О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1594 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2014 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 687. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 122
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2015 № 122.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1594 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2014 - 2018 годы» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 90, ст. 1097) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2014-2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 «Анализ текущей ситуации и тенденции развития здравоохранения»:
в подразделе 2. «Повышение эффективности системы здравоохранения»:
в «Основных параметрах развития здравоохранения»:
части шестнадцать и семнадцать изложить в следующей редакции:
«В настоящее время в Республике Казахстан внедрены информационные системы здравоохранения.

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2014 - 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1594 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 687 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 122 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.03.2015 № 122 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1594 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 90, 1097-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды және денсаулық сақтау саласының даму үрдістерін талдау» деген 2-бөлімде:
«Денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру» деген 2-кіші бөлімде:
«Денсаулық сақтау саласын дамытудың негізгі параметрлерінде»:
он алтыншы және он жетінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазіргі уақытта Қазақстан Республикасында денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелері енгізілді.

Министерством в 2013 году осуществлены работы по автоматизации 9 государственных услуг, утверждены стандарты и регламенты государственных услуг.»;
часть девятнадцать изложить в следующей редакции:
«В настоящее время в состав Национальной телемедицинской сети входит 190 объектов: Министерство здравоохранения Республики Казахстан, 14 областных больниц, 2 городские больницы, 137 районных центров, 14 республиканских клиник, 6 медицинских ВУЗов, 14 областных и 1 городское управление здравоохранения, РГП на ПХВ «Республиканский центр электронного здравоохранения» Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

Министрлік 2013 жылы 9 мемлекеттік қызмет түрін автоматтандыру бойынша жұмысты жүзеге асырды, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттері бекітілді.»;
он тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазіргі уақытта Ұлттық телемедицина желісінің құрамына 190 объект қосылған: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, 14 облыстық аурухана, 2 қалалық аурухана, 137 аудан орталығы, 14 республикалық клиника, 6 медициналық ЖОО, 14 облыстық және 1 қалалық денсаулық сақтау басқармасы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы» ШЖҚ РМК.

В 2013 году, по сравнению с 2012 годом, количество телемедицинских консультаций увеличилось на 12 % и составило 17752 консультации (в 2012 году - 15751). Наиболее часто проводились телемедицинские консультации по таким нозологиям, как кардиология (6936 или 39%), пульмонология (2668 или 15%) и неврология (564 или 7%).»;
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

2013 жылы 2012 жылмен салыстырғанда телемедицина консультацияларының саны 12 %-ға ұлғайды және 17752 консультацияны құрады (2012 жылы – 15751). Көбінесе телемедицина консультациялары мынадай кардиология (6936 немесе 39%), пульмонология (2668 немесе 15%) және неврология (564 немесе 7%) сияқты нозологиялар бойынша жиі өткізілді.»;
«Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
«
Позиция ГИК по среднесрочному воздействию на бизнес туберкулеза
данные ВЭФ
позиция

«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлары, іс-шаралары және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім деңгейін төмендету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі» деген 1.1-мақсатта:
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Туберкулездің бизнеске орта мерзімді әсері бойынша БҚЖИ позициясы
ДЭФ деректері
позиция

дополнить строками, порядковыми номерами 16-1, 16-2, 16-3, 16-4 следующего содержания:
«
16-1. Формирование предложений по совершенствованию правовой базы деятельности общественных объединений инвалидов
Х
16-2. Предоставление рабочих мест инвалидам определенной группы в регистратуре поликлиник, гардеробе, архиве и организационно-методическом кабинете, справочной медицинских   организаций
X
X
X
X
X
16-3. Оснащение медицинских организаций средствами для передвижения по коридорам и гинекологическими  креслами с приспособлениями для лиц с ограниченными возможностями
X
X
X
X
X
16-4. Наличие в медицинских организациях приспособлений для удобства лиц с ограниченными возможностями (наличие удобных пандусов, поручней, лестниц с рифлеными перилами, ограничение контрастной краской концов лестничных ступенек
X
X
X
X
X
»;
Задачу 1.1.3 «Недопущение роста инфекционной заболеваемости» изложить в следующей редакции:
«
Задача 1.1.3. Недопущение роста инфекционной заболеваемости
Показатели прямых результатов
Источник информации
Единица измерения
Отчетный период
Плановый период
2014 г.
2015 г.
2016 г.
2017 г.
2018 г.
Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом В
АС
на 100 тыс. нас
1,2
3,0
3,0
3,0
2,9
2,8
2,7
Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом А
АС
на 100 тыс. нас
8,7

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 16-1, 16-2, 16-3, 16-4-жолдармен толықтырылсын:
«
16-1. Мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері қызметінің құқықтық базасын жетілдіру жөнінде ұсыныстарды қалыптастыру
X
16-2. Белгілі бір топтағы мүгедектерге емханаларың тіркеу орнында, медициналық ұйымдардың гардеробында, мұрағатында және ұйымдастыру-әдістемелік кабинетінде, анықтама бюросында жұмыс орындарын ұсыну
Х
Х
Х
Х
Х
16-3. Медициналық ұйымдарды дәліз арқылы жүруге арналған құралдармен және мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін ыңғайлы гинекологиялық креслолармен жарақтандыру
Х
Х
Х
Х
Х
16-4. Медициналық ұйымдарда мүмкіндігі шектеулі адамдарға ыңғайлы құрылғылардың болуы (ыңғайлы пандустардың, тұтқалардың, бұдырлы қанаты бар баспалдақтардың, баспалдақ сатыларының шеттерінде контрастты бояумен белгілерінің болуы)
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Инфекциялық сырқаттанушылықтың өсуіне жол бермеу» деген 1.1.3-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
«
1.1.3-міндет. Инфекциялық сырқаттанушылықтың өсуіне жол бермеу
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
2016 ж.
2017 ж.
2018 ж.
В вирустық жіті гепатитімен сырқаттанушылық көрсеткішін төмендету
СА
100 мың халыққа
1,2
3,0
3,0
3,0
2,9
2,8
2,7
А вирустық жіті гепатитімен сырқаттанушылық көрсеткішін төмендету
СА
100 мың халыққа
8,7

в цели 1.1 «Межсекторальное взаимодействие по вопросам здорового образа жизни и снижения уровня социально-значимых заболеваний, обусловленных поведенческими факторами»:
в задаче 1.1.1.:
в строке «Создание на республиканском уровне телевизионной государственной программы «Саламатты Қазақстан», посвященной вопросам развития здравоохранения, на государственном и русском языках» аббревиатуру «МКИ» заменить аббревиатурой «МК»;
в цели 1.3 «Межсекторальное взаимодействие по вопросам экстренной медико-спасательной помощи при чрезвычайных ситуациях»:
в задаче 1.3.1.:
строку:
«
Приобретение и обеспечение эксплуатации санитарных вертолетов
МЧС
Формирование единой бюджетной распределяемой программы
»
исключить;
строки:
«
Цель 1.5 Межсекторальное взаимодействие по вопросам профилактики особо опасных инфекций
Задача 1.5.1.
Усиление санитарно-разъяснительной
работы по уничтожению
переносчиков ККГЛ
Акиматы Жамбылской,
Кызылординской
и Южно-Казахстанской
областей
Формирование
единой бюджетной
распределяемой
программы
»
исключить;
в подразделе «Расшифровка аббревиатур»:
строку «МТСЗ - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области здравоохранения»:
в графе «2014 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Предполагаемое количество разработанных государственных общеобязательных стандартов образования» цифры «11» заменить цифрой «3»;

«Саламатты өмір салты және мінез-құлық факторларымен себептес әлеуметтік тұрғыдан мәні бар аурулардың деңгейін төмендету мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимыл» деген 1.1-мақсатта:
1.1.1-міндетте:
«Республикалық деңгейде мемлекеттік және орыс тілдерінде денсаулық сақтау саласын дамыту мәселелеріне арналған «Саламатты Қазақстан» телевизиялық мемлекеттік бағдарламасын құру» деген жолдағы «МАМ» деген аббревиатура «Мәдениетмині» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Төтенше жағдайлар кезінде медициналық-құтқарудың шұғыл көмегін көрсету мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимыл» деген 1.3-мақсатта:
1.3.1-міндетте:
мына:
«
Санитариялық тікұшақтарды сатып алу және оларды пайдалануды қамтамасыз ету
ТЖМ
Бірыңғай бюджеттік бөлінетін бағдарламаны қалыптастыру
»
деген жол алып тасталсын;
мына:
«
1.5-мақсат. Аса қауіпті инфекцияларды профилактикалау мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимыл
1.5.1-міндет.
КҚГҚ тасымалдаушыларын жою жөніндегі санитариялық-түсіндіру жұмыстарын күшейту
Жамбыл, Қызылорда, және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдіктері
Бірыңғай бюджеттік бөлінетін бағдарламаны қалыптастыру
»
деген жолдар алып тасталсын;
орыс тіліндегі мәтілге өзгеріс енгізіледі;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету» деген кіші бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Әзірленген мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарының болжамды саны» деген жолдағы «11» деген сандар «3» деген санмен ауыстырылсын;

в строке «Предполагаемое количество разработанных типовых учебных программ» цифры «11» заменить цифрами «19»;
в подпрограмме 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг»:
в графе «2014 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ориентировочное количество проведенных исследований и выполненных работ» цифру «8» заменить цифрой «9»;
строку:
«
Ориентировочное количество
государственного социального заказа по
взаимодействию с НПО
кол-во
проектов
25
11
14
14
0
»
изложить в следующей редакции:
«
Ориентировочное количество
государственного социального заказа по
взаимодействию с НПО
кол-во
проектов
(тем)
25
11
12
14
0
в графе «2014 г.»:
в показателях конечного результата:
«Ориентировочное количество подготовленных методических рекомендаций, отчетов по проведенным социологическим, аналитическим исследованиям и консалтинговым услугам» цифру «8» заменить цифрой «9»;
в показателях эффективности:
«Средняя стоимость проведения одного исследования» цифры «35 950,5» заменить цифрами «36 390»;
в подпрограмме 104 «Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов»:
в показателях конечного результата:
в строке «Количество проведенных телемедицинских консультаций» цифры «11 000» заменить цифрами «17 280»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «12 905 516» заменить цифрами «4 853 961»;
в бюджетной программе 002 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2014 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Предполагаемый среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов (в том числе стипендиаты из Афганской Республики)» цифры «1 128» заменить цифрами «1 172»;
в показателях эффективности:
в строке «Средний размер стипендии студента колледжа (без надбавок)» цифры «12 188» заменить цифрами «13 407»;
в строке «Средний размер повышения государственной стипендии студенту колледжа, имеющего по результатам экзаменационной сессии только оценки «отлично» к стипендии студента колледжа (без надбавок)» цифры «1 828,2» заменить цифрами «2 011»;
в строке «Средний размер повышения государственной стипендии слепому студенту, к стипендии студента колледжа (без надбавок)» цифры «9141» заменить цифрами «10055»;

«Әзірленген үлгілік оқыту бағдарламаларының болжамды саны» деген жолдағы «11» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
103 «Әлеуметтік, талдау зерттеулерін жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету» деген кіші бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген зерттеулердің және атқарылған жұмыстардың болжамды саны» деген жолдағы «8» деген сандар «9» деген сандармен ауыстырылсын;
«
ҮЕҮ-мен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың болжамды саны
жобалар саны
25
11
14
14
0
»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
ҮЕҮ-мен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың болжамды саны
жобалар саны (тақырыптар)
25
11
12
14
0
»;
«2014 ж.» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Әзірленген әдістемелік ұсыныстардың, жүргізілген әлеуметтік, талдау зерттеулері мен консалтинг қызметтері бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «8» деген сан «9» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір зерттеу жүргізудің орташа құны» деген жолдағы «35 950,5» деген сандар «36 390» деген сандармен ауыстырылсын;
104 «Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету» деген кіші бағдарламада:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген телемедицина консультацияларының саны» деген жолдағы «11000» деген сандар «17 280» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «12 905 516» деген сандар «4 853 961» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Білім алатын стипендиаттардың болжамды орташа жылдық контингенті (оның ішінде Ауған Республикасынан стипендиаттар)» деген жолдағы «1 128» деген сандар «1 172» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Колледж студенті стипендиясының орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдағы «12 188» деген сандар «13 407» деген сандармен ауыстырылсын;
«Емтихандық сессияның нәтижесі бойынша тек «үздік» бағасы бар колледждің студентіне мемлекеттік стипендияны арттырудың орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдағы «1 828,2» деген сандар «2 011» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көзі көрмейтін студенттердің колледж студенттеріне қарағанда мемлекеттік стипендиясын ұлғайтудың орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдағы «9 141» деген сандар «10 055» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Средний размер повышения государственной стипендии студенту колледжа из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, но находящемуся под опекой (попечительством) граждан к стипендии студентов колледжей (без надбавок)» цифры «3 656,4» заменить цифрами «4 022»;
в строке «Средний размер стипендии обучающегося из Афганистана» цифры «24 376» заменить цифрами «26 814»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «621 652» заменить цифрами «638 874»;
в бюджетной программе 003 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2014 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ожидаемый прием по программам резидентуры» цифры «1 500» заменить цифрами «1 000»;
в строке «Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры):» цифры «3 466» заменить цифрами «2 966»;
в показателях эффективности:
в строке «Средний размер государственной стипендии»:
- «студентам» цифры «15 235» заменить цифрами «16 759»;
- «интернам» цифры «27 596» заменить цифрами «30 356»;
- «обучающимся из Афганистана» цифры «30 470» заменить цифрами
«33 517»;
- «магистрантам, слушателям резидентуры (клиническим ординаторам)» цифры «44 772» заменить цифрами «49 249»;
- «докторантам» цифры «59 636» заменить цифрами «65 599»;
в строке «Средний размер повышения государственной стипендии студентам, имеющим по результатам экзаменационной сессии только оценки «отлично» цифры «2 285,25» заменить цифрами «2 513,8»;
в строке «Средний размер повышения государственной стипендии студентам и магистрантам, из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, но находящихся под опекой (попечительством) граждан» цифры «4 570,2» заменить цифрами «5 027,7»;
в строке «Средний размер повышения государственной стипендии студентам и магистрантам, получающим государственные именные стипендии» цифры «6 855,3» заменить цифрами «7 541»;

«Жетім балалар мен ата-анасының қамқорынсыз қалған, бірақ азаматтардың қамқорлығында (қарауында) қалған балаларға - колледждің студенттеріне мемлекеттік степендияны арттырудың орташа мөлшері» деген жолдағы «3 656,4» деген сандар «4 022» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауғанстаннан оқуға келген студенттердің стипендиясының орташа мөлшері» деген жолдағы «24 376» деген сандар «26 814» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «621 652» деген сандар «638 874» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Резидентура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «1 500» деген сандар «1 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім алатын мамандардың (докторанттардың, PhD докторанттарының, аспиранттардың, магистранттардың, клиникалық ординаторлардың және резидентура тыңдаушыларының) орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «3 466» деген сандар «2 966» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік стипендияның орташа мөлшері» деген жолда:
- «студенттерге» деген жолдағы «15 235» деген сандар «16 759» деген сандармен ауыстырылсын;
- «интерндерге» деген жолдағы «27 596» деген сандар «30 356» деген сандармен ауыстырылсын;
- «Ауғанстаннан келген білім алушыларға» деген жолдағы «30 470» деген сандар «33 517» деген сандармен ауыстырылсын;
- «магистранттарға, резидентура тыңдаушыларына (клиникалық ординаторларға)» деген жолдағы «44 772» деген сандар «49 249» деген сандармен ауыстырылсын;
- «докторанттарға» деген жолдағы «59 636» деген сандар «65 599» деген сандармен ауыстырылсын;
«Емтихандық сессияның нәтижесі бойынша тек «үздік» бағасы бар студенттер мен магистранттардың мемлекеттік стипендиясын көбейтудің орташа мөлшері» деген жолдағы «2 285,25» деген сандар «2 513,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, бірақ азаматтардың қамқорлығындағы (қарауындағы) балалар арасынан студенттер мен магистранттардың мемлекеттік степендиясын көбейтудің орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдағы «4 570,2» деген сандар «5 027,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік атаулы стипендияны алатын студенттер мен магистранттардың мемлекеттік стипендиясын көбейтудің орташа мөлшері» деген жолдағы «6 855,3» деген сандар «7 541» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Средний размер повышения государственной стипендии обучающимся, которым назначена стипендия Президента Республики Казахстан» цифры «15 235» заменить цифрами «16 759»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «27 115 541» заменить цифрами «27 604 601»;
в бюджетной программе 005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»:
в графе «2014 г.»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «30 480 856» заменить цифрами «31 480 856»;
бюджетную программу 006 «Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне» исключить;
в бюджетной программе 008 «Хранение специального медицинского резерва» (секретно):
в графе «2014 г.»:

«Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясы тағайындалған білім алушылардың мемлекеттік стипендиясын көбейтудің орташа мөлшері» деген жолдағы «15 235» деген сандар «16 759» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «27 115 541» деген сандар «27 604 601» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға, және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «30 480 856» деген сандар «31 480 856» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Республикалық деңгейде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
008 «Арнайы медицина резервін сақтау» (құпия) деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «62 380» заменить цифрами «63 958»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета»:
в графе «2014 г.»:

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «62 380» деген сандар «63 958» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту үшін» деген кіші бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:

6 245, 3
9 298,4
8 628,5
6 427,9
»
исключить;
в графе «2014 г.»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «368 994» заменить цифрами «95 463»;
в бюджетной программе 014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения»:
в графе «2014 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку за рубеж» графы цифры «151» заменить цифрами «143»;

6 245,3
9 298,4
8 628,5
6 427,9
»
деген жол алып тасталсын;
«2014 ж.» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «368 994» деген сандар «95 463» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шетелге біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «151» деген сандар «143» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку внутри страны» цифры «15 203» заменить цифрами «14 819»;
в строке «Количество привлеченных специалистов из-за рубежа» цифры «15» заменить цифрами «27»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста за рубежом» цифры «2 215» заменить цифрами «2 213»;
в строке «Средняя стоимость привлечения 1 специалиста из-за рубежа» цифры «2 582» заменить цифрами «2 101»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 390 668» заменить цифрами «1 364 270»;
в бюджетной программе 017 «Услуги по судебно-медицинской экспертизе»:
в графе «2014 г.»:
в показателях эффективности:
«Средняя стоимость одной судебно-медицинской экспертизы» цифры «13 826,7» заменить цифрами «14 922»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 498  213» заменить цифрами «2 696 135»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
графа «2014 г.» строки «объем бюджетных расходов по программе» цифры «4 299 837» заменить цифрами «4 837 874»;
в бюджетной программе 021 «Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне»:
в графе «2014 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество организаций, финансируемых на капитальный ремонт» цифры «10» заменить цифрой «8»;
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «45» заменить цифрами «17»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «6 911 968» заменить цифрами «6 163 327»;
в бюджетной программе 026 «Строительство и реконструкция объектов образования»:
в графе «2014 г.»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 648 248» заменить цифрами «2 653 713»;
в бюджетной программе 029 «Реформирование системы здравоохранения»:
в графе «2014 г.»:
в подпрограмме 004 «За счет внешних займов»:

«Ел ішінде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «15 203» деген сандар «14 819» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелден тартылған мамандардың саны» деген жолдағы «15» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Шетелде 1 маманның біліктілігін арттырудың және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «2 215» деген сандар «2 213» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шет елден 1 маманды тартудың орташа құны» деген жолдағы «2 582» деген сандар «2 101» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 390 668» деген сандар «1 364 270» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір сот-медициналық сараптаманың орташа құны» деген жолдағы «13 826,7» деген сандар «14 922» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 498 213» деген сандар «2 696 135» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанындағы «бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «4 299 837» деген сандар «4 837 874» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Күрделі жөндеуге қаржыландырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «10» деген сандар «8» деген санмен ауыстырылсын;
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «45» деген сандар «17» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «6 911 968» деген сандар «6 163 327» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 648 248» деген сандар «2 653 713» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
004 «Сыртқы қарыздар есебінен» деген кіші бағдарламада:

в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «843 041» заменить цифрами «1 020 754»;
в подпрограмме 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «5 529 984» заменить цифрами «6 280 180»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «6 373 025» заменить цифрами «7 300 934»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в графе «2014 г.»:

«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «843 041» деген сандар «1 020 754» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген кіші бағдарламада:
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «5 529 984» деген сандар «6 280 180» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «6 373 025» деген сандар «7 300 934» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 066 768» заменить цифрами «2 400 897»;
в бюджетной программе 036 «Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»:
в показателях прямого результата:
строки:
«
Количество медицинской помощи, оказанной в форме стационарной и
стационарозамещающей помощи в рамках ГОБМП
в организациях здравоохранения, вошедших в систему финансирования из средств республиканского бюджета
чел.

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 066 768» деген сандар «2 400 897» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Республикалық бюджет қаражатынан қаржыландыру жүйесіне кірген денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын көмек түрінде көрсетілген медициналық көмектің саны
адам

«Средняя стоимость лечения 1 больного за рубежом» цифры «13 200,8» заменить цифрами «15 759,0»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «213 688 823» заменить цифрами «223 617 656»;
после строки:
«
объем бюджетных расходов по программе
тыс. тг.
389 541
2 034 381
3 011 693
529 400
-
-
»
дополнить строками следующего содержания:
«
Бюджетная программа
063 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов»
Описание
Обеспечение подготовки квалифицированных кадров отрасли здравоохранения с техническим и профессиональным, послесредним образованием. Социальная поддержка учащихся медицинских колледжей в период получения ими технического и профессионального образования
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
В зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая / развитие
текущая
наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
проектируем проектируемый год
2012 г.
2013 г.
2014 г.
2015 г.
2016 г.
2017 г.
2018 г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Среднегодовой
контингент
стипендиатов
чел.
не менее 9 399
показатели конечного результата
Обеспеченность 10%-ным повышением размера стипендий  обучающихся
%
100%
объем бюджетных расходов по программе
тыс. тг.
106 315
в бюджетной программе 069 «Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»:
в виде бюджетной программы:
в строке «текущая/развитие» слово «развитие» заменить словом «текущее»:
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:
в графе «2014 г.»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «3 337 756» заменить цифрами «4 121 778»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2014 г.»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «655 688 670» заменить цифрами «645 560 616»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «608 525 011» заменить цифрами «595 925 546»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «47 163 659» заменить цифрами «49 635 070».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«Шетелде 1 науқасты емдеудің орташа құны» деген жолдағы «13 200,8» деген сандар «15 759,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «213 688 823» деген сандар «223 617 656» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
389 541
2 034 381
3 011 693
529 400
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
063 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Денсаулық сақтау саласының техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар білікті кадрларын даярлауды қамтамасыз ету. Медициналық колледждердің оқушыларын, оларға техникалық және кәсіптік білім алу кезеңіндегі әлеуметтік қолдау көрсету
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер және бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атаулары
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
жобаланатын жыл
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
2016 ж.
2017 ж.
2018 ж.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Стипендианттардың орташа жылдық контингенті
адам
кем емес 9 399
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Білім алушылардың стипендия мөлшерін 10 % жоғарылатумен қамтамасыз етілуі
%
100%
бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
106 315
»;
069 «Назарбаев Университеті» ДБҰ-ға нысаналы үлесі» деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарламаның түрінде:
«ағымдағы/даму» деген жолдағы «даму» деген сөз «ағымдағы» деген сөзбен ауыстырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 ж.» деген бағанда:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 337 756» деген сандар «4 121 778» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалардың жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2014 ж.» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың барлығы» деген жолдағы «655 688 670» деген сандар «645 560 616» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «608 525 011» деген сандар «595 925 546» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «47 163 659» деген сандар «49 635 070» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов