Об утверждении Правил изъятия и перечисления в бюджет сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно установленных для судей, в случае освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2013 года № 479. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 838
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 838 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 4) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила изъятия и перечисления в бюджет сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно установленных для судей, в случае освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2013 года № 479
Правила
изъятия и перечисления в бюджет сумм обязательных пенсионных
взносов, дополнительно установленных для судей, в случае
освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам
1. Настоящие Правила изъятия и перечисления в бюджет сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно установленных для судей, в случае освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» и определяют порядок изъятия и перечисления в бюджет сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно установленных для судей, в случае освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам.
2. При освобождении судьи от должности по отрицательным мотивам уполномоченный орган по организационному и материально-техническому обеспечению деятельности Верховного Суда Республики Казахстан, местных и других судов с территориальными подразделениями в областях, столице и городах республиканского значения (далее - агент), в течение пяти рабочих дней, после подписания Указа Президента Республики Казахстан или принятия постановления Сената Парламента Республики Казахстан об освобождении судьи от должности по отрицательным мотивам, обращаются в республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Центр) с заявлением на изъятие сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно перечисленных от ежемесячного дохода судьи за счет средств республиканского бюджета (далее – заявление) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагается список судей, освобожденных от должностей по отрицательным мотивам (далее – список), согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Список содержит по каждому физическому лицу следующие сведения:

Судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған жағдайда, судьялар үшін қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қою және бюджетке аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 14 мамырдағы № 479 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 838 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 838 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-1-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған жағдайда, судьялар үшін қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қою және бюджетке аудару қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 14 мамырдағы
№ 479 қаулысымен
бекітілген
Судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған жағдайда,
судьялар үшін қосымша белгіленген міндетті зейнетақы
жарналарының сомаларын алып қою және бюджетке аудару
қағидалары
1. Осы Судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған жағдайда, судьялар үшін қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қою және бюджетке аудару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған жағдайда, судьялар үшін қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қою және бюджетке аудару тәртібін айқындайды.
2. Судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған кезде Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, жергілікті және облыстарда, астанада және республикалық маңызы бар қалаларда аумақтық бөлімшелері бар басқа да соттардың (бұдан әрі – агент) қызметін ұйымдық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті орган судьяны теріс себептер бойынша лауазымынан босату туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына қол қойылғаннан немесе Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының қаулысы қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына (бұдан әрі – Орталық) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджет қаражаты есебінен судьяның ай сайынғы табысынан қосымша аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қою туралы өтінішпен (бұдан әрі – өтініш) жүгінеді.
Өтінішке осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған судьялардың тізімі (бұдан әрі – тізім) қоса беріледі.
Тізім әрбір жеке тұлға бойынша мынадай мәліметтерді қамтиды:

1) индивидуальный идентификационный номер;
2) фамилия, имя, отчество (при наличии);
3) дата рождения;
4) пол;
5) номер документа, удостоверяющего личность, сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи;
6) сумма обязательных пенсионных взносов, дополнительно перечисленных от ежемесячного дохода судьи за счет средств республиканского бюджета, подлежащая изъятию в бюджет (далее – суммы обязательных пенсионных взносов). В случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии), указываются прежние фамилия, имя, отчество (при наличии).
3. В заявлении указываются:
1) наименование и реквизиты агента (бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), регистрационный номер налогоплательщика - по платежам до 1 января 2013 года;
2) банковский идентификационный код (далее – БИК);
3) индивидуальный идентификационный код (далее – ИИК);
4) причина изъятия;
5) реквизиты платежных документов (номер, дата и сумма).
Заявление подписывается:
1) в отношении Председателя Верховного Суда Республики Казахстан, председателей судебных коллегий и судей Верховного Cуда Республики Казахстан - руководителем Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан);
2) в отношении председателей, председателей судебных коллегий и судей местных и других судов - руководителями территориальных подразделений (канцеляриями судов) в областях, столице и городах республиканского значения, а также главным бухгалтером и заверяется печатью. Если должность главного бухгалтера не предусмотрена, в заявлении на изъятие делается соответствующая отметка.
4. На основании полученных документов на изъятие сумм обязательных пенсионных взносов Центр, в течение пяти рабочих дней, формирует электронную заявку на изъятие из накопительного пенсионного фонда указанных сумм с присвоением ей номера и даты.
В электронной заявке указываются:
1) реквизиты вкладчика, указанные в части третьей пункта 2 настоящих Правил;
2) номер и дата заявки;
3) сумма обязательных пенсионных взносов.
Электронная заявка посредством финансовой автоматизированной системы транспорта информации направляется в накопительный пенсионный фонд, в котором у данного вкладчика открыт индивидуальный пенсионный счет.
5. Накопительный пенсионный фонд, получив от Центра электронную заявку на изъятие сумм обязательных пенсионных взносов, в течение пяти рабочих дней со дня ее получения осуществляет перечисление сумм обязательных пенсионных взносов, с указанием номера и даты заявки Центра.
Перечисление накопительными пенсионными фондами сумм обязательных пенсионных взносов производится платежным поручением с приложением списка на банковский счет Центра.

1) жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде);
3) туған күні;
4) жынысы;
5) жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні;
6) бюджетке алып қоюға жататын республикалық бюджет қаражаты есебінен судьяның ай сайынғы табысынан қосымша аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы (бұдан әрі – міндетті зейнетақы жарналарының сомалары). Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) өзгерген жағдайда алдыңғы тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі.
3. Өтініште:
1) агенттің атауы және деректемелері (бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), 2013 жылғы 1 қаңтарға дейінгі төлемдер бойынша салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК);
3) жеке сәйкестендіру коды (бұдан әрі – ЖСК);
4) алып қою себебі;
5) төлем құжаттарының деректемелері (нөмірі, күні және сомасы) көрсетіледі.
Өтінішке:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасына, сот алқаларының төрағаларына және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьяларына қатысты – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) басшысы;
2) жергілікті және басқа да соттардың төрағаларына, сот алқаларының төрағаларына және судьяларына қатысты – облыстағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшелер (сот кеңселері) басшылары, сондай-ақ бас бухгалтер қол қояды және мөрмен расталады. Егер бас бухгалтердің лауазымы көзделмеген болса, алып қоюға арналған өтінішке тиісті белгі қойылады.
4. Міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қоюға алынған құжаттардың негізінде Орталық бес жұмыс күні ішінде аталған сомаларды жинақтаушы зейнетақы қорынан алып қоюға арналған электрондық өтінімді нөмірі мен күнін бере отырып қалыптастырады.
Электрондық өтінімде:
1) осы Қағидалардың 2-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген салымшының деректемелері;
2) өтінімнің нөмірі мен күні;
3) міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі.
Электронды өтінім аталған салымшының дербес зейнетақы шоты ашылған жинақтаушы зейнетақы қорына ақпаратты жеткізудің қаржылық автоматтандырылған жүйесі арқылы жіберіледі.
5. Жинақтаушы зейнетақы қоры Орталықтан міндетті зейнетақы жарналары сомаларын алып қоюға арналған электрондық өтінімді алып, оны алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Орталық өтінімінің нөмірі мен күнін көрсете отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын аударуды жүзеге асырады.
Жинақтаушы зейнетақы қорлары міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын аударуды Орталықтың банктік шотына тізімді қоса бере отырып, төлем тапсырмасымен жүргізеді.

6. Центр в течение трех рабочих дней со дня поступления от накопительных пенсионных фондов сумм обязательных пенсионных взносов производит их перечисление агенту согласно реквизитам, указанным в заявлении.
7. Порядок перечисления агентом сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно установленных для судей, в случае освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам в бюджет осуществляется в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам изъятия и перечисления
в бюджет сумм обязательных пенсионных
взносов, дополнительно установленных
для судей, в случае освобождения судьи
от должности по отрицательным мотивам
Заявление
агента на изъятие сумм обязательных пенсионных взносов,
дополнительно перечисленных от ежемесячного дохода судьи за
счет средств республиканского бюджета, при освобождении судьи
от должности по отрицательным мотивам
Генеральному директору
РГКП «Государственный центр по
выплате пенсий Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан»
_____________________________
1. Реквизиты плательщика обязательных пенсионных взносов (агента)
наименование _________________________________________________________
БИН (по платежам после 01.01.2013 года)______________________________
РНН (по платежам до 01.01.2013 года)_________________________________
БИК _______________ ИИК ______________________________________________
2. Реквизиты судьи ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
ИИН __________________________________________________________________
сумма обязательных пенсионных взносов ________________________________
Сумма, подлежащая изъятию ____________________________________________
(В случае необходимости списания зачисленных сумм обязательных
пенсионных взносов по нескольким платежным поручениям суммы,
подлежащие списанию, указываются отдельно на каждое платежное
поручение)
Изъятые суммы просим перечислить по следующим реквизитам ____________
_____________________________________________________________________
(указываются полные данные предприятия, все банковские реквизиты)
Руководитель Департамента по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда Республики
Казахстан) /Руководитель Канцелярии областных и
приравненных к ним судов
________________________
(Ф.И.О. подпись)
Главный бухгалтер                            ________________________
(Ф.И.О. подпись)
М.П. дата ____________________
Приложение 2
к Правилам изъятия и перечисления
в бюджет сумм обязательных пенсионных
взносов, дополнительно установленных
для судей, в случае освобождения судьи
от должности по отрицательным мотивам
Список судей, освобожденных от занимаемой должности по
отрицательным мотивам
№ п/п
Наименование и реквизиты агента*
Сведения по судьям, освобожденным от занимаемой должности по отрицательным мотивам
Номер документа, удостоверяющего личность, сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата рождения, пол
ИИН вкладчика
Основание освобождения от должности (№, дата Указа Президента Республики Казахстан или постановления Сената Парламента Республики Казахстан)
№, дата платежного поручения
Сумма обязательных пенсионных взносов, дополнительно перечисленных из средств республиканского бюджета, подлежащая изъятию в бюджет
*РНН (по платежам до 01.01.2013 г)
БИН (по платежам после 01.01.2013 г.)
Руководитель Департамента
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарата Верховного
Суда Республики Казахстан)/
Руководитель Канцелярии
областных и приравненных
к ним судов
_____________ (Ф.И.О. подпись)
М.П. дата ____________________

6. Орталық жинақтаушы зейнетақы қорларынан міндетті зейнетақы жарналарының сомалары түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды өтініште көрсетілген деректемелерге сәйкес агентке аударуды жүргізеді.
7. Судьялар теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған жағдайда, судьяларға қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын агенттің бюджетке аудару тәртібі Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Судья теріс себептер бойынша
лауазымынан босатылған жағдайда,
судьялар үшін қосымша белгіленген
міндетті зейнетақы жарналарының
сомаларын алып қою және бюджетке
аудару қағидаларына
1-қосымша
Судья теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған кезде
республикалық бюджет қаражаты есебінен судьялардың ай сайынғы
табысынан қосымша аударылған міндетті зейнетақы жарналары
сомаларын алып қоюға арналған агенттің
өтініші
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы»
РМҚК бас директоры
_______________________________________________
1. Міндетті зейнетақы жарналарын төлеушінің (агенттің) деректемелері
атауы _______________________________________________________________
БСН (01.01.2013 ж. кейінгі төлемдер бойынша) ________________________
СТН (01.01.2013 ж. дейінгі төлемдер бойынша) ________________________
БСК _______________ ЖСК _____________________________________________
2. Судьяның деректемелері ___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде),
туған күні)
ЖСН _________________________________________________________________
міндетті зейнетақы жарналарының сомасы ______________________________
Алып қоюға жататын сома _____________________________________________
(бірнеше төлем тапсырмасы бойынша міндетті зейнетақы жарналары
сомаларының есептелген сомаларын есептен шығару қажет болған жағдайда
әрбір төлем тапсырмасына есептен шығарылуға жататын сома жеке
көрсетіледі)
Алып қойылған сомаларды мынадай деректемелер бойынша аударуды
сұраймыз ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кәсіпорынның толық деректері, барлық банк деректемелері көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)
басшысы/Облыстық және оларға теңестірілген соттар
кеңсесінің басшысы                          _________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер                               _________________________
(бас бухгалтердің қолы)                           (Т.А.Ә., қолы)
М.О. күні _________________________
Судья теріс себептер бойынша
лауазымынан босатылған жағдайда,
судьялар үшін қосымша белгіленген
міндетті зейнетақы жарналарының
сомаларын алып қою және бюджетке
аудару қағидаларына
2-қосымша
Теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған судьялардың
тізімі
Р/с
Агенттің атауы мен деректемелері*
Теріс себептер бойынша лауазымынан босатылған судьялар бойынша мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Туған күні, жынысы
Салымшының ЖСН
Лауазымынан босату негіздемесі (Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының немесе Қазақстан Республикасы Сенаты қаулысының №, күні)
Төлем тапсырмасының №, күні
Бюджетке алып қоюға жататын республикалық бюджет қаражатынан қосымша аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
* СТН (01.01.2013 ж. дейінгі төлемдер бойынша)
БСН (01.01.2013 ж. кейінгі төлемдер бойынша)
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз
ету департаментінің (Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты) басшысы/ Облыстық
және оларға теңестірілген соттар кеңсесінің басшысы  ________________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О. күні ________________