О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам долевого участия в жилищном строительстве"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 738
Сноска. Проект закона отозван из Мажилиса Парламента РК постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1342.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам долевого участия в жилищном строительстве».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам долевого участия в
жилищном строительстве
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г, № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 8, ст. 64; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 13, ст. 115, 116; № 14, ст. 117; № 16, ст. 128, 129; № 17, ст. 136; № 19, ст. 145; № 21, ст. 161; № 24, ст. 196; 2012 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 9, 11, 13, 14, 16; № 3, ст. 21, 22, 25, 26, 27; № 4, ст. 32; № 5, ст. 35, 36; № 8, ст. 64; № 10, ст. 77; № 12, ст. 84, 85; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 93, 94; № 15, ст. 97; № 20, ст. 121; № 23-24, ст. 125; 2013 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 10, 11, 13; № 4, ст. 21; № 7, ст. 36; № 8, ст. 50; № 9, ст. 51; № 10-11, ст. 54, 56; № 13, ст. 62, 63, 64; № 14, ст. 72, 74, 75; № 15, ст. 77, 78, 79, 81, 82; № 16, ст. 83; № 23-24, ст. 116; 2014 г., № 1, ст. 6, 9; № 2, ст. 10, 11; № 3, ст.21; № 4-5, ст. 24; № 7, ст. 37; Закон Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дорожного движения», опубликованный «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 19 апреля 2014 года; Закон Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности органов внутренних дел», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» от 25 апреля 2014 года; Закон Республики Казахстан от 10 июня 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» от 14 июня 2014 года;):

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 маусымдағы № 738 қаулысы
Ескерту. Заңның жобасы ҚР Парламентінің Мәжілісінен кері қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2014.12.19 № 1342 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                        К. Мәсәмов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілісін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжаттар; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 115, 116-құжаттар; № 14, 117-құжат; № 16, 128, 129-құжаттар; № 17, 136-құжат; № 19, 145-құжат; № 21, 161-құжат; № 24, 196-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 9, 11, 13, 14, 16-құжаттар; № 3, 21, 22, 25, 26, 27-құжаттар; № 4, 32-құжат; № 5, 35, 36-құжаттар; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 12, 84, 85-құжаттар; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 93, 94-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 20, 121-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 10, 11, 13-құжаттар; № 4, 21-құжат; № 7, 36-құжат; № 8, 50-құжат; № 9, 51-құжат; № 10-11, 54, 56-құжаттар; № 13, 62, 63, 64-құжаттар; № 14, 72, 74, 75-құжаттар; № 15, 77, 78, 79, 81, 82-құжаттар; № 16, 83-құжат; № 23-24, 116-құжат; 2014 ж., № 1, 6, 9-құжаттар; № 2, 10, 11-құжаттар; № 3, 21-құжат, № 4-5, 24-құжат; № 7, 37-құжат; 2014 жылғы 19 сәуірде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жол жүрісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2014 жылғы 5 сәуірде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ішкі істер органдары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы;2014 жылғы 14 маусымда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы;):

1) статью 237-1 изложить в следующей редакции:
«Статья 237-1. Нарушение требований законодательства
Республики Казахстан о долевом/
участии в жилищном строительстве
1. Нарушение застройщиком, проектной компанией требований законодательного акта Республики Казахстан о долевом участии в жилищном строительстве к содержанию информации о застройщике, проектной компании и об объекте строительства, а также порядка ее распространения либо распространение застройщиком, проектной компанией неточной, неполной или вводящей в заблуждение информации -
влечет штраф на юридических лиц в размере от двухсот до трехсот месячных расчетных показателей и приостановлением разрешения на привлечение денег дольщиков на срок до шести месяцев.
2. Непредставление инжиниринговой компанией отчета о результатах мониторинга за ходом строительства жилого здания (жилого дома), и (или) не сообщение о выявленных в рамках проведенного им мониторинга за ходом строительства жилого здания (жилого дома) нарушений -
влечет штраф на юридических лиц в размере от двухсот до трехсот месячных расчетных показателей.
3. Выдача экспертом в сфере долевого строительства недостоверного заключения по объекту строительства, не соответствующего установленным законодательством Республики Казахстан о долевом участии в жилищном строительстве требованиям к заключению, и (или) несоблюдение экспертом в сфере долевого строительства установленных законодательством о долевом участии в жилищном строительстве ограничений -
влекут штраф на физических лиц в размере до ста месячных расчетных показателей с приостановлением аттестата эксперта на право оказания инжиниринговых услуг в сфере долевого участия в жилищном строительстве.
4. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные застройщиком, проектной компанией повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на юридических лиц в размере четырехсот месячных расчетных показателей с лишением разрешения на привлечение денег дольщиков.
5. Действия, предусмотренные частью второй настоящей статьи, совершенные инжиниринговой компанией повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на юридических лиц в размере четырехсот месячных расчетных показателей.
6. Действия, предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные экспертом в сфере долевого строительства повторно в течение года после наложения административного взыскания, –
влекут штраф на физических лиц в размере до двухсот месячных расчетных показателей с лишением аттестата эксперта на право осуществления эксперных работ в сфере долевого строительства.»;

1) 237-1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«237-1-бап. Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнамасының талаптарын бұзу
1. Құрылыс салушының, жобалау компаниясының Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнамалық актісінің құрылыс салушы, жобалау компаниясы және құрылыс объектісі туралы ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оны тарату тәртібін бұзуы не құрылыс салушының, жобалау компаниясының дәл емес, толық емес немесе жаңылыстыратын ақпаратты таратуы –
заңды тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға және үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсатты алты ай мерзімге дейін тоқтата тұруға әкеп соғады.
2. Инжинирингтік компанияның тұрғын ғимарат (тұрғын үй) құрылысы барысына мониторингтің нәтижелері туралы есепті ұсынбауы және (немесе)оның тұрғын ғимарат (тұрғын үй) құрылысы барысына жүргізген мониторингі шеңберінде анықталған бұзушылықтар туралы хабарламауы –
заңды тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Үлестік қатысу саласындағы сарапшының Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнамасында белгіленген қорытындыға қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін құрылыс объектісі бойынша анық емес қорытынды бергені және (немесе) үлестік құрылыс саласындағы сарапшының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнамада белгіленген шектеулерді сақтамауы –
жеке тұлғаларға тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік қызметтер көрсету құқығына сарапшының аттестатын тоқтата тұрып, бір жүзге дейінгі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
4. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, құрылыс салушының, жобалау компаниясының әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасаған іс-әрекеттері –
заңды тұлғаларға үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсаттың күші жойылып, төрт жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
5. Осы баптың екінші бөлігінде көзделген, инжиниринг компаниясы әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасаған іс-әрекеттер –
заңды тұлғаларға төрт жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
6. Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген, үлестік құрылыс саласындағы сарапшының әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасаған іс-әрекеттері –
жеке тұлғаларға үлестік құрылыс саласындағы сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыруға құқық беретін сарапшының аттестатынан айыра отырып, екі жүзге дейінгі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;

2) в части первой статьи 541 цифры «237-1,» заменить словами «237-1 (частями третьей, четвертой, шестой),»;
3) части первой и второй статьи 576-4 изложить в следующей редакции:
«1. Местный исполнительный орган области рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 237-1 (частями первой, второй, пятой), 309-1 (частями пятой, шестой, девятой, десятой), 309-2 (частями первой – третьей), 309-4 (частями первой – седьмой), 357-2 (частью первой) настоящего Кодекса.
2. Местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 237-1 (частями первой, второй, пятой), 309-1 (частями пятой, шестой, девятой), 309-2 (частями первой – третьей), 309-4 (частями первой – седьмой), 357-2 (частью первой) настоящего Кодекса.»;
4) в подпункте 1) части первой статьи 636:
абзац двадцать второй изложить в следующей редакции:
«органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора (статьи 231 (часть вторая), 232, 233, 235 (часть вторая), 235-1 (часть четвертая), 237, 237-1, 278 (часть первая), 356, 357-1);»;
абзац пятьдесят третий изложить в следующей редакции:
«местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (статьи 81 (части вторая и третья), 127 (частью второй), 163-6, 237-1 (частями первой, второй, четвертой, пятой), 309-1 (частями седьмой, восьмой), 309-2 (часть четвертая), 309-4 (частями восьмой, девятой), 309-5 (часть вторая), 342, 342-1 (часть первая, третья, абзацы второй, третий части пятой), 343, 357-1, 357-2 (частью второй), 346-352), 374-1, 375;».
2. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 243; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 6, ст. 10; № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 1 ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 23, ст. 144; № 24, ст. 148; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 21, ст. 97; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст. 21, 27; № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97; 2013 г., № 9, ст. 51; № 13, ст. 63; № 14, ст. 72, 75; № 21-22, ст. 114; 2014 г., № 1, ст. 4, 6; № 2, ст. 10, 12; Закон Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам гражданской защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 15 апреля 2014 года; Закон Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дорожного движения», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 19 апреля 2014 года; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 20 мая 2014 года):
подпункт 50) статьи 1 изложить в следующей редакции:

2) 541-баптың бірінші бөліктегі «237-1,» деген цифрлар «237-1 (үшінші, төртінші, алтыншы бөліктерінде),» деген цифрлармен және сөздермен ауыстырылсын;
3) 576-4-баптың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстың жергілікті атқарушы органы осы Кодекстің «237-1 (бірінші, екінші, бесінші бөліктерінде), 309-1 (бесінші, алтыншы, тоғызыншы, оныншы бөліктерінде), 309-2 (бiрiншi – үшінші бөлiктерiнде), 309-4 (бірінші – жетінші бөліктерінде), 357-2 (бірінші бөлігінде) - баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды.
2. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы осы Кодекстің «237-1 (бірінші, екінші, бесінші бөліктерінде), 309-1 (бесінші, алтыншы, тоғызыншы бөліктерінде), 309-2 (бiрiншi – үшінші бөлiктерiнде), 309-4 (бірінші – жетінші бөліктерінде), 357-2 (бірінші бөлігінде) - баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды.»;
4) 636-баптың бірінші бөліктің 1) тармақшасында:
жиырма екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының (231 (екінші бөлігі), 232, 233, 235 (екінші бөлігі), 235-1 (төртінші бөлігі), 237-1 (үшінші, алтыншы бөліктерінде), 278 (бірінші бөлігі), 356, 357-1-баптар);»;
елу үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының (81 (екінші және үшінші бөліктері), 127 (екінші бөлігі), 163-6, 237-1 (бірінші, екінші, төртінші, бесінші бөліктерінде), 309-1 (жетiншi, сегiзiншi бөлiктерi), 309-2 (төртінші бөлігі), 309-4 (сегiзiншi, тоғызыншы бөлiктерi), 309-5 (екінші бөлігі), 342, 342-1 (бірінші, үшінші бөлік, бесінші бөліктің екінші, үшінші абзацтары), 343, 357-1, 357-2 (екiншi бөлiгi), 346–352, 374-1, 375-баптар);».
2. «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 21, 27-құжаттар; № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 13, 63-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 21-22, 114-құжат; 2014 ж., № 1, 4, 6-құжаттар; № 2, 10, 12-құжаттар; 2014 жылғы 15 сәуірде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық қорғаныс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2014 жылғы 19 сәуірде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жол жүрісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2014 жылғы 20 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсатнама жүйесінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1-баптың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

«50) инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности - комплекс услуг (технический и авторский надзоры), обеспечивающий подготовку и осуществление строительства с целью достижения оптимальных проектных показателей, за исключением услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в сфере долевого участия в жилищном строительстве;»;
2) пункт 1 статьи 33 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
«9) соблюдение экспертами в сфере долевого участия в жилищном строительстве требований законодательства Республики Казахстан о долевом участии в жилищном строительстве.».
3. В Закон Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года «О рекламе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 174; 2006 г., № 15, ст. 92; № 16, ст. 102; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 17, ст. 79, 82; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 3, ст. 25; № 14, ст. 92; 2013 г., № 8, ст. 50; № 21-22, ст.115; 2014 г., № 2, ст.11):
подпункт 7) статьи 14 изложить в следующей редакции:
«7) реклама жилых зданий (жилых домов) после лишения судом разрешения на привлечение денег дольщиков.».
4. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 1; № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; № 15, ст. 120; 2012 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 9, 14; № 3, ст. 21, 25, 27; № 8, ст. 64; № 10, ст. 77; № 11, ст. 80; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97; № 20, ст. 121; № 23-24, ст. 125; 2013 г., № 2, ст. 11; № 10-11, ст. 56; № 14, ст. 72; № 16, ст. 83; № 21-22, ст. 115; № 23-24, ст. 116; 2014 г., № 4-5, ст. 24; Закон Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам гражданской защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 15 апреля 2014 года.; Закон Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности органов внутренних дел», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 25 апреля 2014 года.; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разрешительной системы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 20 мая 2014 года):
в приложении к указанному Закону:

«50) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласындағы инжинирингтiк қызметтерді көрсету – Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы заңнамасында көзделген көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, оңтайлы жобалық көрсеткiштерге қол жеткiзу мақсатында құрылыстың дайындығын және жүзеге асырылуын қамтамасыз ететiн қызметтер кешенi (техникалық және авторлық қадағалау);»;
2) 33-баптың 1-тармағының 8-1-тармақшасындағы «тәртібін сақтауының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асырады.» деген сөздер «тәртібін сақтауына;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы сарапшылардың Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнаманың талаптарын сақтауына бақылауды жүзеге асырады.».
3. «Жарнама туралы» 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 174-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; № 16, 102-құжат; 2007 ж.,№ 12, 88-құжат; 2009 ж., № 17, 79, 82-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 14, 92-құжат; 2013 ж., № 8, 50-құжат; № 21-22, 115-құжат; 2014 ж. № 2, 11-құжат):
14-баптың 7) тармашасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) сот үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсаттан айырғаннан кейін тұрғын ғимараттарды (тұрғын үйлерді) жарнамалауға тыйым салынады.».
4. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 1, 1-құжат; № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; № 15, 120-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 9, 14-құжаттар; № 3, 21, 25, 27-құжаттар; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 11, 80-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 20, 121-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 2, 11-құжат; № 10-11, 56-құжат; № 14, 72-құжат; № 16, 83-құжат; № 21-22, 115-құжат; № 23-24, 116-құжат; 2014 ж., № 4-5, 24-құжат; 2014 жылғы 15 сәуірде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2014 жылғы 25 сәуірде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ішкі істер органдарының қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2014 жылғы 20 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсатнама жүйесінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
көрсетілген Заңға қосымшада:

пункт 1 дополнить подпунктом 94-1) следующего содержания:
«94-1) в области долевого участия в жилищном строительстве;»;
пункт 2 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
«7-1) в области долевого участия в жилищном строительстве;».
5. В Закон Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О разрешениях и уведомлениях» (опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 20 мая 2014 года.):
1) пункт 3 статьи 36 исключить;
2) в приложении 1 к указанному Закону:
строку, порядковый номер, 7 исключить;
3) в приложении 2 к указанному Закону:
раздел «Класс 1 - «разрешения, выдаваемые на деятельность» дополнить строками, порядковые номера 87-1, 87-2, следующего содержания:
«
87-1
Выдача разрешения на привлечение денег дольщиков
Разрешение местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы)
87-2
Аккредитация профессионельного объединения инжиниринговых компаний в сфере долевого участия в жилищном строительстве
Свидетельство об аккредитации профессионельного объединения инжиниринговых компаний в сфере долевого участия в жилищном строительстве
»;
раздел «Класс 5 - «разрешения, выдаваемые на профессиональную деятельность физическим лицам» дополнить строкой, порядковый номер 369-1, следующего содержания:
«
369-1
Аттестация экспертов на право оказания инжиниринговых услуг в сфере долевого участия в жилищном строительстве
Аттестат на право оказания инжиниринговых услуг в сфере долевого участия в жилищном строительстве
».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

1-тармағы мынадай мазмұндағы 94-1) тармақшамен толықтырылсын:
«94-1) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласында;»;
2-тармағы мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
«7-1) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласында;».
5. «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (2014 жылғы 20 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған):
1) 36-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
2) көрсетілген Заңға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 7-жол алып тасталсын;
3) көрсетілген Заңға 2-қосымшада:
«1-сынып – «қызметке берілетін рұқсаттар» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 87-1, 87-2 - жолдармен толықтырылсын:
«
87-1
Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру
Облыстардың (республикалық маңыздағы қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының рұқсаты
87-2
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компаниялардың кәсіби бірлестігін аккредиттеу
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компаниялардың кәсіби бірлестігін аккредиттеу туралы куәлігі
»;
«5-сынып – «жеке тұлғаларға кәсіптік қызмет үшін берілетін рұқсаттар» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 369-1-жолмен толықтырылсын:
«
369-1
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласында инжинирингтік қызмет көрсету құқығына сарапшыларды аттестаттау
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласында инжинирингтік қызмет көрсету құқығына аттестат
».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті