О некоторых вопросах Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 1413.
Сноска. Утратило силу, за исключением пункта 1 постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 994.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 октября 2013 года № 677 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) Комитет рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Комитет рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
2) Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
3) Комитет по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Комитет по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
4) Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Комитет экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
5) государственные юридические лица согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Министерству окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2013 года № 1413
Перечень
переименовываемых государственных юридических лиц
1. Государственное учреждение "Департамент экологии по городу Алматы Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по городу Алматы Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
2. Государственное учреждение "Департамент экологии по Алматинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Алматинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 1413 қаулысы.
Ескерту. 1-тармағын қоспағанда, күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 994 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 29 қазандағы № 677 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті болып;
2) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті болып;
3) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Су ресурстары комитеті Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары комитеті болып;
4) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті болып;
5) осы қаулыға қосымшаға сәйкес мемлекеттік заңды тұлғалар қайта аталсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                                С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1413 қаулысына
қосымша
Қайта аталатын мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
2. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

3. Государственное учреждение "Департамент экологии по Атырауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Атырауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
4. Государственное учреждение "Департамент экологии по Мангистауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Мангистауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Департамент экологии по Западно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Западно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
6. Государственное учреждение "Департамент экологии по Павлодарской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Павлодарской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
7. Государственное учреждение "Департамент экологии по Восточно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Восточно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
8. Государственное учреждение "Департамент экологии по Жамбылской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Жамбылской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
9. Государственное учреждение "Департамент экологии по Южно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Южно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

3. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
4. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
5. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
6. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
7. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
8. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
9. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

10. Государственное учреждение "Департамент экологии по Карагандинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Карагандинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
11. Государственное учреждение "Департамент экологии по Актюбинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Актюбинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
12. Государственное учреждение "Департамент экологии по Костанайской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Костанайской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
13. Государственное учреждение "Департамент экологии по Кызылординской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Кызылординской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
14. Государственное учреждение "Департамент экологии по городу Астане Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по городу Астане Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
15. Государственное учреждение "Департамент экологии по Северо-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Северо-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
16. Государственное учреждение "Департамент экологии по Акмолинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Акмолинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

10. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
11. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
12. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
13. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
14. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
15. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
16. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

17. Государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
18. Государственное учреждение "Балхаш-Алакольская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
19. Государственное учреждение "Иртышская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Ертисская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
20. Государственное учреждение "Ишимская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Есильская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
21. Государственное учреждение "Нура-Сарысусская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Нура-Сарысусская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
22. Государственное учреждение "Тобол-Торгайская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Тобол-Торгайская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

17. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
18. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
19. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
20. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
21. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
22. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

23. Государственное учреждение "Урало-Каспийская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Жайык-Каспийская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
24. Государственное учреждение "Шу-Таласская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Шу-Таласская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
25. Государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
26. Государственное учреждение "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
27. Государственное учреждение "Зайсан-Иртышская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
28. Государственное учреждение "Ишимская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
29. Государственное учреждение "Урало-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

23. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
24. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Шу-Талас бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Шу-Талас бассейндік инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
25. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
26. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
27. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Зайсан-Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
28. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
29. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

30. Государственное учреждение "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
31. Государственное учреждение "Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
32. Государственное учреждение "Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
33. Государственное учреждение "Акмолинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Акмолинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
34. Государственное учреждение "Актюбинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Актюбинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
35. Государственное учреждение "Алматинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Алматинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

30. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
31. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
32. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті "Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
33. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақмола облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақмола облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
34. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
35. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Алматы облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Алматы облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

36. Государственное учреждение "Атырауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Атырауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
37. Государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
38. Государственное учреждение "Жамбылская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Жамбылская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
39. Государственное учреждение "Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
40. Государственное учреждение "Карагандинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Карагандинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
41. Государственное учреждение "Костанайская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Костанайская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

36. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Атырау облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Атырау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
37. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
38. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Жамбыл облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Жамбыл облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
39. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
40. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қарағанды облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қарағанды облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
41. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.

42. Государственное учреждение "Кызылординская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Кызылординская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
43. Государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
44. Государственное учреждение "Павлодарская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Павлодарская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
45. Государственное учреждение "Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
46. Государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
47. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

42. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қызылорда облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығының комитеті Қызылорда облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
43. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
44. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Павлодар облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Павлодар облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
45. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
46. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiне.
47. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.

48. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
49. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
50. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
51. Республиканское государственное казенное предприятие "ПО "Охотзоопром" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "ПО "Охотзоопром" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
52. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жасыл Аймак" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жасыл Аймак" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
53. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный проектно-изыскательский институт по проектированию лесного хозяйства" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный проектно-изыскательский институт по проектированию лесного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
54. Республиканское государственное учреждение "Аксу-Жабаглинский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Аксу-Жабаглинский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

48. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
49. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қазақ ормандарды авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету базасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ ормандарды авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету базасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
50. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
51. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Охотзоопром ӨБ" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Охотзоопром" ӨБ" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
52. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Жасыл Аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жасыл Аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
53. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қазақ мемлекеттік орман шаруашылығын жобалау жөніндегі жобалау-іздестіру институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ мемлекеттік орман шаруашылығын жобалау жөніндегі жобалау-іздестіру институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
54. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Ақсу-Жабағылы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы "Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ақсу-Жабағылы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

55. Республиканское государственное учреждение "Алакольский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Алакольский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
56. Республиканское государственное учреждение "Алматинский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Алматинский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
57. Республиканское государственное учреждение "Барсакельмесский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Барсакельмесский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
58. Республиканское государственное учреждение "Баянаульский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Баянаульский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
59. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Алтын-Эмель" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Алтын-Эмель" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
60. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Кокшетау" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Кокшетау" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
61. Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Ертіс орманы" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Ертіс орманы" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

55. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
56. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алматы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алматы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
57. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
58. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
59. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алтын Емел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алтын Емел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
60. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Көкшетау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Көкшетау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
61. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Ертіс орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ертіс орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

62. Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
63. Республиканское государственное учреждение "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
64. Республиканское государственное учреждение "Государственный природный резерват "Акжайык" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный природный резерват "Акжайык" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
65. Республиканское государственное учреждение "Западно-Алтайский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Западно-Алтайский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
66. Республиканское государственное учреждение "Иле-Алатауский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Иле-Алатауский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
67. Республиканское государственное учреждение "Каратауский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Каратауский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
68. Республиканское государственное учреждение "Казахское государственное республиканское лесосеменное учреждение Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Казахское государственное республиканское лесосеменное учреждение Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

62. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Семей орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Семей орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
63. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
64. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Ақжайық" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ақжайық" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
65. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Батыс Алтай мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Батыс Алтай мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
66. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Іле-Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Іле-Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
67. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
68. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымы мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымы мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

69. Республиканское государственное учреждение "Каркаралинский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Каркаралинский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
70. Республиканское государственное учреждение "Коргалжинский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Коргалжинский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
71. Республиканское государственное учреждение "Катон-Карагайский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Катон-Карагайский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
72. Республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
73. Республиканское государственное учреждение "Наурзумский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Наурзумский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
74. Республиканское государственное учреждение "Сандыктауское учебно-производственное лесное хозяйство Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Сандыктауское учебно-производственное лесное хозяйство Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
75. Республиканское государственное учреждение "Устюртский государственный природный заповедник Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Устюртский государственный природный заповедник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

69. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
70. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
71. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Қатон-Қарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Қатон-Қарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
72. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
73. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Наурызым мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Наурызым мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
74. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
75. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Үстірт мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Үстірт мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

76. Республиканское государственное учреждение "Чарынский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Чарынский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
77. Республиканское государственное учреждение "Сайрам-Угамский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Сайрам-Угамский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
78. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Көлсай көлдері" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Көлсай көлдері" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
79. Республиканское государственное учреждение "Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
80. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Буйратау" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Буйратау" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
81. Республиканское государственное учреждение "Государственный природный резерват "Алтын Дала" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение Государственное учреждение "Государственный природный резерват "Алтын Дала" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
82. Республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский лесной селекционный центр Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский лесной селекционный центр Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

76. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
77. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
78. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
79. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Жоңғар Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жоңғар Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
80. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Бұйратау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Бұйратау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
81. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алтын Дала мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алтын Дала" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
82. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алматы орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Алматы орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

83. Республиканское государственное казенное предприятие "Кокшетауский лесной селекционный центр Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Кокшетауский лесной селекционный центр Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
84. Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
85. Республиканское государственное казенное предприятие "Майбалыкский рыбопитомник Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Майбалыкский рыбопитомник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
86. Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский рыбопитомник Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский рыбопитомник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
87. Республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский рыбопитомник Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский рыбопитомник Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
88. Республиканское государственное казенное предприятие "Капшагайское нерестово-выростное хозяйство Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Капшагайское нерестово-выростное хозяйство Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
89. Республиканское государственное казенное предприятие "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
90. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская производственно-акклиматизационная станция" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Казахская производственно-акклиматизационная станция Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".

83. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Көкшетау орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Көкшетау орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
84. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
85. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Майбалық балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Майбалық балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
86. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
87. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
88. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
89. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Жайық-Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жайық-Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
90. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

91. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2013 года № 1413
Изменения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Министерству окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года № 1259 "О реорганизации рыбопитомников и нерестово-выростных хозяйств в республиканские государственные казенные предприятия Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятий Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2007 года № 483 "О некоторых вопросах республиканской государственной собственности" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 19, ст. 214):
1) в перечне акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с государственным участием, необходимых для выполнения общегосударственных задач:
в разделе "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";
2) в перечне республиканских государственных предприятий, необходимых для выполнения общегосударственных задач, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан

91. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Су ресурстар комитетінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1413 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі".
2. "Балық питомниктері және уылдырық шашу-өсіру шаруашылықтарын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары етіп қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 тамыздағы № 1259 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. "Республикалық мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 маусымдағы № 483 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 19, 214-құжат):
1) көрсетілген қаулымен бекітілген жалпымемлекеттік міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген жалпы мемлекеттік міндеттерді орындау үшін қажетті республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі

276. Республиканское государственное предприятие "Казгидромет" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
277. Республиканское государственное предприятие "Информационно-аналитический центр природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278. Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-1. Республиканское государственное казенное предприятие "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-2. Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский рыбопитомник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-3. Республиканское государственное казенное предприятие "Майбалыкский рыбопитомник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-4. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская производственно-акклиматизационная станция" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-5. Республиканское государственное казенное предприятие "Капчагайское нерестово-вырастное хозяйство" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-6. Республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский рыбопитомник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-7. Республиканское государственное предприятие "Жасыл аймак" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-8. Республиканское государственное предприятие "Казахский государственный проектно-изыскательский институт по проектированию лесного хозяйства (Казгипролесхоз)" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-9. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-10. Республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский лесной селекционный центр" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-11. Республиканское государственное казенное предприятие "Кокшетауский лесной селекционный центр" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-12. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

276. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазгидромет" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
277. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
278. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-1. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жайық-Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-2. Қазақстан-Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Майбалық балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-4. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-5. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-6. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-7. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жасыл аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
278-8. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ мемлекеттік орман шаруашылығын жобалау жөніндегі жобалау-іздестіру институты (Қазгипроорманшар)" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
278-9. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-10. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алматы селекциялық орман орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-11. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Көкшетау селекциялық орман орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-12. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ ормандарды авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

278-13. Республиканское государственное казенное предприятие "ПО "Охотзоопром" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
278-14. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, г. Астана.".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 196 "Вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 22, ст. 275):
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении РГП "Казводхоз" Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;".
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1262 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 60, ст. 860):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определить:
1) основным предметом деятельности Республиканского государственного казенного предприятия "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан осуществление искусственного разведения объектов животного мира в целях сохранения биологического разнообразия и генофонда;
2) основным предметом деятельности Республиканского государственного казенного предприятия "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, отнесенного к государственной монополии, осуществление изъятия осетровых видов рыб из естественной среды обитания, их закупа, переработки и экспорта их икры и других видов продукции;
3) Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления Республиканского государственного казенного предприятия "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и Республиканского государственного казенного предприятия "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.".

278-13. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Охотзоопром" ӨБ" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
278-14. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Астана қаласы.".
5. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 196 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 22, 275-құжат):
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі "Қазсушар" РМК қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;".
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1262 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 60, 860-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мыналар:
1) биологиялық әртүрлілік пен генофондты сақтау мақсатында жануарлар дүниесі объектілерін қолдан көбейтуді жүзеге асыру Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны қызметінің негізгі мәні болып;
2) мемлекеттік монополияға жатқызылған бекіре тұқымдас балықтарды табиғи мекендеу ортасынан алып қою, сатып алу, олардың уылдырығын және өнімінің басқа да түрлерін өңдеу және экспорттауды жүзеге асыру Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жайық-Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны қызметінің негізгі мәні болып;
3) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны мен Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жайық-Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жасау жөніндегі уәкілетті орган болып белгіленсін.".

8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2013 года № 172 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 17, ст. 302):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Вопросы Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) Положение о Министерстве окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;";
в Положении о Министерстве охраны окружающей среды Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Министерстве окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";
в пунктах 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 слова "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан", "Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан", "Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан", "Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан", "Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан" и "Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан" заменить словами "Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан", "Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан", "Министерству окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан", "Министерством окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан", "Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан" и "Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан имеет ведомства:
1) Комитет экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
2) Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
3) Комитет рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
4) Комитет по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Функции:
функции центрального аппарата:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в области экологии, лесов, животного мира, особо охраняемых природных территорий, управления водными ресурсами, за исключением вопросов мелиорации, развитию возобновляемых источников энергии, переходу к устойчивому развитию и "прорывным" технологиям;

8. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 ақпандағы № 172 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 17, 302-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің мәселелері";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі туралы ереже;";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі туралы ереже";
1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27-тармақтардағы "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі", "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің", "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігіне", "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінде", "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрін" және "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі", "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің", "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігіне", "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінде", "Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрін" және "Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті;
3) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті;
4) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары комитеті.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Функциялары:
орталық аппараттың функциялары:
1) экология, мелиорация мәселелерін қоспағанда, су ресурстарын басқару, орман, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, жаңартылатын энергия көздерін дамыту, орнықты дамуға көшу және "серпінді" технологиялар саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлейді;

2) осуществляет международное сотрудничество в области охраны окружающей среды, лесных отношений, охраны, воспроизводства, использования животного мира, особо охраняемых природных территорий, управления водными ресурсами, за исключением вопросов мелиорации, развития возобновляемых источников энергии и устойчивого развития в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, включая реализацию международных договоров;
3) утверждает в пределах своей компетенции или согласовывает экологические нормативы и экологические требования по хозяйственной и иной деятельности;
4) осуществляет государственное управление в области охраны климата и озонового слоя Земли;
5) проводит единую государственную экологическую политику;
6) реализует государственную политику в области охраны окружающей среды;
7) реализует государственную политику и осуществляет межотраслевую координацию в области обращения с коммунальными отходами;
8) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
9) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области особо охраняемых природных территорий;
10) осуществляет межотраслевую координацию реализации государственной политики в области охраны окружающей среды, управления водными ресурсами, за исключением вопросов мелиорации, охраны, воспроизводства и использования лесов и животного мира, особо охраняемых природных территорий, обращения с твердыми бытовыми отходами, развития возобновляемых источников энергии;
11) осуществляет в пределах своей компетенции координацию деятельности физических и юридических лиц в области охраны климата и озонового слоя Земли, сохранения биоразнообразия, опустынивания и деградации земель;
12) разрабатывает проекты законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции;
13) разрабатывает технические регламенты в области охраны окружающей среды;
14) разрабатывает и утверждает в пределах компетенции нормативно-техническую документацию в области обращения с коммунальными отходами;
15) разрабатывает типовые правила расчета норм образования и накопления коммунальных отходов;
16) организует ведение Единой системы кадастров природных ресурсов;
17) организует ведение Государственного кадастра отходов производства и потребления;
18) организует ведение Государственного кадастра захоронений вредных веществ, радиоактивных отходов и сброса сточных вод в недра;

2) халықаралық шарттарды іске асыруды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен қоршаған ортаны қорғау, орман қатынастары, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту, пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, мелиорация мәселелерін қоспағанда, су ресурстарын басқару, жаңартылатын энергия көздерін дамыту және орнықты даму саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
3) шаруашылық және өзге де қызмет бойынша экологиялық нормативтер мен экологиялық талаптарды өз құзыретінің шегінде бекітеді немесе келіседі;
4) климатты және Жердің озон қабатын қорғау саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асырады;
5) бірыңғай мемлекеттік экологиялық саясатты жүргізеді;
6) қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
7) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында мемлекеттік саясатты іске асырады және салааралық үйлестіруді жүзеге асырады;
8) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық етуді жүзеге асырады;
9) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық етуді жүзеге асырады;
10) қоршаған ортаны қорғау, мелиорация мәселелерін қоспағанда, су ресурстарын басқару, орман және жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қалыптастыру, қатты тұрмыстық қалдықтарды кәдеге жарату, жаңартылатын энергия көздерін дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың салааралық үйлестірілуін жүзеге асырады;
11) климатты және Жердің озон қабатын қорғау, биологиялық алуан түрлілікті сақтау, шөлейттену және жердің азып-тозуы саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметін үйлестіруді өз құзыретінің шегінде жүзеге асырады;
12) өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді;
13) қоршаған ортаны қорғау саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді;
14) құзыреті шегінде коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттаманы әзірлейді және бекітеді;
15) коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын әзірлейді;
16) Табиғат ресурстары кадастрларының бірыңғай жүйесін жүргізуді ұйымдастырады;
17) Өндіріс және тұтыну қалдықтарының мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастырады;
18 Зиянды заттарды, радиоактивтік қалдықтарды көмудің және жер қойнауына сарқынды суларды төгудің мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастырады;

19) принимает решения об организации деятельности стационарных и передвижных пунктов наблюдений, определении их местоположения (дислокации) и прекращении их деятельности;
20) организует ведение государственного фонда экологической информации;
21) организует ведение государственного мониторинга состояния окружающей среды и отдельных специальных видов мониторинга, а также осуществляет координацию ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов;
22) организует методическое обеспечение в области обращения с коммунальными отходами;
23) организует проведение прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области обращения с коммунальными отходами;
24) утверждает перечни, формы и сроки обмена информацией по ведению единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов;
25) устанавливает порядок проведения общественных слушаний;
26) устанавливает порядок инвентаризации выбросов парниковых газов и озоноразрушающих веществ;
27) разрабатывает порядок управления бесхозяйными опасными отходами, признанными решением суда поступившими в республиканскую собственность;
28) ведет национальную систему оценки антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями парниковых газов;
29) осуществляет организацию и координацию функционирования государственной системы инвентаризации выбросов и поглощений парниковых газов;
30) осуществляет анализ и прогнозирование выбросов и поглощения парниковых газов, обеспечивает выполнение обязательств Республики Казахстан по ежегодной отчетности в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
31) разрабатывает целевые показатели качества окружающей среды;
32) составляет по результатам ведения государственного кадастра отходов ежегодный информационный обзор;
33) разрабатывает критерии оценки экологической обстановки территорий;
34) разрабатывает порядок формирования ликвидационных фондов полигонов размещения отходов;
35) разрабатывает перечни наилучших доступных технологий;
36) организует ведение государственного реестра углеродных единиц;
37) организует ведение государственного кадастра источников выбросов и поглощений парниковых газов;
38) определяет перечень мероприятий по стимулированию утилизации отходов и уменьшению объемов их образования;
39) разрабатывает порядок мониторинга и контроля инвентаризации парниковых газов;
40) разрабатывает порядок реализации проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов;

19) стационарлы және жылжымалы бақылау пункттерінің қызметін ұйымдастыру, олардың орналасқан жерін (орналасуын) анықтау және олардың қызметін тоқтату жөнінде шешімдер қабылдайды;
20) Экологиялық ақпараттың мемлекеттік қорын жүргізуді ұйымдастырады;
21) қоршаған ортаның жай-күйіне мемлекеттік мониторингті және мониторингтің жекелеген арнайы түрлерін жүргізуді ұйымдастырады, сондай-ақ Қоршаған орта мен табиғи ресурстарға мониторингтің бірыңғай мемлекеттік жүйесін жүргізуді үйлестіруді жүзеге асырады;
22) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында әдістемелік қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
23) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуді ұйымдастырады;
24) Қоршаған орта мен табиғи ресурстарға мониторингтің бірыңғай мемлекеттік жүйесін жүргізу жөніндегі ақпараттың тізбесін, нысандарын және алмасу мерзімдерін бекітеді;
25) қоғамдық тыңдауларды өткізу тәртібін белгілейді;
26) парниктік газдардың және озонды бұзатын заттардың шығарындыларын түгендеу тәртібін белгілейді;
27) соттың шешімімен республикалық меншікке келіп түсті деп танылған иесіз қауіпті қалдықтарды басқару тәртібін әзірлейді;
28) парниктік газдардың көздерінен шығатын антропогендік шығарындыларды және оларды сіңірушілердің абсорбциясын бағалаудың ұлттық жүйесін жүргізеді;
29) парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін мемлекеттік түгендеу жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастыруды және үйлестіруді жүзеге асырады;
30) парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін талдауды және болжауды жүзеге асырады, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес Қазақстан Республикасының жыл сайынғы есептілік міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етеді;
31) қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлейді;
32) мемлекеттік қалдықтар кадастрын жүргізу нәтижелері бойынша жыл сайынғы ақпараттық шолу жасайды;
33) аумақтың экологиялық ахуалын бағалау өлшемдерін әзірлейді;
34) қалдықтарды орналастыру полигондарының жою қорларын қалыптастыру тәртібін әзірлейді;
35) озық қолжетімді технологиялардың тізбелерін әзірлейді;
36) көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізуді ұйымдастырады;
37) парниктік газдар шығарындылары көздерінің және сіңірулерінің мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастырады;
38) қалдықтарды кәдеге жаратуды ынталандыру және олардың түзілу көлемін азайту жөніндегі іс-шаралар тізбесін айқындайды;
39) парниктік газдарды түгендеу мониторингі мен оған бақылау жасау тәртібін әзірлейді;
40) парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық тетіктерді іске асырудың тәртібін әзірлейді;

41) разрабатывает национальный план распределения квот на выбросы парниковых газов;
42) разрабатывает порядок распределения квот на выбросы парниковых газов;
43) разрабатывает порядок разработки программы управления отходами;
44) разрабатывает Правила организации и проведения производственного экологического мониторинга при проведении нефтяных операций в казахстанском секторе Каспийского моря;
45) разрабатывает Правила организации и проведения фоновых экологических исследований при проведении нефтяных операций в казахстанском секторе Каспийского моря;
46) определяет квоты выбросов парниковых газов для субъектов рыночного механизма сокращения выбросов и поглощения парниковых газов;
47) организует ведение государственного учета участков загрязнения окружающей среды, в том числе реестра участков загрязнения окружающей среды;
48) организует ведение Государственного кадастра потребления озоноразрушающих веществ;
49) утверждает методику расчета платы за эмиссии в окружающую среду;
50) утверждает форму заключения об обязательном экологическом аудите;
51) утверждает состав и положение об экспертном совете в области технического регулирования;
52) заключает соглашения и меморандумы в области охраны окружающей среды;
53) устанавливает порядок образования компетентной комиссии, образуемой для установления причин, масштабов причиненного вреда и последствий страхового случая, повлекшего аварийное загрязнение окружающей среды;
54) утверждает инструктивно-методические документы по ведению захоронений вредных веществ, радиоактивных отходов и сброса сточных вод в недра;
55) устанавливает порядок учета природопользователей и источников загрязнения окружающей среды;
56) обеспечивает формирование и развитие научных основ в области охраны окружающей среды;
57) устанавливает сроки и порядок обеспечения доступа к экологической информации, относящейся к процедуре оценки воздействия на окружающую среду и процессу принятия решений по намечаемой хозяйственной и иной деятельности;
58) определяет перечни отходов для размещения на полигонах различных классов;
59) утверждает формы документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля;
60) устанавливает требования к отчетности по результатам производственного экологического контроля;
61) утверждает инструктивно-методические документы по проведению оценки воздействия на окружающую среду и государственной экологической экспертизы, включая порядок проведения государственной экологической экспертизы;

41) парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарын әзірлейді;
42) парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу тәртібін әзірлейді;
43) қалдықтарды басқару бағдарламаларын әзірлеу тәртібін әзірлейді;
44) Каспий теңізінің қазақстандық секторында мұнай операцияларын жүргізу кезінде өндірістік экологиялық мониторингті ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді;
45) Каспий теңізінің қазақстандық секторында мұнай операцияларын жүргізу кезінде фондық экологиялық зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді;
46) парниктік газдар шығарындыларын азайту мен сіңірудің нарықтық тетігінің субъектілері үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталарды анықтайды;
47) қоршаған ортаны ластау учаскелерін мемлекеттік есепке алуды, оның ішінде қоршаған ортаны ластау учаскелерінің тізілімін жүргізуді ұйымдастырады;
48) Озонды бұзатын заттарды тұтынудың мемлекеттік кадастрын жүргізуді ұйымдастырады;
49) қоршаған ортаға эмиссия үшін ақы төлеу есебінің әдістемесін бекітеді;
50) міндетті экологиялық аудит туралы қорытындының нысанын бекітеді;
51) техникалық реттеу саласындағы сараптамалық кеңестің құрамын және ережесін бекітеді;
52) қоршаған ортаны қорғау саласында келісімдер мен меморандумдар жасасады;
53) қоршаған ортаны авариялық ластауға әкеп соқтырған келтірілген зиянның және сақтандыру жағдайының залал және салдарлар себебін, ауқымын белгілеу үшін құрылатын құзыретті комиссияның құрылу тәртібін белгілейді;
54) зиянды заттарды, радиоактивті қалдықтарды көмуді және жер қойнауына сарқынды суларды төгуді жүргізу жөніндегі нұсқаулық-әдістемелік құжаттарды бекітеді;
55) табиғатты пайдаланушылар мен қоршаған ортаны ластау көздерін есепке алу тәртібін белгілейді;
56) қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми негіздерді қалыптастыруды және дамытуды қамтамасыз етеді;
57) болжанып отырған шаруашылық және өзге де қызмет бойынша қоршаған ортаға әсерді бағалау рәсіміне және шешімдерді қабылдау процесіне жататын экологиялық ақпаратқа қолжетімдікті қамтамасыз ету мерзімі мен тәртібін белгілейді;
58) әртүрлі сыныпты полигондарда орналастыру үшін қалдықтар тізбесін белгілейді;
59) мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттар нысандарын бекітеді;
60) өндірістік экологиялық бақылау нәтижелері жөніндегі есептілікке қойылатын талаптарды белгілейді;
61) мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізу тәртібін қоса алғанда, қоршаған ортаға әсер етуді бағалауды және мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізу жөніндегі нұсқаулық-әдістемелік құжаттарды бекітеді;

62) утверждает:
методику определения нормативов эмиссий в окружающую среду;
классификатор отходов;
предельно допустимые концентрации химических веществ в почве;
форму отчета по опасным отходам;
порядок включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду, формы документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и порядок их заполнения;
типовой перечень мероприятий по охране окружающей среды;
форму заключения государственной экологической экспертизы;
форму паспорта опасных отходов;
порядок конвертации единиц проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов в единицы квот;
порядок разработки внутренних проектов по сокращению выбросов парниковых газов и перечень отраслей и секторов экономики, в которых они могут осуществляться;
порядок осуществления взаимного признания единиц квот и иных углеродных единиц на основе международных договоров Республики Казахстан;
порядок торговли квотами на выбросы парниковых газов и углеродными единицами;
порядок ведения мониторинга, учета и отчетности по углеродным единицам выбросов парниковых газов для целей торговли;
форму паспорта установки;
форму отчета об инвентаризации парниковых газов;
порядок стандартизации измерения и учета выбросов парниковых газов;
методики расчетов выбросов, сокращений выбросов и поглощений парниковых газов;
Правила обращения со стойкими органическими загрязнителями и отходами, их содержащими;
порядок ведения государственного реестра углеродных единиц;
методику по проведению газового мониторинга для каждой секции полигона твердых бытовых отходов;
форму заключения территориального подразделения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды о возможности уничтожения задержанных товаров;
по согласованию с уполномоченным органом в области технического регулирования правила и критерии признания и допустимости действия на территории Республики Казахстан международных стандартов и стандартов Республики Казахстан, используемых в реализации проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов, проведении инвентаризации парниковых газов, верификации и валидации (детерминации);
63) согласовывает применение программных комплексов по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду;
64) определяет порядок проведения государственной экологической экспертизы;
65) согласовывает создание сетей наблюдений в рамках Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов;

62) мыналарды:
қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтерін белгілеу әдістемесін;
қалдықтар жіктеуішін;
топырақта химиялық заттардың рұқсат етілген шекті концентрациясын;
қауіпті қалдықтар жөніндегі есеп нысанын;
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатқа табиғатты пайдалану шарттарын, қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру үшін құжаттар нысанын және оларды толтыру тәртібін;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралардың үлгі тізбесін;
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нысанын;
қауіпті қалдықтар паспортының нысанын;
парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық тетіктердің бірліктерін квоталар бірліктеріне ауыстыру тәртібін;
парниктік газдар шығарындыларын азайту жөніндегі ішкі жобаларды әзірлеу тәртібін және олар жүзеге асырылуы мүмкін экономика салалары мен секторларының тізбесін;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде квота бірліктерін және өзге де көміртегі бірліктерін өзара тануды жүзеге асыру тәртібін;
парниктік газдар шығарындыларына квоталармен және көміртегі бірліктерімен сауда жасау тәртібін;
сауда мақсаты үшін парниктік газдар шығарындыларының көміртегі бірліктері бойынша мониторинг, есепке алуды және есептілікті жүргізу тәртібін;
қондырғы паспортының нысанын;
парниктік газдарды түгендеу туралы есептің нысанын;
парниктік газдар шығарындыларын өлшеу және есепке алуды стандарттау тәртібін;
парниктік газдар шығарындыларын, шығарындыларын азайтуды және сіңіруді есептеу әдістемесін;
Жойылуы қиын органикалық ластауыштармен және олар құрамында бар қалдықтармен жұмыс істеу қағидаларын;
көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу тәртібін;
тұрмыстық қатты қалдықтар полигонының әрбір секциясы үшін газ мониторингін жүргізу әдістемесін;
ұсталған тауарларды жою мүмкіндігі туралы қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі қорытындысының нысанын;
техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық стандарттарды және парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық тетіктерді іске асыруда, парниктік газдарды түгендеу, верификация және валидация (детерминация) жүргізуде пайдаланылатын Қазақстан Республикасының стандарттарын қолдануға рұқсат ету және тану қағидалары мен өлшемдерін бекітеді;
63) қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтерін есептеу жөніндегі бағдарламалық кешендерді қолдануды келіседі;
64) мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргiзу тәртiбiн белгілейді;
65) Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингiнің бiрыңғай мемлекеттiк жүйесiнiң шеңберiнде бақылау желiлерiн құруды келiседі;

66) согласовывает государственные общеобязательные стандарты образования и типовые учебные программы профессионального образования по специальностям в области охраны окружающей среды и природопользования;
67) согласовывает порядок государственной регистрации пестицидов (ядохимикатов);
68) утверждает порядок отнесения категорий государственных служащих подразделений государственного экологического контроля уполномоченного органа в области охраны окружающей среды к должностным лицам, осуществляющим государственный экологический контроль;
69) разрабатывает порядок регулирования численности животных;
70) устанавливает порядок определения недропользователем видов и методов наблюдения за состоянием окружающей среды;
71) определяет по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики перечень организаций, осуществляющих в установленном порядке статистические наблюдения в области охраны климата и озонового слоя Земли на соответствующих территориях;
72) организует проведение ежегодной государственной инвентаризации эмиссии и поглощения парниковых газов;
73) в пределах своей компетенции обеспечивает защиту сведений, составляющих государственные секреты;
74) устанавливает:
распределение объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями, в соответствии с критериями, утвержденными Правительством Республики Казахстан;
распределение объектов I категории для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями в соответствии с критериями, утвержденными Правительством Республики Казахстан;
75) разрабатывает и утверждает формы обязательной ведомственной отчетности, проверочных листов, критерии оценки степени риска, полугодовые планы проведения проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
76) осуществляет реализацию международных договоров Республики Казахстан в области изменения климата;
77) определяет рабочий орган по реализации международных договоров Республики Казахстан в области изменения климата;
78) одобряет проекты по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов, реализуемые на территории Республики Казахстан;
79) аккредитует независимые организации, осуществляющие профессиональную верификационную и валидационную (детерминационную) деятельность в области сокращения выбросов и поглощений парниковых газов, а также подтверждение отчета об инвентаризации парниковых газов;

66) мемлекеттiк жалпыға бiрдей мiндеттi бiлiм беру стандарттары мен қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласындағы мамандықтар бойынша кәсiптік бiлiм берудiң үлгiлiк оқу бағдарламаларын келіседi;
67) пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу тәртібін келіседі;
68) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органның мемлекеттiк экологиялық бақылау бөлiмшелерi мемлекеттiк қызметшiлерiнiң санаттарын мемлекеттік экологиялық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарға жатқызу тәртібін бекітеді;
69) жануарлар санын реттеу тәртібін әзірлейді;
70) жер қойнауын пайдаланушының қоршаған ортаның жай-күйін қадағалау түрлерін және әдістерін айқындау тәртібін белгілейді;
71) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша климатты және Жердің озон қабатын тиісті аумақтарда қорғау саласында белгіленген тәртіппен статистикалық қадағалауды жүзеге асыратын ұйымдар тізбесін айқындайды;
72) эмиссияны және парниктік газдардың жұтылуын жыл сайынғы мемлекеттік түгендеу жүргізуді ұйымдастырады;
73) өз құзыретінің шегінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтердің қорғалуын қамтамасыз етеді;
74) мыналарды:
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен өлшемдерге сәйкес мемлекеттік экологиялық сараптауға жататын І санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелерінің арасында бөлуді;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен өлшемдерге сәйкес қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін І санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелерінің арасында бөлуді белгілейді;
75) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті ведомстволық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін, тексерулер жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлейді және бекітеді;
76) Қазақстан Республикасының климаттың өзгеруі саласындағы халықаралық шарттарын іске асыруды жүзеге асырады;
77) Қазақстан Республикасының климаттың өзгеруі саласындағы халықаралық шарттарын іске асыру жөніндегі жұмыс органын айқындайды;
78) Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын парниктік газдар шығарындыларын азайту мен сіңіру жөніндегі жобаларды мақұлдайды;
79) парниктік газдар шығарындыларын азайту мен сіңіру саласында кәсіби верификациялық және валидациялық (детерминациялық) қызметті, сондай-ақ парниктік газдарды түгендеу туралы есепті растауды жүзеге асыратын тәуелсіз ұйымдарды аккредиттейді;

80) координирует деятельность центральных исполнительных органов по реализации международных договоров Республики Казахстан по сохранению природного и культурного наследия;
81) организует реализацию международных договоров Республики Казахстан о стойких органических загрязнителях;
82) осуществляет функцию выделенного центра по реализации международных договоров о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением;
83) осуществляет функции национального органа по реализации международных договоров Республики Казахстан о процедуре предварительного обоснованного согласия в отношении отдельных опасных химических веществ и пестицидов в международной торговле;
84) утверждает инструктивно-методические документы для ведения метеорологического и гидрологического мониторинга;
85) утверждает инструктивно-методические документы по расчету эмиссий в окружающую среду;
86) осуществляет государственное управление опасными химическими веществами, включая стойкие органические загрязнители, в рамках выполнения обязательств международных договоров Республики Казахстан о стойких органических загрязнителях, контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением, и процедуре предварительного обоснованного согласия в отношении отдельных опасных химических веществ и пестицидов в международной торговле;
87) утверждает перечень должностей должностных лиц, имеющих право на ношение форменной одежды (без погон), образцы форменной одежды (без погон), порядок ношения;
88) планирует, организует и руководит мобилизационной подготовкой организаций в области охраны окружающей среды;
89) осуществляет руководство гражданской обороной в области охраны окружающей среды;
90) осуществляет контроль количества выбросов парниковых газов субъектами администрирования;
91) определяет оператора государственного реестра углеродных единиц;
92) устанавливает лимиты (квоты) потребления Республикой Казахстан озоноразрушающих веществ в соответствии с международными договорами по веществам, разрушающим озоновый слой;
93) организует разработку и публикацию Национального экологического атласа;
94) осуществляет нормативно-техническое и методологическое обеспечение деятельности местных исполнительных органов в сфере твердых бытовых отходов;
95) разрабатывает технические регламенты в области использования возобновляемых источников энергии и вносит предложения по совершенствованию национальных стандартов в области проектирования, строительства, эксплуатации и техники безопасности объектов по использованию возобновляемых источников энергии для производства электрической и (или) тепловой энергии;

80) Қазақстан Республикасының табиғи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі халықаралық шарттарын іске асыру бойынша орталық атқарушы органдардың қызметін үйлестіреді;
81) Қазақстан Республикасының жойылуы қиын органикалық ластауыштар туралы халықаралық шарттарын іске асыруды ұйымдастырады;
82) қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және олардың жойылуын бақылау туралы халықаралық шарттарды іске асыру жөніндегі бөлінген орталық функциясын жүзеге асырады;
83) Қазақстан Республикасының халықаралық саудадағы жекелеген қауіпті химиялық заттар мен пестицидтерге қатысты алдын ала негізделген келісім рәсімі туралы халықаралық шарттарын іске асыру жөніндегі ұлттық органның функцияларын жүзеге асырады;
84) метеорологиялық және гидрологиялық мониторинг жүргізу үшін нұсқаулық-әдістемелік құжаттарды бекітеді;
85) қоршаған ортаға эмиссияларды есептеу жөніндегі нұсқаулық-әдістемелік құжаттарды бекітеді;
86) Қазақстан Республикасының жойылуы қиын органикалық ластауыштар туралы, қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және олардың жойылуын бақылау туралы және халықаралық саудадағы жекелеген қауіпті химиялық заттар мен пестицидтерге қатысты негізделген алдын ала келісім рәсімі туралы халықаралық шарттарының міндеттемелерін орындау шеңберінде, жойылуы қиын органикалық ластауыштарды қоса алғанда, қауіпті химиялық заттарды мемлекеттік басқаруды жүзеге асырады;
87) нысанды киім (погонсыз) киіп жүру құқығы бар лауазымды адамдар лауазымдарының тізбесін, нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру тәртібін айқындайды;
88) қоршаған ортаны қорғау саласында жұмылдыру дайындығын жоспарлайды, ұйымдастырады және басқарады;
89) қоршаған ортаны қорғау саласындағы азаматтық қорғанысқа басшылықты жүзеге асырады;
90) әкімшілендіру субъектілері шығарған парниктік газдар шығарындыларының мөлшерін бақылауды жүзеге асырады;
91) мемлекеттік көміртегі бірліктерінің тізбесі операторын айқындайды;
92) озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) Қазақстан Республикасының озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі халықаралық шарттарына сәйкес белгілейді;
93) Ұлттық экологиялық атласты әзірлеуді және жариялауды ұйымдастырады;
94) тұрмыстық қатты қалдықтар саласындағы жергілікті атқарушы органдардың қызметін нормативтік-техникалық және әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
95) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді және электр және (немесе) жылу энергиясын өндіру үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін жобалау, салу, пайдалану және олардың техникалық қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік стандарттарды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;

96) разрабатывает нормативные правовые акты в области использования возобновляемых источников энергии;
97) утверждает план размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;
98) осуществляет мониторинг за использованием возобновляемых источников энергии;
99) разрабатывает порядок и сроки определения ближайшей точки подключения к электрическим или тепловым сетям и подключения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;
100) разрабатывает порядок покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций;
101) координирует взаимодействие государственных органов, субъектов частного предпринимательства и субъектов научной и научно-технической деятельности по развитию и использованию возобновляемых источников энергии;
102) участвует в разработке государственной политики в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения, в пределах своей компетенции;
103) осуществляет сотрудничество с сопредельными государствами по вопросам регулирования водных отношений, рационального использования и охраны трансграничных вод в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
104) вносит предложения в Правительство Республики Казахстан по утверждению перечня международных и государственных организаций, неправительственных организаций и фондов, предоставляющих гранты на сохранение биоразнообразия и развитие особо охраняемых природных территорий;
105) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по объему изъятия растений, занесенных в Красную книгу Республики Казахстан;
106) вносит предложения в Правительство Республики Казахстан по распределению государственного лесного фонда по категориям;
107) утверждает нормативные правовые акты Республики Казахстан в области охраны, защиты и пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
108) утверждает Правила выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;
109) утверждает Правила поощрения и порядок присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства;
110) утверждает Правила организации и функционирования школьного лесничества по согласованию с уполномоченным государственным органом в области образования;
111) утверждает порядок проведения инвентаризации лесных культур, питомников, площадей с проведенными мерами содействия естественному возобновлению леса и оставленных под естественное заращивание в государственном лесном фонде;

96) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
97) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын бекітеді;
98) жаңартылатын энергия көздерінің пайдаланылу мониторингін жүзеге асырады;
99) электр немесе жылу желілеріне қосатын және жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін қосатын ең жақын нүктені анықтаудың тәртібі мен мерзімін әзірлейді;
100) энергия өндіруші білікті ұйымдардан электр энергиясын сатып алу тәртібін әзірлейді;
101) мемлекеттік органдардың, жеке кәсіпкерлік субъектілері мен ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің жаңартылатын энергия көздерін дамыту мен пайдалану жөніндегі өзара іс-қимылын үйлестіреді;
102) су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге өз құзыретінің шегінде қатысады;
103) су қатынастарын реттеу, трансшекаралық суды ұтымды пайдалану және қорғау мәселелері бойынша шектес мемлекеттермен ынтымақтастықты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырады;
104) Қазақстан Республикасының Үкіметіне биоалуантүрлілікті сақтауға және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамытуға гранттар беретін халықаралық және мемлекеттік ұйымдардың, үкіметтік емес ұйымдар мен қорлардың тізбесін бекіту бойынша ұсыныстар енгізеді;
105) Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген өсімдіктерді алып қою көлемі бойынша ұсыныстар енгізеді;
106) Қазақстан Республикасының Үкіметіне Мемлекеттік орман қорын санаттар бойынша бөлу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
107) Қазақстан Республикасының орман қорын сақтау, қорғау және пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру саласындағы нормативтік құқықтық актілерін бекітеді;
108) Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санатқа жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекітеді;
109) Орман шаруашылығы саласында көтермелеу қағидаларын және құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру тәртібін бекітеді;
110) білім беру саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен келісім бойынша Мектеп орманшылығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі қағидаларын бекітеді;
111) орман ағаштарын, питомниктерді, табиғи түрде қайта түлеуге ықпал ету шаралары жүргiзілген және мемлекеттік орман қорында табиғи өсірілуге қалдырылған алқаптарды түгендеуді жүргізу тәртібін бекітеді;

112) утверждает инструкцию проведения лесоустройства;
113) утверждает образцы и порядок ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны Республики Казахстан;
114) утверждает методические указания расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда; по учету и определению ущерба, причиненного пожарами на территории лесного фонда; по учету и определению ущерба, причиненного незаконными порубками леса на территории лесного фонда;
115) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения вне пределов населенных пунктов;
116) утверждает форму заявления о выдаче разрешения на специальное водопользование;
117) утверждает методику определения сроков поэтапного перехода на целевые показатели состояния водных объектов внутри бассейна;
118) утверждает лимиты водопользования в разрезе бассейнов и областей (городов республиканского значения, столицы);
119) утверждает методику расчета платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, установленной налоговым законодательством Республики Казахстан;
120) утверждает режим использования водных объектов и источников питьевого водоснабжения;
121) вносит в Правительство Республики Казахстан предложение об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, их частей или дериватов;
122) утверждает порядок подготовки биологического обоснования на пользование животным миром;
123) утверждает формы актов государственного инспектора по охране животного мира, порядок их составления и выдачи;
124) утверждает образцы форменной одежды со знаками различия (без погон), порядок ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и леса, работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, а также государственных инспекторов природоохранных учреждений;
125) утверждает методики определения ставок плат за пользование животным миром и размеров возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также исчисления размера компенсации вреда, наносимого и нанесенного рыбным ресурсам, в том числе и неизбежного, в результате хозяйственной деятельности;

112) орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығын бекітеді;
113) Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру тәртібін бекітеді;
114) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларын есептеу; орман қоры аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша; орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша әдістемелік нұсқауларды бекітеді;
115) елді мекендер шегінен тыс жерлерде су қорын пайдалану мен қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
116) арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтініш нысанын бекітеді;
117) бассейн ішіндегі су объектілері жай-күйінің мақсатты көрсеткіштеріне кезең-кезеңімен көшу мерзімдерін айқындау әдістемесін бекітеді;
118) бассейндер мен облыстар (республикалық маңызы бар қалалар, астана) бөлінісінде су пайдалану лимиттерін бекітеді;
119) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін ақы төлеуді есептеу әдістемесін бекітеді;
120) су объектілері мен ауыз сумен жабдықтау көздерін пайдалану режимін бекітеді;
121) Қазақстан Республикасының Үкіметіне сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін, олардың бөліктері мен дериваттарын алу жөнінде ұсыныс енгізеді;
122) жануарлар дүниесін пайдалануға арналған биологиялық негіздеме дайындаудың тәртібін бекітеді;
123) жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандарын, оларды жасау және беру тәртібін бекітеді;
124) жануарлар дүниесін және орманды қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің, сондай-ақ табиғат қорғау мекемелерінің мемлекеттік инспекторларының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, киіп жүру тәртібін және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекітеді;
125) жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлемақы ставкаларын және Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтiрiлген зиянды өтеу мөлшерiн айқындау, сондай-ақ шаруашылық қызметі нәтижесінде балық ресурстарына келтірілетін және келтірілген зиянның, оның ішінде болмай қоймайтын зиянды өтеу мөлшерін есептеу әдiстемелерiн бекiтедi;

126) утверждает форму и порядок выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря;
127) утверждает порядок маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках;
128) утверждает типовую форму договоров на рыболовство и ведение рыбного хозяйства;
129) утверждает перечень разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства;
130) утверждает списки водно-болотных угодий международного и республиканского значения;
131) утверждает требования к рыбозащитным устройствам водозаборных сооружений;
132) утверждает порядок движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках;
133) утверждает форму марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке и осуществляет выдачу марки для торговли ею на внутреннем рынке;
134) вносит предложение по введению ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов;
135) утверждает образцы аншлагов границ охотничьих хозяйств, воспроизводственных участков и зон покоя, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, а также запретные для охоты и рыболовства сроки и места, форму журнала учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал);
136) утверждает Правила присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
137) утверждает форму нагрудного знака егеря и специальной одежды со знаками различия;
138) утверждает Правила по межхозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан;
139) утверждает Правила по внутрихозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан;
140) утверждает Инструкцию по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан;
141) утверждает Правила регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
142) разрабатывает и утверждает правила проведения работ по зарыблению водоемов, рыбохозяйственной мелиорации водных объектов;
143) утверждает форму справки о происхождении вылова;
144) утверждает типовую форму плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств;

126) аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оны беру тәртібін бекітеді;
127) ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын таңбалау тәртібін бекітеді;
128) балық аулауға және балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттардың үлгі нысанын белгілейді;
129) қолдануға рұқсат етілген кәсіпшілік және кәсіпшілік емес балық аулау құралдарының түрлері мен тәсілдерінің тізбесін бекітеді;
130) халықаралық және республикалық маңызы бар сулы-батпақты алқаптардың тізімдерін бекітеді;
131) су алу құрылыстарының балық қорғау құрылғыларына қойылатын талаптарды бекітеді;
132) балық аулауға уылдырық шашу кезеңінде тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының тәртібін бекітеді;
133) сыртқы нарықта сату үшін бекіре тұқымдас балықтар түрлерінің уылдырығы маркасының нысанын бекітеді және ішкі нарықта оларды сату үшін марка беруді жүзеге асырады;
134) жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салу жөнінде ұсыныс енгізеді;
135) аңшылық шаруашылықтары, өсімін молайту учаскелері мен тыныштық аймақтары, балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері шекараларының аншлагтары үлгілерін, сондай-ақ аң аулау мен балық аулау үшін тыйым салынған мерзімдер мен орындарды, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналының (кәсіпшілік журналдың) нысанын бекітеді;
136) Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру қағидаларын бекітеді;
137) қорықшының төс белгісі мен айырым белгілері бар арнайы киім нысанын бекітеді;
138) Қазақстан Республикасының аумағында шаруашылықаралық аңшылықты ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекітеді;
139) Қазақстан Республикасының аумағында шаруашылықішілік аңшылықты ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекітеді;
140) Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекітеді;
141) Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды жасанды өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу қағидаларын бекітеді;
142) Су қоймаларына балық жіберу, су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
143) аулаған жері туралы анықтама нысанын бекітеді;
144) аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгі нысанын бекітеді;

145) утверждает охотминимум;
146) утверждает форму обязательства получателя субсидий;
147) вносит предложения в Правительство Республики Казахстан по утверждению границы и вида режима охраны территорий государственных памятников природы республиканского значения;
148) утверждает порядок разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования;
149) утверждает Правила регистрации (перерегистрации) паспорта особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения;
150) утверждает Правила разработки плана управления природоохранной организацией;
151) утверждает Правила посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами;
152) утверждает Правила проведения мероприятий по предотвращению заморов, осуществляемых в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях";
153) утверждает Правила поощрения и порядка присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области особо охраняемых природных территорий;
154) утверждает Правила организации и ведения научной деятельности и научных исследований в природоохранных учреждениях;
155) утверждает состав и положения межведомственных ботанических и зоологических комиссий;
156) утверждает порядок создания экскурсионных троп и маршрутов для проведения регулируемого экологического туризма в государственных природных заповедниках на специально выделенных участках, не включающих особо ценные экологические системы и объекты;
157) разрабатывает и утверждает Правила по установлению надбавок за условия труда гражданским служащим лесного, рыбного и охотничьего хозяйства;
158) вносит предложения по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения, а также по переводу земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса только в случаях, установленных частью второй пункта 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях";
159) разрабатывает Правила заготовки живицы, древесных соков, второстепенных древесных ресурсов, побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда;
160) разрабатывает Правила ведения государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории государственного лесного фонда;

145) аңшылық минимумды бекітеді;
146) субсидиялар алушы міндеттемесінің нысанын бекітеді;
147) Қазақстан Республикасының Үкіметіне республикалық маңызы бар табиғаттың мемлекеттік ескерткіштері аумағының шекарасын және қорғау режимі түрін бекіту жөнінде ұсыныстар енгізеді;
148) ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету тәртібін бекітеді;
149) Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың паспорттарын тіркеу (қайта тіркеу) қағидаларын бекітеді;
150) Табиғат қорғау ұйымын басқару жоспарын әзірлеу қағидаларын бекітеді;
151) Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу қағидаларын бекітеді;
152) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 43-1-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда жүзеге асырылатын балықтың қырылуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды жүргізу қағидаларын бекітеді;
153) Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында көтермелеу қағидаларын және құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру тәртібін бекітеді;
154) Табиғат қорғау мекемелерінде ғылыми қызмет және ғылыми зерттеулер ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекітеді;
155) ведомствоаралық ботаникалық және зоологиялық комиссиялардың құрамы мен ережесін бекітеді;
156) мемлекеттік табиғат қорықтарында аса құнды экологиялық жүйелер мен объектілерді қамтымайтын арнайы бөлінген учаскелерінде реттелетін экологиялық туризм жүргізу үшін экскурсиялық соқпақтар мен бағыттар жасау тәртібін белгілейді;
157) Орман, балық және аң аулау шаруашылығы азаматтық қызметшілеріне еңбек жағдайы үшін үстемеақылар белгілеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
158) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 2-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайларда ғана республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнінде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін босалқы жерге ауыстыру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
159) Мемлекеттік орман қоры аумағында шайыр, ағаш шырындарын, қосалқы сүрек ресурстарын дайындау, жанама орман пайдалану қағидаларын әзірлейді;
160) Мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың және орман орналастырудың мемлекеттік мониторингін жүргізу қағидаларын әзірлейді және оларды жүргізуді қамтамасыз етеді;

161) устанавливает порядок проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений, а также форму паспорта;
162) разрабатывает перечень должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, имеющих право на ношение форменной одежды со знаками различия (без погон);
163) разрабатывает типовое положение о егерской службе субъектов охотничьего и рыбного хозяйств;
164) осуществляет в пределах своей компетенции государственное регулирование в сфере защиты прав потребителей при оказании государственных услуг;
165) разрабатывает нормативы в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
166) разрабатывает типовую форму путевки, а также порядок ее выдачи;
167) определяет перечни видов животных, отнесенных к категориям, предусмотренным подпунктами 4), 5) и 6) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и переводит их из одной категории в другую, за исключением отнесения к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;
168) разрабатывает Правила интродукции и реинтродукции животных;
169) разрабатывает перечень дериватов;
170) разрабатывает Правила аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проводит их аккредитацию;
171) разрабатывает лимиты изъятия объектов животного мира;
172) разрабатывает Правила распределения квот изъятия объектов животного мира;
173) разрабатывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения;
174) разрабатывает Правила отнесения водоемов к водно-болотным угодьям международного и республиканского значения;
175) разрабатывает Правила охоты, рыболовства;
176) разрабатывает Правила ведения охотничьего хозяйства и Правила ведения рыбного хозяйства;
177) разрабатывает размеры возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
178) разрабатывает перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и переводит их в другие категории;
179) разрабатывает Правила реализации осетровых видов рыб, изъятых из естественной среды обитания, и их икры государственным предприятием, являющимся субъектом государственной монополии;

161) гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылыстарын паспорттауды жүргізу тәртібін, сондай-ақ паспорт нысанын белгілейді;
162) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган мен аумақтық бөлімшелерінің лауазымды тұлғаларының, сондай-ақ мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың жануарлар дүниесін тікелей қорғауды жүзеге асыратын, айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киюге құқығы бар қызметкерлерінің тізбесін әзірлейді;
163) аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерінің қорықшылық қызметі туралы үлгi ережені әзiрлейді;
164) өз құзыретінің шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асырады;
165) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы нормативтердi әзiрлейдi;
166) жолдаманың үлгi нысанын, сондай-ақ оны беру тәртібін әзiрлейді;
167) сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген санаттарға жатқызуды қоспағанда, "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген санаттарға жатқызылған жануарлар түрлерiнiң тізбелерін айқындайды және оларды бiр санаттан екiншiсiне ауыстырады;
168) Жануарларды интродукциялау және реинтродукциялау қағидаларын әзірлейді;
169) дериваттар тізбесін әзірлейді;
170) Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын, сондай-ақ балықшылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерін аккредиттеу қағидаларын әзірлейді, оларды аккредиттеуді жүргізеді;
171) жануарлар дүниесі объектілерін алу лимиттерін әзірлейді;
172) Жануарлар дүниесі объектілерін алу квоталарын бөлу қағидаларын әзірлейді;
173) халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін әзірлейді;
174) Су айдындарын халықаралық және республикалық маңызы бар сулы-батпақты алқаптарға жатқызу қағидаларын әзірлейді;
175) Аң аулау, балық аулау қағидаларын әзірлейді;
176) Аңшылық шаруашылығын жүргізу қағидаларын және Балық шаруашылығын жүргізу қағидаларын әзірлейді;
177) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзумен келтірілген зиянды өтеу мөлшерін әзірлейді;
178) сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің тізбесін әзірлейді және оларды басқа санаттарға ауыстырады;
179) Мемлекеттік монополия субъектісі болып табылатын мемлекеттік кәсіпорынның табиғи мекендеу ортасынан алынған бекіре тұқымдас балықтарды, олардың уылдырығын өткізу қағидаларын әзірлейді;

180) разрабатывает Правила выдачи разрешений на пользование животным миром;
181) разрабатывает Правила выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных;
182) разрабатывает положение о государственной охране животного мира;
183) разрабатывает Правила установления ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов;
184) разрабатывает Правила ведения государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира;
185) разрабатывает Правила создания и государственного учета зоологических коллекций;
186) разрабатывает Правила проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса;
187) разрабатывает перечень ценных видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства;
188) разрабатывает Правила содержания животных в неволе и полувольных условиях;
189) разрабатывает Правила ведения учета и регистрации ловчих хищных птиц, используемых на охоте;
190) разрабатывает Правила применения специальных средств и служебного оружия государственными инспекторами по охране животного мира и инспекторами специализированных организаций по охране животного мира, а также применения служебного оружия егерями;
191) разрабатывает Правила использования рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для развития аквакультуры;
192) разрабатывает правила выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
193) разрабатывает Правила отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) участков к особо ценным, установления их границ;
194) определяет потребность в кадрах в сфере охраны окружающей среды, лесных отношений, животного мира, особо охраняемых природных территорий, водных ресурсов, возобновляемых источников энергии;
195) обеспечивает соблюдение принципов тендерного равенства в кадровой политике Министерства;
196) осуществляет руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских юридических лиц, находящихся в ведении Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
197) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;
функции ведомства:

180) Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді;
181) Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді;
182) жануарлар дүниесін мемлекеттік қорғау туралы ережені әзірлейді;
183) Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйым салуларды белгілеу қағидаларын әзірлейді;
184) Жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізу қағидаларын әзірлейді;
185) Зоологиялық коллекцияларды жасау және мемлекеттік есепке алу қағидаларын әзірлейді;
186) Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
187) аңшылық пен балық аулау объектілері болып табылатын жануарлардың бағалы түрлерінің тізбесін әзірлейді;
188) Жануарларды еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда ұстау қағидаларын әзірлейді;
189) Аңшылықта пайдаланылатын қыран жыртқыш құстарды есепке алуды және тіркеуді жүргізу қағидаларын әзірлейді;
190) Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мамандандырылған ұйымдар инспекторларының арнайы құралдар мен қызметтік қаруды қолдану, сондай-ақ қорықшылардың қызметтік қаруды қолдану қағидаларын әзірлейді;
190) Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін акваөсіруді дамыту үшін пайдалану қағидаларын әзірлейді;
192) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді;
193) Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін ерекше құнды объектілер қатарына жатқызу, олардың шекараларын белгілеу қағидаларын әзірлейді;
194) қоршаған ортаны қорғау, орман қатынастары, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, су ресуртары, жаңартылған энергия көздері саласындағы кадрларға қажеттілікті айқындайды;
195) Министрліктің кадр саясатында гендерлік теңдік қағидаттарын сақтауды қамтамасыз етеді;
196) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің қарамағындағы республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқаруды жүзеге асырады;
197) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
ведомство функциялары:

1) проведение государственной экологической экспертизы в пределах компетенции;
2) выдача и переоформление сертификатов на выбросы парниковых газов;
3) выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду объектов в пределах компетенции и установление в них лимитов на эмиссии в окружающую среду;
4) выдача комплексных экологических разрешений;
5) согласование выдачи лицензий, разрешений, договоров (контрактов) в области использования природных ресурсов в пределах своей компетенции;
6) осуществление выдачи лицензий на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды (подвиды деятельности: природоохранное проектирование, нормирование для I категории хозяйственной и иной деятельности; экологический аудит для I категории хозяйственной и иной деятельности);
7) осуществляет лицензирование ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции;
8) выдает разрешения на производство и работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества;
9) выдает заключения на трансграничную перевозку отходов по территории Республики Казахстан;
10) принятие решения о проведении обязательного экологического аудита;
11) организация и совершенствование системы государственного регулирования в области охраны окружающей среды, государственной экологической экспертизы, разрешительной, лицензионной и эколого-экспертной деятельности, нормирования и стандартов в пределах своей компетенции, а также системы экономических методов и механизмов стимулирования рационального природопользования и охраны окружающей среды;
12) обеспечение в установленном законодательством порядке доступа к экологической информации в пределах своей компетенции;
13) согласование разрешений на специальное водопользование;
14) участие в согласовании бассейновых схем комплексного использования и охраны водных объектов, подготовке бассейновых соглашений, а также в реализации бассейнового принципа управления водными ресурсами в пределах своей компетенции;
15) организация ведения реестра наилучших доступных технологий;
16) ведение Государственного реестра природопользователей и источников загрязнения окружающей среды;
17) ведение реестра проектов нормативных правовых актов, прошедших государственную экологическую экспертизу;
18) ведение реестра экологически опасных технологий, техники и оборудования;
19) осуществление государственного экологического контроля за соблюдением экологического законодательства Республики Казахстан, нормативов качества окружающей среды и экологических требований, в том числе за:
соблюдением экологического законодательства Республики Казахстан;
проведением мер по ликвидации последствий загрязнения окружающей среды;
проведением комплекса мероприятий по улучшению земель, предотвращению и ликвидации последствий процессов, вызывающих деградацию земель, восстановлению и сохранению плодородия почв;
соблюдением экологических требований при строительстве и реконструкции предприятий, сооружений и иных объектов, обеспечивающих принятие мер по рекультивации земель;
соблюдением экологических требований при вводе в эксплуатацию и эксплуатации предприятий, сооружений и иных объектов в части выполнения запроектированных работ по рекультивации земель;
снятием, сохранением и использованием плодородного слоя почвы при проведении работ, связанных с нарушением земель;
приведением земель, высвобождающихся по мере выработки промышленных запасов полезных ископаемых или других нарушающих процессов и работ, в состояние, пригодное для дальнейшего использования их в соответствии с целевым назначением;
соблюдением лицензионно-контрактных условий, относящихся к охране окружающей среды;
сохранностью недр от загрязнения, обводнения и техногенных процессов, приводящих к порче месторождения и других объектов окружающей среды;
консервацией и ликвидацией объектов недропользования;
соблюдением экологических норм и Правил при использовании недр и переработке минерального сырья;
соблюдением проектных решений по вопросам охраны окружающей среды при добыче и переработке минерального сырья;
выполнением мероприятий по предотвращению аварийных или иных опасных ситуаций при проведении операций по недропользованию;
захоронением вредных веществ, радиоактивных отходов и сбросом сточных вод в недра;
соблюдением Правил захоронения отходов и других материалов, консервации и демонтажа скважин и оборудования на континентальном шельфе Республики Казахстан;
соблюдением нормативов качества вод;
соблюдением технических регламентов, нормативов, Правил и иных требований охраны атмосферного воздуха, а также по вопросам охраны климата и озонового слоя Земли, в том числе при выпуске в эксплуатацию и эксплуатации транспортных и других передвижных средств;
соблюдением требований по охране атмосферного воздуха при вводе в эксплуатацию предприятий, складировании и сжигании отходов;
соблюдением требований при осуществлении выбросов парниковых газов;
соблюдением экологических требований при строительстве, реконструкции, вводе в эксплуатацию и эксплуатации предприятий, сооружений и иных объектов;
соблюдением Правил использования, хранения, транспортировки, захоронения, утилизации или иного обращения радиоактивных и иных экологически опасных веществ в части экологических требований по предупреждению загрязнения окружающей среды;
соблюдением установленных норм и Правил по применению, хранению, транспортировке химических и биологических веществ;
выполнением условий природопользования, установленных экологическими разрешениями;
соблюдением установленных норм и Правил учета, утилизации и обезвреживания отходов производства и потребления;
соблюдением экологических требований к санитарно-защитным зонам объектов, имеющих стационарные источники выбросов, сбросов загрязняющих веществ и размещающих отходы производства и потребления;
радиационной обстановкой на территории Республики Казахстан, выполнением проектных решений по предупреждению загрязнения объектов окружающей среды радиоактивными веществами;
соблюдением технологических регламентов работы очистных сооружений;
соблюдением норм и Правил производственного экологического контроля;
соблюдением законодательства Республики Казахстан об обязательном экологическом страховании;
соблюдением квалификационных требований и Правил осуществления лицензируемого вида деятельности в области охраны окружающей среды;
соблюдением требований об обязательности проведения государственной экологической экспертизы и выполнении ее условий;
соблюдением требований о проведении обязательного экологического аудита и представлении достоверной информации по вопросам охраны окружающей среды;
соблюдением экологических требований при проведении морских научных исследований на континентальном шельфе Республики Казахстан;
соблюдением Правил трансграничной транспортировки опасных отходов;
соблюдением экологических требований к технологиям, технике и оборудованию;
соблюдением условий, указанных в договоре аренды комплекса "Байконур" между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан;
соблюдением требований о предоставлении данных о фактически вывезенном, вывезенном и реализованном количестве озоноразрушающих веществ в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды;

1) мемлекеттік экологиялық сараптаманы құзыреті шегінде жүргізу;
2) парниктік газдар шығарындыларына сертификат беру және қайта ресiмдеу;
3) құзыреті шегінде қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру және оларда қоршаған ортаға эмиссияға арналған лимиттер белгілеу;
4) кешенді экологиялық рұқсаттар беру;
5) өз құзыретінің шегінде табиғи ресурстарды пайдалану саласында лицензиялар, рұқсаттар, шарттар (келісімшарттар) беруді келісу;
6) қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге арналған лицензияларды беруді жүзеге асыру (қызметтің кіші түрлері: табиғатты пайдалануды жобалау, шаруашылық және басқа да қызметтердің І санаты үшін нормалау; шаруашылық және басқа да қызметтердің І санаты үшін экологиялық аудит);
7) озонды бұзатын заттарды және құрамында солар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді лицензиялауды жүзеге асырады;
8) озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат береді;
9) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға қорытынды береді;
10) міндетті экологиялық аудитті жүргізу туралы шешім қабылдау;
11) қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік басқару, мемлекеттік экологиялық сараптама, рұқсат беру, лицензиялық және экологиялық-сараптамалық қызмет, өз құзыретінің шегінде нормалау және стандарттар жүйесін, сондай-ақ табиғатты ұтымды пайдалануды және қоршаған ортаны қорғауды ынталандырудың экономикалық әдістері мен тетіктерінің жүйесін ұйымдастыру және жетілдіру;
12) өз құзыретінің шегінде экологиялық ақпаратқа заңнамада белгіленген тәртіппен қолжетімдікті қамтамасыз ету;
13) арнайы су пайдалануға рұқсаттарды келісу;
14) су объектiлерiн кешендi пайдаланудың және қорғаудың бассейндiк схемаларын келiсуге, бассейндiк келiсiмдердi дайындауға, сондай-ақ өз құзыретi шегiнде су ресурстарын басқарудың бассейндiк қағидатын iске асыруға қатысады;
15) озық қолжетімді технологиялар тізілімін жүргізуді ұйымдастыру;
16) Табиғат пайдаланушылардың және қоршаған ортаны ластау көздерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу;
17) мемлекеттік экологиялық сараптамадан өткен нормативтік құқықтық актілер жобаларының тізілімін жүргізу;
18) экологиялық қауіпті технологиялар, техника мен жабдықтың тізілімін жүргізу;
19) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының, қоршаған орта сапасы нормативтерінің және экологиялық талаптардың сақталуын, оның ішінде:
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасының сақталуын;
қоршаған орта ластануының салдарын жою жөніндегі шаралардың жүргізілуін;
жерді жақсарту, жердің тозуын туғызатын процестер салдарының алдын алу және жою, топырақ құнарлығын қайта жаңғырту және сақтау жөніндегі іс-шаралар кешенінің өткізілуін;
жерді қайта құнарландыру жөніндегі шараларды қабылдауды қамтамасыз ететін кәсіпорындар, құрылыстар және өзге де объектілерді салу және қайта құру кезінде экологиялық талаптардың сақталуын;
жерді қайта құнарландыру жөніндегі жобаланған жұмыстарды орындау бөлігінде кәсіпорындар, құрылыстар және өзге объектілерді іске қосу және пайдалану кезінде экологиялық талаптардың сақталуын;
жердің бұзылуына байланысты жұмыстарды жүргізу кезінде топырақтың құнарлы қабатының алынуын, сақталуын және пайдаланылуын;
пайдалы қазбалардың қорын өнеркәсіптік өндіруден немесе өзге де бұзушы процесстер мен жұмыстардан босаған жерлердің нысаналы мақсатына сәйкес бұдан әрі пайдалануға жарамды жағдайға келтірілуін;
қоршаған ортаны қорғауға қатысты лицензиялық-келісімшарттық шарттардың сақталуын;
кен орындарын және өзге қоршаған орта объектілерін бұзушылыққа әкеліп соғатын ластанудан, су басудан және техногендік процестерден жер қойнауының сақталуын;
жер қойнауын пайдалану объектілерінің консервациялануын және жойылуын;
жер қойнауын және минералды шикізатты қайта өңдеу кезінде экологиялық нормалардың және қағидалардың сақталуын;
минералды шикізатты өндіру және қайта өңдеу кезінде қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша жобалық шешімдердің сақталуын;
жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде авариялық немесе өзге де қауіпті жағдайлардың алдын алу жөніндегі іс-шаралардың орындалуын;
зиянды заттарды, радиоактивті қалдықтарды көмуге және сарқынды сулардың жер қойнауына төгілуін;
Қазақстан Республикасының континентальдық қайраңында қалдықтарды және басқа материалдарды көму, ұңғымалар мен жабдықтарды консервациялау мен бөлшектеу қағидаларының сақталуын;
су сапасының нормативтерінің сақталуын;
атмосфералық ауаны қорғау, сондай-ақ климат пен жердің озон қабатын қорғау мәселелері жөніндегі, оның ішінде көлік және өзге қозғалмалы құралдарды пайдалануға шығарған және пайдаланған кезде техникалық регламенттердің, нормативтердің, қағидалардың және өзге талаптарының сақталуын;
кәсіпорындарды пайдалануға қосу, қалдықтарды қоймалау және жағу кезінде атмосфералық ауаны қорғау жөніндегі талаптардың сақталуын;
парниктік газдар шығарындыларын жүзеге асыру кезінде талаптардың сақталуын;
кәсіпорындарды, құрылыстарды және өзге объектілерді салу, қайта жаңғырту, пайдалануға қосу және пайдалану кезінде экологиялық талаптардың сақталуын;
радиоактивті және өзге экологиялық қауіпті заттарды пайдалану, сақтау, тасымалдау, көму, кәдеге жарату немесе өзге жұмыс істеу ережелерін қоршаған орта ластануының алдын алу жөніндегі экологиялық талаптар бөлігінде сақталуын;
химиялық және биологиялық заттарды қолдану, сақтау, тасымалдау бойынша белгіленген нормалар мен ережелердің сақталуын;
экологиялық рұқсаттармен белгіленген табиғатты пайдалану шарттарының орындалуын;
өндіріс және тұтыну қалдықтарын есептеу, кәдеге жарату мен залалсыздандырудың белгіленген нормалары мен ережелерінің сақталуын;
ластаушы заттар шығарындылары мен төгінділерінің стационарлық көздері бар және өндіріс пен тұтыну қалдықтарын орналастыратын объектілердің санитарлық қорғау аймақтарына экологиялық талаптардың сақталуын;
Қазақстан Республикасының аумағындағы радиациялық жағдайға, қоршаған орта объектілерінің радиоактивті заттармен ластануының алдын алу жөніндегі жобалық шешімдердің орындалуын;
тазарту құрылыстары жұмысының технологиялық регламенттерінің сақталуын;
өндірістік экологиялық бақылаудың нормалары мен ережелерінің сақталуын;
Қазақстан Республикасының міндетті экологиялық сақтандыру туралы заңнамасының сақталуын;
қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен ережелерінің сақталуын;
мемлекеттік экологиялық сараптаманы өткізудің міндеттілігі туралы және оның шарттарын орындау туралы талаптардың сақталуын;
міндетті экологиялық аудитті өткізу және қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі шынайы ақпаратты ұсыну туралы талаптардың сақталуын;
Қазақстан Республикасының континентальдық қайраңында теңіздік ғылыми зерттеулерді өткізген кезде экологиялық талаптардың сақталуын;
қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау қағидаларының сақталуын;
технологияларға, техника мен жабдыққа қойылатын экологиялық талаптардың сақталуын;
Ресей Федерациясының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" кешенін жалға алу шартында көрсетілген шарттардың сақталуын;
озонды бұзатын заттардың нақты әкелінген, әкетілген және өткізілген саны туралы деректерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсыну туралы талаптардың сақталуына мемлекеттік экологиялық бақылау жүзеге асыру;

20) осуществление государственного контроля в области использования и охраны водного фонда в соответствии со своей компетенцией;
21) осуществление государственного контроля за соблюдением требований к режиму хозяйственной деятельности на водоохранных зонах и полосах в пределах своей компетенции;
22) осуществление государственного контроля за охраной недр;
23) определение совместно с уполномоченным органом по изучению и использованию недр размер ущерба, причиненного вследствие нарушения требований в области охраны недр в части загрязнения недр;
24) согласование проектов перечней участков недр, за исключением участков недр, содержащих общераспространенные полезные ископаемые, подлежащих выставлению на конкурс;
25) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области охраны окружающей среды при производстве и обороте нефтепродуктов;
26) осуществление государственного контроля за выполнением физическими и (или) юридическими лицами, осуществляющими экологически опасные виды хозяйственной и иной деятельности, обязанности по заключению договора обязательного экологического страхования;
27) обеспечение контроля за соблюдением экологических требований при обращении с коммунальными отходами;
28) осуществление контроля за соблюдением требований к размещению отходов на полигонах и содержанию полигонов;
29) совершенствование деятельности служб лабораторно-аналитического контроля в системе органов государственного экологического контроля;
30) составление перечня общественных объединений, в уставе которых предусмотрены функции общественного экологического контроля;
31) согласовывает программы управления отходами;
32) согласование программы развития переработки попутного газа;
33) согласование программы фоновых экологических исследований при проведении нефтяных операций в казахстанском секторе Каспийского моря;
34) осуществляет владение и пользование государственным лесным фондом в пределах компетенции, установленной Правительством Республики Казахстан;
35) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
36) реализует государственную лесную политику;
37) организовывает научное исследование и проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты и пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, лесной селекции и лесного семеноводства;

20) өзінің құзыретіне сәйкес су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
21) өзінің құзыреті шегінде су қорғау аймақтарында және бөліктерінде шаруашылық қызметінің режиміне талаптарды сақтауға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
22) жер қойнауын қорғауға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
23) жер қойнауын сақтау саласының жер қойнауын ластау бөлігінде талаптарды сақтамаудың салдарынан келтірілген залалды жер қойнауын зерделеу және пайдалану жөнiндегi уәкілетті органмен бірлесіп айқындау;
24) конкурсқа қойылуға жататын жалпы таралған пайдалы қазбаларды қамтитын жер қойнауы участкелерінен басқа жер қойнауы учаскелері тізбелерінің жобаларын келісу;
25) мұнай өнімдерін өндіру және айналымы кезінде Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамасын сақтауға бақылауды жүзеге асыру;
26) шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалардың міндетті экологиялық сақтандыру шартын жасасуы бойынша міндеттерін орындауға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
27) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеген кезде экологиялық талаптарды сақтауға бақылауды жүзеге асыру;
28) полигондарда қалдықтарды орналастыру және полигондарды ұстау талаптарын сақтауды бақылауды жүзеге асыру;
29) мемлекеттік экологиялық бақылау органдарының жүйесіндегі зертханалық-талдамалық бақылау қызметтерінің қызметін жетілдіру;
30) жарғысында қоғамдық экологиялық бақылау функциялары көзделген қоғамдық бірлестіктердің тізбесін жасау;
31) қалдықтарды басқару бағдарламасын келісу;
32) ілеспе газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламаларын келісу;
33) Каспий теңізінің қазақстандық секторында мұнай операцияларын жүргізу кезінде фондық экологиялық зерттеулер бағдарламаларын келісу;
34) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген құзыреті шегінде мемлекеттік орман қорын иелену мен пайдалануды жүзеге асыру;
35) орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсiру мәселелерi бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың орман шаруашылығымен айналысатын жергiлiктi атқарушы органдарын, сондай-ақ орман мекемелерi мен табиғат қорғау ұйымдарын үйлестiрудi және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
36) мемлекеттік орман саясатын іске асыру;
37) орман қорын күзету, қорғау және пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсіру, орман селекциясы және орман тұқым шаруашылығы саласындағы ғылыми зерттеуді және жобалау-іздестіру жұмыстарын ұйымдастыру;

38) организовывает и проводит тендеры по предоставлению лесных ресурсов в долгосрочное лесопользование на участках государственного лесного фонда, находящихся в его ведении, с участием представителей местных представительных и исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы;
39) предоставляет лесопользователям участки под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования, и выдает разрешение на использование этих участков под строительство таких объектов;
40) организовывает и обеспечивает охрану, защиту, воспроизводство лесов и лесоразведение, регулирует лесопользование на территории государственного лесного фонда, находящегося в его функциональном ведении;
41) заслушивает отчет руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, ведающего лесным хозяйством, а также руководителей лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам состояния, охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
42) осуществляет государственный контроль и надзор за состоянием, охраной, защитой, использованием и воспроизводством древесной и кустарниковой растительности, на участках государственного лесного фонда, переданных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в пользование собственникам земельных участков или землепользователям для комплексного ведения сельского и лесного хозяйства;
43) осуществляет государственный контроль и надзор за выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, своевременностью принятых мер по предупреждению возникновения, распространения, точностью учета и прогнозирования очагов вредителей и болезней леса, ослабления и гибели насаждений от неблагоприятных воздействий природного, антропогенного характера;
44) осуществляет государственный контроль и надзор за отводом лесосек;
45) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением Правил отпуска древесины на корню и рубок леса, иных Правил лесопользования на участках государственного лесного фонда;
46) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением режимов охраны в лесах особо охраняемых природных территорий;
47) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением лесосеменного районирования, заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян, ведением питомнического хозяйства на участках государственного лесного фонда;

38) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілді және атқарушы органдары өкілдерінің қатысуымен өз қарауындағы мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөнінде тендерлер ұйымдастыру және өткізу;
39) орман ресурстары сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар, аңшылық шаруашылығының мұқтаждары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде орман пайдаланушыларға құрылыс объектілерін салуға учаскелер беру және осы учаскелерді осындай объектілер салу үшін пайдалануға рұқсат беру;
40) орман қорын күзетуді, қорғауды, ормандарды молықтыруды және орман өсіруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, өзінің функционалдық қарауындағы мемлекеттік орман қоры аумағында орман пайдалануды реттеу;
41) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының орман шаруашылығымен айналысатын құрылымдық бөлімшесі басшысының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдары басшыларының орман қорының жай-күйі, оны күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша есебін тыңдау;
42) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ауыл және орман шаруашылықтарын кешенді жүргізу үшін жер учаскелерінің меншік иелеріне немесе жер пайдаланушыларға пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі ағаш және бұта өсімдіктерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына, пайдаланылуы мен молықтырылуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
43) ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөнiндегi іс-шаралардың орындалуын, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының пайда болуының, таралуының, екпелердің табиғи, антропогендік және техногендік сипаттағы қолайсыз әсерлерден қурап-солып қалуының алдын алу жөнiндегi шаралардың дер кезінде қабылдануын, олардың есебін жүргізу мен болжаудың дәлдiгiн мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
44) кеспеағаштардың бөлінуіне мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
45) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату мен ағаш кесу қағидаларының, орман пайдаланудың өзге де қағидаларының сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
46) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар ормандарындағы күзет режимдерінің сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
47) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман тұқымдарының аудандастырылуына, орман тұқымдарын дайындау, өңдеу, сақтау мен пайдалану және олардың сапасын бақылау қағидаларының сақталуына, питомниктер шаруашылығының жүргізілуіне мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;

48) осуществляет государственный контроль и надзор за использованием земель лесного фонда в соответствии с их целевым назначением и охраной этих земель;
49) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка пользования государственным лесным фондом при строительных работах, добыче полезных ископаемых, прокладке коммуникаций и выполнении иных работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием;
50) определяет сведения, указываемые в заявлении на выдачу разрешения на специальное водопользование;
51) осуществляет методическое обеспечение деятельности водохозяйственных организаций;
52) устанавливает по бассейнам водных объектов объемы природоохранных и санитарно-эпидемиологических попусков;
53) разрабатывает целевые показатели состояния и критериев качества воды для бассейна каждого водного объекта совместно с уполномоченным органом по изучению и использованию недр;
54) уточняет ежегодные лимиты водопользования с учетом водности года, экологического и санитарно-эпидемиологического состояния водных объектов;
55) создает республиканскую информационно-аналитическую систему использования водных ресурсов;
56) создает информационную базу данных водных объектов и обеспечивает доступ к ней всех заинтересованных лиц;
57) участвует в работе по приему-передаче в эксплуатацию водохозяйственных сооружений, согласовывает проекты водохозяйственных сооружений и производства строительных, дноуглубительных и иных работ, влияющих на состояние водных объектов;
58) согласовывает предоставление водных объектов для совместного пользования;
59) согласовывает рыбоводные и мелиоративно-технические мероприятия, обеспечивающие улучшение состояния водных объектов и водохозяйственных сооружений и воспроизводство рыбных запасов;
60) осуществляет выдачу, приостановление действия и отзыв разрешения на специальное водопользование в порядке и на основаниях, установленных законами Республики Казахстан;
61) обеспечивает доступ заинтересованных физических и юридических лиц к информации, содержащейся в государственном водном кадастре;
62) осуществляет заверение налоговой отчетности по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников до представления в налоговый орган;
63) подготавливает и реализует инвестиционные проекты в водном хозяйстве;
64) осуществляет государственное управление в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения (кроме водохозяйственных и водоотводящих систем, расположенных в населенных пунктах);

48) орман қоры жерлерiнiң олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланылуына және осы жерлердің қорғалуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
49) құрылыс жұмыстары, пайдалы қазбаларды өндіру, коммуникацияларды тарту және орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес өзге де жұмыстарды орындау кезінде мемлекеттік орман қорын пайдалану тәртiбiнiң сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
50) арнайы су пайдалануға рұқсат беруге арналған өтініште көрсетілетін мәліметтерді айқындау;
51) су шаруашылығы ұйымдарының қызметін әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
52) су объектілерінің бассейндері бойынша табиғат қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық су беру көлемдерін белгілеу;
53) жер қойнауын зерделеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органмен және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік уәкілетті органмен бірлесіп, әрбір су объектісінің бассейні үшін судың жай-күйі мен сапа өлшемдерінің нысаналы көрсеткіштерін әзірлеу;
54) су пайдаланудың жыл сайынғы лимиттерін жылдың сулылығын, су объектілерінің экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық жай-күйін ескере отырып нақтылау;
55) су ресурстарын пайдаланудың республикалық ақпараттық-талдау жүйесін құрау;
56) су объектілерінің ақпараттық дерек базасын құрады және оған барлық мүдделі тұлғалардың қол жеткізуін қамтамасыз ету;
57) су шаруашылығы құрылыстарын пайдалануға қабылдау-беру жөніндегі жұмысқа қатысады, су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін су шаруашылығы құрылыстарының және құрылыс, түбін тереңдету және өзге де жұмыстарды жүргізу жобаларын келісу;
58) су объектілерін бірлесіп пайдалануға беруді келісу;
59) су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарының жай-күйін жақсартуды қамтамасыз ететін балық шаруашылығы және мелиорациялық-техникалық іс-шараларды келісу;
60) Қазақстан Республикасының заңдарында белгілеген тәртіппен және негіздерде арнайы су пайдалануға рұқсаттарды беруді, олардың қолданылуын тоқтатуды және кері қайтаруды жүзеге асыру;
61) мемлекеттік су кадастрында қамтылған ақпаратқа мүдделі жеке және заңды тұлғалардың қол жеткізуін қамтамасыз ету;
62) салық органына ұсынғанға дейін жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем бойынша салық есептілігін растауды жүзеге асыру;
63) су шаруашылығындағы инвестициялық жобаларды дайындау және іске асыру;
64) су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру шаруашылығы (елді мекендерде орналасқан су шаруашылығы және су бұру жүйелерінен басқа) саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;

65) организует эксплуатацию водных объектов, водохозяйственных сооружений, находящихся в республиканской собственности;
66) организует проектные, изыскательские, научно-исследовательские и конструкторские работы в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения вне пределов населенных пунктов;
67) осуществляет государственный учет вод и их использование, ведение государственного водного кадастра и государственного мониторинга водных объектов;
68) согласовывает на предмет допустимого уровня использования водных ресурсов прогнозы использования и охраны водных ресурсов в составе схем развития и размещения производительных сил и отраслей экономики, разработанные центральными исполнительными органами;
69) согласовывает удельные нормы потребления воды в отраслях экономики;
70) принимает меры к устранению нарушений водного законодательства Республики Казахстан;
72) осуществляет государственный контроль в области использования и охраны водного фонда;
72) осуществляет контроль за соблюдением границ водоохранных зон и полос, установленного режима хозяйственной деятельности на них и в особо охраняемых водных объектах;
73) осуществляет контроль за выполнением условий и требований международных соглашений о трансграничных водах;
74) осуществляет контроль за соблюдением установленных норм и правил, лимитов водопотребления и водоотведения по водным объектам, а также режима использования вод;
75) осуществляет контроль за соблюдением Правил эксплуатации водозаборных сооружений, водохозяйственных систем и водохранилищ;
76) осуществляет контроль за правильностью ведения первичного учета количества забираемых из водных объектов и сбрасываемых в них вод, определения качества вод, наличием, исправным состоянием и соблюдением сроков государственной аттестации оборудования и аппаратуры для учета потребления и сброса вод, соблюдением установленных сроков отчетности водопользователями;
77) осуществляет контроль за выполнением физическими и юридическими лицами условий и требований, установленных разрешениями на специальное водопользование, а также мероприятий по борьбе с вредным воздействием вод (наводнения, затопления, подтопления, разрушения берегов и других вредных явлений);
78) осуществляет контроль за соблюдением установленного законодательством Республики Казахстан порядка предоставления в обособленное и совместное пользование водных объектов;
79) осуществляет контроль за соблюдением установленного законодательством Республики Казахстан порядка ведения государственного мониторинга водных объектов и осуществления государственного учета поверхностных и подземных вод в части использования и охраны водных объектов;

65) республикалық меншіктегі су объектілерін, су шаруашылығы құрылыстарын пайдалануды ұйымдастыру;
66) елді мекендер шегінен тыс жерде су қорын пайдалану мен қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласындағы жобалау, іздестіру, ғылыми-зерттеу және конструкторлық жұмыстарды ұйымдастыру;
67) судың және оны пайдаланудың мемлекеттік есебін, мемлекеттік су кадастры мен су объектілерінің мемлекеттік мониторингін жүргізуді жүзеге асыру;
68) орталық атқарушы органдар әзірлеген өндіргіш күштерді және экономика салаларын дамыту мен орналастыру схемаларының құрамында су ресурстарын пайдалану және қорғау болжамдарын су ресурстарын пайдаланудың жол берілетін деңгейі тұрғысынан келісу;
69) экономика салаларында су тұтынудың үлестік нормаларын келісу;
70) Қазақстан Республикасының су заңнамасын бұзушылықтарды жоюға шаралар қабылдау;
71) су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
72) ерекше қорғалатын су объектілеріндегі су қорғау аймақтары мен белдеулері шекараларының, оларда белгіленген шаруашылық қызметі режимінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
73) трансшекаралық сулар туралы халықаралық келісімдердің шарттары мен талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
74) су объектілері бойынша су тұтыну мен су бұрудың белгіленген нормалары мен қағидаларының, лимиттерінің, сондай-ақ суды пайдалану режимінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
75) су бұру құрылыстарын, су шаруашылығы жүйелерін және су қоймаларын пайдалану қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
76) су объектілерінен алынатын су мен оларға төгілетін су мөлшеріне бастапқы есеп жүргізудің, су сапасын айқындаудың дұрыстығына, суды пайдалану мен ағызуды есепке алуға арналған жабдықтар мен аппаратуралардың болуын, жарамды жай-күйін және мемлекеттік аттестаттау мерзімдерінің сақталуын, су пайдаланушылардың белгіленген есептілік мерзімдерін сақтауын бақылауды жүзеге асыру;
77) жеке және заңды тұлғалардың арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттарда белгіленген шарттар мен талаптарды, сондай-ақ судың зиянды әсеріне (топан су, су басу, су алу, жағалауларды бұзу және басқа да зиянды құбылыстар) қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды орындауын бақылауды жүзеге асыру;
78) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген су объектілерін оқшау және бірлесіп пайдалануға беру тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
79) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген су объектілерінің мемлекеттік мониторингін жүргізудің және су объектілерін пайдалану мен қорғау бөлігінде жер үсті және жер асты суын мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;

80) осуществляет контроль за недопущением самовольного использования водных объектов, самовольной застройки территорий водоохранных зон и полос водных объектов;
81) осуществляет контроль за внедрением на предприятиях, учреждениях и в организациях достижений науки и техники, передового опыта в области рационального использования и охраны вод, мероприятий по снижению удельного водопотребления;
82) осуществляет контроль за наличием утвержденной в установленном порядке проектной документации и соответствием ей строительства, реконструкции, технического перевооружения объектов отраслей экономики и иной деятельности, связанной с использованием и охраной водных объектов, их водоохранных зон и полос;
83) осуществляет производство по делам об административных правонарушениях в пределах компетенции, установленной законами Республики Казахстан;
84) выдает разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
85) устанавливает зоны рекреационного рыболовства;
86) устанавливает форму отчетности по выдаче удостоверений охотника;
87) осуществляет контрольный лов, лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации, организует лов в замороопасных водоемах и (или) участках;
88) выдает разрешения на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации животных, пользование животным миром, а также акклиматизацию;
89) организует и (или) обеспечивает проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
90) организует ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира;
91) организует деятельность по интродукции, реинтродукции и гибридизации, а также по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных;
92) организует и обеспечивает охрану, воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде охотничьих угодий и в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
93) на основании научных рекомендаций ведет паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
94) устанавливает границы рыбохозяйственных участков, открывает и закрывает тони (тоневые участки);
95) на основании научных рекомендаций принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей;

80) су объектілерін өз бетімен пайдалануға, су қорғау аймақтары мен су объектілері белдеулерінің аумақтарында өз бетімен құрылыс салуға жол берілмеуін бақылауды жүзеге асыру;
81) суды ұтымды пайдалану мен қорғау саласындағы ғылым мен техника жетістіктерінің, озық тәжірибенің, су тұтынудың үлесін азайту жөніндегі іс-шаралардың кәсіпорындарда, мекемелер мен ұйымдарда енгізілуін бақылауды жүзеге асыру;
82) белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық құжаттаманың болуын және оның экономика салаларының объектілерін салуға, қайта жаңартуға, техникалық қайта жарақтауға және су объектілерін, олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерін пайдалану мен қорғауға байланысты өзге де қызметке сәйкес келуін бақылауды жүзеге асыру;
83) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген құзыреті шегінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру;
84) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру;
85) рекреациялық балық аулау аймақтарын белгілеу;
86) аңшы куәлігін беру жөніндегі есептіліктің нысанын белгілеу;
87) бақылау үшін аулауды, интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды жүзеге асырады, балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды жүзеге асыру;
88) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге, жануарлар дүниесін пайдалануға, сондай-ақ жерсіндіруге рұқсаттар беру;
89) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз ету;
90) жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді ұйымдастыру;
91) сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру, сондай-ақ жасанды түрде өсіру жөніндегі қызметті ұйымдастыру;
92) аңшылық алқаптарының, балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің резервтік қорында жануарлар дүниесін қорғауды, өсімін молайтуды және мемлекеттік есебін ұйымдастырады және қамтамасыз ету;
93) ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттандыруды жүргізу;
94) балық шаруашылығы учаскелерінің шекараларын белгілеу, ұйықтарды (ұйықтық учаскелерді) ашу және жабу;
95) балықтардың болмай қоймайтын қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе олардың бөліктерін ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қауіпті болдырмау мүмкін болмаған жағдайларда ғылыми ұсынымдар негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдау;

96) реализует государственную политику в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также особо охраняемых природных территорий;
97) согласовывает установку рыбозащитных устройств водозаборных сооружений;
98) распределяет с участием республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства квоты изъятия объектов животного мира на основании, утвержденных лимитов;
99) устанавливает квоту изъятия объектов животного мира для научных исследований в соответствии с программами научных исследований в пределах лимита изъятия объектов животного мира, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
100) ведет, размещает и ежеквартально обновляет на интернет-ресурсе реестр зоологических коллекций;
101) разрабатывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
102) заключает договоры на ведение рыбного хозяйства и рыболовство;
103) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции, гибридизации и акклиматизации животных;
104) проверяет деятельность пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
105) осуществляет государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
106) осуществляет контроль за соблюдением Правил ведения охотничьего, рыбного хозяйства;
107) осуществляет контроль за соблюдением Правил охоты и рыболовства;
108) осуществляет контроль за соблюдением нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
109) осуществляет контроль за соблюдением порядка содержания животных в неволе или полувольных условиях, а также зоологических коллекций;
110) осуществляет контроль за выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию животного мира;
111) при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира приостанавливает деятельность или вносит предложение о запрещении деятельности пользователей животным миром в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
112) осуществляет контроль за выполнением условий договора физическими и юридическими лицами на ведение охотничьего и рыбного хозяйства;
113) осуществляет контроль за соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование животным миром;

96) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
97) балықтарды қорғау құрылғыларын су алу құрылыстарына орналастыруды келісу;
98) бекітілген лимиттер негізінде қоғамдық аңшылар бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарының және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің, сондай-ақ қоғамдық балық аулаушылар бірлестіктерінің және балық шаруашылығы субъектілерінің қатысуымен жануарлар дүниесінің объектілерін алып қою квоталарын бөлу;
99) ғылыми зерттеулер бағдарламаларына сәйкес ғылыми зерттеулер үшін квотаны Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен жануарлар дүниесінің объектілерін алып қою лимиттерінің шегінде белгілеу;
100) зоологиялық коллекциялар тізілімін интернет-ресурста жүргізу, орналастыру және тоқсан сайын жаңарту;
101) балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) жергілікті маңызы бар учаскелерінің тізбесін әзірлеу;
102) балық шаруашылығын жүргізуге және балық аулауға шарттар жасау;
103) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды және жерсіндіруді жүзеге асыру тәртібінің сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
104) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын анықтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексеру;
105) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
106) балық шаруашылығын жүргізу қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
107) балық аулау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
108) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында нормативтердің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
109) жануарларды еріксіздікте немесе жартылай ерікті жағдайларда, сондай-ақ зоологиялық коллекцияларды ұстау тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
110) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі іс-шаралардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
111) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзушылықты анықтаған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жануарлар дүниесін пайдаланушының қызметін тоқтата тұрады немесе қызметіне тыйым салу туралы ұсыныс енгізу;
112) жеке және заңды тұлғалардың балық шаруашылығын жүргізу шартының талаптарын орындауын бақылауды жүзеге асыру;
113) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға белгіленген шектеулер мен тыйым салулардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру;

114) организует разработку проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения, находящихся в его ведении, экологических коридоров и их утверждение;
115) осуществление межотраслевую координацию деятельности государственных органов в области особо охраняемых природных территорий;
116) ведет государственный кадастр особо охраняемых природных территорий;
117) осуществляет руководство особо охраняемыми природными территориями, находящимися в его ведении, обеспечение проведения их охраны, защиты и восстановления, а также научных исследований;
118) определяет направления научно-технического развития, организовывает научное исследование и проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты и пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, лесной селекции и лесного семеноводства;
119) утверждает лесоустроительные проекты;
120) утверждает ежегодные объемы рубок леса на территории государственного лесного фонда;
121) утверждает лесосеменное районирование;
122) утверждает объемы лова рыбы на водных объектах, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица;
123) утверждает размеры тарифов за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями республиканского значения со статусом юридического лица;
124) утверждает символики (эмблема и флаг) природоохранной организации, а также порядок разработки и использования символики (эмблема и флаг) природоохранного учреждения;
125) утверждает положения природоохранных учреждений, находящихся в его ведении;
126) утверждает расчетные лесосеки на участках государственного лесного фонда и возраста рубок;
127) утверждает естественно-научные и технико-экономические обоснования по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения;
128) согласовывает перечень объектов государственного природно-заповедного фонда местного значения по представлению местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы;
129) согласовывает естественно-научные и технико-экономические обоснования по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения;
130) выдает разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

114) өзінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің жобаларын әзірлеуді және оларды бекітуді ұйымдастыру;
115) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік органдардың салааралық қызметін үйлестіру;
116) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастрын жүргізу;
117) өзінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқаруды, оларды күзетудің, қорғаудың және қалпына келтірудің, сондай-ақ ғылыми зерттеулердің жүргізілуін қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
118) орман қорын күзету, қорғау және пайдалану, ормандардың өсімін молайту және орман өсіру, орман селекциясы және орман тұқым шаруашылығы саласындағы ғылыми-техникалық даму бағыттарын айқындайды, ғылыми-зерттеулер және жобалау-іздестіру жұмыстарын ұйымдастыру;
119) орман орналастыру жобаларын бекіту;
120) мемлекеттік орман қоры аумағында ағаш кесудің жыл сайынғы көлемдерін бекіту;
121) орман тұқымдарын аудандастыруды бекіту;
122) заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрамына кіретін су объектілерінде балық аулау көлемдерін бекіту;
123) заңды тұлға мәртебесіндегі республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететін қызметтер үшін тарифтер мөлшерін бекіту;
124) табиғат қорғау ұйымының рәміздерін (эмблемасы мен туын), сондай-ақ табиғат қорғау мекемесінің рәміздерін (эмблемасы мен туын) әзірлеу және пайдалану тәртібін бекіту;
125) өзінің қарауындағы табиғат қорғау мекемелерінің ережелерін бекіту;
126) мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі есептік кеспеағаш аймағын және ағаштың кесілетін жасын бекіту;
127) республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерді бекіту;
128) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ұсынуы бойынша жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің тізбесін келісу;
129) жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерді келісу;
130) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген өсімдіктердің санатына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру;

131) выдает физическим и юридическим лицам разрешения на использование под объекты строительства участков государственных национальных природных парков, предоставленных им в пользование для осуществления туристской и рекреационной деятельности;
132) выдает разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы;
133) осуществляет согласование генеральных схем организации территории Республики Казахстан, межрегиональных схем территориального развития, комплексных схем градостроительного планирования и иной градостроительной документации, затрагивающей территории экологических коридоров;
134) рассматривает отчеты центральных и местных исполнительных органов по вопросам состояния, охраны, защиты, использования и финансирования особо охраняемых природных территорий, находящихся в их ведении;
135) согласовывает планы управления особо охраняемыми природными территориями, находящимися в ведении местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы;
136) организует научную деятельность на особо охраняемых природных территориях республиканского значения;
137) согласовывает с местным исполнительным органам областей, города республиканского значения, столицы проекты корректировки функционального зонирования особо охраняемых природных территорий местного значения при положительном заключении государственной экологической экспертизы;
138) осуществляет государственный контроль и надзор за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда;
139) вносит предложения по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения, а также по переводу земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса только в случаях, установленных частью второй пункта 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", в пределах своей компетенции;
140) обеспечивает ведение государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории государственного лесного фонда;
141) организует и обеспечивает охрану, воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде охотничьих угодий и в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;

131) өздеріне туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру үшін пайдалануға берілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің учаскелерін құрылыс объектілерін салуға пайдалануға жеке және заңды тұлғаларға рұқсат беру;
132) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда, биологиялық негіздеменің негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерде әуесқой (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеулік аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру;
133) Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемаларын, аумақтық дамудың өңіраралық схемаларын, қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын және экологиялық дәліздердің аумақтарын қозғайтын өзге де қала құрылысы құжаттамаларын келісуді жүзеге асыру;
134) өздерінің қарауындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жай-күйі, оларды күзету, қорғау, пайдалану және қаржыландыру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың есептерін қарау;
135) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қарамағындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарларын келісу;
136) республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда ғылыми қызметті ұйымдастыру;
137) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды функционалды аймақтарға бөлуді түзету жобаларын келісу;
138) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына және пайдаланылуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
139) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 2-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайларда ғана республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнінде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін босалқы жерге ауыстыру жөнінде, өз құзіреті шегінде ұсыныстар енгізу;
140) мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың және орман орналастырудың мемлекеттік мониторингін жүргізуді қамтамасыз ету;
141) аңшылық алқаптары мен балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорында жануарлар дүниесiн қорғауды, өсiмiн молайтуды және мемлекеттiк есепке алуды ұйымдастыру және қамтамасыз ету;

142) выдает справку о происхождении вылова;
143) согласовывает на основании биологического обоснования рыбохозяйственную мелиорацию на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, ежегодную корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных, проводимых пользователями животным миром при специальном пользовании;
144) согласовывает решения местного исполнительного органа области о закреплении охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
145) согласовывает технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
146) согласовывает движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
147) вносит представление в местный исполнительный орган области о закреплении за физическими и негосударственными юридическими лицами охотничьих угодий, а также рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения, полностью расположенных на земельных участках, находящихся в их частной собственности или временном землепользовании, без проведения конкурса по их заявке;
148) согласовывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения, выставляемых на конкурс по закреплению.";
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и его ведомств изложить в следующей редакции:
"Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и его ведомств
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
2. Акционерное общество "Казаэросервис".
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
4. Акционерное общество "Жасыл даму".
5. Акционерное общество "Научно-производственное объединение "Евразийский центр воды".
6. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

142) аулаған жері туралы анықтаманы беру;
143) биологиялық негіздеменің негізінде бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде пайдаланушыларымен арнайы пайдалану кезiнде балық шаруашылық мелиорациясына, балық ресурстарының және басқа да су жануарлары кәсіпшілік қорының деректерін жыл сайын түзетуді келісу;
144) облыстың жергілікті атқарушы органының аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру туралы шешiмiн келісу;
145) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 1 және 2-тармақтарында көрсетілген шаруашылық және басқа қызметтерді жүзеге асыратын субъектілерімен әзірленетін техникалық-экономикалық негіздемені мен жобалау-сметалық құжаттаманы келісу;
146) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде қозғалтқыштары қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін келісу;
147) жеке және мемлекеттiк емес заңды тұлғалардың жеке меншiгiндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелерiнде толығымен орналасқан аңшылық алқаптар, сондай-ақ жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерін олардың өтiнiмi бойынша белгiленген бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келген жағдайда конкурссыз бекітіп беру туралы облыстық жергілікті атқарушы органға ұсыныс енгізу;
148) бекітіп берілуі бойынша конкурсқа қойылатын жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін келіседі.";
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. "Қазаэросервис" акционерлік қоғамы.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4. Жасыл даму" акционерлік қоғамы.
5. "Еуразия су орталығы" ғылыми-өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғамы.
6. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ ормандарды авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету базасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

7. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Республиканское государственное казенное предприятие "ПО "Охотзоопром" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жасыл Аймак" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
10. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный проектно-изыскательский институт по проектированию лесного хозяйства" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
11. Республиканское государственное учреждение "Аксу-Жабаглинский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
12. Республиканское государственное учреждение "Алакольский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
13. Республиканское государственное учреждение "Алматинский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
14. Республиканское государственное учреждение "Барсакельмесский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
15. Республиканское государственное учреждение "Баянаульский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
16. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Алтын-Эмель" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
17. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Кокшетау" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
18. Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Ертіс орманы" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
19. Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
20. Республиканское государственное учреждение "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
21. Республиканское государственное учреждение "Государственный природный резерват "Акжайык" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

7. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Охотзоопром ӨБ" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жасыл Аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
10. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ мемлекеттік орман шаруашылығын жобалау жөніндегі жобалау-іздестіру институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
11. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ақсу-Жабағылы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алматы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алтын Емел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
17. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Көкшетау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
18. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ертіс орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
19. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Семей орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
20. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
21. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Ақжайық" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Республиканское государственное учреждение "Западно-Алтайский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
23. Республиканское государственное учреждение "Иле-Алатауский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
24. Республиканское государственное учреждение "Каратауский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
25. Республиканское государственное учреждение "Казахское государственное республиканское лесосеменное учреждение" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
26. Республиканское государственное учреждение "Каркаралинский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
27. Республиканское государственное учреждение "Коргалжинский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
28. Республиканское государственное учреждение "Катон-Карагайский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
29. Республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
30. Республиканское государственное учреждение "Наурзумский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
31. Республиканское государственное учреждение "Сандыктауское учебно-производственное лесное хозяйство" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
32. Республиканское государственное учреждение "Устюртский государственный природный заповедник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
33. Республиканское государственное учреждение "Чарынский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
34. Республиканское государственное учреждение "Сайрам-Угамский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
35. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Көлсай көлдері" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
36. Республиканское государственное учреждение "Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

22. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Батыс Алтай мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
23. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Іле-Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
24. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
25. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ мемлекеттік республикалық орман тұқымы мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
26. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
27. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
28. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қатон-Қарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
29. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
30. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Наурызым мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
31. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
32. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Үстірт мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
33. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
34. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
35. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
36. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жоңғар Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.

37. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Буйратау" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
38. Республиканское государственное учреждение Государственное учреждение "Государственный природный резерват "Алтын Дала" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
39. Республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский лесной селекционный центр" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
40. Республиканское государственное казенное предприятие "Кокшетауский лесной селекционный центр" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
41. Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
42. Республиканское государственное казенное предприятие "Майбалыкский рыбопитомник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
43. Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский рыбопитомник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
44. Республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский рыбопитомник" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
45. Республиканское государственное казенное предприятие "Капшагайское нерестово-выростное хозяйство" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
46. Республиканское государственное казенное предприятие "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
47. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская производственно-акклиматизационная станция" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
48. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, г. Астана.";
перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и его ведомств, изложить в следующей редакции:
"Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан и его ведомств
1. Департамент экологии по городу Алматы Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
2. Департамент экологии по Алматинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

37. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Бұйратау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
38. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алтын Дала мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
39. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Алматы орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
40. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Көкшетау орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
41. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
42. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Майбалық балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
43. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
44. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қамыстыбас балық питомнигі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
45. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
46. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Жайық-Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
47. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
48. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.";
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті.

3. Департамент экологии по Атырауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
4. Департамент экологии по Мангистауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
5. Департамент экологии по Западно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
6. Департамент экологии по Павлодарской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
7. Департамент экологии по Восточно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
8. Департамент экологии по Жамбылской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
9. Департамент экологии по Южно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
10. Департамент экологии по Карагандинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
11. Департамент экологии по Актюбинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
12. Департамент экологии по Костанайской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
13. Департамент экологии по Кызылординской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
14. Департамент экологии по городу Астане Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
15. Департамент экологии по Северо-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
16. Департамент экологии по Акмолинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
17. Акмолинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша экология департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша экология департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша экология департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша экология департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақмола облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.

18. Актюбинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
19. Алматинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
20. Атырауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
21. Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
22. Жамбылская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
23. Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
24. Карагандинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
25. Костанайская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
26. Кызылординская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
27. Мангистауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
28. Павлодарская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
29. Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
30. Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

18. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
19. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Алматы облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
20. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Атырау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
21. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
22. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Жамбыл облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
23. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
24. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қарағанды облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
25. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
26. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қызылорда облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
27. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
28. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Павлодар облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
29. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.
30. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы.

31. Арало-Сырдарьинская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Кызылорда.
32. Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Алматы.
33. Ертисская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Семей.
34. Есильская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Астана.
35. Нура-Сарысусская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Караганда.
36. Тобол-Торгайская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Костанай.
37. Жайык-Каспийская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Атырау.
38. Шу-Таласская бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Тараз.
39. Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Кызылорда.
40. Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Капшагай.
41. Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Усть-Каменогорск.
42. Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Атырау.
43. Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Астана.

31. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік инспекциясы, Қызылорда қаласы.
32. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік инспекциясы, Алматы қаласы.
33. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалану реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы, Семей қаласы.
34. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік инспекциясы, Астана қаласы.
35. Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік инспекциясы, Қарағанды қаласы.
36. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы, Қостанай қаласы.
37. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары Комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік инспекциясы, Атырау қаласы.
38. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Шу-Талас бассейндік инспекциясы, Тараз қаласы.
39. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Қызылорда қаласы.
40. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Қапшағай қаласы.
41. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Өскемен қаласы.
42. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Атырау қаласы.
43. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Астана қаласы.

44. Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Костанай.
45. Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Тараз.
46. Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, город Караганда.".

44. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Қостанай қаласы.
45. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Тараз қаласы.
46. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы, Қарағанды қаласы.