Об утверждении Комплексного плана мероприятий по развитию переработки сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на 2014 - 2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2014 года № 417
В целях развития пищевой и перерабатывающей промышленности Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мероприятий по развитию переработки сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на 2014 – 2015 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Комплексного плана;
2) по итогам полугодия и года, к 15 июля и 15 января, представлять информацию о ходе реализации Комплексного плана в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить представление сводной информации о ходе выполнения Комплексного плана в Правительство Республики Казахстан ежегодно к 1 августа и 1 февраля.
4. Ответственность за исполнение Комплексного плана возложить:
1) в областях, городах Астане и Алматы на заместителя акима, курирующего данную отрасль;
2) в центральных исполнительных органах на заместителя первого руководителя государственного органа, курирующего данную отрасль.
5. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 декабря 2012 года № 226-р «Об утверждении плана мероприятий (дорожная карта) по поддержке и развитию переработки сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности».
6. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б.А.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2014 года № 417
Комплексный план мероприятий
по развитию переработки сельскохозяйственной
продукции и пищевой промышленности на 2014 – 2015 годы
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
(реализацию)
Сроки
предоставления
информации
Предполагаемые
расходы
(млн. тенге)
Источники
финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Меры поддержки по приоритетным направлениям
1. Переработка молока
1.
Провести технический аудит существующих предприятий по переработке молока
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
сентябрь
2014 года
Не
требуются
2.
Определить обеспеченность молокоперерабатывающих предприятий сырьем, необходимым для максимальной загрузки мощностей и производства конкурентоспособной продукции, а также потребность в строительстве новых предприятий в зоне концентрации сельхозсырья
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
декабрь
2014 года
Не
требуются
3.
Увеличить объемы глубокой переработки молока согласно приложению 1 к настоящему Плану.
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астана и Алматы
Июль,
январь
2014 – 2015
годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
4.
Обеспечить субсидирование затрат молокоперерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «КАИ» (по согласованию)
Июль,
январь
2014 – 2015
годов
5.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных молокоперерабатывающими предприятиями при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «Казагромаркетинг» (по согласованию)
Июль,
январь
2014 – 2015
годов
6.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования молокоперерабатывающим предприятиям
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль,
январь
2014 – 2015
годов
7.
Разработать и утвердить национальные стандарты на методы контроля, необходимые для выявления сухого молока и растительных жиров в молоке и молочных продуктах
Приказ МИНТ
МИНТ (созыв), АО «КАИ» (по согласованию)
декабрь
2014 года
В пределах средств, предусмотренных Государственной программой форсированного индустриально-инновационного развития
Республиканский бюджет
8.
Рассмотреть возможность пересмотра области аккредитации ОПС и ИЛ, занимающихся подтверждением соответствия молочной продукции, в части включения требований по обязательному проведению идентификации лабораторным путем
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
Июль
2014 года
Не
требуется

Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуді және тамақ өнеркәсібін дамыту жөніндегі 2014 – 2015 жылдарға арналған кешенді іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 сәуірдегі № 417 қаулысы
Қазақстан Республикасының тамақ және қайта өңдеу өнеркәсібін дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуді және тамақ өнеркәсібін дамыту жөніндегі 2014 – 2015 жылдарға арналған кешенді іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Кешенді жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мүдделі ұйымдар:
1) Кешенді жоспардың тиiсінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
2) жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша 15 шiлдеге және 15 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне Кешенді жоспардың iске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жыл сайын 1 тамызға және 1 ақпанға қарай Қазақстан Республикасының Үкiметiне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсiн.
4. Кешенді жоспардың орындалуына жауапкершілік:
1) облыстарда, Астана және Алматы қалаларында осы салаға жетекшілік ететін әкім орынбасарларына;
2) орталық атқарушы органдарда осы салаға жетекшілік ететін мемлекеттік органның бірінші басшысының орынбасарларына жүктелсін.
5. «Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуді және тамақ өнеркәсібін қолдау мен дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын (жол картасы) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 226-ө өкiмiнің күшi жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 сәуірдегі
№ 417 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуді және тамақ
өнеркәсібін дамыту жөніндегі 2014 – 2015 жылдарға арналған
кешенді іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шара атауы
Аяқтау нысаны
Орындауға (іске асыруға) жауаптылар
Ақпаратты ұсыну мерзімі
Болжанатын шығыстар (млн. теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
Басым бағыттар бойынша қолдау шаралары
1. Сүт өңдеу
1.
Қолданыстағы сүтті қайта өңдеу кәсіпорындарына техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
2.
Сүт өңдеу кәсіпорындарының қуатын барынша жүктеу және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін қажетті шикізатпен қамтамасыз етілгенін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы шикізаты шоғырланған аймақта жаңа кәсіпорындар салу қажеттілігін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
3.
Осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес сүтті терең қайта өңдеу көлемін ұлғайту
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Агробизнес – 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
4.
Сүт өңдеу кәсіпорындарының терең қайта өңдеу өнімдерін өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін сатып алу шығындарын субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «ҚАИ» (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
5.
Инвестициялық салымдар кезінде сүт өңдеу кәсіпорындары шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қазагромаркетинг» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
6.
Сүт өңдеу кәсіпорындарына технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014-2015 жылдардағы шілде, қаңтар
7.
Сүт және сүт өнімдеріндегі құрғақ сүт пен өсімдік майларын анықтау үшін қажетті бақылау әдістеріне арналған ұлттық стандарттарды әзірлеу және бекіту
ИТЖМ бұйрығы
ИЖТМ (жинақтау), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
8.
Сүт өнімдерінің сәйкестігін растаумен айналысатын СРО және СЗ аккредиттеу саласын сәйкестендіруді зертханалық міндетті түрде жүргізу жөніндегі талаптарды енгізу бөлігінде қайта қарау мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИЖТМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді

2. Переработка мяса
9.
Провести технический аудит существующих предприятий по переработке мяса
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Июль
2014 года
Не
требуются
10.
Определить обеспеченность действующих мясоперерабатывающих предприятий сырьем, необходимым для максимальной загрузки мощностей и производства конкурентоспособной продукции, а также потребность в строительстве новых предприятий в зоне концентрации сельхозсырья
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Сентябрь
2014 года
Не
требуются
11.
Увеличить объемы переработки мяса согласно приложению 2 к настоящему Плану
Информация
в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль,
январь
2014 – 2015
годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
12.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных мясоперерабатывающими предприятиями при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «Казагромаркетинг» (по согласованию)
Июль,
январь
2014 – 2015
годов
13.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования мясоперерабатывающим предприятиям
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
14.
Разработать и утвердить национальные стандарты на методы определения фальсификации мясных продуктов
Приказ МИНТ
МИНТ (созыв), ОЮЛ «Мясо-молочный союз» (по согласованию)
декабрь 2014 года
В пределах средств, предусмотренных Государственной программой форсированного индустриально-инновационного развития
Республиканский бюджет
15.
Рассмотреть возможность пересмотра области аккредитации ОПС и ИЛ, занимающихся подтверждением соответствия мясной продукции, в части включения требований по обязательному проведению идентификации лабораторным путем
Предложение в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
Июль 2014 года
Не требуются
3. Переработка плодов и овощей
16.
Провести технический аудит существующих предприятий по переработке плодов и овощей
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
сентябрь 2014 года
Не требуются
17.
Определить обеспеченность действующих предприятий по переработке плодов и овощей сырьем, необходимым для максимальной загрузки мощностей и производства конкурентоспособной продукции, а также потребность в строительстве новых предприятий в зоне концентрации сельхозсырья
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
декабрь 2014 года
Не требуются
18.
Увеличить объемы переработки плодов и овощей согласно приложениям 3, 4 к настоящему Плану
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
19.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных плодоовощеконсервными предприятиями при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «Казагромаркетинг» (по согласованию)
Июль, январь 2014 – 2015 годов
20.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования плодоовощеконсервным предприятиям
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
21.
Разработать и утвердить национальные стандарты на методы определения фальсификации продуктов переработки плодов и овощей
Приказ МИНТ
МИНТ (созыв), НПП (по согласованию)
декабрь 2014 года
В пределах средств, предусмотренных Государственной программой форсированного индустриально-инновационного развития
Республиканский бюджет
22.
Рассмотреть возможность пересмотра области аккредитации ОПС и ИЛ, занимающихся подтверждением соответствия продуктов переработки плодов и овощей, в части включения требований по обязательному проведению идентификации лабораторным путем
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
Июль 2014 года
Не требуются
23.
Проработать вопрос увеличения импортных таможенных пошлин на ввоз в Республику Казахстан плодоовощных консервов
Предложения в ЕЭК
МЭБП (созыв), МСХ, МФ, НПП (по согласованию)
IV квартал 2014 года
Не требуются

2. Ет өңдеу
9.
Қолданыстағы ет өңдеу кәсіпорындарына техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
10.
Қолданыстағы ет өңдеу кәсіпорындарының қуатын барынша жүктеу және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін қажетті шикізатпен қамтамасыз етілуін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы шикізаты шоғырланған аймақта жаңа кәсіпорындар салу қажеттілігін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша))
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
11.
Осы Жоспарға 2-қосымшаға  сәйкес ет өңдеу көлемін ұлғайту
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
12.
Инвестициялық салымдар кезінде етті өңдеу кәсіпорындары шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қазагромаркетинг» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
13.
Ет өңдеу кәсіпорындарына технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге есеп
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015  жылдардағы шілде, қаңтар
14.
Ет өнімдерінің жасанды етілуін айқындау әдістеріне арналған ұлттық стандарттарды әзірлеу және бекіту
ИТЖМ бұйрығы
ИЖТМ (жинақтау), «Ет-сүт одағы» ЗТБ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
15.
Ет өнімдерінің сәйкестігін растаумен айналысатын СРО және СЗ аккредиттеу саласын зертханалық сәйкестендіруді міндетті түрде жүргізу жөніндегі талаптарды енгізу бөлігінде қайта қарау мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
3. Жемістер мен көкөністерді өңдеу
16.
Қолданыстағы жеміс пен көкөніс өңдеу кәсіпорындарына техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
17.
Қолданыстағы жеміс пен көкөніс өңдеу кәсіпорындарының қуатын барынша жүктеу және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін қажетті шикізатпен қамтамасыз етілуін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы шикізаты шоғырланған аймақта жаңа кәсіпорындар салу қажеттілігін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
18.
Осы Жоспарға 34-қосымшаларға сәйкес жеміс пен көкөністі өңдеу көлемін ұлғайту
АШМ-ге есеп
Облыстардың,Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
19.
Инвестициялық салымдар кезінде жеміс-көкөніс консервілеу кәсіпорындары шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қазагромаркетинг» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
20.
Жеміс-көкөніс консервілеу кәсіпорындарына технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
21.
Өңделген жеміс пен көкөніс өнімдерінің жасанды етілуін айқындау әдістеріне ұлттық стандарттар әзірлеу және бекіту
ИТЖМ бұйрығы
ИЖТМ (жинақтау), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
22.
Жеміс пен көкөніс өңдеу өнімдерінің сәйкестігін растаумен айналысатын СРО және СЗ аккредиттеу саласын зертханалық сәйкестендіруді міндетті түрде жүргізу жөніндегі талаптарды енгізу бөлігінде қайта қарау мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИЖТМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
23.
Қазақстан Республикасына жеміс-көкөніс консервілерін әкелуге арналған импорттық кедендік баждарды ұлғайту жөніндегі мәселені пысықтау
ЕЭК ұсыныстар
ЭБЖМ (жинақтау), АШМ, Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді

4. Глубокая переработка зерна
24.
Провести технический аудит существующих предприятий по глубокой переработке зерна
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
сентябрь 2014 года
Не требуются
25.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных предприятиями глубокой переработки зерна при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «Казагромаркетинг» (по согласованию)
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
26.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования предприятиям глубокой переработки зерна
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
27.
Принять меры по снятию барьеров, оказывающих ограничительное воздействие на импорт казахстанской муки:
1) отмена акцизного налога на импортную муку в Республику Узбекистан;
2) отмена или снижение таможенных сборов на ввозимую в Исламскую Республику Афганистан пшеничную муку;
3) отмена защитной пошлины на ввоз муки в Республику Кыргызстан
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИД (созыв), МЭБП МСХ
Июль, январь 2014 – 2015 годов
Не требуются
28.
Проработать вопрос с КНР по получению квоты на импорт казахстанской муки
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), МЭБП, МИД
Июль 2015 года
Не требуются
5. Производство сахара
29.
Провести технический аудит существующих предприятий по производству сахара
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Сентябрь 2014 года
Не требуются
30.
Определить обеспеченность действующих сахарных заводов сырьем, необходимым для максимальной загрузки мощностей и производства конкурентоспособной продукции
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
декабрь 2014 года
Не требуется
31.
Увеличить объемы производства сахара согласно приложению 5 к настоящему Плану
Информация в МСХ
Акиматы Алматинской, Жамбылской областей
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
32.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных сахарными заводами при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «Казагромаркетинг» (по согласованию)
Июль, январь 2014 – 2015 годов
33.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования сахарным заводам
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
34.
Проработать вопрос необходимости применения и введения специальной защитной меры в отношении сахара
Предложения в ЕЭК
МЭБП (созыв), МСХ
Октябрь 2014 года
Не требуются

4. Астықты терең қайта өңдеу
24.
Қолданыстағы астықты терең қайта өңдеу кәсіпорындарына техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
25.
Инвестициялық салымдар кезінде астықты терең өңдеу кәсіпорындары шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қазагромаркетинг» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы  шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
26.
Астықты терең қайта өңдеу кәсіпорындарына технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
27.
Қазақстан ұнының импортына шектеу әсерін тигізетін кедергілерді алып тастау жөніндегі шаралар қолдану:
1) Өзбекстан Республикасында ұн импортына салынатын акциздік салықтың күшін жою;
2) Ауғанстан Ислам Республикасына әкелінетін бидай ұнына кедендік алымдардың күшін жою немесе төмендету;
3) Қырғызстан Республикасына ұн әкелуге салынатын қорғау баждарының күшін жою
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
СІМ (жинақтау), ЭБЖМ, АШМ
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Талап етілмейді
28.
ҚХР-мен Қазақстан ұнының импортына квота алу жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), ЭБЖМ, СІМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
5. Қант өндірісі
29.
Қолданыстағы қант өндіретін кәсіпорындарға техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
30.
Қолданыстағы қант зауыттарының қуатын барынша жүктеу және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін қажетті шикізатпен қамтамасыз етілуін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
31.
Осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес қант өндірісінің көлемін ұлғайту
АШМ-ге ақпарат
Алматы, Жамбыл облыстарының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
32.
Инвестициялық салымдар кезінде қант зауыттары шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қазагромаркетинг» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
33.
Қант зауыттарына технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
34.
Қантқа қатысты арнайы қорғау шараларын қолдану және енгізу қажеттілігі мәселесін пысықтау
ЕЭК-ке ұсыныстар
ЭБЖМ (жинақтау), АШМ
2014 жылғы қазан
Талап етілмейді

6. Производство масложировой продукции
35.
Провести технический аудит существующих предприятий по производству масложировой продукции
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Сентябрь 2014 года
Не требуются
36.
Определить обеспеченность действующих предприятий по производству масложировой продукции сырьем, необходимым для максимальной загрузки мощностей и производства конкурентоспособной продукции
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Декабрь 2014 года
Не требуются
37.
Увеличить объемы производства продуктов масложировой промышленности согласно приложению 6 к настоящиму Плану
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
38.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных предприятиями масложировой продукции при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «Казагромаркетинг» (по согласованию)
Июль, январь 2014 – 2015 годов
39.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования предприятиям масложировой продукции
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
40.
Разработать и утвердить национальные стандарты на методы определения фальсификации масложировой продукции
Приказ МИНТ
МИНТ (созыв), НПП (по согласованию)
декабрь 2014 года
В пределах средств, предусмотренных Государственной программой форсированного индустриально-инновационного развития
Республиканский бюджет
41.
Рассмотреть возможность пересмотра области аккредитации ОПС и ИЛ, занимающихся подтверждением соответствия масложировой продукции, в части включения требований по обязательному проведению идентификации лабораторным путем
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
Июль 2014 года
Не требуются
7. Первичная переработка шкур и шерсти сельхозживотных
42.
Провести технический аудит существующих предприятий по первичной переработке шкур и шерсти сельхозживотных
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП (по согласованию), АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Сентябрь 2014 года
Не требуются
43.
Определить обеспеченность действующих перерабатывающих предприятий сырьем, необходимым для максимальной загрузки мощностей и производства конкурентоспособной продукции, а также потребность в строительстве новых предприятий в зоне концентрации сельхозсырья
Предложения Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АЦЭПАК (по согласованию), АО «КАИ» (по согласованию)
Декабрь 2014 года
Не требуются
44.
Увеличить объемы первичной переработки шкур и шерсти сельхозживотных
Информация в МСХ
Акиматы областей
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В пределах средств, предусмотренных программой Агробизнес – 2020
Республиканский бюджет
45.
Обеспечить субсидирование по возмещению части расходов, понесенных предприятиями переработки кожи и шерсти при инвестиционных вложениях
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
46.
Обеспечить возмещение ставки вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования предприятиям кожи и шерсти
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
47.
Проработать вопрос снижения импортных пошлин на химикаты для обработки кожи
Предложения в ЕЭК
МЭБП (созыв), МСХ, МИНТ, МФ
Декабрь 2014 года
Не требуются
48.
Проработать вопрос целесообразности введения временного запрета на вывоз шкур крупнорогатого скота
Решение МВК
МЭБП (созыв), МИНТ, МСХ
Декабрь 2014 года
Не требуются
49.
Проработать вопрос возможности введения временного запрета на вывоз тонкой шерсти
Решение МВК
МЭБП (созыв), МСХ, МИНТ, МФ
Декабрь 2014 года
Не требуются
Меры поддержки общего характера
50.
Внести предложения по освобождению от обложения подоходным налогом у источника выплаты доходов физических лиц, полученных от реализации сельскохозяйственной продукции собственного производства
Преложение в Правительство Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МФ, МСХ, НПП (по согласованию)
Май 2014 года
Не требуются
51.
Выработать предложения по решению проблем «первого» НДС для переработчиков сельскохозяйственной продукции
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МФ, МСХ, НПП (по согласованию)
Май 2014 года
Не требуются
52.
Обеспечить перерабатывающие предприятия необходимыми объектами инженерной инфраструктуры
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, МРР, МЭБП
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В рамках выделенных средств на реализацию программы в рамках программы Дорожная карта бизнеса - 2020
Республиканский бюджет
53.
Проработать вопрос строительства заводов по производству тароупаковочных и вспомогательных материалов, необходимых для предприятий пищевой и перерабатывающей промышленности
Предложение в Правительство Республики Казахстан
МИНТ (созыв), МСХ, акиматы областей,
гг. Астаны и Алматы
Июль 2014 года
Не требуются
54.
Включить показатели мастер-плана «Развитие переработки сельхозпродукции» в программы развития территорий областей, городов Астаны и Алматы, согласовав их с Министерством сельского хозяйства
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, МЭБП
Июль 2014 года
Не требуются
55.
Создать региональные рабочие группы (консультативно-совещательные органы при акимате) по реализации мастер-плана «Развитие переработки сельхозпродукции»
Информация в МСХ
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль 2014 года
Не требуются
Содействие в продвижении отечественных продуктов питания
56.
Представить сведения по санитарно-техническому состоянию подконтрольных объектов (предприятий по переработке молока, мяса, зерна, сахара, масложировой продукции, шкур и шерсти)
Информация в МСХ
АЗПП
сентябрь 2014 года
Не требуются
57.
Вести мониторинг товарных рынков на предмет выявления фактов увеличения объемов импортных поставок продовольственных товаров из стран ближнего и дальнего зарубежья
Информация в МЭБП
МСХ (созыв), МФ, АС, НПП (по согласованию)
сентябрь, март 2014 – 2015 годов
Не требуются
58.
Проводить среди общественных объединений, предприятий, товаропроизводителей в сфере пищевой и перерабатывающей промышленности разъяснения по процедурам инициирования предложения по мерам таможенно-тарифного и нетарифного регулирования, а также расследования в целях применения специальных защитных, антидемпинговых или компенсационных мер в отношении импорта товаров из третьих стран на единую таможенную территорию Таможенного союза
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), МЭБП, НПП (по согласованию)
февраль ежегодно
Не требуются
59.
Продолжить трансляцию телепередач, ориентированных на переориентацию казахстанских потребителей на отечественные продукты питания
Отчет в Правительство Республики Казахстан
АСИ
Июль, январь 2014 – 2015 годов
В рамках выделенных средств на реализацию государственной информационной политики
Республиканский бюджет
60.
Разработать и утвердить план информационно-пропагандистских мероприятий, нацеленных на формирование положительного имиджа казахстанской продукции
Совместный приказ АСИ и МСХ
АСИ (созыв) МСХ
Июль 2014 года
Не требуются
61.
На постоянной основе реализовывать социально-профилактические мероприятия (включение в школьное меню пищевых продуктов, обогащенных витаминно-минеральным комплексом)
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МСХ (созыв), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль, январь 2014 – 2015 годов
Не требуются
Обеспечение практического применения системы контроля за соблюдением
законодательства в области технического регулирования в Республике Казахстан
62.
Принять меры антимонопольного реагирования по выявленным фактам злоупотребления субъектами рынка (в том числе в отношении импортеров) доминирующим положением, антиконкурентных соглашений и согласованных действий, а также недобросовестной конкуренции
Отчет в Правительство Республики Казахстан
АЗК
Июль, январь 2014 – 2015 годов
Не требуются
63.
Разработать и утвердить национальные стандарты на методы контроля и методики измерений, необходимых для выполнения требований технических регламентов, в том числе по идентификации продуктов питания
Приказ МИНТ
МИНТ (созыв), НПП (по согласованию)
Декабрь 2014 года
В пределах средств, предусмотренных Государственной программой форсированного индустриально-инновационного развития
Республиканский бюджет
64.
Обеспечить проведение государственного надзора (контроля) за безопасностью (уполномоченный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения) и качеством (уполномоченный орган в области технического регулирования) импортных пищевых продуктов с проведением лабораторных исследований на соответствие требованиям технических регламентов (в том числе на наличие растительных жиров, соответствие составных частей консервированной продукции, гормонов, ГМО)
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ(созыв), АЗПП, МСХ
январь, июль 2014 – 2015 годов
Не требуются
65.
Обеспечить деятельность общественных приемных при территориальных подразделениях Агентства по защите прав потребителей
с целью приема информации от населения о недобросовестных производителях продукции, фактах нарушения производства пищевых продуктов, их транспортировки, хранения и реализации
Отчет в Правительство Республики Казахстан
АЗПП (созыв), МИНТ акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Декабрь 2014 – 2015 годов
Не требуются
66.
Организовать размещение на объектах внутренней торговли информационных стендов, осведомляющих покупателей продукции о существовании общественных приемных, куда можно обращаться при приобретении некачественного фальсифицированного продукта, а также фактах выявления производства пищевых продуктов в несоответствующих условиях
Отчет в Правительство Республики Казахстан
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Июль 2014 года
Не требуются
67.
Проведение мероприятий по посещению объектов торговли по фактам обращения населения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области защиты прав потребителей. При необходимости проведение экспертных оценок и лабораторных исследований
Информация в АЗПП
Аккредитованные, в установленном порядке, общественные объединения по защите прав потребителей (по согласованию)
Декабрь 2014 – 2015 годов
Не требуются
68.
Обеспечить взаимный обмен информацией по фактам выявления пищевой продукции, в том числе импортной, не соответствующей требованиям законодательства Республики Казахстан для принятия мер по ограничению ее оборота
Совместный приказ
АЗПП (созыв), МСХ, МФ
Июль 2014 года
Не требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭБП
-
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
МИНТ
-
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МИД
-
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МРР
-
Министерство регионального развития Республики Казахстан
АСИ
-
Агентство Республики Казахстан по связи и информации
АС
-
Агентство Республики Казахстан по статистике
АЗК
-
Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АЗПП
-
Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
АО «НУХ «КазАгро»
-
акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»
ЕЭК
-
Евразийская экономическая комиссия
МВК
-
Межведомственная комиссия по вопросам торговой политики и участия в международных экономических организациях при Правительстве Республики Казахстан
ОПС
-
Орган по подтверждению соответствия
ИЛ
-
испытательная лаборатория
АЦЭПАК
-
товарищество с ограниченной ответственностью «Аналитический центр экономической политики в агропромышленном комплексе»
НПП
-
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
АО «КАИ»
-
акционерное общество «Казагроинновация»
АО «КАМ»
акционерное общество «Казагромаркетинг»
ОЮЛ «Мясо-молочный союз»
-
Обьединение индивидуальных предпринимателей и юридических лиц в форме ассоциации «Мясо-молочный союз Казахстана»
КНР
-
Китайская Народная Республика
НДС
-
Налог на добавленную стоимость
ГМО
-
генетически модифицированный организм
Приложение 1
к Комплексному плану
мероприятий по развитию
переработки сельскохозяйственной
продукции и пищевой
промышленности
на 2014 – 2015 годы
Поэтапное увеличение объемов молока,
направляемого на глубокую переработку
п/п
Области
Факт.
переработано
в 2012 г.,
тыс. тонн
Дополнительные объемы молока, направляемые на глубокую переработку, тыс. тонн
2014 год
2015 год
1
Акмолинская

6. Май-тоң май өнімдерін өндіру
35.
Қолданыстағы май-тоң май өнімдерін өндіретін кәсіпорындарға техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
36.
Қолданыстағы май-тоң май өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың қуатын барынша жүктеу және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін қажетті шикізатпен қамтамасыз етілуін айқындау
Казахстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АӨКЭСТО, «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
37.
Осы Жоспарға 6-қосымшаға  сәйкес май-тоң май өнеркәсібі өнімдерін өндіру көлемін ұлғайту
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылғы шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
38.
Инвестициялық салымдар кезінде май-тоң май өнімдерін өндіретін кәсіпорындар шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қазагромаркетинг» АҚ (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
39.
Май-тоң май өнімдерін өндіретін кәсіпорындарға технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
40.
Май-тоң май өнімдерінің жасанды етілуін айқындау әдістеріне ұлттық стандарттар әзірлеу және бекіту
ИТЖМ бұйрығы
ИЖТМ (жинақтау), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
41.
Май-тоң май өнімдерінің сәйкестігін растаумен айналысатын СРО және СЗ аккредиттеу саласын зертханалық сәйкестендіруді міндетті түрде жүргізу жөніндегі талаптарды енгізу бөлігінде қайта қарау мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИЖТМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
7. Ауыл шаруашылығы жануарларының терісі мен жүнін бастапқы өңдеу
42.
Жұмыс істеп тұрған ауыл шаруашылығы жануарларының терісі мен жүнін бастапқы өңдеу кәсіпорындарына техникалық аудит жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
43.
Жұмыс істеп тұрған қайта өңдеу кәсіпорындарының қуатын барынша жүктеу және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін қажетті шикізатпен қамтамасыз етілуін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы шикізаты шоғырланған аймақта жаңа кәсіпорындар салу қажеттілігін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АӨКЭСТО (келісім бойынша), «ҚАИ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
44.
Ауыл шаруашылығы жануарларының терісі мен жүнін бастапқы өңдеу көлемін ұлғайту
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Агробизнес - 2020 бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
45.
Инвестициялық салымдар кезінде тері мен жүнді бастапқы өңдеу кәсіпорындары шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауды қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
46.
Тері мен жүнді бастапқы өңдеу кәсіпорындарына технологиялық жабдықтардың кредиттері мен лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеуді қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
47.
Теріні өңдеуге арналған химикаттарға импорттық баждарды төмендету мәселесін пысықтау
ЕЭК ұсыныстар
ЭБЖМ (жинақтау), АШМ, ИЖТМ, Қаржымині
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
48.
Ірі қара мал терісін сыртқа әкетуге уақытша тыйым салуды енгізудің орындылығы мәселесін пысықтау
ВАК шешімі
ЭБЖМ (жинақтау), ИЖТМ, АШМ
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
49.
Биязы жүнді сыртқа әкетуге уақытша тыйым салуды енгізудің орындылығы мәселесін пысықтау
ВАК шешімі
ЭБЖМ (жинақтау), АШМ, ИЖТМ, Қаржымині
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
Жалпы сипаттағы қолдау шаралары
50.
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің өзіндік өндірісінен алынған жеке тұлғалардың кірістерді төлеу көзі жеке табыс салығын салудан босату бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, АШМ, ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы мамыр
Талап етілмейді
51.
Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеушілер үшін «алғашқы» ҚҚС проблемаларын шешу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, АШМ, ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы мамыр
Талап етілмейді
52.
Қайта өңдеу кәсіпорындарын инженерлік инфрақұрылымның қажетті объектілерімен қамтамасыз ету
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ӨДМ, ЭБЖМ
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
53.
Тамақ және қайта өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындары үшін қажетті ыдыс-орама және қосалқы материалдар өндіретін зауыттар салу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ (жинақтау), АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
54.
«Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеуді дамыту» мастер-жоспарының көрсеткіштерін Ауыл шаруашылығы министрлігімен келісіп, оларды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аумақтарын дамыту бағдарламаларына енгізу
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ЭБЖМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
55.
«Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеуді дамыту» мастер-жоспарын іске асыру жөніндегі өңірлік жұмыс топтарын (әкімдік жанындағы консультативтік-кеңесші органдар) құру
АШМ-ге ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
Отандық тамақ өнімдерін ілгерілутуге жәрдемдесу
56.
Бақылаудағы объектілердің (сүт, ет, астық, қант, май-тоң май өнімдерін, тері мен жүнді өңдейтін кәсіпорындар) санитариялық-техникалық жай-күйі бойынша мәліметтер ұсыну
АШМ-ге ақпарат
ТҚҚА
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
57.
Таяу және алыс шет елдерінен азық-түлік тауарларының импорттық жеткізілімдерінің көлемін ұлғайту фактілерін анықтау тұрғысында тауарлық нарықтар мониторингін жүргізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
АШМ (жинақтау), Қаржымині, СА, ҰКП (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы  қыркүйек, наурыз
Талап етілмейді
58.
Кеден одағының бірыңғай кеден аумағына үшінші елдерден әкелінетін тауарлар импортына қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы немесе өтемдік шараларды қолдану мақсатында тамақ және қайта өңдеу өнеркәсібі саласындағы қоғамдық бірлестіктер, кәсіпорындар, тауар өндірушілер арасында кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, сондай-ақ тергеу шаралары жөніндегі ұсыныстарды бастамашылық ету рәсімдері бойынша түсіндірулер жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), ЭБЖМ, ҰКП (келісім бойынша)
ақпан жыл сайын
Талап етілмейді
59.
Қазақстандық тұтынушыларды отандық тамақ өнімдеріне қайта бағыттауға бағытталған телебағдарламалардың трансляциясын жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
БАА
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүзеге асыруға бөлінген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
60.
Қазақстандық өнімдердің оң имиджін қалыптастыруға бағытталған ақпараттық-насихаттау іс-шараларының жоспарын әзірлеу және бекіту
БАА мен АШМ бірлескен бұйрығы
БАА (жинақтау), АШМ
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
61.
Тұрақты негізде әлеуметтік-профилактикалық іс-шараларды іске асыру (мектеп мәзіріне дәруменді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін қосу)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Талап етілмейді
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасының сақталуын бақылау жүйесін практикалық қолдануды қамтамасыз ету
62.
Нарық субъектілерінің үстемдік жағдайын (оның ішінде импорттаушыларға қатысты) асыра пайдаланудың, бәсекелестікке қарсы келісімдер мен келісілген іс-қимылдардың, сондай-ақ жосықсыз бәсекелестіктің анықталған фактілері бойынша монополияға қарсы ден қою шараларын қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
БҚА
2014 – 2015 жылдардағы шілде, қаңтар
Талап етілмейді
63.
Техникалық регламенттердің, оның ішінде тамақ өнімдерін сәйкестендіру жөніндегі талаптарды орындау үшін қажетті бақылау әдістері мен өлшеу әдістемелеріне арналған ұлттық стандарттар әзірлеу мен бекіту
ИТЖМ бұйрығы
ИЖТМ (жинақтау), ҰКП (келісім бойынша)
2014 жылғы желтоқсан
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
64.
Техникалық регламенттердің талаптарына сәйкестігіне (оның ішінде өсімдік майларының болуына, консервіленген өнімдердің құрамдық бөліктерінің, гормондардың, ГТО-ның сәйкестігіне) зертханалық талдау жүргізе отырып, импорттық тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі (халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті орган) мен сапасына (техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган) мемлекеттік қадағалауды (бақылауды) жүргізуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ (жинақтау), ТҚҚА, АШМ
2014 – 2015 жылдардағы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
65.
Халықтан жосықсыз өнім өндірушілер, тамақ өнімдерін өндірудегі, оны тасымалдаудағы, сақтау мен өткізудегі бұзушылық фактілері туралы ақпарат қабылдау мақсатында Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің аумақтық бөлімшелерінің жанындағы қоғамдық қабылдау бөлмелерінің қызметін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ТҚҚА (жинақтау), ИЖТМ облыстар, Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 – 2015 жылдардағы желтоқсан
Талап етілмейді
66.
Ішкі сауда объектілерінде сатып алушыларды сапасыз жасанды өнімдерді сатып алған кезде жүгінуге болатын қоғамдық қабылдау бөлімелерінің болуы, сондай-ақ тамақ өнімдерін тиісінше емес жағдайларда өндіруді анықтау фактілері туралы хабардар ететін ақпараттық стенділерді орналастыруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
Облыстар, Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
67.
Халық жүгінген фактілер бойынша Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен сауда объектілеріне бару жөніндегі іс-шараларды жүргізу.
Қажет болған жағдайда сараптамалық бағалаулар мен зертханалық зерттеулер жүргізу
ТҚҚА-ге ақпарат
Белгіленген тәртіппен аккредиттелген тұтынушылардың құқығын қорғау жөніндегі қоғамдық бірлестіктер (келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдардағы желтоқсан
Талап етілмейді
68.
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін тамақ өнімдерін, оның ішінде импорттық өнімдерді анықтау фактілері бойынша ақпаратпен өзара алмасуды қамтамасыз ету.
Бірлескен бұйрық
ТҚҚА (жинақтау), АШМ, Қаржымині
2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭБЖМ
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИЖТМ
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
СІМ
Қазақстан Республикасы Сырқы істер министрлігі
ӨДМ
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
БАА
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
СА
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
БҚА
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
ТҚҚА
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
ЕЭК
Еуразиялық экономикалық комиссия
ВАК
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
СРО
сәйкестікті растау жөніндегі орган
СЗ
сынақ зертханасы
АӨКЭСТО
«Агроөнеркәсіптік кешендегі экономикалық саясаттың талдау орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктесгі
ҰКП
Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
«ҚАИ» АҚ
«Қазагроинновация» акционерлік қоғамы
«КАМ» АҚ
«Қазагромаркетинг» акционерлік қоғамы
«Ет-сүт одағы» ЗТБ
«Қазақстанның ет-сүт одағы» қауымдастық нысанындағы жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың бірлестігі
ҚХР
Қытай Халық Республикасы
ҚҚС
Қосылған құн салығы
ГТО
гендік түрлендірілген организм
Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта
өңдеуді және тамақ өнеркәсібін дамыту
жөніндегі 2014 – 2015 жылдарға
арналған кешенді іс-шаралар жоспарына
1-қосымша
Терең өңдеуге жіберілетін сүт көлемін кезең-кезеңмен ұлғайту
Р/с №
Облыстар
2012 жылы нақты өңделгені, мың тонна
Терең өңдеуге жіберілетін қосымша сүт көлемі, мың тонна
2014 жыл
2015 жыл
1
Ақмола