О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 31 августа 2012 года № 1129 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан, в области технического регулирования и метрологии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2013 года № 587. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2014 года № 175
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.03.2014 № 175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1129 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан, в области технического регулирования и метрологии» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 991):
в пункте 1:
подпункты 1)3) и 5) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) стандарт государственной услуги «Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара».»;
стандарт государственной услуги «Выдача аттестата эксперта-аудитора в области технического регулирования (по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, аккредитации)», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2013 года № 587
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1129
Стандарт государственной услуги
«Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса
товара Таможенного союза или иностранного товара» 1. Общие положения

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі техникалық реттеу және метрология саласында көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 маусымдағы № 587 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 наурыздағы № 175 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.03.2014 № 175 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2) «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі техникалық реттеу және метрология саласында көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1129 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 991-құжат):
1-тармақта:
1)3) және 5) тармақшалар алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) «Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Техникалық реттеу саласындағы (сәйкестікті растау, тауар шығарылған елді айқындау, аккредиттеу жөніндегі) сарапшы-аудитор аттестатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 7 маусымдағы
№ 587 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1129 қаулысымен
бекітілген
«Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін,
Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін
айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау» мемлекеттік
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан» (далее – уполномоченный орган) по адресу: 010000, город Астана, Левый берег, здание «Эталонный центр», улица Орынбор, 11, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года «О техническом регулировании» (далее – Закон), статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.memst.kz, www.mint.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченного органа на стендах и информационных досках;
3) на портале.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
выдача аттестата эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации (далее – аттестат) и/или квалификационного аттестата эксперта-аудитора по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара (далее – квалификационный аттестат) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица на портале или на бумажном носителе в канцелярии уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения услугополучателя – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
9. График работы:
1) в уполномоченном органе ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) на портале – круглосуточно.

1. «Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, «Эталон орталығы» ғимараты, Орынбор көшесі, 11 көрсетеді, ол сондай-ақ «электронды үкіметтің» www.e.gov.kz немесе «Е лицензиялау» www. elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 11) тармақшасының, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның www.memst.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органның ғимаратындағы ақпараттық тақталарда және стенділерде;
3) порталда орналасады.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі порталда уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат нысанында немесе уәкілетті органның кеңсесінде қағаз тасығышта сәйкестікті растау, аккредиттеу бойынша сарапшы-аудитор аттестатын (бұдан әрі – аттестат) және/немесе тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау бойынша біліктілік аттестатын (бұдан әрі – біліктілік аттестаты) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы.

10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) на портале – «в личном кабинете» получателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения аттестата услугополучатель представляет следующие документы:
в уполномоченном органе:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) форму сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
4) отчеты о прохождении физическим лицом стажировок, подтверждающих его участие в проведении работ в заявляемой области аттестации кандидата в эксперты-аудиторы по: продукции и услугам (включая информацию о работах по сертификации по различным схемам) – 5 (пять) отчетов; системе менеджмента о стажировках общей продолжительностью не менее двадцати рабочих дней (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них), аккредитации (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них) – 4 (четыре) отчета; персоналу – прохождение стажировок в органе по сертификации персонала (не менее 3 отчетов).
На портале:
1) заявление с данными, соответствующими приложению 1 к настоящему стандарту;
2) форму сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
3) отчеты о прохождении физическим лицом стажировок, подтверждающих его участие в проведении работ в заявляемой области аттестации кандидата в эксперты-аудиторы по: продукции и услугам (включая информацию о работах по сертификации по различным схемам) – 5 (пять) отчетов; системе менеджмента о стажировках общей продолжительностью не менее двадцати рабочих дней (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них), аккредитации (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них) – 4 (четыре) отчета; персоналу – прохождение стажировок в органе по сертификации персонала не менее 3 отчетов) (сканируются и подаются в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя).
Сведения документов удостоверяющих личность, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Для получения квалификационного аттестата услугополучатель представляет следующие документы:
в уполномоченном органе:

10. Мемлекеттік қызмет:
1) дене мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қолжетімділігі үшін жағдайлар жасалған уәкілетті органның ғимаратында;
2) порталда – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті алушы аттестат алу үшін мынадай құжаттарды береді:
уәкілетті органда:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтердің нысаны;
4) жеке тұлғаның сарапшы аудиторлыққа кандидатты аттестаттаудың мәлімделген саласында мына жұмыстарды жүргізуге қатысуын растайтын тағылымдамалардан өткені туралы: өнім мен қызметтер – 5 (бес) есеп (түрлі схемалар бойынша сертификаттау жөніндегі жұмыстар туралы ақпаратты қоса алғанда); жалпы ұзақтығы кемінде жиырма жұмыс күні тағылымдамалар туралы менеджмент жүйесі (құжаттаманы талдауды, тексерулерге қатысу және олар бойынша есептер жасауды қоса алғанда), аккредиттеу (құжаттаманы талдауды, тексерулерге қатысу және олар туралы есептер құруды қоса алғанда) – 4 (төрт) есеп; персонал – персоналды сертификаттау жөніндегі органда тағылымдамадан өту (кемінде 3 есеп) бойынша есеп береді;
порталда:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мәліметтері бар өтініш;
2) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
3) жеке тұлғаның сарапшы аудиторлыққа кандидатты аттестаттаудың мәлімделген саласында мына жұмыстарды жүргізуге қатысуын растайтын тағылымдамалардан өткені туралы: өнім мен қызметтер – 5 (бес) есеп (түрлі схемалар бойынша сертификаттау жөніндегі жұмыстар туралы ақпаратты қоса алғанда); жалпы ұзақтығы кемінде жиырма жұмыс күні тағылымдамалар туралы менеджмент жүйесі (құжаттаманы талдауды, тексерулерге қатысу және олар бойынша есептер жасауды қоса алғанда), аккредиттеу (құжаттаманы талдауды, тексерулерге қатысу және олар туралы есептер құруды қоса алғанда) – 4 (төрт) есеп; персонал – персоналды сертификаттау жөніндегі органда тағылымдамадан өту (кемінде 3 есеп) (сканерленеді және алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында беріледі).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті лауазымды адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Біліктілік аттестатын алу үшін, көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды береді:
уәкілетті органда:

1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) форму сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
4) отчеты о прохождении физическим лицом стажировок, подтверждающих его участие в проведении работ по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара – 10 (десять) отчетов.
На портале:
1) заявление с данными, соответствующими приложению 1 к настоящему стандарту;
2) форму сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
3) отчеты о прохождении физическим лицом стажировок, подтверждающих его участие в проведении работ по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара – 10 (десять) отчетов (сканируются и подаются в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя).
Сведения документов, удостоверяющих личность, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.memst.kz в разделе «Правовая база».
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. В уполномоченном органе прием документов осуществляется канцелярией по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», каб. № 33, тел. 79-33-48.
При обращении через портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя. Запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги услугополучателю выдается:
1) при обращении в уполномоченный орган расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
фамилии, имени и отчества принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени и отчества услугополучателя, и уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
При обращении через портал услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.

1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
4) тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге өзінің қатысқанын растайтын жеке тұлғаның тағылымдамалардан өткені туралы - 10 есеп;
порталда:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
3) тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге өзінің қатысқанын растайтын жеке тұлғаның тағылымдамалардан өткені туралы - 10 есеп (сканерленеді және алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында беріледі).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті лауазымды адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері уәкілетті органның www.memst.kz интернет ресурсында «Құқықтық база» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау салу толтырылады.
13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды мына мекенжай бойынша кеңсе жүзеге асырады: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимараты, 33 кабинет, тел. 79-33-48.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық сұрау салу көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға – адресатқа автоматты түрде жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар беріледі:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
құжаттың қабылдау нөмірін және күнін;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттар санын және атауын;
мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттардың берілген орнын;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының байланыс телефондарын, атын, тегін, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін) көрсетіп тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде порталдағы (жеке кабинетіне) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

15. Результат оказания государственной услуги принимается услугополучателем путем личного посещения или представителем по доверенности либо на портале в «личном кабинете» услугополучателя.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта;
2) представления недостоверных сведений;
3) если имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к услугополучателю на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с услугополучателями;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечения сохранности документов услугополучателя;
7) защита и конфиденциальность информации о содержании документов услугополучателя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы уполномоченного органа измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействий) должностных лиц уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется специалистами юридической службы уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, 11, кабинет № 33.
Информацию о порядке обжалования работы портала, а также действий (бездействий) работников можно получить по телефону call-центра: (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается в уполномоченный орган по адресу: город Астана, ул. Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», кабинет № 33, телефон: 8 (7172) 79-33-48.
График работы: ежедневно (кроме субботы и воскресенья), с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается в канцелярию на имя руководителя уполномоченного органа по адресу: город Астана, ул. Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», кабинет № 33, телефон: 8 (7172) 79-33-48.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушы өзінің немесе сенімхат бойынша өкілінің келуі арқылы не көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетінде» алынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден:
1) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған;
2) дәйексіз мәліметтер берілген;
3) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер болған жағдайларда бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызметті алушылармен жұмыс кезінде сыпайы болу;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды адамдар қызметінің ашықтығы;
6) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижесі
18. Көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және қолжетімділігінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдем көрсетуді уәкілетті органның заң қызметінің мамандары мына мекенжай бойынша жүзеге асырады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, № 33 кабинет.
Порталдың жұмысына, сондай-ақ қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда уәкілетті органға мына мекенжай бойынша шағым беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимараты, № 33 кабинет, телефоны: 8 (7172) 79-33-48.
Жұмыс тәртібі: күн сайын (сенбі және жексенді күндерін қоспағанда), сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
22. Егер сыпайы қызмет көрсетілмеген жағдайда уәкілетті орган басшысының атына кеңсеге мына мекенжай бойынша шағым беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимараты, № 33 кабинет, телефоны: 8 (7172) 79-33-48.

График работы: ежедневно (кроме субботы и воскресенья), с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
На портале, по номеру телефона call-центра: (1414).
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в произвольной форме на бумажном носителе по адресам указанным в пункте 22 настоящего стандарта.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии организации, указанной в пункте 22 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача услугополучателю, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица принявшего жалобу, сроков и места получения ответа на жалобу, контактных данных лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Подтверждением принятия обращения услугополучателя через портал является уведомление о его доставке и регистрации.
При этом услугополучателю также доступна обновляемая информация об исполнении, ответе или отказе в рассмотрении обращения.
26. Дополнительную информацию услугополучатель может получить на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.memst.kz, а также по телефону сall-центра (1414).
Адрес: город Астана, ул. Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», кабинет № 33, телефон: 8 (7172) 79-33-48.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса товара
Таможенного союза или иностранного товара»
В ___________________________________________________________________
(полное наименование органа аттестации)
от кандидата в эксперты-аудиторы по __________________________________
(направление деятельности)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, место работы, адрес, телефон)
Заявление
Прошу аттестовать меня в качестве эксперта-аудитора
Государственной системы технического регулирования Республики
Казахстан по
____________________________________________________________________
(направление деятельности)
Обязуюсь полностью выполнять требования к экспертам-аудиторам,
установленные законодательством в области технического регулирования
Республики Казахстан.
Подпись, дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса товара
Таможенного союза или иностранного товара»
Форма сведений
для осуществления деятельности по подтверждению
соответствия, аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса товара
Таможенного союза или иностранного товара
Общая информация

Жұмыс тәртібі: күн сайын (сенбі және жексенді күндерін қоспағанда), сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Порталда call-орталықтың (1414) телефоны арқылы алуға болады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым жазбаша түрде қағаз тасығышта осы стандарттың 22-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша қабылданады.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 22-тармағында көрсетілген ұйымның кеңсесінде тіркеледі. Шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы жөнінде ақпарат алуға болатын адамның байланыс деректері көрсетілген талон берілуі шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымын портал арқылы қабылдауын растау оның жеткені және тіркелгені туралы хабарлама болып табылады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушыға сондай-ақ шағымның оны қараудан бас тарту немесе жаңартылған орындалуы, жауабы туралы ақпарат қолжетімді болады.
26. Көрсетілетін қызметті алушының қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.memst.kz интернет-ресурсынан алуына болады.
Мекенжайы: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимараты, № 33 кабинет, телефоны: 8 (7172) 79-33-48.
«Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден
одағы тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау
жөніндегі сарапшы-аудиторды
аттестаттау» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(аттестаттау органының толық атауы)
_______________________________ бойынша сарапшы-аудиторлыққа кандидат
(қызмет бағыты)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. лауазымы, жұмыс орны, мекенжайы, телефоны)
Өтiнiш
Менi __________________________________________________ бойынша
(қызмет бағыты)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк техникалық реттеу жүйесiнің
сарапшы-аудиторы ретiнде аттестаттауыңызды сұраймын.
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасында
белгiленген сарапшы-аудиторға қойылатын талаптарды толық орындауға
мiндеттенемiн.
Қолы, күнi
«Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден
одағы тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау
жөніндегі сарапшы-аудиторды
аттестаттау» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін,
Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін
айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау қызметін
жүзеге асыру үшін мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Вид аттестации ____________________________________________________
2. Подвид аттестации _________________________________________________
3. Направление аттестации ____________________________________________
4. Подтверждение соответствия продукции ______________________________
5. Подтверждение соответствия услуг __________________________________
6. Данные об образовании _____________________________________________
7. Наименование законченного учебного заведения
_____________________________________________________________________
Данные о заявителе
8. Год окончания учебного заведения __________________________________
9. Номер диплома ____________________________________________________
10. Специальность по диплому _________________________________________
11. Квалификация по диплому _________________________________________
12. Ученая степень __________________________________________________
13. Аттестат эксперта-аудитора ______________________________________
14. Номер аттестата _________________________________________________
15. Дата выдачи _____________________________________________________
16. Место работы ____________________________________________________
17. Должность _______________________________________________________
18. Телефон _________________________________________________________
19. Адрес местожительства ___________________________________________
Данные о производственной деятельности
20. Дата начала производственной деятельности
_____________________________________________________________________
21. Дата окончания производственной деятельности
_____________________________________________________________________
22. Наименование организации _________________________________________
23. Должность _______________________________________________________
24. Основные обязанности _____________________________________________
25. Дата начала производственной деятельности ________________________
26. Дата окончания производственной деятельности _____________________
_____________________________________________________________________
27. Наименование организации ________________________________________
28. Должность _______________________________________________________
29. Основные обязанности ____________________________________________
Данные об участии в работах по стандартизации,
подтверждению соответствия и аккредитации
30. Наименование проверяемого предприятия ___________________________
31. Адрес проверяемого предприятия __________________________________

1. Аттестаттау түрі _________________________________________________
2. Аттестаттаудың кіші түрі _________________________________________
3. Аттестаттау бағыты _______________________________________________
4. Өнімдердің сәйкестігін растау ____________________________________
5. Қызметтердің сәйкестігін растау __________________________________
6. Білімі туралы мәліметтер _________________________________________
7. Бітірген оқу орнының атауы _______________________________________
Өтініш беруші туралы мәліметтер
8. Оқу орнын бітірген жылы __________________________________________
9. Диплом нөмірі ____________________________________________________
10. Диплом бойынша мамандығы ________________________________________
11. Диплом бойынша біліктілігі ______________________________________
12. Ғылыми дәрежесі _________________________________________________
13. Сарапшы-аудитордың аттестаты ____________________________________
14. Аттестат нөмірі _________________________________________________
15. Берілген уақыты _________________________________________________
16. Жұмыс орны ______________________________________________________
17. Лауазымы ________________________________________________________
18. Телефоны ________________________________________________________
19. Тұрғылықты мекенжайы ____________________________________________
Өндірістік қызмет туралы мәліметтер
20. Өндірістік қызметінің басталған уақыты __________________________
21. Өндірістік қызметінің аяқталған уақыты __________________________
22. Ұйымның атауы ___________________________________________________
23. Лауазымы ________________________________________________________
24. Негізгі міндеттері ______________________________________________
25. Өндірістік қызметінің басталған уақыты __________________________
26. Өндірістік қызметінің аяқталған уақыты __________________________
27. Ұйымның атауы ___________________________________________________
28. Лауазымы ________________________________________________________
29. Негізгі міндеттері ______________________________________________
Стандарттау, сәйкестікті растау және аккредиттеу бойынша жұмыстарға
қатысу туралы деректер
30. Тексерілетін кәсіпорынның атауы _________________________________
31. Тексерілетін кәсіпорынның мекенжайы _____________________________

32. Выполненные работы ______________________________________________
33. Дата проверки ___________________________________________________
34. Вид проверки ____________________________________________________
35. Наименование проверяемого предприятия ____________________________
36. Адрес проверяемого предприятия ___________________________________
37. Выполненные работы ______________________________________________
38. Дата проверки ____________________________________________________
39. Вид проверки ____________________________________________________
Данные о повышении квалификации
40. Дата ____________________________________________________________
41. Вид обучения ____________________________________________________
42. Специализация ___________________________________________________
43. № свидетельства __________________________________________________
44. Учебный центр, проводивший обучение ______________________________
45. Дата ____________________________________________________________
46. Вид обучения ____________________________________________________
47. Специализация ___________________________________________________
48. № свидетельства __________________________________________________
49. Учебный центр, проводивший обучение _____________________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса товара
Таможенного союза или иностранного товара»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи
документов
2. Качество
2.1. % (доля)
получателей,
удовлетворенных
качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля)
получателей,
удовлетворенных
качеством и информацией
о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля)
получателей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля)
получателей,
удовлетворенных
вежливостью сотрудников
департамента
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2013 года № 587
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1129
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и
Государственного Герба Республики Казахстан» 1. Общие положения

32. Атқарылған жұмыстар _____________________________________________
33. Тексеру уақыты __________________________________________________
34. Тексеру түрі ____________________________________________________
35. Тексерілетін кәсіпорынның атауы _________________________________
36. Тексерілетін кәсіпорынның мекенжайы _____________________________
37. Атқарылған жұмыстар _____________________________________________
38. Тексеру уақыты __________________________________________________
39. Тексерудің түрі _________________________________________________
Біліктілікті арттыру туралы деректер
40. Уақыты __________________________________________________________
41. Оқыту түрі ______________________________________________________
42. Мамандығы _______________________________________________________
43. Куәлік № ________________________________________________________
44. Оқытуды жүргізген оқу орталығы __________________________________
45. Уақыты __________________________________________________________
46. Оқыту түрі ______________________________________________________
47. Мамандығы _______________________________________________________
48. Куәлік № ________________________________________________________
49. Оқытуды жүргізген оқу орталығы __________________________________
«Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден
одағы тауарының немесе шетел
тауарының мәртебесін айқындау
жөніндегі сарапшы-аудиторды
аттестаттау» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімділік көрсеткішінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіші
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылда көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылда көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайлары % (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған алушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратқа және сапаға қанағаттанған алушылардың % (үлесі)
3.2. Ақпаратты интернет арқылы қолжетімді болатын қызметтер % (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған алушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Департамент қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған алушылар % (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 7 маусымдағы
№ 587 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1129 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: город Астана, улица Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 11 Конституционного закона Республики Казахстан от 4 июня 2007 года «О государственных символах Республики Казахстан», статьи 34 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» (далее – Закон), постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1598 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности по изготовлению Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан» (далее – квалификационные требования), а также статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.memst.kz в разделе «Правовая база»;
2) в помещениях уполномоченного органа на стендах и информационных досках;
3) на портале;
4) в саll-центре: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) выдача лицензии – не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в части первой пункта 11 настоящего стандарта;
2) переоформление лицензии – в течение десяти рабочих дней со дня подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в части второй пункта 11 настоящего стандарта;

1. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимаратында көрсетеді, сондай-ақ ол «www.e.gov.kz электрондық үкімет веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы» 2007 жылғы 4 маусымдағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабы және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау жөніндегі қызметті лицензиялауға қойылатын біліктілік талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1598 қаулысының (бұдан әрі – біліктілік талаптар), сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында: «Құқықтық база» бөлігінде www.memst.kz;
2) уәкілетті органның ғимаратындағы стенділерде және ақпараттық тақталарда;
3) порталда;
4) Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат call-орталықтың 1414 телефоны арқылы ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не уәкілетті органның қағаз жеткізгіште не уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия беру – көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген қажетті құжаттарды берген күннен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген қажетті құжаттарды берген күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;

3) выдача дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в части третьей пункта 11 настоящего стандарта.
В уполномоченном органе:
1) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 20 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор осуществляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 16.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа, где предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы);
2) на портале в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги через уполномоченный орган услугополучатель представляет следующие документы:
1) для получения лицензии:
заявление по форме согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту;
копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя;
копия документа, удостоверяющего личность, - для физического лица;
копия документа, удостоверяющий личность уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя услугополучателя;
копия свидетельства о государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (с представлением оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (с представлением оригинала для сверки);
форму сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) для переоформления лицензии:
заявление на переоформление по форме согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление (с представлением оригинала для сверки);
копию лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия);

3) лицензияның телнұсқаларын беру – көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген қажетті құжаттарды берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Уәкілетті органда:
1) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең ұзақ уақыты – 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Лицензиялық алым «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес жүзеге асырылады.
Лицензияны алуға электронды сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері сағат 9.00-ден 16.00-ге дейін көрсетіледі түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады. Порталдың жұмыс істеу кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мүмкіндіктері шектеулі көрсетілетін қызметті алушылар үшін жағдайлар (пандустар) көзделген уәкілетті органның ғимаратында;
2) Порталда «жеке кабинетте» көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттар береді:
1) лицензия алу үшін:
осы стандартқа 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың көшірмесі;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі - жеке тұлға үшін;
уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және өкілдікке уәкілеттікті куәландыратын құжат - көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде;
көрсетілетін қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын беру арқылы) көшірмесі;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын беру арқылы) көшірмесі;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы стандартқа 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта ресімдеуге арналған өтініш;
қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын беру арқылы);
лицензия көшірмесі және лицензияға қосымшалар (болған жағдайда);

3) для получения дубликата лицензии:
заявление по форме согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (с представлением оригинала для сверки).
На портале:
1) для получения лицензии:
заявление с данными, соответствующими приложению 1 или 2 к настоящему стандарту;
копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя услугополучателя;
копия свидетельства о государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (с представлением оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
форму сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) для переоформления лицензии:
заявление на переоформление с данными соответствующими приложению 1 или 2 к настоящему стандарту;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия) сканируются и представляются в виде электронных копий документов.
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственную регистрацию юридического лица, индивидуального предпринимателя, оплату через ПШЭП, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданные до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
12. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.memst.kz в разделе «Правовая база».
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.

3) лицензиялардың телнұсқаларын алу үшін:
осы стандартқа 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
телнұсқаны беру үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын беру арқылы).
Порталда:
1) лицензияны алу үшін:
осы стандартқа 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың көшірмесі;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі - жеке тұлға үшін;
уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты және өкілдікке уәкілеттікті куәландыратын құжат - көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде;
көрсетілетін қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын беру арқылы) көшірмесі – жеке кәсіпкер үшін;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензияларды қайта ресімдеу үшін:
осы стандартқа 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес мәліметтермен қайта рәсімдеуге арналған өтініш;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат;
лицензиялар және лицензияларға қосымшалар (болған кезде) сканерленіп, құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеуді ЭҮТШ арқылы төлемді куәландыратын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ескертпе: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері уәкілетті органның www.memst.kz интернет ресурсында «Құқықтық база» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанындағы сұрау салу толтырылады.

13. В уполномоченном органе прием документов осуществляется канцелярией по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», каб. № 33, тел. 79-33-48.
При обращении через портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» услугополучателя. Запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги услугополучателю выдаются:
1) при обращении в уполномоченный орган расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документ;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
2) при обращении через портал в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги принимается услугополучателем путем личного посещения или представителем по доверенности либо на портале в «личном кабинете» услугополучателя.
16. Отказ в выдаче лицензии осуществляется в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии;
6) если имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
3. Принцип работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к услугополучателю на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с услугополучателями;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;

13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды мына мекенжай бойынша кеңсе жүзеге асырады: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимараты, 33 кабинет, тел. 79-33-48.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға – адресатқа автоматты түрде жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар беріледі:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
құжаттың қабылдау нөмірін және күнін;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттар санын және атауын;
мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттардың берілген орнын;
құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының байланыс телефондарын, атын, тегін, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін) көрсетіп тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы жүгінген кезде порталдағы жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушы өзінің немесе сенімхат бойынша өкілі келуі арқылы не көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетінде» алынады.
16. Лицензия беруден:
1) субъектілердің аталған санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынған;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш ұсынылған жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарға сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты, оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын сот өкімі заңды күшіне кірген;
5) сот орындаушысының ұйғарымы негізінде сот өтініш берушіге лицензия алуға тыйым салынған;
6) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бар болған жағдайларда бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметін көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс кезінде сыпайы болу;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды адамдар қызметінің ашықтығы;

26. Дополнительную информацию услугополучатель государственной услуги может получить на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.memst.kz.
Адрес: город Астана, ул. Орынбор, 11, здание «Эталонный центр», кабинет № 33, телефон: 8 (7172) 79-33-48.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии для изготовления
Государственного Флага
Республики Казахстан
и Государственного Герба
Республики Казахстан»
В ___________________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление _________________________
(указать вид деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
____________________________________________________________________
Сведения об организации:
1. Форма собственности _______________________________________________
2. Год создания ______________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации _______________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет ___________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства _______________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
Руководитель __________________ ____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Место печати
«___» _____________ 20___ г.
Заявление принято к рассмотрению «____»___________ 20__ г.
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии для изготовления
Государственного Флага
Республики Казахстан
и Государственного Герба
Республики Казахстан»
Республики Казахстан»
В ___________________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
____________________________________________________________________
Сведения о физическом лице:

26. Көрсетілетін қызметті алушы қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.memst.kz интернет-ресурсынан алуына болады.
Мекенжайы: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 11, «Эталон орталығы» ғимараты, № 33 кабинет, телефоны: 8 (7172) 79-33-48.
«Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туын
және Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасын
дайындау үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағында немесе одан тыс аумақтарда
_____________________________________________________________________
(қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны
_____________________________________________________________________
2. Құрылған жылы
_____________________________________________________________________
3. Тіркелуі туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берген)
4. Мекенжайы
_____________________________________________________________________
(индексі, қаласы, облысы, ауданы, көшесі,
_____________________________________________________________________
үйдің №, телефон, факсі)
5. Есеп айырысу шоты
_____________________________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар, өкілдіктер ____________________________________________
(орналасқан жері және деректемелер)
7. Қоса беріліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ________________     __________________________________________
(қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
20__ ж. «___» __________________
Өтініш 20__ ж. «___» _________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы,
тегі, аты, әкесінің аты)
«Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туын
және Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасын
дайындау үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағында немесе одан тыс аумақтарда
_____________________________________________________________________
қызмет (іс-қимыл) түрін көрсету
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәлiметтер:

1. Год рождения ______________________________________________________
2. Паспортные данные _________________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование _______________________________________________________
(при наличии специальности, № диплома (иного документа),
____________________________________________________________________
наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта (в случае
необходимости) ______________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
5. Домашний адрес ___________________________________________________
6. Место работы ______________________________________________________
Расчетный счет (если имеется)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
7. Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________ ____________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
«___»_____________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению «___» ___________ 20__ г.
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии для изготовления
Государственного Флага
Республики Казахстан
и Государственного Герба
Республики Казахстан»
Форма сведений
для осуществления деятельности по изготовлению
Государственного Флага Республики Казахстан и
Государственного Герба Республики Казахстан
1. Нормативные документы по стандартизации:
наименование стандарта ___________________________________________
номер стандарта __________________________________________________
2. Наличие технической документации:
1) наименование технического задания _____________________________
дата принятия технического задания _______________________________
согласовано ______________________________________________________
утверждено _______________________________________________________
2) наименование технических условий
согласовано ______________________________________________________
утверждено _______________________________________________________
3. Производственная техническая база:
номер договора купли/продажи/аренды производственных помещений
дата заключения __________________________________________________
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)
__________________________________________________________________
наименование технологического оборудования _______________________
наименование средства измерения и контроля _______________________
наличие атласа цветов (имеется/не имеется)________________________

1. Туған жылы _________________________________________________
2. Паспорт деректерi __________________________________________
(сериясы, №, кiм және қашан берген)
3. Бiлiмi _____________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда дипломның (өзге құжаттың) №,
_____________________________________________________________________
оқу орнының атауы, бiтiрген жылы)
4. Шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң тiркелгенi туралы куәлiгі
(қажет болған жағдайда) _____________________________________________
(№, кiм және қашан берген)
5. Үйінің мекенжайы ___________________________________________
6. Жұмыс орны _________________________________________________
7. Есеп айырысу шоты (егер бар болса)
_____________________________________________________________________
(шот №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
_____________________________________________________________________
8. Қоса берiлiп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________              ________________________________________
(қолы)                          (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20__ жылғы _________________
Өтiнiш 20__ жылғы __________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы,
тегi, аты, әкесiнiң аты)
«Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туын
және Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасын
дайындау үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау бойынша
қызметті іске асыру үшін мәліметтер нысаны
1. Стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттар:
стандарттың атауы ___________________________________________________
cтандарттың нөмірі __________________________________________________
2. Техникалық құжаттамалардың бар болуы:
1) техникалық тапсырыстың атауы _____________________________________
техникалық тапсырысты қабылдау уақыты _______________________________
келісілді ___________________________________________________________
бекітілді ___________________________________________________________
2) Техникалық шарттардың атауы
келісілді ___________________________________________________________
бекітілді ___________________________________________________________
3. Өндірістік-техникалық база:
өндірістік бөлмелерін сатып алу/сату/жалдау келісімшартының нөмірі
жасасу уақыты _______________________________________________________
келісімшарт кіммен жасасты (заңды және жеке тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
технологиялық жабдықтың атауы _______________________________________
өлшем және бақылау құралдарының атауы _______________________________
түстер атласының бар болуы бар/болмауы ______________________________

4. Сертификаты о поверке или метрологической аттестации:
номер сертификата о поверке/метрологической аттестации ___________
дата выдачи сертификата о поверке/метрологической аттестации
__________________________________________________________________
наименование органа, выдавшего сертификат, срок действия сертификата
__________________________________________________________________
Персонал:
фамилия, имя, отчество ____________________________________________
наименование специализации и квалификации _________________________
номер диплома/аттестата ___________________________________________
дата выдачи диплома/аттестата _____________________________________
наименование учебного заведения, выдавшего диплом/аттестат ________
номер сертификата/удостоверения ___________________________________
дата выдачи сертификата/удостоверения _____________________________
наименование организации, выдавшей сертификат/удостоверение
___________________________________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии для изготовления
Государственного Флага
Республики Казахстан
и Государственного Герба
Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документов
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
сотрудников Департамента

4. Метрологиялық аттестаттау немесе салыстырып тексеру туралы
сертификаттар.
Метрологиялық аттестаттау немесе салыстырып тексеру туралы
сертификаттың нөмірі ________________________________________________
Метрологиялық аттестаттау немесе салыстырып тексеру туралы
сертификаттың берілген атауы ________________________________________
сертификат берген органның атауы ____________________________________
сертификаттың жарау мерзімі _________________________________________
Персонал:
Аты, әкесінің аты, тегі _____________________________________________
мамандықтың және біліктіліктің атауы ________________________________
диплом/аттестат нөмірі ______________________________________________
диплом/аттестат берілген уақыты _____________________________________
диплом/аттестат берген оқу орнының атауы ____________________________
сертификат/куәлік нөмірі ____________________________________________
сертификат/куәлік берілген уақыты ___________________________________
сертификат/куәлік берген ұйымның атауы ______________________________
«Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туын
және Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасын
дайындау үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылда көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылда көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайы % (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған алушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратқа және сапаға қанағаттанған алушылардың % (үлесі)
3.2. Ақпараты Интернет арқылы қолжетімді болатын қызметтер % (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған алушылардың % (үлесі)