О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10 "Об утверждении Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2013 года № 715
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10 «Об утверждении Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 - 2018 годы» следующее изменение:
Национальный план организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 - 2018 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2013 года № 715
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2013 года № 10
Национальный план
организации и проведения Международной
специализированной выставки ЭКСПО-2017

"ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 - 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 шілдедегі № 715 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 - 2018 жылдарға арналған ұлттық
жоспарын бекіту туралы» және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 - 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 10 шілдедегі
№ 715 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 қаңтардағы
№ 10 қаулысымен
бекітілген
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың

на 2013 - 2018 годы
п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственный исполнитель
Срок выполнения
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
Мероприятия организационного характера
1.
Разработка рабочими органами и утверждение проектов планов работ рабочих штабов при Оргкомитете на 2013 - 2017 годы
протокол Оргкомитета
МЭБП, МИНТ, МОН, МИД, МКИ, МТК, акимат г. Астаны
февраль
2013 года
не требуется
2.
Утверждение графика принятия необходимых актов, а также процедурных и финансовых документов по организации выставки
протокол Оргкомитета
МЭБП, МФ, МЮ
февраль
2013 года
не требуется
3.
Разработка нового регламента работы Фонда поддержки ЭКСПО-2017, обновление состава Комиссии Фонда
протокол Оргкомитета
МЭБП, МИД, МОН, акимат г. Астаны, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
март
2013 года
не требуется
4.
Проработка вопроса об увеличении финансирования Фонда поддержки ЭКСПО-2017 при акимате города Астаны за счет внебюджетных источников
информация в Правительство Республики Казахстан
Оргкомитет, МЭБП, МИД, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
февраль
2013 года
не требуется
5.
Внесение изменений в Национальный план с корректировкой на 2014 - 2018 годы с учетом официального утверждения регистрационного досье на Исполкоме Международного бюро выставок (далее -МБВ)
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
декабрь
2013 года
не требуется
6.
Согласование с Администрацией Президента Республики Казахстан и назначение Комиссара выставки ЭКСПО-2017 (далее - Комиссар)
акт Президента Республики Казахстан
МИД
февраль
2013 года
не требуется
7.
Организация работы по подписанию договоров участия в выставке и проведение заседаний генеральных комиссаров стран-участников ЭКСПО-2017
подписание договоров и проведение заседании генеральных комиссаров
Комиссар, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
2014-2016 годы
не требуется
8.
Разработка предложений по:
1) определению необходимого объема средств для проведения выставки по годам в разрезе бюджетных и внебюджетных источников;
2) источникам финансирования выставки, включая государственно-частное партнерство и спонсорство;
3) формированию прозрачных механизмов финансирования выставки за счет бюджетных и внебюджетных источников
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь
2013 года
не требуется
9.
На основе анализа мирового опыта разработка Плана действий по получению максимального экономического эффекта от проведения выставки, в том числе путем максимизации доходов и минимизации затрат в период подготовки, проведения и после проведения выставки
проект Плана действий
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МФ, акимат г. Астаны, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
июнь
2013 года
не требуется
10.
Разработка Концепции проекта Закона Республики Казахстан о некоторых вопросах организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в Астане
концепция проекта Закона Республики Казахстан
МЭБП, МФ, МЮ, МИНТ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
сентябрь
2013 год
не требуется
Мероприятия по взаимодействию с Международным бюро выставок
11.
Определение официального представителя Казахстана при МБВ из числа делегатов Республики Казахстан на генеральных ассамблеях МБВ - формирование международного офиса Республики Казахстан в МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
МИД
май 2013 года
не требуется
12.

және өткізудің 2013 – 2018 жылдарға арналған
ұлттық жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
Ұйымдастырушылық сипаттағы іс-шаралар
1.
Жұмыс органдарының Ұйымдастыру комитеті жанындағы Жұмыс штабтарының 2013 – 2017 жылдарға арналған жұмыс жоспарларының жобаларын әзірлеуі және бекітуі
Ұйымдастыру комитетінің хаттамасы
ЭБЖМ, ИЖТМ, БҒМ, СІМ, МАМ, ККМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
2.
Көрмені ұйымдастыру жөніндегі қажетті актілерді, сондай-ақ рәсімдік және қаржылық құжаттарды қабылдау кестесін бекіту
Ұйымдастыру комитетінің хаттамасы
ЭБЖМ, Қаржымині, Әділетмині
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
3.
ЭКСПО-2017 қолдау қоры жұмысының жаңа регламентін әзірлеу, Қор комиссиясының құрамын жаңарту
Ұйымдастыру комитетінің хаттамасы
ЭБЖМ, СІМ, БҒМ, Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
талап етілмейді
4.
Астана қаласының әкімдігі жанындағы ЭКСПО-2017 қолдау қорын бюджеттен тыс көздер есебінен қаржыландыруды ұлғайту мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ұйымдастыру комитеті, ЭБЖМ, СІМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
5.
Халықаралық көрмелер бюросы (бұдан әрі - ХКБ) Атқарушы комитетінде Тіркеу дерекнамасын ресми бекітуді есепке ала отырып, 2014 – 2018 жылдарға түзетулермен Ұлттық жоспарға өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
6.
ЭКСПО-2017 көрмесінің комиссарын (бұдан әрі – Комиссар) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу және тағайындау
Қазақстан Республикасы Президентінің актісі
СІМ
2013 жылғы ақпан
талап етілмейді
7.
Көрмеге қатысу шарттарына қол қою бойынша жұмысты ұйымдастыру және ЭКСПО-2017 қатысушы елдері бас комиссарларының отырыстарын өткізу
шарттарға қол қою және бас комиссарлардың отырыстарын өткізу
Комиссар, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2014 - 2016 жылдар
талап етілмейді
8.
Мына:
1) көрмені өткізу үшін бюджеттік және бюджеттен тыс көздер бөлінісінде жылдар бойынша қажетті қаражат көлемін айқындау;
2) мемлекеттік-жеке серіктестік пен демеушілікті қоса алғанда, көрмені қаржыландыру көздері;
3) көрмені бюджеттік және бюджеттен тыс көздер есебінен қаржыландырудың ашық тетіктерін қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
талап етілмейді
9.
Әлемдік тәжірибені талдау негізінде көрмені өткізуден, оның ішінде көрмені даярлау, өткізу және өткізуден кейінгі кезеңде кірісті көбейту мен шығынды азайту жолымен, барынша көп экономикалық нәтижеге қол жеткізу жөніндегі іс-қимыл жоспарын әзірлеу
Іс-қимыл жоспарының жобасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, Астана қаласының әкімдігі, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
талап етілмейді
10.
Астанада ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасы
ЭБЖМ, Қаржымині, Әділетмині, ИЖТМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
Халықаралық көрмелер бюросымен өзара іс-қимыл жөніндегі іс-шаралар
11.
ХКБ Бас ассамблеяларындағы Қазақстан Республикасы делегаттарының қатарынан ХКБ жанындағы Қазақстан ресми өкілін айқындау – ХКБ-да Қазақстан Республикасының халықаралық кеңсесін құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СІМ
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
12.

Проработка вопроса создания Международного офиса Казахстана при МБВ (3 человека) при АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» для взаимодействия с Секретариатом МБВ и изучения опыта предыдущих ЭКСПО
информация в Правительство Республики Казахстан
МИД, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май 2013 года
не требуется
13.
Подготовка бюджетной заявки для оплаты регистрационного взноса в МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май 2013 года
не требуется
14.
Обеспечение подготовки и участия казахстанской делегации, в том числе с участием Премьер-Министра Республики Казахстан, на Исполкоме МБВ (май, октябрь), участие на 153 и 154-ой генеральных ассамблеях МБВ (июнь, ноябрь) с презентацией регистрационного досье
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
май 2013 года
средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
Мероприятия по разработке регистрационного досье и технических документов
15.
Проработка вопроса создания офиса национального консультанта по разработке, продвижению и регистрации проекта регистрационного досье в Исполнительном комитете МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
Оргкомитет, МЭБП, МИД, акимат г. Астаны
январь
2013 года
не требуется
16.
Разработка и утверждение проекта регистрационного досье
протокол Госкомиссии
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
октябрь
2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по  бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
17.
Инспектирование проекта регистрационного досье с МБВ
информация в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МИД
в течение 2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
18.
Разработка проекта Концепции проведения выставки ЭКСПО-2017
протокол Госкомиссии
МООС, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию)
апрель 2013 года
не требуется
19.
Актуализация заявочного досье к выставке ЭКСПО-2017, в том числе уточнение количественных и финансовых показателей
информация в Правительство Республики Казахстан
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017» (по согласованию), МЭБП, МООС, МИД, МИНТ, МТК, МОН, МРР, акимат г. Астаны
ноябрь 2013 года
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» МЭБП
20.

ХКБ Хатшылығымен өзара іс-қимыл жасау және алдыңғы ЭКСПО-лар тәжірибесін зерделеу үшін «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ жанында ХКБ жанындағы Қазақстанның халықаралық кеңсесін құру (3 адам) мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
13.
ХКБ-ға тіркеу жарнасын төлеу үшін бюджеттік өтінім дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
талап етілмейді
14.
Қазақстандық делегацияның, оның ішінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қатысуымен ХКБ Атқарушы комитетіне дайындауды және оның қатысуын қамтамасыз ету (мамыр, қазан), Тіркеу дерекнамасының таныстырылымымен ХКБ-ның 153 және 154-ші Бас ассамблеяларына қатысу (маусым, қараша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, СІМ, Қаржымині
2013 жылғы мамыр
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
Тіркеу дерекнамасын және техникалық құжаттарды әзірлеу жөніндегі іс-шаралар
15.
Тіркеу дерекнамасының жобасын әзірлеу, ХКБ Атқарушы комитетінде ілгерілету және тіркеу жөніндегі Ұлттық консультант кеңсесін құру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Ұйымдастыру комитеті, ЭБЖМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы қаңтар
талап етілмейді
16.
Тіркеу дерекнамасының жобасын әзірлеу және бекіту
Мемлекеттік комиссияның хаттамасы
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қазан
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
17.
Тіркеу дерекнамасының жобасын ХКБ-мен бірге тексеру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), СІМ
2013 жыл бойы
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
18.
ЭКСПО-2017 көрмесін өткізу тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
Мемлекеттік комиссияның хаттамасы
Қоршағанортамині, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
талап етілмейді
19.
ЭКСПО-2017 көрмесіне өтінім дерекнамасын жаңарту, оның ішінде сандық және қаржылық көрсеткіштерді нақтылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ, Қоршағанортамині, СІМ, ИЖТМ, ККМ, БҒМ, ӨДМ, Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы қараша
ЭБЖМ-нің 049 «Экспорттаушы 2020» бағыты шеңберінде сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарлардың экспортын жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
20.