О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "Об утверждении Единого государственного плана действий по переходу на новую модель уголовного закона и уголовного судопроизводства, усовершенствованные законодательство об административных правонарушениях и систему исполнения уголовных наказаний"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 291
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан «Об утверждении Единого государственного плана действий по переходу на новую модель уголовного закона и уголовного судопроизводства, усовершенствованные законодательство об административных правонарушениях и систему исполнения уголовных наказаний».
Премьер-Министр
Республики Кaзaхcтaн                  С. Ахметов
Об утверждении Единого государственного плана действий
по переходу на новую модель уголовного закона и уголовного
судопроизводства, усовершенствованные законодательство
об административных правонарушениях и систему исполнения
уголовных наказаний
1. Утвердить прилагаемый Единый государственный план действий по переходу на новую модель уголовного закона и уголовного судопроизводства, усовершенствованные законодательство об административных правонарушениях и систему исполнения уголовных наказаний (далее - Единый государственный план).
2. Государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, центральным и местным исполнительным органам, другим государственным органам обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Единого государственного плана.
3. Правительству Республики Казахстан до 20 января 2015 года представить в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о реализации Единого государственного плана.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от « » 2014 года №
Единый государственный план действий по переходу на новую
модель уголовного закона и уголовного судопроизводства,
усовершенствованные законодательство об административных
правонарушениях и систему исполнения уголовных наказаний
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
Нормативно-правовое обеспечение
1
Утвердить перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации нового УК
Распоряжение Премьер-Министра  Республики Казахстан
ГП
июль
2014 года
2
Утвердить перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации нового УПК
Распоряжение Премьер-Министра  Республики Казахстан
ГП
июль
2014 года
3
Утвердить перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации нового УИК
Распоряжение Премьер-Министра  Республики Казахстан
МВД
июль
2014 года
4
Утвердить перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации нового КоАП
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан
МЮ
июль
2014 года
5
Регламентировать порядок возмещения вреда, причиненного в результате незаконных действий органа, ведущего уголовный процесс
Постановление Правительства Республики Казахстан
ГП, АБЭКП, МФ, МВД, МЧС, МЭБП, МЮ
сентябрь
2014 года
6
Регламентировать порядок изъятия, учета, хранения, передачи и уничтожения вещественных доказательств, изъятых документов, денежных средств в национальной и иностранной валюте, наркотических средств, психотропных веществ по уголовным делам судом, органами прокуратуры, уголовного преследования и судебной экспертизы
Постановление Правительства Республики Казахстан
ГП, ВС, КНБ, АБЭКП, МВД, МЧС, МО, МФ, МЭБП, МЮ
сентябрь
2014 года
7
Регламентировать порядок исчисления сумм, израсходованных в связи с розыском подозреваемого, обвиняемого и подсудимого, скрывшегося от следствия или суда
Постановление Правительства Республики Казахстан
АБЭКП, ВС, ГП, КНБ, СОП, МВД, МЧС, МФ, МО, МЭБП, МЮ
сентябрь
2014 года
8
Переработать нормативные правовые акты, регламентирующие порядок применения залога
Постановление Правительства Республики Казахстан
ГП, ВС, КНБ, АБЭКП, МВД
сентябрь
2014 года
9
Регламентировать порядок уведомления посольств, консульств или иных представительств иностранных государств о задержании иностранных граждан
Совместный приказ
ГП, МИД
сентябрь
2014 года
10
Переработать порядок применения домашнего ареста
Совместный приказ
ГП, КНБ, АБЭКП, МВД
сентябрь
2014 года
11
Регламентировать порядок применения технических средств фиксации хода и результатов следственных действий
Приказ ГП
ГП, ВС, КНБ, СОП, АБЭКП, МВД, МО, МЧС,МФ
сентябрь
2014 года
12
Разработать порядок приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях
Приказ ГП
ГП, ВС, КНБ, МВД, АБЭКП, СОП, МО, МЧС, МФ
сентябрь
2014 года
13
Переработать нормативные правовые акты в области правовой статистики и ведения специальных учетов
Приказы ГП
ГП, ВС, КНБ, МВД, АБЭКП, СОП, МО, МЧС, МЮ, МФ
сентябрь
2014 года
14
Переработать нормативные правовые акты, регламентирующие организацию и тактику проведения оперативно-розыскных мероприятий в связи с введением института негласных следственных действий
Приказы
ГП, КНБ, АБЭКП, СОП, МВД, МО, МФ
сентябрь
2014 года
15
Переработать нормативные правовые акты по вопросам уголовно-исполнительной деятельности
Нормативные правовые акты
МВД
сентябрь
2014 года
16
Провести мониторинг нормативных постановлений ВС в связи с принятием новых редакций УК, УПК, УИК и КоАП
Нормативные постановления
ВС, ГП
сентябрь
2014 года
17
Разработать проект Закона Республики Казахстан по вопросам создания и функционирования Фонда компенсации потерпевшим
Проект Закона Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан
декабрь
2014 года
Информационно-пропагандистские мероприятия
18
Провести широкую информационную и праворазъяснительную работу в республиканских и местных средствах массовой информации (в том числе на интернет-ресурсах) по основным новеллам новых УК, УПК, УИК и КоАП
Пресс-конференции, брифинги, выступления
ГП, ВС, АБЭКП, МВД, МЮ, МФ, МЧС, АСИ
2 полугодие 2014 года
19
Провести праворазъяснительную работу с привлечением общественности, представителей заинтересованных органов, правоохранительных органов, судов и неправительственных организаций по основным новеллам новых УК УПК УИК и КоАП
Семинар-совещания, круглые столы, конференции
ГП, МВД, МЮ, ВС, местные исполнительные органы
2 полугодие 2014 года
20
Провести разъяснительную работу в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества и исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы по основным новеллам новых УИК, а также УК, УПК, и КоАП в части затрагивающих права лиц, содержащихся под стражей и осужденных
Занятия
МВД, КНБ, ГП, МЮ
2 полугодие 2014 года
Учебно-методические мероприятия
21
Разработать программы и графики проведения массового переобучения практических сотрудников правоохранительных и специальных органов, судов и профессорско-преподавательского состава ведомственных высших учебных заведений
Программы и графики переподготовки
ГП, ВС, КНБ, АБЭКП, МВД, МЧС, МФ, МОН
август
2014 года
22
Разработать программу массового переобучения и учебно-методическую документацию ведомственных учебных заведений, а также учебных центров областных и приравненных к ним судов
Программы переобучения
ГП, ВС, МВД, АБЭКП, МОН
август
2014 года
23
Разработать комментарии к новым УК, УПК, УИК и КоАП и разъяснения по их нововведениям
Комментарии и разъяснения
ГП, ВС, МОН, МВД КНБ, заинтересованные государственные органы
октябрь
2014 года
24
Подготовить учебные уголовные дела по категориям уголовных правонарушений и методические пособия по их ведению
Учебно-
методические пособия
ГП, МВД, КНБ, АБЭКП, МФ, МЧС, МО
октябрь
2014 года
25
Разработать образцы процессуальных документов и методические пособия по их оформлению
Учебно-
методические пособия
ГП, МВД, КНБ, АБЭКП, МФ, МЧС, МО
октябрь
2014 года
26
Выработать и направить в местные и другие суды рекомендации по разъяснению и применению новелл УК, УПК, УИК и КоАП, направленные, в том числе, на обеспечение неотвратимости ответственности за правонарушения при применении нового законодательства
Рекомендации
ВС
октябрь
2014 года
27
Провести на базе информационных систем Комитета по правовой статистике и специальным учетам ГП обучение по ведению Единого реестра досудебных расследований
Обучающие семинары
ГП
2 полугодие 2014 года
28
Провести массовое переобучение практических сотрудников правоохранительных и специальных органов, судов, а также профессорско-преподавательского состава ведомственных высших учебных заведений
Переобучающие мероприятия
ГП, ВС, МВД, КНБ, АБЭКП, АДГС, МФ, МОН
2 полугодие 2014 года
Материально-финансовое обеспечение
29
Провести комплексный анализ новых УК, УПК и УИК на предмет необходимости введения дополнительных штатных единиц следователей и дознавателей, прокуроров, следственных судей, сотрудников уголовно-исполнительной системы, путем увеличения лимитов штатной численности органов, осуществляющих досудебное расследование
Информация в АП
ГП, МВД, КНБ, АБЭКП, СОП, ВС, МЧС, МО, МФ
май 2014 года
30
Проработать вопросы организации содержания лиц, осужденных к аресту за совершение уголовных проступков
Информация в АП
МВД, МО
май 2014 года
31
Проработать вопросы материально-технического обеспечения специальных приемников, предназначенных для содержания лиц, осужденных к аресту
Информация в АП
МВД, МЭБП
июнь
2014 года
32
Проработать вопросы создания автоматизированной информационной системы «Следователь» МВД
Информация в КПМ
МВД, МЭБП, АСИ
сентябрь 2014 года
33
Провести анализ нормативов нагрузки на суды общей и уголовной юрисдикции, специализированные административные суды в связи с переводом ряда административных правонарушений в уголовные проступки
Информация в АП
ВС, ГП, МЭБП
сентябрь 2014 года
34
Разработка инвестиционного предложения для внедрения в практику служб пробации электронных средств слежения за условно осужденными
Инвестиционное предложение
МВД
сентябрь 2014 года
35
Разработка инвестиционного предложения для внедрения в практику органов внутренних дел электронных средств слежения за освобожденными условно-досрочно и за лицами, которым судом установлен административный надзор
Инвестиционное предложение
МВД
сентябрь 2014 года
36
Принять меры по переоснащению ведомственных высших учебных заведений современными средствами обучения, специальным оборудованием и учебно-методической литературой
Информация в АП
ГП, МВД, КНБ, АБЭКП, МЧС, МО
ноябрь 2014 года
37
Принять меры по обеспечению судов, правоохранительных и специальных государственных органов, органов досудебного расследования МО, подведомственных им организаций и учебных заведений, выпущенными в установленном порядке печатными экземплярами новых УК, УПК, УИК и КоАП
Информация в АП
ВС, ГП, КНБ, АБЭКП, МВД, МЧС, МФ, МО
декабрь 2014 года
38
Проработать вопросы создания Единого реестра досудебных расследований
Информация в АП
ГП, КНБ, МВД, АБЭКП, СОП, МЧС, МО, МФ
до 1 января 2015 года
39
Проработать вопросы по материально-техническому обеспечению следственных судей
Информация в АП
ВС, МЭБП
до 1 января 2015 года
40
Проработать вопросы по материально-техническому обеспечению процессуальных прокуроров
Информация в АП
ГП, МЭБП
до 1 января 2015 года
41
Проработать вопросы по материально-технического обеспечению следственных подразделений и органов дознания
Информация в АП
МВД, КНБ, АБЭКП, ГП, МЧС, МО, МФ, МЭБП
до 1 января 2015 года
42
Проработать вопросы по материально-технического обеспечению подразделений,  осуществляющих проведение негласных следственных действий на канатах телекоммуникаций
Информация в АП
КНБ, ГП, МЭБП
до 1 января 2015 года
Примечание:

"Қылмыстық заңның және қылмыстық сот өндірісінің жаңа моделіне, жетілдірілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға және қылмыстық жазаларды атқару жүйесіне көшу жөніндегі бірыңғай мемлекеттік іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 291 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қылмыстық заңның және қылмыстық сот өндірісінің жаңа моделіне, жетілдірілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға және қылмыстық жазаларды атқару жүйесіне көшу жөніндегі бірыңғай мемлекеттік іс-қимыл жоспарын бекіту туралы» Казахстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            С. Ахметов
Қылмыстық заңның және қылмыстық сот өндірісінің жаңа моделіне,
жетілдірілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға және
қылмыстық жазаларды атқару жүйесіне көшу жөніндегі бірыңғай
мемлекеттік іс-қимыл жоспарын бекіту туралы
1. Қоса беріліп отырған Қылмыстық заңның және қылмыстық сот өндірісінің жаңа моделіне, жетілдірілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға және қылмыстық жазаларды атқару жүйесіне көшу жөніндегі бірыңғай мемлекеттік іс-қимыл жоспары (бұдан әрі — Бірыңғай мемлекеттік жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар, орталық және жергілікті атқарушы органдар, басқа да мемлекеттік органдар Бірыңғай мемлекеттік жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2015 жылғы 20 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Бірыңғай мемлекеттік жоспардың іске асырылуы туралы ақпарат берсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы
№ өкімімен
бекітілген
Қылмыстық заңның және қылмыстық сот өндірісінің жаңа
моделіне,жетілдірілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы
заңнамаға және қылмыстық жазаларды атқару жүйесіне көшу
жөніндегі бірыңғай мемлекеттік іс-қимыл жоспары
Р/с №
Іс-шаралар атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
Нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
1
Жаңа ҚК іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесін бекіту
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
БП
2014 жылғы шілде
2
Жаңа ҚІЖК іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесін бекіту
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
БП
2014 жылғы шілде
3
Жаңа ҚАК іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесін бекіту
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
ІІМ
2014 жылғы шілде
4
Жаңа ӘҚБК іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесін бекіту
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
Әділетмині
2014 жылғы шілде
5
Қылмыстық процесті жүргізуші органның заңсыз әрекеттері нәтижесінде келтірілген залалды өтеу тәртібін регламенттеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП, ЭСЖКА, Қаржымині, ІІМ, ТЖМ, ЭБЖМ, Әділетмині
2014 жылғы қыркүйек
6
Соттың, прокуратура, қылмыстық қудалау және сот сараптамасы органдарының қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелерді, алып қойған құжаттарды, ұлттық және шетелдік валютадағы ақша қаражатын, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды алып қою, есепке алу, сақтау және жою тәртібі регламенттеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА, ІІМ, ТЖМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ЭБЖМ, Әділетмині
2014 жылғы қыркүйек
7
Тергеуден немесе соттан жасырынып жүрген күдіктіні, айыпталушыны және сотталушыны іздестіруге байланысты жұмсалған сомаларды есептеу тәртібін регламенттеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭСЖКА, ЖС, БП, ҰҚҚ, ПКҚ, ІІМ, ТЖМ, Қаржымині, Қорғанысмин і, ЭБЖМ, Әділетмині
2014 жылғы қыркүйек
8
Кепілді қолдану тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді қайта өңдеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА, ІІМ
2014 жылғы қыркүйек
9
Шетелдік азаматтың ұсталғаны туралы елшіліктерге, консулдықтарға немесе шетелдік мемлекеттердің өзге де өкілдіктеріне хабарлау тәртібін регламенттеу
Бірлескен бұйрық
БП, СІМ
2014 жылғы қыркүйек
10
Үй қамауына алуды қолдану тәртібін қайта өңдеу
Бірлескен бұйрық
БП, ҰҚК, ЭСЖКА, ІІМ,
2014 жылғы қыркүйек
11
Тергеу амалдарының барысы мен нәтижелерін тіркеудің техникалық құралдарын қолдану тәртібін регламенттеу
БП бұйрығы
БП, ЖС, ҰҚК, ПКҚ, ЭСЖКА, ІІМ, Қорғанысмині, ТЖМ, Қаржымині
2014 жылғы қыркүйек
12
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарламаларды қабылдау және тіркеу тәртібін әзірлеу
БП бұйрығы
БП, ЖС, ҰҚК, ІІМ, ЭСЖКА, ПКҚ Қорғанысмині, ТЖМ, Қаржымині
2014 жылғы қыркүйек
13
Құқықтық статистика және арнайы есепке алуды жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық актілерді қайта өңдеу
БП бұйрығы
БП, ЖС, ҰҚК, ІІМ, ЭСЖКА, ПКҚ, Қорғанысмині, ТЖМ, Әділетмині, Қаржымині
2014 жылғы қыркүйек
14
Жасырын тергеу әрекеттері институтын енгізуге байланысты жедел-іздестіру іс-шараларын ұйымдастыруды және оның тактикасын регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді қайта өңдеу
Бұйрықтар
БП, ҰҚК, ЭСЖКА, ПКҚ, ІІМ, Қорғанысмині, Қаржымині
2014 жылғы қыркүйек
15
Қылмыстық-атқару қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді қайта өңдеу
Нормативтік құқықтық актілер
ІІМ
2014 жылғы қыркүйек
16
Жаңа редакциядағы ҚК, ҚІЖК, ҚАК және ӘҚБК қабылдауға байланысты ЖС нормативтік қаулыларына мониторинг жүргізу
Нормативтік қаулылар
ЖС, БП
2014 жылғы қыркүйек
17
Жәбірленушілерге өтемақы төлеу қорын құру және оның жұмыс істеуі мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қазақстан Республикасының Үкіметі
2014 жылғы желтоқсан
Ақпараттық-насихаттау іс-шаралары
18
Жаңа ҚК, ҚІЖК, ҚАК және ӘҚБК негізгі новеллалары бойынша республикалық, және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында (оның ішінде интернет-ресурстары) кең ақпараттық және құқықтық түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Баспасөз-конференциялары,
брифингтер, баяндамалар
БП, ЖС, ЭСЖКА, ІІМ, Әділетмині, Қаржымині, ТЖМ, БАА
2014 жылдың 2-жартыжылдығы
19
Жаңа ҚК, ҚІЖК, ҚАК және ӘҚБК негізгі новеллалары бойынша жұртшылықты, мүдделі органдардың, құқық қорғау органдарының, соттардың және үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерін тарта отырып, құқық түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Семинар-кеңестер, дөңгелек үстелдер, конференциялар
БП, ІІМ, Әділетмині, ЖС, жергілікті атқарушы органдар
2014 жылдың 2-жартыжылдығы
20
Жаңа ҚІЖК, сондай-ақ ҚК, ҚАК және ӘҚБК негізгі новеллалары бойынша адамның және сотталғандардың құқықтарын қорғайтын бөлігінде, қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнайы мекемелерде және қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Сабақтар
ІІМ, ҰҚК, БП, Әділетмині
2014 жылдың 2-жартыжылдығы
Оқу-әдістемелік іс-шаралар
21
Құқық, қорғау және арнайы органдардың, соттардың қызметкерлерін және ведомстволық жоғары оқу орындарының профессор-оқытушылар құрамын жаппай қайта оқытуды өткізу бағдарламалары мен кестелерін әзірлеу
Қайта даярлау бағдарламалары мен кестесі
БП, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА, ІІМ, ТЖМ, Қаржымині, БҒМ
2014 жылғы тамыз
22
Ведомстволық оқу орындарының, сондай-ақ облыстық және оларға теңестірілген соттардың оқу орталықтарының жаппай қайта оқыту бағдарламасын және оқу-әдістемелік құжаттамасын әзірлеу
Қайта оқыту бағдарламалары
БП, ЖС, ІІМ, ЭСЖКА, БҒМ
2014 жылғы тамыз
23
Жаңа ҚК, ҚІЖК, ҚАК және ӘҚБК түсіндірулер және оларды жаңадан енгізу жөнінде түсініктер әзірлеу
Түсіндірулер және түсініктер
БП, ЖС, БҒМ, ІІМ, ҰҚК, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы 1 қазанға дейін
24
Қылмыстық құқық бұзушылықтардың санаттары бойынша қылмыстық істер оқуларын және оларды енгізу жөніндегі әдістемелік құралдарды дайындау
Оқу-әдістемелік көмекші құралдар
БП, ІІМ, ҰҚК, ЭСЖКА, Қаржымині, ТЖМ, Қорғанысмині
2014 жылғы қазан
25
Іс жүргізу құжаттарының және оларды ресімдеу жөніндегі әдістемелік құралдары үлгілерін әзірлеу
Оқу-әдістемелік көмекші құралдар
БП,ІІМ, ҰҚК, ЭСЖКА, Қаржымині, ТЖМ, Қорғанысмині
2014 жылғы қазан
26
ҚК, ҚІЖК, ҚАК және ӘҚБК новеллаларын түсіндіру және қолдану жөніндегі, оның ішінде жаңа заңнамаларды қолданған кезде құқық бұзғаны үшін жауапкершіліктен бұлтартпауды қамтамасыз етуге бағытталған ұсынымдар әзірлеу және оларды жергілікті және басқа да соттарға жіберу
Ұсынымдар
ЖС
2014 жылғы қазан
27
БП-ның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық жүйесінің базасында сотқа дейінгі тергеулердің бірыңғай тізілімін енгізу бойынша оқуларды өткізу
Оқыту семинарлары
БП
2014 жылдың 2-жартыжылдығы
28
Құқық қорғау және арнайы органдардың, соттардың практикалық қызметкерлерін, сондай-ақ ведомстволық жоғары оқу орындарының профессор-оқытушылар құрамын жаппай қайта оқыту іс-шараларын ұйымдастыру
Қайта оқыту іс-шаралары
БП, ЖС, ІІM, ҰҚК,ЭСЖКА, МҚА, Қаржымині, БҒМ
2014 жылдың 2-жартыжылдығы
Материалдық-қаржылай қамтамасыз ету
29
Жаңа ҚК, ҚІЖК және ҚАК тергеушілер мен анықтаушылардың, прокурорлардың, тергеу судьяларының, қылмыстық атқару жүйесі қызметкерлерінің қосымша штат санын енгізу қажеттілігі мәніне сот алдындағы тергеуді жүзеге асыратын органдардың штат саны лимиттерін ұлғайту кешенді талдау жүргізу
ПӘ-ге ақпарат
БП, ІІМ, ҰҚК, ЭСЖКА,  ПКҚ,ЖС,ТЖМ,Қаржымині, Қорғанысмині
2014 жылғы мамыр
30
Қылмыстық теріс қылықтар жасағаны үшін қамауға алуға сотталған адамдарды ұстауды ұйымдастыру мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ІIM, Қорғанысмині
2014 жылғы мамыр
31
Қамауға алуға сотталған адамдарды ұстауға арналған арнайы қабылдау үй-жайларын материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ІІМ, ЭБЖМ
2014 жылғы маусым
32
ІІМ-нің «Тергеуші» автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру мәселесін пысықтау
ПМК-ге ақпарат
ІІМ, ЭБЖМ, БАА
2014 жылғы қыркүйек
33
Бірқатар әкімшілік құқық бұзушылықтардың қылмыстық теріс қылықтарға көшуіне байланысты жалпы және қылмыстық юрисдикциядағы соттардың, мамандандырылған әкімшілік соттардың нормативтік жүктемелерін талдауды жүргізу
ПӘ-гe ақпарат
ЖС, БП, ЭБЖМ
2014 жылғы қыркүйек
34
Шартты түрде сотталғандарды қадағалаудың электронды құралдарын сынау қызметін практикаға енгізу үшін инвестициялық ұсыныс әзірлеу
Инвестициялық ұсыныс
ІІМ
2014 жылғы қыркүйек
35
Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылғандарды және сот әкімшілік қадағалау белгілеген адамдарды қадағалаудың электронды құралдарын ішкі істер органдарының практикасына енгізу үшін инвестициялық ұсыныс әзірлеу
Инвестициялық ұсыныс
ІІМ
2014 жылғы қыркүйек
36
Ведомстволық жоғары оқу орындарын заманауи оқу құралдарымен, арнайы жабдықтармен және оқу-әдістемелік әдебиеттермен қайта жарақтандыру бойынша шаралар қабылдау
ПӘ-ге ақпарат
БП, ПМ, ҰҚК, ЭСЖКА, ТЖМ, Қорғанысмині
2014 жылғы қараша
37
Соттарды, құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдарды, Қорғанысминінің сотқа дейінгі тергеу органдарының, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарын және оқу орындарын белгіленген тәртіппен шығарылған жаңа ҚК, ҚІЖК, ҚАК және ӘҚБК басылым даналарымен қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау
ПӘ-ге ақпарат
ЖС, БП, ІІМ, ҰҚК, ЭСЖКА, ТЖМ, Қаржымині, Қорғанысмині
2014 жылғы желтоқсан
38
Сотқа, дейінгі тергеудің бірыңғай тізілімін құру мәселесін пысықтау
ПӘ-гe ақпарат
БП ҰҚҚ, ІІМ, ЭСЖКА, ПКҚ, ТЖМ, Қаржымині, Қорғанысмині
2015 жылғы
1 қаңтарға дейін
39
Тергеу судьяларын материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі мәселелерді пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ЖС, ЭБЖМ
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін
40
Іс жүргізуші прокурорларды материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі мәселелерді пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
БП, ЭБЖМ
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін
41
Тергеу бөлімшелері мен анықтау органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз жөніндегі мәселелерді пысықтау
ПӘ-гe ақпарат
ІІМ, ҰҚК ЭСЖКА, БП, ТЖМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ЭБЖМ
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін
42
Телекоммуникация арналарында жасырын тергеу әрекеттерін жүргізуді жүзеге асыратын бөлімшелерді материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі мәселелерді пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ҰҚК, БП, ЭБЖМ
2015 жылға 1 қаңтарға дейін
Ескертпе:

Реализация мероприятий, указанных в пунктах 18, 19, 20, 23, 27, 28, 36, 39, 40, 41 и 42, будет осуществляться в пределах средств, предусмотренных в республиканском и местном бюджетах для обеспечения деятельности соответствующих государственных органов.
расшифровка аббревиатур:
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АП - Администрация Президента Республики Казахстан
АСИ - Агентство Республики Казахстан по связи и информации
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
СОП - Служба охраны Президента Республики Казахстан
УК - Уголовный кодекс Республики Казахстан
УПК - Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
УИК - Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан
КоАП - Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
УИС - уголовно-исполнительная система Министерство внутренних дел Республики Казахстан

18, 19, 20, 23, 27, 28, 36, 39, 40, 41 және 42-тармақтарда көзделген іс-шараларды іске асыру республикалық және жергілікті бюджеттерде тиісті мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз ету үшін көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылатын болады.
аббервиатуралардың толық жазылуы:
ЭСЖКА        -  Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі(қаржы полициясы)
МҚА          -  Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
істер агенттігі
ПӘ           -  Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
БАА          -  Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат
агенттігі
ЖС           -  Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
БП           -  Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰҚК          -  Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
ІІМ          -  Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
СІМ          -  Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Қорғанысмині -  Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
БҒМ          -  Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
Қаржымині    -  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ТЖМ          -  Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ЭБЖМ         -  Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Әділетмині   -  Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ПКҚ          -  Қазақстан Республикасы Президентінің күзет
комитеті
ҚК           -  Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексі
ҚІЖК         -  Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу
кодексі
ҚАК          -  Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексі
ӘҚБК         -  Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексі
ҚАЖ          -  Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
қылмыстық-атқару жүйесі