О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 417.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2013 года № 417
Изменения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2005 года № 787 "Об утверждении Правил учета и списания военного имущества":
в Правилах учета и списания военного имущества, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Организация учета и списания военного имущества Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований осуществляется соответствующими государственными органами, в оперативном управлении которых находится данное имущество, по согласованию с Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан.".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 772.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 772.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 772.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 506 "Об утверждении Правил использования воздушного пространства Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1525 и о признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 38, ст. 459):
в Правилах использования воздушного пространства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 164 изложить в следующей редакции:
"164. В экстренных случаях временный режим и кратковременные ограничения, связанные с проведением поисковых мероприятий, вылетами воздушных судов на оказание помощи при стихийных бедствиях, полетами аэростатов, вышедших из-под управления, вылетами воздушных судов при внезапных проверках по распоряжению Министра обороны Республики Казахстан, начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан и главнокомандующих видами Вооруженных сил Республики Казахстан, могут устанавливаться ГЦ УВД без подачи предварительных представлений на временный режим. В этом случае государственные органы или организации, организующие мероприятия, согласовывают с ГЦ УВД районы и условия обеспечения безопасности воздушного движения в них не менее, чем за 2 часа до начала деятельности.";
пункт 166 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу және кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 417 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 cәуірдегі
№ 417 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер
1. "Әскери мүлікті есепке алу және есептен шығару ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 шілдедегі № 787 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әскери мүлiктi есепке алу және есептен шығару ережесiнде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери мүлкін есепке алуды және есептен шығаруды ұйымдастыруды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабымен келісім бойынша осы мүлік жедел басқаруында тұрған тиісті мемлекеттік органдар жүзеге асырады.".
2. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 772 қаулысымен.
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 772 қаулысымен.
4. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 772 қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану қағидасын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1525 қаулысына өзгеріс енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 мамырдағы № 506 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 38, 459-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану қағидасында:
164-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"164. Шұғыл жағдайларда іздестіру іс-шараларын жүргізумен, дүлей зілзалар кезінде әуе кемелерінің көмек көрсету үшін ұшып шығуымен, басқарудан шыққан аэростаттардың ұшуларымен, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері түрлері бас қолбасшыларының өкімдерімен кенеттен тексерулер кезінде әуе кемелерінің ұшып шығумен байланысты уақытша режим мен қысқа мерзімді шектеулерді уақытша режимге алдын ала ұсынымдар бермей ӘҚБ БО белгілеуі мүмкін. Бұл жағдайда іс-шараларды ұйымдастыратын мемлекеттік органдар немесе ұйымдар ӘҚБ БО-мен олардағы әуе қозғалысының қауіпсіздігін қамтамасыз ету аудандары мен талаптарын қызмет басталғанға дейін кемінде 2 сағат бұрын келіседі.";
166-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"166. В случае получения двух или более представлений от государственных органов или организаций на обеспечение временными режимами мероприятий, совпадающих по месту и времени, ГЦ УВД по разрешению начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан переносит указанные мероприятия на срок не более двух суток, исходя из приоритетности решаемых задач.".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2011 года № 1011 "Об утверждении Правил оценки и определения размера возмещения стоимости реквизируемого имущества" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 53, ст. 748):
в Правилах оценки и определения размера возмещения стоимости реквизируемого имущества, утвержденных указанным постановлением:
пункты 4, 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для проведения оценки является договор на проведение оценки, заключенный между оценщиком и Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
5. Результаты оценки утверждаются при проведении реквизиции в период действия военного положения местными исполнительными органами, в военное время – Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан, а в исключительных случаях при проведении боевых действий - командирами воинских частей, осуществляющими реквизицию.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Размер возмещения стоимости реквизируемого имущества определяется Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан, местными исполнительными органами и командирами воинских частей на основании результатов оценки, произведенной в соответствии с настоящими Правилами.".
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2011 года № 1082 "Об утверждении Правил возмещения государством стоимости реквизированного, а также предоставленного для нужд обороны имущества физических и юридических лиц" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 54, ст. 773):
в Правилах возмещения государством стоимости реквизированного, а также предоставленного для нужд обороны имущества физических и юридических лиц, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для сбора заявлений собственников реквизированного имущества создаются пункты сбора в местных органах военного управления, воинских частях, местных исполнительных органах, которые направляют заявку на выделение денежных средств в Генеральный штаб Вооруженных Сил Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. На основании заявок местных органов военного управления, командиров воинских частей (начальников учреждений), местных исполнительных органов Генеральный штаб Вооруженных Сил Республики Казахстан составляет сводную заявку на изменение плана финансирования и направляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета.".

"166. Мемлекеттік органдардан немесе ұйымдардан орны мен уақыты жағынан сәйкес келетін іс-шараларды уақытша режимдермен қамтамасыз етуге келіп түскен екі немесе одан көп ұсынымдар алған жағдайда ӘҚБ БО Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының рұқсатымен шешілетін міндеттердің басымдықтарына сүйене отырып, көрсетілген іс-шараларды екі тәуліктен аспайтын мерзімге кейінге ауыстырады.".
6. "Реквизицияланатын мүлікті бағалау және оның құнын өтеу мөлшерін айқындау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 53, 748-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Реквизицияланатын мүлікті бағалау және оның құнын өтеу мөлшерін айқындау қағидасында:
4, 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бағалау жүргізу үшін негіздеме Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бағалаушы мен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы арасында жасалған бағалау жүргізуге арналған шарт болып табылады.
5. Бағалау нәтижелерін реквизициялауды жүргізу кезінде соғыс жағдайының қолданылу кезеңінде жергілікті атқарушы органдар, соғыс уақытында - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы, ал жауынгерлік іс қимылдар жүргізген кездегі ерекше жағдайларда – реквизициялауды жүзеге асыратын әскери бөлімдердің командирлері бекітеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Реквизицияланатын мүліктің құнын өтеу мөлшерін осы Қағидаға сәйкес жүргізілген бағалау нәтижелері негізінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы, жергілікті атқарушы органдар және әскери бөлімдердің командирлері айқындайды.".
7. "Жеке және заңды тұлғалардың қорғаныс мұқтажы үшін реквизицияланған, сондай-ақ берілген мүлкінің құнын мемлекеттің өтеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 қыркүйектегі № 1082 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 54, 773-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың қорғаныс мұқтажы үшін реквизицияланған, сондай-ақ берілген мүлкінің құнын мемлекеттің өтеу қағидасында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Реквизицияланған мүлік иелерінің өтініштерін жинау үшін жергілікті әскери басқару органдарында, әскери бөлімдерде, жергілікті атқарушы органдарда жиын пункттері құрылады, олар ақшалай қаражат бөлуге өтінімді Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабына жолдайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жергілікті әскери басқару органдарының, әскери бөлімдер командирлерінің (мекемелер бастықтарының), жергілікті атқарушы органдардың өтінімдері негізінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы қаржыландыру жоспарын өзгертуге арналған жиынтық өтінімді жасайды және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға жолдайды.".

8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.10.2017 № 650 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.07.2017 № 437 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2013 года № 417
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2002 года № 1152 "Отдельные вопросы обеспечения продовольствием за плату военнослужащих и использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых воинскими частями" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 37, ст.387).
2. Пункт 2 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года № 912 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 31, ст.430).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2006 года № 289 "Об утверждении перечня организаций, при поступлении на работу по специальности в которые гражданам Республики Казахстан предоставляется отсрочка от призыва на воинскую службу на весь период работы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 14, ст. 128).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2006 года № 570 "Об утверждении перечня специальностей, поступление на работу в организации по которым освобождает военнообязанных от призыва на воинские сборы на весь период работы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 22, ст.228).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года № 1172 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2006 года № 289" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 46, ст.542).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1166 "О создании Комиссии по подготовке и проведению празднования 65-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941 - 1945 годов".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2010 года № 1163 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2006 года № 289" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 59, ст. 575).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 56 дсп "Об утверждении Положения о Главном управлении по надзору за безопасностью полетов государственной авиации Республики Казахстан".

8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.10.2017 № 650 қаулысымен ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Күші жойылды – ҚР Yкiметiнiң 20.07.2017 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 сәуірдегі
№ 417 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Әскери қызметшiлердi азық-түлiкпен ақылы қамтамасыз ету және әскери бөлiмдер ұсынатын тауарлар мен көрсететiн қызметтерiн сатудан түскен қаражатты пайдаланудың жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 қазандағы № 1152 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 37, 387-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінiң кейбір шешiмдерiне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 тамыздағы № 912 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістердің 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 31, 430-құжат).
3. "Мамандығы бойынша жұмысқа кірген кезде бүкіл жұмыс кезеңінде Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыру кейінге қалдырылатын ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 сәуірдегі № 289 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 14, 128-құжат).
4. "Ұйымдарға олар бойынша жұмысқа кіру әскери міндеттілерді жұмыс істеп жүрген бүкіл кезеңіне әскери жиындарға шақырудан босататын мамандықтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 маусымдағы № 570 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 22, 228-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 сәуірдегі № 289 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 1172 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 46, 542-құжат).
6. "1941 – 1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткізу жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі № 1166 қаулысы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 сәуірдегі № 289 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 қарашадағы № 1163 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 59, 575-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясы ұшуларының қауіпсіздігін қадағалау бас басқармасы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 56 қбп қаулысы.