, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата (согласно приложению)
4
программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду
Форма сведений с указанием:

1) бағдарламалық кешеннің атауы;
2) бағдарламалық кешеннің өндірушісі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызметке заңды тұлғалар үшін мыналардың болуын қамтиды:
1.
өтініш иесі басшысының жоғары білімі
Мыналар:
1) мамандығы және біліктілігі, дипломның нөмірі және күні, берілген орны, оқу орнының атауы
2) басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні көрсетілген ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
2.
осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін, қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, жоғары білімді кем дегенде екі маманның болуы
Мыналар:
1) эколог мамандардың Т.А.Ә.;
2) олар атқаратын лауазымдар;
3) қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс өтілі (бұрынғы жұмыс орны, кезеңі, атқарған лауазымдары, жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні);
4) мамандығы және біліктілігі, дипломның нөмірі мен күні, берілген орны, оқу орнындарының атауы көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
3.
аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт
Өз зертханасының болуы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні, орны, берген орган, берілген аккредиттеу саласы, аккредиттеу жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны. Өз зертханасы болмаған жағдайда – шарттың нөмірі және күні, жасалған орны, зертханасы бар ұйымның атауы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні, берілген орны, берген органы, аккредиттеу саласы, аттестаттың жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
4.
қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен
Мыналар:
1) бағдарламалық кешеннің атауы;
2) бағдарламалық кешеннің өндірушісі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
3. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін экологиялық аудит жөніндегі қызметке жеке тұлғалар үшін мыналардың болуын қамтиды:
1.
жоғары білім
Мамандығы және біліктілігі, дипломның нөмірі мен күні, берген орны, оқу орнының атауы көрсетілген ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
2.
қоршаған ортаны қорғау саласындағы кемінде үш жыл, оның ішінде табиғат қорғау жобалау, нормалау саласындағы кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесі
Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс тәжірибесінің болуы (жұмыс орны, кезеңі, атқарған лауазымдары, жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні) туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
3.
аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт
Өз зертханасының болуы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні, орны, берген орган, берілген аккредиттеу саласы, аккредиттеу жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны. Өз зертханасы болмаған жағдайда – шарттың нөмірі және күні, жасалған орны, зертханасы бар ұйымның атауы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні, берілген орны, берген органы, аккредиттеу саласы, аттестаттың жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
4.
қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен
Мыналар:

1) наименования программного комплекса;
2) производителя программного комплекса (согласно приложению)
4. К деятельности по экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для юридических лиц включают наличие:
1.
у руководителя заявителя высшего образования
Форма сведений, содержащих информацию с указанием:
1) специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи диплома, наименования учебного заведения;
2) номера и даты приказа о принятии на работу в качестве руководителя и/или номера и даты индивидуального трудового договора (согласно приложению)
2
не менее двух экологических аудиторов, работающих в штате данного юридического лица
Форма сведений с указанием:
1) Ф.И.О экологических аудиторов;
2) занимаемых ими должностей;
3) номера и даты приказа о принятии на работу и/или номера и даты индивидуального трудового договора;
4) номера и даты выдачи лицензии с указанием подвида деятельности: экологический аудит (согласно приложению)
3
аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории
Форма сведений с указанием наличия собственной лаборатории, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации.
В случае отсутствия собственной лаборатории – номера и даты, места заключения договора, наименования организации, имеющей лабораторию, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата (согласно приложению)
4
программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду
Форма сведений с указанием:
1) наименования программного комплекса;
2) производителя программного комплекса (согласно приложению)
Приложение
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления деятельности
по выполнению работ и оказанию услуг
в области охраны окружающей среды
Формы сведений
о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области
охраны окружающей среды
1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических лиц:
1. Высшее образование:
Наименование специальности и квалификации ________________;
Номер диплома __________________________;
Дата выдачи диплома _____________________;
Место выдачи диплома ____________________;
Наименование учебного заведения, выдавшего диплом__________.

1) бағдарламалық кешеннің атауы;
2) бағдарламалық кешеннің өндірушісі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
4. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін экологиялық аудит жөніндегі қызметке заңды тұлғалар үшін мыналардың болуын қамтиды:
1.
өтініш иесі басшысының жоғары білімі
Мыналар:
1) мамандығы және біліктілігі, дипломның нөмірі және күні, берілген орны, оқу орнының атауы;
2) басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні көрсетілген ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
2.
осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін кемінде екі экологиялық аудитор
Мыналар:
1) эколог аудиторлардың аты-жөні;
2) атқаратын лауазымдары;
3) жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні;
4) қызметтің кіші түрі: экологиялық аудит көрсетілген лицензияның нөмірі мен күні көрсетілген ақпарат нысаны (қосымшаға сәйкес)
3.
аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт
Өз зертханасының болуы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні, берілген орны, берген орган, берілген аккредиттеу саласы, аккредиттеу жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны.
Өз зертханасы болмаған жағдайда – шарттың жасалған орны, нөмірі және күні, зертханасы бар ұйымның атауы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні, берілген орны, берген органы, аккредиттеу саласы, аттестаттың жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
4.
қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен
Мыналар:
1) бағдарламалық кешеннің атауы;
2) бағдарламалық кешеннің өндірушісі көрсетілген мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындау және қызметтерді
көрсету жөніндегі қызметті
жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік
талаптары және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесіне
қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысандары
1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызмет үшін жеке тұлғаларға:
1. Жоғары білім:
Мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
Дипломның нөмірі __________________________;
Диплом берілген күні_________________________;
Диплом берілген орны________________________;
Диплом берген оқу орнының атауы _________________________.

2. Практический опыт работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет:
Стаж работы в области охраны окружающей среды______________;
Место работы____________________________;
Период _________________________________;
Занимаемые должности ___________________;
Номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата индивидуального трудового договора _____________.
3. Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории:
Наличие собственной лаборатории_____________________;
Номер и дата аттестата аккредитации___________________;
Место выдачи аттестата_______________________________;
Орган, выдавший аттестат______________________________;
Область аккредитации_________________________________;
Срок действия аттестата аккредитации__________________;
В случае отсутствия собственной лаборатории:
Номер и дата заключения договора ______________________;
Место заключения договора______________________________;
Наименование организации, имеющей лабораторию__________;
Номер и дата аттестата аккредитации____________________;
Место выдачи аттестата_________________________________;
Орган, выдавший аттестат аккредитации__________________;
Область аккредитации___________________________________;
Срок действия аттестата аккредитации____________________.
4. Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
Наименование программного комплекса _____________________;
Производитель программного комплекса_____________________.
2. Для деятельности по природоохранному проектированию, нормированию для I категории хозяйственной и иной деятельности для юридических лиц:
1. Высшее образование (для руководителя):
Наименование специальности и квалификации ______________;
Номер диплома __________________________;
Дата выдачи диплома _____________________;
Место выдачи диплома ____________________;
Наименование учебного заведения, выдавшего диплом _________;
Номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя и/или номер и дата индивидуального трудового договора ________________.
2. Не менее двух специалистов, работающих в штате данного юридического лица, имеющих высшее образование с практическим опытом работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет:
Фамилия, имя, отчество специалиста-эколога _________________;
Занимаемая должность: _____________________________________;
Стаж работы в области охраны окружающей среды: ____________;
Прежнее место работы ________________;
Период работы _______________________;
Занимаемые должности ________________;
Номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с места работы и/или номер и дата индивидуального трудового договора___________________________________________________________;
Наименование специальности и квалификации ___________________;
Номер диплома __________________________;
Дата выдачи диплома _____________________;
Место выдачи диплома ____________________;
Наименование учебного заведения, выдавшего диплом ____________.

2. Қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі:
Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілі__________________;
Жұмыс орны________________________________;
Кезеңі______________________________________;
Атқаратын лауазымдары________________________;
Жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні__________.
3. Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
Өз зертханасының болуы _____________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ____________________;
Аттестат берілген жер ________________;
Аттестатты берген орган ________________;
Аккредиттеу саласы_________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ________________;
Өз зертханасы болмаған жағдайда:
Шарттың нөмірі және жасалған күні______________________;
Шарт жасалған орын ____________________________;
Зертханасы бар ұйымның атауы _______________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _________________;
Аттестат берілген орын _________________________;
Аккредиттеу аттестатын берген орган _________________;
Аккредиттеу саласы __________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі__________________.
4. Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен:
Бағдарламалық кешеннің атауы________________________;
Бағдарламалық кешеннің өндірушісі____________________.
2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызмет үшін заңды тұлғаларға:
1. Жоғары білімі (басшы үшін):
Мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
Дипломның нөмірі __________________________;
Диплом берілген күні_________________________;
Диплом берілген жер________________________;
Диплом берген оқу орнының атауы_________________________;
Басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні _____________.
2. Осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, жоғары білімді кем дегенде екі маман:
Эколог маманның тегі, аты, әкесінің аты ___________________;
Атқаратын лауазымы_______________________;
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыс өтілі ______________;
Бұрынғы жұмыс орны_________________________;
Жұмыс істеген кезеңі ______________________________________;
Атқарған лауазымдары________________________;
Жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні _________________________________________________________________;
Мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
Дипломның нөмірі __________________________;
Диплом берілген күні_________________________;
Диплом берілген жер________________________;
Диплом берген оқу орнының атауы_________________________.

3. Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории:
Наличие собственной лаборатории _____________________;
Номер и дата аттестата аккредитации _________________________;
Место выдачи аттестата _____________________________________;
Орган, выдавший аттестат ____________________________________;
Область аккредитации _______________________________________;
Срок действия аттестата аккредитации _________________________;
В случае отсутствия собственной лаборатории:
Номер и дата заключения договора ____________________________;
Место заключения договора ___________________________________;
Наименование организации, имеющей лабораторию _______________;
Номер и дата аттестата аккредитации __________________________;
Место выдачи аттестата _____________________________________;
Орган, выдавший аттестат аккредитации ________________________;
Область аккредитации _______________________________________;
Срок действия аттестата аккредитации _________________________.
4. Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
Наименование программного комплекса ________________________;
Производитель программного комплекса _______________________.
3. К деятельности по экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических лиц:
1. Высшее образование:
Наименование специальности и квалификации ____________________;
Номер диплома __________________________;
Дата выдачи диплома _____________________;
Место выдачи диплома ____________________;
Наименование учебного заведения, выдавшего диплом_____________.
2. Практический опыт работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования не менее одного года:
Стаж работы в области охраны окружающей среды ________________;
Место работы ___________________________;
Период _________________________________;
Занимаемые должности ___________________;
Номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата индивидуального трудового договора ______________.
3. Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории:
Наличие собственной лаборатории ____________________;
Номер и дата аттестата аккредитации ________________________;
Место выдачи аттестата ____________________________;
Орган, выдавший аттестат ______________________;
Область аккредитации __________________________;
Срок действия аттестата аккредитации ____________;
В случае отсутствия собственной лаборатории:
Номер и дата заключения договора _______________________;
Место заключения договора _____________________________;
Наименование организации, имеющей лабораторию _________;
Номер и дата аттестата аккредитации ____________________;
Место выдачи аттестата ________________________________;
Орган, выдавший аттестат аккредитации ___________________;
Область аккредитации __________________________;
Срок действия аттестата аккредитации ________________.

3. Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
Өз зертханасының болуы _____________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ____________________;
Аттестат берілген жер ________________;
Аттестатты берген орган ________________;
Аккредиттеу саласы_________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ________________.
Өз зертханасы болмаған жағдайда:
Шарттың нөмірі және жасалған күні______________________;
Шарт жасалған орын ____________________________;
Зертханасы бар ұйымның атауы _______________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _________________;
Аттестат берілген жер _________________________;
Аккредиттеу аттестатын берген орган _________________;
Аккредиттеу саласы __________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі__________________.
4. Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені:
Бағдарламалық кешеннің атауы________________________;
Бағдарламалық кешеннің өндірушісі____________________.
3. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін жеке тұлғаларға:
1. Жоғары білім:
Мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
Дипломның нөмірі __________________________;
Диплом берілген күні_________________________;
Диплом берілген орны________________________;
Дипломды берген оқу орнының атауы _________________________.
2. Қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс өтілі, соның ішінде экологиялық жобалау, нормалау саласында кемінде бір жыл:
Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілі
Жұмыс орны________________________________;
Кезеңі______________________________________;
Атқаратын лауазымдары________________________;
Жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні___________________.
3. Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
Өз зертханасының болуы _____________________;
Аккредитация аттестатының нөмірі және күні_________________;
Аттестат берілген жер ________________;
Аттестатты берген орган ________________;
Аккредиттеу саласы_________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ________________.
Өз зертханасы болмаған жағдайда:
Шарттың нөмірі және жасалған күні______________________;
Шарт жасалған орын ____________________________;
Зертханасы бар ұйымның атауы _______________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _________________;
Аттестат берілген орын _________________________;
Аккредиттеу аттестатын берген орган _________________;
Аккредиттеу саласы __________________________________;
Аттестаттың жарамдылық мерзімі _________________________.

4. Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
Наименование программного комплекса ________________________;
Производитель программного комплекса _______________________.
4. К деятельности по экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для юридических лиц:
1. Высшее образование (для руководителя):
Наименование специальности и квалификации __________________;
Номер диплома __________________________;
Дата выдачи диплома _____________________;
Место выдачи диплома ____________________;
Наименование учебного заведения, выдавшего диплом ____________;
Номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя и/или номер и дата индивидуального трудового договора ______________.
2. Не менее двух экологических аудиторов, работающих в штате данного юридического лица:
Фамилия, имя, отчество экологических аудиторов:______________;
Занимаемая должность: _______________________________________;
Номер и дата приказа о принятии на работу и/или номер и дата индивидуального трудового договора _______________________________;
Номера и даты выдачи лицензии с указанием подвида деятельности (экологический аудит)_________________________________.
3. Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории:
Наличие собственной лаборатории _____________________;
Номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
Место выдачи аттестата _____________________________;
Орган, выдавший аттестат _______________________;
Область аккредитации ___________________;
Срок действия аттестата аккредитации ____________________;
В случае отсутствия собственной лаборатории:
Номер и дата заключения договора _______________________;
Место заключения договора ______________________________;
Наименование организации, имеющей лабораторию ___________;
Номер и дата аттестата аккредитации _______________________;
Место выдачи аттестата _________________________________;
Орган, выдавший аттестат аккредитации ____________________;
Область аккредитации ___________________________;
Срок действия аттестата аккредитации _________________
4. Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
Наименование программного комплекса ________________________;
Производитель программного комплекса ________________________.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2012 года № 1684
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

4. Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу жөніндегі бағдарламалық кешен:
Бағдарламалық кешеннің атауы________________________;
Бағдарламалық кешеннің өндірушісі____________________.
4. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін заңды тұлғаларға:
1. Жоғары білімі (басшы үшін):
Мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
Дипломның нөмірі __________________________;
Диплом берілген күні_________________________;
Диплом берілген орны________________________;
Диплом берген оқу орнының атауы_________________________;
Басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні ______________.
2. Осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін, кем дегенде екі эколог аудиторының болуы:
Эколог аудиторының тегі, аты, әкесінің аты ___________________;
Атқаратын лауазымы_______________________;
Жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні_____________;
Қызметтің кіші түрі (экологиялық аудит) көрсетілген лицензияның берілген күні және нөмірі __________.
3. Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындау туралы шарт:
Өз зертханасының болуы _____________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ____________________;
Аттестатты берген орын ________________;
Аттестатты берген орган ________________;
Аккредиттеу саласы_________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ________________.
Өз зертханасы болмаған жағдайда:
Шарттың нөмірі және жасалған күні______________________;
Шарт жасалған орын ____________________________;
Зертханасы бар ұйымның атауы _______________________;
Аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _________________;
Аттестат берілген жер _________________________;
Аккредиттеу аттестатын берген орган _________________;
Аккредиттеу саласы __________________________________;
Аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі__________________.
4. Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені:
Бағдарламалық кешеннің атауы________________________;
Бағдарламалық кешеннің өндірушісі____________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1684 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2007 года № 457 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 205).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2011 года № 83 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2007 года № 457» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 17, ст. 202).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 123 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2007 года № 457 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды».

1. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 маусымдағы № 457 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 18, 205-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 маусымдағы № 457 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 ақпандағы № 83 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 17, 202-құжат).
3. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 маусымдағы № 457 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 123 қаулысы.