О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 "Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2013 года № 1336. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2015 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 «Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 75-76, ст. 1113) следующее изменение:
Правила выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 2013 года № 1336
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 октября 2012 года № 1358
Правила
выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и определяют порядок осуществления выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) гражданам Республики Казахстан и оралманам, имеющего соответствующую лицензию, и возмещения его затрат за счет бюджетных средств, за исключением организаций здравоохранения, определенных Правительством Республики Казахстан выполнять государственное задание; медицинских услуг, оказываемых в соответствии с перечнем заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, и перечнем отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года № 2016; медицинских услуг, оказываемых гражданам Республики Казахстан и оралманам, претендовавшим на лечение за рубежом в условиях отечественных медицинских организаций, в соответствии с порядком, утвержденным уполномоченным органом.

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 1336 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 862 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2015 № 862 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 75-76, 1113-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 1336 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 1358 қаулысымен
бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 34-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік тапсырманы орындаушы ретінде айқындаған денсаулық сақтау ұйымдарынан; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 желтоқсандағы № 2016 қаулысымен бекітілген бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының азаматтары шетелге емделуге жіберілетін аурулардың тізбесіне және бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесіне сәйкес көрсетілетін медициналық қызметтерден; уәкілетті орган бекіткен тәртіпке сәйкес, отандық медициналық ұйымдар шартында шетелде емделуге үміткер Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға көрсетілген медициналық қызметтерден басқа Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсету жөніндегі тиісті лицензиясы бар қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыру және оның шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу тәртібін айқындайды.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) прикрепление граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи – регистрация обязательств организаций первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) по оказанию ПМСП и реализации прав граждан на ее получение в рамках ГОБМП;
2) потенциальный поставщик – субъект здравоохранения, претендующий на оказание ГОБМП;
3) администратор бюджетных программ (далее – администратор) – Министерство здравоохранения Республики Казахстан либо управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы (далее – УЗ);
4) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
5) вновь вводимый объект здравоохранения – объект, построенный за счет бюджетных средств, впервые сданный в эксплуатацию, управление которым передано организации, которой выдана лицензия на осуществление соответствующей деятельности на данный объект;
6) субподрядчик – субъект здравоохранения, с которым поставщиком заключен договор субподряда для исполнения части обязательств по договору на оказание ГОБМП;
7) поставщик – субъект здравоохранения, с которым заключен договор на оказание ГОБМП;
8) комиссия по выбору поставщика услуг (далее – комиссия) – постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый заказчиком в соответствии с настоящими Правилами;
9) заказчик – территориальный департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан или управление здравоохранения соответствующей области, городов Астаны и Алматы, осуществляющие выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП за счет средств республиканского или местного бюджетов в соответствии с настоящими Правилами, а также гражданским законодательством Республики Казахстан;
10) тарификатор – утвержденный уполномоченным органом единый перечень медицинских услуг с указанием их стоимости;
11) договор о намерениях на оказание консультативно-диагностической помощи ГОБМП (далее – договор намерения) – договор, заключенный между потенциальным поставщиком и потенциальным субподрядчиком КДП, включенным в электронный реестр;
12) потенциальный субподрядчик на оказание консультативно-диагностической помощи ГОБМП (далее – потенциальный субподрядчик КДП) – субъект здравоохранения, претендующий на оказание части обязательств по договору на оказание ГОБМП;

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) азаматтарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына тіркеу – медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) ұйымдарының МСАК көрсету және азаматтардың ТМККК шеңберінде оны алу құқықтарын іске асыру жөніндегі міндеттемелерін тіркеу;
2) әлеуетті қызметтер беруші – ТМККК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі;
3) бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі не облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – ДБ);
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
5) жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектісі – бюджет қаражаты есебінен салынған, алғаш рет пайдалануға берілген, оны басқару аталған объектіде тиісті қызметті жүзеге асыруға лицензия берілген ұйымға тапсырылған объект;
6) қосалқы мердігер – ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша міндеттемелердің бір бөлігін орындау үшін қызметтер беруші қосалқы мердігерлік шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
7) қызметтер беруші – ТМККК көрсетуге шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
8) қызметтер берушіні таңдау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – осы Қағидаларға сәйкес тапсырыс беруші құратын тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
9) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес республикалық немесе жергілікті бюджет қаражаты есебінен ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменті немесе тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары;
10) тарификатор – уәкілетті орган бекіткен құны көрсетілген медициналық қызметтердің бірыңғай тізбесі;
11) ТМККК консультациялық-диагностикалық көмегін көрсетуге арналған ниет білдіру туралы шарт (бұдан әрі – ниет білдіру шарты) – әлеуетті қызметтер беруші мен электрондық тізілімге қосылған КДК әлеуетті қосалқы мердігер арасында жасалған шарт;
12) ТМККК консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін әлеуетті қосалқы мердігер (бұдан әрі – КДК әлеуетті қосалқы мердігері) – ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша міндеттемелердің бір бөлігін орындауға үміткер денсаулық сақтау субъектісі;

13) электронный реестр потенциальных субподрядчиков консультативно-диагностической помощи ГОБМП (далее – электронный реестр) – база данных потенциальных субподрядчиков КДП, соответствующих требованиям настоящих Правил;
14) выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП (далее – выбор поставщика) – процедура, состоящая из комплекса взаимосвязанных последовательных мероприятий, направленных на определение соответствия потенциальных поставщиков требованиям настоящих Правил и размещение ГОБМП с заключением договоров на оказание ГОБМП;
15) договор на оказание ГОБМП (далее – договор) – гражданско-правовой договор на оказание ГОБМП, заключенный между заказчиком и поставщиком в соответствии с настоящими Правилами, а также гражданским законодательством Республики Казахстан;
16) размещение ГОБМП – определение комиссией объемов ГОБМП потенциальным поставщикам, соответствующим требованиям настоящих Правил.
3. Заказчик принимает решение об осуществлении процедуры выбора поставщика на основании утвержденного администратором индивидуального плана финансирования по обязательствам.
4. Выбор поставщика осуществляется:
за счет средств республиканского бюджета по следующим видам медицинской помощи:
квалифицированная; специализированная; высокоспециализированная; медико-социальная, которые оказываются в следующих формах:
стационарная помощь и стационарозамещающая помощь, включая оказание медицинскими организациями республиканского значения медицинских услуг больным:
психическими, инфекционными, онкологическими заболеваниями и туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией;
в реабилитационных центрах, санаториях;
восстановительное лечение и медицинская реабилитация;
амбулаторно-поликлиническая помощь в медицинских организациях республиканского значения;
за счет средств местного бюджета, включая целевые текущие трансферты из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы – по видам и формам медицинской помощи, за исключением оказания ГОБМП, осуществляемого за счет средств республиканского бюджета.
5. Выбор поставщика осуществляется с соблюдением принципов:
1) обеспечения доступности ГОБМП;
2) реализации свободного выбора гражданами Республики Казахстан и оралманами субъекта здравоохранения;
3) обеспечения поставщиком рационального расходования денежных средств, используемых для осуществления деятельности по оказанию ГОБМП;
4) предоставления потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре выбора поставщика;

13) ТМККК консультациялық-диагностикалық көмегінің әлеуетті қосалқы мердігерлерінің электрондық тізілімі (бұдан әрі – электрондық тізілім) – осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін КДК әлеуетті қосалқы мердігерлерінің дерек қоры;
14) ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау (бұдан әрі – қызметтер берушіні таңдау) – осы Қағидалардың талаптарына қызметтер берушінің сәйкестігін айқындауға және ТМККК көрсетуге шарт жасасу арқылы ТМККК орналастыруға бағытталған өзара байланысты дәйекті іс-шаралар кешенінен тұратын рәсім;
15) ТМККК көрсетуге арналған шарт (бұдан әрі – шарт) – осы Қағидаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес тапсырыс беруші мен қызметтер берушінің арасында жасалған ТМККК көрсетуге арналған азаматтық-құқықтық шарт;
16) ТМККК орналастыру – комиссияның осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті қызметтер берушілерге ТМККК көлемін айқындауы.
3. Тапсырыс беруші әкімші бекіткен міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының негізінде қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.
4. Қызметтер берушіні таңдау:
мынадай:
республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардың:
психикалық, инфекциялық, онкологиялық аурулармен және туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын;
оңалту орталықтарындағы, санаторийлердегі науқастарға медициналық қызметтер көрсетуді қоса алғанда, стационарлық көмек пен стационарды алмастыратын көмек;
қалпына келтіріп емдеу және медициналық оңалту;
республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардағы амбулаториялық-емханалық көмектің нысандарында көрсетілетін медициналық көмектің білікті; мамандандырылған; жоғары мамандандырылған; медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен;
республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын ТМККК көрсету жөніндегі қызметтерді қоспағанда, медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қоса алғанда, жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
5. Қызметтер берушіні таңдау мынадай қағидаттарды сақтай отырып жүзеге асырылады:
1) ТМККК қолжетімділігін қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың денсаулық сақтау субъектілерін еркін таңдауын іске асыру;
3) ТМККК көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын ақша қаражатын қызметтер берушінің ұтымды жұмсауын қамтамасыз ету;
4) қызметтер берушілерді таңдау рәсіміне қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерге тең мүмкіндіктер беру;

5) гласности и прозрачности процесса выбора поставщика;
6) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
7) предоставления преимущественного права на заключение договоров потенциальным поставщикам, аккредитованным в сфере здравоохранения;
8) территориальности (расположение поставщика по месту оказания ГОБМП, указанному в извещении об осуществлении процедуры выбора поставщика).
6. Потенциальный поставщик должен соответствовать следующим требованиям:
1) обладать правоспособностью;
2) являться платежеспособным;
3) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации;
4) обладать материальными и трудовыми ресурсами.
7. Процедура прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП, является предварительной процедурой для проведения процедуры выбора поставщика, оказывающего ПМСП, и состоит из следующих этапов:
1 этап: определение потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП;
2 этап: кампания свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – кампания по прикреплению) в порядке, определенном постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи».
8. Процедура выбора поставщика состоит из двух этапов:
1 этап:
1) извещение заказчиком потенциальных поставщиков о начале осуществления процедуры выбора поставщика;
2) прием заявок на участие в процедуре выбора поставщика (далее – заявка на участие);
3) рассмотрение комиссией заявок на участие для определения потенциальных поставщиков на соответствие требованиям настоящих Правил;
2 этап:
1) размещение ГОБМП и заключение договоров;
2) извещение об итогах размещения ГОБМП.
2. Порядок формирования и работы комиссии
9. Для выполнения процедуры выбора поставщика заказчик создает комиссию и определяет ее секретаря.
10. Комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков на соответствие требованиям настоящих Правил;
2) определяет потенциальных поставщиков на соответствие требованиям настоящих Правил для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП;

5) қызметтер берушіні таңдау процесінің ашықтығы мен айқындылығы;
6) әлеуетті қызметтер берушілердің арасындағы адал бәсекелестік;
7) денсаулық сақтау саласында аккредиттелген әлеуетті қызметтер берушілерге шарттар жасасуға басым құқық беру;
8) аумақтылық (қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабарламада көрсетілген ТМККК көрсету орны бойынша қызметтер берушінің орналасуы) қағидаттарын сақтай отырып, жүзеге асырылады.
6. Әлеуетті қызметтер беруші мынадай талаптарға сай болуы тиіс:
1) құқық қабілеттілігінің болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы;
3) банкроттық не тарату рәсіміне жатпауы;
4) материалдық және еңбек ресурстарының болуы.
7. Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту рәсімі МСАК көрсететін қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізу үшін алдын-ала рәсім болып табылады және мынадай кезеңдерден тұрады:
1-кезең: Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау;
2-кезең: «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысында айқындалған тәртіппен Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекіту науқаны (бұдан әрі – бекіту науқаны).
8. Қызметтер берушіні таңдау рәсімі екі кезеңнен тұрады:
1-кезең:
1) тапсырыс берушінің әлеуетті қызметтер берушілерге қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлауы;
2) қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға арналған өтінімдерді (бұдан әрі – қатысуға арналған өтінім) қабылдауы;
3) әлеуетті қызметтер берушілердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін айқындау үшін комиссияның қатысуға арналған өтінімдерді қарауы;
2-кезең:
1) ТМККК орналастыру және шарттар жасасу;
2) ТМККК орналастыру қорытындысы туралы хабарлау.
2. Комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс тәртібі
9. Қызметтер берушіні таңдау рәсімін орындау үшін тапсырыс беруші комиссия құрады және оның хатшысын айқындайды.
10. Комиссия:
1) әлеуетті қызметтер берушілердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін айқындайды;
2) әлеуетті қызметтер берушілердің Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін айқындайды;

3) определяет потенциальных субподрядчиков КДП на соответствие требованиям настоящих Правил для включения в электронный реестр;
4) размещает ГОБМП потенциальным поставщикам, соответствующим требованиям настоящих Правил.
11. Заказчик направляет письменный запрос о предоставлении кандидатур в соответствующие территориальные департаменты ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан, УЗ, неправительственные организации и общественные объединения, представляющих интересы субъектов здравоохранения и пациентов в данном регионе, и на основании письменно представленных кандидатур заказчик формирует и утверждает состав комиссии приказом.
12. В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя и другие члены комиссии. Общее количество членов комиссии составляет не менее семи человек.
13. Председателем комиссии определяется должностное лицо, которое является первым руководителем заказчика или его заместителем.
Председатель комиссии:
1) планирует работу и руководит деятельностью комиссии;
2) председательствует на заседаниях комиссии;
3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
Заместитель председателя комиссии избирается на заседании членами комиссии открытым голосованием.
14. Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решения.
Секретарь комиссии определяется из числа должностных лиц заказчика.
15. Заседание комиссии проводится при условии присутствия простого большинства от общего числа членов комиссии.
16. Допускается отсутствие председателя или заместителя председателя и (или) какого-либо члена комиссии только по обоснованным причинам в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. При этом в протоколе заседания комиссии указывается причина отсутствия с приложением подтверждающего документа.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя комиссии.
17. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии.
18. Заседание комиссии секретарь комиссии оформляет протоколом, который должен содержать сведения о присутствующих членах комиссии и потенциальных поставщиках и (или) их представителях, отсутствующих членах комиссии (по уважительным, неуважительным причинам), решении, принятом на заседании комиссии с указанием числа голосов (за, против).
Протокол заседания комиссии подписывается присутствующими председателем комиссии, его заместителем и другими членами комиссии, секретарем комиссии.

3) электрондық тізілімге қосу үшін КДК әлеуетті қосалқы мердігерлерінің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін айқындайды;
4) Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті қызметтер берушілерге ТМККК орналастырады.
11. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ведомстволарының тиісті аумақтық департаменттеріне, ДБ, осы өңірдегі денсаулық сақтау субъектілері мен пациенттердің мүдделерін білдіретін үкіметтік емес ұйымдар мен қоғамдық бірлестіктерге кандидатураларды ұсыну туралы жазбаша сұрау салу жібереді және жазбаша ұсынылған кандидатуралардың негізінде тапсырыс беруші комиссия құрамын қалыптастырады және бұйрықпен бекітеді.
12. Комиссияның құрамына комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары және басқа да мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны кемінде жеті адамнан тұрады.
13. Тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оның орынбасары болып табылатын лауазымды адам комиссияның төрағасы болып айқындалады.
Комиссияның төрағасы:
1) комиссияның жұмысын жоспарлайды және қызметіне басшылық етеді;
2) комиссияның отырыстарына төрағалық етеді;
3) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Комиссия төрағасының орынбасарын комиссия мүшелері отырыста ашық дауыс беру арқылы сайлайды.
14. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Комиссияның хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және оның комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.
Комиссияның хатшысы тапсырыс берушінің лауазымды адамдарының арасынан белгіленеді.
15. Комиссияның отырысы комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі.
16. Комиссия төрағасының немесе комиссия төрағасы орынбасарының және (немесе) қандай да бір мүшесінің Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес негізделген себептер бойынша ғана қатыспауына рұқсат етіледі. Бұл ретте комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі растаушы құжатты қоса бере отырып көрсетіледі.
Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары атқарады.
17. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданды деп саналады.
18. Комиссияның отырысын комиссия хатшысы катысып отырған комиссия мүшелері мен әлеуетті қызметтер берушілер және (немесе) олардың өкілдері, болмаған комиссия мүшелері (дәлелді, дәлелсіз себептер бойынша) және дауыстар санын (қарсы, қолдау) көрсете отырып, комиссияның отырысында қабылданған шешім туралы мәліметтерді қамтуға тиіс хаттаманы ресімдейді.
Комиссия отырысының хаттамасына комиссияның төрағасы, оның орынбасары, қатысып отырған мүшелері және комиссия хатшысы қол қояды.

19. В случае несогласия с решением комиссии, любой член данной комиссии выражает особое мнение, которое должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания комиссии.
20. Не допускается рассмотрение заявок на участие без проведения заседания комиссии.
21. Потенциальные поставщики и (или) их представители могут присутствовать при рассмотрении заявок на участие, не вмешиваясь в деятельность комиссии с правом ведения аудиозаписи и видеосъемки.
22. Не допускаются запросы и иные действия членов комиссии, направленные на приведение заявки на участие в соответствие требованиям (дополнение, замена, исправление).
23. Комиссия принимает решение о признании процедуры выбора поставщика или процедуры определения потенциальных поставщиков для участия в кампании по прикреплению несостоявшейся и повторном ее проведении, которое оформляется в виде протокола согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в случаях:
отсутствия заявок на участие;
несоответствия ни одного из потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие, требованиям, предъявляемым к ним настоящими Правилами.
24. По запросу потенциального поставщика или его представителя выдается выписка из протокола заседания комиссии относительно принятого решения.
3. Порядок определения потенциальных поставщиков для участия в
кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и
оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП
25. Потенциальные поставщики, оказывающие ПМСП (далее – потенциальные поставщики ПМСП) участвуют в кампании по прикреплению.
26. Заказчик на основании решения уполномоченного органа в области здравоохранения объявляет о проведении процедуры определения потенциальных поставщиков для участия в кампании по прикреплению, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам, через средства массовой информации (далее – СМИ) и (или) интернет-ресурсы (далее – объявление о проведении кампании по прикреплению).
27. Процедура определения потенциального поставщика для кампании по прикреплению выполняется комиссией, формирование и деятельность которой осуществляется согласно настоящим Правилам.
28. Потенциальный поставщик ПМСП, претендующий на оказание ПМСП, представляет заявку на участие в кампании по прикреплению (далее – заявка на участие) заказчику согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не заверяется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право потенциального поставщика на оказание соответствующей медицинской помощи (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не заверяются);

19. Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы комиссияның кез келген мүшесі ерекше пікірін білдіреді, ол жазбаша түрде баяндалуы және комиссия отырысының хаттамасына қоса берілуі тиіс.
20. Қатысуға арналған өтінімдерді комиссияның отырысын өткізбей қарауға рұқсат берілмейді.
21. Әлеуетті қызметтер берушілер және (немесе) олардың өкілдері комиссияның қызметіне араласпай, өтінімдерді қарау кезінде аудиожазу мен бейнетүсіруді жүргізу құқығымен қатыса алады.
22. Комиссия мүшелерінің қатысуға арналған өтінімдерді талаптарға сәйкес келтіруге (толықтыруға, ауыстыруға, түзетуге) бағытталған сұрау салуларына және өзге де іс-қимылдарына жол берілмейді.
23. Комиссия:
қатысуға арналған өтінімдер болмаған;
қатысуға арналған өтінім берген әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысы осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес хаттама түрінде ресімделетін қызметтер берушіні таңдау рәсімін немесе тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімін болмады деп тану және оны қайта өткізу туралы шешім қабылдайды.
24. Әлеуетті қызметтер берушінің немесе оның өкілінің сұрау салуы бойынша қабылданған шешімге қатысты комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірме беріледі.
3. Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК
көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін бекіту
науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау
тәртібі
25. МСАК көрсететін әлеуетті қызметтер берушілер (бұдан әрі – МСАК әлеуетті қызметтер берушілері) бекіту науқанына қатысады.
26. Тапсырыс беруші денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның шешімі негізінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімін өткізу туралы бұқаралық ақпарат құралдары (бұдан әрі – БАҚ) және (немесе) интернет-ресурстар арқылы хабарлайды (бұдан әрі – бекіту науқанын өткізу туралы хабарландыру).
27. Бекіту науқаны үшін әлеуетті қызметтер берушіні айқындау рәсімін қалыптасуы мен қызметі осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылатын комиссия орындайды.
28. МСАК көрсетуге үміткер МСАК көрсететін әлеуетті қызметтер берушісі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мынадай құжаттарды қоса бере отырып, тапсырыс берушіге тіркеу науқанына қатысуға арналған өтінімді (бұдан әрі – қатысуға арналған өтінім) ұсынады:
1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысаны нотариаттық расталмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
әлеуетті қызметтер берушінің тиісті медициналық қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға лицензиялар мен оларға қосымшалардың (электрондық лицензия және оған қосымшалар нотариаттық расталмайды) нотариаттық куәландырылған көшірмелерін;

2) копии:
удостоверения личности или паспорта (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
3) сведения о наличии врачебных кадров, заверенные подписью первого руководителя и скрепленные печатью потенциального поставщика согласно приложению 4 к настоящим Правилам (при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются);
4) доверенность лицу (-ам), представляющему (-им) интересы потенциального поставщика на право подачи, подписания заявки на участие и в заседаниях комиссии.
Потенциальный поставщик, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, представляет те же документы, что и резидент Республики Казахстан, либо аналогичные сведения о соответствии данным требованиям.
29. Комиссия оформляет решение протоколом о соответствии (несоответствии) потенциального поставщика ПМСП требованиям настоящих Правил для участия в кампании по прикреплению согласно приложению 5 настоящих Правил.
30. Заказчик не позднее одного рабочего дня со дня подведения итогов определения потенциальных поставщиков ПМСП, допущенных к кампании прикрепления:
объявляет о проведении кампании по прикреплению через СМИ и (или) интернет-ресурсы с указанием списка потенциальных поставщиков ПМСП;
направляет в организацию здравоохранения, осуществляющую деятельность по формированию и сопровождению портала регистр прикрепленного населения (далее – РПН), копию протокола для предоставления данным потенциальным поставщикам доступа в РПН не позднее одного рабочего дня до начала кампании по прикреплению.
31. В период проведения кампании по прикреплению, потенциальные поставщики, допущенные к нему, проводят информационную кампанию по прикреплению.
32. Заказчик подводит итоги кампании по прикреплению путем определения численности прикрепленного населения к потенциальным поставщикам ПМСП.
33. К процедуре выбора поставщика допускаются потенциальные поставщики ПМСП численность прикрепленного населения, которого соответствует государственному нормативу сети организаций здравоохранения Республики Казахстан, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2131.

2) мыналардың:
жеке куәлігінің немесе паспорттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, сондай-ақ құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариаттық куәландырған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме ұсынылады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (бар болса) көшірмелері;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес бірінші басшының қолымен расталған және әлеуетті қызметтер берушінің мөрімен бекітілген дәрігер кадрлардың болуы туралы мәліметтер (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда аталған мәліметтер ұсынылмайды);
4) әлеуетті қызметтер берушінің мүддесін білдіретін адамға (адамдарға) комиссия отырыстарына қатысуға арналған өтінім беруге, қол қою құқығына сенімхат.
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын әлеуетті қызметтер беруші өзінің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденті сияқты құжаттарды не осы талаптарға сәйкестігі туралы ұқсас мәліметтерді ұсынады.
29. Комиссия осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес шешімді бекіту науқанына қатысу үшін әлеуетті МСАК көрсететін қызметтер берушінің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамамен ресімдейді.
30. Тапсырыс беруші бекіту науқанына қатысуға рұқсат алған МСАК көрсететін әлеуетті қызметтер берушілерін айқындау қорытындысын шығарған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей:
МСАК көрсететін әлеуетті қызметтер берушілерінің тізімін көрсете отырып, БАҚ және (немесе) интернет-ресурстар арқылы бекіту науқанын өткізу туралы хабарлайды;
тіркелген халық тіркелімінің (бұдан әрі – ТХТ) порталын қалыптастыру және сүйемелдеу бойынша қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымына осы әлеуетті қызметтер берушілерге тіркеу науқаны басталғанға дейін кемінде бір жұмыс күнінен кешіктірмей ТХТ-ға жіберу үшін хаттаманың көшірмесін жібереді.
31. Бекіту науқанын өткізу кезеңінде оған жіберілген әлеуетті қызметтер берушілер бекіту бойынша ақпараттық науқан жүргізеді.
32. Тапсырыс беруші МСАК әлеуетті қызметтер берушілеріне бекітілген халықтың санын айқындау арқылы бекіту науқанының қорытындысын шығарады.
33. Бекітілген халықтың саны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2131 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативіне сәйкес келетін МСАК әлеуетті қызметтер берушілері қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберіледі.

4. Порядок определения потенциальных субподрядчиков для
формирования электронного реестра потенциальных субподрядчиков
консультативно-диагностических услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
34. Заказчик ежегодно не позднее 15 ноября объявляет о формировании электронного реестра согласно приложению 6 к настоящим Правилам, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы и интернет-ресурсе администратора.
35. Потенциальный субподрядчик КДП для оказания консультативно-диагностических услуг ГОБМП представляет заказчику заявку для включения в электронный реестр согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – заявка для включения в реестр) в срок, установленный заказчиком, с приложением следующих документов:
1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не заверяется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг на указанной заказчиком территории (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не заверяются);
2) копии:
удостоверения личности или паспорта (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
3) сведения о квалификации кадров согласно приложению 4 к настоящим Правилам (при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются);
4) доверенность лицу (-ам), представляющему (-им) его интересы на право подачи, подписания заявки для включения в реестр и в заседаниях комиссии.
Потенциальный субподрядчик КДП, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, представляет те же документы, что и резидент Республики Казахстан, либо аналогичные сведения о соответствии данным требованиям.
36. Заявка для включения в реестр представляется потенциальным субподрядчиком КДП заказчику в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок. При этом последняя страница заявки для включения в реестр заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью.

4. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерінің әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің электрондық тізілімін қалыптастыру үшін
әлеуетті қосалқы мердігерлерді айқындау тәртібі
34. Тапсырыс беруші жыл сайын, 15 қарашадан кешіктірмей, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес электрондық тізілімді қалыптастыру туралы хабарландырады, ол тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және әкімшінің интернет-ресурсында жарияланады.
35. КДҚ әлеуетті қосалқы мердігері тапсырыс берушіге ТМККК консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсету үшін тапсырыс беруші белгілеген мерзімде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес электрондық тізілімге енгізуге арналған өтінімді (бұдан әрі – тізілімге енгізуге арналған өтінім) мынадай құжаттарды қоса бере отырып ұсынады:
1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысаны нотариаттық расталмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
тапсырыс беруші көрсеткен аумақта тиісті медициналық қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензиялар мен оларға қосымшалардың (электрондық лицензия және оған қосымшалар нотариаттық расталмайды) нотариат куәландырған көшірмелерін;
2) мыналардың:
жеке куәлігінің немесе паспорттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, сондай-ақ құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариаттық куәландырылған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме ұсынылады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (бар болса) көшірмелерін;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес кадрлардың біліктілігі туралы мәліметтер (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды);
4) оның мүддесін білдіретін адамға(-дарға) комиссия отырыстарында да тізілімге енгізуге арналған өтінім беруге, қол қою құқығына сенімхат.
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын КДҚ әлеуетті қосалқы мердігері өзінің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденті сияқты құжаттарды не осы талаптарға сәйкестігі туралы ұқсас мәліметтерді ұсынады.
36. Тізілімге қосу үшін өтінімді КДҚ әлеуетті қосалқы мердігері тапсырыс берушіге тігілген түрде, нөмірленген парақтармен түзетулер мен жөндеулерсіз ұсынады. Бұл ретте тізілімге енгізуге арналған өтінімнің соңғы парағы бірінші басшының қолымен куәландырылады және мөрімен бекітіледі.

37. Заявки для включения в реестр, представленные потенциальным субподрядчиком КДП заказчику, регистрируются секретарем комиссии в журнале регистрации заявок для включения в реестр в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам, который должен быть пронумерован, прошнурован. При этом последняя страница журнала заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью.
38. Комиссия отклоняет заявку на включение в реестр, если:
1) заявка на участие и документы, прилагаемые к ней оформлены ненадлежащим образом;
2) к заявке на участие прилагается неполный пакет документов, предусмотренных настоящими Правилами;
3) в представленных документах содержится недостоверная информация;
4) несоответствие заявленной медицинской помощи сведениям, указанным в документах представленных в соответствии с пунктом 35 настоящих Правил.
39. По результатам заседания комиссии подписывается протокол о включении в электронный реестр или отказе согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
40. По запросу потенциального субподрядчика КДП или его представителя выдается выписка из протокола заседания комиссии относительно принятого решения.
41. На основании протокола заседания комиссии заказчик формирует электронный реестр согласно приложению 10 к настоящим Правилам на интернет-ресурсе УЗ не позднее 1 декабря текущего года.
Электронный реестр действует на всей территории республики в течение года со дня его формирования.
42. Потенциальный субподрядчик КДП в период действия электронного реестра вправе подать заявку для включения в реестр в соответствии с пунктами 35-41 настоящих Правил.
5. Порядок определения потенциальных поставщиков на соответствие
требованиям, предъявляемым к ним, и размещения гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи
1. Извещение об осуществлении процедуры выбора поставщика услуг
ГОБМП, прием заявок на участие, требования, предъявляемые к
потенциальному поставщику и порядок определения потенциальных
поставщиков соответствующих требованиям, предъявляемым к ним
43. Извещение заказчиком потенциальных поставщиков об осуществлении процедуры выбора поставщика осуществляется путем подачи объявления по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, которое публикуется в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, городов Астаны и Алматы и интернет-ресурсе администратора.
44. Заявка на участие представляется потенциальным поставщиком заказчику согласно приложению 12 к настоящим Правилам в срок, определенный заказчиком, но не превышающий пять рабочих дней со дня размещения заказчиком объявления об осуществлении процедуры выбора поставщика.

37. КДК әлеуетті қосалқы мердігері тапсырыс берушіге ұсынатын тізілімге енгізуге арналған өтінімдерді комиссияның хатшысы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нөмірленуі, тігілуі тиіс тізілімге енгізуге арналған өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді. Бұл ретте журналдың соңғы парағы бірінші басшының қолымен куәландырылады және мөрімен бекітіледі.
38. Комиссия егер:
1) қатысуға арналған өтінім және оған қоса берілетін құжаттар тиісінше ресімделмеген болса;
2) қатысуға арналған өтінімге осы Қағидаларда көзделген құжаттардың толық топтамасы қоса берілмесе;
3) ұсынылған құжаттарда дәйексіз ақпарат болса;
4) мәлімделген медициналық көмек осы Қағидалардың 35-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкес болмаса, тізілімге енгізуге арналған өтінімді қабылдамайды.
39. Комиссия отырысының нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес электрондық тізілімге енгізу немесе бас тарту туралы хаттамаға қол қойылады.
40. КДК әлеуетті қосалқы мердігерінің немесе оның өкілінің сұрау салуы бойынша қабылданған шешімге қатысты комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірме беріледі.
41. Комиссия отырысы хаттамасының негізінде тапсырыс беруші ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей ДБ интернет-ресурсында осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес электрондық тізілімді қалыптастырады.
Электрондық тізілім республиканың бүкіл аумағында оны қалыптастырған күннен бастап бір жыл бойы қолданыста болады.
42. КДК әлеуетті қосалқы мердігері осы Қағидалардың 35-41-тармақтарына сәйкес электрондық тізілімнің қолданылу кезеңінде тізілімге енгізуге арналған өтінім беруге құқылы.
5. Әлеуетті қызметтер берушілерді оларға қойылатын талаптарға
сәйкестігін айқындау және тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін орналастыру тәртібі
1. ТМККК қызметтерін берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы
хабарлау, қатысуға арналған өтінімдерді қабылдау, әлеуетті қызметтер
берушіге қойылатын талаптар және оларға қойылатын талаптарға сәйкес
келетін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау тәртібі
43. Тапсырыс берушінің әлеуетті қызметтер берушілерге қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабарлауы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарландыру беру арқылы жүзеге асырылады, ол тиісті облыстың, Астана және Алматы қалаларының аумақтарында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және әкімшінің интернет-ресурсында жарияланады.
44. Қатысуға арналған өтінімді тапсырыс берушіге әлеуетті қызметтер беруші осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес тапсырыс беруші айқындаған, бірақ тапсырыс беруші қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабарландыруды орналастырған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады.

45. Заявка на участие представляется потенциальным поставщиком заказчику в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок. При этом последняя страница заявки заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью.
46. Заявки, представленные потенциальным поставщиком заказчику, регистрируются секретарем комиссии в журнале регистрации заявок согласно приложению 13 к настоящим Правилам, который должен быть пронумерован, прошнурован. При этом последняя страница заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью.
47. К заявке на участие прилагаются следующие документы потенциального поставщика:
1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не заверяется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
лицензий на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг на указанной заказчиком территории (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не заверяются);
2) копии:
удостоверения личности или паспорта (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
заключения, выданного уполномоченным органом о его соответствии требованиям к оказанию медицинской помощи по перечню технологий ВСМП, указанных в его заявке на участие;
3) гарантийное обязательство с приложением информации, подтверждающей наличие у него запаса материальных ресурсов на срок не менее одного месяца по лекарственным средствам и изделиям медицинского назначения, по продуктам питания для оказания услуг со дня определения его поставщиком до получения оплаты, предусмотренной условиями договора согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
гарантийное письмо о соответствии его положению (положениям) о деятельности организаций здравоохранения, оказывающих соответствующую медицинскую помощь, утвержденному (утвержденным) уполномоченным органом, при заключении договора на весь период его действия (при наличии свидетельства об аккредитации в области здравоохранения гарантийное письмо не представляется);
информация о кредиторской задолженности на текущий период;
сведения о квалификации кадров по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются);

45. Қатысуға арналған өтінімді әлеуетті қызметтер беруші тапсырыс берушіге тігілген түрде, нөмірленген парақтармен түзетулерсіз және жөндеулерсіз ұсынады. Бұл ретте өтінімнің соңғы парағы бірінші басшының қолымен куәландырылады және мөрімен бекітіледі.
46. Әлеуетті қызметтер беруші тапсырыс берушіге ұсынатын өтінімдерді комиссияның хатшысы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нөмірленуі, тігілуі тиіс өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді. Бұл ретте соңғы парақ бірінші басшының қолымен куәландырылады және мөрімен бекітіледі.
47. Қатысуға арналған өтінімге әлеуетті қызметтер берушінің мынадай құжаттары қоса беріледі:
1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысаны нотариаттық расталмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
тапсырыс беруші көрсеткен аумақта тиісті медициналық қызметтер көрсетуге құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензиялар мен оларға қосымшалардың (электрондық лицензия және оған қосымшалар нотариаттық расталмайды) нотариаттық куәландырылған көшірмелерін;
2) мыналардың:
жеке куәлігінің немесе паспорттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, сондай-ақ құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариаттық куәландырылған көшірмесі немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірме ұсынылады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (бар болса);
қатысуға арналған өтінімінде көрсетілген ЖММК технологиялары тізбесі бойынша медициналық көмек көрсетуге қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы уәкілетті орган берген қорытындының көшірмелерін;
3) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес шарттың талаптарында көзделген төлемақыны алғанға дейін оны қызметтер беруші деп айқындаған күннен бастап қызметтер көрсету үшін дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша, тамақ өнімдері бойынша кемінде бір ай мерзімге арналған материалдық ресурстар қорының болуын растайтын ақпарат қоса берілген кепілдік міндеттеме;
қолданылуының бүкіл кезеңіне шарт жасасу кезінде уәкілетті орган бекіткен тиісті медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі туралы ережеге (ережелерге) оның сәйкестігі жөніндегі кепілхат (денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда кепілдеме хат ұсынылмайды);
ағымдағы кезеңге арналған кредиторлық берешегі туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігі туралы мәліметтер (аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда, бұл мәліметтер ұсынылмайды);

оказанные за последние три года и на заявленный период (в случае, если период оказания им медицинской помощи в рамках ГОБМП составляет менее трех лет) сведения о видах и формах медицинской помощи в рамках ГОБМП, в том числе перечень технологий ВСМП согласно приложению 15 к настоящим Правилам, количестве профильных коек (для субъектов здравоохранения, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь) согласно приложению 16 к настоящим Правилам, наличии медицинской техники, в том числе приобретенной на условиях финансового лизинга, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
договор намерения в соответствии с приложением 18 к настоящим Правилам на отсутствующие виды/подвиды медицинской деятельности, указанные в заявке на участие;
предварительный договор на оказание услуг ГОБМП онкологическим больным между всеми онкологическими диспансерами в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
4) доверенность лицу(-ам), представляющему (-им) его интересы на право подачи, подписания заявки на участие и в заседаниях комиссии.
Потенциальный поставщик, не являющийся резидентом Республики Казахстан, в подтверждение его соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, представляет те же документы, что и резидент Республики Казахстан, либо аналогичные сведения о соответствии данным требованиям.
48. Не позднее одного рабочего дня со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, определенного заказчиком, проводится заседание комиссии по их рассмотрению, в ходе которого секретарь комиссии перечисляет членам комиссии и другим присутствующим представленные заявки на участие и документы, приложенные к ним.
49. В случае необходимости установления достоверности представляемых потенциальным поставщиком документов к заявке на участие, комиссия в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов и юридических лиц.
50. В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков требованиям в части их непричастности в процедуре банкротства комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства.
51. Комиссия рассматривает заявки на участие потенциальных поставщиков:
1) на предмет полноты и надлежащего оформления;
2) на соответствие заявленной медицинской помощи сведениям, указанным в документах, представленных в соответствии с пунктом 47 настоящих Правил.
52. Комиссия, определяет потенциальных поставщиков несоответствующими требованиям, предъявляемым к ним, и признает их недопущенными к процедуре размещения ГОБМП в срок указанный в пункте 48 настоящих Правил, если:

осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық көмектің түрлері мен нысандары, оның ішінде ЖММК технологияларының тізбесі, осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес бейінді төсектердің саны (стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін), осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес медициналық техниканың, оның ішінде қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған, болуы туралы соңғы үш жылда және мәлімделген кезеңде (оларға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету кезеңі үш жылдан аспаған жағдайда) көрсетілген мәліметтер;
осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес қатысуға арналған өтінімде көрсетілген медициналық көмектің жоқ түрлеріне/кіші түрлеріне ниет білдіру шарты;
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бүкіл онкологиялық диспансерлер арасындағы онкологиялық науқастарға ТМККК қызметтерін көрсетуге арналған алдын ала шарт;
4) оның мүдделерін білдіретін адамға(-дарға) комиссия отырыстарына да қатысуға арналған өтінімді беруге, қол қою құқығына сенімхат.
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын әлеуетті қызметтер беруші өзінің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденті сияқты құжаттарды не осы талаптарға сәйкестігі туралы ұқсас мәліметтерді ұсынады.
48. Тапсырыс беруші айқындаған қатысуға арналған өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей оларды қарау жөніндегі комиссия отырысы өткізіледі, онда комиссияның хатшысы комиссия мүшелеріне және басқа қатысушыларға берілген қатысуға арналған өтінімдер мен оларға қоса берілген құжаттарды атап шығады.
49. Әлеуетті қызметтер берушінің қатысуға арналған өтінімге ұсынатын құжаттарының дұрыстығын белгілеу қажет болған жағдайда, комиссия тиісті мемлекеттік органдардан және заңды тұлғалардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.
50. Әлеуетті қызметтер берушілердің банкроттық рәсіміне қатысы жоқтығы бөлігінде талаптарға сәйкес келуін нақтылау мақсатында комиссия банкроттық рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылған ақпаратты қарайды.
51. Комиссия әлеуетті қызметтер берушілердің қатысуға арналған өтінімдерін:
1) толықтығы мен тиісінше ресімделуі тұрғысынан;
2) осы Қағидалардың 47-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге мәлімделген медициналық көмектің сәйкестігін қарайды.
52. Комиссия:

1) заявка на участие и документы, прилагаемые к ней оформлены ненадлежащим образом;
2) к заявке на участие прилагается неполный пакет документов, предусмотренных настоящими Правилами;
3) в представленных документах содержится недостоверная информация;
4) потенциальный поставщик или его представительство (при подаче заявки на представительство) расположены вне территории административно-территориальной единицы, на которую он подал заявку на участие.
53. Комиссия определяет потенциальных поставщиков на соответствие требованиям настоящих Правил и признает их допущенными к процедуре размещения ГОБМП в срок указанный в пункте 48 настоящих Правил.
54. По результатам заседания комиссия подписывает протокола о соответствии и (или) несоответствии требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику согласно приложению 19 к настоящим Правилам и председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя комиссии, оглашает перечень потенциальных поставщиков, допущенных и (или) не допущенных к процедуре размещения ГОБМП.
Деятельность комиссии осуществляется согласно настоящим Правилам.
2. Размещение ГОБМП
55. Комиссия принимает решение о размещении ГОБМП с учетом потребности в ГОБМП, в пределах выделенных бюджетных средств, в течение трех рабочих дней со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие, которое оформляется в виде протокола, согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
56. Итоги кампании по прикреплению и решение УЗ о территориальном перераспределении населения, не использовавшего права на свободное прикрепление к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП, представляются УЗ комиссии для размещения ГОБМП.
57. Прикрепленное население потенциального поставщика ПМСП не допущенного к процедуре выбора поставщика перераспределяется с учетом права на свободное прикрепление.
58. Комиссия размещает амбулаторно-поликлинические услуги ГОБМП потенциальным поставщикам с учетом КДП, указанных в договоре намерения.
59. Заказчик принимает решение о проведении процедуры выбора поставщика на высвободившийся и (или) размещенный не в полном объеме ГОБМП. При этом процедура выбора поставщика осуществляется согласно настоящим Правилам.
60. Если выделены дополнительные денежные средства на оказание ГОБМП заказчик принимает решение о проведении процедуры выбора поставщика согласно настоящим Правилам, за исключением выделения дополнительных денежных средств, при которых дополнительные денежные средства размещаются заказчиком без объявления процедуры выбора поставщика в случаях:

1) қатысуға арналған өтінім және оған қоса берілетін құжаттар тиісінше ресімделмеген болса;
2) қатысуға арналған өтінімге осы Қағидаларда көзделген құжаттардың толық топтамасы қоса берілмесе;
3) ұсынылған құжаттарда дәйексіз ақпарат болса;
4) әлеуетті қызметтер беруші немесе оның өкілдігі (өкілдікке өтінім берген жағдайда) ол қатысуға өтінім берген әкімшілік-аумақтық бірлік аумағынан тыс жерде орналасқан болса, оларға қойылған талаптарға сәйкес келмейтін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындайды және оларды ТМККК орналастыру рәсіміне жіберілмеді деп таниды.
53. Комиссия әлеуетті қызметтер берушілердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін айқындайды және оларды осы Қағидалардың 48-тармағында көрсетілген мерзімде ТМККК орналастыру рәсіміне жіберілді деп таниды.
54. Комиссия отырысының нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі және (немесе) сәйкес келмейтіні туралы хаттамаға қол қойылады және комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда комиссия төрағасының орынбасары ТМККК орналастыру рәсіміне қатысуға жіберілген және (немесе) жіберілмеген әлеуетті қызметтер берушілердің тізбесін жариялайды.
Комиссияның қызметі осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
2. ТМККК орналастыру
55. Комиссия осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес хаттама түрінде ресімделетін қатысуға арналған өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде ТМККК қажеттілігін есепке ала отырып, бөлінген бюджет қаражатының шегінде ТМККК орналастыру туралы шешім қабылдайды.
56. Бекіту науқанының қорытындылары мен МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне еркін бекітілу құқығын пайдаланбаған халықты аумақтық қайта бөлу туралы ДБ шешімін ТМККК орналастыру жөніндегі комиссияға ұсынады.
57. Қызметтер берушіні таңдау рәсіміне жіберілмеген МСАК әлеуетті қызметтер берушісіне бекітілген тұрғындар еркін бекітілу құқығын есепке ала отырып қайта бөлінеді.
58. Комиссия ниет білдіру шартында көрсетілген КДК-ті есепке ала отырып, әлеуетті қызметтер берушілерге ТМККК-тің амбулаториялық-емханалық қызметтерін орналастырады.
59. Тапсырыс беруші босатылған және (немесе) толық көлемде орналастырылмаған ТМККК-нің қызметтер берушісін таңдау рәсімін өткізу туралы шешім қабылдайды. Бұл ретте қызметтер берушіні таңдау рәсімі осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
60. Тапсырыс беруші мынадай жағдайларда:

1) на увеличение стоимости тарифов;
2) на возмещение лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга в рамках ГОБМП;
3) на определение заказчиком необходимости оказания дополнительного объема услуг;
4) на возмещение затрат организациям, оказывающим ГОБМП, в организационно-правовой форме государственного предприятия, дочерним организациям АО «Национальный медицинский холдинг» и акционерных обществ и хозяйственных товариществ, сто процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежит государству при передислокации услуг между данными организациями по решению администратора бюджетных программ путем целевого перераспределения им бюджетных средств;
5) для вновь вводимых объектов здравоохранения соответствующих требованиям, предъявляемым к потенциальным поставщикам настоящими Правилами;
6) для пилотных организаций, перечень которых определен уполномоченным органом.
3. Заключение договора
61. Заказчик заключает договоры с потенциальными поставщиками, перечень которых определен по результатам работы комиссии, в пределах средств, выделенных администратором на соответствующий финансовый год.
62. Заказчик в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП направляет потенциальным поставщикам подписанные договоры согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
63. Потенциальные поставщики в течение трех рабочих дней с момента получения подписанного заказчиком договора подписывают его.
Если потенциальный поставщик не подписывает договор в течение этого срока, он считается уклонившимся от подписания договора и неразмещенные объемы размещаются комиссией поставщикам.
64. Договор вступает в силу после подписания его сторонами и подлежит обязательной регистрации в территориальных подразделениях центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
4. Извещение об итогах размещения ГОБМП
65. Список поставщиков, с которыми заключены договора, публикуется заказчиком в срок не более десяти календарных дней со дня подведения итогов размещения ГОБМП в периодическом печатном издании, распространяемом на территории столицы, города республиканского значения, соответствующей области и интернет-ресурсе администратора согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
66. Поставщики публикуют информацию о размещенном у них ГОБМП с указанием видов, форм оказываемых услуг и технологий в периодическом печатном издании, распространяемом на территории административно-территориальной единицы и/или интернет-ресурсе, а также в местах, доступных для всеобщего обозрения (по месту размещения поставщика).

1) тарифтер құнының ұлғаюына;
2) ТМККК шеңберінде қаржы лизингісінің шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін лизингілік төлемдерді өтеуге;
3) қызметтердің қосымша көлемін көрсету қажеттілігін тапсырыс берушінің айқындауына;
4) мемлекеттік кәсіпорынның ұйымдық-құқықтық нысанындағы ТМККК көрсететін ұйымдардың, «Ұлттық медициналық холдинг» АҚ еншілес ұйымдарының және қызметтерді осы ұйымдардың арасында қайта орналастыру жағдайында дауыс беру акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жүз пайызы мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестердің шығындарын оларға бюджет қаражатын қайта бөлу арқылы әкімшінің шешімімен өтеуге;
5) осы Қағидалармен әлеуетті қызметтер берушілерге қойылатын талаптарға сәйкес келетін жаңадан енгізілетін денсаулық сақтау объектілері үшін;
6) тізбесін уәкілетті орган айқындаған пилоттық ұйымдар үшін тапсырыс беруші қосымша ақша қаражатын қызметтер берушіні таңдау рәсімін жариялаусыз орналастыратын қосымша ақша қаражатын бөлуді қоспағанда, ТМККК көрсетуге қосымша ақша қаражаты бөлінген болса, осы Қағидаларға сәйкес қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізу туралы шешім қабылдайды.
3. Шарт жасасу
61. Тапсырыс беруші тізбесі комиссия жұмысының нәтижелері бойынша айқындалған әлеуетті қызметтер берушілермен тиісті қаржы жылына әкімші бөлген қаражаттың шегінде шарттар жасасады.
62. Тапсырыс беруші ТМККК орналастыру қорытындысы шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті қызметтер берушілерге Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес қол қойылған шарттарды жібереді.
63. Әлеуетті қызметтер берушілер тапсырыс беруші қол қойған шартты алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оған қол қояды.
Егер әлеуетті қызметтер беруші осы мерзімнің ішінде шартқа қол қоймаса, ол шартқа қол қоюдан жалтарған деп есептеледі және орналастырылмаған көлемдерді комиссия қызметтер берушілерге орналастырады.
64. Шарт тараптар оған қол қойғаннан кейін күшіне енеді және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде міндетті тіркелуі тиіс.
4. ТМККК орналастыру қорытындысы туралы хабарлау
65. Осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес шарт жасасқан қызметтер берушілердің тізімін тапсырыс беруші астананың, республикалық маңызы бар қаланың, тиісті облыстың аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және әкімшінің интернет-ресурсында ТМККК орналастыру қорытындылары жасалған күннен бастап күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде жариялайды.
66. Қызметтер берушілер әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында және/немесе интернет-ресурста, сондай-ақ жалпыға бірдей көрінетін қолжетімді жерлерде (қызметтер берушінің орналасқан жері бойынша) көрсетілетін қызметтер мен технологиялардың түрлерін, нысандарын көрсету арқылы оларда орналастырылған ТМККК туралы ақпаратты жариялайды.

6. Возмещение затрат
67. Возмещение затрат поставщикам осуществляется с учетом реализации гражданами Республики Казахстан и оралманами права свободного выбора врача и организации, оказывающей ГОБМП, результатов контроля качества и объема медицинской помощи, по тарифам в соответствии с методикой формирования тарифов на основании актов выполненных работ (услуг), формы и порядок представления которых утверждены уполномоченным органом.
68. Возмещение затрат поставщикам осуществляется на основании договора за оказанный объем медицинских услуг в рамках ГОБМП за счет бюджетных средств, в порядке, определенном постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств».
69. Физическим лицам, осуществляющим предпринимательскую деятельность, возмещаются виды затрат, связанные с деятельностью по оказанию ГОБМП в пределах средств заключенного договора и средств, утвержденных администратором, за исключением капитальных расходов, (кроме расходов на выплату лизинговых платежей поставщикам на условиях финансового лизинга).
70. Порядок оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках ГОБМП, осуществляемые за счет бюджетных средств, определяется уполномоченным органом.
7. Заключительные положения
71. Поставщик может по согласованию с заказчиком привлекать субподрядчиков из электронного реестра путем передачи им части своих обязательств по оказанию ГОБМП согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
Заказчик предоставляет согласие или мотивированный отказ в письменном виде в срок не более трех рабочих дней со дня получения уведомления от поставщика.
Оплата услуг поставщиком субподрядчику осуществляется в соответвии с тарификатором, утвержденным уполномоченным органом.
72. В соответствии с правом свободного выбора граждан Республики Казахстан и оралманов субъекта здравоохранения размещенный объем ГОБМП корректируется путем заключения дополнительного соглашения с поставщиком.
73. Поставщики при реорганизации путем слияния, присоединения, разделения, преобразования или выделения должны незамедлительно в течение одного рабочего дня со дня получения ими документа о предстоящей реорганизации направить заказчику письменное уведомление с приложением соответствующих документов.
Права и обязанности реорганизуемого поставщика переходят правопреемнику в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Заказчик принимает решение о проведении процедуры выбора поставщика, которая осуществляется согласно настоящим Правилам, при высвобождении объема ГОБМП реорганизованным поставщиком, если его обязательства по оказанию ГОБМП не переходят правопреемнику или отсутствует правопреемник.

6. Шығындарды өтеу
67. Қызметтер берушілердің шығындарын өтеу Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың дәрігер мен ТМККК көрсететін денсаулық сақтау ұйымын еркін таңдауын іске асыруды, медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, ұсыну нысандары мен тәртібін уәкілетті орган бекіткен орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актілері негізінде тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
68. Қызметтер берушілердің ТМККК шеңберінде көрсеткен медициналық қызметтер көлемі үшін шарт негізінде шығындарын бюджет қаражаты есебінен өтеу «Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
69. Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаларға (қаржы лизингі шарттарында қызметтер берушілерге лизингтік төлемдерді төлеуге арналған шығыстардан басқа) күрделі шығыстарды қоспағанда, жасалған шарт қаражатының және әкімші бекіткен қаражаттың шегінде ТМККК көрсету жөніндегі қызметіне байланысты шығындардың түрлері өтеледі.
70. Бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтерге ақы төлеу тәртібін уәкілетті орган айқындайды.
7. Қорытынды ережелер
71. Қызметтер беруші тапсырыс берушімен келісу бойынша осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес ТМККК көрсету жөніндегі өз міндеттемелерінің бір бөлігін беру арқылы электрондық тізілімнен қосалқы мердігерлерді тартуға құқылы.
Тапсырыс беруші қызметтер берушіден хабарлама алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жазбаша түрде келісім немесе дәлелді бас тарту ұсынады.
Қызметтер берушінің қосалқы мердігерге қызметтер үшін ақы төлеуі уәкілетті орган бекіткен тарификаторға сәйкес жүзеге асырылады.
72. Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдау құқығына сәйкес ТМККК орналасқан көлемі қызметтер берушімен қосымша келісім жасасу арқылы түзетіледі.
73. Қызметтер берушілер бірігу, қосылу, бөліну, қайта құрылу немесе бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастыру кезінде олардың алдағы қайта ұйымдастыру туралы құжатты алған күннен бастап бір жұмыс күнінің ішінде тапсырыс беруші тиісті құжаттарды қоса бере отырып, жазбаша хабарламаны дереу жіберуі тиіс.
Қайта ұйымдастырылатын қызметтер берушінің құқықтары мен міндеттері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес құқықтық мирасқорға өтеді.
Тапсырыс беруші егер оның ТМККК көрсету бойынша міндеттемелері құқықтық мирасқорға өтпесе немесе құқықтық мирасқор болмаса, қайта ұйымдастырылатын қызметтер беруші ТМККК көлемін босатқан кезде осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылатын қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізу туралы шешім қабылдайды.

74. Поставщики несут ответственность за обеспеченность интернет и кадровыми ресурсами для работы с информационными системами здравоохранения, обеспечивающими учет услуг ГОБМП.
75. Иностранцы и лица без гражданства, находящиеся на территории Республики Казахстан, имеют право на получение ГОБМП при острых заболеваниях, представляющих опасность для окружающих, в соответствии с перечнем, определяемым Правительством Республики Казахстан, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
76. Все споры, возникающие в процессе исполнения договора, разрешаются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Протокол
о признании процедуры выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи или
процедуры определения потенциальных поставщиков для
участия в кампании свободного прикрепления граждан
Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим ПМСП, несостоявшейся
и повторном ее проведении
______________________                        «___» ________ 20__ год
(местонахождение)
Комиссия в составе: ___________________________________________
(Ф.И.О. и должность председателя, его заместителя, членов комиссии)
в связи ___________________________________________________________
(указать соответствующую причину: отсутствие заявок на участие в
процедуре выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи или в процедуре определения
потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного
прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам
здравоохранения, оказывающим ПМСП, (далее – заявка на участие),
несоответствие ни одного из потенциальных поставщиков, подавших
заявки на участие, требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику)
путем открытого голосования РЕШИЛА:
1) процедуру выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи от «__» _____ 20__ года на выделенную сумму __________________________ (__________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
или процедуру определения потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП, признать несостоявшейся и провести ее повторно в срок до «__» ___ 20__ года;

74. Қызметтер берушілер ТМККК қызметтерін есепке алуды қамтамасыз ететін денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерімен жұмыс істеу үшін интернетпен және кадрлық ресурстармен қамтамасыз етілуі үшін жауапты болады.
75. Қазақстан Республикасының аумағындағы шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған тізбеге сәйкес айналасындағыларға қауіп төндіретін жіті аурулармен сырқаттану кезінде ТМККК алуға құқылы.
76. Шартты орындау процесінде туындайтын барлық даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
бойынша қызметтер берушіні таңдау рәсімін немесе Қазақстан
Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін
денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу
үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсімін болмады
деп тану және оны қайта өткізу туралы
хаттама
______________________                   20__ жылғы «___» ___________
(орналасқан жері)
Мынадай құрамдағы комиссия: ___________________________________
(комиссия төрағасының, оның
орынбасарының, мүшелерінің Т.А.Ә.,
лауазымы)
_____________________________________________________________________
(тиісті себебі: тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсету бойынша қызметтер берушіні таңдау рәсіміне немесе Қазақстан
Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық
сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті
қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға арнаған өтінімнің
(бұдан әрі – қатысуға арналған өтінім) болмауы, қатысуға өтінім
берген әлеуетті қызметтер берушілердің ешқайсысының әлеуетті
қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкес келмеуі)
байланысты ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
1) 20__ жылғы «___» _____________ бөлінген ____________________
(__________________________) теңге сомаға 20__ жылғы «___» ____ тегін
(сомасы санмен және жазбаша)
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша
қызметтер берушіні таңдау рәсімі немесе Қазақстан Республикасының
азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау
субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер
берушілерді айқындау рәсімі өткізілмеді деп танылсын және ол 20__
жылғы «___» ____________ мерзімге дейін қайта өткізілсін;

2) заказчику _________________________________________________
(наименование заказчика)
в срок до «__» _________ 20___ года направить текст объявления о признании процедуры выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи или процедуры определения потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП, от «____» ________ 20__ года несостоявшейся и повторном ее проведении для опубликования.
За данное решение проголосовали: ЗА _________ голосов;
ПРОТИВ _______ голосов.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Приложение 2
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
_______________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса заказчика)
объявляет о проведении процедуры определения потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – кампания по прикреплению), на _______ год, на территории ______________________________________________________.
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
Заявки на участие в кампании по прикреплению и перечень прилагаемых к нему документов, формы которых размещены на интернет-ресурсе _______________________________, представляются потенциальными
(интернет-ресурс)
поставщиками в __________________________________
(наименование заказчика)
по адресу: ______________________, кабинет № ______.
Окончательный срок представления заявок на участие и прилагаемых к нему документов до _______ часов «___» ____________.
Заявки на участие в кампании по прикреплению будут рассмотрены в ____ часов «___» _______ 20___ года по следующему адресу: ___________, кабинет № ______.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону (ам):______________________________.
(код города и номер (а) телефона (ов)
Приложение 3
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Заказчику _______________________________
(наименование заказчика)
от _____________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка
на участие в процедуре определения потенциальных поставщиков для
участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики
Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП

2) тапсырыс беруші ____________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
20__ жылғы «___» ________ дейінгі мерзімде 20__ жылғы «___» _________
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша
қызметтер берушіні таңдау рәсімі немесе Қазақстан Республикасының
азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау
субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер
берушілерді айқындау рәсімі өткізілмеді деп тану және оны қайта
өткізу туралы жариялау үшін хабарландырудың мәтінін жіберсін.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ  ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының Т.А.Ә., қолдары)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы, пошта және электрондық мекенжайы)
_______ жылға Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу
науқанына (бұдан әрі – тіркеу бойынша науқан) қатысу үшін әлеуетті
қызметтер берушілерді айқындау рәсімі _______________________________
(облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың немесе астананың атауы)
аумағында өтетіні туралы хабарлайды.
Тіркеу бойынша науқанға қатысуға арналған өтінімдер мен
нысандары _______________________ интернет-ресурсында орналастырылған
(интернет-ресурс)
оған қоса берілетін құжаттардың тізбесін әлеуетті қызметтер берушілер
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауын көрсету)
мекенжайы бойынша, № ______ кабинетке ұсынады.
Қатысуға арналған өтінімдерді және оларға қоса берілетін
құжаттарды тапсырудың соңғы мерзімі «___» _______ сағат ______ дейін.
Тіркеу бойынша науқанға қатысуға арналған өтінімдер 20__ жылғы
«___» ____________, сағат ___________ ___________ мекенжайы бойынша,
№ __________ кабинетте қаралатын болады.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы
алуға болады: ______________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(дардың) нөмірі(лері)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
3-қосымша
Тапсырыс берушіге
____________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК
көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу
науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау
рәсіміне қатысуға арналған
өтінім

1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на участие процедуре определения потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – потенциальный поставщик ПМСП):
юридический, почтовый адрес и контактные телефоны потенциального поставщика ПМСП;
банковские реквизиты потенциального поставщика ПМСП (ИИН, БИН, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в
котором потенциальный поставщик ПМСП обслуживается;
Ф.И.О. первого руководителя потенциального поставщика ПМСП.
2. ___________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в процедуре определения потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП в качестве потенциального поставщика в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358.
3. Настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений требований, предъявляемых к потенциальному поставщику и достоверность представленных сведений.
Приложение:
_____________________________________________________________.
(наименование документа с указанием количества листов)
____________________________________________________/_________
(Должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального
поставщика и его подпись)
М.П.
Дата заполнения ______________
Приложение 4
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Сведения о квалификации кадров *
________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
п/п
Ф. И. О.
Занимаемая
должность
Образование
(№ диплома,
наименование
учебного
заведения
и год
окончания)
Стаж по
специальности
Сертификат
специалиста с
(без) присвоением
квалификационной
категории
(№ и дата выдачи)
Документ о
повышении
квалификации за
последние
5 лет
(при его
наличии)
Документ
о наличии
ученой
степени,
звания
(при его
наличии)
Приказ о
приеме на
работу
(№, дата)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
*при наличии свидетельства об аккредитации данные сведения не представляются.
Руководитель ___________________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 5
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Протокол
о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым к
потенциальному поставщику, для участия в кампании свободного
прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов
к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП*
__________________                            «__» _________ 20__ год
(местонахождение)

1. Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК
көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына
қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға
үміткер заңды (жеке) тұлға (бұдан әрі – МСАК-тың әлеуетті қызметтер
берушісі) туралы мәліметтер:
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің заңды, пошталық
мекенжайы мен байланыс телефондары;
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісінің банктік деректемелері
(ЖСН, БСН, ЖСК), сондай-ақ, МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісіне
қызмет көрсетілетін банктің немесе оның филиалының атауы мен
мекенжайы;
МСАК-тың әлеуетті қызметтер берушісі бірінші басшысының Т.А.Ә.
2. ____________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
осы өтініммен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25
қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау
және оның шығындарын өтеу қағидаларында көзделген талаптар мен
шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары мен
оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін
тіркеу науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіні айқындау
рәсіміне қатысуға ниет білдіреді.
3. Осы өтініммен әлеуетті қызметтер берушілерге қойылатын
талаптардың бұзылмағанын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын
растайды.
Қосымша:
______________________________________________________________.
(парақтардың санын көрсете отырып, құжаттың атауы)
____________________________________________________/__________
(әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының лауазымы,
Т.А.Ә. және оның қолы)
М.О.
Толтырылған күні ______________
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
4-қосымша
Кадрлар біліктілігі туралы мәліметтер*
________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Р/с
Т.А.Ә.
Атқаратын лауазымы
Білімі (диплом №, оқу орнының атауы және бітірген жылы)
Мамандығы бойынша еңбек өтілі
Біліктілік санаты берілген (берілмеген) маман сертификаты (№ және берілген күні)
Соңғы 5 жылда біліктілігін арттырғаны туралы құжат (бар болса)
Ғылыми дәрежесінің, атағының болуы туралы құжат (бар болса)
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрық (№, күні)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
*аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды
Басшы ___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК
көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу
науқанына қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын
талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы
хаттама*
__________________                     20__ жылғы «___» _____________
(орналасқан жері)

1. Комиссия в составе: ________________________________________
(Ф.И.О. и должность председателя, его заместителя, членов комиссии)
рассмотрела заявку на участие в процедуре определения потенциальных поставщиков для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (далее – заявка на участие), следующего потенциального поставщика:
Наименование
потенциального
поставщика
Юридический адрес
Ф.И.О. представителя,
№ удостоверения личности,
кем выдан, дата выдачи
1
2
3
При рассмотрении заявки на участие представитель потенциального поставщика: ____________________________.
(присутствовал/отсутствовал)
2. Заявка на участие рассмотрена и содержит следующие документы:
п/п
Наименование документа
Количество листов
Соответствует или не соответствует утвержденной форме
Наличие соответствующих подписей и печатей
Соответствие сведений содержащихся в документе заявке на участие
1
2
3
4
5
6

1. Мынадай құрамдағы комиссия:
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің Т.А.Ә.,
лауазымы)
Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды МСАК көрсететін
денсаулық сақтау субъектілеріне еркін тіркеу науқанына қатысу үшін
әлеуетті қызметтер берушілерді айқындау рәсіміне қатысуға мынадай
әлеуетті қызметтер берушінің өтінімін (бұдан әрі – қатысуға арналған
өтінім) қарады:
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің Т.А.Ә., жеке куәлігінің №, кім берген, берілген күні
1
2
3
Қатысуға арналған өтінімді қарау кезінде әлеуетті қызметтер
берушінің өкілі: ___________________________________________________.
(қатысты/қатысқан жоқ)
2. Қатысуға арналған өтінім қаралды және мынадай құжаттарды
қамтиды:
Р/с
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
Бекітілген нысанға сәйкес келеді немесе сәйкес келмейді
Тиісті қолдар мен мөрлердің болуы
Құжатта қамтылған мәліметтердің қатысуға арналған өтінімге сәйкес келуі
1
2
3
4
5
6

3. Комиссия по результатам рассмотрения заявки на участие путем открытого голосования РЕШИЛА: ______________________________________
(наименование потенциального поставщика)
соответствует (не соответствует) предъявляемым требованиям и допущен (не допущен) к участию кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП.
За данное решение проголосовали: ЗА ________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подписи председателя, его заместителя, членов и
секретаря комиссии)
Примечание:
* заполняется отдельно на каждого потенциального поставщика
Приложение 6
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
_______________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса заказчика)
объявляет о формировании электронного реестра потенциальных субподрядчиков, оказывающих консультативно-диагностические услуги гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, для оказания части обязательств по договору на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – электронный реестр потенциальных субподрядчиков) на _______ год, на территории _________________________________________________________________.
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
Заявки на участие для включения в электронный реестр потенциальных субподрядчиков и перечень прилагаемых к нему документов, формы которых размещены на интернет-ресурсе _____________________________________,
(интернет-ресурс)
представляются потенциальными поставщиками в ________________________
(наименование заказчика)
по адресу: ______________________, кабинет № ______.
Окончательный срок представления заявок на участие и прилагаемых к нему документов до _______ часов «___» ____________.
Заявки на участие для включения в реестр потенциальных субподрядчиков будут рассмотрены в ____ часов «___» _______ 20___ года по следующему адресу: ___________, кабинет № ______.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону (ам):______________________________.
(код города и номер (а) телефона (ов)
Приложение 7
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Заказчику ___________________________________
(наименование заказчика)
от _________________________________
(наименование потенциального субподрядчика)
Заявка
для включения в электронный реестр потенциальных
субподрядчиков консультативно-диагностических услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

3. Қатысуға арналған өтінімді қарау нәтижелері бойынша комиссия
ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
__________________________________ қойылатын талаптарға сәйкес келеді
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
(сәйкес келмейді) және Қазақстан Республикасының азаматтары мен
оралмандарды МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне еркін
тіркеу науқанына қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ  ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының Т.А.Ә., қолдары)
Ескертпе:
*әрбір әлеуетті қызметтер берушіге жеке толтырылады
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
6-қосымша
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы, пошта және электрондық мекенжайы)
__________ жылға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шарт бойынша міндеттемелердің бір бөлігін көрсету
үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсететін әлеуетті
қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімін (бұдан әрі – әлеуетті
қосалқы мердігерлердің электрондық тізілімі)
_____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы)
аумағында қалыптастыру туралы хабарлайды.
Әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу
үшін қатысуға арналған өтінімдері мен нысандары _____________________
(интернет-ресурс)
интернет-ресурсында орналастырылған оған қоса берілетін құжаттардың
тізбесін әлеуетті қызметтер берушілер
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
______________________ мекенжайы бойынша, № ______ кабинетке ұсынады.
Қатысуға арналған өтінімдерді және оған қоса берілетін
құжаттарды ұсынудың соңғы мерзімі «___» ________ сағат _______ дейін.
Әлеуетті қосалқы мердігерлер тізіліміне қосу үшін қатысуға
арналған өтінімдер 20__ жылғы «___» ____________, сағат _____________
мына мекенжай бойынша: ________, № ______ кабинетте қаралатын болады.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы
алуға болады: ______________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(дардың) нөмірін(лерін) көрсету)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
7-қосымша
Тапсырыс берушіге
____________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________
(әлеуетті қосалқы мердігердің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтері әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің электрондық тізіліміне қосу үшін
өтінім

1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на включение в электронный реестр потенциальных субподрядчиков консультативно-диагностических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субподрядчиков (далее – реестр):
юридический, почтовый адрес и контактные телефоны потенциального субподрядчика консультативно-диагностических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – потенциальный субподрядчик);
банковские реквизиты потенциального субподрядчика (ИИН, БИН, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором потенциальный субподрядчика обслуживается;
Ф.И.О. первого руководителя потенциального субподрядчика.
2. Заявляет на следующие консультативно-диагностические услуги: ____________________________________________________________________.
(консультативно-диагностические услуги, на оказание которых  претендует потенциальный субподрядчик)
3.____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание о включении в реестр для оказания консультативно-диагностических услуг в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358.
5. Настоящей заявкой подтверждаем отсутствие нарушений требований, предъявляемых к потенциальному субподрядчику и достоверность представленных сведений.
Приложение:
_____________________________________________________________.
(наименование документа с указанием количества листов)
__________________________________________________/___________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального
субподрядчика и его подпись)
М.П.
Дата заполнения ______________
Приложение 8
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Журнал регистрации заявок
на участие потенциальных субподрядчиков
консультативно-диагностических услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи для включения в электронный реестр
потенциальных субподрядчиков консультативно-диагностических
услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№ п/п
Дата,
время
(часов,
минут)
Наименование
потенциального
субподрядчика
Количество
листов
заявки и
прилагаемых
к нему
документов
Ф.И.О.
первого
руководителя
или
представителя
потенциального
субподрядчика*
доверенности
представителя
потенциального
субподрядчика и
срок его
действия
удостоверения
личности
представителя
потенциального
субподрядчика,
кем
выдано,
дата
выдачи*
Подпись
первого
руководителя
или
представителя
потенциального
субподрядчика
Подпись
секретаря
комиссии
Примечания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание:
*доверенность действительна при наличии удостоверения личности представителя потенциального субподрядчика консультативно-диагностических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Приложение 9
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Протокол
о включении или об отказе включения в электронный реестр
потенциальных субподрядчиков на оказание
консультативно-диагностических услуг гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи
__________________                    «__» _________ 20 __ год
(местонахождение)

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерінің әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің электрондық тізіліміне (бұдан әрі – тізілім) қосылуға
үміткер заңды (жеке) тұлға туралы мәліметтер:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтері әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің (бұдан әрі – әлеуетті қосалқы мердігер) заңды,
пошталық мекенжайы мен байланыс телефондары;
әлеуетті қосалқы мердігердің банктік деректемелері (ЖСН, БСН,
ЖСК), сондай-ақ, әлеуетті қосалқы мердігерге қызмет көрсететін
банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы;
әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының Т.А.Ә.
2. Мынадай консультациялық-диагностикалық қызметтерге:
______________________________________________________ өтінім береді.
(әлеуетті қосалқы мердігер көрсетуге үміткер
консультациялық-диагностикалық қызметтер)
3. ____________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
осы өтініммен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25
қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау
және оның шығындарын өтеу қағидаларында көзделген талаптар мен
шарттарға сәйкес консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсету
үшін тізілімге қосу туралы ниет білдіреді.
4. Осы өтініммен әлеуетті қосалқы мердігерге қойылатын
талаптардың бұзылмағанын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын
растаймыз.
Қосымша:
______________________________________________________________.
(парақтардың санын көрсете отырып, құжаттың атауы)
____________________________________________________/_________
(әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының лауазымы,
Т.А.Ә. және оның қолы)
М.О.
Толтырылған күні ______________
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
8-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтері әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің электрондық тізіліміне қосу үшін тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтері әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің қатысуға арналған өтінімдерін тіркеу
журналы
Р/с
Күні, уақыты (сағат, минут)
Әлеуетті қосалқы мердігердің атауы
Өтінім мен оған қоса берілетін құжаттар парақтарының саны
Әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының немесе өкілінің Т.А.Ә.*
Әлеуетті қосалқы мердігер өкілі сенімхатының № және жарамдылық мерзімі
Әлеуетті қосалқы мердігер өкілінің жеке куәлігінің №, кім берген, берілген күні*
Әлеуетті қосалқы мердігердің бірінші басшысының немесе өкілінің қолы
Комиссия хатшысының қолы
Ескертпелер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе:
*сенімхат тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемінің консультациялық-диагностикалық қызметтерінің әлеуетті
қосалқы мердігері өкілінің жеке куәлігі болған жағдайда жарамды
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
9-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсетуге арналған
әлеуетті қосалқы мердігерлерінің электрондық тізіліміне қосу
немесе қосудан бас тарту туралы
хаттама
__________________                       20__ жылғы «___» ___________
(орналасқан жері)

1. Комиссия в составе:_________________________________________
(Ф.И.О. и должность председателя, его заместителя, членов комиссии)
рассмотрела заявку на включение в электронный реестр потенциальных субподрядчиков на оказание консультативно-диагностических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – заявка для включения в реестр) следующего потенциального субподрядчика:
Наименование
потенциального
субподрядчика
Юридический адрес
Ф.И.О. представителя,
№ удостоверения личности,
кем выдан, дата выдачи
1
2
3
При рассмотрении заявки на участие представитель потенциального субподрядчика: ____________________________.
(присутствовал/отсутствовал)

1. Мынадай құрамдағы комиссия:
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің Т.А.Ә.,
лауазымы)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсетуге арналған
әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосуға
арналған мынадай әлеуетті қосалқы мердігердің өтінімін (бұдан әрі –
тізілімге қосу үшін өтінім) қарады:
Әлеуетті қосалқы мердігердің атауы
Заңды мекенжайы
Өкілдің Т.А.Ә., жеке куәлігінің №, кім берген, берілген күні
1
2
3
Қатысуға арналған өтінімді қарау кезінде әлеуетті қосалқы
мердігердің өкілі: _________________________________________________.
(қатысты/қатысқан жоқ)

1) __________________________________________________________
(наименование потенциального субподрядчика)
соответствует (не соответствует) предъявляемым требованиям и допущен (не допущен) к включению в электронный реестр потенциальных субподрядчиков на оказание консультативно-диагностических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по соответствующим видам консультативно-диагностических услуг;
3) секретарю комиссии в срок до «___» _________ ____ года направить копию настоящего протокола управлению здравоохранения области, городов Астаны и Алматы для включения данного потенциального субподрядчика в электронный реестр потенциальных субподрядчиков на оказание консультативно-диагностических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, формируемый на интернет-ресурсе управления здравоохранения области, городов Астаны и Алматы.
За данное решение проголосовали: ЗА ________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подписи председателя, его заместителя, членов и
секретаря комиссии)
Приложение 10
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Реестр
потенциальных субподрядчиков консультативно-диагностических
услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№ п/п
Наименование
субподрядчика
Адрес местонахождения
Дата включения в реестр
№ и дата протокола
Перечень консультативно-диагностических услуг
1
2
3
4
5
6
Приложение 11
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
_______________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса заказчика)
объявляет о проведении процедуры выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – услуги по оказанию ГОБМП) на _______ год (далее – процедура):
по виду (-ам) медицинской помощи: _________________________________;
по форме (-ам) медицинской помощи: _______________________________.
Услуги по оказанию ГОБМП должны быть оказаны на территории ____________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
Заявки на участие в процедуре и перечень прилагаемых к нему документов, формы которых размещены на интернет-ресурсе _______________,
(интернет-ресурс)
представляются потенциальными поставщиками в ______________________
(наименование заказчика)
по адресу: ______________________, кабинет № ______.
Окончательный срок представления заявок на участие в процедуре и прилагаемых к нему документов до _______ часов «___» ____________.
Заявки на участие в процедуре будут рассмотрены в ____ часов «___» _______ 20___ года по следующему адресу: ____________, кабинет № ______.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону (ам):_______________________________.
(код города и номер (а) телефона (ов)
Приложение 12
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Заказчику _______________________________
(наименование заказчика)
от _____________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка
на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

1) ________________________________ қойылатын талаптарға сәйкес
(әлеуетті қосалқы мердігердің атауы)
келеді (сәйкес келмейді) және тиісті консультациялық-диагностикалық
қызметтердің түрлері бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемінің консультациялық-диагностикалық қызметтерін
көрсетуге арналған әлеуетті қосалқы мердігерлердің тізіліміне
қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
2) комиссия хатшысы ____ жылғы «___» _________ мерзімге дейін
аталған әлеуетті қосалқы мердігерді облыстың, Астана және Алматы
қалаларының денсаулық сақтау басқармасының интернет-ресурсында
қалыптастырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемінің консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсетуге
арналған әлеуетті қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне қосу
үшін осы хаттаманың көшірмесін облыстың, Астана және Алматы
қалаларының денсаулық сақтау басқармаларына жолдасын.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ  ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_______________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының Т.А.Ә., қолдары)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
10-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерінің әлеуетті қосалқы
мердігерлерінің тізілімі
Р/с
Қосалқы мердігердің атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Тізілімге қосылған күні
Хаттаманың № мен күні
Консультациялық-диагностикалық қызметтер тізбесі
1
2
3
4
5
6
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
11-қосымша
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы, пошталық және электрондық мекенжайы)
_______ жылға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі қызметтер берушіні (бұдан әрі – ТМККК көрсету
бойынша қызметтер) таңдау рәсімін (бұдан әрі – рәсім) өткізу туралы
хабарлайды:
медициналық көмектің түрі(-лері) бойынша: __________________________;
медициналық көмектің нысаны(-дары) бойынша: ________________________.
ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер
_____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы)
аумағында көрсетілуі тиіс.
Рәсімге қатысуға арналған өтінімдер және нысандары
______________________________________ интернет-ресурсында орналасқан
(интернет-ресурс)
қоса берілген құжаттардың тізбесін әлеуетті қызметтер берушілер
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
мекенжайы бойынша, № ______ кабинетке ұсынады.
Рәсімге қатысуға арналған өтінімдерді және оларға қоса
берілетін құжаттарды тапсырудың соңғы мерзімі «___» ___________ сағат
___________ дейін.
Рәсімге қатысуға арналған өтінімдер 20__ жылғы «___» _________,
сағат ___________ мына мекенжай бойынша: ___________, № _____________
кабинетте қаралатын болады.
Қосымша ақпаратты және анықтаманы мынадай телефон(дар) арқылы
алуға болады: ______________________________________________________.
(қаланың коды мен телефон(-дардың) нөмірін(-лері)
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
12-қосымша
Тапсырыс берушіге __________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға арналған
өтінім

1. Сведения о юридическом (физическом) лице, претендующем на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – потенциальный поставщик):
юридический, почтовый адрес и контактные телефоны потенциального поставщика;
банковские реквизиты потенциального поставщика (ИИН, БИН, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором потенциальный поставщик обслуживается;
Ф.И.О. первого руководителя потенциального поставщика.
2. Заявляет на следующий (-ие) вид (-ы) медицинской помощи: ________________, по форме (-ам) медицинской помощи: _________________, в том числе по следующим технологиям ВСМП __________.
3.* Настоящей заявкой подтверждает привлечение субподрядчика (-ов) ______________________________________________________________
(наименование субподрядчика )
для оказания следующего (-их) вида (-ов) услуг: ____________________.
(виды услуг)
4.____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в качестве потенциального поставщика в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358.
5. * Настоящей заявкой подтверждает отсутствие у субподрядчика нарушений требований, предъявляемых к субподрядчику и достоверность представленных сведений на последнего.
6. Настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений требований, предъявляемых к потенциальному поставщику и достоверность представленных сведений.
Приложение:
_____________________________________________________________.
(наименование документа с указанием количества листов)
____________________________________________________/_________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального
поставщика и его подпись)
М.П.
Дата заполнения ______________
Примечание:
* заполняется в случае привлечения субподрядчика (-ов).
Приложение 13
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Журнал регистрации заявок
на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№ п/п
Дата,
время
(часов,
минут)
Наименование
потенциального
поставщика
Количество
листов
заявки и
прилагаемых
к нему
документов
Ф.И.О.
первого
руководителя
или
представителя
потенциального
поставщика*
доверенности
и срок его
действия
удостоверения
личности
представителя
потенциального
поставщика,
кем выдано,
дата выдачи*
Подпись
первого
руководителя
или
представителя
потенциального
поставщика
Подпись
секретаря
комиссии
Примечания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание:
*доверенность действительна при наличии удостоверения личности представителя
Приложение 14
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Гарантийное обязательство
_______________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
гарантирует наличие запаса лекарственных средств, изделий медицинского назначения и продуктов питания на срок не менее одного месяца для обеспечения бесперебойного осуществления медицинской помощи с приложением следующей информации:

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер берушіні (бұдан әрі - әлеуетті қызметтер беруші)
таңдау рәсіміне қатысуға ниет білдірген заңды (жеке) тұлға туралы
мәліметтер:
әлеуетті қызметтер берушінің заңды, пошталық мекенжайы және
байланыс телефондары;
әлеуетті қызметтер берушінің банктік деректемелері (ЖСН, БСН,
ЖСК), сондай-ақ әлеуетті қызметтер берушіге қызмет көрсететін банктің
немесе оның филиалының толық атауы және мекенжайы;
әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының Т.А.Ә.
2. Мынадай медициналық көмектің нысаны(-дары) бойынша:
____________________________, оның ішінде мынадай ЖММК технологиялары
бойынша: _______________ мынадай медициналық көмектің түріне(-леріне)
өтінім береді: ____________________.
3. *Осы өтінім қосалқы мердігер(-лер)
_____________________________________________________________________
(қосалқы мердігердің атауы)
мынадай қызметтердің түрін(-лерін) көрсету үшін: ____________________
(қызметтердің түрлері)
тартылуын растайды.
4. ____________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
осы өтініммен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25
қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша қызметтер берушіні таңдау
және оның шығындарын өтеу қағидаларында көзделген талаптар мен
шарттарға сәйкес әлеуетті қызметтер беруші ретінде тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер
берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға ниет білдіреді.
5. *Осы өтініммен қосалқы мердігер қосалқы мердігерге
қойылатын талаптардың бұзылмағанын және оған қатысты ұсынылған
мәліметтердің дұрыстығын растайды.
6. Осы өтініммен әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын
талаптардың бұзылмағанын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын
растайды.
Қосымша: ____________________________________________________________
(парақтардың санын көрсете отырып, құжаттың атауы)
______________________________________________________/______________
(әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының лауазымы, Т.А.Ә.
және оның қолы)
М.О.
Толтырылған күні _________________________
Ескертпе:
*қосалқы мердігерді(-лерді) тартқан жағдайда толтырылады.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
13-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер берушіні таңдау рәсіміне қатысуға
өтінімдерді тіркеу
журналы
Р/с
Күні, уақыты (сағат, минут)
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
Өтінім мен оған қоса берілген құжаттар парақтарының саны
Әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының немесе өкілінің Т.А.Ә.*
Сенімхат № және оның жарамдылық мерзімі
Әлеуетті қызметтер беруші өкілінің жеке куәлігінің №, кім берген, берілген күні*
Әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының немесе өкілінің қолы
Комиссия хатшысының қолы
Ескертпелер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе:
*сенімхат өкілдің жеке куәлігі болған жағдайда жарамды
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
14-қосымша
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауын көрсету)
кепілдік міндеттемесі
мынадай ақпаратты қоса бере отырып, медициналық көмекті
үздіксіз жүзеге асыруды қамтамасыз ету үшін кемінде бір ай мерзімге
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және тамақ
өнімдері қорының болуына кепілдік береді:

1. Информация о запасах лекарственных средств;
2. Информация о запасах изделий медицинского назначения;
3. Информация о запасах продуктов питания.
1. Информация о запасах лекарственных средств
п/п
Наименование лекарственного средства
Единица измерения
Количество
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
2. Информация о запасах изделий медицинского назначения
п/п
Наименование изделий медицинского назначения
Единица измерения
Количество
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
3. Информация о запасах продуктов питания
п/п
Наименование продуктов питания
Единица измерения
Количество
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
В случае аутсорсинга прилагаются копии заключенных договоров.
_________________________________________/___________________________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального поставщика
и его подпись)
М.П.
Приложение 15
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
_______________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Сведения о видах и формах
медицинской помощи, оказанных в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи за последние 3 года*
и заявленные на _________________
(период)
Виды
медицинской
помощи
Формы
медицинской
помощи
Объемы медицинской помощи
20___ год
20___ год
20___ год
Заявка
на 20_ год
количество
сумма
(в тенге)
количество
сумма
(в тенге)
количество
сумма
(в тенге)
количество
сумма
(в тенге)
Примечание:
* если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи составляет менее трех лет, сведения представляются за иной период.
Сведения о перечне технологий *
высокоспециализированной медицинской помощи (далее – ВСМП),
оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи за последние 3 года** и заявленные на _______________ ***
(период)
№ п/п
Код по МКБ 9
Наименование
технологии
ВСМП
Количество технологии ВСМП
№ и дата заключения на соответствие его требованиям к оказанию медицинской помощи по перечню технологий
20___ год
20___ год
20___ год
Заявка
на 20___ год
Примечание:
* заполняется в случае заявки на оказание технологий ВСМП;
** если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи составляет менее трех лет, сведения представляются за иной период.
*** в случае изменения перечня технологий ВСМП в пределах суммы договора в период действия договора поставщик предоставляет заказчику заключение, выданное в порядке, определяемом уполномоченным органом.
______________________________________________/________________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального
поставщика и его подпись)
М.П.
Приложение 16
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
_______________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Сведения
о коечном фонде потенциального поставщика, оказывающего
стационарную и стационарозамещающую помощь в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
за последние 3 года* и на планируемый ___ период
п/п
Наименование профиля койки
Число коек
20___ год
20___ год
20___ год
20__ год
1
2
3
4
5
6
ИТОГО (общее количество коек для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи)
Примечание:
* если период оказания потенциальным поставщиком медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи составляет менее трех лет, сведения представляются за иной период.
____________________________________________/________________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального
поставщика и его подпись)
М.П.
Приложение 17
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
_______________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Сведения
о наличии медицинской техники
п/п
Наименование медицинской техники
В том числе приобретенная на условиях финансового лизинга (да/нет)
Год выпуска
Количество
1
2
3
4
5
_____________________________________________/________________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя потенциального
поставщика и его подпись)
М.П.
Приложение 18
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Договор
о намерениях на оказание консультативно-диагностических услуг
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
__________________                  «___» __________ 20__ года
(местонахождение)
_______________________, в лице ______________________________,
(наименование субъекта здравоохранения) (должность, Ф.И.О.)
действующего на основании ___________________________________________
(Устава, Положения, удостоверения личности или доверенности (№, дата выдачи, кем выдано, срок действия ) и.т.д.)
и находящегося по адресу: _________________________, именуемый (-ое,-ая)
(местонахождение субъекта здравоохранения)
в дальнейшем «Сторона 1» и ________________________________________,
(наименование субъекта здравоохранения)
в лице ___________________________________, действующего на основании
(должность, Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(Устава, Положения, удостоверения личности или доверенности
(№, дата выдачи, кем выдано, срок действия) и.т.д.)
и находящегося по адресу: ________________________, именуемый (-ое,-ая)
(местонахождение субъекта здравоохранения)
в дальнейшем «Сторона 2», совместно именуемые в дальнейшем «Стороны» в соответвии с Гражданским кодексом Республики Казахстан заключили настоящий договор о нижеследующем:

1. Дәрілік заттардың қорлары туралы ақпарат;
2. Медициналық мақсаттағы бұйымдардың қорлары туралы ақпарат;
3. Тамақ өнімдерінің қорлары туралы ақпарат.
1. Дәрілік заттардың қорлары туралы ақпарат
Р/с
Дәрілік заттың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
2. Медициналық мақсаттағы бұйымдардың қорлары туралы ақпарат
Р/с
Медициналық мақсаттағы бұйымның атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
3. Тамақ өнімдерінің қорлары туралы ақпарат
Р/с
Тамақ өнімдерінің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
Аутсорсинг жағдайында жасалған шарттардың көшірмелері қоса беріледі.
_______________________________________________/_____________________
(әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының лауазымы, Т.А.Ә.
және оның қолы)
М.О.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
15-қосымша
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
соңғы 3 жылда* көрсетілген және ___________________________
(кезең)
мәлімделген медициналық көмектің түрлері мен нысандары туралы
мәліметтер
Медициналық көмектің түрлері
Медициналық көмектің нысандары
Медициналық көмектің нысандары
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жылға арналған өтінім
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
саны
сомасы (теңге)
Ескертпе:
*Егер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету
кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
соңғы 3 жылда* көрсетілген және ___________________________**
(кезең)
мәлімделген жоғары мамандандырылған медициналық көмек
(бұдан әрі – ЖММК) технологияларының тізбесі туралы
мәліметтер***
Р/с
АХЖ 9 бойынша коды
ЖММК технологияларының атауы
ЖММК технологияларының саны
Технологиялардың тізбесі бойынша медициналық көмек көрсетуге талаптарға сәйкестігіне арналған қорытындының № мен күні
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жылға арналған өтінім
Ескертпе:
*ЖММК технологияларын көрсетуге арналған өтінімдер болған
жағдайда толтырылады;
**егер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде әлеуетті қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету
кезеңі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге кезең үшін ұсынылады;
***шарттың қолданылу кезеңінде шарт сомасы шеңберінде ЖММК
технологиялар тізбесі өзгерген жағдайда қызметтер беруші тапсырыс
берушіге уәкілетті орган айқындаған тәртіппен қорытынды ұсынады.
____________________________________________________/________________
(әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының лауазымы, Т.А.Ә.
және оның қолы)
М.О.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
16-қосымша
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін
әлеуетті қызметтер берушінің соңғы 3 жылдағы* және жоспарланған
_______ кезеңге арналған төсек қоры туралы
мәліметтер
Р/с
Төсек орын бейінінің атауы
Төсек орындар саны
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ (тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған төсек-орындардың жалпы саны)
Ескертпе:
*егер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде әлеуеттік қызметтер берушінің медициналық көмек көрсету
мерзімі үш жылдан кем болса, мәліметтер өзге мерзімге беріледі.
_______________________________________/_____________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының лауазымы, Т.А.Ә.
және оның қолы)
М.О.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
17-қосымша
_____________________________________________________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
Медициналық техниканың болуы туралы
мәліметтер
Р/с
Медициналық техниканың атауы
Оның ішінде қаржы лизингісінің шарттарында сатып алынғаны (иә/жоқ)
Шыққан жылы
Саны
1
2
3
4
5
_________________________________________/___________________________
(әлеуетті қызметтер берушінің бірінші басшысының лауазымы, Т.А.Ә.
және оның қолы)
М.О.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
18-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсетуге
ниет білдіру туралы
үлгілік шарт
__________________                        20__ жылғы «___» __________
(орналасқан жері)
Бұдан әрі «1-тарап» деп аталатын ______________________________
(Жарғы, Ереже, жеке куәлігі немесе сенімхат (№, берілген күні, кім
берді, жарамдылық мерзімі) және т.б.)
негізінде әрекет ететін және ______________________________ мекенжайы
(денсаулық сақтау субъектісінің орналасқан жері)
бойынша орналасқан __________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің толық атауы)
______________________________________________________________ атынан
(лауазымы, Т.А.Ә.)
және бұдан әрі «2-тарап» деп аталатын _______________________________
(Жарғы, Ереже, жеке куәлігі немесе сенімхат (№, берілген күні, кім
берді, қолданылу мерзімі) және т.б.)
негізінде әрекет ететін және ______________________________ мекенжайы
(денсаулық сақтау субъектісінің орналасқан жері)
бойынша орналасқан __________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің толық атауы)
______________________________________________________________ атынан
(лауазымы, Т.А.Ә.)
бірлесіп бұдан әрі «Тараптар» деп аталатындар Қазақстан
Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес төмендегілер туралы осы
шартты жасасты:

1. В рамках настоящего договора Сторона 2 обязуется на договорной основе предоставлять Стороне 1 консультативно-диагностические услуги гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) в соответствии с лицензиями и приложениями к ней Стороны 2 на следующие подвиды медицинской деятельности _____________________________________
(согласно Закону Республики Казахстан «О лицензировании»)
на территории _______________________________________________________
(место оказания услуги: село, поселок, сельский округ, район в
городе, город, район, область)
в случае заключения договора на оказание ГОБМП Стороной 1 с ____________________________________________________________________
(наименование заказчика – управление здравоохранения области, городов Астаны и Алматы)
в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 «Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат».
2. Настоящий договор вступает в силу с момента его подписания Сторонами и действует до заключения договора об оказании услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
3. Настоящий договор может быть прекращен досрочно по соглашению Сторон.
4. Адреса, реквизиты, подписи и печати Сторон.
Приложение 19
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Протокол
о соответствии (несоответствии) требованиям,
предъявляемым к потенциальному поставщику
__________________                      «__» _________ 20__ год
(местонахождение)

1. Осы шарттың шеңберінде «Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және
оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысына
сәйкес 1-тарап
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы – облыстың, Астана және Алматы қалаларының
денсаулық сақтау басқармалары)
ТМККК көрсетуге арналған шарт жасасқан жағдайда 2-Тарап шарттық
негізде 1-тарапқа
_____________________________________________________________________
(қызмет көрсету орны көрсетіледі: ауыл, кент, ауылдық округ, қаладағы
аудан, қала, аудан, облыс)
аумағында медициналық қызметтің мынадай кіші түрлеріне
_____________________________________________________________________
(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес)
2-тараптың лицензиялары мен оған қосымшаларға сәйкес тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
консультациялық-диагностикалық қызметтерін көрсетуге міндеттенеді.
2. Осы шарт Тараптар оған қол қойған сәттен бастап күшіне енеді
және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
жөніндегі қызметтер көрсету туралы шарт жасасқанға дейін қолданылады.
3. Осы шарт Тараптардың келісімі бойынша мерзімінен бұрын
тоқтатылуы мүмкін.
4. Тараптардың мекенжайлары, деректемелері, қолдары мен
мөрлері.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
19-қосымша
Әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі
(сәйкес келмейтіні) туралы
хаттама*
__________________                         20__ жылғы «___» _________
(орналасқан жері)

3. Комиссия по результатам рассмотрения заявки на участие путем открытого голосования РЕШИЛА: ______________________________________
(наименование потенциального поставщика)
соответствует (не соответствует) предъявляемым требованиям и допущен (не допущен) к участию в процедуре размещения гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
За данное решение проголосовали: ЗА ________ голосов;
ПРОТИВ _________ голосов.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Примечание:
* заполняется отдельно на каждого потенциального поставщика
Приложение 20
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Протокол
об итогах размещения (корректировки) гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи*
__________________                      «__» _________ 20__ год
(местонахождение)
1. Комиссия в составе: ________________________________________
(Ф.И.О. и должность председателя, его заместителя, членов комиссии)
рассмотрела заявленные объемы гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по видам и формам медицинской помощи.
2. Выделенная сумма по индивидуальному плану финансирования по обязательствам по бюджетной программе:________________________________
(наименование бюджетной программы)
по бюджетной подпрограмме __________________________________________
(наименование бюджетной подпрограммы)
_______________ (__________________) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
3. Комиссия по результатам определения соответствия требованиям потенциальных поставщиков (том числе с субподрядчиками) и оценки потребности в гарантированном объеме бесплатной медицинской помощи путем открытого голосования РЕШИЛА:
1) разместить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи у следующих потенциальных поставщиков по форме медицинской помощи:____________________________________________________________
(форма медицинской помощи)
по бюджетной программе:______________________________________________
(наименование бюджетной подпрограммы)
по бюджетной подпрограмме __________________________________________
(наименование бюджетной программы)
п/п
Наименование
потенциального
поставщика
Место оказания ГОБМП
(указать область, город, район)
Сумма финансирования
(тыс. тенге)
1
2
3
4
2) заказчику __________________________________________________
(наименование и местонахождение заказчика)
в срок до «___» _______ ______ года заключить договор на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с вышеуказанными потенциальными поставщиками;

3. Қатысуға арналған өтінімді қарау нәтижелері бойынша комиссия
ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
__________________________________ қойылатын талаптарға сәйкес келеді
(әлеуетті қызметтер берушінің атауы)
(сәйкес келмейді) және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемін көрсету бойынша медициналық қызметтерді берушіні таңдау
рәсіміне қатысуға жіберілді (жіберілген жоқ).
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ  ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының Т.А.Ә., қолдары)
Ескертпе:
*Әрбір әлеуетті қызметтер берушіге жеке толтырылады
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
20-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
орналастыру қорытындылары (түзетулер) туралы
хаттама*
______________________                     20__ жылғы «___» _________
(орналасқан жері)
1. Мынадай құрамдағы комиссия:
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің Т.А.Ә.,
лауазымы)
медициналық көмектің түрлері мен нысандары бойынша тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген көлемінің мәлімделген көлемін қарады.
2. _____________________________ бюджеттік бағдарламасы бойынша
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_________________________________ бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша
(бюджеттік кіші бағдарламаның атауы)
міндеттемелер жөніндегі жеке қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген
сомасы _______________ (__________________) теңге.
(сомасы цифрмен және жазбаша)
3. Комиссия әлеуметтік қызметтер берушілердің (оның ішінде
қосалқы мердігерлердің) талаптарға сәйкестігін айқындау және тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлеміне қажеттілікті бағалау
нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы мынадай ШЕШІМ ШЫҒАРДЫ:
1) мынадай әлеуетті қызметтер берушілерде
______________________________________ бюджеттік бағдарламасы бойынша
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_________________________________ бюджеттік кіші бағдарламасы бойынша
(бюджеттік кіші бағдарламаның атауы)
________________________________________________ медициналық көмектің
(медициналық көмектің нысаны)
нысаны бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
орналастырылсын.
Р/с
Әлеуетті қызметтер берушінің атауы
ТМККК көрсету орны (облысты, қаланы, ауданды көрсету)
Қаржыландыру сомасы
(мың теңге)
1
2
3
4
2) тапсырыс беруші ____________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері)
___________ жылғы «___» _______ дейінгі мерзімде жоғарыда көрсетілген
әлеуетті қызметтер берушілермен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсетуге арналған шарт жасасын;

3) заказчику __________________________________________________
(наименование заказчика)
в срок до «___» _________ ____ года опубликовать итоги размещения гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей области, города республиканского значения и столицы и интернет-ресурсе администратора ________________________.
(веб-сайт администратора)
За данное решение проголосовали: ЗА _____ голосов;
ПРОТИВ _____ голосов.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря комиссии)
Примечание:
* заполняется отдельно по каждой форме медицинской помощи
Приложение 21
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Договор
на оказание гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
_______________                   «__» _________ 20__ год
(местонахождение)
_______________________________________________________________
(полное наименование заказчика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем «заказчик», в лице ________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующий на основании ___________________________________________,
с одной стороны ____________________________________________________,
(полное наименование поставщика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем «поставщик» ______________________
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании __________________________________________,
(устава, положения и т.п.)
с другой стороны, а в дальнейшем совместно именуемые «стороны», заключили настоящий Договор на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Договор) в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1. Поставщик принимает на себя обязательства по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с приложением 1 к настоящему Договору (далее – услуга) на сумму _______________(_______) тенге.
(сумма цифрами и прописью)
2. Место оказания услуги: ____________________________________. (место оказания услуги: село, поселок, сельский округ, район в городе, город, район, область.)
2. Порядок расчета
1. Заказчик осуществляет оплату поставщику по тарифам, утвержденным администратором бюджетных программ, при этом размер тарифа, его применение и распространение могут пересматриваться в период действия настоящего Договора.

3) тапсырыс беруші ____________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____ жылғы «___» ___ дейінгі мерзімде тиісті облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың және астананың аумағында таралатын мерзімді
баспасөз басылымында және _________________________________ әкімшінің
(әкімшінің веб-сайты)
интернет-ресурсында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемін орналастырудың қорытындыларын жарияласын.
Бұл шешім үшін дауыс берді: ИӘ  ________________________ дауыс;
ЖОҚ ________________________ дауыс.
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және
хатшысының Т.А.Ә., қолдары)
Ескертпе:
*медициналық көмектің әрбір нысаны бойынша жеке толтырылады
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
21-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған
шарт
_________________                   20__ жылғы «___» ________________
(орналасқан жері)
Бұдан әрі «тапсырыс беруші» деп аталатын ______________________
(жарғы, ереже және т.б.)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы)
______________________________________________________________ атынан
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан, бұдан әрі «қызметтер беруші» деп аталатын _____________
(жарғы, ереже және т.б.)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
(қызметтер берушінің толық атауы)
______________________________________________________________ атынан
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан, бірлесіп бұдан әрі «тараптар» деп аталатындар
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес төмендегілер
туралы осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге арналған шартты (бұдан әрі
– Шарт) жасасты:
1. Шарттың нысанасы
1. Қызметтер беруші осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету (бұдан әрі –
қызмет) бойынша ____________ (______) теңге сомасына өзіне міндеттеме
(сомасы санмен және жазбаша)
қабылдайды.
4. Қызмет көрсету орны:
____________________________________________________________________.
(қызмет көрсету орны: ауыл, кент, ауылдық округ, қаладағы аудан,
қала, аудан, облыс)
2. Есеп айырысу тәртібі
1. Тапсырыс беруші қызметтер берушіге бюджеттік
бағдарламалардың әкімшісі бекіткен тарифтер бойынша ақы төлеуді
жүзеге асырады, бұл ретте осы Шарттың қолданылу кезеңінде тарифтің
мөлшері, оның қолданылуы мен таралуы қайта қаралуы мүмкін.

2. Оплата осуществляется ежемесячно в соответствии с актом выполненных работ (услуг) с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи в пределах средств, предусмотренных настоящим Договором, согласно приложению 2 к настоящему Договору, и в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган).
3. Поставщик представляет заказчику счет-реестры оказанных услуг в срок и порядке, определенном уполномоченным органом.
4. Допускается подписание поставщиком счет-реестра оказанных услуг и акта выполненных работ (услуг) с использованием электронной цифровой подписи.
5. Допускается подача заявки на авансирование по настоящему Договору с последующим удержанием по графику согласно приложению 3 к настоящему Договору.
6. Оплата услуг подлежит корректировке (уменьшение/увеличение) с учетом пункта 1 раздела 2 настоящего Договора и результатов контроля качества и объема медицинских услуг.
7. В случае превышения поставщиком помесячной суммы, предусмотренной приложением 2 к настоящему Договору, с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи, оплата осуществляется по решению комиссии по оплате услуг с применением линейной шкалы оценки исполнения договора в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств».
Если поставщик превышает помесячную сумму, предусмотренную приложением 1 к настоящему Договору, в течение трех месяцев подряд, то заказчик направляет в Экономический совет Министерства здравоохранения Республики Казахстан информацию о результатах деятельности поставщика в порядке, определенном уполномоченным органом.*
Примечание: * данный пункт распространяется на поставщиков,  оказывающих специализированную медицинскую помощь в формах стационарной и/или стационарозамещающей медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета.
8. Удержание или снятие суммы бюджетных средств по пролеченным случаям, не подлежащим оплате, в том числе частично, выявленным по результатам контроля качества и объема, производятся в отчетном периоде или при последующих расчетах с поставщиком в период срока действия настоящего Договора.
9. Оплата за случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП в соответствии с настоящим Договором, не предъявленные к оплате в течение действия настоящего Договора в связи с проведением контроля качества, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует настоящий Договор, до даты окончания срока действия настоящего Договора производится в году, следующем за годом действия настоящего Договора.

2. Ақы төлеу осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес осы Шартта көзделген
қаражат шегінде және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган
(бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындаған тәртіппен көрсетілген
медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере
отырып, орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне
сәйкес ай сайын жүргізіледі.
3. Қызметтер беруші тапсырыс берушіге уәкілетті орган
айқындаған мерзімде және тәртіппен көрсетілген қызметтердің
есеп-тізілімдерін ұсынады.
4. Қызметтер берушінің көрсетілген қызметтердің есеп-тізіліміне
және орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісіне
электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, қол қоюына рұқсат
етіледі.
5. Осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес кесте бойынша кейіннен ұстай
отырып, осы Шарт бойынша аванс беруге арналған өтінімдер беруге
рұқсат етіледі.
6. Қызметтерге ақы төлеу осы Шарттың 2-бөлімінің 1-тармағын
және медициналық қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін
ескере отырып, түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады.
7. Қызметтер беруші осы шартқа 2-қосымшада көзделген ай сайынғы
соманы медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін
ескере отырып арттырған жағдайда ақы төлеу «Денсаулық сақтау
ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін
бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7
желтоқсандағы № 2030 қаулысына сәйкес шартты орындауды бағалаудың
сызықтық шкаласын қолдана отырып, қызметтерге ақы төлеу жөніндегі
комиссияның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Егер қызметтер беруші осы Шартқа 1-қосымшада көзделген ай
сайынғы соманы үш ай қатарынан арттырған болса, онда тапсырыс беруші
уәкілетті орган айқындаған тәртіппен Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігінің Экономикалық кеңесіне қызметтер беруші
қызметінің нәтижесі туралы ақпарат жібереді.*
Ескертпе:
*аталған тармақ республикалық бюджет қаражатының есебінен
стационарлық және/немесе стационарды алмастыратын медициналық көмек
нысандарында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызмет
берушілерге қолданылады.
8. Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайтын, сапасы
мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша анықталған емделіп шығу
жағдайлары бойынша бюджет қаражатының сомасын ұстап қалу немесе алу
осы Шарттың қолданылуы мерзімі кезеңінде есептік кезеңде немесе
қызметтер берушімен келесі есеп айырысу кезінде жүргізіледі.
9. Сапаны бақылауды жүргізуге байланысты осы Шарттың қолданысы
кезінде ақы төлеуге ұсынылмаған, сондай-ақ осы Шарт қолданылатын
жылдың 1 желтоқсанынан бастап осы Шарттың қолданылу мерзімі
аяқталатын күнге дейін есеп-тізілімге енгізілмеген осы Шартқа сәйкес
ТМККК шеңберіндегі медициналық көмек көрсету жағдайы үшін ақы төлеу
осы Шарт қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.

10. Выплаты лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга, осуществляются в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения.
3. Обязанности сторон
1. Поставщик обязан:
1) оказывать гражданам Республики Казахстан и оралманам медицинские услуги в рамках ГОБМП;
2) оказывать услуги в соответствии с объемами и сроками оказания ГОБМП в соответствии с приложением 2 к настоящему Договору;
3) представлять гражданам информацию о перечне, объеме и условиях оказания ГОБМП;
4) представлять заказчику счет-реестры в сроки и порядках, определенных уполномоченным органом;
5) своевременно представлять по письменному запросу заказчика или территориального департамента Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности необходимую медицинскую документацию для проведения контроля качества и объема;
6) своевременно представлять по письменному запросу заказчика копии всех договоров с третьей стороной, заключенных в рамках настоящего Договора, и платежных документов по исполнению данных договоров;
7) представлять заказчику при приостановлении деятельности, ликвидации, реорганизации в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменении наименования организации, а также наименования вида деятельности и/или подвида деятельности, изменении коечного фонда, в том числе его сокращении и/или перепрофилировании, изменении банковских реквизитов информацию с приложением соответствующих документов, подтверждающих указанные сведения, в течение трех дней с момента изменений;
8) представлять заказчику отчет о структуре расходов в сроки и порядках, утвержденных уполномоченным органом;
9) обеспечивать меры по недопущению рисков отсутствия или недостаточности денежных средств для погашения кредиторской задолженности;
10) обеспечивать прозрачность поступлений и использования финансовых средств настоящего Договора за оказанные услуги ГОБМП с участием трудового коллектива через представителей работников;
11) обеспечивать расходование денежных поступлений в следующей приоритетности: оплата труда работников и обязательных налоговых отчислений в бюджет, пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания из заработной платы; лекарственные средства и изделия медицинского назначения; питание; коммунальные расходы организации и др.;
12) обеспечивать мотивированный труд персонала за вклад в повышение качества услуг в рамках ГОБМП;
13) осуществлять ежемесячную выплату заработной платы работникам в срок до 30 числа отчетного месяца;

10. Қаржылық лизинг шартында сатып алынған медициналық техника
үшін лизингілік ақы төлеу денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті
орган айқындаған тәртіппен жүзеге асырылады.
3. Тараптардың міндеттері
1. Қызметтер беруші:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуге;
2) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес ТМККК көрсету көлеміне және
мерзіміне сәйкес қызметтер көрсетуге;
3) азаматтарға ТМККК көрсету тізбесі, көлемі және шарттары
туралы ақпарат беруге;
4) тапсырыс берушіге уәкілетті орган айқындаған мерзімде және
тәртіппен есеп-тізілімді ұсынуға;
5) тапсырыс берушінің немесе Медициналық және фармацевтикалық
қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаментінің жазбаша сұрау
салуы бойынша сапа мен көлемді бақылауды жүргізу үшін қажетті
медициналық құжаттаманы уақтылы ұсынуға;
6) тапсырыс берушінің жазбаша сұрау салуы бойынша осы Шарттың
шеңберінде үшінші тараппен жасалған барлық шарттардың және аталған
шарттарды орындау жөніндегі төлем құжаттарының көшірмелерін уақтылы
ұсынуға;
7) қызметі тоқтатыла тұрған, таратылған, біріктіру, қосу, бөлу
немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған, ұйымның атауы,
сондай-ақ қызмет түрінің және/немесе қызметтің кіші түрінің атауы
өзгерген, төсек қоры өзгерген, оның ішінде ол қысқартылған
және/немесе қайта бейіндеген, банк деректемелері өзгерген кезде
өзгерістер болған сәттен бастап үш күн ішінде тапсырыс берушіге
көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті құжаттармен қоса, ақпарат
беруге;
8) тапсырыс берушіге уәкілетті орган бекіткен мерзімде және
тәртіппен шығыстардың құрылымы туралы есеп беруге;
9) кредиторлық берешекті өтеу үшін ақша қаражатының жоқтығы
немесе жеткіліксіздігі тәуекеліне жол бермеу бойынша шараларды
қамтамасыз етуге;
10) қызметкерлердің өкілдері арқылы еңбек ұжымының қатысуымен
ТМККК көрсетілген қызметтері үшін осы Шарт түсімдерінің және қаржы
қаражатын пайдаланудың айқындығын қамтамасыз етуге;
11) мынадай басымдықтардағы: қызметкерлердің еңбегін төлеу және
бюджетке міндетті салық аударымдары, жинақтаушы зейнетақы қорларына
зейнетақы жарналары мен жалақыдан басқа да ұстап қалулар; дәрілік
заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар; тамақтану; ұйымның
коммуналдық шығыстары және т.б. ақшалай түсімдерді жұмсауды
қамтамасыз етуге;
12) ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтердің сапасын
арттыруға қосқан үлесі үшін персоналдың уәждемеленген еңбегін
қамтамасыз етуге;
13) қызметкерлерге жалақыны ай сайын төлеуді есептік айдың
30-күніне дейінгі мерзімде жүзеге асыруға;

14) обеспечивать повышение квалификации и переподготовку с охватом не менее 20 % специалистов с учетом затрат на командировочные расходы;
15) осуществлять расходование средств, предназначенных на приобретение медицинской техники на условиях лизинга в соответствии с их целевым назначением (пункт предназначен для организаций, заключивших договор на приобретение медицинской техники на условиях финансового лизинга);
16) обеспечивать своевременность и достоверность ввода данных в информационные системы здравоохранения в сроки и порядках, определенные уполномоченных органом;
17) незамедлительно уведомить заказчика в письменном виде обо всех обстоятельствах и причинах, связанных с невозможностью исполнения обязательства.
2. Заказчик обязуется:
1) своевременно производить оплату поставщику за оказанную медицинскую помощь в сроки, определенные уполномоченным органом;
2) своевременно обеспечить поставщика необходимыми нормативными документами, регламентирующими его работу в рамках настоящего Договора;
3) обеспечить контроль за бесперебойным функционированием информационных систем здравоохранения;
4) проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам предоставления ГОБМП в Республике Казахстан;
5) возместить расходы за лизинговые платежи за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга поставщикам по заключенному (-ым) договору (-ам) с АО «КазМедТех».
4. Ответственность сторон
1. Поставщик несет ответственность:
1) за допущенные случаи нарушения по предоставлению населению ГОБМП (оказание медицинских услуг ненадлежащего объема и качества, взимание оплаты с граждан Республики Казахстан и оралманов за услуги, входящие в ГОБМП) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за нецелевое использование средств, полученных от заказчика, в порядке, установленном законодательством;
3) за ведение и результаты финансово-хозяйственной деятельности при оказании ГОБМП;
4) за обеспеченность интернет-ресурсами (каналы связи и точки доступа) и организационной техникой;
5) за обеспечение кадрами по работе с информационными системами, в том числе статистиками и операторами;
6) за несвоевременный и некачественный ввод данных в информационные системы здравоохранения в сроки и порядках, определенных уполномоченным органом;
7) за обеспечение корректности и достоверности данных по прикрепленному населению в портале «Регистр прикрепленного населения» и их своевременную актуализацию. *
Примечание:
* данный подпункт распространяется на поставщиков, оказывающих первичную медико-санитарную помощь.

14) іссапар шығыстарына арналған шығындарды ескере отырып,
мамандардың кемінде 20 %-ын қамти отырып, біліктілікті арттыруды және
қайта даярлауды қамтамасыз етуге;
15) лизинг шарттарында медициналық техника сатып алуға арналған
қаражатты олардың нысаналы мақсатына сәйкес жұмсауды жүзеге асыруға
(тармақ қаржы лизингі шарттарында медициналық техника сатып алуға
шарт жасасқан ұйымдарға арналған);
16) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді
уәкілетті орган айқындаған мерзімде және тәртіппен енгізудің
уақтылығы мен дұрыстығын қамтамасыз етуге;
17) міндеттемелерді орындаудың мүмкін болмауына байланысты
барлық мән-жайлар мен олардың себептері туралы жазбаша түрде тапсырыс
берушіге шұғыл түрде хабарландыруға міндетті.
2. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген медициналық көмек үшін қызметтер берушіге ақы
төлеуді уәкілетті орган айқындаған мерзімде уақтылы жүргізуге;
2) қызметтер берушіні осы Шарттың шеңберінде оның жұмысын
регламенттейтін қажетті нормативтік құжаттармен уақтылы қамтамасыз
етуге;
3) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс
істеуін бақылауды қамтамасыз етуге;
4) Қазақстан Республикасында ТМККК көрсету мәселелері жөнінде
халықты хабардар етуге бағытталған қажетті ұйымдастыру іс-шараларын
өткізуге;
5) «КазМедТех» АҚ-мен жасасқан шарт(-тар) бойынша қызметтер
көрсетушіге қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық
техника үшін лизингілік төлемге арналған шығыстарды өтеуге
міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
1. Қызметтер беруші:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халыққа ТМККК
ұсыну бойынша жіберілген бұзушылық жағдайлары (медициналық
көрсетілетін қызметтерді тиісті көлемде және сапада көрсетпеу, ТМККК
кіретін көрсетілетін қызметтер үшін Қазақстан Республикасының
азаматтарынан және оралмандардан ақы алу) үшін;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен тапсырыс берушіден алынған
қаражатты мақсатсыз пайдаланғаны үшін;
3) ТМККК көрсету кезінде қаржылық-шаруашылық қызметтің
жүргізілуі және оның нәтижелері үшін;
4) интернет-ресурстармен (байланыс арналары және қол жеткізу
нүктелері) және ұйымдық техникамен қамтамасыз етілуі үшін;
5) ақпараттық жүйелермен, оның ішінде статистикалармен және
операторлармен жұмыс істеу бойынша кадрлармен қамтамасыз еткені үшін;
6) денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне деректерді
уәкілетті орган айқындаған мерзімде және тәртіппен уақтылы
енгізбегені және сапасыз енгізгені үшін;
7) «Тіркелген халық тіркелімі» порталында тіркелген халық
жөніндегі деректердің орынды болуы мен дұрыстығы және оларды уақтылы
өзектілендіруді қамтамасыз ету үшін жауапты болады*.
Ескертпе:
*аталған тармақша медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін қызметтер берушілерге қолданылады.

2. В случае выявления заказчиком необоснованного удорожания услуги, неоказанных или оказанных в неполном объеме медицинских услуг заказчиком удерживается сумма в порядке, определенном уполномоченным органом.
3. Заказчик несет ответственность:
1) за своевременное перечисление денежных средств на оплату поставщику за оказанные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за корректность и достоверность данных в портале «Регистр прикрепленного населения».*
Примечание:
* данный подпункт распространяется при осуществлении заказчиком оплаты поставщикам, оказывающим первичную медико-санитарную помощь.
4. Нарушение условий настоящего Договора со стороны поставщика может привести к одной из санкций, указанных ниже:
1) к соразмерному уменьшению заказчиком суммы за оказанную услугу за неисполнение подпункта 1) пункта 1 раздела 4 настоящего Договора;
2) к расторжению заказчиком договора и возврату сумм по неисполненным или ненадлежаще исполненным обязательствам.
5. Окончание срока действия настоящего Договора не освобождает стороны от ответственности за его нарушение, имевшее место до истечения этого срока.
6. Привлечение поставщиком субподрядчика не освобождает поставщика перед заказчиком от исполнения обязательств по настоящему Договору и ответственности по нему.
5. Изменение и расторжение Договора
1. Сумма настоящего Договора подлежит корректировке (уменьшению/увеличению):
1) в соответствии с пунктами 1, 6 и 7 раздела 2 настоящего Договора;
2) в случае определения заказчиком необходимости оказания дополнительного объема услуг по согласованию сторон;
3) в случае выделения денежных средств поставщику на возмещение лизинговых платежей за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга.
2. Если поставщик частично или полностью отказывается от исполнения обязательств по настоящему Договору, указывая причину, с ним заключается письменное дополнительное соглашение об уменьшении суммы настоящего Договора или расторжении настоящего Договора соответственно.
При этом отказ должен быть оформлен в письменном виде с указанием невостребованных денежных средств, причины, даты, фамилии, имени и отчества представителя поставщика, заверен подписью первого руководителя и скреплен печатью.
3. В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых на себя обязательств по настоящему Договору заказчик вправе инициировать уменьшение суммы настоящего Договора или его расторжение с уведомлением поставщика не менее чем за 30 (тридцать) дней до предполагаемой даты расторжения настоящего Договора.
В случае несогласия поставщика с решением заказчика об уменьшении суммы настоящего Договора или его расторжении, заказчик вправе расторгнуть в одностороннем порядке настоящий Договор с ним, направив ему письменное уведомление о невыполнении обязательств по настоящему Договору.

2. Тапсырыс беруші көрсетілетін қызметтерді негізсіз
қымбаттатқаны, медициналық қызметтерді көрсетпегені немесе толық
көлемде көрсетпегені анықталған жағдайда тапсырыс беруші уәкілетті
орган айқындаған тәртіппен сома ұстап қалады.
3. Тапсырыс беруші:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтер
берушіге көрсетілген қызметтерге ақы төлеуге арналған ақша қаражатын
уақтылы аудару үшін;
2) «Тіркелген халық тіркелімі» порталындағы деректердің орынды
болуы мен дұрыстығы үшін жауапты болады*.
Ескертпе:
*аталған тармақша тапсырыс беруші медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушіге ақы төлеуді жүзеге
асырған кезде қолданылады.
4. Осы Шарт талаптарының қызметтер беруші тарапынан бұзылуы
төменде көрсетілген санкциялардың біріне:
1) осы Шарттың 4-бөлімі 1-тармағының 1) тармақшасының
орындалмағаны үшін тапсырыс берушінің көрсетілген қызмет сомасын
мөлшерлес азайтуына;
2) тапсырыс берушінің шартты бұзуына және орындалмаған немесе
тиісінше орындалмаған міндеттемелер бойынша соманы қайтаруға әкеп
соғуы мүмкін.
5. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы осы мерзім
біткенше орын алған бұзушылық үшін тараптарды жауапкершіліктен
босатпайды.
6. Қызметтер берушінің қосалқы мердігерді тартуы қызметтер
берушіні тапсырыс берушінің алдында осы Шарт бойынша міндеттемелерді
орындаудан және ол бойынша жауапкершіліктен босатпайды.
5. Шартты өзгерту және бұзу
1. Осы Шарттың сомасы:
1) осы Шарттың 2-бөлімінің 16 және 7-тармақтарына сәйкес;
2) тапсырыс беруші тараптардың келісімі бойынша көрсетілетін
қызметтердің қосымша көлемін көрсету қажеттілігін айқындаған
жағдайда;
3) қаржы лизингі шарттарында медициналық техника үшін қызметтер
берушіге лизингілік төлемдерді өтеуге ақша қаражатын бөлген жағдайда
түзетуге (азайтуға/ұлғайтуға) жатады.
2. Егер қызметтер беруші себебін көрсете отырып, жасалған Шарт
бойынша міндеттемелерді орындаудан ішінара немесе толығымен бас
тартса, онымен осы Шарт сомасын азайту немесе тиісінше осы Шартты
бұзу туралы жазбаша қосымша келісім жасалады.
Бұл ретте бас тарту талап етілмеген ақша қаражатын, себептерді,
күнін, қызметтер беруші өкілінің тегін, атын және әкесінің атын
көрсету арқылы жазбаша түрде ресімделуі, бірінші басшының қолымен
куәландырылуы және қызметтер берушінің мөрімен бекітілуі тиіс.
3. Тапсырыс беруші осы Шарт бойынша өзіне қабылдаған
міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда тапсырыс беруші осы
Шарттың сомасын азайтуды немесе осы Шартты бұзудың болжанған күніне
дейін кемінде 30 (отыз) күн бұрын қызметтер берушіні ескерту арқылы
оны бұзуды ұйымдастыруға құқылы.
Қызметтер беруші тапсырыс берушінің осы Шарт сомасын азайту
немесе оны бұзу туралы шешімімен келіспеген жағдайда, тапсырыс беруші
оған осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны туралы жазбаша
хабарландыру жіберіп, осы Шартты бір жақты бұзуға құқылы.

4. Стороны обязаны уведомить друг друга о намерении досрочного прекращения настоящего Договора с указанием его причин не менее чем за 30 (тридцать) дней до предполагаемой даты прекращения настоящего Договора.
5. За нарушение условий настоящего Договора заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть настоящий Договор, направив поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств, не менее чем за 30 (тридцать) дней до предполагаемой даты расторжения настоящего Договора.
6. Форс-мажор
1. К форс-мажорным обстоятельствам относятся события, не подвластные контролю со стороны поставщика, не связанные с его просчетом или небрежностью и имеющие непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться явлениями, такими как: чрезвычайные ситуации природного и/или техногенного характера, или действиями по предупреждению чрезвычайных ситуаций.
2. К форс-мажорным обстоятельствам не относятся:
1) события, вызванные умышленными и неосторожными действиями поставщика;
2) события, которые поставщик, добросовестно выполняющий свои обязательства по настоящему Договору, мог предвидеть и преодолеть;
3) отсутствие денежных средств у поставщика или неосуществление оплаты заказчиком, в связи с неисполнением и/или ненадлежащим исполнением обязательств настоящего Договора.
3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств поставщик должен незамедлительно в течение одного рабочего дня направить заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Доказательством форс-мажора будут служить официальные документы уполномоченного органа Республики Казахстан, подтверждающие возникновение форс-мажора.
4. Несвоевременное уведомление лишает поставщика права ссылаться на обстоятельства, предусмотренные пунктом 1 раздела 6 настоящего Договора, как на основание, освобождающее от ответственности по исполнению обязательства.
5. В течение трех рабочих дней после прекращения форс-мажора, поставщик письменно уведомляет заказчика о прекращении форс-мажора и возобновляет осуществление своих обязательств по настоящему Договору.
7. Заключительные положения
1. Поставщик ни полностью, ни частично не имеет права передавать свои обязательства по оказанию ГОБМП по видам и формам, согласно приложению 1 к настоящему Договору, третьей стороне без предварительного письменного согласия заказчика.
Заказчик предоставляет согласие или мотивированный отказ в письменном виде в срок не более трех рабочих дней со дня получения уведомления от поставщика.
2. Заказчик вправе в любое время проверять ход и качество оказываемых услуг, в том числе путем проведения у поставщика в форме анкетирования оценки удовлетворенности пациента услугами, не вмешиваясь в деятельность поставщика, в том числе с выездом на место оказания услуг и другими, не противоречащими законодательству Республики Казахстан способами.

4. Осы Шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы тараптар
бірін-бірі осы Шартты тоқтатудың болжанатын күніне дейін кемінде 30
(отыз) күн бұрын хабардар етуге міндетті.
5. Осы Шарттың талаптарын бұзғаны үшін қызметтер берушіге осы
Шартты бұзудың болжанатын күніне дейін кемінде 30 (отыз) күн бұрын
міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере
отырып, тапсырыс беруші осы Шартты бір жақты тәртіппен бұза алады.
6. Форс-мажор
1. Қызметтер берушінің тарапынан бақылауға бағынбайтын, оның
қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және тосын сипатқа ие
оқиғалар форс-мажорлық мән-жайларға жатады. Мұндай оқиғалар табиғи
және/немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды немесе төтенше
жағдайлардың алдын алу жөніндегі іс-қимылдар секілді құбылыстарды
қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
2. Форс-мажорлық мән-жайларға:
1) қызметтер берушінің қасақана және абайсыз іс-қимылдарынан
туындаған оқиғалар;
2) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін адал атқаратын қызметтер
берушінің алдын ала болжауына және еңсеруіне болатын оқиғалар;
3) қызметтер берушіде ақша қаражатының болмауы немесе осы
Шарттың міндеттемелерін орындамауына және/немесе тиісінше
орындамауына байланысты тапсырыс берушінің төлемақыны жүзеге асырмауы
жатпайды.
3. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде қызметтер беруші
бір жұмыс күнінің ішінде тапсырыс берушіге мұндай мән-жайлар және
олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
Қазақстан Республикасының уәкілетті органының форс-мажордың
туындағанын растайтын ресми құжаттары форс-мажордың дәлелі болады.
4. Уақтылы хабарламау қызметтер берушіні міндеттемелерді
орындау бойынша жауапкершіліктен босататын негіз ретінде осы Шарттың
6-бөлімінің 1-тармағында көзделген мән-жайларға сілтеме жасау
құқығынан айырады.
5. Форс-мажор тоқтағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде қызметтер
беруші тапсырыс берушіге форс-мажордың тоқтағаны туралы жазбаша
хабарлайды және осы шарт бойынша өз міндеттемелерін жүзеге асыруды
қайтадан бастайды.
7. Қорытынды ережелер
1. Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз қызметтер
берушінің осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес түрлер мен нысандар бойынша
ТМККК көрсету бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа толығымен
не ішінара беруге құқығы жоқ.
Тапсырыс беруші қызметтер берушіден хабарлама алған күннен
бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жазбаша түрде келісім
немесе уәжделген бас тартуды ұсынады.
2. Тапсырыс беруші қызметтер берушінің қызметіне араласпай, кез
келген уақытта көрсетілетін қызметтердің барысы мен сапасын, оның
ішінде сауалнама жүргізу нысанында қызметтер берушіде пациенттің
қызметтерге қанағаттануын бағалауды жүргізу арқылы, оның ішінде
қызметтер көрсетілетін жерге барып және Қазақстан Республикасының
заңнамасына қайшы келмейтін басқа да тәсілдермен тексеру жүргізуге
құқылы.

3. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у заказчика, другой - у поставщика.
Настоящий Договор составлен на государственном и русском языках. Вся относящаяся к настоящему Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
4. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с настоящим Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим представлением оригинала.
5. Настоящий Договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и действует до «____» ________ 20__ года. Условия настоящего Договора распространяются на отношения сторон возникшие с «____» ________ 20__ года.
8. Адреса и реквизиты сторон
Дата регистрации в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета:
___________________________________________
Настоящий Договор на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП регулирует правоотношения, возникающие между заказчиком и поставщиком в процессе осуществления заказчиком процедур по выбору поставщика услуг по оказанию ГОБМП. Изменения и дополнения, вносимые в настоящий Договор, должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, заявке на участие в процедуре выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП и протоколу об итогах размещения ГОБМП.
Приложение 1
к Договору на оказание
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Перечень закупаемых услуг
п/п
Наименование услуги
Наименование
бюджетной программы, бюджетной подпрограммы
Вид и форма медицинской помощи
Сумма договора
1
Оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Заказчик
_________________________________
(наименование заказчика)
_____________________/____________
(Руководитель, Ф.И.О./ подпись)
М.П.
Поставщик
_________________________________
(наименование поставщика)
_______________________/__________
(Руководитель, Ф.И.О./ подпись)
М.П.
Приложение 2
к Договору на оказание
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Помесячное распределение суммы договора на оказание
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Бюджетная программа (подпрограмма):__________________________________
(номер и наименование бюджетной программы (подпрограммы)
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи по форме стационарной медицинской помощи*_______ тенге
п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи (тенге), в том числе:

3. Осы Шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалды, бір
данасы тапсырыс берушіде, екіншісі қызметтер берушіде болады.
Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Тараптар
алмасатын осы Шартқа қатысты барлық хат алмасу мен басқа да құжаттама
осы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
4. Осы Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез
келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын ұсына отырып хат, жеделхат,
телекс немесе факс түрінде жолданады.
5. Осы Шарт бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті
органның аумақтық бөлімшесінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді
және 20__ «___» ____________ дейін қолданылады. Осы Шарттың талаптары
тараптардың 20__ «___» _______________ бастап туындаған қатынастарына
қолданылады.
8. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық
бөлімшесінде тіркелген күні:
_____________________________________________________________________
Осы ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсетуге арналған
шарт тапсырыс берушінің ТМККК көрсету бойынша қызметті берушіні
таңдау жөніндегі рәсімдерді жүзеге асыруы кезінде тапсырыс беруші мен
қызметтер берушінің арасында туындайтын құқықтық қатынастарды
реттейді. Осы Шартқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының заңнамасына, ТМККК көрсету бойынша
қызметтер берушіні таңдау рәсімдеріне қатысуға арналған өтінімге және
ТМККК орналастыру қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес болуы тиіс.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа
1-қосымша
Сатып алынатын қызметтердің тізбесі
Р/с
Қызметтің атауы
Бюджеттік бағдарламаның, Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы
Медициналық көмектің түрі мен нысаны
Шарт сомасы
1
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету
Тапсырыс беруші
_____________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
________________/____________
(Басшысы, Т.А.Ә./қолы)
М.О.
Қызметтер беруші
______________________________
(қызметтер берушінің атауы)
________________/_____________
(Басшысы, Т.А.Ә./қолы)
М.О.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге
арналған шарт сомасын ай сайынғы бөлу
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама):
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) нөмірі мен атауы)
Стационарлық медициналық көмек* нысаны бойынша мамандандырылған
медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы ___________ теңге
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:

1)
стационарная медицинская помощь с применением линейной шкалы оценки исполнения договора**
2)
стационарная медицинская помощь без применения линейной шкалы оценки исполнения договора ***
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых за счет средств республиканского бюджета, указывается стационарозамещающая помощь (в случае оказания);
** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств»;
*** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который не распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств».
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи по
форме стационарозамещающей медицинской помощи*_______ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание специализированной медицинской помощи (тенге), в том числе:
1)
стационарозамещающая медицинская помощь с применением линейной шкалы оценки исполнения договора**
2)
стационарозамещающая медицинская помощь без применения  линейной шкалы оценки исполнения договора***
Примечание:
* распространяется на поставщиков, являющихся амбулаторно-поликлиническими субъектами здравоохранения и субъектами здравоохранения, оказывающими услуги гемодиализа, финансируемых за счет средств республиканского бюджета;
** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств»;
*** включает объем средств на оказание медицинской помощи, на который не распространяется действие линейной шкалы оценки исполнения договора согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 «Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств».
Сумма договора на оказание высокоспециализированной медицинской помощи по форме (-ам): стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи*____________________________ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание высокоспециализированной медицинской помощи (тенге)
2
Объем оказания высокоспециализированной медицинской помощи (пролеченных случаев)
Перечень услуг высокоспециализированной медицинской помощи
№ п/п
Код МКБ-9
Наименование услуг
Количество пролеченных случаев
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых за счет средств республиканского бюджета.
Сумма договора на оказание медицинской помощи онкологическим больным по формам: консультативно-диагностическая помощь, стационарная и стационарозамещающая медицинской помощи*________________ тенге
Количество онкологических больных: ________ человек
Комплексный тариф на 1 онкологического больного в месяц: ________ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи онкологическим больным (тенге)
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых по комплексному тарифу на онкологического больного.
Сумма договора на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению по формам: первичная медико-санитарная помощь и консультативно-диагностическая помощь*__________________ тенге
Численность прикрепленного населения:_______ человек.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи в расчете на одного прикрепленного человека в месяц: ___ тенге, в том числе: гарантированная часть комплексного подушевого норматива ___________ тенге;
стимулирующая часть комплексного подушевого норматива ____________ тенге.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению (тенге), в том числе:

1)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданумен стационарлық медициналық көмек**
2)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданбай стационарлық медициналық көмек***
Ескертпе:
*республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын
қызметтер берушілерге қолданылады, стационарды алмастыратын көмек
көрсетіледі (көрсетілген жағдайда);
**«Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты
есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына сәйкес шартты
орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылатын медициналық көмек
көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды;
***«Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты
есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына сәйкес шартты
орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылмайтын медициналық
көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды.
Стационарды алмастыратын медициналық көмек* нысаны бойынша
мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы
_______ теңге
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге)
1)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданумен стационарды алмастыратын медициналық көмек**
2)
шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолданбай стационарды алмастыратын медициналық көмек***
Ескертпе:
*амбулаториялық-емханалық денсаулық сақтау субъектілері және
гемодиализ қызметін көрсететін, республикалық бюджет қаражаты
есебінен қаржыландырылатын денсаулық сақтау субъектілері болып
табылатын қызметтер берушілерге қолданылады;
**«Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты
есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына сәйкес шартты
орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылатын медициналық көмек
көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды;
***«Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты
есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына сәйкес шартты
орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылмайтын медициналық
көмек көрсетуге арналған қаражаттың көлемін қамтиды.
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық
көмек* нысаны (-дары) бойынша жоғары мамандандырылған медициналық
көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы _______________________ теңге
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге)
2
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетудің (емделіп шығу жағдайларының) көлемі
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек қызметтерінің тізбесі
Р/с
АХЖ-9 коды
Қызметтердің атауы
Емделіп шығу жағдайларының саны
Ескертпе:
*республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын
қызметтер берушілерге қолданылады.
Консультациялық-диагностикалық көмек, стационарлық және
стационарды алмастыратын медициналық көмек* нысандары бойынша
онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың
сомасы _______________________________________ теңге
Онкологиялық науқастардың саны: ________ адам
Айына 1 онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф:
______________________________________________ теңге
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге)
Ескертпе:
*онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша
қаржыландырылатын қызметтер берушілерге қолданылады.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек және
консультациялық-диагностикалық көмек* нысандары бойынша бекітілген
халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шарттың
сомасы __________________ теңге
Тіркелген халық саны: _______ адам.
Айына тіркелген бір адамға шаққандағы амбулаториялық-емханалық
көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив:
___________________________________ теңге, оның ішінде:
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген
бөлігі ________ теңге;
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы бөлігі
_______________ теңге.
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Тіркелген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы, оның ішінде:

1)
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
2)
на стимулирование работников организации, оказывающей ПМСП, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
Примечание:
* распространяется на поставщиков, финансируемых по комплексному подушевому нормативу на оказание амбулаторно-поликлинической помощи.
Сумма договора на оказание медицинской помощи сельскому населению по форме (-ам): _______________(указать форму (-ы) медицинской помощи) ______ тенге
Численность сельского населения:_______ человек.
Комплексный подушевой норматив на оказание медицинской помощи сельскому населению в расчете на 1 одного человека в месяц:_______ тенге, в том числе: гарантированная часть комплексного подушевого норматива ______________ тенге;
стимулирующая часть комплексного подушевого норматива _____________ тенге.
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи сельскому населению (тенге), в том числе:
1)
на оказание медицинской помощи
2)
на стимулирование работников организации, оказывающей ПМСП, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
Примечание:
* распространяется на поставщиков, являющихся субъектами здравоохранения районного значения и села, финансируемых по комплексному подушевому нормативу на оказание медицинской помощи сельскому населению.
Сумма договора на оказание медицинской помощи по форме (-ам): ____________(указать форму (-ы) медицинской помощи)* _____ тенге
№ п/п
Наименование
___ год
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1
Сумма договора на оказание медицинской помощи (тенге), в том числе:
1)
указать форму медицинской помощи
Примечание:
* не распространяется на поставщиков, финансируемых за счет средств республиканского бюджета.
Заказчик
____________________________
(наименование заказчика)
_______________/___________
(Руководитель, Ф.И.О./ подпись)
М.П.
Поставщик
________________________________
(наименование поставщика)
______________________/_________
(Руководитель, Ф.И.О./ подпись)
М.П.
Приложение 3
к Договору на оказание
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Заказчику ___________________________
(наименование заказчика)
от __________________________________
(наименование поставщика)
Заявка
на авансирование по договору на оказание гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи
от «___» ___________ 20___ года № ____

1)
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған
2)
бағалау индикаторларының негізінде соңғы нәтижеге қол жеткізгені үшін МСАК көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға арналған
Ескертпе:
*амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан
басына шаққандағы норматив бойынша қаржыландырылатын қызметтер
берушілерге қолданылады.
_________ (медициналық көмектің нысанын(-дарын) көрсету)
нысаны (-дары) бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге
арналған шарттың сомасы __________ теңге
Ауыл халқының саны: _______ адам.
Айына бір адамға шаққандағы ауыл халқына медициналық көмек
көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив: __________
теңге, оның ішінде:
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген
бөлігі ________ теңге;
кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы бөлігі
_______________ теңге.
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:
1)
медициналық көмек көрсетуге арналған
2)
бағалау индикаторларының негізінде қызметтерінің соңғы нәтижесіне қол жеткізгені үшін МСАК көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға арналған
Ескертпе:
*ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге арналған кешенді жан
басына шаққандағы норматив бойынша қаржыландырылатын аудандық маңызы
бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері болып табылатын
қызметтер берушілерге қолданылады.
_________ (медициналық көмектің нысанын(-дарын) көрсету)*
нысаны(-дары) бойынша медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың
сомасы __________ теңге
Р/с
Атауы
___ жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1
Медициналық көмек көрсетуге арналған шарттың сомасы (теңге), оның ішінде:
1)
медициналық көмектің нысанын көрсету
Ескертпе:
*республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын
қызметтер берушілерге қолданылмайды.
Тапсырыс беруші
_________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____________________/___________
(Басшысы, Т.А.Ә./қолы)
М.О.
Қызметтер беруші
__________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
____________________/_____________
(Басшысы, Т.А.Ә./қолы)
М.О.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетуге арналған шартқа
3-қосымша
Тапсырыс берушіге __________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________________
(қызметтер берушінің атауы)
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге
арналған шарт бойынша аванс беруге 20__ жылғы «___» ___________
№ _________ өтінім

1. __________________________________________________________,
(наименование поставщика)
именуемый (-ое,-ая) в дальнейшем «поставщик» настоящей заявкой просит оплатить аванс в ______ месяце в размере ___________ (_______) процентов от
(наименование месяца) (процент цифрой и прописью)
общей суммы договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи от «___» ___________ 20_____ года № _______ в _______________(___________) тенге.
(сумма аванса цифрой и прописью)

1. Бұдан әрі «қызметтер беруші» деп аталатын _________________,
(қызметтер берушінің толық атауы)
осы өтініммен 20__ жылғы «___» _____________ № ____ тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шарттың жалпы
сомасының _________________________________________ пайызы мөлшерінде
(пайыз сомасымен және жазбаша)
_____________ айында ___________________ теңге аванс төлеуді сұрайды.
(айдың атауы) (аванс сомасы санмен және жазбаша)

4. Настоящая заявка действует до истечения срока действия договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи от «___» ______ 20__ года № ___.
___________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. первого руководителя поставщика либо его заместителя и их подписи)
М.П.
Дата заполнения _________
Приложение 22
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Список поставщиков
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
на _____ год
_______________________________________________________________
(наименование заказчика)
объявляет о заключении договоров на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи со следующими поставщиками:
п/п
Наименование поставщика
Вид
медицинской помощи
Форма медицинской помощи
1
2
3
4
Приложение 23
к Правилам выбора поставщика
услуг по оказанию
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и
возмещения его затрат
Договор субподряда
на оказание медицинских услуг
№ ______
______________                        «__» _________ 20 __ год
(местонахождение)
_______________________________________________________________
(полное наименование заказчика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем «поставщик», в лице ________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующий на основании ____________________________________, с одной стороны _________________________________________________,
(полное наименование поставщика)
именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем «субподрядчик» ________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании __________________________________________,
(устава, положения и т.п.)
с другой стороны, а в дальнейшем совместно именуемые «стороны», в соответвии с пунктом 1 раздела «7. Заключительные положения» Договора на оказание гарантированного объеме бесплатной медицинской помощи № ___ от «__» ________ 2013 года заключили настоящий Договор субподряда на оказание медицинских услуг (далее – Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Субподрядчик обязуется оказывать медицинские услуги населению по направлению поставщика (далее по тексту – пациенты) по перечню услуг согласно приложению, являющемуся неотъемлемой частью настоящего Договора (далее – услуги).
1.2. Поставщик обязуется оплачивать оказанные субподрядчиком услуги в порядке и на условиях, установленных настоящим Договором.

4. Осы өтінім 20__ жылғы «___» ___________________ № ____ тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған
шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін қолданылады.
_____________________________________________________________________
(қызметтер берушінің бірінші басшысының не оның орынбасарының
лауазымы, Т.А.Ә. және олардың қолдары)
М.О.
Толтырылған күні ___________________
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
22-қосымша
_____ жылға арналған тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемінің қызметтер берушілерінің тізімі
_______________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
мынадай қызметтер берушілермен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі шарттар жасасу туралы
хабарлайды:
Р/с
Қызметтер берушінің атауы
Медициналық көмектің түрі
Медициналық көмектің нысаны
1
2
3
4
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсету жөніндегі
қызметтер берушіні таңдау және оның
шығындарын өтеу қағидаларына
23-қосымша
Медициналық қызметтер көрсетуге арналған
№ ______
қосалқы мердігерлік шарт
_________________                          20__ жылғы «___» _________
(орналасқан жері)
Бұдан әрі «қызметтер беруші» деп аталатын _____________________
(қызметтер берушінің толық атауы)
атынан _______________ негізінде әрекет ететін ______________________
(уәкілетті органның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан, және бұдан әрі «қосалқы мердігер» деп аталатын
_____________________________________________________________________
(қосалқы мердігердің толық атауы)
атынан ______________________________________ негізінде әрекет ететін
(жарғы, ережелер және т.б.)
____________________________________________________ екінші тараптан,
(уәкілетті органның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бұдан әрі бірлесіп «Тараптар» деп аталатындар тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі 2013 жылғы «___»
________ № ___ шартының «7. Қорытынды ережелер» деген бөлімінің
1-тармағына сәйкес төмендегілер туралы медициналық қызметтер
көрсетуге осы Қосалқы мердігерлік шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың нысанасы
1.1. Қосалқы мердігер осы Шарттың ажырамас бөлігі болып
табылатын қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша
қызметтер беруші жолдаған халыққа (бұдан әрі мәтін бойынша –
пациенттер) медициналық қызметтер (бұдан әрі – қызметтер) көрсетуге
міндеттеме қабылдайды.
1.2. Қызметтер беруші осы Шартпен белгіленген тәртіпте және
талаптарда қосалқы мердігер көрсеткен қызметтерді төлеуге
міндеттенеді.

1.3. Услуги оказываются на территории _________________________
(место оказания услуги: село, поселок, сельский округ,
район в городе, город, район, область)
2. Права и обязанности сторон
2.1. Субподрядчик обязуется:
2.1.1. оказывать пациентам услуги в порядке и в соответствии с условиями настоящего Договора в дни и часы, согласно режиму работы соответствующих подразделений Субподрядчика;
2.1.2. вести электронный реестра оказанных услуг, в разрезе объемов, видов и стоимости оказанных услуг по каждому пациенту и обеспечить своевременный ввод в информационную систему;
2.1.3. предоставлять поставщику счет-реестр оказанных услуг за отчетный период на основании тарификатора, утвержденного уполномоченным органом, в сроки и порядках определенных уполномоченным органом в области здравоохранения;
2.1.4. обеспечить ведение медицинской документации, утвержденной уполномоченным органом.
2.2. Субподрядчик вправе:
2.2.1. определять и назначать пациенту комплекс медицинских услуг в соответствии с утвержденными стандартами;
2.2.2. назначать дополнительный комплекс медицинских услуг пациенту по медицинским показаниям в экстренных случаях с последующим уведомлением поставщика;
2.2.3. оказывать медицинские услуги на платной основе при самостоятельном обращении пациента без направления поставщика за исключением экстренных случаев;
2.2.4. вести плановых больных без направления поставщика по отдельным заболеваниям определенным уполномоченным органом.
2.3. Поставщик обязуется:
2.3.1. своевременно оплачивать услуги субподрядчика в порядке, объеме и сроках, определенных уполномоченным органом;
2.3.2. при направлении на медицинские услуги ознакомить пациента с условиями предоставления услуг, оказываемых субподрядчиком в рамках настоящего Договора;
2.3.3. рассматривать представленный субподрядчиком реестр оказанных услуг, в случае отсутствия претензий по объему качеству оказанных услуг подписать со своей стороны акт оказанных услуг.
2.4. Поставщик вправе:
2.4.1. получать в порядке, предусмотренном настоящим Договором, информацию от субподрядчика об объемах и видах оказанных услуг пациентам;
2.4.2. в любое время проверять ход и качество оказываемых услуг, в том числе путем проведения у субподрядчика в форме анкетирования оценки удовлетворенности пациента услугами, не вмешиваясь в деятельность субподрядчика, в том числе с выездом на место оказания услуг и другими, не противоречащими законодательству Республики Казахстан способами;

1.3. Қызметтер ________________________________________________
(қызмет көрсетілетін орын: ауыл, кент, ауылдық округ, қаладағы
аудан, қала, аудан, облыс)
аумағында көрсетіледі.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Қосалқы мердігер:
2.1.1. осы Шарттың тәртібімен және талаптарына сәйкес Қосалқы
мердігердің тиісті бөлімшелерінің жұмыс тәртібіне сәйкес күндер мен
сағаттарда пациенттерге қызметтер көрсетуге;
2.1.2. әр пациент бойынша көрсетілген қызметтердің көлемі,
түрлері мен құны бөлінісінде көрсетілген қызметтердің электрондық
тізілімдерін жүргізуге және ақпараттық жүйеге уақтылы енгізілуін
қамтамасыз етуге;
2.1.3. қызметтер берушіге уәкілетті орган бекіткен
тарификатордың негізінде, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті
орган айқындаған мерзімде және тәртіппен есепті кезеңінде көрсетілген
қызметтердің шот-тізілімін беруге;
2.1.4. уәкілетті орган бекіткен медициналық құжаттаманы
жүргізуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
2.2. Қосалқы мердігер:
2.2.1. бекітілген стандарттарға сәйкес пациентке медициналық
қызметтер кешенін айқындауға және тағайындауға;
2.2.2. кейіннен қызметтер берушіні хабардар ете отырып, шұғыл
жағдайлардағы медициналық айғақтар бойынша пациентке қосымша
медициналық қызметтер кешенін тағайындауға;
2.2.3. шұғыл жағдайларды қоспағанда қызметтер берушінің
жолдауынсыз пациенттің өз бетінше жүгінуі кезінде ақылы негізде
медициналық қызметтер көрсетуге;
2.2.4. уәкілетті орган айқындаған жекелеген аурулар бойынша
қызметтер берушінің жолдауынсыз жоспарлы науқастарды қарап-тексеруге
құқылы.
2.3. Қызметтер беруші:
2.3.1. уәкілетті орган айқындаған тәртіппен, көлемде және
мерзімде қосалқы мердігердің қызметтерін уақтылы төлеуге;
2.3.2. медициналық қызметтерге жіберген жағдайда қосалқы
мердігер осы Шарттың шеңберінде көрсететін қызметтерді ұсыну
талаптарымен пациентті таныстыруға;
2.3.3. көрсетілген қызметтердің көлемі, сапасы бойынша
наразылықтар болмаған жағдайда, қосалқы мердігер ұсынған көрсетілген
қызметтердің тізілімін қарауға, өз тарапынан көрсетілген қызметтердің
актісіне қол қоюға міндеттенеді.
2.4. Қызметтер беруші:
2.4.1. осы Шартпен көзделген тәртіпте қосалқы мердігерден
пациенттерге көрсетілген қызметтердің көлемдері мен түрлері туралы
ақпарат алуға;
2.4.2. кез келген уақытта көрсетілетін қызметтердің барысы мен
сапасын, оның ішінде қосалқы мердігердің қызметіне араласпай қосалқы
мердігерде пациенттің қызметтерге қанағаттанушылығын, оның ішінде
қызметтер көрсету орнына бара отырып сауалнама нысанында бағалауды
жүргізу арқылы және Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы
келмейтін басқа тәсілдермен тексеруге;

2.4.3. в случае если у поставщика или пациента возникнут претензии по качеству оказанных услуг, то такие претензии рассматриваются комиссией, с обязательным участием уполномоченных представителей субподрядчика и поставщика, также могут быть привлечены независимые медицинские эксперты;
2.4.4. оспаривать в предусмотренном законодательством Республики Казахстан порядке объем и качество оказанных услуг, обоснованность врачебных назначений, произведенных субподрядчиком;
2.4.5. отказать субподрядчику в оплате услуг, при несоответствии объема фактически оказанных услуг пациенту, объему услуг, указанных в медицинской документации, представленных поставщику.
3. Порядок расчета
3.1. Поставщик осуществляет оплату субподрядчику по тарификатору, утвержденному уполномоченным органом.
3.2. Субподрядчик выписывает и передает счет-фактуру, реестр оказанных услуг на оплату поставщику не позже 15 числа следующего за отчетным периодом.
3.3. На основании счета-реестра составляется акт выполненных услуг за отчетный период, подписываемый сторонами.
4. Ответственность сторон
4.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение сторонами принятых на себя обязательств по настоящему Договору, стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4.2. Субподрядчик несет ответственность за своевременность и качество предоставляемых услуг, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Срок действия, изменения и прекращения Договора
5.1. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания его сторонами и действует до расторжения сторон.
5.2. Условия настоящего Договора могут быть изменены и/или дополнены по соглашению сторон. Любые изменения и/или дополнения имеют юридическую силу только в том случае, если они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями сторон.
5.3. Любая из сторон вправе расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке, при условии письменного извещения об этом другой стороны за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты расторжения.
5.4. При этом стороны обязуются в течение 5 (пяти) рабочих дней до предполагаемой даты расторжения настоящего Договора произвести взаиморасчеты по фактически исполненным обязательствам по настоящему Договору, с обязательным составлением сторонами акта сверки.
6. Форс-мажор
6.1. К форс-мажорным обстоятельствам относятся события, не подвластные контролю со стороны субподрядчика, не связанные с его просчетом или небрежностью и имеющие непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться явлениями, такими как: чрезвычайные ситуации природного и/или техногенного характера, или действиями по предупреждению чрезвычайных ситуаций.

2.4.3. егер көрсетілген қызметтердің сапасы бойынша қызметтер
берушіде немесе пациентте наразылықтар туындаған жағдайда, онда
бұндай наразылықтарды комиссия қосалқы мердігер мен қызметтер беруші
өкілдерінің міндетті қатысуы арқылы қарайды, тәуелсіз медициналық
сарапшылар да тартылуы мүмкін;
2.4.4. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген
тәртіппен көрсетілген қызметтердің көлемі мен сапасына, қосалқы
мердігер жасаған дәрігерлік тағайындаулардың негізділігіне қарсы
болуға;
2.4.5. қызметтер берушіге ұсынылған медициналық құжаттамада
көрсетілген қызметтер көлеміне пациентке көрсетілген нақты
қызметтердің көлемі сәйкес келмеген жағдайда қосалқы мердігердің
қызметтері үшін ақы төлеуден бас тартуға құқылы.
3. Есеп айырысу тәртібі
3.1. Қызметтер беруші уәкілетті орган бекіткен тарификатор
бойынша қосалқы мердігерге ақы төлеуді жүзеге асырады.
3.2. Қосалқы мердігер қызметтер берушіге ақы төлеу үшін есепті
кезеңінен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей шот-фактураны,
көрсетілген қызметтердің тізілімін жазады және тапсырады.
3.3. Шот-тізілімнің негізінде тараптар қол қоятын есепті
кезеңде орындалған қызметтердің актісі жасалады.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптардың осы шарт бойынша өзіне қабылдаған
міндеттемелерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тараптар
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты
болады.
4.2. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес
қосалқы мердігер ұсынылған қызметтердің уақтылығы мен сапасы үшін
жауапты болады.
5. Шартты қолдану, өзгерту және тоқтату мерзімі
5.1. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді
және тараптар шартты бұзғанға дейін қолданылады.
5.2. Осы Шарттың талаптары Тараптардың келісімі бойынша
өзгертілуі және/немесе толықтырылуы мүмкін. Кез келген өзгерістер
және/немесе толықтырулар жазбаша нысанда жасалғанда және Тараптардың
уәкілетті өкілдері қол қойғанда ғана заңды күшке ие болады.
5.3. Тараптардың кез келгені басқа Тарапты бұзудың болжанатын
күніне дейін күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын жазбаша хабардар ету
шартымен осы Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
5.4. Бұл ретте Тараптар осы Шартты бұзудың болжанатын күніне
дейін 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде Тараптардың міндетті түрде
салыстыру актісін жасауы арқылы осы Шарт бойынша нақты орындалған
міндеттемелер бойынша өзара есеп айырысулар жүргізуге міндеттенеді.
6. Форс-мажор
6.1. Қосалқы мердігердің бақылауына бағынбайтын, оның
қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және тосын сипатқа ие
оқиғалар форс-мажорлық мән-жайларға жатады. Мұндай оқиғалар табиғи
және (немесе) техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды немесе
төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі іс-қимылдар секілді
құбылыстарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.

6.2. К форс-мажорным обстоятельствам не относятся:
1) события, вызванные умышленными и неосторожными действиями субподрядчика;
2) события, которые субподрядчик, добросовестно выполняющий свои обязательства по настоящему Договору, мог предвидеть и преодолеть;
3) отсутствие денежных средств у субподрядчика или неосуществление оплаты поставщиком, в связи с неисполнением и/или ненадлежащим исполнением обязательств настоящего Договора.
6.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств субподрядчик должен незамедлительно в течение одного рабочего дня направить поставщику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Доказательством форс-мажора будут служить официальные документы уполномоченного органа Республики Казахстан, подтверждающие возникновение форс-мажора.
6.4. Несвоевременное уведомление лишает субподрядчика права ссылаться на обстоятельство, предусмотренное пунктом 8.1 настоящего раздела настоящего Договора, как на основание, освобождающее от ответственности по исполнению обязательства.
6.5. В течение трех рабочих дней после прекращения форс-мажора, субподрядчик письменно уведомляет поставщика о прекращении форс-мажора и возобновляет осуществление своих обязательств по настоящему Договору.
7. Порядок рассмотрения споров
7.1. Любые разногласия и споры, возникающие в связи с исполнением настоящего Договора, разрешаются сторонами путем переговоров.
7.2. В случае невозможности достижения урегулирования споров путем переговоров, они подлежат разрешению в судебном порядке, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Заключительные положения
8.1. Любое уведомление, которая одна сторона направляет другой стороне в соответствии с условиями настоящего Договора, высылается в письменном виде.
8.2. Уведомление вступает в силу с момента получения его другой стороной.
8.3. Стороны обязуются незамедлительно информировать друг друга в письменной форме об изменениях адреса, реквизитов, а также предоставлять доверенности для своих представителей на переговорах для подписания финансовых и иных документов.
8.4. Все приложения и дополнительные соглашения к настоящему договору являются его неотъемлемой частью, оформляются в письменном виде, подписываются уполномоченными лицами сторон и скрепляются печатями сторон.
8.5. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у заказчика, другой – у поставщика.
Настоящий Договор составляется на государственном и русском языках. Вся относящаяся к настоящему Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.

6.2. Форс-мажорлық мән-жайларға:
1) қосалқы мердігердің қасақана және абайсыз іс-қимылдарынан
туындаған оқиғалар;
2) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін адал атқаратын қосалқы
мердігердің алдын ала болжауына және еңсеруіне болатын оқиғалар;
3) қосалқы мердігердің ақша қаражатының болмауы немесе осы
Шарттың міндеттерін орындамауына және/немесе тиісінше орындамауына
байланысты қызметтер берушінің төлемақыны жүзеге асырмауы жатпайды.
6.3. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде қосалқы мердігер
бір жұмыс күнінің ішінде қызметтер берушіге мұндай мән-жайлар және
олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
Қазақстан Республикасының уәкілетті органының форс-мажордың
туындағанын растайтын ресми құжаттары форс-мажордың дәлелі болады.
6.4. Уақтылы хабарламау қосалқы мердігерді міндеттемелерді
орындау бойынша жауапкершіліктен босататын негіз ретінде осы Шарттың
осы бөлімінің 8.1-тармағында көзделген мән-жайларға сілтеме жасау
құқығынан айырады.
6.5. Форс-мажор тоқтағаннан кейін үш жұмыс күнінің ішінде
қосалқы мердігер қызметтер берушіге форс-мажордың тоқтағаны туралы
жазбаша хабарлайды және осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін жүзеге
асыруды қайтадан бастайды.
7. Дауларды қарау тәртібі
7.1. Осы Шартты орындауға байланысты туындайтын кез келген
келіспеушіліктер мен дауларды Тараптар келіссөздер арқылы шешеді.
7.2. Келіссөздер арқылы дауларды реттеуге қол жеткізу мүмкін
болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешуге жатады.
8. Қорытынды ережелер
8.1. Осы шарттың талаптарына сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа
жіберетін кез келген хабарлама жазбаша түрде жолданады.
8.2. Хабарлама оны екінші Тарап алған сәттен бастап күшіне
енеді.
8.3. Тараптар бір-біріне мекенжайларының, деректемелерінің
өзгеруі туралы дереу хабарлауға, сондай-ақ келіссөздерде қаржылық
және өзге де құжаттарға қол қою үшін өз өкілдеріне сенімхаттар беруге
міндеттенеді.
8.4. Осы Шартқа барлық қосымшалар мен қосымша келісімдер оның
ажырамас бөлігі болып табылады, жазбаша түрде ресімделеді,
Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қояды және Тараптардың мөрлерімен
бекітіледі.
8.5. Осы Шарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалды, бір
данасы тапсырыс берушіде, екіншісі қызметтер берушіде болады.
Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Тараптар
алмасатын осы Шартқа қатысты барлық хат алмасу мен басқа да құжаттама
осы талаптарға сәйкес болуы тиіс.

9. Адреса, реквизиты, подписи и печати сторон
___________________________________________
Настоящий Договор субподряда на оказание медицинских услуг регулирует правоотношения, возникающие между поставщиком и субподрядчиком. Изменения и дополнения, вносимые в настоящий Договор, должны соответствовать законодательству Республики Казахстан.

9. Тараптардың мекенжайлары, деректемелері, қолдары және
мөрлері
_______________________________________________________________
Осы медициналық қызметтерді көрсетуге арналған қосалқы
мердігерлік шарты қызметтер беруші мен қосалқы мердігер арасында
туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы Шартқа енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес келуі тиіс.