О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2013 года № 1375
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года.
2. Уполномочить Министра нефти и газа Республики Казахстан Карабалина Узакбая Сулейменовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2013 года № 1375
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в
области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан
от 9 декабря 2010 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации (далее - Стороны),
руководствуясь Договором о создании единой таможенной территории и формировании Таможенного союза от 6 октября 2007 г.,
в соответствии со статьей 8 Соглашения между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года (далее - Соглашение),
учитывая иные международные договоры государств-членов Таможенного союза, составляющие договорно-правовую базу Таможенного союза,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения:
1) статью 3 Соглашения дополнить абзацем следующего содержания:
«Нефть и нефтепродукты, классифицируемые в группе 27 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза, вывозимые с 1 января 2014 года из Российской Федерации в Республику Казахстан, в целях учета подлежат таможенному декларированию в Российской Федерации как если бы они вывозились за пределы таможенной территории Таможенного союза.»;

2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 1375 қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрі Ұзақбай Сүлейменұлы Қарабалинге 2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1375 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi
мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан
Республикасына мұнай және мұнай өнiмдерiн жеткiзу саласындағы
сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келiсiмге өзгерістер
енгізу туралы
ХАТТАМА
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi (бұдан әрi - Тараптар)
2007 жылғы 6 қазандағы Бірыңғай кеден аумағын құру және кеден одағын қалыптастыру туралы шартты басшылыққа ала отырып,
2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 8-бабына сәйкес,
Кеден одағына мүше мемлекеттердің Кеден одағының шарттық-құқықтық базасын құрайтын өзге халықаралық шарттарын ескере отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Келісімнің 3-бабы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 27-тобында сыныпталатын, 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына әкетілетін мұнай және мұнай өнімдері есепке алу мақсатында Ресей Федерациясында, егер олар Кеден одағының кеден аумағынан тысқары жерлерге әкетілетіндей түрде кедендік декларациялануға жатады.»;

2) абзацы второй и третий статьи 6 Соглашения заменить текстом следующего содержания:
«Казахстанская Сторона за ввезенные в период с 1 января 2012 года по 31 декабря 2013 года, включительно в Республику Казахстан нефтепродукты осуществляет встречную поставку нефти в Российскую Федерацию.
Порядок встречной поставки нефти в Российскую Федерацию за ввезенные в период с 1 января 2012 года по 31 декабря 2013 года включительно в Республику Казахстан нефтепродукты устанавливается методикой встречной поставки нефти в Российскую Федерацию за ввезенные из Российской Федерации в Республику Казахстан нефтепродукты согласно приложению 1 к настоящему Соглашению.
Встречная поставка нефти в Российскую Федерацию за нефтепродукты, поставленные начиная с 1 января 2014 года в Республику Казахстан не осуществляется.»;
3) дополнить Соглашение статьей 61 следующего содержания:
«Статья 61
В целях обеспечения охраны окружающей природной среды с 1 января 2014 года запрещается вывоз из Российской Федерации в Республику Казахстан нефтепродуктов согласно перечню, являющемуся приложением 2 к настоящему Соглашению. Изменения в указанный перечень могут вноситься по согласованию компетентных органов Сторон.

2) Келісімнің 6-бабының екінші және үшінші абзацтары мынадай мазмұндағы мәтінмен ауыстырылсын:
«Қазақстан тарапы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 2013 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасына әкелінген мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізуді жүзеге асырады.
2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 2013 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасына әкелінген мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізу тәртібі осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасына Ресей Федерациясынан әкелінетін мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізу әдістемесімен белгіленеді.
2014 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасына жеткізілген мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізу жүзеге асырылмайды.»;
3) Келісім мынадай мазмұндағы 61-баппен толықтырылсын:
«61-бап
Қоршаған табиғи ортаның қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап осы Келісімге 2-қосымша болып табылатын тізбеге сәйкес мұнай өнімдерін Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына әкетуге тыйым салынады. Көрсетілген тізбеге Тараптардың құзыретті органдарының келісуі бойынша өзгерістер енгізілуі мүмкін.

Казахстанская сторона с 1 января 2014 года обеспечивает запрет экспорта из Республики Казахстан за пределы таможенной территории Таможенного союза нефтепродуктов согласно перечню, являющемуся приложением 3 к настоящему Соглашению. Изменения в указанный перечень могут вноситься по согласованию компетентных органов Сторон.
Казахстанская сторона до 31 декабря 2014 года обеспечивает установление ставок вывозных таможенных пошлин на нефтепродукты, указанные в приложении 3 к настоящему Соглашению, не ниже ставок вывозных таможенных пошлин, установленных в Российской Федерации на указанные нефтепродукты.»;

Қазақстан тарапы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап осы Келісімге 3-қосымша болып табылатын тізбеге сәйкес мұнай өнімдерінің Қазақстан Республикасынан Кеден одағының кеден аумағынан тысқары жерлерге экспортына тыйым салуды қамтамасыз етеді. Көрсетілген тізбеге Тараптардың құзыретті органдарының келісуі бойынша өзгерістер енгізілуі мүмкін.
Қазақстан тарапы 2014 жылғы 31 желтоқсанға дейін осы Келісімге 3-қосымшада көрсетілген мұнай өнімдеріне кедендік әкету баждарының мөлшерлемелерін көрсетілген мұнай өнімдеріне Ресей Федерациясында белгіленген кедендік әкету мөлшерлемелерінен төмен емес мөлшерде белгілеуді қамтамасыз етеді.»;

4) абзац второй статьи 8 изложить в следующей редакции:
«Настоящее Соглашение действует до 1 января 2015 года. Решение о продлении действия настоящего Соглашения оформляется протоколами к настоящему Соглашению.»;
5) присвоить Приложению к Соглашению порядковый номер «1»;
6) дополнить Соглашение приложениями 2 и 3 следующего содержания:
«ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Российской
Федерации о торгово-экономическом
сотрудничестве в области поставок
нефти и нефтепродуктов
в Республику Казахстан
от 9 декабря 2010 г.
ПЕРЕЧЕНЬ
нефтепродуктов, запрещенных к вывозу из Российской
Федерации в Республику Казахстан
Код ТН ВЭД ТС*
Наименование позиции

4) 8-баптың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Келісім 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады. Осы Келісімнің қолданысын ұзарту туралы шешім осы Келісімге хаттамалармен ресімделеді.»;
5) Келісімге қосымшаға «1» реттік нөмірі берілсін;
6) Келісім мынадай мазмұндағы 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын:
«2010 жылғы 9 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Үкiметi
мен Ресей Федерациясының Үкiметi
арасындағы Қазақстан Республикасына
мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу
саласындағы сауда-экономикалық
ынтымақтастық туралы келісімге
2-ҚОСЫМША
Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына әкетуге тыйым
салынған мұнай өнімдерінің
ТІЗБЕСІ
КО СЭҚ ТН* коды
Позицияның атауы

2713 90 900 0
прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород (кроме гудрона нефтяного в объеме до 280 тыс. тонн в год.)
______________
*Для целей применения настоящего приложения товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД ТС. Наименование позиции приведено только для удобства пользования.
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Соглашению между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации
о торгово-экономическом
сотрудничестве в области поставок
нефти и нефтепродуктов
в Республику Казахстан
от 9 декабря 2010 г.
ПЕРЕЧЕНЬ
нефтепродуктов, запрещенных к экспорту из Республики
Казахстан за пределы таможенной территории Таможенного союза
Код ТН ВЭД ТС*
Наименование позиции

2713 90 900 0
мұнай немесе мұнай өнімдерін қайта өңдеуден қалған, битуминозды жыныстардан алынған (жылына 280 мың тоннаға дейінгі көлемдегі мұнайлық гудроннан басқа) өзге қалдықтар
____________________________
* Осы қосымшаны қолдану мақсаттары үшін тауарлар тек КО СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады.
Позициялардың атауы пайдалануда қолайлы болу үшін ғана келтірілді.
2010 жылғы 9 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Үкiметi
мен Ресей Федерациясының Үкiметi
арасындағы Қазақстан Республикасына
мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу
саласындағы сауда-экономикалық
ынтымақтастық туралы келісімге
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасынан Кеден одағының кеден аумағынан
тысқары жерлерге экспортына тыйым салынған мұнай өнімдерінің
ТІЗБЕСІ
КО СЭҚ ТН* коды
Позицияның атауы

2710 19 840 0
жидкости для гидравлических целей
2710 19 940 0
электрические изоляционные масла
___________________
*Для целей применения настоящего приложения товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД ТС. Наименование позиции приведено только для удобства пользования.».
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Положения Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года, изменяемые настоящим Протоколом временно применяется с 1 января 2014 года.
Совершено в городе « » декабря 2013 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Российской Федерации

2710 19 840 0
гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтар
2710 19 940 0
электр изоляциялық майлар
____________________________
* Осы қосымшаны қолдану мақсаттары үшін тауарлар тек КО СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады.
Позициялардың атауы пайдалануда қолайлы болу үшін ғана келтірілді.
2-бап
Осы Хаттама Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің осы Хаттама арқылы өзгертілетін ережелері 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап уақытша түрде қолданылады.
2013 жылғы «   » желтоқсанда              қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін