Об установлении пределов пограничной полосы, карантинной полосы и пограничной зоны и утверждении перечня приграничных территорий, входящих в пограничную зону, где исключаются или приостанавливаются действия отдельных режимных ограничений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 356.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 31.07.2015 № 600 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 120 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, пунктом 6 статьи 39 и подпунктами 4) и 13) статьи 55 Закона Республики Казахстан от 16 января 2013 года "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 31.07.2015 № 600 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить пределы:
1) пограничной полосы, примыкающей к Государственной границе:
с Китайской Народной Республикой – шириной две тысячи метров;
с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой, Республикой Узбекистан и Туркменистаном – шириной сто метров;
на указанных участках, где Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан непосредственно вдоль Государственной границы оборудован рубеж инженерных сооружений и заграждений, – до границ указанного рубежа;
2) карантинной полосы, в пределах пограничной полосы, шириной до пятидесяти метров, но не менее тридцати метров;
3) пограничной зоны:
с Китайской Народной Республикой – в пределах территории административно-территориальных единиц Республики Казахстан (районов), непосредственно примыкающих к пограничной полосе;
с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой, Республикой Узбекистан и Туркменистаном – в пределах двадцати пяти километров территории административно-территориальных единиц Республики Казахстан, непосредственно примыкающих к пограничной полосе;
по побережью Каспийского моря – в пределах двадцати пяти километров территории, примыкающей к береговой отмели.
1-1. Утвердить прилагаемый перечень приграничных территорий, входящих в пограничную зону, где исключаются или приостанавливаются действия отдельных режимных ограничений.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.07.2015 № 600 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Шекаралық белдеудің, карантиндік белдеудің және шекаралық аймақтың шектерін белгілеу және жекелеген режимдік шектеулердің қолданысы алып тасталатын немесе тоқтатыла тұратын шекаралық аймаққа кіретін шекара маңы аумақтарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 356 қаулысы.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.07.2015 № 600 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2003 жылғы 20 маусымдағы "Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 120-бабына, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-бабының 6-тармағына және 55-бабының 4) және 13) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.07.2015 № 600 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мынадай:
1) Мемлекеттік шекараға шектесіп жатқан:
Қытай Халық Республикасымен - ені екі мың метр;
Ресей Федерациясымен, Қырғыз Республикасымен, Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен - ені жүз метр;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі тікелей Мемлекеттік шекараның бойында инженерлік құрылыстар мен бөгеуіштердің шебін жабдықтаған көрсетілген учаскелерде көрсетілген шептің шекарасына дейінгі шекаралық белдеудің;
2) ені елу метрге дейін, бірақ отыз метрден кем емес шекаралық белдеу шегіндегі карантиндік белдеудің;
3) мынадай:
Қытай Халық Республикасымен - шекаралық белдеуге тікелей шектесіп жатқан Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктерінің (аудандары) аумақтары шегіндегі;
Ресей Федерациясымен, Қырғыз Республикасымен, Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен - шекаралық белдеуге тікелей шектесіп жатқан Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері аумағының жиырма бес километр шегіндегі;
Каспий теңізінің жағалауы бойынша - жағалаудың құмды қайраңына тікелей шектесіп жатқан аумағының жиырма бес километр шегіндегі шекаралық аймақтың шектері белгіленсін.
1-1. Қоса беріліп отырған жекелеген режимдік шектеулердің қолданысы алып тасталатын немесе тоқтатыла тұратын шекаралық аймаққа кіретін шекара маңы аумақтарының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.07.2015 № 600 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2. Признать утратившими силу:
1) постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июня 1993 года № 552 "О мерах по обеспечению выполнения Закона Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., № 25, ст. 306);
2) пункты 1, 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2005 года № 771 "О некоторых вопросах обеспечения охраны и защиты Государственной границы Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 31, ст. 409);
3) пункт 3 изменений, которые вносятся в решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 мая 1996 года № 609 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 28, ст. 190).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2014 года № 356
Перечень
приграничных территорий, входящих в пограничную зону,
где исключаются или приостанавливаются действия отдельных
режимных ограничений
Сноска. Постановление дополнено Перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.07.2015 № 600 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.11.2017 № 692 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.02.2021 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Область
Район
Туристский объект
Расстояние от границы в глубину территории Республики Казахстан
Исключение или приостановление действия отдельных режимных ограничений
1
2
3
4
5
6
1
Актюбинская
Айтекебийский (граница с Российской Федерацией)
Грот
24 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Мартукский (граница с Российской Федерацией)
лесной заповедник село Шевченко
17 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Хобдинский (граница с Российской Федерацией)
мемориальный комплекс Кобыланды батыр
15 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Леса вблизи села Кокуй
3 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Шалкарский (граница с Узбекистаном)
Кырган кудык
10 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
2
Алматинская
Карасайский (граница с Кыргызской Республикой)
Большое Алматинское озеро
7 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
перевал Озерный
21 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
перевал Джусалы кезень
10 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
перевал Проходной
15 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
пик Нурсултан
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
пик Советов
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
вершина Турист
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
вершина Кумбель
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
пик Абая
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Саркандский
ГНПП "Жонгар-Алатау"
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Уйгурский
ГНПП "Чарын"
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
село Дардамты
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
реликтовая ясеневая роща
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Деревянное озеро
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Райымбекский (граница с Кыргызской Республикой)
озеро Каинды

2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі
шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің
1993 жылғы 30 маусымдағы № 552 қаулысы (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, 1993 ж., № 25, 306-құжат);
2) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын күзету мен қорғауды қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі № 771 қаулысының
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 31, 409-құжат) 1,
4-тармақтары;
3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгертулер енгізу және күші жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 17 мамырдағы № 609 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне енгізілетін өзгертулердің (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 28, 190-құжат) 3-тармағы.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 16 сәуірдегі
№ 356 қаулысымен
бекітілген
Жекелеген режимдік шектеулердің қолданысы алып тасталатын немесе тоқтатыла тұратын шекаралық аймаққа кіретін шекара маңы аумақтарының тізбесі
Ескерту. Тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 31.07.2015 № 600 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – 01.11.2017 № 692 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.02.2021 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с №
Облыс
Аудан
Туристік объект
Шекарадан Қазақстан Республикасының ішіне дейінгі қашықтық
Жекелеген режимдік шектеулердің қолданысын алып тастау немесе тоқтата тұру
1
2
3
4
5
6
1
Ақтөбе
Әйтеке би
(Ресей Федерациясымен шекара)
Үңгір
24 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Мәртөк (Ресей Федерациясымен шекара)
орман қорығы
Шевченко ауылы
17 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Қобда (Ресей Федерациясымен шекара)
Қобыланды батыр мемориалды кешені
15 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Көкүй ауылы маңындағы ормандар
3 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Шалқар (Өзбекстанмен шекара)
Қырған құдық
10 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
2
Алматы
Қарасай (Қырғыз Республикасымен шекара)
Үлкен Алматы көлі
7 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Озерный асуы
21 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Жусалы кезең асуы
10 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Проходной асуы
15 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Нұрсұлтан шыңы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Советтер шыңы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Турист шыңы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Құмбел шыңы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Абай шыңы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Сарқант ауданы
"Жоңғар Алатауы" МҰТП
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Ұйғыр ауданы
"Шарын" МҰТП
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Дардамты ауылы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
жұрнақты шетен тоғай
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Деревянное көлі
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Райымбек (Қырғыз Республикасымен шекара)
Қайыңды көлі

1,5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
река Туюк Кокпак
2 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
озеро Каракол
3 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
озеро Аккол
5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Талгарский (граница с Кыргызской Республикой)
горнолыжный курорт Чимбулак
25 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
перевал Талгарский
20 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
перевал Озерный
21 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
ледник Туюк су
5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Саркандский
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Уйгурский
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Панфиловский
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Алакольский
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Кербулакский
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Пик Туюк су
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
3
Атырауская
Курмангазинский (граница с Российской Федерацией)
природно-рекреационная зона "Утеринский"
(2 гектара участка)
10 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Утеры-Иголкинский банк
24 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
город Атырау
Государственный природный резерват
20 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
4
Восточно-Казахстанская
Город Риддер (граница с Российской Федерацией)
Ивановский хребет (включая подножье хребта села Поперечное)
17 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
река Становая Уба
17 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
река Черная Уба
6 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
река Белая Уба
6 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Зайсанский (граница с Китайской Народной Республикой)
Чиликтинская впадина (хребты Саур, Манрак)
8 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
петроглифы Окей
5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
петроглифы Тебегень
5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
петроглифы в урочище Чаган-Обо
5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Курчумский (граница с Китайской Народной Республикой)
каньон Киин-Кериш
18-25 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
водопад Коккольский
5 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
петроглифы Мойнак
10 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
каньон Ашутас
18 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
озеро Маркаколь
18 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
хребет Южный Алтай
2 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
мыс Шекельмес
10 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Тарбагатайский (граница с Китайской Народной Республикой)
Природный памятник "Пылающие Адыры"
10 км
Исключается действие пограничного режима в части въезда иностранцев и лиц без гражданства на данную территорию по пропускам на въезд в пограничную зону, выдаваемым Министерством внутренних дел Республики Казахстан
Город Риддер (граница с Российской Федерацией)
Западно-Алтайский государственный заповедник

1,5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Тұйық Көкпақ өзені
2 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Қаракөл көлі
3 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Ақкөл көлі
5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Талғар (Қырғыз Республикасымен шекара)
Шымбұлақ тау шаңғысы кешені
25 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Талғар асуы
20 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Озерный асуы
21 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Тұйық су мұздығы
5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Сарқант
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Ұйғыр
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Панфилов
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Алакөл
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Кербұлақ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Тұйық су шыңы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
3
Атырау
Кұрманғазы (Ресей Федерациясымен шекара)
"Утеринский" табиғи-рекреациялық аймағы (учаскесі 2 гектар)
10 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Утеры-Иголкинский банк
24 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
Атырау қаласы
Мемлекеттік табиғи резерват
20 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алынып тасталады
4
Шығыс Қазақстан
Риддер
қаласы
(Ресей Федерациясымен шекара)
Ивановский жотасы
(Поперечное елді мекені жотасының баурайын қоса алғанда)
17 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Становая Оба өзені
17 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Қара Оба өзені
6 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Ақ Оба өзені
6 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Зайсан (Қытай Халық Республика
сымен шекара)
Шілікті
ойпаты
(Сауыр, Маңырақ жоталары)
8 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Өкей петроглифтері
5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Тебеген петроглифтері
5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Чаган-Обо ойпатындағы петроглифтер
5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Күршім (Қытай Халық Республикасымен шекара)
Кейін-Керіс каньоны
18-25
км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Көккөл
сарқырамасы
5 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Мойнақ петроглифтері
10 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Ашутас каньоны
18 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Марқакөл көлі
18 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Оңтүстік Алтай
жоталары
2 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Шекелмес мүйісі
10 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Тарбағатай (Қытай Халық Республика
сымен шекара)
"Жалынды адырлар" табиғи ескерткіші
10 км
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі беретін шекаралық аймаққа кіруге арналған рұқсаттамалар бойынша шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың аталған аумаққа кіруі бөлігінде шекаралық режимнің қолданысы алып тасталады
Риддер қаласы (Ресей Федерациясымен шекара)
Батыс Алтай мемлекеттік қорығы