О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 237
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168) следующие изменения:
подпункты 3), 5), 6), 8), 9), 11), 12) пункта 1 исключить;
Положение о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2013 года № 237
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года № 310
Положение
о Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в регулируемых сферах, а именно, в области агропромышленного комплекса, сельского хозяйства, земледелия, семеноводства и регулирования рынка зерна, хлопковой отрасли, государственной поддержки обязательного страхования в растениеводстве, защиты и карантина растений, ветеринарии, обрабатывающей промышленности в части производства пищевых продуктов, включая напитки (кроме алкогольной продукции и этилового спирта), технического оснащения агропромышленного комплекса, животноводства, мелиорации, ирригации и дренажа, сельскохозяйственной науки; в области государственного регулирования производства биотоплива, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию государственных органов в сфере деятельности, отнесенной к его компетенции (далее - регулируемая сфера).
2. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан имеет ведомства:
1) государственное учреждение «Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»;
2) государственное учреждение «Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
3. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 3), 5), 6), 8), 9), 11), 12) тармақшалары алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 13 наурыздағы
№ 237 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 6 сәуірдегі
№ 310 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі – реттелетін салаларда, атап айтқанда агроөнеркәсіптік кешен, ауыл шаруашылығы, егіншілік, тұқым шаруашылығы және астық нарығын реттеу, мақта саласы, өсімдік шаруашылығында міндетті сақтандыруды мемлекеттік қолдау, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, ветеринария, сусындарды (алкогольді өнімдер мен этил спиртінен басқа) қоса алғанда, тамақ өнімдерін өндіру бөлігінде өңдеу өнеркәсібі, агроөнеркәсіптік кешенді техникалық жарақтандыру, мал шаруашылығы, мелиорация, ирригация және дренаж, ауыл шаруашылығы ғылымы саласында, биоотын өндірісін мемлекеттік реттеу саласында басшылықты, сондай-ақ заңнамада көзделген шектерде өзінің құзыретіне жатқызылған қызмет саласында (бұдан әрі – реттелетін сала) мемлекеттік органдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган болып табылады.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мынадай ведомстволары бар:
1) «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті» мемлекеттік мекемесі;
2) «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті» мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Лимит штатной численности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан утверждается Правительством Республики Казахстан.
Структура Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан утверждается в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: 010000, город Астана, район Сарыарка, улица Кенесары, 36.
10. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение «Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан».
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
12. Финансирование деятельности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Если Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
14. Миссия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - создание конкурентоспособного агропромышленного комплекса путем эффективного формирования и реализации политики государства в агропромышленном комплексе.

4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің штат санының лимитін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің құрылымы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Кенесары
көшесі, 36.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі» мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне кәсіпкерлік субъектілерімен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен
міндеттері
14. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің миссиясы – мемлекеттің агроөнеркәсіптік кешендегі саясатын тиімді қалыптастыру және іске асыру арқылы бәсекеге қабілетті агроөнеркәсіптік кешен құру.

15. Основными задачами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан являются:
1) формирование аграрной политики государства, стратегических планов, государственных и иных программ и проектов в регулируемых сферах;
2) формирование основ создания конкурентоспособного сельскохозяйственного товаропроизводства, обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационной готовности Республики Казахстан;
3) информационно-консультационное обеспечение агропромышленного комплекса;
4) осуществление межотраслевой координации и государственное управление в регулируемых сферах;
5) осуществление методического руководства деятельностью иных государственных органов в пределах своей компетенции;
6) осуществление иных задач, возложенных на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, в пределах своей компетенции.
16. Функции центрального аппарата.
Центральный аппарат:
1) формирует государственную политику в области:
агропромышленного комплекса;
зернового рынка;
карантина растений;
хлопковой отрасли;
2) осуществляет международное сотрудничество в области:
племенного животноводства;
карантина и защиты растений;
пчеловодства;
семеноводства;
безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
безопасности машин и оборудования;
3) разрабатывает отраслевые программы развития племенного животноводства, отраслевые программы сохранения и использования генофонда племенных животных, в том числе с ограниченным генофондом;
4) осуществляет разработку государственных научно-технических программ в области племенного животноводства;
5) осуществляет разработку систем информационного обеспечения в области племенного животноводства;
6) осуществляет разработку инструкции по бонитировке, оценке племенной ценности и воспроизводству животных;
7) осуществляет разработку методик и технических средств для оценки и генетического контроля племенной продукции (материала);
8) утверждает инструкции по бонитировке, оценке племенной ценности и воспроизводству животных;
9) утверждает стандарт породы;
10) разрабатывает минимальные показатели оценки племенных заводов, племенных хозяйств и племенных репродукторов;
11) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты по вопросам проведения испытаний и апробаций селекционных достижений в области животноводства;
12) разрабатывает формы племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и порядок их выдачи;

15. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің негізгі міндеттері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттің аграрлық саясатын, реттелетін салалардағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және өзге де бағдарламалар мен жобаларды қалыптастыру;
2) бәсекеге қабілетті ауыл шаруашылығы тауарының өндірісін құрудың негіздерін қалыптастыру, Қазақстан Республикасының азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру әзірлігін қамтамасыз ету;
3) агроөнеркәсіптік кешенді ақпараттық-консультативтік қамтамасыз ету;
4) реттелетін салаларда салааралық үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;
5) өз құзыреті шегінде өзге мемлекеттік органдардың қызметіне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;
6) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
16. Орталық аппараттың функциялары:
1) мынадай салаларда мемлекеттік саясатты қалыптастырады:
агроөнеркәсіптік кешен;
астық нарығы;
өсімдіктер карантині;
мақта саласы;
2) мынадай салаларда халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады:
асыл тұқымды мал шаруашылығы;
өсімдіктерді қорғау және олардың карантині;
бал ара шаруашылығы;
тұқым шаруашылығы;
ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі;
машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі;
3) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытудың салалық бағдарламаларын, асыл тұқымды, оның ішінде тектік қоры шектеулі малдардың тектік қорын сақтау мен пайдаланудың салалық бағдарламаларын әзірлейді;
4) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында мемлекеттік ғылыми-техникалық бағдарламалар әзірлеуді жүзеге асырады;
5) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында ақпараттық қамтамасыз ету жүйелерін әзірлеуді жүзеге асырады;
6) жануарларды бағалау, асыл тұқымдық құндылығын бағалау және өсімін молайту жөніндегі нұсқаулықтар әзірлеуді жүзеге асырады;
7) асыл тұқымды өнімді (материалды) бағалауға және генетикалық бақылауға арналған әдістемелер мен техникалық құралдар әзірлеуді жүзеге асырады;
8) жануарларды бағалау, асыл тұқымдық құндылығын бағалау және өсімін молайту жөніндегі нұсқаулықтарды бекітеді;
9) тұқым стандартын бекітеді;
10) асыл тұқымды мал зауыттарын, асыл тұқымды мал шаруашылықтарын және асыл тұқымды мал репродукторларын бағалаудың ең төменгі көрсеткіштерін әзірлейді;
11) өз құзыреті шегінде мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктерді сынақтан және байқаудан өткізуді жүргізу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
12) асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру тәртібін әзірлейді;

13) разрабатывает порядок присвоения статуса племенного животного;
14) разрабатывает и утверждает положение о Главном государственном инспекторе по племенному животноводству Республики Казахстан и государственных инспекторах по племенному животноводству;
15) разрабатывает и утверждает формы актов государственного инспектора по племенному животноводству, порядок их составления и выдачи;
16) разрабатывает и утверждает правила ведения племенной книги;
17) разрабатывает и утверждает правила ведения государственного регистра племенных животных;
18) разрабатывает и утверждает положение о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров, и осуществляет его признание;
19) разрабатывает формы учета племенной продукции (материала) по отраслям животноводства;
20) разрабатывает и утверждает перечень пород животных, подлежащих субсидированию в приоритетном порядке, в целях обеспечения доступности племенной продукции (материала) для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей;
21) разрабатывает порядок использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств в рамках программ развития племенного животноводства, сохранения и использования генофонда племенных животных, в том числе с ограниченным генофондом;
22) разрабатывает и утверждает порядок ведения информационной базы селекционной и племенной работы;
23) разрабатывает нормативы субсидий на каждый вид племенной продукции (материала);
24) разрабатывает порядок субсидирования по программам развития племенного животноводства;
25) организует, координирует и контролирует проведение прикладных научных исследований в области карантина растений;
26) утверждает положения о государственных инспекторах карантина растений;
27) разрабатывает правила по изъятию и уничтожению подкарантинной продукции, зараженной карантинными объектами, не подлежащей обеззараживанию или переработке;
28) разрабатывает фитосанитарные требования, предъявляемые к ввозимой подкарантинной продукции;
29) разрабатывает перечень подкарантинной продукции;
30) разрабатывает совместно с научно-исследовательскими организациями карантинные меры на основе научных принципов оценки фитосанитарного риска с учетом требований международных норм и рекомендаций;
31) определяет перечень должностных лиц, имеющих право на ношение форменной одежды (без погон), образцы форменной одежды (без погон) и порядок ношения;

13) асыл тұқымды мал мәртебесін беру тәртібін әзірлейді;
14) Қазақстан Республикасының Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы және асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі инспекторлар туралы ережені әзірлейді және бекітеді;
15) асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандарын, оларды жасау және беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
16) асыл тұқым кітабын жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
17) асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
18) экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ережені әзірлейді және бекітеді және оны тануды жүзеге асырады;
19) мал шаруашылығы салалары бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандарын әзірлейді;
20) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін асыл тұқымдық өнімге (материалға) қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында басымды тәртіппен субсидиялауға жататын мал тұқымдарының тізбесін әзірлейді және бекітеді;
21) жеке және заңды тұлғалардың асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту, асыл тұқымды, оның ішінде тектік қоры шектеулі малдың тектік қорын сақтау және пайдалану бағдарламалары шеңберінде бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалану тәртібін әзірлейді;
22) селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық базасын жүргізу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
23) асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) әрбір түріне субсидиялар нормативтерін әзірлейді;
24) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағдарламалары бойынша субсидиялау тәртібін әзірлейді;
25) өсімдіктер карантині саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
26) мемлекеттік өсімдіктер карантині инспекторлары туралы ережелерді бекітеді;
27) зарарсыздандыруға немесе қайта өңдеуге жатпайтын карантиндік объектілермен залалданған карантинге жататын өнімді алып қою және жою қағидаларын әзірлейді;
28) әкелінетін карантинге жататын өнімге қойылатын фитосанитариялық талаптарды әзірлейді;
29) карантинге жататын өнім тізбесін әзірлейді;
30) ғылыми-зерттеу ұйымдарымен бірлесіп, халықаралық нормалар мен ұсынымдардың талаптарын ескере отырып, фитосанитариялық тәуекелді бағалаудың ғылыми қағидаттарының негізінде карантиндік шараларды әзірлейді;
31) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар лауазымды тұлғалардың тізбесін, нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру тәртібін айқындайды;

32) обеспечивает в пределах своей компетенции защиту сведений, составляющих государственные секреты, а также сведений, засекреченных ими;
33) разрабатывает программы по организации лизинга сельскохозяйственной техники и оборудования, развитию селекции и семеноводства, технологии возделывания зерновых культур, сохранению плодородия почв, защите и карантину растений;
34) разрабатывает предложения по применению антидемпинговых мер в защиту производителей зерна;
35) разрабатывает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
36) утверждает формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении;
37) разрабатывает требования к порядку экспертизы качества зерна и выдаче паспорта качества зерна;
38) разрабатывает технические регламенты зерна и процессов его жизненного цикла;
39) разрабатывает правила ведения количественно-качественного учета зерна;
40) разрабатывает правила хранения зерна;
41) разрабатывает правила выдачи, обращения и погашения зерновых расписок;
42) разрабатывает правила проведения временного управления хлебоприемным предприятием;
43) разрабатывает правила использования системы электронных зерновых расписок;
44) разрабатывает и утверждает правила проведения мониторинга зернового рынка;
45) разрабатывает и утверждает положения о государственных зерновых инспекторах;
46) разрабатывает и утверждает типовые формы отчетности хлебоприемных предприятий;
47) разрабатывает требования к бланкам, на которых выписывается зерновая расписка, порядок их выпуска, приобретения, хранения и уничтожения, а также требования к образцу зерновых расписок;
48) разрабатывает и утверждает формы акта обследования хлебоприемного предприятия;
49) разрабатывает и утверждает в разрезе областей квоту закупа зерна в государственные ресурсы зерна;
50) разрабатывает и утверждает типовые формы договора поставки зерна в государственные ресурсы зерна между агентом и отечественным производителем зерна, а также агентом и экспортером зерна;
51) разрабатывает и утверждает типовые формы договора поставки зерна из государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка между агентом и зерноперерабатывающей организацией;
52) разрабатывает и утверждает типовые формы договора реализации муки, произведенной из зерна государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна, между зерноперерабатывающей и хлебопекарной организациями;

32) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің, сондай-ақ олармен құпияланған мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз етеді;
33) ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдығының лизингін ұйымдастыру, селекцияны және тұқым шаруашылығын, дәнді дақылдарды өсіру технологияларын дамыту, топырақ құнарлылығын сақтау, өсімдіктер қорғау және карантині бойынша бағдарламаларды әзірлейді;
34) астық өндірушілерін қорғауға демпингке қарсы шараларды қолдану жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді;
35) астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
36) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулының нысандарын бекітеді;
37) астық сапасын сараптау тәртібіне және астық сапасы паспортын беруге қойылатын талаптарды әзірлейді;
38) астық және оның тіршілік ету циклі процестері бойынша техникалық регламенттер әзірлейді;
39) астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларын әзірлейді;
40) астық сақтау қағидаларын әзірлейді;
41) астық қолхаттарын беру, айналымы және оны өтеу қағидаларын әзірлейді;
42) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларын әзірлейді;
43) электрондық астық қолхаттары жүйесін пайдалану қағидаларын әзірлейді;
44) астық нарығының мониторингін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
45) мемлекеттік астық инспекторлары туралы ережелерді әзірлейді және бекітеді;
46) астық қабылдау кәсіпорындары есептілігінің үлгілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
47) астық қолхаты жазылатын бланкілерге, оларды шығару, сатып алу, сақтау және жою тәртібіне, сондай-ақ астық қолхаттарының үлгілеріне қойылатын талаптарды әзірлейді;
48) астық қабылдау кәсіпорнын тексеру актісінің нысандарын әзірлейді және бекітеді;
49) облыстар бөлінісінде мемлекеттік астық ресурстарына астық сатып алу квотасын әзірлейді және бекітеді;
50) агент пен отандық астық өндіруші, сондай-ақ агент пен астық экспорттаушы арасындағы мемлекеттік астық ресурстарына астық жеткізу шартының үлгілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
51) ішкі нарықты реттеу мақсатында агент пен астықты қайта өңдеу ұйымы арасындағы мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астығы ресурстарынан астық жеткізу шартының үлгілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
52) астықты қайта өңдеу және нан пісіру ұйымдары арасындағы мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астығы ресурстарының астығынан өндірілген ұнды өткізу шартының үлгілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;

53) разрабатывает и утверждает формы подтверждения о соблюдении экспортером зерна обязательств по поставке зерна в государственные ресурсы зерна и его выдаче экспортеру зерна;
54) разрабатывает типовые формы публичных договоров между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна;
55) разрабатывает требования к созданию, функционированию и ликвидации фондов гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, условий участия хлебоприемных предприятий в системе гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, порядок получения гарантий фонда (фондов) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, порядок погашения обязательств по зерновым распискам фондом (фондами) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам;
56) организует разработку отраслевых программ развития пчеловодства;
57) осуществляет организацию научных исследований, направленных на охрану и воспроизводство пчел;
58) утверждает план породного районирования пчел в Республике Казахстан;
59) утверждает перечень средств защиты растений, минеральных удобрений и других препаратов, применяемых для обработки медоносных растений;
60) разрабатывает и представляет в Правительство Республики Казахстан программы в области защиты растений;
61) разрабатывает и представляет в Правительство Республики Казахстан перечень особо опасных вредных организмов;
62) организует и координирует осуществление заказов на прикладные научные исследования в области защиты растений;
63) организует, координирует и контролирует проведение прикладных научных исследований в области защиты растений, утверждает разработанные в результате исследований методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок и способы осуществления фитосанитарных мероприятий;
64) разрабатывает технические регламенты в сфере оборота пестицидов (ядохимикатов);
65) разрабатывает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами;
66) разрабатывает правила проведения регистрационных, производственных испытаний и государственной регистрации пестицидов (ядохимикатов);
67) разрабатывает и утверждает список пестицидов (ядохимикатов);
68) утверждает рекомендации и методические указания по осуществлению фитосанитарных мероприятий;

53) астықты экспорттаушының мемлекеттік астық ресурстарына астық жеткізу жөніндегі міндеттемелерін сақтауы және оны астықты экспорттаушыға беру туралы растау нысандарын әзірлейді және бекітеді;
54) астық қабылдау кәсіпорны мен астық иесі арасындағы жария шарттардың үлгілік нысандарын әзірлейді;
55) астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорларын құруға, жұмыс істеуіне және таратуға қойылатын талаптарды, астық қабылдау кәсіпорындарының астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесіне қатысу шарттарын, астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорының (қорларының) кепілдіктерін алу тәртібін, астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорының (қорларының) астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді өтеу тәртібін әзірлейді;
56) бал ара шаруашылығын дамытудың салалық бағдарламаларын әзірлеуді ұйымдастырады;
57) бал араларын қорғауға және өсімін молайтуға бағытталған ғылыми зерттеулерді ұйымдастыруды жүзеге асырады;
58) бал араларын Қазақстан Республикасында тұқымдық аудандастыру жоспарын бекітеді;
59) бал шырынды өсімдіктерді өңдеу үшін қолданылатын өсімдіктерді қорғау құралдарының, минералдық тыңайтқыштардың және басқа да препараттардың тізбесін бекітеді;
60) өсімдіктерді қорғау саласындағы бағдарламаларды әзірлейді және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады;
61) аса қауіпті зиянды организмдердің тізбесін әзірлейді және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады;
62) өсімдіктерді қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерге тапсырыстардың жүзеге асырылуын ұйымдастырады және үйлестіреді;
63) өсімдіктерді қорғау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды, зерттеулер нәтижесінде әзірленген фитосанитариялық іс-шараларды жүзеге асыру тәртібін және тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды бекітеді;
64) пестицидтер (улы химикаттар) айналымы саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді;
65) пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольді және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
66) пестицидтерді (улы химикаттарды) тіркеу, өндірістік сынақтарын жүргізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлейді;
67) пестицидтер (улы химикаттар) тізімін әзірлейді және бекітеді;
68) фитосанитариялық іс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі ұсынымдар мен әдістемелік нұсқауларды бекітеді;

69) утверждает формы протоколов и предписаний, а также порядок их составления и вынесения в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области защиты растений;
70) разрабатывает фитосанитарные нормативы, формы фитосанитарного учета, а также порядок их представления;
71) разрабатывает статистическую методологию по ведомственным статистическим наблюдениям;
72) утверждает методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок, способы осуществления фитосанитарных мероприятий, организовывает, координирует и контролирует проведение прикладных научных исследований в области защиты растений, а также согласовывает программы обучения (учебных программ) по подготовке и повышению квалификации специалистов по защите растений;
73) определяет порядок обезвреживания пестицидов (ядохимикатов), а также условия содержания специальных хранилищ (могильников) в надлежащем состоянии по согласованию с уполномоченными государственными органами в области охраны окружающей среды и здравоохранения;
74) разрабатывает программы по профилактике и диагностике особо опасных болезней животных;
75) организует ветеринарные научные исследования и переподготовку специалистов в области ветеринарии;
76) разрабатывает перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация, которых осуществляются за счет бюджетных средств;
77) утверждает по представлению местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств;
78) разрабатывает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила и другие нормативные правовые акты в области ветеринарии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
79) разрабатывает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности в области ветеринарии;
80) утверждает ветеринарные нормативы, основанные на достаточном научном обосновании и с учетом последствий для жизни и здоровья животных и человека, а также соответствующие международным требованиям;
81) разрабатывает правила аттестации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
82) разрабатывает технические регламенты в области ветеринарии;
83) утверждает порядок и нормативы формирования, использования и списания республиканского запаса ветеринарных препаратов;
84) утверждает порядок и нормативы списания ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок при их использовании, а также уничтожения по истечении сроков их хранения или признания непригодными для использования по назначению по результатам лабораторных исследований;

69) Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасына сәйкес хаттамалар мен нұсқамалардың нысандарын, сондай-ақ оларды жасау және шығару тәртібін бекітеді;
70) фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну тәртібін әзірлейді;
71) ведомстволық статистикалық байқаулар бойынша статистикалық әдіснаманы әзірлейді;
72) фитосанитариялық іс-шараларды жүзеге асыру тәртібін, тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды бекітеді, өсімдіктерді қорғау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды, сондай-ақ өсімдіктерді қорғау бойынша мамандарды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі оқыту бағдарламаларын (оқу бағдарламаларын) келіседі;
73) қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдармен келісім бойынша пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру тәртібін, сондай-ақ арнайы сақтауыштарды (көмбелерді) тиісті жай-күйде ұстау шарттарын айқындайды;
74) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі бағдарламаларды әзірлейді;
75) ветеринариялық ғылыми зерттеулерді және ветеринария саласындағы мамандарды қайта даярлауды ұйымдастырады;
76) профилактикасы, диагностикасы және оларды жою бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесін әзірлейді;
77) профилактикасы және диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесін облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының ұсынуы бойынша бекітеді;
78) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларды және ветеринария саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
79) ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
80) жеткілікті ғылыми негіздемеге негізделген және жануарлар мен адам өмірі және денсаулығы үшін салдарларды ескере отырып, сондай-ақ халықаралық талаптарға сәйкес келетін ветеринариялық нормативтерді бекітеді;
81) ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау қағидаларын әзірлейді;
82) ветеринария саласында техникалық регламенттерді әзірлейді;
83) ветеринариялық препараттардың республикалық запасын қалыптастыру, пайдалану және есептен шығару тәртібі мен нормативтерін бекітеді;
84) ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөптік қоспаларды пайдалану кезінде оларды есептен шығару, сондай-ақ оларды сақтау мерзімдері өткеннен кейін жою немесе зертханалық зерттеу нәтижелері бойынша мақсатына қарай пайдалануға жарамсыз деп тану тәртібі мен нормативтерін бекітеді;

85) разрабатывает порядок осуществления транспортировки (перемещений) перемещаемых (перевозимых) объектов в области ветеринарии на территории Республики Казахстан;
86) разрабатывает порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов в области ветеринарии с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории;
87) разрабатывает порядок присвоения и присваивает учетные номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
88) разрабатывает правила отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала;
89) утверждает инструкцию по осуществлению ветеринарно-санитарного контроля и надзора объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
90) разрабатывает типовое положение о подразделениях местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии;
91) разрабатывает порядок идентификации сельскохозяйственных животных;
92) разрабатывает правила функционирования процессингового центра;
93) разрабатывает правила регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей;
94) утверждает правила формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее;
95) разрабатывает порядок организации проведения убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации;
96) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) нормы, формы ветеринарного учета и отчетности, включая идентификационный учет;
97) разрабатывает порядок ведения, представления ветеринарного учета и отчетности, включая идентификационный учет;
98) разрабатывает и утверждает порядок проведения регистрации ветеринарных специалистов, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
99) разрабатывает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования к объектам производства, осуществляющим выращивание, реализацию животных;
100) разрабатывает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования к объектам производства, осуществляющим заготовку (убой животных), хранение, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения;

85) ветеринария саласындағы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыру тәртібін әзірлейді;
86) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, ветеринария саласындағы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін әзірлейді;
87) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөптік қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру тәртібін әзірлейді және береді;
88) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамаларын іріктеу қағидаларын әзірлейді;
89) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекітеді;
90) ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелері туралы үлгілік ережені әзірлейді;
91) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру тәртібін әзірлейді;
92) процессингтік орталықтың жұмыс істеу қағидаларын әзірлейді;
93) лазерлік станцияларды, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын әзірлейді;
94) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды қалыптастыру мен жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекітеді;
95) кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларын союды ұйымдастыру тәртібін әзірлейді;
96) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) нормаларды, бірдейлендіру есебін қоса алғанда, ветеринариялық есеп және есептілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
97) бірдейлендіру есебін қоса алғанда, ветеринариялық есепке алу және есептілікті жүргізу, ұсыну тәртібін әзірлейді;
98) ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын ветеринар мамандарды тіркеуді жүргізу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
99) жануарларды өсіруді, өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды әзірлейді;
100) жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (малды сою), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды әзірлейді;

101) разрабатывает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования к организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
102) разрабатывает порядок выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам;
103) разрабатывает и утверждает инструкции по проведению ветеринарных мероприятий против особо опасных болезней животных;
104) разрабатывает и утверждает порядок согласования нормативно-технической документации на новые усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки;
105) разрабатывает порядок аттестации ветеринарных врачей подразделений производственного контроля;
106) утверждает формы предписаний в области ветеринарии, порядок их составления и выдачи;
107) определяет порядок деления территории на зоны;
108) устанавливает порядок мониторинга безопасности ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
109) устанавливает порядок выдачи акта экспертизы ветеринарными лабораториями по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы перемещаемых (перевозимых) объектов государственного ветеринарного надзора;
110) утверждает образцы форменной одежды (без погон) государственных ветеринарно-санитарных инспекторов на ветеринарных контрольных постах и порядок их ношения;
111) утверждает правила осуществления мониторинга безопасности ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
112) разрабатывает натуральные нормы обеспечения государственных ветеринарно-санитарных инспекторов на ветеринарных контрольных постах форменной одеждой (без погон);
113) разрабатывает порядок осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора при перемещении перемещаемых (перевозимых) объектов через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза;
114) разрабатывает положение о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре;
115) устанавливает порядок определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы, требования ветеринарных нормативов;
116) разрабатывает научно-технические программы по селекции, сортоиспытанию и семеноводству;
117) прогнозирует объемы производства и реализации семян сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан;

101) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөптік қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды әзірлейді;
102) ветеринариялық құжаттарды беру тәртібін және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды әзірлейді;
103) жануарлардың аса қауіпті ауруларына қарсы ветеринариялық іс-шараларды жүргізу жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлейді және бекітеді;
104) жаңадан жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөптік қоспаларға нормативтік-техникалық құжаттамаларды келісу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
105) өндірістік бақылау бөлімшелерінің ветеринариялық дәрігерлерін аттестаттау тәртібін әзірлейді;
106) ветеринария саласындағы нұсқамалардың нысандарын, оларды жасау мен беру тәртібін бекітеді;
107) аумақтарды аймақтарға бөлу тәртібін айқындайды;
108) ветеринариялық препараттар, жемшөп және жемшөптік қоспалар қауіпсіздігінің мониторингін жүргізу тәртібін белгілейді;
109) мемлекеттік ветеринариялық қадағалаудың орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерін диагностикалау немесе ветеринариялық-санитариялық сараптау нәтижелері бойынша ветеринариялық зертханалардың сараптау актілерін беру тәртібін белгілейді;
110) ветеринариялық бақылау бекеттеріндегі мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлардың нысанды киім (погонсыз) үлгісін және оны киіп жүру тәртібін бекітеді;
111) ветеринариялық препараттар, жемшөп және жемшөптік қоспалар қауіпсіздігінің мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекітеді;
112) ветеринариялық бақылау бекеттеріндегі мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларды нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлейді;
113) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өтуі кезiндегi мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру тәртiбiн әзірлейді;
114) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау туралы ережені әзірлейді;
115) ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының және (немесе) антибиотиктері, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының серияларының (партияларының) ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестiгiн айқындау тәртiбiн белгiлейдi;
116) селекция, сорттық сынау және тұқым шаруашылығы жөніндегі ғылыми-техникалық бағдарламаларды әзірлейді;
117) Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымдарын өндіру және өткізу көлемдерін болжайды;

118) разрабатывает программы подготовки и переподготовки научных кадров в области семеноводства;
119) вносит в уполномоченный государственный орган по техническому регулированию и метрологии предложения по совершенствованию существующих государственных стандартов и других нормативных документов по стандартизации в области семеноводства;
120) разрабатывает порядок аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян лабораторий по экспертизе качества семян;
121) разрабатывает перечни родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность оцениваются по данным государственного испытания или заявителя;
122) утверждает порядок проведения апробации сортовых посевов;
123) утверждает порядок установления ежегодных квот производства оригинальных и реализации элитных семян, подлежащих субсидированию, для аттестованных субъектов семеноводства;
124) утверждает методики проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
125) утверждает положение о республиканской комиссии по вопросам сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
126) разрабатывает порядок осуществления сортового и семенного контроля, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;
127) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты по вопросам сортоиспытания, семеноводства и формы документации на семена;
128) разрабатывает технические регламенты в области семеноводства;
129) разрабатывает и утверждает схемы и методы ведения первичного, элитного и промышленного (массового) семеноводства;
130) утверждает Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений;
131) утверждает формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении;
132) утверждает правила регистрации оригинаторов сортов;
133) утверждает технологические требования, схемы производства, правила хранения и реализации семян, обеспечивающие их количественную и качественную сохранность;
134) устанавливает порядок и сроки проведения сортообновления и сортосмены;
135) определяет порядок организации заготовки, обработки, хранения и использования семян сельскохозяйственных растений;

118) тұқым шаруашылығы саласында ғылыми кадрларды даярлау және қайта даярлау бағдарламаларын әзірлейді;
119) техникалық реттеу және метрология жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға тұқым шаруашылығы саласындағы стандарттау жөніндегі қолданыстағы мемлекеттік стандарттарды және басқа да нормативтік құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;
120) бірегей және элиталық тұқымды, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды өндірушілерді, тұқым өткізушілерді, тұқым сараптамасы жөніндегі зертханаларды аттестаттау тәртібін әзірлейді;
121) патент қабілеттілігі мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттік сынау немесе өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктер тектері мен түрлерінің тізбелерін әзірлейді;
122) сорттық егістерді байқаудан өткізуді жүргізу тәртібін бекітеді;
123) тұқым шаруашылығының аттестатталған субъектілері үшін субсидиялауға жататын бірегей тұқымдарды өндірудің және элиталық тұқымдарды өткізудің жыл сайынғы квоталарын белгілеу тәртібін бекітеді;
124) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сорттық сынауды жүргізу әдістемелерін бекітеді;
125) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сорттық сынау мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережені бекітеді;
126) сорттық және тұқымдық бақылауды, жерге егіп бағалауды, зертханалық сорттық сынауларды, тұқым сапасын сараптауды жүзеге асыру тәртібін әзірлейді;
127) сорттық сынау, тұқым шаруашылығы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және тұқымға арналған құжаттама нысандарын әзірлейді және бекітеді;
128) тұқым шаруашылығы саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді;
129) бастапқы, элиталық және өнеркәсіптік (жаппай) тұқым шаруашылығын жүргізудің схемалары мен әдістерін әзірлейді және бекітеді;
130) Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекітеді;
131) Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалардың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулының нысандарын бекітеді;
132) сорттардың оригинаторларын тіркеу қағидаларын бекітеді;
133) тұқымдарды өндірудің технологиялық талаптарын, схемаларын, олардың сандық және сапалық сақталуын қамтамасыз ететін тұқымдарды сақтау және өткізу қағидаларын бекітеді;
134) сорт жаңарту және сорт ауыстыру тәртібі мен мерзімдерін белгілейді;
135) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдарын дайындауды, өңдеуді, сақтауды және пайдалануды ұйымдастыру тәртібін айқындайды;

136) устанавливает формы описания сорта с заключением на выдачу патента, заключения о патентоспособности сорта;
137) устанавливает квалификационные требования, которым должны соответствовать аттестованные субъекты семеноводства;
138) определяет ежегодные квоты по каждому виду семян, подлежащих субсидированию по оригинальным семенам, - для каждого аттестованного субъекта в области семеноводства;
139) определяет ежегодные квоты по каждому виду семян, подлежащих субсидированию по элитным семенам, - для каждой административно-территориальной единицы;
140) устанавливает предельную цену реализации на подлежащие субсидированию семена в пределах квот, определяемых в соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве»;
141) устанавливает форму и сроки представления страхователем, страховщиком, агентом и обществом информации и документов, необходимых для осуществления им контрольных функций;
142) совершенствует правовые и экономические условия для развития растениеводства;
143) изучает ситуацию состояния отрасли растениеводства в республике и зарубежом;
144) разрабатывает государственные и иные программы в области растениеводства;
145) разрабатывает и утверждает методику определения площадей гибели посевов;
146) подготавливает и вносит в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложения о разработке технических регламентов, актуализации и унификации нормативных документов по стандартизации;
147) осуществляет формирование и реализацию государственного социального заказа в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
148) создает советы по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями;
149) представляет информацию по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган;
150) оказывает информационную, консультативную, методическую поддержку неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ;
151) вырабатывает приоритетные направления межгосударственных экономических связей в области агропромышленного комплекса;
152) реализует государственную политику в области научного обеспечения агропромышленного комплекса и подготовки кадров;
153) вносит предложения по вопросам совершенствования нормативной правовой базы, ценовой, технической, таможенной, налоговой, кредитной, страховой деятельности, а также в сфере технического регулирования и политики государства в области агропромышленного комплекса;

136) патент беруге арналған қорытындымен қоса, сорт сипаттамасының, сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысандарын белгілейді;
137) аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері сәйкес болуы тиіс біліктілік талаптарын белгілейді;
138) тұқым шаруашылығы саласында аттестатталған әрбір субъекті үшін бірегей тұқымдар бойынша субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталарды айқындайды;
139) әрбір әкімшілік-аумақтық бірлік үшін элиталық тұқымдар бойынша субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталарды айқындайды;
140) «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 20) тармақшасына сәйкес айқындалатын квоталар шегінде субсидиялауға жататын тұқымдарды өткізудің шекті бағасын белгілейді;
141) бақылау функцияларын жүзеге асыруы үшін қажетті ақпарат пен құжаттардың нысаны мен сақтандырушының, сақтанушының, агенттің және қоғамның оларды ұсыну мерзімдерін белгілейді;
142) өсімдік шаруашылығын дамыту үшін құқықтық және экономикалық жағдайларды жетілдіреді;
143) республикадағы және шетелдегі өсімдік шаруашылығы саласы жай-күйінің ахуалын зерделейді;
144) өсімдік шаруашылығы саласындағы мемлекеттік және өзге де бағдарламаларды әзірлейді;
145) егістердің жойылу алаңдарын айқындау әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
146) техникалық регламенттерді әзірлеу, стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарды өзекті ету және біріздендіру туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен дайындайды және енгізеді;
147) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асырады;
148) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңестер құрады;
149) уәкілетті органға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру жөніндегі ақпаратты ұсынады;
150) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдарға ақпараттық, консультативтік, әдістемелік қолдау көрсетеді;
151) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекетаралық экономикалық байланыстардың басым бағыттарын әзірлейді;
152) агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және кадрларды даярлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
153) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру, бағалық, техникалық, кедендік, салықтық, кредиттік, сақтандыру қызметі, сондай-ақ техникалық реттеу және мемлекеттік саясат саласындағы мәселелер бойынша ұсыныстар енгізеді;

154) осуществляет анализ статистической информации по развитию отраслей агропромышленного комплекса;
155) осуществляет анализ состояния и результатов производственно-хозяйственной деятельности по отраслям и видам деятельности, балансов потребления и производства сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки;
156) создает условия для развития системы кредитных товариществ, осуществляющих кредитование в агропромышленном комплексе, улучшения доступа субъектов агропромышленного комплекса к кредитным ресурсам;
157) организует информационно-маркетинговое обеспечение агропромышленного комплекса;
158) разрабатывает государственные, отраслевые (секторальные) программы развития агропромышленного комплекса;
159) разрабатывает мероприятия по техническому оснащению субъектов агропромышленного комплекса и развитию сельскохозяйственного машиностроения;
160) проводит мониторинг цен и рынков продовольственных товаров;
161) проводит мониторинг состояния продовольственной безопасности;
162) проводит мониторинг развития агропромышленного комплекса и реализации государственных и отраслевых программ в данной сфере;
163) разрабатывает мероприятия по переходу отраслей агропромышленного комплекса на международные стандарты;
164) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения о выпуске материальных ценностей из государственного резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок и по перечню организаций, участвующих в выпуске материальных ценностей из государственного резерва, объемам и ценам выпускаемых материальных ценностей;
165) развивает оптимальные формы взаимодействия субъектов агропромышленного комплекса;
166) организует систему товародвижения продукции агропромышленного комплекса;
167) вносит предложения о создании, развитии, реорганизации, ликвидации специализированных организаций;
168) утверждает рекомендуемые схемы специализации регионов по оптимальному использованию сельскохозяйственных угодий для производства конкретных видов сельскохозяйственной продукции;
169) разрабатывает и утверждает правила регистрации залога сельскохозяйственных животных;
170) разрабатывает правила государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
171) разрабатывает правила государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;

154) агроөнеркәсіптік кешен салаларын дамыту жөніндегі статистикалық ақпаратты талдауды жүзеге асырады;
155) салалар және қызмет түрлері бойынша өндірістік-шаруашылық қызметтің жай-күйін және нәтижелерін, ауыл шаруашылығы өнімдерін және оны қайта өңдеу өнімдерін тұтыну және өндіру теңгерімдерін талдауды жүзеге асырады;
156) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік ресурстарға қолжетімділігін жақсарту үшін агроөнеркәсіптік кешенде кредиттеуді жүзеге асыратын кредиттік серіктестіктер жүйесін дамытуға жағдайлар жасайды;
157) агроөнеркәсіптік кешенді ақпараттық-маркетингтік қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
158) агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың мемлекеттік, салалық (секторалдық) бағдарламаларын әзірлейді;
159) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін техникалық жарақтау және ауыл шаруашылығы машина жасауды дамыту жөніндегі іс-шараларды әзірлейді;
160) азық-түлік тауарларының бағалары мен нарықтарының мониторингін жүргізеді;
161) азық-түлік қауіпсіздігі жай-күйінің мониторингін жүргізеді;
162) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту және осы саладағы мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру мониторингін жүргізеді;
163) агроөнеркәсіптік кешен салаларын халықаралық стандарттарға көшіру жөніндегі іс-шараларды әзірлейді;
164) Қазақстан Республикасының Үкіметіне нарыққа реттеушілік әсер ету үшін мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы және мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығаруға қатысатын ұйымдардың тізбесі, шығарылатын материалдық құндылықтардың көлемі мен бағалары бойынша ұсыныстар енгізеді;
165) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің оңтайлы өзара іс-қимыл жасау нысандарын дамытады;
166) агроөнеркәсіптік кешен өнімдерінің тауар қозғалысы жүйесін ұйымдастырады;
167) мамандандырылған ұйымдарды құру, дамыту, қайта ұйымдастыру, тарату туралы ұсыныстар енгізеді;
168) ауыл шаруашылығы өнімінің нақты түрлерін өндіру үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын оңтайлы пайдалану бойынша ұсынылатын өңірлердің мамандану схемаларын бекітеді;
169) ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
170) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол құрылысы машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлейді;
171) тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол құрылысы машиналары мен механизмдерінің, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлейді;

172) разрабатывает правила ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
173) разрабатывает правила приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости;
174) утверждает отраслевую систему поощрения;
175) утверждает форму обязательства получателя субсидий;
176) разрабатывает перечень социально значимых продовольственных товаров;
177) разрабатывает правила формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
178) разрабатывает рекомендуемые схемы специализации регионов по оптимальному использованию сельскохозяйственных угодий для производства конкретных видов сельскохозяйственной продукции;
179) определяет по согласованию с уполномоченным органом порядок создания и эксплуатации государственных информационных систем, взаимодействующих с государственными электронными информационными ресурсами, а также оказания электронных услуг с применением этих информационных систем;
180) разрабатывает и согласовывает с уполномоченным органом инвестиционные проекты и программы в сфере информатизации и «электронного правительства»;
181) обеспечивает формирование «электронного правительства», развитие государственных электронных информационных ресурсов и государственных информационных систем, информационно-коммуникационных сетей государственных органов, обеспечение их совместимости и взаимодействия в едином информационном пространстве Республики Казахстан;
182) обеспечивает учет и регистрацию государственных электронных информационных ресурсов и государственных информационных систем, а также депонирование;
183) разрабатывает правила проведения мониторинга хлопкового рынка;
184) разрабатывает и утверждает форму (образец) и описание хлопковой расписки;
185) разрабатывает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и экспертной организации;
186) разрабатывает порядок проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца;
187) разрабатывает формы (образца) удостоверения о качестве хлопка-сырца;

172) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол құрылысы машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу қағидаларын әзірлейді;
173) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол құрылысы машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидаларын әзірлейді;
174) салалық көтермелеу жүйесін бекітеді;
175) субсидиялар алушы міндеттемесінің нысанын бекітеді;
176) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесін әзірлейді;
177) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану қағидаларын әзірлейді;
178) ауыл шаруашылығы өнімінің нақты түрлерін өндіру үшін ауыл шаруашылығы жерлерін оңтайлы пайдалану бойынша ұсынылатын өңірлердің мамандану схемаларын әзірлейді;
179) уәкілетті органмен келісім бойынша мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстармен өзара іс-қимыл жасайтын мемлекеттік ақпараттық жүйелерді құру және пайдалану, сондай-ақ осы ақпараттық жүйелерді қолдана отырып электрондық қызметтер көрсету тәртібін айқындайды;
180) ақпараттандыру және «электрондық үкімет» саласындағы инвестициялық жобалар мен бағдарламаларды әзірлейді және уәкілетті органмен келіседі;
181) «электрондық үкіметті» қалыптастыруды, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар мен мемлекеттік ақпараттық жүйелерді, мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық желілерін дамытуды, олардың Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық кеңістігіндегі үйлесімділігі мен өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді;
182) мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар мен мемлекеттік ақпараттық жүйелердің есепке алынуы мен тіркелуін, сондай-ақ депонирленуін қамтамасыз етеді;
183) мақта нарығының мониторингін жүргізу қағидаларын әзірлейді;
184) мақта қолхатының нысаны (үлгісі) мен сипатын әзірлейді және бекітеді;
185) мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі және сараптама ұйымы бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
186) шитті мақта сапасын сараптауды жүргізу және шитті мақта сапасы туралы куәлік беру қағидаларын әзірлейді;
187) шитті мақта сапасы туралы куәліктің нысандарын (үлгілерін) әзірлейді

188) разрабатывает формы (образца) паспорта качества хлопка-волокна;
189) разрабатывает и утверждает положения о государственных инспекторах в области развития хлопковой отрасли;
190) разрабатывает перечень и формы документов учета, сроков представления отчетности по вопросам соблюдения квалификационных требований к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
191) разрабатывает типовые формы договоров хранения хлопка-сырца и переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно;
192) разрабатывает правила проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна;
193) разрабатывает правила деятельности и ликвидации фондов гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам;
194) разрабатывает правила участия хлопкоперерабатывающих организаций в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам;
195) разрабатывает правила получения гарантий фондов гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам;
196) разрабатывает правила погашения обязательств фондами гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам;
197) разрабатывает правила ведения количественно-качественного учета хлопка;
198) разрабатывает правила формирования, хранения и использования государственных ресурсов семян хлопчатника;
199) разрабатывает правила субсидирования экспертизы качества хлопка-сырца при приемке на хлопкоперерабатывающие организации;
200) разрабатывает правила организации технологического процесса первичной переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно;
201) разрабатывает правила проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией;
202) разрабатывает правила выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок;
203) определяет порядок отпуска хлопка по требованию держателя складского свидетельства, содержащего сведения о залоге;
204) представляет Республику Казахстан в международных организациях по обеспечению безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
205) разрабатывает отраслевые (секторальные) программы в области безопасности пищевой продукции;
206) создает консультативно-совещательные органы по вопросам безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
207) разрабатывает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила и нормативы, технические регламенты, нормативные документы в области безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;

188) мақта талшығы сапасы паспортының нысандарын (үлгілерін) әзірлейді;
189) мақта саласын дамыту саласындағы мемлекеттік инспекторлар туралы ережелерді әзірлейді және бекітеді;
190) мақта қолхаттарын бере отырып, қоймалық қызмет бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын сақтау мәселелері бойынша есеп құжаттарының, есептілік ұсыну мерзімдерінің тізбесі мен нысандарын әзірлейді;
191) шитті мақтаны сақтау және шитті мақтаны мақта талшығына қайта өңдеу шарттарының үлгі нысандарын әзірлейді;
192) мақта талшығының сапасын сараптауды жүргізу және мақта талшығы сапасының паспортын беру қағидаларын әзірлейді;
193) мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорларының қызметі мен оларды тарату қағидаларын әзірлейді;
194) мақта өңдеу ұйымдарының мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесіне қатысуы қағидаларын әзірлейді;
195) мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорларының кепілдік алу қағидаларын әзірлейді;
196) мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорларының міндеттемелерін өтеу қағидаларын әзірлейді;
197) мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларын әзірлейді;
198) мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалануды жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді;
199) мақта өңдеу ұйымдарына қабылдау кезінде шитті мақтаның сапасын сараптауды субсидиялау қағидаларын әзірлейді;
200) шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы қайта өңдеудің технологиялық процесін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді;
201) мақта өңдеу ұйымдарын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларын әзірлейді;
202) мақта қолхаттарын беру, оның айналымы, күшін жою және өтеу қағидаларын әзірлейді;
203) кепіл туралы мәліметтері бар қойма куәлігін ұстаушының талабы бойынша мақтаны босату тәртібін айқындайды;
204) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының атынан өкілдік етеді;
205) тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы салалық (секторалдық) бағдарламаларды әзірлейді;
206) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші органдарын құрады;
207) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидалар мен нормативтерді, ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы техникалық регламенттерді, нормативтік құжаттарды әзірлейді;

208) определяет порядок проведения ветеринарно-санитарной экспертизы, продукции и сырья животного происхождения;
209) разрабатывает нормативные правовые акты в области безопасности машин и оборудования, за исключением утверждения технического регламента;
210) разрабатывает в пределах своей компетенции технические регламенты в области обеспечения безопасности машин и оборудования;
211) участвует в реализации государственной политики по вопросам гендерного равенства;
212) вносит предложения в уполномоченный орган и Правительство Республики Казахстан по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей;
213) вносит предложения в Правительство Республики Казахстан по определению предельных объемов производственных мощностей по производству биотоплива;
214) вносит предложения по разработке наукоемких технологий в области производства биотоплива;
215) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты в области государственного регулирования производства биотоплива;
216) разрабатывает и утверждает перечень необходимых сведений для утверждения паспорта производства биотоплива;
217) разрабатывает технические регламенты в области производства и оборота биотоплива;
218) разрабатывает и утверждает правила применения контрольных приборов учета, обеспечивающих автоматизированную передачу информации об объемах производства биотоплива;
219) разрабатывает порядок установления квот на пищевое сырье, используемое для последующей переработки в биотопливо, в случае угрозы продовольственной безопасности;
220) участвует в разработке предложений и реализации государственной политики в области науки и научно-технической деятельности, координации работы по проведению научных исследований в соответствующей отрасли;
221) участвует в формировании приоритетных направлений фундаментальных и прикладных научных исследований в соответствующей отрасли;
222) организует разработку научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и осуществление их реализации в соответствующей отрасли;
223) вносит в уполномоченный орган предложения по кандидатурам для включения в состав национальных научных советов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке»;
224) вносит в уполномоченный орган предложения по формированию перечня субъектов базового финансирования в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке»;
225) утверждает отчеты по выполненным научным, научно-техническим проектам и программам в соответствующей отрасли, финансируемым из государственного бюджета;

208) жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу тәртібін айқындайды;
209) техникалық регламентті бекітуді қоспағанда, машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
210) өз құзыреті шегінде машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді;
211) гендерлік теңдік мәселелері жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
212) Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру бойынша уәкілетті органға және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізеді;
213) биоотын өндірісі бойынша өндірістік қуаттылықтардың шекті көлемдерін айқындау бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізеді;
214) биоотын өндірісі саласындағы ғылымды көп қажет ететін технологияларды әзірлеу жөніндегі ұсыныстар енгізеді;
215) өз құзыреті шегінде биоотын өндірісін мемлекеттік реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
216) биоотын өндірісінің паспортын бекіту үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзірлейді және бекітеді;
217) биоотын өндірісі және айналымы саласында техникалық регламенттерді әзірлейді;
218) биоотын өндірісінің көлемі туралы ақпаратты автоматтандырылған түрде беруді қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптарын қолдану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
219) азық-түлік қауіпсіздігіне қатер төнген жағдайда кейіннен биоотынға қайта өңдеу үшін пайдаланылатын тамақ шикізатына квоталарды белгілеу тәртібін әзірлейді;
220) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы ұсыныстарды әзірлеуге және мемлекеттік саясатты іске асыруға, тиісті салада ғылыми зерттеулерді жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіруге қатысады;
221) тиісті салада іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің басым бағыттарын қалыптастыруға қатысады;
222) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастырады және оларды тиісті салада іске асыруды жүзеге асырады;
223) «Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұлттық ғылыми кеңестердің құрамына енгізу үшін кандидатуралар бойынша ұсыныстарды уәкілетті органға енгізеді;
224) «Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес базалық қаржыландыру субъектілерінің тізбесін қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды уәкілетті органға енгізеді;
225) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті салада орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар жөніндегі есептерді бекітеді;

226) вносит предложения уполномоченному органу по государственному имуществу по определению предмета и цели деятельности республиканского государственного предприятия, а также вида республиканского государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность;
227) рассматривает, согласовывает, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» и утверждает планы развития республиканских государственных предприятий и отчеты по их исполнению;
228) разрабатывает проект решения Правительства Республики Казахстан о реализации приоритетного права на приобретение стратегического объекта;
229) проводит анализ обеспеченности производителей сельскохозяйственной продукции нефтепродуктами и представляет его результаты в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов;
230) информирует население о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению, ведет пропагандистскую и контрпропагандистскую деятельность с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов;
231) вносит предложения по совершенствованию системы национальной безопасности;
232) обеспечивает соблюдение законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности;
233) разрабатывает и утверждает акты, касающиеся форм обязательной ведомственной отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»;
234) определяет потребность в кадрах в регулируемой сфере;
235) разрабатывает профессиональные стандарты совместно с отраслевыми объединениями работодателей и отраслевыми объединениями работников;
236) утверждает порядок подтверждения соответствия и присвоения квалификации специалистов с учетом мнения республиканских объединений работодателей и объединений работников;
237) утверждает отраслевые рамки квалификаций с учетом мнения отраслевых объединений работодателей и отраслевых объединений работников;
238) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты в области:
агропромышленного комплекса;
зернового рынка;
племенного животноводства;
ветеринарии, карантина и защиты растений;
растениеводства;
хлопковой отрасли;
пчеловодства;
безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
государственного регулирования производства биотоплива.
17. Функции ведомств Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:

226) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің мәнін және мақсатын, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынның түрін (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) айқындау бойынша ұсыныстар енгізеді;
227) республикалық мемлекеттік кәсіпорындарды дамыту жоспарларын және оларды орындау жөніндегі есептерді «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда қарайды, келіседі және бекітеді;
228) Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық объектіге ие болудың басым құқығын іске асыру туралы шешімінің жобасын әзірлейді;
229) ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің мұнай өнімдерімен қамтамасыз етілуін талдауды жүргізеді және оның нәтижелерін мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынады;
230) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы халықты хабардар етеді, насихаттау және насихаттауға қарсы қызметті жүргізеді;
231) ұлттық қауіпсіздік жүйесін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды енгізеді;
232) ұлттық қауіпсіздік саласындағы заңдардың және өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуын қамтамасыз етеді;
233) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті ведомстволық есептілік, тексеру парақтары, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдері нысандарына қатысты актілерді әзірлейді және бекітеді;
234) реттелетін салада кадрларға қажеттілікті айқындайды;
235) салалық жұмыс берушілер бірлестіктерімен және салалық жұмыскерлер бірлестіктерімен бірлесіп кәсіптік стандарттарды әзірлейді;
236) республикалық жұмыс берушілер бірлестіктерінің және жұмыскерлер бірлестіктерінің пікірін ескере отырып, мамандардың біліктілікке сәйкестігін растау және оны беру тәртібін бекітеді;
237) салалық жұмыс берушілер бірлестіктерінің және салалық жұмыскерлер бірлестіктерінің пікірін ескере отырып, салалық біліктілік шеңберлерін бекітеді;
238) мынадай салалардағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді:
агроөнеркәсіптік кешен;
астық нарығы;
асыл тұқымды мал шаруашылығы;
ветеринария, өсімдіктер карантині және оларды қорғау;
өсімдік шаруашылығы;
мақта саласы;
бал ара шаруашылығы;
тұқым шаруашылығы;
ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі;
биоотын өндірісін мемлекеттік реттеу.
17. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі ведомстволарының функциялары:

1) реализует государственную политику в области:
агропромышленного комплекса;
зернового рынка;
племенного животноводства;
ветеринарии;
карантина и защиты растений;
растениеводства;
хлопковой отрасли;
пчеловодства;
безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
государственного регулирования производства биотоплива;
2) проводит ведомственные статистические наблюдения и обеспечивает формирование статистической информации в области племенного животноводства в соответствии со статистической методологией, утвержденной уполномоченным органом в области государственной статистики;
3) ведет мониторинг данных о бонитировке и информирует заинтересованные лица о ее результатах;
4) ведет мониторинг данных государственного регистра племенных животных и информирует заинтересованные лица о его результатах;
5) ведет и издает государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан в области племенного животноводства;
6) определяет породный, качественный и количественный состав племенных животных-производителей в племенных центрах совместно с научными организациями в рамках программ развития племенного животноводства, сохранения и использования генофонда племенных животных, в том числе с ограниченным генофондом;
7) осуществляет прием уведомлений от физических и юридических лиц о начале деятельности в области племенного животноводства в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об административных процедурах»;
8) ведет реестр физических и юридических лиц, уведомивших уполномоченный орган о начале деятельности в области племенного животноводства, и вносит в него изменения и дополнения;
9) проводит испытание и апробацию новых селекционных достижений в животноводстве;
10) осуществляет контроль за исполнением законодательства Республики Казахстан о племенном животноводстве;
11) осуществляет государственный контроль за качеством услуг по бонитировке и воспроизводству племенных животных, оказываемых субъектами в области племенного животноводства;
12) осуществляет государственный контроль за состоянием селекционной и племенной работы, ее учета и отчетности у субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, получивших субсидии за счет бюджетных средств на основании программ развития племенного животноводства;
13) осуществляет государственный контроль за соответствием требованиям законодательства Республики Казахстан условий содержания, кормления животных, а также хранения племенной продукции (материала) субъектами в области племенного животноводства;

1) мынадай салаларда мемлекеттік саясатты іске асырады:
агроөнеркәсіптік кешен;
астық нарығы;
асыл тұқымды мал шаруашылығы;
ветеринария;
өсімдіктер карантині және оларды қорғау;
өсімдік шаруашылығы;
мақта саласы;
бал ара шаруашылығы;
ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі;
биоотын өндірісін мемлекеттік реттеу;
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізеді және статистикалық ақпарат қалыптастыруды қамтамасыз етеді;
3) бағалау туралы деректердің мониторингін жүргізеді және оның нәтижелері туралы мүдделі тұлғаларды хабардар етеді;
4) асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімі деректерінің мониторингін жүргізеді және оның нәтижелері туралы мүдделі тұлғаларды хабардар етеді;
5) Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізеді және басып шығарады;
6) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту, асыл тұқымды, оның ішінде тектік қоры шектеулі малдың тектік қорын сақтау және пайдалану бағдарламалары шеңберінде ғылыми ұйымдармен бірлесе отырып, асыл тұқымдық орталықтардағы асыл тұқымды тұқымдық малдың тұқымдық, сапалық және сандық құрамын айқындайды;
7) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметті бастау туралы жеке және заңды тұлғалардан хабарламалар қабылдауды жүзеге асырады;
8) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметті бастау туралы уәкілетті органды хабардар еткен жеке және заңды тұлғалар тізілімін жүргізеді және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
9) мал шаруашылығы саласындағы жаңа селекциялық жетістіктерді сынақтан және байқаудан өткізеді;
10) Қазақстан Республикасының асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы заңнамасының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
11) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілер көрсететін малды бағалау және өсімін молайту жөніндегі қызметтердің сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
12) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердегі, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағдарламаларының негізінде бюджет қаражаты есебінен субсидия алған жеке және заңды тұлғалардағы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың жай-күйіне, оны есепке алуға және оның есептілігіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
13) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің малды күтіп-бағу, азықтандыру, сондай-ақ асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сақтау шарттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;

14) осуществляет государственный контроль за порядком использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств, в рамках программ развития племенного животноводства;
15) осуществляет контроль за достоверностью данных племенных свидетельств на реализуемую племенную продукцию (материал);
16) проверяет достоверность данных, указанных в племенных свидетельствах, выдаваемых племенными заводами, племенными хозяйствами, племенными центрами, дистрибьютерными центрами, племенными репродукторами и республиканскими палатами по породам крупного рогатого скота, на реализуемую племенную продукцию (материал);
17) рассматривает дела об административных правонарушениях в области племенного животноводства и налагает административные взыскания в порядке, предусмотренном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
18) согласовывает методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок, способы осуществления мероприятий по карантину растений;
19) определяет перечень карантинных объектов, по отношению к которым устанавливаются и осуществляются мероприятия по карантину растений;
20) устанавливает квалификационные требования на занятие должности Главного государственного инспектора по карантину растений и государственных инспекторов по карантину растений;
21) определяет условия транзита подкарантинной продукции;
22) определяет перечень должностных лиц, имеющих право на ношение форменной одежды (без погон), образцы форменной одежды (без погон) и порядок ношения;
23) обеспечивает выполнение международных норм и требований в соответствии с заключенными соглашениями в области карантина растений;
24) распределяет по территории Республики Казахстан пестициды (ядохимикаты), приобретенные за счет бюджетных средств, для проведения мероприятий по карантину растений;
25) создает базу данных о наличии и распространении карантинных объектов в Республике Казахстан и других государствах, мерах и мероприятиях по борьбе с ними и представляет информацию заинтересованным лицам;
26) осуществляет государственные закупки пестицидов (ядохимикатов), работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению для проведения мероприятий по карантину растений в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
27) создает запас пестицидов (ядохимикатов) для проведения мероприятий по карантину растений в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

14) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағдарламалары шеңберінде бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды жеке және заңды тұлғалардың пайдалануы тәртібіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
15) өткізілетін асыл тұқымды өнімге (материалға) берілетін асыл тұқымдық куәліктер деректерінің дұрыстығын бақылауды жүзеге асырады;
16) өткізілетін асыл тұқымды өнімге (материалға) асыл тұқымды мал зауыттары, асыл тұқымды шаруашылықтар, асыл тұқымды мал орталықтары, дистрибьютерлік орталықтар, асыл тұқымдық репродукторлар және ірі қара малдың тұқымдары бойынша республикалық палаталар беретін асыл тұқымдық куәліктерде көрсетілген деректердің дұрыстығын тексереді;
17) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексінде көзделген тәртіппен асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды және әкімшілік жазалар қолданады;
18) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру тәртібін, тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды келіседі;
19) оларға қатысты өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар белгіленетін және жүзеге асырылатын карантиндік объектілер тізбесін айқындайды;
20) Өсімдіктер карантині жөніндегі бас мемлекеттік инспектордың және өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың қызметтеріне орналасуға қойылатын біліктілік талаптарын белгілейді;
21) карантинге жататын өнім транзитінің шарттарын айқындайды;
22) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар лауазымды тұлғалардың тізбесін, нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру тәртібін айқындайды;
23) өсімдіктер карантині саласындағы жасалған келісімдерге сәйкес халықаралық нормалар мен талаптардың орындалуын қамтамасыз етеді;
24) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтерді (улы химикаттарды) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бөледі;
25) Қазақстан Республикасында және басқа мемлекеттерде карантиндік объектілердің бары және таралуы, олармен күрес жөніндегі шаралар мен іс-шаралар туралы дерекқорын жасайды және мүдделі тұлғаларға ақпарат ұсынады;
26) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін пестицидтерді (улы химикаттарды), оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөніндегі жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
27) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін пестицидтер (улы химикаттар) запасын құрады;

28) выдает фитосанитарные и карантинные сертификаты на подкарантинную продукцию;
29) проводит постоянные контрольные выборочные обследования территорий и помещений организаций, объектов внутренней торговли, крестьянских или фермерских, приусадебных и дачных хозяйств, выращивающих, заготавливающих, складирующих, перерабатывающих и реализующих продукцию растительного происхождения, земель сельскохозяйственного и другого назначения;
30) организует проведение мероприятий по карантину растений и осуществляет контроль и надзор за их проведением;
31) вносит предложения в Правительство Республики Казахстан и местные исполнительные органы об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима или его отмене, а также разрабатывает порядок проведения мероприятий по карантину растений в этих зонах и осуществляет контроль и надзор за их проведением;
32) осуществляет государственный контроль и надзор в области карантина растений;
33) проводит на фитосанитарных контрольных постах постоянный первичный карантинный досмотр ввозимой подкарантинной продукции, при необходимости – ее лабораторную экспертизу с отбором образцов, транспортных средств, ручной клади и багажа и рассматривает карантинные документы на ввозимую и транзитную подкарантинную продукцию;
34) проводит в конечных пунктах поступления ввозимой подкарантинной продукции постоянный вторичный карантинный досмотр этой продукции, при необходимости - ее лабораторную экспертизу с отбором образцов, с учетом фитосанитарной характеристики территории и места ее происхождения, пункта назначения, а также зон, свободных от карантинных объектов или с незначительной их распространенностью, и рассматривает карантинные документы;
35) проводит в местах отгрузки вывозимой подкарантинной продукции постоянный карантинный досмотр, при необходимости - лабораторную экспертизу с отбором образцов и фитосанитарную сертификацию;
36) рассматривает на постоянной основе наличие и правильность оформления карантинных документов на фитосанитарных контрольных постах вывозимой и транзитной подкарантинной продукции;
37) проводит постоянный досмотр подкарантинной продукции, при необходимости - ее лабораторную экспертизу с отбором образцов и рассматривает карантинные документы на объектах внутренней торговли и в организациях Республики Казахстан;
38) выдает и контролирует исполнение предписаний об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области карантина растений и выполнении мероприятий по карантину растений;

28) карантинге жататын өнімге фитосанитариялық және карантиндік сертификаттар береді;
29) өсімдік тектес өнімдер өсіретін, дайындайтын, қоймада сақтайтын, қайта өңдейтін және өткізетін ұйымдардың, ішкі сауда объектілерінің, шаруа немесе фермер, үй жанындағы және саяжай қожалықтарының аумағы мен үй-жайларына, ауыл шаруашылығы және басқа да мақсаттағы жерлерге тұрақты бақылау іріктеу зерттеулерін жүргізеді;
30) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастырады және олардың жүргізілуін бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
31) карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу немесе оны алып тастау туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкіметіне және жергілікті атқарушы органдарға енгізеді, сондай-ақ осы аймақтарда өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу тәртібін әзірлейді және олардың өткізілуін мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
32) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
33) фитосанитариялық бақылау бекеттерінде әкелінетін карантинге жататын өнімді, қажет болған кезде үлгілерді іріктей отырып, оның зертханалық сараптамасын, көлік құралдарын, қол жүгін және багажды тұрақты бастапқы карантиндік тексеріп қарауды жүргізеді және әкелінетін және транзиттік карантинге жататын өнімге карантиндік құжаттарды қарайды;
34) әкелінетін карантинге жататын өнімнің түпкілікті қабылданатын пункттерінде аумақтың және оның шыққан жерінің, межелі пунктінің, сондай-ақ карантиндік объектілерден бос немесе олар мәнсіз аз таралған аймақтардың фитосанитариялық сипаттамасын ескере отырып, осы өнімді тұрақты екінші карантиндік тексеріп қарауды, қажет болған кезде үлгілерді іріктей отырып, оның зертханалық сараптамасын жүргізеді және карантиндік құжаттарын қарайды;
35) әкетілетін карантинге жататын өнімді тиеп жөнелту орындарында тұрақты карантиндік тексеріп қарауды, қажет болған кезде үлгілерді іріктей отырып, оның зертханалық сараптамасын және фитосанитариялық сертификаттауды жүргізеді;
36) фитосанитариялық бақылау бекеттерінде әкетілетін және транзиттік карантинге жататын өнімдердің карантиндік құжаттарының болуын және дұрыс ресімделуін тұрақты негізде қарайды;
37) Қазақстан Республикасының ішкі сауда объектілерінде және ұйымдарында карантинге жататын өнімді тұрақты тексеріп қарауды, қажет болған кезде үлгілерін іріктей отырып, оның зертханалық сараптамасын жүргізеді және карантиндік құжаттарды қарайды;
38) Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын анықталған бұзушылықтарды жою және өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды орындау туралы нұсқамалар береді және олардың орындалуын бақылайды;

39) направляет исковое заявление в суд о запрещении или приостановлении деятельности индивидуальных предпринимателей и юридических лиц в порядке и на основаниях, установленных законодательными актами Республики Казахстан;
40) организует и контролирует мероприятия по исследованию импортного посевного и посадочного материала в интродукционно-карантинных питомниках на наличие скрытой зараженности карантинными объектами и чужеродными видами;
41) осуществляет постоянный контроль и надзор за выполнением карантинных мер физическими и юридическими лицами;
42) вносит предложения по установлению закупочной цены зерна;
43) принимает решения об использовании государственных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
44) вносит предложения по объемам, структуре, правилам формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна;
45) осуществляет мониторинг зернового рынка;
46) реализует государственную политику в области зернового рынка, координацию и регулирование деятельности его участников;
47) согласовывает хлебоприемным предприятиям, хранящим зерно государственных ресурсов, и транспортным организациям, осуществляющим вывоз зерна с указанных хлебоприемных предприятий, отгрузку любого количества зерна;
48) принимает решение об использовании государственных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка;
49) проверяет фактическое наличие и качество зерна у участников зернового рынка и соответствие его отчетным данным;
50) принимает решение о введении временного управления хлебоприемным предприятием, а также досрочном завершении временного управления в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О зерне»;
51) осуществляет контроль за соблюдением хлебоприемными предприятиями правил: ведения количественно-качественного учета зерна; хранения зерна; выдачи, обращения и погашения зерновых расписок - в виде ежеквартальной плановой проверки на основании графиков, утвержденных начальниками областных территориальных подразделений уполномоченного органа, а также внеплановой проверки на основании обращений участников зернового рынка;
52) выдает предписания о нарушении законодательства Республики Казахстан о зерне;
53) осуществляет государственный контроль безопасности и качества зерна;
54) осуществляет контроль за деятельностью аккредитованных лабораторий по экспертизе качества зерна на предмет соблюдения ими порядка экспертизы качества зерна и выдачи паспорта качества зерна;
55) инспектирует (проверяет) деятельность хлебоприемных предприятий на предмет соблюдения требований по ведению количественно-качественного учета и обеспечению сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок;

39) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен және негіздерде дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың қызметіне тыйым салу немесе оны тоқтата тұру туралы сотқа талап арыз жібереді;
40) жерсіндіру-карантиндік көшеттіктердегі импорттық егу және отырғызу материалының карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен көмескі залалдануының болуын тексеру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады және бақылайды;
41) жеке және заңды тұлғалардың карантиндік шараларды орындауын тұрақты бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
42) астықтың сатып алынатын бағасын белгілеу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
43) ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік астық ресурстарын пайдалану туралы шешім қабылдайды;
44) мемлекеттік астық ресурстарының көлемі, құрылымы, оны қалыптастыру, сақтау, жаңарту, ауыстыру және пайдалану қағидалары бойынша ұсыныстар енгізеді;
45) астық нарығының мониторингін жүзеге асырады;
46) астық нарығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады, оған қатысушылардың қызметін үйлестіреді және реттейді;
47) мемлекеттік ресурстар астығын сақтайтын астық қабылдау кәсіпорындарына және көрсетілген астық қабылдау кәсіпорындарынан астық әкетуді жүзеге асыратын көлік ұйымдарына астықтың кез келген мөлшерін тиеп жөнелтуді келіседі;
48) ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік астық ресурстарын пайдалану туралы шешім қабылдайды;
49) астық нарығына қатысушыларында астықтың нақты болуы мен сапасын және оның есептік деректерге сәйкестігін тексереді;
50) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу, сондай-ақ «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес уақытша басқаруды мерзіміне бұрын аяқтау туралы шешім қабылдайды;
51) астық қабылдау кәсіпорындарының: астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу; астық сақтау; астық қолхаттарын беру, айналымы және өтеу қағидаларын сақтауын бақылауды уәкілетті органның облыстық аумақтық бөлімшелерінің бастықтары бекіткен кестелердің негізіндегі тоқсан сайынғы жоспарлы тексеріс, сондай-ақ астық нарығына қатысушылардың өтініші негізіндегі жоспардан тыс тексеріс түрінде жүзеге асырады;
52) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының бұзылуы туралы нұсқамалар береді;
53) астықтың қауіпсіздігін және сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
54) астық сапасын сараптау және астық сапасы паспортын беру тәртібін сақтау мәніне астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертханалардың қызметін бақылауды жүзеге асырады;
55) астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу және сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптардың сақталуы мәніне астық қабылдау кәсіпорындарының қызметін инспекциялайды (тексереді);

56) налагает запрет на отгрузку любым видом транспорта зерна с хлебоприемного предприятия при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О зерне»;
57) осуществляет контроль за отгрузкой и перевозкой (перемещением) государственных ресурсов зерна;
58) осуществляет контроль за управлением государственными ресурсами зерна в пределах полномочий, определяемых Правительством Республики Казахстан;
59) осуществляет контроль за соблюдением экспортерами зерна обязанности по поставке зерна в государственные ресурсы зерна;
60) осуществляет контроль количественно-качественного состояния зерна, в том числе зерна государственных ресурсов;
61) осуществляет контроль за деятельностью экспортеров зерна на предмет соблюдения законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан;
62) участвует в проведении ежегодного обследования хлебоприемных предприятий на соответствие их квалификационным требованиям;
63) вносит предложения в местный исполнительный орган области о приостановлении действия и (или) лишении лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
64) вносит предложения по введению временного управления хлебоприемным предприятием;
65) направляет держателям зерновых расписок уведомления о представлении кандидатур для включения в состав комиссии по временному управлению хлебоприемным предприятием;
66) выдает экспортерам зерна и хлебоприемным предприятиям предписания в случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан о зерне;
67) составляет протоколы об административных правонарушениях и вносит предложения о привлечении к административной ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
68) осуществляет проверку фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетным данным;
69) согласовывает целесообразность размещения в регионах специальных хранилищ (могильников) и их количество;
70) координирует деятельность государственных органов, физических и юридических лиц в проведении фитосанитарных мероприятий;
71) определяет количество пестицидов (ядохимикатов), ввозимых для регистрационных, производственных испытаний и научных исследований;
72) организует регистрационные, производственные испытания и государственную регистрацию пестицидов (ядохимикатов);
73) осуществляет государственную регистрацию пестицидов (ядохимикатов) и выдачу регистрационных удостоверений на право применения пестицидов (ядохимикатов) на территории Республики Казахстан;

56) «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабының 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде астық қабылдау кәсіпорнынан астықты көліктің кез келген түрімен тиеп жөнелтуге тыйым салады;
57) мемлекеттік астық ресурстарын тиеп жөнелтілуін және тасымалдануын (орын ауыстырылуын) бақылауды жүзеге асырады;
58) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын өкілеттіктер шегінде мемлекеттік астық ресурстарының басқарылуын бақылауды жүзеге асырады;
59) астықты экспорттаушылардың мемлекеттік астық ресурстарына астықты жеткізу жөніндегі міндетті сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
60) астықтың сандық-сапалық, оның ішінде мемлекеттік ресурстар астығының жай-күйін бақылауды жүзеге асырады;
61) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын сақтауы мәніне астықты экспорттаушылардың қызметін бақылауды жүзеге асырады;
62) астық қабылдау кәсіпорындарын олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін жыл сайынғы тексеруді өткізуге қатысады;
63) астық қолхаттарын бере отырып қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданысын тоқтата тұру және (немесе) лицензиядан айыру туралы облыстың жергілікті атқарушы органына ұсыныстар енгізеді;
64) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу жөніндегі ұсыныстар енгізеді;
65) астық қолхаттарын ұстаушыларға астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатуралар ұсыну туралы хабарламалар жібереді;
66) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасын бұзушылықтар анықталған жағдайда, астықты экспорттаушылар мен астық қабылдау кәсіпорындарына нұсқамалар береді;
67) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасайды және әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізеді;
68) астық нарығына қатысушыларда астықтың нақты болуы мен сапасын және оның есептік деректерге сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады;
69) өңірлерде арнайы сақтауыштарды (көмбелерді) орналастыру орындылығын және олардың санын келіседі;
70) фитосанитариялық іс-шараларды жүргізуде мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың қызметін үйлестіреді;
71) тіркеу, өндірістік сынақтар және ғылыми зерттеулер үшін әкелінетін пестицидтердің (улы химикаттардың) санын айқындайды;
72) пестицидтерді (улы химикаттарды) тіркеу, өндірістік сынақтарын және мемлекеттік тіркеуді ұйымдастырады;
73) пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеуді және пестицидтерді (улы химикаттарды) Қазақстан Республикасының аумағында қолдану құқығына тіркеу куәліктерін беруді жүзеге асырады;

74) организует фитосанитарные мероприятия;
75) организует и проводит государственные закупки пестицидов (ядохимикатов), работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению, а также создает запас пестицидов (ядохимикатов);
76) организует фитосанитарный мониторинг по вредным и особо опасным вредным организмам;
77) распределяет пестициды (ядохимикаты), приобретенные за счет бюджетных средств, по территории Республики Казахстан в зависимости от данных фитосанитарного мониторинга и складывающейся фитосанитарной обстановки;
78) устанавливает нормативы запаса по видам пестицидов (ядохимикатов) и порядок их использования;
79) определяет виды фитосанитарной отчетности, формы и сроки их представления;
80) организует и осуществляет государственный фитосанитарный контроль на территории Республики Казахстан;
81) выносит физическим и юридическим лицам предписания по осуществлению фитосанитарных мероприятий на территории Республики Казахстан и контроль за их исполнением;
82) организует ведение фитосанитарного учета и отчетности;
83) осуществляет контроль за проведением фитосанитарного мониторинга и фитосанитарных мероприятий на территории Республики Казахстан;
84) посещает объекты государственного фитосанитарного контроля;
85) выносит предписания физическим и юридическим лицам об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о защите растений;
86) приостанавливает или запрещает деятельность индивидуальных предпринимателей и юридических лиц без судебного решения в исключительных случаях на срок не более трех дней с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд;
87) привлекает к административной ответственности физических и юридических лиц в случае нарушения законодательства Республики Казахстан о защите растений в соответствии с законами Республики Казахстан;
88) реализует научно-технические программы по селекции, сортоиспытанию и семеноводству;
89) осуществляет формирование и управление государственными ресурсами семян и контроль за их количественно-качественным состоянием;
90) запрашивает необходимую информацию в области семеноводства сельскохозяйственных растений от местных исполнительных органов;
91) рассматривает дела об административных правонарушениях в области семеноводства в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
92) осуществляет мониторинг семенных ресурсов республики;
93) составляет баланс семян по республике;

74) фитосанитариялық іс-шараларды ұйымдастырады;
75) пестицидтерді (улы химикаттарды), оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөніндегі жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырады және жүргізеді, сондай-ақ пестицидтердің (улы химикаттардың) запасын құрайды;
76) зиянды және аса қауіпті зиянды организмдер бойынша фитосанитариялық мониторингті ұйымдастырады;
77) бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтерді (улы химикаттарды) фитосанитариялық мониторинг деректеріне және қалыптасқан фитосанитариялық жағдайға қарай Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бөледі;
78) пестицидтердің (улы химикаттардың) түрлері бойынша запас нормативтерін және оларды пайдалану тәртібін белгілейді;
79) фитосанитариялық есептілік түрлерін, оларды ұсыну нысандары мен мерзімдерін айқындайды;
80) Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік фитосанитариялық бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
81) жеке және заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының аумағында фитосанитариялық іс-шараларды жүзеге асыру жөнiндегi нұсқамалар шығарады және олардың орындалуын бақылайды;
82) фитосанитариялық есепке алу мен есептiлiк жүргiзудi ұйымдастырады;
83) Қазақстан Республикасының аумағында фитосанитариялық мониторинг пен фитосанитариялық іс-шаралардың жүргiзiлуiн бақылауды жүзеге асырады;
84) мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілеріне барады;
85) жеке және заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының өсiмдiктердi қорғау туралы заңнамасының анықталған бұзушылықтарын жою туралы нұсқамалар шығарады;
86) айрықша жағдайларда үш күннен аспайтын мерзімде сотқа мiндеттi түрде талап арыз бере отырып, аталған мерзімге дара кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың қызметін сот шешiмiнсiз тоқтата тұрады немесе оған тыйым салады;
87) Қазақстан Республикасының өсiмдiктердi қорғау туралы заңнамасын бұзған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жеке және заңды тұлғаларды әкiмшiлiк жауапқа тартады;
88) селекция, сорттық сынау және тұқым шаруашылығы жөніндегі ғылыми-техникалық бағдарламаларды іске асырады;
89) мемлекеттік тұқым ресурстарын қалыптастыру мен басқаруды және олардың сандық-сапалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады;
90) жергілікті атқарушы органдардан ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым шаруашылығы саласындағы қажетті ақпаратты сұратады;
91) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес тұқым шаруашылығы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды;
92) республиканың тұқым ресурстарының мониторингін жүзеге асырады;
93) республика бойынша тұқым теңгерімін жасайды;

94) согласовывает ввоз в Республику Казахстан партий семян сортов, полученных на основе генной инженерии (генетически модифицированных);
95) регистрирует оригинаторов сортов в соответствии с правилами регистрации сортов, утвержденными уполномоченным органом;
96) реализует программы подготовки и переподготовки научных кадров в области семеноводства, организует подготовку и повышение квалификации кадров апробаторов и семенных экспертов;
97) организует государственные испытания сортов отечественной и иностранной селекции;
98) проводит аттестацию лабораторий по экспертизе качества семян с выдачей соответствующего свидетельства;
99)согласовывает вывоз партий семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, при условии обеспечения полной потребности республики в данных семенах, а также партий семян, предназначенных для научных исследований, государственных испытаний на патентоспособность и хозяйственную полезность, производства элитных семян;
100) осуществляет контроль за соблюдением нормативных правовых актов по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений;
101) осуществляет контроль целевого использования просубсидированных оригинальных и элитных семян;
102) осуществляет контроль за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;
103) осуществляет государственный контроль в области семеноводства;
104) осуществляет государственный контроль за соблюдением субъектами семеноводства схем и методов ведения первичного, элитного и промышленного (массового) семеноводства, методических и технологических требований в области семеноводства, в том числе сортовой и семенной контроль;
105) выдает предписания о нарушении законодательства Республики Казахстан о семеноводстве и составляет протоколы об административных правонарушениях при осуществлении деятельности в области семеноводства;
106) вносит в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы предложения о приостановлении:
действия свидетельства об аттестации, удостоверяющего право субъекта на осуществление деятельности в области семеноводства;
деятельности по проведению апробаций сортовых посевов сельскохозяйственных растений;
деятельности по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян;

94) гендік инженерия негізінде алынған сорттар (гендік түрлендірілген) тұқымының партияларын Қазақстан Республикасына әкелуді келіседі;
95) уәкілетті орган бекіткен сорттарды тіркеу қағидаларына сәйкес сорттардың оригинаторларын тіркейді;
96) тұқым шаруашылығы саласындағы ғылыми кадрларды даярлау және қайта даярлау бағдарламаларын іске асырады, байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшылары кадрларын даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
97) отандық және шетелдік селекция сорттарын мемлекеттік сынауды ұйымдастырады;
98) тиісті куәлікті бере отырып тұқым сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханаларды аттестаттауды өткізеді;
99) Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің Мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқым партияларын, республиканың осы тұқымдарға деген қажеттілігі толық қамтамасыз етілген жағдайда, сондай-ақ ғылыми зерттеулерге, патент қабілеттілігі мен шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынауға, элиталық тұқым өндіруге арналған тұқым партияларын әкетуді келіседі;
100) ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының сорттық және егіс сапаларының сараптамасын жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
101) субсидияланған бірегей және элиталық тұқымдардың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
102) сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, сорттық егістерді байқаудан өткізу, жерге егіп бағалау, зертханалық сорттық сынау, тұқым сапасын сараптау тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
103) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
104) тұқым шаруашылығы субъектілерінің бастапқы, элиталық және өнеркәсіптік (жаппай) тұқым шаруашылығын жүргізудің схемалары мен әдістерін, тұқым шаруашылығы саласындағы әдістемелік және технологиялық талаптарды сақтауын мемлекеттік бақылауды, оның ішінде сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асырады;
105) тұқым шаруашылығы саласында қызметті жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының бұзылғаны туралы нұсқамалар береді және әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасайды;
106) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына:
субъектінің тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті жүзеге асыру құқығын куәландыратын аттестаттау туралы куәлігінің әрекет етуін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттық егістерін байқауды жүргізу жөніндегі қызметті;
тұқымның сорттық және егістік сапасының сараптамасын жүргізу жөніндегі қызметті тоқтата тұру туралы ұсыныстар енгізеді;

107) проводит отбор проб из партий семян для осуществления государственного контроля качества семян;
108) осуществляет контроль за целевым использованием субсидированных семян;
109) осуществляет инспектирование деятельности аттестованных производителей семян на предмет их соответствия квалификационным требованиям;
110) проверяет качество услуг, оказываемых аттестованными субъектами семеноводства;
111) посещает субъекты семеноводства с целью государственного контроля на предмет соблюдения законов Республики Казахстан, указов Президента и постановлений Правительства Республики Казахстан о семеноводстве и получения от них информации по вопросам осуществления деятельности в области семеноводства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
112) проводит отбор проб из партий семян, подлежащих реализации, при участии представителя производителя семян;
113) участвует в реализации государственных программ в области растениеводства;
114) запрашивает и получает от страхователя, страховщика, агента и общества информацию и документы, необходимые для осуществления им своих контрольных функций;
115) рассматривает дела об уклонении от заключения договоров обязательного страхования страхователями и несоблюдении обществом требований законодательства Республики Казахстан о взаимном страховании и Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года «Об обязательном страховании в растениеводстве»;
116) осуществляет государственный контроль за выполнением производителями продукции растениеводства обязанности по заключению договора обязательного страхования;
117) осуществляет контроль за деятельностью агента, общества, соблюдением ими законодательства Республики Казахстан об обязательном страховании в растениеводстве;
118) создает экспертные советы для разработки проектов технических регламентов, подготовки предложений по вопросам, входящим в компетенцию государственных органов;
119) осуществляет подготовку и реализацию планов и программ по разработке стандартов и иных документов и их гармонизации с международными нормами и требованиями;
120) осуществляет анализ научно-технического уровня технических регламентов и взаимосвязанных с ними стандартов;
121) осуществляет подготовку и внесение в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложений о разработке технических регламентов или изменений и (или) дополнений в технические регламенты, актуализации и унификации нормативных документов по стандартизации;

107) тұқым сапасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін тұқым партияларынан сынамалар iрiктеп алуды жүргізеді;
108) субсидияланған тұқымның мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
109) аттестатталған тұқым өндірушілердің қызметін олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі мәніне инспекциялауды жүзеге асырады;
110) аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері көрсететін қызметтердің сапасын тексереді;
111) тұқым шаруашылығы туралы Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының сақталу мәніне мемлекеттік бақылау және олардан Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті жүзеге асыру мәселелері бойынша ақпарат алу мақсатында тұқым шаруашылығының субъектілеріне барады;
112) сатылуға тиiстi тұқым партиясының сынамаларын iрiктеп алуды тұқым өндiрушi өкiлiнiң қатысуымен жүргiзедi;
113) өсімдік шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруға қатысады;
114) сақтандырушыдан, сақтанушыдан, агенттен және қоғамнан олар өздерінің бақылау функцияларын жүзеге асыруы үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сұратады және алады;
115) сақтанушылардың міндетті сақтандыру туралы шартты жасасудан жалтаруы туралы және Қазақстан Республикасының өзара сақтандыру туралы заңнамасының және «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын қоғамның сақтамауы туралы істерді қарайды;
116) өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлердiң мiндеттi сақтандыру шартын жасасу жөнiндегi мiндеттерiнiң орындалуына мемлекетті бақылауды жүзеге асырады;
117) агенттің, қоғамның қызметіне, олардың Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
118) техникалық регламенттердің жобаларын әзірлеу, мемлекеттік органдардың құзыретіне кiретiн мәселелер бойынша ұсыныстар дайындау үшін сарапшылық кеңестер құрады;
119) стандарттар мен өзге де құжаттарды әзірлеу және оларды халықаралық нормалармен және талаптармен үйлесімдеу жөнiндегi жоспарлар мен бағдарламаларды дайындауды және іске асыруды жүзеге асырады;
120) техникалық регламенттердің және олармен өзара байланысты стандарттардың ғылыми-техникалық деңгейін талдауды жүзеге асырады;
121) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен техникалық регламенттерді немесе техникалық регламенттерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар әзірлеу, стандарттау жөнiндегi нормативтік құжаттарды өзекті ету және оларды біріздендіру туралы ұсыныстар дайындауды және уәкiлеттi органға енгiзудi жүзеге асырады;

122) осуществляет организацию работ по разработке технических регламентов и национальных стандартов;
123) осуществляет ведение фондов технических регламентов, стандартов и иных документов по вопросам, входящим в их компетенцию;
124) осуществляет участие в разработке не правительственных стандартов;
125) осуществляет инициирование разработки национальных стандартов на базе не правительственных стандартов;
126) осуществляет государственный контроль за выполнением требований, установленных техническими регламентами, в порядке, определяемом законами Республики Казахстан;
127) осуществляет нормативно-методическое обеспечение агропромышленного комплекса посредством разработки стандартов, нормативов, инструкций, методик и рекомендаций;
128) осуществляет методическое обеспечение деятельности местных исполнительных органов в сфере агропромышленного комплекса;
129) разрабатывает перечень информации и услуг, подлежащих предоставлению субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе;
130) осуществляет государственную техническую инспекцию в области агропромышленного комплекса;
131) реализует государственные, отраслевые (секторальные) программы развития агропромышленного комплекса;
132) проводит мониторинг проведения полевых работ;
133) определяет совместно с местными исполнительными органами порядок информационного взаимодействия между информационными системами центральных исполнительных органов и информационными системами местных исполнительных органов;
134) организует доступ физических и юридических лиц к государственным электронным информационным ресурсам и государственным информационным системам;
135) обеспечивает формирование и управление государственными ресурсами семян хлопчатника;
136) проводит мониторинг хлопкового рынка;
137) принимает решение о введении временного управления хлопкоперерабатывающей организацией;
138) осуществляет контроль за количественно-качественным состоянием государственного ресурса семян хлопчатника;
139) осуществляет инспектирование (проверку) деятельности хлопкоперерабатывающих организаций;
140) выдает обязательные для исполнения письменные предписания об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о развитии хлопковой отрасли в установленные в предписании сроки;
141) предъявляет иски в суд о принудительной ликвидации хлопкоперерабатывающей организации;
142) налагает временные запреты на отпуск хлопка при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли»;

122) техникалық регламенттерді және ұлттық стандарттарды әзірлеу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруды жүзеге асырады;
123) құзыретіне кiретiн мәселелер бойынша техникалық регламенттердің, стандарттардың және өзге де құжаттардың қорларын жүргізуді жүзеге асырады;
124) үкіметтік емес стандарттарды әзірлеуге қатысуды жүзеге асырады;
125) үкіметтік емес стандарттар базасында ұлттық стандарттарды әзірлеуге бастамашылық етуді жүзеге асырады;
126) Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалатын тәртіппен техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың орындалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
127) стандарттарды, нормативтерді, нұсқаулықтары, әдістемелер мен ұсынымдары әзірлеу арқылы агроөнеркәсіптік кешенді нормативтік-әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
128) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жергілікті атқарушы органдардың қызметін әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
129) агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне ақысыз негізде ұсынуға жататын ақпараттың және көрсетілетін қызметтердің тізбесін әзірлейді;
130) агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады;
131) агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың мемлекеттік, салалық (секторалдық) бағдарламаларын іске асырады;
132) егістік жұмыстарын жүргізу мониторингін жүргізеді;
133) орталық атқарушы органдардың ақпараттық жүйелері мен жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасау тәртібін жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп айқындайды;
134) мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарға және мемлекеттік ақпараттық жүйелерге жеке және заңды тұлғалардың қол жеткізуін ұйымдастырады;
135) мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыруды және басқаруды қамтамасыз етеді;
136) мақта нарығының мониторингін жүргізеді;
137) мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды енгізу туралы шешім қабылдайды;
138) мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарының сандық-сапалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады;
139) мақта өңдеу ұйымдарының қызметтерін инспекциялауды (тексеруді) жүзеге асырады;
140) Қазақстан Республикасының мақта саласын дамыту туралы заңнамасының анықталған бұзушылықтарын нұсқамада белгіленген мерзімде жою туралы орындалуы міндетті жазбаша нұсқамалар береді;
141) мақта өңдеу ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сотқа талап арыз қояды;
142) «Мақта саласын дамыту туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабының 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде мақтаны босатуға уақытша тыйым салады;

143) осуществляет контроль безопасности и качества хлопка;
144) осуществляет контроль за деятельностью аккредитованных испытательных лабораторий (центров) и экспертной организации;
145) осуществляет контроль за соблюдением хлопкоперерабатывающими организациями правил:
ведения количественно-качественного учета хлопка;
выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок;
формирования, хранения и использования государственных ресурсов семян хлопчатника;
146) осуществляет ежегодный контроль за соблюдением экспертной организацией правил проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна;
147) посещает (при предъявлении служебного удостоверения и акта о назначении проверки с отметкой о регистрации в органе по правовой статистике) объекты производства, первичной переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно, хранения хлопка-сырца, а также получает информацию, необходимую для осуществления государственного контроля и мониторинга хлопкового рынка;
148) вносит предложения о приостановлении действия и (или) лишении лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
149) осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль и надзор за соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан в области безопасности машин и оборудования;
150) выдает предписания о приостановлении производства, реализации и обращении на рынке машин и оборудования, не соответствующих требованиям безопасности, установленным настоящим Законом и техническими регламентами;
151) ведет мониторинг производства биотоплива;
152) проводит отраслевую экспертизу технико-экономического обоснования на строительство завода по производству биотоплива;
153) осуществляет государственный контроль в области производства биотоплива;
154) обеспечивает или принимает необходимые меры для включения представителя уполномоченного органа по государственному имуществу в состав совета директоров акционерного общества с участием государства или наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью с участием государства;
155) осуществляет реализацию государственной политики по управлению государственным имуществом в соответствующей отрасли, в пределах своей компетенции разрабатывает, утверждает нормативные правовые акты в сфере управления государственным имуществом соответствующей отрасли;
156) осуществляет контроль за сохранностью имущества республиканских юридических лиц и выполнением планов развития республиканскими государственными предприятиями;

143) мақта қауіпсіздігі мен сапасын бақылауды жүзеге асырады;
144) аккредиттелген сынақ зертханаларының (орталықтардың) және сарапшылық ұйымының қызметін бақылауды жүзеге асырады;
145) мақта өңдеу ұйымдарының:
мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу;
мақта қолхаттарын беру, олардың айналымы, жою және өтеу;
мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
146) сарапшылық ұйымның мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығының сапа паспортын беру қағидаларын сақтауын жыл сайынғы бақылауды жүзеге асырады;
147) өндіріс, шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы өңдеу, шитті мақтаны сақтау объектілеріне (қызметтік куәлігін және құқықтық статистика жөніндегі органда тіркеу туралы белгісі бар тексеріс тағайындау туралы актіні көрсеткен кезде) барады, сондай-ақ мақта нарығын мемлекеттік бақылауды және мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты алады;
148) мақта қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына арналған лицензияның қолданысын тоқтата тұру және (немесе) одан айыру туралы ұсыныстар енгізеді;
149) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі саласындағы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
150) осы Заңда және техникалық регламенттерде белгіленген қауіпсіздік талаптарына сәйкес келмейтін машиналар мен жабдықтарды жасауды, өткізуді және олардың нарықтағы айналысын тоқтата тұру туралы нұсқамалар береді;
151) биоотын өндірісі мониторингін жүргізеді;
152) биоотын өндіретін зауыт салуға арналған техникалық-экономикалық негіздемеге салалық сараптама жүргізеді;
153) биоотын өндірісі саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
154) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның өкілін мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің немесе мемлекет қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесінің құрамына енгізу үшін қажетті шараларды қамтамасыз етеді немесе қабылдайды;
155) тиісті саладағы мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады, өз құзыреті шегінде тиісті салада мемлекеттік мүлікті басқару аясындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді;
156) республикалық заңды тұлғалардың мүлікті сақтауын және республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының дамыту жоспарларын орындауын бақылауды жүзеге асырады;

157) осуществляет контроль и анализ выполнения стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, в соответствующей отрасли;
158) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития республиканских государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью в соответствующей отрасли;
159) определяет объемы нефтепродуктов совместно с местными исполнительными органами областей, необходимые для поставок производителям сельскохозяйственной продукции;
160) вносит предложения уполномоченному органу в области производства нефтепродуктов об объемах поставок нефтепродуктов производителям сельскохозяйственной продукции;
161) согласовывает рекомендации и методические указания по осуществлению ветеринарных мероприятий;
162) утверждает, организует и обеспечивает ветеринарные мероприятия по профилактике, диагностике и ликвидации особо опасных болезней животных;
163) осуществляет мониторинг безопасности ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок с целью определения их соответствия требованиям ветеринарных нормативов;
164) реализует программы по профилактике и диагностике особо опасных болезней животных;
165) осуществляет апробацию, контроль ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, приборов, инструментов, их регистрационное испытание, ведет Государственный реестр ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
166) выдает акт эпизоотологического обследования;
167) представляет физическим и юридическим лицам информацию об эпизоотической ситуации в стране экспорта, импорта и транзита;
168) выдает заключения на новые ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки;
169) выдает разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории;
170) согласовывает нормативно-техническую документацию на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, на производство пищевой продукции, кормов и кормовых добавок физическим и юридическим лицам;
171) осуществляет государственный закуп ветеринарных препаратов и услуг по их хранению, транспортировке (доставке) и использованию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
172) организует государственный закуп, хранение, использование и списание республиканского запаса ветеринарных препаратов;

157) тиісті салада акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың дамыту стратегияларын және дамыту жоспарларын орындауларын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
158) тиісті саладағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің дамыту жоспарларын орындауларын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
159) облыстардың жергілікті атқарушы органдарымен бірлесе отырып, ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілерге жеткізу үшін қажетті мұнай өнімдерінің көлемін айқындайды;
160) ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілерге мұнай өнімдерін жеткізу көлемдері туралы ұсыныстарды мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға енгізеді;
161) ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі ұсынымдар мен әдістемелік нұсқауларды келіседі;
162) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы, диагностикасы және оларды жою жөніндегі ветеринариялық іс-шараларды бекітеді, ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
163) ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөптік қоспалардың ветеринариялық нормативтердің талаптарына сәйкестігін айқындау мақсатында олардың қауіпсіздігінің мониторингін жүзеге асырады;
164) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы және диагностикасы бойынша бағдарламаларды іске асырады;
165) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөптік қоспаларды, аспаптарды, құрал-саймандарды байқаудан өткiзудi, бақылауды, оларды тіркеу сынақтарын жүзеге асырады, ветеринариялық препараттардың, жемшөп және жемшөптік қоспалардың Мемлекеттік тiзiлiмiн жүргізеді;
166) эпизоотологиялық тексеру актісін береді;
167) жеке және заңды тұлғаларға экспорттау, импорттау және транзиттеу еліндегі эпизоотиялық ахуал туралы ақпарат ұсынады;
168) жаңа ветеринариялық препараттарға, жемшөп пен жемшөптік қоспаларға қорытындылар береді;
169) тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсаттар береді;
170) жеке және заңды тұлғаларға жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, тамақ өнімін, жемшөп және жемшөптік қоспаларды өндіруге арналған нормативтік-техникалық құжаттаманы келіседі;
171) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық препараттарды және оларды сақтау, тасымалдау (жеткізу) және пайдалану жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
172) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын мемлекеттік сатып алуды, сақтауды, пайдалануды және есептен шығаруды ұйымдастырады;

173) участвует в государственных комиссиях по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
174) согласовывает план ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
175) осуществляет лицензирование производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
176) выявляет и устанавливает причины и условия возникновения и распространения болезней животных и их пищевых отравлений;
177) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор;
178) организует ветеринарные контрольные посты в пограничных и таможенных пунктах (пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза) при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза;
179) проводит государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за выполнением требований, установленных техническими регламентами, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
180) выносит решение о проведении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и определении организаций, из которых разрешается импорт перемещаемых (перевозимых) объектов;
181) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за использованием, транспортировкой (доставкой), хранением и уничтожением используемых в области ветеринарии штаммов возбудителей болезней животных в организациях;
182) организует охрану территории Республики Казахстан от заноса и распространения заразных и экзотических болезней животных из других государств;
183) организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии;
184) осуществляет ежедневный государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор по заготовке (убою), использованию в пограничных и таможенных пунктах (пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза) при транспортировке (перемещении) подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору грузов через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, а также карантинных зонах и неблагополучных пунктах по особо опасным болезням животных и птиц на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области ветеринарии по недопущению вспышек, распространения заразных болезней животных, обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности продукции и сырья животного происхождения и охране территории Республики Казахстан от заноса и распространения особо опасных и экзотических болезней животных;

173) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөптік қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларға қатысады;
174) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жоспарын келіседі;
175) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттар өндірісін лицензиялауды жүзеге асырады;
176) жануарлар ауруларының пайда болуы мен таралуын және олардың улануының себептері мен шарттарын анықтайды және белгілейді;
177) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
178) шекаралық және кедендік пункттерде (Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде) Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тасымалданатын (орны ауыстырылатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде ветеринариялық бақылау бекеттерін ұйымдастырады;
179) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың орындалуын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүргізеді;
180) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау жүргізу туралы және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің импортына рұқсат беретін ұйымдарды айқындау туралы шешім шығарады;
181) ұйымдарда ветеринария саласында пайдаланылатын жануарлар ауруларын қоздырушы штаммдардың пайдаланылуын, тасымалдануын (жеткізілуін), сақталуын және жойылуын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
182) Қазақстан Республикасының аумағын басқа мемлекеттерден әкелінетін жануарлардың жұқпалы және экзотикалық аурулардың енуі мен таралуынан қорғауды ұйымдастырады;
183) жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
184) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақыланатын және қадағаланатын жүктерді Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде шекаралық және кедендік пункттерде (Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде) дайындау (сою), пайдалану бойынша, сондай-ақ жануарлар мен құстардың аса қауіпті аурулары бойынша карантиндік аймақтарда және қолайсыз пункттерде жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын, таралуын болдырмау, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының аумағын жануарлардың аса қауіпті және экзотикалық ауруларын әкелуден және олардың таралуынан қорғау бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының ветеринария саласындағы талаптарын орындау мәніне мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды күн сайын жүзеге асырады;

185) осуществляет возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
186) проводит эпизоотический мониторинг по болезням животных, обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;
187) вводит временные ветеринарно-санитарные меры в случаях, когда научное обоснование экспортирующей страны является недостаточным на основе имеющейся надлежащей информации, включая информацию, полученную от международных организаций;
188) определяет территорию или ее часть свободной от болезней или с незначительной распространенностью болезней, осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за экспортируемыми перемещаемыми (перевозимыми) объектами из этих территорий, предоставляет подтверждение импортирующей стране и обеспечивает доступ ее представителям для проведения инспектирования этих территорий в случаях, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
189) осуществляет государственную регистрацию впервые производимых (изготавливаемых) и впервые ввозимых (импортируемых) на территорию Республики Казахстан кормовых добавок;
190) ведет Государственный реестр кормовых добавок, разрешенных к производству (изготовлению), ввозу (импорту), применению и реализации на территории Республики Казахстан;
191) выдает ветеринарные документы о соответствии пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
192) согласовывает проекты нормативно-технической документации в области безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
193) выдает предписания об устранении нарушений требований Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности пищевой продукции»;
194) присваивает учетные номера объектам производства пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору и ведет их реестр;
195) организует и осуществляет государственный контроль и надзор за:
соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
деятельностью физических и юридических лиц, осуществляющих ветеринарно-санитарную экспертизу пищевой продукции по определению ее безопасности;
196) организует и осуществляет ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соответствием процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;

185) жануарлар мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуді жүзеге асырады;
186) жануарлар аурулары бойынша эпизоотиялық мониторингті, эпизоотиялық ошақтар пайда болған жағдайда оларды тексеруді жүргізеді;
187) халықаралық ұйымдардан алынған ақпаратты қоса алғанда, экспорттаушы елдің ғылыми негіздемесі қолда бар тиісінше ақпарат негізінде жеткіліксіз болып табылған жағдайда уақытша ветеринариялық-санитариялық шаралар енгізеді;
188) аумақты немесе оның бір бөлігін аурулар таралмаған немесе аурулар аз таралған деп айқындайды, осы аумақтардан экспортталатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады, импорттайтын елге растауды ұсынады және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда, оның өкілдерінің осы аумақтарда инспекциялау жүргізуге қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
189) Қазақстан Республикасында алғашқы рет өндірілетін (дайындалатын) және оның аумағына алғашқы рет әкелінетін (импортталатын) жемшөптік қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады;
190) Қазақстан Республикасының аумағында өндіруге (дайындауға), әкелуге (импорттауға), қолдануға және өткізуге рұқсат етілген Жемшөптік қоспалардың мемлекеттік тізілімін жүргізеді;
191) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы ветеринариялық құжаттарды береді;
192) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттаманың жобаларын келіседі;
193) «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалар береді;
194) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілерінің есепке алу нөмірлерін береді және олардың тізілімін жүргізеді;
195) мыналарға:
Қазақстан Республикасының ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуын;
тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін айқындау бойынша олардың ветеринариялық-санитариялық сараптамасын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың қызметін мемлекеттік бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
196) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін мемлекеттік бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;

197) осуществляет ветеринарно-санитарный контроль, надзор и мониторинг объектов внутренней торговли в целях выявления и выработки мер по недопущению реализации опасной пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
198) осуществляет ветеринарно-санитарный контроль и надзор за безопасностью пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, в процессах (на стадиях) производства (изготовления) и оборота пищевой продукции;
199) разрабатывает и утверждает полугодовой план проведения проверок, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан».
18. Права и обязанности:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
19. Руководство Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан осуществляется Министром сельского хозяйства Республики Казахстан, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
20. Министр сельского хозяйства Республики Казахстан назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
21. Министр сельского хозяйства Республики Казахстан имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия Министра сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в регулируемой сфере;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей;
3) определяет компетенцию и порядок взаимодействия ведомств с иными государственными органами;
4) отменяет или приостанавливает полностью или в части действие актов ведомств;
5) подписывает приказы Министра;
6) представляет Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан в Парламенте Республики Казахстан, государственных органах и иных организациях;
7) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;

197) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын қауіпті тамақ өнімдерін өткізуді анықтау және оған жол бермеу жөніндегі шараларды әзірлеу мақсатында ішкі сауда объектілерін ветеринариялық-санитариялық бақылауды, қадағалауды және мониторингілеуді жүзеге асырады;
198) тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) және айналымы процестерінде (сатыларында) ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
199) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерулер жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлейді және бекітеді.
18. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде орындалуы үшін міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдайды;
2) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпаратты және материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұратады және алады;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
қызметін ұйымдастыру
19. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне басшылықты Министрлікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі жүзеге асырады.
20. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрін Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметінен босатылатын орынбасарлары болады.
22. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өкілеттіктері:
1) реттелетін салада мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді;
2) өз орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін
айқындайды;
3) ведомстволардың құзыретін және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл тәртібін айқындайды;
4) ведомстволар актілерінің әрекет етуін толық немесе ішінара жояды немесе тоқтата тұрады;
5) Министрдің бұйрықтарына қол қояды;
6) Қазақстан Республикасының Парламентінде, мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің атынан өкілдік етеді;
7) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келіседі және бұрыштама қояды;
8) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінде жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шаралар қабылдайды және жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады;

9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра сельского хозяйства Республики Казахстан в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Министр сельского хозяйства Республики Казахстан определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
24. Аппарат Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
25. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан, относится к республиканской собственности.
27. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законом.
5. Реорганизация и упразднение Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
28. Реорганизация и упразднение Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении
Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан и его ведомств 1. Республиканские государственные предприятия
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Автоколонна 3041» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан ».
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Фитосанитария» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканская ветеринарная лаборатория» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

9) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес
айқындайды.
24. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мүлкі
25. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
27. Егер заңда өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру  жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігін
қайта ұйымдастыру және тарату
28. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және
оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1. Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Автоколонна 3041» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Фитосанитария» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
3. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң «Республикалық ветеринариялық зертхана» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.

4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
2. Акционерные общества
1. Акционерное общество «Казагрэкс».
2. Акционерное общество «ПХ «Астана кус».
3. Акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро».
4. Акционерное общество «КазАгроИнновация».
3. Товарищества с ограниченной ответственностью
1. Товарищество с ограниченной ответственностью «Дирекция по обслуживанию зданий и транспорта» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Перечень территориальных органов, находящихся
в ведении Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан и его ведомств
1. Государственное учреждение «Акмолинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
2. Государственное учреждение «Аккольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
3. Государственное учреждение «Аршалынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
4. Государственное учреждение «Астраханская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
5. Государственное учреждение «Атбасарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
6. Государственное учреждение «Буландинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
7. Государственное учреждение «Егиндыкольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
8. Государственное учреждение «Ерейментауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
9. Государственное учреждение «Есильская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

4. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. Акционерлік қоғамдар
1. «Қазагрэкс» акционерлік қоғамы.
2. «Астана құс» ШҚ» акционерлік қоғамы.
3. ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы.
4. «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамы.
3. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Ғимараттарға және көлікке қызмет көрсету дирекциясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және
оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың
тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақмола облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
2. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
3. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аршалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
4. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Астрахан аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
5. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Атбасар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
6. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бұланды аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
7. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Егіндікөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
8. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ерейментау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
9. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Есіл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

10. Государственное учреждение «Жаксынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
11. Государственное учреждение «Жаркаинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
12. Государственное учреждение «Коргалжинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
13. Государственное учреждение «Сандыктауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
14. Государственное учреждение «Целиноградская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
15. Государственное учреждение «Шортандинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
16. Государственное учреждение «Енбекшильдерская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
17. Государственное учреждение «Зерендинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
18. Государственное учреждение «Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
19. Государственное учреждение «Кокшетауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
20. Государственное учреждение «Степногорская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
21. Государственное учреждение «Актюбинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
22. Государственное учреждение «Айтекебийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

10. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жақсы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
11. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жарқайың аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
12. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қорғалжын аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
13. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сандықтау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
14. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Целиноград аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
15. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шортанды аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
16. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Еңбекшілдер аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
17. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Зеренді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
18. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
19. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Көкшетау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
20. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Степногорск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
21. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
22. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Әйтеке би аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

23. Государственное учреждение «Алгинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
24. Государственное учреждение «Байганинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
25. Государственное учреждение «Иргизская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
26. Государственное учреждение «Каргалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
27. Государственное учреждение «Мартукская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
28. Государственное учреждение «Мугалжарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
29. Государственное учреждение «Темирская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
30. Государственное учреждение «Уилская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
31. Государственное учреждение «Кобдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
32. Государственное учреждение «Хромтауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
33. Государственное учреждение «Шалкарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
34. Государственное учреждение «Актюбинская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
35. Государственное учреждение «Алматинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

23. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алға аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
24. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Байғанин аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
25. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ырғыз аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
26. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарғалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
27. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мәртөк аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
28. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мұғалжар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
29. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Темір аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
30. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ойыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
31. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қобда аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
32. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Хромтау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
33. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шалқар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
34. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
35. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

36. Государственное учреждение «Аксуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
37. Государственное учреждение «Алакольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
38. Государственное учреждение «Балхашская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
39. Государственное учреждение «Енбекшиказахская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
40. Государственное учреждение «Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
41. Государственное учреждение «Илийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
42. Государственное учреждение «Капчагайская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
43. Государственное учреждение «Каратальская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
44. Государственное учреждение «Карасайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
45. Государственное учреждение «Кербулакская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
46. Государственное учреждение «Коксуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
47. Государственное учреждение «Панфиловская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
48. Государственное учреждение «Райымбекская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

36. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақсу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
37. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алакөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
38. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Балқаш аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
39. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Еңбекшіқазақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
40. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
41. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Іле аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
42. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қапшағай қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
43. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қаратал аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
44. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарасай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
45. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Кербұлақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
46. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Көксу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
47. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Панфилов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
48. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Райымбек аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

49. Государственное учреждение «Саркандская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
50. Государственное учреждение «Талгарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
51. Государственное учреждение «Ескельдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
52. Государственное учреждение «Уйгурская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
53. Государственное учреждение «Талдыкорганская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
54. Государственное учреждение «Текелийская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
55. Государственное учреждение «Атырауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
56. Государственное учреждение «Жылыойская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
57. Государственное учреждение «Индерская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
58. Государственное учреждение «Исатайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
59. Государственное учреждение «Кзылкогинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
60. Государственное учреждение «Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
61. Государственное учреждение «Махамбетская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

49. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарқант аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
50. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Талғар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
51. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ескелді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
52. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұйғыр аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
53. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Талдықорған қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
54. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Текелі қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
55. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Атырау облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
56. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жылыой аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
57. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Индер аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
58. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Исатай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
59. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылқоға аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
60. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
61. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Махамбет аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

62. Государственное учреждение «Макатская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
63. Государственное учреждение «Атырауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
64. Государственное учреждение «Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
65. Государственное учреждение «Абайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
66. Государственное учреждение «Аягозская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
67. Государственное учреждение «Бескарагайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
68. Государственное учреждение «Бородулихинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
69. Государственное учреждение «Глубоковская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
70. Государственное учреждение «Жарминская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
71. Государственное учреждение «Зайсанская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
72. Государственное учреждение «Зыряновская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
73. Государственное учреждение «Катон-Карагайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
74. Государственное учреждение «Кокпектинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

62. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мақат аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
63. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Атырау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
64. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
65. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Абай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
66. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аягөз аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
67. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бесқарағай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
68. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бородулиха аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
69. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Глубокое аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
70. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жарма аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
71. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Зайсан аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
72. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Зырян аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
73. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қатонқарағай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
74. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Көкпекті аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

75. Государственное учреждение «Курчумская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
76. Государственное учреждение «Тарбагатайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
77. Государственное учреждение «Уланская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
78. Государственное учреждение «Урджарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
79. Государственное учреждение «Шемонаихинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
80. Государственное учреждение «Риддерская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
81. Государственное учреждение «Семипалатинская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
82. Государственное учреждение «Курчатовская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
83. Государственное учреждение «Усть-Каменогорская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
84. Государственное учреждение «Жамбылская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
85. Государственное учреждение «Байзакская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
86. Государственное учреждение «Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
87. Государственное учреждение «Жуалынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

75. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Күршім аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
76. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тарбағатай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
77. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұлан аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
78. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Үржар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
79. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шемонаиха аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
80. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Риддер қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
81. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Семей қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
82. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Курчатов қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
83. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Өскемен қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
84. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
85. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Байзақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
86. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
87. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жуалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

88. Государственное учреждение «Кордайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
89. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Турара Рыскулова Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
90. Государственное учреждение «Меркенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
91. Государственное учреждение «Мойынкумская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
92. Государственное учреждение «Сарысуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
93. Государственное учреждение «Таласская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
94. Государственное учреждение «Шуйская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
95. Государственное учреждение «Таразская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
96. Государственное учреждение «Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
97. Государственное учреждение «Акжаикская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
98. Государственное учреждение «Бурлинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
99. Государственное учреждение «Жангалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
100. Государственное учреждение «Жанибекская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

88. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қордай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
89. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тұрар Рысқұлов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
90. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мерке аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
91. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мойынқұм аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
92. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарысу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
93. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Талас аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
94. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
95. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тараз қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
96. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Батыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
97. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақжайық аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
98. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бөрілі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
99. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңақала аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
100. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жәнібек аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

101. Государственное учреждение «Зеленовская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
102. Государственное учреждение «Казталовская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
103. Государственное учреждение «Каратобинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
104. Государственное учреждение «Сырымская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
105. Государственное учреждение «Таскалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
106. Государственное учреждение «Теректинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
107. Государственное учреждение «Бокейординская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
108. Государственное учреждение «Чингирлауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
109. Государственное учреждение «Уральская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
110. Государственное учреждение «Карагандинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
111. Государственное учреждение «Абайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
112. Государственное учреждение «Актогайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
113. Государственное учреждение «Бухаржырауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

101. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Зеленов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
102. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Казталов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
103. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қаратөбе аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
104. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сырым аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
105. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тасқала аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
106. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Теректі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
107. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бөкей ордасы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
108. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шыңғырлау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
109. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Орал қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
110. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарағанды облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
111. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Абай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
112. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
113. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бұқар жырау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

114. Государственное учреждение «Жанааркинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
115. Государственное учреждение «Каркаралинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
116. Государственное учреждение «Нуринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
117. Государственное учреждение «Осакаровская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
118. Государственное учреждение «Улытауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
119. Государственное учреждение «Шетская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
120. Государственное учреждение «Жезказганская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
121. Государственное учреждение «Шахтинская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
122. Государственное учреждение «Карагандинская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
123. Государственное учреждение «Саранская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
124. Государственное учреждение «Темиртауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
125. Государственное учреждение «Сатпаевская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
126. Государственное учреждение «Каражалская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

114. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңаарқа аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
115. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарқаралы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
116. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Нұра аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
117. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Осакаров аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
118. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұлытау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
119. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шет аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
120. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жезқазған қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
121. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шахтинск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
122. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарағанды қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
123. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сораң қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
124. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Теміртау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
125. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сәтбаев қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
126. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қаражал қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

127. Государственное учреждение «Балхашская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
128. Государственное учреждение «Приозерская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
129. Государственное учреждение «Костанайская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
130. Государственное учреждение «Алтынсаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
131. Государственное учреждение «Амангельдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
132. Государственное учреждение «Аулиекольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
133. Государственное учреждение «Денисовская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
134. Государственное учреждение «Жангельдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
135. Государственное учреждение «Житикаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
136. Государственное учреждение «Камыстинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
137. Государственное учреждение «Карабалыкская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
138. Государственное учреждение «Карасуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
139. Государственное учреждение «Костанайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

127. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Балқаш қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
128. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Приозерск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
129. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
130. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алтынсарин аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
131. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Амангелді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
132. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Әулиекөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
133. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Денисов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
134. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жангелді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
135. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жітіқара аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
136. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қамысты аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
137. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарабалық аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
138. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарасу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
139. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

140. Государственное учреждение «Мендыкаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
141. Государственное учреждение «Наурзумская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
142. Государственное учреждение «Сарыкольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
143. Государственное учреждение «Тарановская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
144. Государственное учреждение «Узункольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
145. Государственное учреждение «Федоровская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
146. Государственное учреждение «Аркалыкская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
147. Государственное учреждение «Костанайская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
148. Государственное учреждение «Лисаковская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
149. Государственное учреждение «Рудненская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
150. Государственное учреждение «Кызылординская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
151. Государственное учреждение «Аральская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
152. Государственное учреждение «Жалагашская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

140. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
141. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Наурызым аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
142. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарыкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
143. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Таран аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
144. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұзынкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
145. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Федоров аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
146. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Арқалық қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
147. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
148. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Лисаковск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
149. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Рудный қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
150. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылорда облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
151. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Арал аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
152. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жалағаш аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

153. Государственное учреждение «Жанакорганская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
154. Государственное учреждение «Казалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
155. Государственное учреждение «Кармакчинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
156. Государственное учреждение «Сырдарьинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
157. Государственное учреждение «Шиелийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
158. Государственное учреждение «Кызылординская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
159. Государственное учреждение «Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
160. Государственное учреждение «Мангистауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
161. Государственное учреждение «Каракиянская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
162. Государственное учреждение «Тупкараганская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
163. Государственное учреждение «Бейнеуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
164. Государственное учреждение «Жана-Озенская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
165. Государственное учреждение «Актауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

153. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңақорған аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
154. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қазалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
155. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қармақшы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
156. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сырдария аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
157. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шиелі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
158. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылорда қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
159. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
160. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
161. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарақия аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
162. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түпқараған аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
163. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бейнеу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
164. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңаөзен қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
165. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

166. Государственное учреждение «Мунайлинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
167. Государственное учреждение «Павлодарская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
168. Государственное учреждение «Баянаульская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
169. Государственное учреждение «Железинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
170. Государственное учреждение «Иртышская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
171. Государственное учреждение «Качирская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
172. Государственное учреждение «Лебяжинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
173. Государственное учреждение «Майская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
174. Государственное учреждение «Павлодарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
175. Государственное учреждение «Успенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
176. Государственное учреждение «Актогайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
177. Государственное учреждение «Щербактинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
178. Государственное учреждение «Аксуская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

166. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мұнайлы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
167. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Павлодар облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
168. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Баянауыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
169. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Железин аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
170. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ертіс аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
171. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қашыр аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
172. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Лебяжі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
173. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Май аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
174. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Павлодар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
175. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Успен аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
176. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
177. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шарбақты аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
178. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақсу қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

179. Государственное учреждение «Экибастузская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
180. Государственное учреждение «Павлодарская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
181. Государственное учреждение «Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
182. Государственное учреждение «Айыртауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
183. Государственное учреждение «Акжарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
184. Государственное учреждение «Аккайынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
185. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Магжана Жумабаева Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
186. Государственное учреждение «Есильская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
187. Государственное учреждение «Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
188. Государственное учреждение «Кызылжарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
189. Государственное учреждение «Мамлютская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
190. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Шал акына Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
191. Государственное учреждение «Тайыншинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

179. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Екібастұз қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
180. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Павлодар қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
181. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
182. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Айыртау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
183. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақжар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
184. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аққайың аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
185. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мағжан Жұмабаев аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
186. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Есіл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
187. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
188. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылжар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
189. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мамлют аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
190. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шал ақын аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
191. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тайынша аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

192. Государственное учреждение «Тимирязевская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
193. Государственное учреждение «Уалихановская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
194. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Габита Мусрепова Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
195. Государственное учреждение «Петропавловская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
196. Государственное учреждение «Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
197. Государственное учреждение «Байдибекская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
198. Государственное учреждение «Казыгуртская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
199. Государственное учреждение «Махтааральская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
200. Государственное учреждение «Ордабасинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
201. Государственное учреждение «Отрарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
202. Государственное учреждение «Сайрамская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
203. Государственное учреждение «Сарыагашская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
204. Государственное учреждение «Сузакская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

192. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тимирязев аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
193. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Уәлиханов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
194. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ғабит Мүсірепов ауданының аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
195. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Петропавл қалалық аудандық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
196. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
197. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бәйдібек аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
198. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қазығұрт аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
199. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мақтаарал аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
200. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ордабасы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
201. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Отырар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
202. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сайрам аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
203. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарыағаш аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
204. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Созақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

205. Государственное учреждение «Толебийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
206. Государственное учреждение «Тюлькубасская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
207. Государственное учреждение «Шардаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
208. Государственное учреждение «Арысская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
209. Государственное учреждение «Туркестанская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
210. Государственное учреждение «Шымкентская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
211. Государственное учреждение «Ленгерская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
212. Государственное учреждение «Кентауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
213. Государственное учреждение «Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по городу Астана Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
214. Государственное учреждение «Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по городу Алматы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
215. Государственное учреждение «Акмолинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
216. Государственное учреждение «Аккольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
217. Государственное учреждение «Аршалынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

205. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Төлеби аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
206. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түлкібас аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
207. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шардара аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
208. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Арыс қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
209. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түркістан қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
210. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шымкент қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
211. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Леңгір қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
212. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Кентау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
213. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
214. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
215. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақмола облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
216. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
217. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аршалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

218. Государственное учреждение «Астраханская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
219. Государственное учреждение «Атбасарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
220. Государственное учреждение «Буландинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
221. Государственное учреждение «Егиндыкольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
222. Государственное учреждение «Ерейментауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
223. Государственное учреждение «Есильская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
224. Государственное учреждение «Жаксынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
225. Государственное учреждение «Жаркаинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
226. Государственное учреждение «Коргалжинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
227. Государственное учреждение «Сандыктауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
228. Государственное учреждение «Целиноградская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
229. Государственное учреждение «Шортандинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
230. Государственное учреждение «Енбекшильдерская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
231. Государственное учреждение «Зерендинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
232 Государственное учреждение «Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

218. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Астрахан аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
219. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Атбасар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
220. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бұланды аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
221. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Егiндiкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
222. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ерейментау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
223. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Есіл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
224. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жақсы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
225. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жарқайың аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
226. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қорғалжын аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
227. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сандықтау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
228. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Целиноград аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
229. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шортанды аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
230. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Еңбекшілдер аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
231. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Зеренді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
232. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

233. Государственное учреждение «Кокшетауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
234. Государственное учреждение «Степногорская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
235. Государственное учреждение «Актюбинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
236. Государственное учреждение «Айтекебийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
237. Государственное учреждение «Алгинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
238. Государственное учреждение «Байганинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
239. Государственное учреждение «Иргизская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
240. Государственное учреждение «Каргалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
241. Государственное учреждение «Мартукская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
242. Государственное учреждение «Мугалжарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
243. Государственное учреждение «Темирская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
244. Государственное учреждение «Уилская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
245. Государственное учреждение «Кобдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
246. Государственное учреждение «Хромтауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
247. Государственное учреждение «Шалкарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

233. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Көкшетау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
234. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Степногорск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
235. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
236. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Әйтеке би аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
237. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алға аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
238. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Байғанин аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
239. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ырғыз аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
240. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарғалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
241. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мәртөк аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
242. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мұғалжар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
243. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Темір аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
244. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ойыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
245. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қобда аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
246. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Хромтау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
247. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шалқар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

248. Государственное учреждение «Актюбинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
249. Государственное учреждение «Алматинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
250. Государственное учреждение «Аксуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
251. Государственное учреждение «Алакольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
252. Государственное учреждение «Балхашская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
253. Государственное учреждение «Енбекшиказахская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
254. Государственное учреждение «Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
255. Государственное учреждение «Илийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
256. Государственное учреждение «Капчагайская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
257. Государственное учреждение «Каратальская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
258. Государственное учреждение «Карасайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
259. Государственное учреждение «Кербулакская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
260. Государственное учреждение «Коксуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
261. Государственное учреждение «Панфиловская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

248. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтөбе қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
249. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алматы облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
250. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақсу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
251. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алакөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
252. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Балқаш аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
253. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Еңбекшіқазақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
254. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
255. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Іле аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
256. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қапшағай қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
257. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қаратал аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
258. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарасай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
259. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Кербұлақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
260. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Көксу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
261. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Панфилов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

262. Государственное учреждение «Райымбекская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
263. Государственное учреждение «Саркандская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
264. Государственное учреждение «Талгарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
265. Государственное учреждение «Ескельдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
266. Государственное учреждение «Уйгурская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
267. Государственное учреждение «Талдыкорганская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
268. Государственное учреждение «Текелийская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
269. Государственное учреждение «Атырауская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
270. Государственное учреждение «Жылыойская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
271. Государственное учреждение «Индерская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
272. Государственное учреждение «Исатайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
273. Государственное учреждение «Кзылкогинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
274. Государственное учреждение «Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
275. Государственное учреждение «Махамбетская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
276. Государственное учреждение «Макатская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

262. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Райымбек аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
263. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарқант аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
264. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Талғар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
265. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ескелді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
266. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұйғыр аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
267. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Талдықорған қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
268. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Текелі қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
269. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Атырау облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
270. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жылыой аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
271. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Индер аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
272. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Исатай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
273. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылқоға аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
274. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
275. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Махамбет аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
276. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мақат аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

277. Государственное учреждение «Атырауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
278. Государственное учреждение «Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
279. Государственное учреждение «Абайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
280. Государственное учреждение «Аягозская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
281. Государственное учреждение «Бескарагайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
282. Государственное учреждение «Бородулихинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
283. Государственное учреждение «Глубоковская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
284. Государственное учреждение «Жарминская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
285. Государственное учреждение «Зайсанская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
286. Государственное учреждение «Зыряновская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
287. Государственное учреждение «Катон-Карагайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
288. Государственное учреждение «Кокпектинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
289. Государственное учреждение «Курчумская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
290. Государственное учреждение «Тарбагатайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

277. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Атырау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
278. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
279. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Абай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
280. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аягөз аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
281. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бесқарағай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
282. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бородулиха аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
283. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Глубокое аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
284. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жарма аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
285. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Зайсан аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
286. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Зырян аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
287. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қатонқарағай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
288. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Көкпекті аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
289. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Күршім аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
290. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тарбағатай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

291. Государственное учреждение «Уланская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
292. Государственное учреждение «Урджарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
293 Государственное учреждение «Шемонаихинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
294. Государственное учреждение «Риддерская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
295. Государственное учреждение «Семипалатинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
296. Государственное учреждение «Курчатовская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
297. Государственное учреждение «Усть-Каменогорская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
298. Государственное учреждение «Жамбылская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
299. Государственное учреждение «Байзакская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
300. Государственное учреждение «Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
301. Государственное учреждение «Жуалынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
302. Государственное учреждение «Кордайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
303. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Т. Рыскулова Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
304. Государственное учреждение «Меркенская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
305. Государственное учреждение «Мойынкумская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

291. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұлан аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
292. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Үржар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
293. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шемонаиха аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
294. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Риддер қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
295. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Семей қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
296. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Курчатов қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
297. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Өскемен қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
298. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
299. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Байзақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
300. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
301. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жуалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
302. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қордай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
303. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тұрар Рысқұлов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
304. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мерке аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
305. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мойынқұм аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

306. Государственное учреждение «Сарысуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
307. Государственное учреждение «Таласская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
308. Государственное учреждение «Шуйская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
309. Государственное учреждение «Таразская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
310. Государственное учреждение «Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
311. Государственное учреждение «Акжаикская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
312. Государственное учреждение «Бурлинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
313. Государственное учреждение «Жангалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
314. Государственное учреждение «Жанибекская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
315. Государственное учреждение «Зеленовская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
316. Государственное учреждение «Казталовская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
317. Государственное учреждение «Каратобинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
318. Государственное учреждение «Сырымская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
319. Государственное учреждение «Таскалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
320. Государственное учреждение «Теректинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

306. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарысу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
307. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Талас аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
308. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
309. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тараз қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
310. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Батыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
311. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақжайық аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
312. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бөрілi аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
313. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңақала аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
314. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жәнібек аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
315. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Зеленов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
316. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Казталов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
317. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қаратөбе аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
318. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сырым аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
319. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тасқала аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
320. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Теректі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

321. Государственное учреждение «Бокейординская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
322. Государственное учреждение «Чингирлауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
323. Государственное учреждение «Уральская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
324. Государственное учреждение «Карагандинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
325. Государственное учреждение «Абайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
326. Государственное учреждение «Актогайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
327. Государственное учреждение «Бухаржырауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
328. Государственное учреждение «Жанааркинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
329. Государственное учреждение «Каркаралинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
330. Государственное учреждение «Нуринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
331. Государственное учреждение «Осакаровская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
332. Государственное учреждение «Улытауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
333. Государственное учреждение «Шетская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
334. Государственное учреждение «Жезказганская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
335. Государственное учреждение «Шахтинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

321. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бөкей ордасы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
322. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шыңғырлау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
323. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Орал қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
324. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарағанды облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
325. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Абай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
326. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
327. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бұқар жырау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
328. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңаарқа аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
329. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарқаралы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
330. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Нұра аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
331. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Осакаров аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
332. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұлытау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
333. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шет аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
334. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жезқазған қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
335. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шахтинск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

336. Государственное учреждение «Карагандинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
337. Государственное учреждение «Саранская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
338. Государственное учреждение «Темиртауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
339. Государственное учреждение «Сатпаевская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
340. Государственное учреждение «Каражалская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
341. Государственное учреждение «Балхашская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
342. Государственное учреждение «Приозерская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
343. Государственное учреждение «Костанайская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
344. Государственное учреждение «Алтынсаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
345. Государственное учреждение «Амангельдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
346. Государственное учреждение «Аулиекольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
347. Государственное учреждение «Денисовская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
348. Государственное учреждение «Жангельдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
349. Государственное учреждение «Житикаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

336. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарағанды қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
337. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сораң қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
338. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Теміртау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
339. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сәтбаев қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
340. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қаражал қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
341. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Балқаш қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
342. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Приозерск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
343. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қостанай облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
344. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алтынсарин аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
345. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Амангелді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
346. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Әулиекөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
347. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Денисов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
348. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жангелді аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
349. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жiтiқара аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

350. Государственное учреждение «Камыстинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
351. Государственное учреждение «Карабалыкская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
352. Государственное учреждение «Карасуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
353. Государственное учреждение «Костанайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
354. Государственное учреждение «Мендыкаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
355. Государственное учреждение «Наурзумская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
356. Государственное учреждение «Сарыкольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
357. Государственное учреждение «Тарановская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
358. Государственное учреждение «Узункольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
359. Государственное учреждение «Федоровская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
360. Государственное учреждение «Аркалыкская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
361. Государственное учреждение «Костанайская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
362. Государственное учреждение «Лисаковская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
363. Государственное учреждение «Рудненская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
364. Государственное учреждение «Кызылординская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

350. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қамысты аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
351. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарабалық аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
352. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарасу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
353. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қостанай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
354. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
355. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Наурызым аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
356. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарыкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
357. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Таран аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
358. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұзынкөл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
359. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Федоров аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
360. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Арқалық қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
361. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қостанай қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
362. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Лисаковск қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
363. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Рудный қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
364. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылорда облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

365. Государственное учреждение «Аральская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
366. Государственное учреждение «Жалагашская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
367. Государственное учреждение «Жанакорганская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
368. Государственное учреждение «Казалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
369. Государственное учреждение «Кармакчинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
370. Государственное учреждение «Сырдарьинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
371. Государственное учреждение «Шиелийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
372. Государственное учреждение «Кызылординская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
373. Государственное учреждение «Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
374. Государственное учреждение «Мангистауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
375. Государственное учреждение «Каракиянская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
376. Государственное учреждение «Тупкараганская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
377. Государственное учреждение «Бейнеуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
378. Государственное учреждение «Жана-Озенская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
379. Государственное учреждение «Актауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

365. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Арал аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
366. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жалағаш аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
367. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңақорған аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
368. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қазалы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
369. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қармақшы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
370. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сырдария аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
371. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шиелі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
372. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылорда қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
373. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
374. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Маңғыстау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
375. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарақия аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
376. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Түпқараған аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
377. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бейнеу аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
378. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңаөзен қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
379. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

380. Государственное учреждение «Мунайлинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
381. Государственное учреждение «Павлодарская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
382. Государственное учреждение «Баянаульская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
383. Государственное учреждение «Железинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
384. Государственное учреждение «Иртышская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
385. Государственное учреждение «Качирская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
386. Государственное учреждение «Лебяжинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
387. Государственное учреждение «Майская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
388. Государственное учреждение «Павлодарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
389. Государственное учреждение «Успенская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
390. Государственное учреждение «Актогайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
391. Государственное учреждение «Щербактинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
392. Государственное учреждение «Аксуская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
393. Государственное учреждение «Экибастузская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
394. Государственное учреждение «Павлодарская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

380. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мұнайлы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
381. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Павлодар облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
382. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Баянауыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
383. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Железин аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
384. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ертіс аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
385. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қашыр аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
386. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Лебяжі аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
387. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Май аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
388. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Павлодар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
389. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Успен аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
390. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
391. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шарбақты аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
392. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақсу қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
393. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Екібастұз қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
394. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Павлодар қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

395. Государственное учреждение «Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
396. Государственное учреждение «Айыртауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
397. Государственное учреждение «Акжарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
398. Государственное учреждение «Аккайынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
399. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Магжана Жумабаева Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
400. Государственное учреждение «Есильская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
401. Государственное учреждение «Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
402. Государственное учреждение «Кызылжарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
403. Государственное учреждение «Мамлютская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
404. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Шал акына Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
405. Государственное учреждение «Тайыншинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
406. Государственное учреждение «Тимирязевская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
407. Государственное учреждение «Уалихановская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
408. Государственное учреждение «Территориальная инспекция района Габита Мусрепова Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
409. Государственное учреждение «Петропавловская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

395. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
396. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Айыртау аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
397. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақжар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
398. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аққайың аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
399. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мағжан Жұмабаев аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
400. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Есіл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
401. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
402. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылжар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
403. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мамлют аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
404. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шал ақын аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
405. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тайынша аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
406. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тимирязев аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
407. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Уәлиханов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
408. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ғабит Мүсірепов аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
409. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Петропавл қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

410. Государственное учреждение «Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
411. Государственное учреждение «Байдибекская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
412. Государственное учреждение «Казыгуртская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
413. Государственное учреждение «Махтааральская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
414. Государственное учреждение «Ордабасинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
415. Государственное учреждение «Отрарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
416. Государственное учреждение «Сайрамская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
417. Государственное учреждение «Сарыагашская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
418. Государственное учреждение «Сузакская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
419. Государственное учреждение «Толебийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
420. Государственное учреждение «Тюлькубасская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
421. Государственное учреждение «Шардаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
422. Государственное учреждение «Арысская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
423. Государственное учреждение «Туркестанская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
424. Государственное учреждение «Шымкентская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

410. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Оңтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
411. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бәйдібек аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
412. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қазығұрт аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
413. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мақтаарал аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
414. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ордабасы аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
415. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Отырар аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
416. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сайрам аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
417. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарыағаш аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
418. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Созақ аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
419. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Төлеби аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
420. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Түлкібас аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
421. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шардара аудандық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
422. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Арыс қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
423. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Түркістан қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
424. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шымкент қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.

425. Государственное учреждение «Ленгерская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
426. Государственное учреждение «Кентауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
427. Государственное учреждение «Территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора по городу Астана Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
428. Государственное учреждение «Территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора по городу Алматы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
Перечень
республиканских государственных учреждений, находящихся
в ведении Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан и его ведомств
1. Республиканское государственное учреждение «Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное учреждение «Республиканский научно-методический центр агрохимической службы» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное учреждение «Республиканский противоэпизоотический отряд» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
4. Республиканское государственное учреждение «Республиканская карантинная лаборатория» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
5. Республиканское государственное учреждение «Республиканский интродукционно-карантинный питомник плодово-ягодных культур» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
6. Республиканское государственное учреждение «Республиканский интродукционно-карантинный питомник зерновых культур» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
7. Республиканское государственное учреждение «Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
8. Республиканское государственное учреждение «Зональный гидрогеолого-мелиоративный центр» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

425. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Леңгір қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
426. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Кентау қалалық аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
427. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
428. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясы» мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және
оның ведомстволарының қарамағындағы республикалық мемлекеттік
мекемелердің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік комиссия» республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Республикалық агрохимия қызметінің ғылыми-әдістемелік орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң «Республикалық эпизоотикаға қарсы отряды» республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық карантиндік зертханасы» республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық интродукциялық-карантиндік көшеттігі» республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық дәнді дақылдардың интродукциялық-карантиндік көшеттігі» республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық фитосанитариялық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Аймақтық гидрогеологиялық-мелиоративтік орталық» республикалық мемлекеттік мекемесі.

9. Республиканское государственное учреждение «Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
10. Республиканское государственное учреждение «Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
11. Республиканское государственное учреждение «Республиканский методический центр «Казагромелиоводхоз» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».

9. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы» республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы» республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Қазагромелиосушар» республикалық әдістемелік орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі.