О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 726 "Об установлении требований минимального состава экипажа судна"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 388. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 624
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 726 «Об установлении требований минимального состава экипажа судна» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 44, ст. 582) следующие изменения и дополнения:
в Требованиях минимального состава экипажа судна, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Требования распространяются на самоходные суда, подлежащие государственной регистрации в Государственном судовом реестре морских судов, бербоут-чартерном реестре и международном судовом реестре Республики Казахстан.»;
в пункте 3:
подпункты 5)7) исключить;
подпункты 8)9) изложить в следующей редакции:
«8) рядовой состав палубной команды;
9) рядовой состав машинной команды.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. При численности экипажа судна, менее указанного в свидетельстве о минимальном составе экипажа, выход судна в море не допускается, за исключением наличия одного из следующих обстоятельств:
1) смерть члена экипажа судна;
2) болезнь или травма члена экипажа судна, требующие лечения вне судна;
3) репатриация члена экипажа судна в случаях, указанных в пункте 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании»;
4) объективная невозможность члена экипажа выйти в рейс (задержание правоохранительными органами, пропажа без вести, невозвращение на судно к моменту назначенного выхода судна в рейс, утеря документов).»;
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. При отсутствии одного члена экипажа судна из числа, указанного в свидетельстве о минимальном составе экипажа, при обстоятельствах, указанных в пункте 5 настоящих Требований, капитан морского порта выдает судну свидетельство об изъятии согласно приложению 3 к настоящим Требованиям.
Для получения свидетельства об изъятии капитан судна по согласованию с судовладельцем по истечении 4 часов с момента первоначально назначенного выхода судна в рейс предоставляет капитану морского порта заявление в свободной форме с указанием:

"Кеме экипажының ең аз құрамына қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 726 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 388 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 624 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Кеме экипажының ең аз құрамына қойылатын талаптарды белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 726 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 44, 582-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кеме экипажының ең аз құрамына қойылатын талаптарда:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Талаптар Қазақстан Республикасының Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде, бербоут-чартер тізілімінде және халықаралық кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын өздігінен жүретін кемелерге қолданылады.»;
3-тармақта:
5)7) тармақшалар алынып тасталсын;
8)9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«8) палубалық команданың қатардағы құрамы;
9) машиналық команданың қатардағы құрамы.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Кеме экипажының саны кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікте көрсетілгеннен кем болған кезде, мынадай мән-жайлардың бірінің болуын қоспағанда, кеменің теңізге шығуына жол берілмейді:
1) кеме экипажы мүшесінің қайтыс болуы;
2) кеме экипажы мүшесінің кемеден тыс емдеуді талап ететін ауруы немесе жарақаты;
3) «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 1-тармағында көрсетілген жағдайларда кеме экипажы мүшесінің репатриациясы;
4) экипаж мүшесінің рейске шығуға объективті мүмкіндігінің болмауы (құқық қорғау органдарының ұстауы, хабар-ошарсыз жоғалып кетуі, кеменің рейске тағайындалған шығу уақытына қарай кемеге оралмауы, құжаттарды жоғалтуы).»;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікте көрсетілгендердің қатарынан кеме экипажының бір мүшесі болмаған кезде осы Талаптардың 5-тармағында көрсетілген мән-жайлар кезінде теңіз портының капитаны кемеге осы Талаптарға 3-қосымшаға сәйкес ерекше жағдай туралы куәлік береді.
Ерекше жағдай туралы куәлікті алу үшін кеме капитаны кеменің рейске алғашқы тағайындалған шығу сәтінен кейін 4 сағат еткен соң кеме иесімен келісу бойынша теңіз портының капитанына мыналарды көрсетіп, еркін нысанда өтініш береді: